Bu videoya sağlam güldüm. 😀 Güzel bir kanal, takip etmenizi öneririm.
https://youtu.be/47-OskHa6xk

Yapay Zekaya Süper Teknolojik Yazılımlı Türk Rakip : Yatay Zeka

Uzmanlar, Türk tipi süper teknolojik yazılımlar ve fizik hocalarıyla geliştirilen Yatay Zekanın, Batılı muadili Yapay Zeka'ya göre çok daha "Raaad" olduğunu,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu tek çekirdek merakını hala anlayabilmiş değilim. Birçok kişi bazı oyunlarda 110 yerine 100 FPS verdi diye Ryzen’e fos çıktı diyor. Bence fos falan değil hatta ben bu kadar yüksek bir artış beklemiyordum. Tek çekirdek performansı FX serisine göre çok ciddi artmış ve neredeyse Intel seviyesine ulaşmış durumda. Ben yıllarca tek çekirdeği Intel’in tek çekirdeğinin yarısı gücünde olan FX 8350 ile bir sürü oyunu zevk alarak bitirdim.
Şunu söyleyebilirim ki Ryzen kesinlikle olmuş. Intel’e çok yakın çekirdek gücünü, aynı veya daha yüksek çok çekirdek gücünü daha düşük TDP ile ve yarı fiyatına veriyor. Daha ne istenir ki?
Bana AMD fanı diyenler çıkabilir ki AMD’ye sempati duyan bir kişiyim. Intel AMD’yi mali gücüyle ezmek için i7 7700K’yı 500 TL’ye verse bile sırf AMD ayakta kalsın diye 1000 TL’ye Ryzen 5 almaktan çekinmem… 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

Merhaba arkadaşlar.
Süleyman Demirel Üniversitesi’nde uzaktan eğitim bilgisayar mühendisliği okuyorum. Aşağıdaki algoritmalardan birini seçip, bir probleme uyarlayarak proje geliştirmemiz isteniyor. Henüz ders de işlenmediği için bu algoritmaları şu an pek bilmiyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla biraz öğrendim. Ancak bunlarla yapacak bir şey bulamıyorum. Sizce nasıl bir proje yapabilirim. Bilginiz varsa ve fikir verebilirseniz sevinirim.
1- Parçacık Sürü Optimizasyonu Algoritması
2- Yapay Arı Kolonisi Algoritması
3- Karınca Kolonisi Algoritması
4- Tavlama Benzetimi Algoritması
5- Tabu Arama Algoritması
6- Diferansiyel Gelişim Algoritması

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu günkü videoyu sabah görüyordum, şimdi kaybolmuş. Video nereye gitti bilen var mı? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Faturasız Türk Telekom mobil hattımın telefon için kullanılan sim kartını 3G modeme taksam çalışır mı? Ve 3G modemde kullandığım için bir sorun yaşama ihtimalim olur mu?
Bir de 3G Wifi modemlerde SSID (ağ ismi) gizlemek mümkün müdür?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni format attığım Windows 10 laptobumda ciddi sorun yaşamaktayım. 20 dakika oldu açalı ama hala bilgisayardaki bir şeyler bilgisayarı rahat bırakmıyor. Harddisk kullanımı sürekli %90 üzerinde seyrediyor.
Sürekli System, Google Chrome Installer, Opera Updater gibi birkaç işlem harddiski delirtiyor. Bir türlü nedenini anlayamadım. Sistemde mekanik harddisk var ancak arka planda 24 GB SSD, Intel Smart Response ile destek oluyor. Bu böyle giderse bu bilgisayara da Windows 7 kuracağım gibi görünüyor. İş yerindeki bilgisayarda sadece mekanik disk var ama bundan çok daha rahat çalıştığı kesin… Sizce sorun neden kaynaklanıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 24

Merhaba arkadaşlar.
Linkteki Dell P2417H hakkında ne düşünüyorsunuz? Birkaç aya monitör almayı düşünüyorum. AMD kullanıcısıyım ancak oyunlarda görüntüde yırtılma olayını daha önce hiç görmedim. Bir tek merak edip Murat abinin Gsync videosunda kullandığı şekilde helikopterli bir sahne yapıp oyun ayarlarını da 60 FPS üzerine çıkacak şekilde ayarlayıp öyle görebildim. Yani FreeSync olmaması rahatsız edici değil gibi.
Aradığım asıl özellikler ise panelin mat olması, renklerin iyi ve doygun olması (bu sebeple IPS) ve ayak sisteminin yükseltme, alçaltma ve döndürmeye izin vermesi. Şu an 2 ms monitör kullansam da 6 ms’nin bir sorun yaratmayacağı düşüncesindeyim. Online’da zaten 70-80 ms ping sürenin altına hiç düşemiyorum ve pek profesyonel de sayılmam. Genelde herkes beni vuruyor. Ondan tepki süresini pek ciddiye almadım. 😀
Sizce bu monitör nasıldır? İstediğim özellikleri karşılayabilecek 1000 TL altında (700 TL falan olsa daha iyi ama) bundan daha iyi monitör öneriniz var mıdır?
https://goo.gl/Sy9Ul0

Dell P2417H 23.8" 6ms (Analog+HDMI+Display) Full HD IPS Fiyatı

Dell P2417H 23.8" 6ms (Analog+HDMI+Display) Full HD IPS en iyi fiyatla Hepsiburada'da! Şimdi Hepsiburada'da taksit seçenekleriyle ve indirimli fiyatla sipariş verin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Kardeşimin General Mobile Discovery telefonunun şarj soketi bozulduğu için telefoncuda yaptırdık. Eve geldik ve hiçbir sorun yoktu. Birkaç saat sonra ise dokunmatik hiçbir şekilde işlememeye başladı. Aşağıdaki dokunmatik tuşlar bile işlemiyor. Telefonu söküp soketleri, anakartı gözle kontrol ettim ama bir sorun yoktu. Komple söküp tekrar birleştirdim ama yine aynı. Sizce sorun dokunmatik panelde midir yoksa anakartta mı bir arıza olmuştur? Başka discovery olmadığı için kontrol de edemiyorum maalesef.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Youtube’da 60 FPS yüklenmiş videoyu 30 FPS olarak izleme imkanımız var mıdır? 720P yapıyorum ama yine takılıyor. 480p yapınca da kalite berbat. Sanırım yolu yok ama bir sorayım dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap