Merhaba arkadaşlar.
Telefonumu bluetooth ile aracın ses sistemine bağlıyorum. Ancak telefonumu direksiyon üzerindeki tuşlarla kontrol edemiyorum. Araç içinde telefonumda müzik değiştirme ve sesli komut özelliklerini kullanmak için bir bluetooth kumanda arıyorum. Aradığım bluetooth kumanda belli bir süre kullanmadığımda güç tasarrufu moduna geçip kendini kapatmamalı, ben kapatırsam kapanmalı. Elimde bir tane kumanda var ama kendini kapattığı için böyle kullanamıyorum.
Bildiğiniz bu şekilde bir bluetooth kumanda var mıdır? Tercihen küçük olması da daha iyi olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar
Youtube’da dolaşırken bir videoya rastladım. Basit bir cihazla yakıt tüketimini %25’e varan oranda düşürebildiklerini iddia ediyorlar.
https://www.youtube.com/watch?v=tzBIfnIjDbQ

Ürünün sitesi de şu:
http://www.vgt.com.tr/

Ürünün Youtube kanalında da birçok video mevcut ve yorumlar bu şekildeyken insan acaba doğru olabilir mi diye düşünmüyor değil. Sizce bu işin aslı astarı var mıdır? Eğer gerçekten yakıt tasarrufu sağlayabiliyorsa neyden kaybettirebilir? Yakıt tasarrufu sağlasa bile ya motorun ömründen ya da başka bir şeyden kaybettireceği kesin. Çünkü motor geliştirme çalışmalarına milyonlarca dolar gömen dev şirketler böyle basit bir şeyi şimdiye kadar milyon kez keşfederler ve kullanırlardı.
İşin uzmanı olarak eğer vakitleri olursa Can, Meriç ve Emre Abi’nin de yorumlarını bekliyorum.
#OtoSeyir @can @meric @lawnmower

BENZERSİZ TEST: %25'e Varan Oranlarda Yakıt Tasarrufu Mümkün mü?

SPONSORLU: vgt.com.tr www.facebook.com/vakumgt http://www.vgt.com.tr/iletisim.html Tel: 0 212 664 66 42 Mobil: 0536 273 16 35 Balıkesir: Reha Oto Servis 0532...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Kullanmakta olduğum Tunçmatik Lite 1500VA UPS’in fanı dünden beridir kafamı ütülüyor. Bu güç kaynağı line interactive olduğu için normalde fanının çalışmaması lazım ama elektriğe bağlıyken UPS kapalı da olsa fanı sürekli çalışıyor. Bazen arada bir susuyor ama sonra yine devam ediyor. Dünden önce akşam çok kısa bir saniyenin de altında elektrik kesintileri olduydu ve UPS devreye girdiydi. Ondan sonra böyle oldu. Bundan 1-2 sene önce de bu güç kaynağı böyle yapmıştı ama sonradan kendi kendine geçmişti. Sizce bu neden olur? Bu problemi nasıl çözebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet kampanya kodum:
https://turk.net/p/LXW16UE46HJS/
Bilmeyenler için eğer bu kodla Türknet’e üye olursanız hem siz bir ay ücretsiz internet kullanırsınız hem de sizi davet eden olduğum için ben bir ay ücretsiz internet kullanım hakkı kazanırım.

Beni referans göster, bir ay ücretsiz internet kazan!

TurkNet kullanıyorum, gayet memnunum. Linke tıklayarak üye olursanız sayemde bir ay ücretsiz kullanabilirsiniz. (Tabii ben de sizin sayenizde.) Bu arada, TurkNet'te taahhüt yok!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Geçen gün Gearbest’den aldığım drone’un arızalı çıktığını ve 3 dolar teklif ettiklerini söylemiştim. Bu gün tavsiyeleriniz üzerine ürün ücretinin tamamını (9.99 dolar) iade etmeyi kabul ettiler. Ancak geçen gün drone’un pilini söküp çöpe attım çünkü sıfır volt gösteriyordu ve şişmişti. 18650 denen lityum pille denediğimde drone’un çalıştığını gördüm ama 18650’yi kaldırması mümkün olmadığı için nasıl uçacağı hakkında fikrim yok. Türkiye’den yaklaşık 15 TL’ye pil alarak belki uçurabilirim. Bu durumda iki seçenek düşünüyorum.
1. Seçenek: 9.99’u puan olarak komple alıp zararımı karşılayan 5-6 dolar kadarını harcamayı düşünüyorum. Böylelikle hem zararım karşılanmış olacak, hem de her ne kadar uğraştırsalar da kul hakkına girmiş gibi hissetmeyeceğim.
2. Seçenek: Ürün bana arızalı geldi ve ben tamir etmeyi bilmek zorunda değilim. Zaten tamir edebilsem de bir sürü uğraşacağım ve iade alana kadar da bir sürü uğraştım. Bu sebeple 9.99’u tamamen harcamak.
Sizce hangi seçenek daha mantıklı? Bana 5-6 dolar iade yapın diyemem yoksa elimdekini de kaybetme ihtimalim var. Zaten puan iadesi alırsam ürünü göndermem de gerekmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Bu senin tamamen inancına bağlı ama şimdi sen satıcıya bu hiç çalışmıyor galiba pili bozuk para iadesi istiyorum deyip yapıyorlarsa sorun olmaz. Ha pil alırsın o kolay ama dediğim gibi tercih senin. Kul hakkına gireceğini ise sanmıyorum yani sonuçta sen bilemeyebilirsin belki motoru da bozuk olabilirdi şans işi pili bu arada evde standart 3.7v ile falan çalışıyorsa atmadan önce bir şarj etmeyi deneseydiniz. Şoklama falan ile toplayabilridi belki. Puan iadesini bence al pil al geri kalan parayıda harca. Ha yada başka 10 dolarlık birşey al seçim senin.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   Geldiğinde hiç çalışmadı hocam. Saatlerce şarj ettim yine çalışmadı. Pilin gerilimini ölçtüm ve sıfırdı. Lityum pillerin voltajı sıfıra düştüğü zaman o pil bir daha düzelmiyor. Ondan dolayı pili şoklamayla vs. düzeltmem mümkün değildi.
   Neyse 10 dolarlık puan iadesini alayım. Büyük ihtimal yarısını harcayacak şekilde bir şey alacağım gibi.

Gearbest yapacağını yaptı. Geldiği andan itibaren hiç çalışmayan 10 dolarlık drone için 3 dolarlık ödeme teklif ettiler. DOA kapsamında değil diyorlar sanki bozuk çıkması benim suçummuş gibi. Bu Gearbest’den son alışverişimdi.
3 doları da sanırım puan olarak verecekler. Tabi bir daha alışveriş yapmayı düşünmediğim için puan da istemiyorum. Sizce ne yazayım?

Bana aşağıdaki teklifi yaptılar:

Dear Hasan,

We are sorry to hear you are experiencing difficulties with your item.

-Regarding Quadcopters and RC toys please review our policy here: http://www.gearbest.com/about/warranty-and-return.html

Please note that due to their intended usage, quadcopters, RC toys and wheels are excempt from our warranty policy and are only cover in DOA cases.

However,your item isn’t the DOA.

We can exceptionally offer you a partial refund of 3 USD to your Wallet as store credit and reward you with extra points (e.g. If your refund is 1 USD = 2 points ,3 USD= 6 points etc.).

You can use both your Wallet and points to purchase your future products.
Learn more about wallet benefits : http://www.gearbest.com/about/gb-wallet.html
Learn more about points benefits : http://www.gearbest.com/about/about-points.html

Can you please confirm we can go ahead and upgrade your account with this compensation?

Thank you for your cooperation.

Best Regards
Winifred
Gearbest Customer Service
http://www.gearbest.com/

Warranty and Return | GearBest.com

Warranty and Return | GearBest.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
 • 3dfx @3dfx

  cinlilerden paypal yoksa alisveris yapmayin. en azindan gearbest böyle. aliexpress ve dx iyi. benim mi bandi alman gümrügü cöpe atmisti ce isareti yok diye. neyse bana diyorki hesaba olursa 7 kupon olursa 8 dolar verelim, ki ben ekstra o cakma sigortayida almistim. dedim sigorta var ne diyorsun, bana abe benimde malim kayboldu bende zarardayim ayagi cektiler. paypala yazdim 5 güne aldilar parami.

  gearbest bu konuda cok serro, mesela dealextreme cok daha iyi bunlardan. 3 kere bozuk geldi ayni ürün 3 kere yolladilar baktim düzelecek gibi degil parayi verin dedim hemen verdiler.

 • Mesut Kahraman #47 @vigilante

  Gearbestten tek alisverisim oldu onda da sorun yasadim cok ugrastim.Sorunu yine kendim cozdum.Banggoodtan 30 ustu alisverisim oldu 400 dolardan fazla.Birkac kez sorun yasadim aninda cozduler.Ertesi gun takipli yenisini gonderdiler.25 dolarlik urun de vardi 5 10 dolarlik urun de.Chat olarak banggood daha ustun.

 • Emre @emre1393

  PayPal gitti, gb bitti benim için, aliexpress kullanıyorum artık tamamen.

 • sawgent @sawgent

  Gearbest’ten Iron Man figürü aldım. Metalik renkteki kısımları pembemsi renkte çıktı. Kutusu da dikdörtgenden elipse dönmüş şekilde geldi ama üründe sorun yoktu. Kutu açılışını videoya çekmiştim. Pembe kısımların da fotoğrafları vardı kutu açılırken çekilmiş. Ürün sayfasındaki yorum kısmına olumsuz dönüş yaptığım için e-posta yolladılar. Video ve fotoğrafları atınca para iadesi yada tekrar gönderim teklif ettiler. Ben para iadesini seçtim. 56$ geri yatırıldı. Sadece renginde hafif sorun olan ürün de masamda duruyor.

Gearbest’den Floureon F10 aldım ve şansıma ilk drone’um bozuk çıktı. Şimdi ticket açtım ama bakalım durum ne olacak? Büyük ihtimal bataryası tamamen ölü. Batarya voltajını ölçtüm ve 0 volt çıktı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
İş yerinde çok beğendiğim bir klavye var. Bu klavye kablolu ve kablosu zaman zaman çok rahatsız edebiliyor. Ben bu klavyeyi çok aşırı masraf da yapmadan kablosuz yapmak istiyorum. Bunun da aslında çok basit olabileceği düşüncesindeyim ama nasıl yapabileceğimi de bilmiyorum. Klavyeye enerji sağlamak basit iş onu yaparım. Ancak bana klavyenin ve bilgisayarın USB portu üzerinden sağladığı seri haberleşmeyi kablosuz sinyale dönüştürecek ve bu kablosuz sinyali de alıp, normal elektrik sinyaline geri dönüştürecek bir donanım gerekli. Ucuz bir kablosuz klavye alıp onun içindeki donanımı aktarmam da çok zor zira iç yapıları farklı olacaktır. Bunu nasıl yapabileceğim hakkında bir bilgisi ya da fikri olan varsa ve yazarsa çok sevinirim.
Bir de o kadar farklı şey icat edilmiş. Neden acaba bir kişi de çıkıp ben kablosuz USB hub yapayım dememiş çok merak ediyorum. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eğer internetteki hashrate değerleri doğruysa bence RX Vega serisi miningcilerin talanına uğramayacak. RX 580’in hashrate değeri 29-30 MH/s iken ondan neredeyse iki misli fazla güç tüketen RX Vega 64’ün hashrate değeri 35 MH/s civarıymış. Bir de 150 watt güç harcayan kartlardan 5-6 tanesini rahatça tek ringde birleştirebiliyorlar ama Vega serisinden 5-6 tanesini birleştirmek biraz zor olacaktır. 300×6 = 1800 watt harcayacak sadece ekran kartları. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Firmalar arası güzel bir atışma. 🙂

https://twitter.com/NVIDIAGeForce/status/895746289589039104

BeğenFavori PaylaşYorum yap