Merhaba arkadaşlar.
Iphone 14 Pro Max 512 GB'ın Almanya satış fiyatı 1.839 Euro olarak görünüyor. Türkiye fiyatı ise 51.899 TL.
Şöyle bir hesap yaptım:
Almanya'dan Iphone 14 Pro Max 512 GB alsam 1.839 Euro ödüyorum. Sonra ülkeden çıkışta tax free ile vergiyi geri alsam (vergi 299 Euro olarak görünüyor) 1540 Euro (27.412 TL) ediyor. (Verginin tamamı geri alınabiliyor mu bilmiyorum.)
4.000 TL gidiş geliş uçak biletine, 2.732 TL pasaport kaydına, 200 Euro (3.560 TL) kadar da otel vs. ödeme yapsak, 37.704 TL yapıyor. Aradaki fark 14.195 TL gibi ciddi bir miktara ulaşıyor.
Benim merak ettiğim yapmış olduğum bu hesap doğru mudur? Pasaport mevcutsa bu şekilde almak sizce mantıklı mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

Telefona mat ekran koruyucu taktım. Bir taraftan harika duruyor. Parlamanın olmaması özellikle koyu görüntülerde çok iyi. Parmak izi de bırakmıyor. Öbür taraftan ise rahatsız ediyor. Beyaz ağırlıklı görüntülerde hafifçe karıncalanma var gibi ve dokunma hissi parlak ekrana göre biraz daha kötü gibi. Hangisinin ağır basacağı birkaç güne belli olur herhalde ama mat şu an için biraz daha iyi. Hayatın her alanında olduğu gibi teknolojide de "o da olsun, şu da olsun" diyemiyorsun. Mutlaka bir özellik için ya başka bir özellikten ya da bolca paradan vazgeçmek gerekiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21

Merhaba arkadaşlar.
İlerleyen aylarda masaüstü sistemime 3.5 inç 4 TB harddisk almak istiyorum. Genelde arşiv amaçlı kullanılacak. Nadiren oyun da yüklenebilir ama 2 TB gibi yüksek kapasitede SSD planım da olduğundan oyun çok önemli değil. Bunun dışında ilk önceliğim sağlamlığı, ikincisi titreşim üretmemesi, üçüncüsü de performans. 5900 RPM hızındaki Seagate Skyhawk modelini düşünüyorum. Siz hangi diskleri önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15

Merhaba arkadaşlar.
Raijintek marka şu fanları kullanıyorum. Fanlardan sessizlik, performans gibi konularda memnunum. Ancak fan kanatları daha az şeffaf, daha fazla beyaz renk olsa göz zevkime daha uygun olacaktı. Sizce kanatlarını ince zımpara ile hafifçe zımparalasam bu görüntüyü yakalayabilir miyim? Yoksa başka bir şey mi düşüneyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekran kartında bana mı denk geldi bilmiyorum ama ilginç bir durum fark ettim. Sırasıyla Nvidia FX 5200, AMD HD 7950, AMD RX 570 ve Nvidia RTX 3060 kullandım. AMD kartlar takılıyken açılışta anakart bios logo ekranı gelip, boot başlıyordu. Ekran kartına dair hiçbir şey görmüyordum. Nvidia kartlarda ise hem tarih öncesi FX 5200'de hem de güncel RTX 3060'da anakart logo ekranından önce ekran kartıyla ilgili yazılar çıkıyor? Bunun nedeni nedir? Neden sadece Nvidia'da çıkıyor? Bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 31

Yakın bir arkadaşımın hazırladığı şarkıyı paylaşmak istedim. Olumlu-olumsuz yorumlarınızı beklerim. #BirazMüzik
https://open.spotify.com/track/25OOyvRu5AmwoXN4RFpA9a?si=Z1dEbwKOTEu1EAD5jirSxA&utm_source=whatsapp

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Raijintek IRIS 14 RBW Fanlardan almıştım. Fotoğrafta sağda yer alan PWM konnektöründe sıkıntı yok. Ancak resimde solda yer alan 3 pin olması gereken ARGB portu 4 pin olarak geldi. Benim anakartımdaki ARGB portu ise 3 pin. Kablonun kanallarından biri 5 volt olarak işaretlenmiş. O 5 volt ile kendi anakartımdaki 5 volt eşleşecek şekilde taksam sizce çalışır mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

    Dediğim gibi 5 Volt olarak işaretlenmiş kısmı anakartın argb çıkışındaki 5V ile eşleşecek şekilde takınca çalıştı. Çoklayıcı kablo kullanılıyorsa da kablonun ucundaki okla işaretli yer ile eşleştirince çalışıyor.

Önceki kasamı sattığım için o kasada kullanmakta olduğum MF120R 3 in 1 Fan Setini satıyorum. 3 adet PWM ve 3 pin ARGB konnektörlü MF120R fan ve yanlarındaki 3 fan destekli ARGB kontrolcüyü vereceğim. ARGB kontrolcü üzerindeki tuşlarla, kasanın reset tuşuna bağlanarak ya da micro usb ile bilgisayara bağlanarak yazılım üzerinden kontrol edilebilir. Ürünün durumu iyidir. Fanlarda ya da kontrolcüde bir problem bulunmamaktadır.
Düşündüğüm fiyat 550TL. 1 yıldan eski Teknoseyir üyelerine komisyon hariç bu fiyattan Sahibinden.com param güvende açabilirim.
https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/case-fan/masterfan-mf120r-argb-3in1/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar.
Görsel temsilidir. Ford Focus 3.5 aracımın sol iç stop lambasının camını arkamdaki komyonete çarparak kırdım. Bütçem bu aralar sıkıntılı olduğundan kendim alıp değiştirsem sizce bir sıkıntı olur mu? Videosunu izledim, yapabilirim gibi duruyor ama bir fikrinizi almak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16