Merhaba arkadaşlar.
Vestel 43U9402 Smart TV kullanıyorum. Bu televizyona Disney+ eklemenin bir yolu var mı? App Store'da Disney+ uygulamasını bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Normalde ekran alıntısı yapmak için Lightshot yazılımını kullanıyordum. Bugün Windows 10 içindeki Ekran Alıntısı aracına bir bakayım dedim ve Lightshot benzeri seçerek alıntı yapılabilecek tuş kombinasyonu olduğunu gördüm. Windows Tuşu + Shift + S kısayolu ile herhangi bir yazılım yüklemeden alan seçerek ekran alıntısı alınabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Merhaba arkadaşlar. Tuhaf bir durumla karşı karşıyayım. Sahibinden.com'da bir ilandaki fotoğraf makinesi ile ilgili satıcıyla görüştüm.
Satıcı ürünün kusursuz durumda olduğunu, her şeyinin çalıştığını ancak şarj aletinin orjinal olmadığını beyan etti. Kabul ettim ve param güvende sistemi ile anlaştık. Adam ürünü gönderdi ancak ürün bana ulaşmadan sıkışık olduğunu söyleyerek parayı yatırmamı istemek gibi şüpheli olabilecek bir istekte bulundu. Tabi reddettim çünkü ürün sağlam olsa bile hem benim gönderdiğim paranın ona geçmesi hem de Sahibinden.com'daki askıdaki paranın ona geçmesi durumu olacaktı. Ürün bana ulaştı ancak üzerindeki önemli bir tekerleğin (iso, entantene ve diyafram ayarlayan teker) sorunlu olduğunu gördüm.
Adama ürünü böyle kabul edemeyeceğimi, iade edeceğimi söyledim. Siz tamir edin ya da ettirin, para bana yatınca bir bölümünü geri göndereyim diye teklifte bulundu. Ben reddettim ve iadeyi başlatıp, ürünü gönderdim. Kargo satıcıyı bulamadı. Durum üzerine kargoyla görüştüm, satıcının ürünü şubeden alması gerektiği söylendi. Bunu satıcıya ilettim. Kargo 15 gün şubede bekledi ama satıcı kargoyu almayınca kargo bana geri döndü. Ürün arada iyice mundar olmasın ve param sistemde asılı kalmasın diye kargo ücretini ödeyip, tekrar teslim aldım. İyi kötü otomatik modda kullanırım ya da yapabilirsem tamir ederim diye düşündüm.
Ancak tuhaflık burada başlıyor: Şimdi sistemde sanki iade kargosu satıcıya başarıyla ulaşmış gibi satıcının onayı bekleniyor ibaresi var. Bu durumda sizce ne yapayım? Benim fikrim şimdilik bekleyip ne olacağını görmek şeklinde gibi. Eğer para karşıya geçerse yapacağım bir şey yok, ürünü kabul etmiş olacağım. Yok bana geri dönerse de bana iade öncesi geri göndermeyi teklif ettiği tutarı kesip ücretini gönderme niyetindeyim. Sizce böyle mi yapayım? Bu arada makineyi tamir etmeyi de başardım gibi. Tekere kadar söküp temizlik yaptım. Şimdi iyi gibi duruyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Merhaba arkadaşlar.
Ryzen 5 3600 işlemci ve RX 570 ekran kartlı sistem kullanıyorum. Ryzen 5 3600 ile sistem topladığımda ekran kartı alamamıştım ve eski RX 570 kartımla devam etmiştim. Şu anda da ekran kartı fiyatları düşüşe geçtiğinden yeni bir ekran kartı alma düşüncem var. XFX Speedster SWF210 RX 6600 modelini düşünüyorum. Uzun süre daha özellikle de siyahı düzgün veren monitörler çıkana kadar 1080P'de takılmayı düşünüyorum. Sizce şimdilerde bu kart alınır mı yoksa biraz daha beklemeli mi? Kartın çıkış fiyatı zaten 330 dolar - 5000 TL olduğundan bana artık daha fazla inmez gibi geliyor. Sizin bu konuda fikriniz nedir?

https://www.akakce.com/ekran-karti/en-ucuz-xfx-rx-66xl8lfdq-rx6600-speedster-swft210-8gb-gddr6-128bit-3xdp-1xhdmi-pci-e-4-0-fiyati,1450449477.html

XFX Speedster SWFT 210 Radeon RX 6600 RX-66XL8LFDQ 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran...

XFX Speedster SWFT 210 Radeon RX 6600 RX-66XL8LFDQ 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
 • Ekrem @huseyinekrem

  Mining dışında AMD kart alınmaz. Kullanım senaryosuyla da alakalı tabi. Benim Nvidia seçmemde RTX voice ve DLSS etkili olmuştu. Hızlı güncellemeler de önemli. Tek bir oyun oynuyorsam onun bozulmaması için de önemli. RX 570 kullanırken kaç kere yeni güncellemeyle fps sorunu yaşadım. Son sene hiç olmadı ama anca oturdu işte. Şimdi 3060ti kullanıyorum, memnunum.

 • Alpi Atansay @alpi350

  XFX değil de ara ara Asus Dual, Nitro+ gibi kartlar 6.000'e düşüyor. Onları kovala derim. XFX ile sorun yaşayan çok kişiye denk geldim çünkü.

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Sanırım ekran kartı almaktan vazgeçtim. RX 6600 hem performans hem de fiyat olarak istediğim dengedeydi ancak herkes şöyle sorunlu, böyle sıkıntılı diyor. Aynı fiyata RTX 3050 alsam attığım taş ürküttüğüm kuşa değmeyecek. RTX 3060'ı bütçeyi çok zorlayıp alsam hem zorlanacağım hem de hemen hemen aynı performanstaki karta %50 fazla verdiğimi düşünüp rahatsız olacağım. Zaten henüz oynamadığım biraz eski oyunlar da var. Biraz izlemede kalayım en iyisi...

 • KeLBoY @kelboy

  Ya yapmayın arkadaşlar, şu an Ryzen 5 3600 ile RX6800 kullanıyorum.. Ne oyunlarda, ne premier, ne blender ne de diğer kullanımlarda en küçük bi sorun bile yok, işlemcim overclocklu. Bilgisayarımda 2 tb oyun yüklü ve çocukluğumdan beri oyun oynamadan duramam.. Bilgisayar toplamaya doksanlı yılların sonunda başladım, eski gönderilerime bakarsanız, TNT, Voodoo, Rage vs zamanından beri her sezon bilgisayar güncelleyip, ekran kartı alırdım.. Hiç bahsedilen sorunları yaşamadım.. Nvidia kartlar da çok kaliteli, özellikle son RX 6000 serisi AMD kartlar da çok iyi, ufacık kasanın içinde AMD referans tasarım kart çok iyi çalışıyor ve izlediğim tüm testlerdeki performansı veriyor.. Donanımları sürekli zorlamama rağmen ne bi sürücü hatası, ne bi mavi-yeşil ekran görmedim.. Çoğu yaşanan problem özellikle güç kaynağı ve diğer donanımların yarattığı sorunlar. Daha geçenlerde ekran kartı almak isteyen bi arkadaşıma da RX6600 tavsiye etmiştim, 3050'den çok daha iyi ve güncel bi kart. Sorunsuz kullanıyor millet.. Şu an ihtiyacım olursa alır geçerim ve tavsiye ederim..
  https://teknoseyir.com/durum/1493655

Merhaba arkadaşlar.
Bu yeniden değerlenme oranı nasıl hesaplanıyor? Aşağıdaki siteden Yİ-ÜFE üzerinden hesaplama yapıyorum ama 2022 için kullanılan %36,20 değerini ne yaptıysam bulamadım. Onu bulabilirsem en azından Mayıs ayına kadar olan oranı hesaplayıp tahmin yapmaya çalışacağım.
https://biruni.tuik.gov.tr/medas/donusum_hesap.zul

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu ekran kartı piyasasında neler oluyor sizce? AMD şu anki en güçlü kartının 4 katı gücünde, Nvidia 2,5 katı gücünde kartlar çıkaracağını söylüyor. 600 watt, 900 watt gibi değerler de havada uçuşuyor. Güç tüketiminden de anladığım kadarıyla bu artışı iki firma da teknoloji gelişimi değil de kaba güç kullanarak yapma niyetinde. Ancak ben şimdiye kadar bu derece kaba güce başvurulduğunu hatırlamıyorum. Bu firmaları böyle bir kaba güce başvurmaya iten şey sizce nedir? Bir de sizce şimdi orta seviyede RTX 3060 veya RX 6600XT gibi bir kartı almak ileride üzer mi? Yani bu derece bir performans artışında şimdikilere yakın fiyata iki katı güçte RTX 4060 veya RX 7600XT gibi kartlar çıkar mı yoksa bu tür kartların fiyatları da performansları ve güç tüketimleri gibi yükselir mi?
https://www.donanimhaber.com/nvidia-rtx-4090-hakkinda-yeni-detaylar-ortaya-cikti--148074

Nvidia'dan AMD'ye yanıt: RTX 4090 da 100 TFLOPS'u geçecek

Dev GPU üreticileri Nvidia ile AMD arasında yaşanan rekabet giderek hız kazanıyor. Her iki şirket de yeni nesil ekran kartları ile 100 TFLOPS performansı geride bıracak.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Bugün derisi yıpranmaya başlayan direksiyona kılıf diktim. Bazı aksilikler de işin içine girince kemiksiz 5 saatimi çaldı. Sonuç fena olmadı ama bu iş deli işiymiş. 😓

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17

Merhaba arkadaşlar.
Antalya'da yapılacak 2022 Eurasia Airshow'a bakıyorum. Ancak neler sergilenecek? Uçuş gösterileri olacak mı? Olacaksa hangi uçaklar gelecek? Sivil vatandaşlar girebilecek mi? Bu gibi sorulara hiçbir cevap bulamadım. Sitesinde birçok yer çalışmıyor. 2018'dekine katılmıştım ve her şey haftalar öncesinden az çok belliydi. Bilet satışları vardı. 2020'de de iptal edilmeden önce bilet satışları falan başlamıştı. Bunda hiçbirini bulamadım. Bu konuda sizin bilginiz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Keenetic Omni DSL kullanıyorum. Bugün işyerinde Omni DSL'in Android uygulamasına bakarken işaretlediğim alan dikkatimi çekti. Oraya bastığımda "Wake on Lan paketi gönderildi." uyarısı çıktı. Sonrasında da gri renkteki bilgisayar simgesi yeşile döndü. Özel bir ayar yapmadığımdan bir şey olmamıştır diye düşünmüştüm ama bilgisayarı açık buldum. Tekrar denediğimde mobil veride olmama rağmen bilgisayarı çalıştırdı. Normal modemlerde denemedim ama bu işin bu kadar kolay olduğunu sanmıyorum. Keenetic'e bir kez daha hayran kaldım. 🤩

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13