Bu kasayı Bossbilişim'de 770'e görünce artık dayanamadım, aldım.
Geçen ayki termal macun siparişimi sorunsuz göndermişlerdi. Bakalım bunda bir sorun çıkacak mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@umtk Umut hocam Meizu 16Xs'in tekrar stoklara girip girmeyeceği konusunda bir bilginiz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Elimde bir excel listesi var. Bu listeyi While döngüsü mantığıyla dolaşıp, boş hücreye rastlayana kadar sadece rakam içeren hücreleri alıp diğerlerine dokunmayarak başka bir excel sayfasına aktarmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhabalar.
Bir okulda memur olarak çalışıyorum ve zaman zaman çeşitli konularda liste hazırlamak gerekiyor. Öğrenci sayısı fazla olduğundan bu bazen iyice zorlaşabiliyor. E-Okul ilk görüntüdeki gibi dağınık bir excel listesi veriyor. Benim yapmak istediğim bu excel listesini ikinci görüntüdeki gibi düzenli bir listeye otomatik olarak dönüştürmek. Bunun için nasıl bir yöntem kullanabilirim? Bu işlem Excel makroları ile yapılabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün kardeşimin telefonuna, THY kayıp eşya bürosu Galaxy S8 siparişi tarzı dolandırıcılık mesajı geldi. Mesajın dikkat çekici kısmı ise isim olarak halamın isminin yazılı olmasıydı.
Şuradan bir çıkarıma ulaştım: Geçen aylarda PTT ile kardeşime kargo göndermiş, telefon numarası olarak kardeşimin numarasını yazmış, adres olarak da halamın adını ve adresini yazmıştım. Buradan çıkarımla PTT'de birileri telefon numaralarını satıyor diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 18

Elime böyle bir şey geçti. Avence Logic AG2064 diyor ama internette aratınca pek detay çıkmıyor. Sanırım bir grafik kartı ama markasını hiç duymamıştım. Boş bellek yuvası gibi detaylar var üzerinde. Yine arkasındaki boş lehim uçları nedeniyle daha üst seviye bir şeyin pcb'si kullanılmış gibi.
Bu kartın özellikleri hakkında bilgisi olan var mı? Acaba bilgisayarımın PCI yuvasına taksam çalışır mı? 😀
#tozluraflar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Sizce Mercedes A180 veya A200'in baz donanımları gibi premium markanın ucuz otomobilleriyle Toyota Corolla, Ford Focus gibi modellerin orta-üst donanımlı halleri arasında belirgin fark var mı? Yani Mercedes aldığımız zaman gerçekten kalite, konfor gibi konularda belirgin fark olur mu yoksa fazladan parayı Mercedes yıldızına mı vermiş oluruz. Özellikle her iki gruptan da araç kullanmış kişilerin görüşlerini merak ediyorum. Bu arada aradaki fiyat farkı ÖTV indiriminden faydalanılacağı için 30-35K TL olacak çünkü Mercedes A serisinin ötv oranı %60 iken diğer araçlarda bu oran %50.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13
 • Daviance @daviance

  A serisi golf le yakın onda biraz daha iyi E serisi başka bir dünya direk kaliteyi hissediyosun ,boşuna demiyorlar mercedes e den başlar diye ,sonuçta araba fazl anlam yüklememek lazım ,ne istediğini bilen her araç sahibi mutludur bence.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   Aslında Focus, Corolla gibi araçların üst donanımlarının verdikleri daha hoşuma gidiyor. Mesela bagaj hacimleri Mercedes A serisinden yüksek. Ama geçenlerde bir arkadaşımın Mercedes A200 alabilirsin demesiyle hiç aklımda yokken 35K farkla A200 alabilecek olmak kafamı karıştırdı.

 • arandur @arandur

  Mercedes A serisine bindim. Bence gene de Ford, Toyota gibi markalardan daha iyi malzeme kalitesi var, iç dizayn da daha güzel. Ama elbette Mercedes bu, bakımları ve parçaları falan daha pahalı olacaktır.

 • Osman Kahramanoğlu @marquis

  Ankara'da AMG paket olmayan Mercedes A serisi bulamadım, hatta yeni araçlar da en erken Şubat'ta gelir demişlerdi. %90 engelli raporu bile varsa şu anki sınırınız 247,400 TL. Mümkün olduğu kadar dolu bir araç almanızı öneririm, sonuçta 5 yıl satamayacaksınız. Yeni yılda araçlara zam da gelecek en az 10 bin TL bandında. Kardeşimde 2019 model A3 var, bence o kadar aman aman bi farkları yok. Premium markaların kalite farkı sınıflar yükseldikçe ortaya çıkan bir durum. Yani bir Passat ile E serisi arasında farkedilir bir fark var, fakat bir A serisi ile Golf arasında 35bin edecek bir fark yok, üstelik Golf dolu, A Serisi boş paket olacaksa.

  Not: Fiyat limiti içerisinde kalacak şekilde 2litre motorlu araç ta alabilirsiniz. ÖTV %110 dahi olsa bu parayı ödemezsiniz, fakat asıl mesele şimdilik 247,400, yeni yılda 300 bin üzeri olacak olan fiyat sınırlarında 2 litre motorlu bir araç bulmak. Belki Mazda ve Subaru'ya bir bakabilirsiniz bu konuda.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   Şu an 2 litre motoru olan 247000 TL limitinde araç görünmüyor hocam ama yeni yıldaki artışla tekrar bakarım. Zaten araç değiştirmeme daha var. Şimdilik fikir ve araştırma evresindeyim. İlk aracımı bütçenin zar zor yetmesi sebebiyle istediğim kadar donanımlı alamamıştım ama hız sabitleyici, yağmur sensörü gibi çok gerekli gördüğüm donanımları alabilmiştim. Hatta araçta Aux olmaması çok canımı sıkmıştı ki burada bir arkadaş da Focus'da aux olmamasından şikayet etmişti geçenlerde.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Arkadaşımda A4 sedan var otomatik vites, ama benim Linea'da olan bir kaç özellik onda yok böyle lüks denebilecek Audi Mercedes BMW gibi araçların da boş donanımı olması ayrıca rezillik.

Merhaba arkadaşlar.
Dün durup dururken başıma tuhaf bir şey geldi. Bilgisayara kapatma komutu verip başından ayrıldım. Sonra geldiğimde kasanın üzerindeki tüm ışıkların yandığını gördüm ve iyi kapanmamış diyerek güç düğmesiyle kapattım.
Ancak sonradan tekrar açtığımda sorunun başka olduğunu anladım. Bilgisayar kapalı olsa da kasanın güç ışığı, molex'den güç alan 5 volt RGB ledler ve hatta harddisk ışığı yanıyor. 12 volta takılı herhangi bir ışık vs. yanmıyor, sadece 5 volt kullanan bölümler aktif kalıyor. Bilgisayarı açar açmaz diğer ışıklar yanmaya olması gerektiği gibi yanıyor ama hdd ışığı sönüyor. Kapatınca bilgisayar kapanıyor, fanlar duruyor ama bu dediğim ışıklar hiç sönmeden yanmaya devam ediyor. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Sizin başınıza hiç böyle bir şey geldi mi? Sizce neden olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emre64

  Bir yerde kısa devre olabilir.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   Aynen öyleymiş hocam. Bu gün kasayı söktüm ve aşama aşama geri topladım. Kasanın ön 5.25 yuvasında USB Hub takılıydı ve molexden güç alıyordu. Bildiğiniz gibi anakart usb girişleri bilgisayar kapalı da olsa aktif olabiliyor. Hub kendi içinde anakart USB'sinden gelen 5 volt gerilimi PSU'nun 5 volt molex kanalına aktarmış. Oradan da hem anakart hem de molexde bağlı girişlere 5 volt ulaşmış. Sonuç böyle olmuş.

Benim gibi sabit bir şarkı listesi oluşturup sadece oradaki şarkıları dinleyenler ve bu şarkıların üzerine zaman zaman ekleme yapanlar Fizy'de 6 TL'ye Haftalık 25 Şarkı indirme üyeliğini listesindeki şarkı sayısı kadar alıp, şarkı listesini indirip Spotify ya da Fizy gibi servislere her ay para vermeden ve korsan kullanmadan dinleyebilir. Mesela ben 140 kadar şarkımı 36 TL'ye indirdim ve dinliyorum. Sonrasında da üyeliği sonlandırdım ama indirme üyeliği olduğu için şarkılar bende kalmış oldu.
Üyeliği biraz gizlemişler. İnternette de pek bulunmuyor. Ayarlar bölümünde Satın Alabileceğim Üyelikler bölümünde bu üyelik türü var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap