İnternet'ten 3 katlı cerrahi maske alanlar, enlemesine kesip, içindeki katmanlarını gösterebilirler mi?

Benim örneklerdeki Yerli/Türkiye üretim olanlarda orta (2 no'lu katman) filtre katmanı özel, filtrasyona sahip değil. İthal olanlarda ise "meltblown non woven" denilen özel bir katman var. İşi yapan asıl katman bu, Türk mallarında yok gördüğüm kadarı ile?

Örnek kaliteli maske kesim ve eritme/yakma videosu:
https://www.youtube.com/watch?v=geg-zUiBAHw

2. Nolu filtre katmanını ayrıca kesip, resimde gösterdim. Bizimkiler resmen şeffaf, normal maske kumaşını ara katman diye koyup geçmişler. İthaller böyle değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 35

Hazır XBOX gündemde iken şu görseli de paylaşalım. 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir süre önce Kemal Sunal'ın rol aldığı bütün yapımları izlemeye karar verdim. Yazımın konusu Kemal Sunal'ın ilk dizisi "Saygılar Bizden". Konuyu açma sebebim ise pek fazla bilinmediğini düşünmem.

Kendisi, Türkiye yargı sisteminin rüşvet, adam kayırma, yolsuzluk açısını bizlere (az da olsa) gösteren bir yapım. Kemal Sunal burada mübaşir olarak rol almış. Zamanına göre kaliteli bir dizi olmuş, ben beğendim. Puanım 6.5/10.

Dizi olarak izlemek isterseniz toplamda 5 saat falan sürecektir. Bir de bazı yerler kesilerek film haline getirilmiş versiyonu var. Film versiyonu ise 1.5 saat. Yapımın her iki versiyonu da YouTube'da bulunuyor.

#DiziTavsiyesi #FilmTavsiyesi #GününEskiFilmi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/uqkhlW4vO6c
Geçen teknoseyirde digital ocean için yayınlanan videonun herhangi rastgele bir sunucuya kurarsanız nasıl yapılacağı ile alakalı bir video hazırladım merak eden bakabilir.

Herhangi Bir Sunucuya Kişisel VPN Sisteminizi Kurun

Son günlerde bildiğiniz gibi sosyal medya yasaklanacak mı, yasaklanırsa ne olur sorusu gündemde. Eğer böyle bir durum olursa var olan VPNler de bir bir yasak...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acayip bi deneyim. Türkçe şarkılar çok olmamış gibi ama elektronik ağırlıklı yabancı müzikler çok başarılı. Dinlerken gülme geliyor, kaliteli bi kulaklıkla mutlaka deneyin.

8D Music - Power Podcast - PowerApp - World of Music

8D Music - Power Podcast - PowerApp - World of Music
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Bilimseyir C/2020 F3 Neowise kuyruklu yıldızı İstanbul ve Van’dan görüntülenmiş dün gece. (https://sptnkne.ws/CXXf) Nikon P900’üm olduğundan 15 ve 17 Temmuz’da bende görüntülemeye çalışacağım. Aslında Beylikdüzü’de oturuyorum ama oturduğum yerde çok fazla yüksek bina olduğundan daha net görebilmek için Büyükçekmece sahiline gideceğim. Stellarium’a göre sabaha karşı sahildeyken kuzeydoğu yönüne bakmam gerekiyor. 15’inde hava parçalı bulutlu, 17’sinde ise az bulutlu görünüyor. Bu iki gün sabaha karşı göremezsem Temmuz’un 20’sinden sonra akşam 20:00-21:00 gibi Kuzeybatı yönüne bakarak görüntülemeye çalışacağım. Başarılı olursam fotoğrafları burada paylaşırım. 🙂 @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam yaz indirimleri başladığına göre DCS World ile ilgili bir kaç soru sorayım.
1- F-16C dlcsi alınır mı yoksa falcon bms’e mi yönelmeliyim?
2- Ek haritalarda görevler var mı? Var ise Flaming Cliffs 3 ile uyumlu mu?
3- Tavsiye ettiğiniz eklenti var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugünün teddy fotoğrafı. Bu bakış ne bakışı ben de çözemedim 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13