#turknet abonesi olup hızı 40 mbit ve üzeri olanlar için güncel upload hızları kaç öğrenebilir miyim? Mümkünse test edebilir misiniz? 4 tanımlı olup 2 geliyordu eskiden. Hala öyle mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13
 • berkerden @berkerden

  Benim de 1 hafta falan oldu upload hızım 4 mbite çıktı da ondan soruyorum. Ancak çıkarken bir arıza kaydı oluşturdum, bazı sitelere erişemiyordum. Sonra onu düzeltirken upload hızım da mı arttı, yoksa zaten artacak mıydı, herkeste arttı mı merak ettim. Aylar önce ben de arttırmayı denemiştim ama kabul ettirememiştim.

 • okanaytimur @okanaytimur

  Benim ki baya düşük kalmış. 😀

 • Volkan Ekmen @zisegned

  Benim upload 3 mbit olarak tanımlı ama 2 geliyor. Arıza kaydı açtım takmayıp kapattılar. Yukseltenler nasıl yaptı acaba?

  • berkerden @berkerden

   Ben de zamanında yükseltmek için başvurdum 2-3 kere ama 2 mbit verildiğini, yapa altyapısında yani kendi altyapısında olanlara 4 verdiklerini söylediler. Geçenlerde bazı sitelere Whatsapp a bağlantı ve speedtest in upload testi gerçekleşmiyordu hiç mesela, yani bazı yerlere bağlantıda sorun yaşıyordum. Bununla ilgili 2 kere destek kaydı açtım ilkinde değişim olmadı ikincisinde sorunum yine ilk anda çözülmemişti ancak upload hızımın arttığını farkettim. Sonra 1 gün sonra da hem bağlantı sorunum çözüldü hem de upload hızım arttı. Problem kaynaklı özür mahiyetinde mi yaptılar bilmiyorum. Ama bahane ile iyi oldu.

 • scorptr @scorptr

  Bende mart gibi gececegim bircok sorun okudum baglanmiyor hiz cok dusuk musteri hizmetleri zaten yok vs siz bir sorun yasadinizmi korkuyorumda gecmeye bu sorunlari duyunca ttnet 24 mbps kullaniyorum evde 3 kisi tuketiyor akk sonrasi 8 mbps yetmiyor 3 kisiye sirf akksiz diye gecmek istiyorum

  • berkerden @berkerden

   Bulunduğunuz yerde 24 mbit alabiliyorsanız, Turknet de en az o kadar verebilir diye düşünüyorum teknik açıdan. Ancak yine de sorun yaşayanlar da var 100 mbit alanlar da. Eğer aktif altyapıda ise 100 e kadar, diğer türlü 35 mbit e kadar alabilirsiniz. Yerinizde olsam kesinlikle geçerdim. Zamanında geçerken ben de sorun olma ihtimalini göze aldım. Dsmart netden geçtim. Zaten çalışan bir internetiniz varken taşımak hem çok hızlı, hem de sorunsuz oluyor genelde. Sıfırdan bağlamakta ise hattınız iyi mi kötü mü, ve belki biraz gecikme gibi belirsizlikler mevcut olabiliyor. Geçin deneyin, olmazsa geri dönersiniz zaten. Referanslı geçerseniz de 1 ay ücretsiz kullanırsınız. (referansını kullandığınız kişi de aynı şekilde). Eğer referansımı kullanmak isterseniz verebilim linkini.

Öncelikle amacım hızımı biraz daha yukarı çıkarıp denemek, sorun olmayacaksa nihai olarak 50-55 mbit almak istiyorum. Ve upload da 4 mbit olsun diye uğraşıyorum. Upload için de hem Cem Bey'in ifadesini hem de birçok kullanan kişiden bahsediyorum.

Download 40, up 2 alıyorum pratikte de.

3 kere kayıt açtım. İlkinde canlı destek yoktu online işlem merkesinden kayıt aç kısmından açtım. Telefonla döndüler ve çok kibar bir beyefendi vardı. Derdimi anlattım hatta o zaman 50 mbit üzerindendi anlaşmamız, baktı dedi ki sizin hat değerleri iyi ben 75 mbit olan pakete çıkarıyorum sizi ve çıkardı. Upload konusunda da zaten ay sonuna doğru 4 mbite çıkarma çalışmaları var dedi ve o zaman ben de üstelemedim zaten otomatik olacak mı diye sordum ve onay verdi. Ama sanırım bahsettiği YAPA içinde olanlar için miydi diye düşünmeye başladım. Sonrasında da bu download hızını arttırmada teknik ekip ilgilenecek dedi. Kapattık. Bu 12 Haziranda gerçekleşti. Sonucu ise "Talebiniz çözümlenmiştir." şeklinde gözüküyor. Ama bizim anlaşmanın 75 mbit olması haricinde bir fark olmadı.

2. Sefer canlı destekten yazdım, hız testi sonucunu istedi kayıt açtı. Hız testi normaldi. 23 Haziranda oluşturdum bugün 27 sinde dönüş aldım. Bayram girdi diye olabilir sorun değil. Sonuç online işlemlerde "Arızanız giderilmiştir. Hizmetinizi kullanmaya hemen başlayabilirsiniz." Cep telefonuna gelen mesaj ise "Değerli Müşterimiz, ariza kaydınızın incelenmesi sonucunda internet erişimizde teknik bir sorun bulunmamıştır. Bilgisayar ve modem bağlantılarınızı kontrol etmenizi rica ederiz." 2 alakasız ifade. Ve tabi değişim yok.

Bunun üzerine hemen yine canlı destekten yazdım sıcağı sıcağına. Aynı şekilde durumu anlattım. Otomatik cümlelere falan giriyor arada. Anlaşmanız 75 mbit, hattınıza 62 mbit tanımlı, modeme ulaşan 40 mbit diyor. Dedim hata olmasın max rate 62 mbit, modeme tanımlı olan 40 mbit. Yine önceki cümlesinin aynen tekrarladı. Sonra upload da da adsl için 1, vdsl için 2 deyip, başka yardımcı olabileceğim birşey var mı diyor. Karşı çıkınca da tekrar ediyor. Sonunda daha uzatmayayım, kolay gelsin dedim bitirdik.

Şimdi bu şekilde uğraşa uğraşa sonuca mı varacağız ne olacak bu böyle? Karşısında derdini anlatamadığını gördüğü birisi olunca insan ne yapacağını da bilemiyor.

#turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 20
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Benim modem sıfır. Gece 03.30- 08.30 arası 72mbps aldığım içim modeme kusur bulmuyorum. İlk hafta sürekli 72mbps idi. Ve takip ediyorum çevredeki insanların alışkanlıklarına göre hız değişiyor. Yani bana sonradan yapılan hat paylaştırma vb. bir tür kazık attı telekom ama ortaya çıkmadı henüz bakalım.

  Upload işini bende görüşmüştüm. 4 tanımlı görünüyor ama testte 2 çıkıyor. Ancak Bir yere upload yaparken 380kb/sn civarlarında yapıyor. O yüzden o konuda şikayet etmiyorum.

  Şuan ping de sabit. Sadece belirli saatlerde özellikle gün içinde hız çok düşebiliyor. Dün gece 3'de yattım mesela o saate kader 38mbps üzerini göremedim.

  Birde 3 gün önce AKK kazığı yedim. Gece kullandıklarımı tablodan takip ediyordum. Bir sabah kalktım akk dolmuştur %100 ardından %80 diye mesaj geldi. Tabloyu bir açtım gece kullandıklarımın önemli bir kısmı gündüz kullanımlarına sonradan aktarılmış. 130GB civarı zarara uğradım. Tam bayrama denk geldi düzeltmediler. Bundan sonra günlük SS alacağım. Güvenim sarsıldı.

 • Fist @fist

  Ya benimkine ne demeli? 120Mbps alabileceğim görünürken, şimdi alabileceğim hız 56Mbps görünmekte. Telekom bir bok yemiş.

  Ben bununla ilgili ne yapabilirim?

  • berkerden @berkerden

   Dandik bir port ile mi değiştirdiler noldu ki. Altyapı kontrolünde kaç alabilirsiniz diye gözüküyor sitede.

  • Fist @fist

   @berkerden Saçmalık var. Beni telekom saha ekibi aradı. 78Mbps hız gelen görünüyorken, aldığım 79.100. Şaka gibi.

   adamlar hattımın ağzına etmişler.

  • berkerden @berkerden

   @fist 56 idi şimdi 78 falan hat değerleri bu kadar oynak ise bir sorun olmalı ortada. Kopma veya hız testinde hız düşüklüğü falan yaşıyor musunuz? Bir de yani bağlantı mı yapıldı yoksa bir süre sonra mı bu hale geldi?

  • Fist @fist

   @berkerden Malesef bir süre sonra bu hale geldi.

  • berkerden @berkerden

   @fist neyi değiştirdilerse eski haline getirseler çözülecek gibi geliyor ama işte onu yaptırmak da kolay iş değil.

  • Fist @fist

   @berkerden @ardazeytin ve ben bahtsız bedeviyi geçtik.

  • berkerden @berkerden

   @fist buna da şükür tabi 8-16 ya muhtaç olanlar da var ama yine de en kısa sürede eskiden olan daha iyi haline döner umarım 🙂

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   sizin durumu birkaç defa gördüm ben. Sizin portu kendi müşterisine verip sizi daha uzağa veriyor.

  • Fist @fist

   @ardazeytin Bu hiç aklıma gelmemişti. Müşteri temsilcisine ve teknik ekibe söylerim. İncelenmesini talep ederim.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @fist benim gün içinde hız dalgalanma olayı da bulduğum bulgulara göre şöyle oluyor, atıyorum hortumdan 100mbps kapasitede su geçiyorsa 4 tane kendi müşterisine 24 24 24 24 ayırıyor.Bana da ayırma yapmadan tümden 76mbps veriyor. Benim 76mbps alabilmem için en az 3 kişinin kullanmaması gerekiyor. Onlar ise öncelikli olduğu için istediği an 24mbps alabiliyor. Yani ben onları düşüremiyorum onlar beni düşürebiliyor. Teoride bana 75mbps vermiş de sayılıyor bu durumda.

   Rakamlar çok daha farklıdır tabi teknik olarak ama pratikte çözümlediğim durum bu.

  • Fist @fist

   @ardazeytin İşte seninle benzer sorunları yaşıyoruz. İnşaallah geçer.

  • berkerden @berkerden

   @fist @ardazeytin ama anladığım kadarıyla Arda'nın hat değerleri zayıflamıyor. Sadece hızı düşüyor.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @berkerden @fist evet hat değerleri oldukça iyi ve kararlı. Mesela tam iftar saati top patlayınca çok hızlanıyordu. Ben hep böyle ip uçlarından çözdüm olayı. O yüzden konunun üzerine gittiler şimdi 24 altına düşmüyor. şuan mesela 55 civarı testlerde çıkıyor ama indirmeye salarsan 8000kb/sn civarlarında geziyor ara sıra. Belli ki TT bir iş çevirmiş şikayet gelince baskı ile yeni bir ayar çekti. %100 düzeldi diyemem ama memnun kalacağım seviyede. Diğerleri vallaha billahada 24'den fazla vermem 8'e düşürürüm derken şimdi aynı paraya gündüz 55-75mbps gece 75mbps kullanabiliyorum. AKK yesem zaten 24mbps geliyor sabit. Fazla da kıllısını aramamak lazım. Her türlü probleme rağmen diğerlerine göre çok daha memnunum. 🙂

   AKK problemi için de aradılar. Çok anlayışlı biriyle beraber kontrol ettik. Ben gece kullanımının sabaha aktarıldığı yerlere nokta atışı verdim o da problem gördüğünü söyledi. Rakamlar %100 tutmuyordu ama en azından sistemde sorun olduğunda anlaşabildik. İlgili birimlere iletiyorum dedi. Çözülür muhtemelen sorunu kabul ettikleri için.

   Ben yinede modeme ayarı verdim. Gece 07.00'de reset atacak kendine. Bir bağlantı sıfırlansın. Tekrar aradıklarında onu da soracağım. Gerçi doğru gösterdi gösterdi bir sabah bir anda tüm tablo dağıldı. Sorun sayma ile ilgili değil veritabanı ile alakalı falan sanırım.

 • berkerden @berkerden

  @kasimpasali Sizin modem sorunluşmuş ama bende sizinki gibi sorun yok. Zaten hız sorgulama sisteminde 53 alabilirsiniz diyor telekom un sistemi. Ama öneriniz için sağolun, farkedilmez ise saç baş yoldurur.

 • berkerden @berkerden

  @ardazeytin 380 KB yüklerken görüyorsanız sıkıntı yok, bende yüklerken 250 KB civarı. Uzatmadan 4 verseler herkese de rahatlasak, hız arttı diye daha fazla yüklemeyeceğiz sonuçta 🙂

  Akn sorunu kötü olmuş ama çözerken herhalde.

Turk.net 51 mbite kadar olan kısım değişmiş ve bugün 50 olarak gözüküyor artık. Acaba 51 olduğu için akn sonrası 24 mbit e düşmesini sağlayabilen oldu mu? Bu hamle ile onun önüne geçmişler gibi duruyor. Ne yalan söyleyeyim üzdü bir miktar. #turknet #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • TurkNetDestek @turknetdestek

  @berkerden Merhaba, hız profilinizi kontrol ederek size detaylı bilgi verebilmemiz için sistemde kayıtlı GSM numaranızı iletir misiniz?

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  Berk Bey merhaba,

  Biz daha önce Kbps değerine göre 50 Mbps’kadar hız değerini 51.000 Kbps tekabül ettiği için bu değeri 51 Mbps şeklinde Online İşlem Merkez'inde gösteriyorduk. Ancak aslında ne bizde ne de tüm servis sağlayıcılarda 51 Mbps’e kadar şeklinde tanımlı bir paket bulunmamaktadır. Paketler 16 Mbps, 24 Mbps, 32 Mbps, 35 Mbps, 50 Mbps, 75 Mbps ve 100 Mbps’e kadar olarak tanımlıdır. Dolayısıyla biz sadece Online İşlem Merkezi’mizde yer alan ifadeyi değiştirdik. Müşterilerimizin hız paketlerinde ve profillerinde hiçbir değişiklik yapmadık. Daha önce de 50 Mbps’e kadar paket kullanıyordunuz aslında şimdi de bunu kullanıyorsunuz. Bu paketi kullanmanızın nedeni ise hattınız stabil ve sağlıklı olarak en fazla bu değeri desteklemesidir. Eğer, 75 Mbps’e kadar hızı destekleyen bir lokasyonda bulunsaydınız, paketiniz aynı fiyata bu şekilde olacaktı. Ancak biz yine de hızınız konusunda yapabileceklerimiz varsa bir bakmak isteriz. Konuyu araştırmamız için bize Facebook üzerinden özel mesaj ile abonelik bilgilerinizi ve size ulaşabileceğimiz irtibat bilgilerini gönderebilirseniz seviniriz. Teşekkürler…

 • berkerden @berkerden

  @turknetdestek Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. 51 in nereden geldiğinin farkındayım ancak yine de böyle olmasına rağmen akn sonrası hız için gerçek 51 miş gibi değerlendirileceğine dair tarafınızdan gelen beyanları görünce ve gerçekleşmeyince de bu durumu belirtme ihtiyacı gördüm. Yoksa sunduğunuz şartları takdir ediyor ve destekliyorum. Ama bunlar ne kadar iyi olsa da bazen beyan ile uygulama arasında fark olduğunda da buna dikkat çekilmesi gerektiğine inanıyorum. Yoksa gönüllerinimizin iss olma mertebesindesiniz hala. Bozmayın lütfen 🙂

  Facebook tan özel yollamam belki mahremiyet açısından daha iyi olacaktı ama yine de direk buradan yollayayım.

  Buyrun kontrol edin, 50 üzeri mümkünse memnun olurum. Mesela tarifeyi 75 mbit üzerinden tanımlayıp hat değerlerine göre verilebilecek en yüksek hızı tanımlayıp, akn sonrası 24 yaparsanız tabi ki çok memnun kalırım. Upload konusunda 4 e yükseltme sizin elinizde sanırım buna da bakabilirseniz memnun olurum, çünkü örneklerini görüyorum. Şu an 2 alıyorum.

  Bu arada yeni öğrendim belirtilen hızlar üzerinden %20 lik bir kesinti oluyordu o kalkmış sanırım, sevindirici bir gelişme.

  Kişisel bilgiler ekranında gözüken müşteri no: 834996
  Kullanıcı adı olarak gözüken numara farklı, isterseniz onu da paylaşabilirim. Cep nosu da aynen orada zaten bulunuyor diye paylaşmıyorum. Berk ERDEN müşteri adım da eğer lazım olacaksa.

  İlginiz için teşekkür ederim, kolay gelsin.

 • berkerden @berkerden

  @turknetdestek dönüş ve bildirim alamadım?

Zenfone 2' de böyle bir sorun var. Kullanım olarak bazen düzeliyor, bazen yine bozuluyor. Ama güvenip iş yapılacak halde değil. Yukarıdan bildirim çubuğunu çekince görüntünün gelmesi de ilginç bir durum. Çok nadir gelmediği de oluyor. Açılış ekranına kadar etki ediyor. Sıfırlama falan da yaptım düzelmedi. Ne olabilir acaba?

Bir gariplik de şu var. Videosunu çekmedim ama çekebilirim lazım olursa. Mesela kamerayı açıyorum. Bir noktada görüntü aynı bu şekilde bozuluyor, telefonu hareket ettiriyorum sağa sola doğru. Tam bir noktada görüntü düzeliyor ve başka yere çevirirsem yine gidiyor. Sonra tam tekrar o noktaya getirirsem yine düzeliyor. Yani bu tesadüf değil, sanki gyro daki bir veriye göre anlayıp tam orada düzeliyor. Nasıl garip bir arıza ilişkisi var anlayamadım. Tam bir bozukluk da değil bu, etkileyen şeyler var sanki.

https://www.youtube.com/watch?v=qRMDXXB8364

https://www.youtube.com/watch?v=0b8cHz9ehmo

#AsusZenfone2 #ceptelefonu #telefon #arıza #TeknoYardım #akış

Zenfone 2 Arıza

Asus Zenfone 2 Arızası
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 26

Turknet 2-3 saattir böyle gözüküyor, herhalde 1 Mayıs için hazırlık sürecindeler ki böyle bir tablo var 🙂

#akış #turknet #KonuDışı #İnternet #AKK #AKN

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turk.net +AKN getirmiş. Birkaç gün önce karşılaştım, daha önceden başkalarında da olduğunu sanmıyorum ama bende yoktu. Superonline'da falan da olduğunu biliyorum, sıkışınca ayın sonunda iş yapabilecek şekilde kullanılabilir, yada o ay sıradışı bir kullanım gerektiğinde.

Yeni internet düzenlemesi 1 mayıs ile başlayacağı için belki ihtiyaç etkisi daha düşük olacaktır ama mesela o hiç gelmeyecek olsa 250GB 79TL olması piyasa şartlarında makul denebilecek bir değer sayılabilirdi ve yeni düzenleme ile hız düşümü sonucu 5 mbite falan düşeceklerin de hala işine yarayacaktır.

Ayrıca sadece 1 ay geçerli olup, iptal edilmediği sürece devam eden abonelik olmaması bende "niyet" açısından olumlu bir etki bıraktı.

#Turknet #akış #internet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir anasayfa ve videolar kısmı birkaç saattir çalışmıyordu hata veriyor. Kalanı hızlıca çalışıyor. Sorun bende mi diye vpn ile de denedim durum aynı. Şimdi tekrar denedim 20-30 sn gibi uzun beklenirse o gelmeyen yerler de geliyor. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap