Meizu 16'ya güncelleme gelmiş. Güncelleme notuna göre:
- Güç tüketiminde anormallikler azaltılmış. Brnim gördüğüm pil tüketimi bölümündeki ekran kullanımı tam doğruyu yansıtmıyordu. Şimdi düzeldi mi bilmiyorum.
- Always on Display'e renklilik eklenmiş. Önceden beyaz vardı
- Kameraya gece modu eklenmiş.
- Bazı uygulamaların uyumluluğu arttırılmış.
- Dil yerelleştirilmesi arttırılmış. Bazı bölümlerde İngilizce ve Çince yazılar vardı. Bu güncelleme ile düzeltildi mi bilmiyorum.
Ben güncellemeyi henüz yüklemedim. Sorun yaşayan olmuş mu diye bir bakıp önümüzdeki günlerde yüklemeyi düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Elimde AMD oyun kampanyasından gelen Resident Evil 2, Devil My Cry 5 oyunları mevcut. Bunları oynamayı düşünmediğimden satmak istiyorum. Resident Evil 2 için 100 TL, Devil My Cry 5 için 125 TL düşünüyorum. Komple ikisini isteyen olursa da 200 TL'ye bırakacağım.
#DevilMayCry #ResidentEvil2 #Satılık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yorucu bir çalışma sonucu klavyeyi başarıyla değiştirdim. Daha önce paylaştığım videodaki gibi havya kullanarak klavyeyi söktüm. Sökmek kolay oldu ama tekrar montaj daha zor oldu. O videodaki gibi siyah çıkıntıları kesip T8000 kullanmak yerine onları kesmeden o çıkıntıların bulunduğu yere kürdanla hafifçe hızlı yapıştırıcı sürerek klavyeyi palmrest denilen parçaya sabitledim. İlk başta sıcak silikon denedim, tutmadı. Hızlı yapıştırıcı da işe yaramasa T8000'e geçiş yapacaktım videodaki gibi. Şu an sorunsuz çalışıyor.
@orcun
https://teknoseyir.com/durum/1034836#comment-3753074

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Elimde AMD oyun kampanyasından gelen Resident Evil 2, Devil My Cry 5 ve Tom Clancy's The Division 2 oyun hediyesi mevcut. Bunları oynamayı düşünmediğimden satmak istiyorum. Resident Evil 2 hemen teslim edilebilir, diğerleri ise sırasıyla 8 Mart ve 15 Mart tarihlerinde teslim edilebilir olacak. Düşündüğüm ilk fiyat oyun başına 150 TL ve fiyatı konuşuruz.
#Satılık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarım metre kablonun kaç dolar arkadaşlar. Birkaç ay önce aldığım Seasonic güç kaynağım sinirimi bozdu. PCI-Ex güç kablosunun soketinin birinden diğer soket çıkıyor. Sonuç olarak bu çirkinlikle karşı karşıyayım. Önceki ekran kartımda çok dikkat çekmiyordu soketin yönü nedeniyle ama bu gün gelen yeni kartta bu rezillik oluştu. Tabi bunda kartın suçu yok. 400 TL'lik güç kaynağına yarım metre daha kablo kullanmak bu kadar zor mu? Tamam yine soketler birbiri içinden çıksın ama en azından ikinci sokete giden kablo 10 cm daha uzun olsun da ana kablonun geri kısmına ikinci kabloyu sabitleyip ikisi bağımsız geliyormuş gibi takabileyim. Zaten işlemci güç kablosu da anakart tablasının arkasından anakartın güç girişine yetişmedi, uzatma kablosu taktım. Her yerde malzemeden kısmışlar.
Keşke bu güç kaynağını alacağıma FSP Hydro 700w alsaymışım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
RX 570'e geçmek için HD 7950 ekran kartımı satıyorum. 2013 yılında alınmıştır. GTX 1050 ile benzer performansta bir karttır ve 3 slot kaplayan güçlü bir soğutmaya sahiptir. Sık olmayan bir şekilde oyun amacıyla kullanılmış, kesinlikle mining yapılmamıştır. Overclock da yapılmamış olup stok frekansta kullanılmıştır. Kutusu mevcuttur. Kendi yaptığım RGB Ledli pleksi backplate vardır ve kartla beraber verilecektir. İstenmesi halinde get açarım.

İstediğim fiyat 450 TL.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Huawei teknik servisi ile yaşadığım olumlu bir durumu paylaşmak istiyorum. Genelde ülkemizde teknik servisler hep sıkıntı çıkarmalarıyla konuşuluyor ama bu sefer Huawei servisi beni şaşırttı.
Kardeşimin Mart ayının ortasında garantisi bitecek olan Huawei Mate S cihazı vardı. Cihazın şarjı %10-20 seviyelerinin üzerindeyken bile cihaz direkt kapanıyordu. Servise gönderelim, garantisi bitmeden batarya değişsin istedik.
Huawei'nin sitesinden Cuma günü bildirimde bulunduk. Bize cihazı UPS kargonun alacağına dair mail geldi. Biz cihazın içindeki bilgileri silip kutusuna koyarak hazırladık. Pazartesi günü UPS kargo bizi aradı ve cihazı aldı.
Perşembe günü arıza tespit kuyruğuna alındı. Raporda köşelerdeki darbe izleri de yazıyordu. Bazı servisler garanti dışı bırakmak için bunu bahane olarak çok iyi kullanabilirdi. Ancak Huawei teknik servisi Fixsmart böyle bir şey yapmadı.
Daha sonra arıza tespitinde ekranda görüntü kalma sorunu olduğu yazıyordu. Halbuki biz bu sorundan göndermemiştik ancak onu da işleme almışlar. Durum bu sırada yedek parça bekleniyor şeklindeydi. Bazı başka servislerin amoled yanığını üçüncü parti uygulama kullanmışsınız diye garanti dışı bıraktığı da birçok yerde yazıldı.
Sonrasında ise kardeşime onay için bizimle iletişime geçin veya bizim aramamızı bekleyin şeklinde bir mesaj geldi. İşlemlerin hızlanması için biz aradık. Görüşmede bize cihazı Mate 10 Lite ile ücretsiz değiştireceklerini ve siyah renk mi altın rengi mi tercih ettiğimizi sordular. Biz de siyah renk istedik. Birkaç gün sonra yeni cihaz UPS kargo ile geldi.
Cihaz bir pazartesi alındı, öbür perşembe yenisi elimizde oldu. Huawei bu konuda beni çok memnun etti. Hiç uğraştırmadan sorunumuzu harika bir şekilde çözdüler. Ben de olumsuz durumları paylaştığımız gibi bu olumlu durumu da paylaşmak ve teşekkür etmek istedim. Umarım hep böyle devam ederler.
#Huawei #fixsmart

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
AMD RX 570/580/590/Vega ve Radeon VII kartlarında Resident Evil 2, Devil May Cry 5 ve Tom Clancy’s The Division 2 oyunlarını veriyormuş. Bu kampanya ülkemizde de geçerli mi? Bunu nereden öğrenebiliriz bilginiz var mı?
https://www.amd.com/en/gaming/raise-the-game

Raise Your Game Fully Loaded | AMD

Raise your game with advanced GPU multi-threading and AMD Radeon™ RX graphics delivering ultimate gaming experience & performance while playing latest games.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Bu gün dizüstü bilgisayarımı açtığımda kötü bir sürprizle karşılaştım. Klavyenin bazı tuşları hiç basmıyor. Bilgisayar Dell Vostro 5470. Ultrabook cinsi bir cihaz olduğundan klavyesi palmrest denilen alt kasanın üst kısmıyla bitişik duruyor. Bu parça Aliexpress'de 50 dolar civarı ancak Türkiye'de yok. Türkiye'de ise 90-120 TL'ye klavye var.
Klavyeyi değiştirmek içinse aşağıdaki resimlerde yuvarlak siyah nokta şeklindeki plastik bölümleri eriterek klavyeyi ayırmak gerekiyor. Aşağıdaki videoda da bunu yapmış. Yeni klavyeyi ise yapıştırarak birleştirmiş. Ben sadece o siyah noktaların bulunduğu yerlere sıcak silikon ya da hızlı yapıştırıcı sürerek yapmayı düşünüyorum. Bu konuda öneriniz var mı?
https://youtu.be/b4pPsOFJXb4

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Sıcak silikon olmaz orayı tutmaz. Hızlı yapıştırıcı japon vs. kattiyen olmaz çünkü bunlar araya hızlı sızan yapıştırıcılar kalvyenin altında membran var şeffaf onu da eritebilir yapıştırır tuşların bazıları basar gibi olur ama basmaz yada bir basarsın tuş içerde kalır o da yapışır falan duble sıkıntı. O yapıştırıcı olur adam T8000 sürüyor zaten o cep telefonları ekran yapıştırma kasa yapıştırma için uygun bir yapıştırıcı alırsın çok pahallı değil onla yaparsın.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   Çok teşekkür ederim hocam. İyi ki yapmaya kalkmadan önce sormuşum. Peki klavyeyi tekrar ayırmam gerekebilirse T8000 ile yapıştırınca ayırmam mümkün olabilir mi? Gerçi yine aynı sorun olur mu bilmiyorum. Ya da adamın yaptığı gibi o siyah plastikleri kesmeden sadece o plastiklerin olduğu yerlere T8000 damlatsam sizce tutar mı?
   Bir de hocam aynı olay evdeki iki dizüstü bilgisayarda da oldu. Diğeri de 2007'den kalma HP CQ61 model kalas bir dizüstü. Ben evdeki nemden şüpheleniyorum çünkü CQ61'i yerinden aldığımda bilgisayar nemliydi. İki olay da dizüstü üzerine bir şey dökülmemesine rağmen kendiliğinden oldu.

  • Orcun @orcun

   @coolnquiet T800 daha çok sıvı conta gibi iş görüyor, damlatma ile tutmaz. İlginç olabilir nem zaten düşmanı cihazların. + ısınma oluyor o plastik aksam da gevrekleşebiliyor böylece daha kolay kırılıyor.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @orcun Teşekkür ederim hocam. Bu hafta klavyeyi ve T8000'i sipariş edeceğim.

 • turker @turker

  klavyenin tuşunu çıkar. altında ufak bir plastik parça olacak PCBye yapıştırılmış halde. onun ucuna iğneyle delik aç. Sonra siyah uçlu kalemle içini epey bir karala. sonra tekrar tuşu takıp dene.

Ocak'ın 15'ini bekleyecektim ama Hepsiburada SMS kampanyasından 50 TL indirim gelince üstüne de 75 TL Worldpuan olunca dayanamadım siparişi geçtim. 😀
Arada 600 TL fark olunca Meizu 16th almadım. Bir de Snapdragon 710'un batarya açısından daha verimli olacağını düşünerek Meizu 16 modelini seçtim.
Bakalım, inşallah üzmez. Bir süre kullandıktan sonra inceleme de yayınlarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 21