Laptoplarda genelde harddisk veya ssd'nin bulunduğu bölge çok ısınıyor ve çoğu zaman CPU, GPU ve soğutma fanlarının bulunduğu yerden daha fazla rahatsızlık veriyor. Aslında bu bölgelere ana soğutma sisteminden ufak bir hava akımı gönderilse ya da ufak bir fanla üflense aslında sorun olmaz. Birçok laptopda HD Tune ile baktığımda sıcaklık ile ilgili hata değeri olduğunu gördüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Denizli Acıpayam'daki Alcı Ortaokulu doğaya verdiğimiz zararı konu alan çok güzel bir video klip hazırlamış. Şarkı da klip de çok kaliteli olmuş bence.
https://youtu.be/lQTI0Q9GNis

BİR ALCI ORTAOKULU YAPIMI ''DUYUN ARTIK!''

Ülke ve dünya olarak çok zor ve kritik bir dönemden geçiyoruz. Yaşadığımız bu süreç ; keyif aldığımız bazı aktivitelerden zorunlu olarak mahrum kalmamıza, ev...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hala niye sokağa çıkma yasağı gelmiyor anlamıyorum. Kendim evdeyim ama eve hala gelen giden oluyor. En basiti 50'li yaşlardaki anne babamı dışarı çıkmamaya ikna edemiyorum. Zorunlu işleri olmasa bile çıkıyorlar. Ben sırf bu virüs sebebiyle hastane randevumu iptal ettim ama çevremdekiler bu hassasiyetle davranmıyor. Eminim başka aileler de vardır böyle. Acilen sert tedbirler alınıp sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vaka sayısı bu gün de iki katına çıkmış. Antalya'da özel bir hastanede böbrek sorunum ile ilgili test randevum vardı Cuma günü. Gitsem mi gitmesem mi çok kararsız kaldım. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15

Merhabalar. Bir arkadaşıma telefon bakıyoruz. Oppo Reno 2Z 128 GB ve Xiaomi Mi 9T 128 GB modellerinden biri seçilecekse sizce hangisi alınmalı?
@umtk hocam müsaitseniz sizin de cevaplarınızı bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Coronavirüs ile ilgili bir konu dikkatimi çekti. Haritada etrafındaki ülkelerde olduğu halde Türkiye, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan gibi Türk ülkelerinde Covid-19 bildirilmemiş. Sizce etrafımızda her yerde varken bizde neden yok, ya da Orta Asya'da saydığım ülkelere komşu olan tüm ülkelerde varken bu ülkelerde neden yok?
İnternette bazı kaynaklarda virüsün Türklerde az bulunan bir proteine bağlanarak enfekte ettiği, ondan dolayı Türklerde çok bulaşıcı olmayacağı yönünde şeyler okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum. En son Kıbrıs'da birkaç turistte görüldüğü için haritada Kıbrıs işaretli. Çin'in dibindeki Moğolistan'da da sadece bir vaka var.
Acaba yukarıdaki durum doğru olabilir mi veya bu ülkelere Covid-19 bulunan ülkelerden seyahatler az mı oluyor acaba? Siz ne dersiniz?
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21
 • umitt @umitt

  adı sayılan türki devletlerde yok ama Azerbaycan da var, bu türki devletlere turist fazla gelmiyor dolayısıyla koronalı kişi gelmediği bulaşma olmuyor. burada istisna Türkiye iki ihtimal şanslıyız diğer ülkelerin aldığı önlemler yüzünden ve şu an fazla turist olmadığı bulaşma olmadı veya koronalı insanlar aramızda henüz tespit edemedik. tüm korona belirtisi ile doktora gitsen doktor bir iki ilaç yazıp gönderir.

 • makesome @makesome

  fransada ölen türk var, amerikaya giden bir türkte olduğu doğrulandı, bu işin ırkı yok, bu ülkelerde görülmeme sebebi çok belli, aramazsan bulamazsın, türk tabipler birliği bile bu konuda açıklama yaptı, bu testin sadece sağlık bakanlığınca yapıldığı, her yerde yapılmadığına dikkat çekilmiş. Testte bir sıkıntı olup olmadığı sorulmuş.

  http://www.ttb.org.tr/haber_goster.php?Guid=ee8ee390-61fc-11ea-897f-e0b4e354fcf1

  Şahsi görüşüm ise, bakan yavaş yavaş ısıyı arttırıyor, geldi geliyor gelecek diye haberler çıkmaya başladı online haber sitelerinde. Tıpkı şehit haberlerinde olduğu gibi panik ve olay çıkmasın diye yavaş yavaş vericekler haberleri. Başımıza gelirse, açıklanacak sayılara ilişkin (umarım teğet geçer) bir güvenimde yok. En büyük korkum ise iran'dan italya'dan beter olmamız. Çünkü yine tabipler birliği yeterli koruyucu ekipmanların varlığına ilişkin sorularına cevap alamamışlar.

 • Hado @hado

  Ülke gündemine bakıp "bir de ben vurmayayım" diyor.

 • Denizhan @bontequie

  Daha virüs gelmeden maske fiyatları tavan yaptı.Hepsini Çin e mi sattık anlamadım.

Basit bir resim düzenleme işim vardı. Bir resimden bir bölüm kopyalanıp, yatay olarak döndürülüp tekrar resmin farklı bir yerine yapıştırılacaktı. Bilgisayara da erişimim kısıtlıydı. Bu sebeple telefonda yapayım dedim. 4-5 tane uygulama denedim, ikisi Adobe'un Photoshop uygulamasının türevleri olmak üzere. Yine olmadı. En sonunda kızıp bilgisayarda yaptım.
İşin özü şu ki: Windows 95'deki Paint uygulamasında bile olan ufak bir özelliği mağazadaki uygulamalarda bulamıyorsunuz. İş bir şey üretmeye geldiğinde Android sistemindeki uygulamalar çok yetersiz. Muhtemelen Ipad haricinde IOS'da da durum pek farklı değildir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 kuruyorum ve yine sinirlerim zıpladı. Ben ADSL ile 1 GB'lık ekran kartı sürücülerini indirmeye çalışıyorum. Bir de ne göreyim, Nvidia kontrol paneli gelmiş bile. Windows 10 beyefendi bana sormadan benim en güncelini yüklemeye çalıştığım ekran kartı sürücüsünün eski versiyonunu kuruyor. Şimdi işin yoksa eskiyi sil, yeniyi kur...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10