Tamam, şimdi duyurusu yapıldığına göre, 512'lik orijinal serinin bir DLC'si olarak düşünebileceğimiz, açıkta kalanların gönlünü alabilecek, kişiye özel 96 adetlik seriden ön sipariş ile satın almak isteyenler, aşağıdaki formata göre kendi tasarımlarını şimdiden oluştursunlar.
Ön siparişler yine aynı usul olur, ts mağazadan. 96 adetlik ön sipariş tamamlandığında, üretim başlar, ben 30 gün içinde de ts'ye teslim edebilirim.

Bana göndereceğiniz tasarımlarınız ile kişiye özel tek tek uğraşılması gerektiğinden, fiyat 2x, 3x arası olacaktır. Sistem bozuk olursa bile, arkadaşlar tek adet sipariş verirlerse, bu defa herkese yeter.

Mantık şu şekilde;
512'lik seriye dahil, ama sanki çalışmayı durdurmuş, hata vermiş bir yazılım gibi düşündüm. Yuvarlak pim de kayıp.

İki değişkenimiz var;
1-pikselli alan (en sağdaki resimde, olabilecek tüm pikseller var, 8 adetlik pim yuvaları boş)
2-seri numara alanı (maksimum 5 karakter gibi düşünelim, 512 sabit, tarih bölümü sabit)

Zamanı geldiğinde, ön sipariş aşamasını geçebilenler, sipariş numaranız ile birlikte tasarımlarını bana buralardan iletebilirler;
https://www.instagram.com/asaltek/
https://twitter.com/asaltek

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 44

ID-COOLING Iceflow 240 VGA Sıvı Soğutma kiti Kullanıcı İncelemesi

ID-COOLING Iceflow 240 VGA Sıvı Soğutma kiti
Kullanıcı inceleme ve deneyimi:

Herkese merhaba.
Halihazırda kullanmakta olduğum ZOTAC RTX2060 AMP! mini modeli ekran kartım oyunlarda ortalama 80 derecelere kadar çıkan sıcaklığını düşürmek için ne yapabilirim diye bakınırken ID-COOLING firmasının bu ürüne denk geldim.

Daha önce hiç kullanmadığım bir marka olması nedeniyle kuşku ile yaklaştım fakat internette yabancı forumlarda olumlu çok geri dönüşü olan bir firma olduğunu görünce tercih ettim ve ürünü Gelbura.com üzerinden satın aldım. Ürünün distribütörü olan firna çok yardımcı oldular, uyumsuzluk sorunu olması durumunda iade alabilme opsiyonunu da belirttiler.

ID-COOLING 12-13 yıllık görece yeni bir firma olmasına karşın tıpkı asetek veya noctua gibi pc soğutma çözümleri üreten bir firma. Özellikle yurtdışında tanınıyor. Güzel ve kaliteli sıvı soğutma çözümleri var.

 

Gelelim aldığım ürüne,
Iceflow 240 Vga adından anlaşılacağı üzere 240lık radyatör ile donatılmış ekran kartları için bir sıvı soğutma çözümü.
Üründe sıvı soğutma pompası radyatör üzerinde. Ve 6500 devir/dak. hızında çalışıyor. Ve radyatör üzerinde iki adet ama yekpare tek parça fan kiti var. 2000rpm'e kadar çalışıyor. Fan kalitesi xigmatek ayarında. Bir Be quiet, corsair ya da noctua gibi değil ama pek çok markadan da iyi kalitede.

Ürün içerisinden, ekran kartı pcb'sine monte edilen gpu soğutma bloğu, 240mm radyatör, radyatör fanı ve uyumlu bağlantı aparatları çıkıyor.

 

Ürün aşağıdaki kartlar ile uyumlu olarak üretilmiş;

Nvidia
-RTX 3000 serisi (Kutusunda uyumlu bağlantı kiti yok, yakın zamanda ayrı olarak piyasaya çıkacak)
-RTX 2000 serisi
-GTX 1600 serisi
-GTX 1000 serisi
-GTX 900 serisi

AMD
-RX 400-500 serisi
-R9 200-300 serisi
-Vega64
-Vega56
-RX5000 Serisi
-RX 6000 serisi (Kutusunda uyumlu bağlantı kiti yok, yakın zamanda ayrı olarak piyasaya çıkacak)

 

Kurulum ve kullanım:
Ürün montajı oldukça basit. Uygun bağlantı kiti ile ekran kartının gpusuna monte ediyorsunuz. Ama burdaki hassas nokta ekrankartı gpuları işlemciler gibi üzeri soğutma kapağı ile gelmediğinden çipset açık ve kazalara gebe. Bu nedenle gpu soğutma bloğunu takarken dikkatli olmak gerekiyor. Ürün içinden termal macun çıkıyor fakat daha iyi bir macun kullanmanız daha iyi olur. Ben Arctic Mx4 termal macun kullandım. Bunun dışında ram modülleri vr VRMler için de soğutucu aluminyum pedler gelmekte. Onları da ram ve vrm üzerine yerleştirip oturmasını sağlıyorsunuz.

Fan ve pompa bağlantıları:
Ürün üzerinde toplam 3 adet fan var. Hepsi pwm kontrollü. Ben bütün fanları direk kasa fan kontrolcüsüne bağladım. Fan kontrolcüsü ise anakarta bağlı. Böylece anakart üzerinden bu üç fanın devir ve voltaj ayarını sağlamak çok daha kolay.
Rgb pek sevmediğim için ürünün kendi radyatör fanı yerine Be Quiet! 120mm Pure Wings Pwm fan kullandım. Hem daha sessiz hem de daha yüksek hava atımı ile statik basınca sahip.
Pompa ise yüksek devirli olduğundan anakart diğer pump girişine bağladım. Asus Crosshair viii hero kullanıyorum. Bu tip anakartlarda iki hatta üç pompa girişi oluyor. Custom sıvı soğutmalar için ekliyorlar. Ve böyle spesifik durumlarda çok işe yarıyor.

Deneyim:
Ürünü kasanın ön kısmına havayı dışarıdan temiz olarak alıp içeri atacak şekilde yerleştirdim. Hele ki benim gibi tepede 360lık radyatör kullanıyorsanız baska seceneğiniz kalmıyor. Fanlara biostan 1000rpm hız ayarı yaptım. Hem ses yapmıyorlar hemde etkili çalışıyor.

Gpu benchmark Valley testinde 1 saat boyunca aldığım ortalama sıcaklık değerleri aşağıdaki gibi;
Gpu sıcaklığı: 53 Derece
Hot Spot : 63 Derece

Stok kendi soğutucusu ile aldığım değerler:
Gpu sıcaklığı: 76-82 derece
Hot Spot: 85 derece

Sonuç:
Üründen oldukça memnun kaldım. Özellikle, montajın basit olması ve pek çok modeli desteklemesi çok iyi.
Bunun dışında görece yeni bir marka olmasına karşın ID-COOLING ürün kalitesi oldukça iyi. Beklediğimden çok daha iyi çıktığını söyleyebilirim.

Bu tip sıvı soğutma çözümleri her ne kadar biraz özel ürünler olsa da sıcaklığın ciddi şekilde düşmesi ve uzun süreli stabil kullanım açısından sistemine önem veren herkesin edinmesi gereken bir ürün. Üstelik ekran kartı upgrade işleminden sonra yeni aldığınız kartlar ile de kullanabilirsiniz.

#ID-COOLING
#ekrankartı
#SıvıSoğutmaKiti
#Ekrankartısıvısoğutma
#HazırSıvıSoğutma
#teknoseyir
#ÜrünTavsiyesi
#akış
#TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 39

En Rahat Kulaklık 1 More E0320 Piston Pod İnceleme ve Kutu Açılışı

Kullandığım en rahat kulaklık olan 1 More E0320 Piston Pod ürününü inceliyor, kutu açılışı yapıyor ve izlenimlerimi aktarıyorum iyi seyirler.
#akış #KonuDışı
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aklınıza gelen efsane Lp repliklerini alalım bakalım yorumlara

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 39

Şu Touchpal pisliği sinirimi bozuyor. Her gün kaç tane bildirim atıyor. Meizu çok sağolsun sistem uygulaması diye gömmüş, normal yoldan da silinmiyor. Sinir oldum. Mecburen ADB ile silmem gerekecek...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 24

100 liraya kadar lehim havyası tavsiye edebilecek var mı? Küçük kablolar(ses,usb gibi) lehimlemem gerekiyor genelde. Elimdekinin ucu büyük ve baya yıpranmış durumda şu an.

Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün file marketten bu maskeyi aldım. Kullanan varmı? Meltblown filtreli diye yazıyor. Fda onaylıymış. Üts kayıtlı diyor. Barkodu: 8682750278018 Tekli paket fiyatı 70 kuruş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mr.Bell @mr-bell

  Denemiştim,kalın ve büyük,tekli olması avantaj,suyu koyunca hemen altına geçmiyor,

 • qubit @qubit

  B-Good'dan sonra FDA onaylı gördüğüm 2. maske oldu bu. Yabancı firma herhalde.

  • qubit @qubit

   @oguzcavusoglu hepsi kaliteli sözde de burada ismi zikredilen tüm cerrahi dedikleri maskeleri denediğimde gördüğüm 3 katmanlarının da aynı (spunbond?) olduğu idi. Bir tek bu FDA onaylı da orta katman hissedilir şekilde farklı (meltblown) çıktı.

   Konunun @alpcore gibi uzmanı değilim ona göre yazdığımı tüketin.

  • Oguz Cavusoglu @oguzcavusoglu

   @qubit benim annem eczacı o yüzden dedim. maske alacak olduğumuz zaman maskeyi kesip katmanlarına bakıyoruz... Ama rol maskeler de fda onaylı yazısını görmedim.. Şu var ki kaliteli maskedir.... piyasadaki her maske kaliteli değil zaten kimisi çakallık yapıyor.

  • CanSimit @cansimit

   Bu FDA işareti CE'nin ABD versiyonu, arada ufak farklar olsa da sonuç itibarıyla firma ABDye ihracat yapmıyorsa uğraşmaz bununla.

  • qubit @qubit

   @cansimit ek sertifikasyon tüketici için tercih nedenidir. Tabii logo sahte değilse. B-Good için arattığımda firmanın ürünleri için bir kayıt çıkıyor. FDA onayını CE ile bir tutmanız için elinizde bir sebep mi var?

  • CanSimit @cansimit

   @qubit Genel kültür ve internette yazanlar, mesela https://crstodayeurope.com/articles/2015-feb/ce-mark-versus-fda-approval-which-system-has-it-right/ .

   Europack'in bende 'Cerrahi maske' yazanı var, 'premium yazmıyor', FDA işareti de yok, yine tek tek paketli olanı elimdeki, üretim tarihi Temmuz 2020. Şimdi bu premium plus'da 'cerrahi maske' 'surgical' demiyor, 'koruyucu yüz maskesi' diyor. Bu konuda kararsız kalıyorum, acaba, diyorum FDA onayını 'surgical' olarak alamadı mı? Paketin üzerindeki İngilizce felaket... Paketin üzerine doğru düzgün İngilizce yazamayan firma acaba maskeyi ne kadar güzel nasıl üretiyor, ISOları var ama işte şüpheye düşüyorum.

  • qubit @qubit

   @cansimit Tam neyi anlatmaya çalıştığınızı anlayamadım, yorgunluktan olabilir. CE yerine FDA'yı tercih ederim ki verdiğiniz linkte de söylediğim gibi CE'nin daha kolay alınabildiği belirtilmiş. Tabii 5 yıl önce. Şimdi salgın nedeniyle muhtemelen daha hızlı onay veriliyordur. Merdiven altı üretim maalesef bir piyasa gerçeği: ihracat yapan firmayı yeğlerim.

   FDA onayını araştırmak zor değil. Partilerde tabii fark varsa hoş değil.

  • CanSimit @cansimit

   @qubit Nasıl ki bizde belli oranda süt içermeyen peynire 'taze kaşar' yazılamıyor 'kahvaltılık peynir' yazmak zorunda kalıyorlar ambalajın üstüne, bende şüphe uyandırdı 'Cerrahi' dediği üründe FDA işareti yok, 'Koruyucu' dediğinde var. Bu düşüncem bir şüphe şeklinde, konuda başka bilgim, kaynağım yok. Paketin üzerindeki felaket İngilizce de güvensizlik veriyor açıkçası, çok daha kötüsünü de gördüm haklarını yemeyeyim ama aslında olacak iş değil.

 • Şahin A.Y. @sahin

  Alta Ece üste Evony takıyorum ben ikisinden de memnunum. İkisi birlikte bir başka güzel 🙂

  • gokhans @gokhans

   Evonyi pek beğenmedim. Koruyup korumaması ayrı ama 4 köşedende çok açıklık kalıyor. Tasarım hatası var o maskede. Bimden goodcare alıyorum. Günlük işlerimi görüyor. Filede bunu görünce geçen denemelik almıştım. Bugün beğenince 3 tane daha aldım. Üstüste takmamanı öneririm. Çokta boğma kendini. Bir süre sonra oksijen yerine kendi verdiğin karbondioksiti solumaya başlarsın.

Windows 10 1909 ISO elinde olan var mı? Windowsun kendi sitesinden indirilmiş olan versiyonu lazım bana.

İndirebileceğim bloatware içermeyen düzgün ve gerçek ISOları tutan site bilginiz varsa onu da alabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 24

İnternet'ten 3 katlı cerrahi maske alanlar, enlemesine kesip, içindeki katmanlarını gösterebilirler mi?

Benim örneklerdeki Yerli/Türkiye üretim olanlarda orta (2 no'lu katman) filtre katmanı özel, filtrasyona sahip değil. İthal olanlarda ise "meltblown non woven" denilen özel bir katman var. İşi yapan asıl katman bu, Türk mallarında yok gördüğüm kadarı ile?

Örnek kaliteli maske kesim ve eritme/yakma videosu:
https://www.youtube.com/watch?v=geg-zUiBAHw

2. Nolu filtre katmanını ayrıca kesip, resimde gösterdim. Bizimkiler resmen şeffaf, normal maske kumaşını ara katman diye koyup geçmişler. İthaller böyle değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 27

Hazır XBOX gündemde iken şu görseli de paylaşalım. 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap