Banggood'dan sipariş ettiğim ürün 1 aydan fazla süredir aynı durumda duruyor. Güya 7-15 gün teslimat vardı ama sipariş üzerinden 1,5 ay geçti ürün yine yok. Bu durumda yapılabilecek bir şey var mı? Sizin de böyle bir şey başınıza geldi mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknopat SSD yazma ömrü testi yapmış. Samsung 860 Pro 5900 TB yazıma dayanmış ve hala da test devam ediyor. Muazzam bir ömür.
Samsung 860 Evo ya da diğer daha ucuz markalar da denense iyi olurdu.
https://youtu.be/X7faDsGqzkY

1 Yıldır İnatla Ölmeyen SSD: Samsung 860 Pro - Ne Kadar Dayanacak? #6

Samsung 860 Pro ölmedi mi? Bu soru her yerden geliyor, biz de bir yıl önce başlattığımız testin yıl dönümünü geride bırakmışken, yeni bir güncelleme ile mevc...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu gün teknoloji sitelerinin birçoğu Apple lansmanı hakkında yayın yaptı. İlk başta aslında Teknoseyir de yayın yapsa olurdu dedim ama sonradan lansmana ait görüntüyü Youtube'da yayınlayarak çeviri yapanlara Apple'ın telif attığını duyunca hiç yayın yapılmaması daha iyi dedim.
Ben gidip firmanın lansmanını kendi dilinde çevireceğim ve bir de o bunun karşılığında firmadan telif yiyeceğim. O firmanın cihazlarını bile incelemem.
Bir de Nintendo var bu kafada. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Kulaklığım için aux diye tabir edilen iki ucu da 3.5 mm erkek ses jakı olan kablo lazım. Kulaklık üzerinde mikrofon da olduğundan resimdeki gibi 4 boğumlu uçtan olsa daha iyi. Türkiye'de bundan satan bildiğiniz bir yer var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Banggood'dan bir ürün sipariş ettik. Ürün 17track sayfasında ayın 20'sinde gümrükten serbest bırakılmış olarak görünüyor ama Türkiye kargosu hakkında bir bilgi yok. Aynı takip numarasını PTT'ye girdiğimde böyle bir numara olmadığını söyleyerek hata veriyor. Kargoya çıkıp çıkmadığını nasıl takip edebiliriz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkcell fiyatları iyice abartıyor.
Faturasız Lifecell Mix paketini kullanıyordum 40 TL'ye. 3 GB internet + seçeceğim uygulamada 5 GB veriyordu ve 5 GB'ı Youtube seçince yetiyordu. Şimdi benim paketi kaldırmışlar. 50 TL'ye Lifecell Super Mix var ve tek farkı 3 uygulamada 5'er GB vermesi. Youtube dışında da benim için dişe dokunur bir şey yok uygulamalarda. Sinir oldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhabalar ve iyi bayramlar.
Kablosuz şarjla ilgili bir konuda bir şeyler sormak istiyorum. Elimde iki farklı kablosuz şarj cihazı var. Biri de mousepad içerisinde.
Bunların üzerine cihazı koyduğumda şarj ediyor. Hiç sorun yok. Ancak cihazı üzerinden alıp 5-10 dakika sonra tekrar üzerine koyduğumda hiç şarj etmiyor. Sanki şarj cihazı kablosuz şarj edecek bir şey bulamayınca uykuya geçiyor ama kablosuz şarj edilecek cihaz yaklaşınca uyanmıyor gibi. Şarja başlaması için kablosuz şarj cihazına giden gücü kesip tekrar açmam gerekiyor. Kablosuz şarj kullanıyorsanız sizde de böyle oluyor mu?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Az önce telefonun hücreselde az güç tüketmesinin ve plus üye olmanın dezavantajını yaşadım. 😀 Haftalık gündemi izlerken telefon hafif ısındıydı ve şarjı biraz fazla gitti gibi olduydu ama olayı Vimeo'ya bağlamıştım. Meğerse hücreselden bağlıymışım. Plus üyeliğin dezavantajı ise 3 GB internetimin 2 GB'ının gitmesi. Aynı hatayı Youtube için yapsaydım 2 GB yerine 700 MB falan gidecekti. Bir de paketimde Youtube için 5 GB olduğundan hiç sorun olmayacaktı. Turkcell'in ek internet paketlerinin de fiyat anlamında maaşallahı var. Aklımdan bir de Bimcell gibi ucuz bir hat alıp ikinci hat olarak takmak geçmiyor değil. İnşallah salla kazandan falan haftalık 1 GB tarzı bir şey gelir de ayı tamamlarız. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Komik ve iyi animasyon filmler arıyorum. Buz Devri, Madagaskar, Çılgın Hırsız serilerini izledim ve çok beğendim. Özellikle de Buz Devri ve Madagaskar. Önerebileceğiniz başka animasyon film var mıdır? Özellikle komik olsun istiyorum ama komik olmayıp iyi olan filmlerden de öneri alabilirim.
#FilmTavsiyesi #FilmÖnerisi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 27

Aslında akıllı saatlerin kordonlarına esnek güneş paneli koysalar şarjı çok uzun gider hatta belki duruma göre şarjı hiç bitmeyebilir. Neden hiçbir firma böyle bir şey yapmıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • umitt @umitt

  iyi fikir düşünmüşlerdir de, panele ve panelin pili şarj etmesi kullanılacak devre ek maliyet demek. maliyet sorunu olmayan üst seviye saatler içinde ek panelden gelen enerjiyle saati şarj edecek devre ek alan gerektiriyor bu ek alan sorun yaratıyor olabiliyor. tahminim bir engel var onu aşamıyorlar yoksa akıllarına gelmiş tır belki ileride böyle saatler görürüz. Samsung watch da mıydı neydi saat kablosuz olarak telefondan şarj olabiliyordu saatler in böyle bir özellik kazanması da güzel olur.

 • MetChak @metchak

  Kullandığım CASIO AQ-S810W saat, güneş enerjisi ile kendini şarj ediyor. Saatin yüzeyi, saat fonksiyonları için gerekli olan düşük enerjiyi güneş ışınlarından çekebilir ama akıllı saatin gereksinim duyduğu enerji doğal olarak daha fazla olduğundan yapamıyor olabilirler. Örnek verecek olursam; 1.5v 250mah enerji ihtiyacı için, 5x5 cm'lik bir güneş paneline ihtiyaç var. Standart bir akıllı saatin gereksinim duyduğu enerji ise 3.7v 500mah.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   Hocam şimdi dediğiniz güneş paneli ideal şartlarda 1.5v*0.25A = 0.375 Wh verebiliyor.
   Saatin bataryası ise 3.7v*0.5 = 1.85 Wh güce sahip. Arada 5 kat fark var. Şartların ideal olmayabileceği ve bu gücün yarısını verebileceğini ve güneş panelinin bunun yarısı ebatlarda olacağını düşünüp işlem yapalım. Bu durumda fark 20 kat olur.
   Buradaki püf nokta saatin bu pille 2 ile 5 gün arası yetmesi. 2 günde 10'ar saatten 20 saat güneş görse doldurmaya yetecektir bence. Bilmiyorum ne kadar doğru ama böyle bir hesap yaptım.