Elimde HP 516 Tanklı inkjet yazıcı var. Fotoğraf çıktısı alacağım. Nelere dikkat edilir, seçim kriterleri nelerdir? En kaliteli seçim ne olur kağıt olarak, direk ürün önerisi alabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • berkerden @berkerden

  Bakınca piyasada HP foto kayıtları pek bulunmuyor sanırım. En yaygın Kodak var, o konuda bilginiz var mı?

 • Ekrem @huseyinekrem

  Eğer benim 720 inkjet ile aynıysa 220gsm kağıttan yukarısı önerilmiyor. Bende 6x11cm mi o standart fotoğraf boyutunda Kodak 260gsm vardı, bir süre sonra takılıp basmamaya başladı, kalın geldi.
  Onun dışında malesef deneme yanılmayla bi 10 tane kağıt harcayacaksınız. Çünkü hangi programla bastığınızda göre bile değişiyor. Her gün basmasığım için şuan aklımda değil, evde de değilim bakayım 😀 HP Photo Paper seçip ucuz kağıt kullanıyordum sanırım, Windows un kendi resim göstericisi fotoğraflar uygulaması ile basarken en iyi sonucu onunla alıyorum.

  • berkerden @berkerden

   Yüksek gsm iyi olduğunu düşünerek yüksek alamaya çalıştım, Kodak ultra premium 270 gsm bir model aldım. Bu kadar değişken olduğunu, programın bile etkileyeceğini hiç düşünmezdim, çok faktörlü bir durummuş gerçekten. Yüksek gsm nin sorun olması da ayrı bir sıkıntı. Deneyip göreceğim dediğiniz gibi, aklımda soru işaretleri oluştu 🙂

  • Ekrem @huseyinekrem

   @berkerden Bende öyle düşünerek almıştım ama işte bi 40 kadar bastıktan sonra kağıt sıkışmaya başladı. Kullanma kılavuzunu buldum netten, onda da 220gsm'yi aşmayın demişler. GSM bildiğin kağıdın kalınlığı, o yüzden sorun oluyor sanırım.

  • berkerden @berkerden

   @huseyinekrem Anlıyorum çok teşekkür ederim.

Playstation Plus Deluxe ve Gamepass aboneliğim var. Daha öncesinde Gamepass Ultimate i 3 yıl eskiden olan yönem ile almıştım. Şimdi bu konuyu görünce tekrar ay ay uzattım. https://teknoseyir.com/durum/1647545#comment-5918943

Benzer şekilde Playstation Plus aboneliğimi de tekrar al diyerek 3 yıla kadar uzattım. Daha fazlası oluyor mu denemedim ama artma dedikodusu gelirse fiyatların 1-2 yıl daha eklemeyi düşünürüm. Çünkü onda da fiyat çok avantajlı gerçekten, kullanan arkadaşların bilgisi olsun, uzatma yok sanılabilir onda da. Ama alında direk süre uzuyor.

https://www.playstation.com/tr-tr/ps-plus/#subscriptions

#GamePass #PlaystationPlus

Mevcut Game Pass Ultimate aboneliğinizi uzatmak

Mevcut Game Pass Ultimate aboneliğinizi uzatmak için şu yöntemi kullanabilirsiniz. Biraz önce keşfettim. Belki daha önce yapan vardır; bilemiyorum. Şu bağlantıya gidin:...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet abonesi olup hızı 40 mbit ve üzeri olanlar için güncel upload hızları kaç öğrenebilir miyim? Mümkünse test edebilir misiniz? 4 tanımlı olup 2 geliyordu eskiden. Hala öyle mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13
 • berkerden @berkerden

  Benim de 1 hafta falan oldu upload hızım 4 mbite çıktı da ondan soruyorum. Ancak çıkarken bir arıza kaydı oluşturdum, bazı sitelere erişemiyordum. Sonra onu düzeltirken upload hızım da mı arttı, yoksa zaten artacak mıydı, herkeste arttı mı merak ettim. Aylar önce ben de arttırmayı denemiştim ama kabul ettirememiştim.

 • okanaytimur @okanaytimur

  Benim ki baya düşük kalmış. 😀

 • Volkan Ekmen @zisegned

  Benim upload 3 mbit olarak tanımlı ama 2 geliyor. Arıza kaydı açtım takmayıp kapattılar. Yukseltenler nasıl yaptı acaba?

  • berkerden @berkerden

   Ben de zamanında yükseltmek için başvurdum 2-3 kere ama 2 mbit verildiğini, yapa altyapısında yani kendi altyapısında olanlara 4 verdiklerini söylediler. Geçenlerde bazı sitelere Whatsapp a bağlantı ve speedtest in upload testi gerçekleşmiyordu hiç mesela, yani bazı yerlere bağlantıda sorun yaşıyordum. Bununla ilgili 2 kere destek kaydı açtım ilkinde değişim olmadı ikincisinde sorunum yine ilk anda çözülmemişti ancak upload hızımın arttığını farkettim. Sonra 1 gün sonra da hem bağlantı sorunum çözüldü hem de upload hızım arttı. Problem kaynaklı özür mahiyetinde mi yaptılar bilmiyorum. Ama bahane ile iyi oldu.

 • scorptr @scorptr

  Bende mart gibi gececegim bircok sorun okudum baglanmiyor hiz cok dusuk musteri hizmetleri zaten yok vs siz bir sorun yasadinizmi korkuyorumda gecmeye bu sorunlari duyunca ttnet 24 mbps kullaniyorum evde 3 kisi tuketiyor akk sonrasi 8 mbps yetmiyor 3 kisiye sirf akksiz diye gecmek istiyorum

  • berkerden @berkerden

   Bulunduğunuz yerde 24 mbit alabiliyorsanız, Turknet de en az o kadar verebilir diye düşünüyorum teknik açıdan. Ancak yine de sorun yaşayanlar da var 100 mbit alanlar da. Eğer aktif altyapıda ise 100 e kadar, diğer türlü 35 mbit e kadar alabilirsiniz. Yerinizde olsam kesinlikle geçerdim. Zamanında geçerken ben de sorun olma ihtimalini göze aldım. Dsmart netden geçtim. Zaten çalışan bir internetiniz varken taşımak hem çok hızlı, hem de sorunsuz oluyor genelde. Sıfırdan bağlamakta ise hattınız iyi mi kötü mü, ve belki biraz gecikme gibi belirsizlikler mevcut olabiliyor. Geçin deneyin, olmazsa geri dönersiniz zaten. Referanslı geçerseniz de 1 ay ücretsiz kullanırsınız. (referansını kullandığınız kişi de aynı şekilde). Eğer referansımı kullanmak isterseniz verebilim linkini.

Öncelikle amacım hızımı biraz daha yukarı çıkarıp denemek, sorun olmayacaksa nihai olarak 50-55 mbit almak istiyorum. Ve upload da 4 mbit olsun diye uğraşıyorum. Upload için de hem Cem Bey'in ifadesini hem de birçok kullanan kişiden bahsediyorum.

Download 40, up 2 alıyorum pratikte de.

3 kere kayıt açtım. İlkinde canlı destek yoktu online işlem merkesinden kayıt aç kısmından açtım. Telefonla döndüler ve çok kibar bir beyefendi vardı. Derdimi anlattım hatta o zaman 50 mbit üzerindendi anlaşmamız, baktı dedi ki sizin hat değerleri iyi ben 75 mbit olan pakete çıkarıyorum sizi ve çıkardı. Upload konusunda da zaten ay sonuna doğru 4 mbite çıkarma çalışmaları var dedi ve o zaman ben de üstelemedim zaten otomatik olacak mı diye sordum ve onay verdi. Ama sanırım bahsettiği YAPA içinde olanlar için miydi diye düşünmeye başladım. Sonrasında da bu download hızını arttırmada teknik ekip ilgilenecek dedi. Kapattık. Bu 12 Haziranda gerçekleşti. Sonucu ise "Talebiniz çözümlenmiştir." şeklinde gözüküyor. Ama bizim anlaşmanın 75 mbit olması haricinde bir fark olmadı.

2. Sefer canlı destekten yazdım, hız testi sonucunu istedi kayıt açtı. Hız testi normaldi. 23 Haziranda oluşturdum bugün 27 sinde dönüş aldım. Bayram girdi diye olabilir sorun değil. Sonuç online işlemlerde "Arızanız giderilmiştir. Hizmetinizi kullanmaya hemen başlayabilirsiniz." Cep telefonuna gelen mesaj ise "Değerli Müşterimiz, ariza kaydınızın incelenmesi sonucunda internet erişimizde teknik bir sorun bulunmamıştır. Bilgisayar ve modem bağlantılarınızı kontrol etmenizi rica ederiz." 2 alakasız ifade. Ve tabi değişim yok.

Bunun üzerine hemen yine canlı destekten yazdım sıcağı sıcağına. Aynı şekilde durumu anlattım. Otomatik cümlelere falan giriyor arada. Anlaşmanız 75 mbit, hattınıza 62 mbit tanımlı, modeme ulaşan 40 mbit diyor. Dedim hata olmasın max rate 62 mbit, modeme tanımlı olan 40 mbit. Yine önceki cümlesinin aynen tekrarladı. Sonra upload da da adsl için 1, vdsl için 2 deyip, başka yardımcı olabileceğim birşey var mı diyor. Karşı çıkınca da tekrar ediyor. Sonunda daha uzatmayayım, kolay gelsin dedim bitirdik.

Şimdi bu şekilde uğraşa uğraşa sonuca mı varacağız ne olacak bu böyle? Karşısında derdini anlatamadığını gördüğü birisi olunca insan ne yapacağını da bilemiyor.

#turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fist @fist

  Ya benimkine ne demeli? 120Mbps alabileceğim görünürken, şimdi alabileceğim hız 56Mbps görünmekte. Telekom bir bok yemiş.

  Ben bununla ilgili ne yapabilirim?

 • berkerden @berkerden

  Haklısınız sonuna kadar verilince zaten sorun olduğunu gördüm ben de hep ancak yine de 10 mbit daha arttırmak için uygun bir pay var gibi diye deneyelim diyorum. Sorun yaşarsak yine geri indiririz. Çünkü potansiyel varsa boşa gitmesin işimi daha hızlı görürüm birşey indireceğim zaman.

  7/24 aynı almıyorum ama çok aktif zamanlara doğru biraz hız düşüşü yaşadığım oluyor gibi ama çok büyük sorum hissetmiyorum. Çoğunlukla 40 mbit sonuna kadar alıyorum. Ben hatta yakın hattan ziyade onu gerek yurtdışı çıkışı, gerek daha merkezi toplanma merkezlerindeki trafiğe bağlıyorum. Ama gerçek sebebi ne bilmiyorum. Aslında saha dolabı uzak değil ama kablonun kat ettiği mesafe belki kuş uçuşu mesafeden farklıdır. Çünkü alabileceğin hız sistemde de 53 e kadar gözüküyor telekom sitesinde.

  Ve evet dediğiniz gibi bu halim ile akn sonrası 24 mbit olacak şekilde değişmesi çok iyi oldu bu konuda çok memnunum. Böyle birşey yapacaklarını sanmazdım. O müşteri temsilcisi çok anlayışlıydı. Pratikte de uygularlar herhalde.

  İlk bağlandığımda 50 vermişlerdi 1 gün sürdü sorun yoktu kopmuyordu . 1 Gün sonra hat değerim garip şekilde düştü snr falan yerlerde anca 20 30 mbit Max değeri alıp onun da Max değeri ile bağlanıyordu modem. O sıra kopmalar oldu sık sık. Kayıt açtım nasıl oldu ise hat değerlerim düzeltildi bundan sonra ertesi gün ve hızı da 32 vermişlerdi. Bir süre öyle kullandım, sonra kendileri 40 a çektiler hızımı ben demeden. Şimdi de mümkünse 50 alayım. Sorun olursa indiririz yine dedim.

  Şu an saat başı ortalama 4-5 crc hatası alıyorum. Kullanımda sorun ve internet kopması yaşanmıyor.

  Sizin dalgalanma konusunu takip ettim. Dediğiniz gibi peşine düşmek gerçek sebebi öğrenmek lazım.

 • berkerden @berkerden

  @kasimpasali Sizin modem sorunluşmuş ama bende sizinki gibi sorun yok. Zaten hız sorgulama sisteminde 53 alabilirsiniz diyor telekom un sistemi. Ama öneriniz için sağolun, farkedilmez ise saç baş yoldurur.

 • berkerden @berkerden

  @ardazeytin 380 KB yüklerken görüyorsanız sıkıntı yok, bende yüklerken 250 KB civarı. Uzatmadan 4 verseler herkese de rahatlasak, hız arttı diye daha fazla yüklemeyeceğiz sonuçta 🙂

  Akn sorunu kötü olmuş ama çözerken herhalde.

Turk.net 51 mbite kadar olan kısım değişmiş ve bugün 50 olarak gözüküyor artık. Acaba 51 olduğu için akn sonrası 24 mbit e düşmesini sağlayabilen oldu mu? Bu hamle ile onun önüne geçmişler gibi duruyor. Ne yalan söyleyeyim üzdü bir miktar. #turknet #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • TurkNetDestek @turknetdestek

  Berk Bey merhaba,

  Biz daha önce Kbps değerine göre 50 Mbps’kadar hız değerini 51.000 Kbps tekabül ettiği için bu değeri 51 Mbps şeklinde Online İşlem Merkez'inde gösteriyorduk. Ancak aslında ne bizde ne de tüm servis sağlayıcılarda 51 Mbps’e kadar şeklinde tanımlı bir paket bulunmamaktadır. Paketler 16 Mbps, 24 Mbps, 32 Mbps, 35 Mbps, 50 Mbps, 75 Mbps ve 100 Mbps’e kadar olarak tanımlıdır. Dolayısıyla biz sadece Online İşlem Merkezi’mizde yer alan ifadeyi değiştirdik. Müşterilerimizin hız paketlerinde ve profillerinde hiçbir değişiklik yapmadık. Daha önce de 50 Mbps’e kadar paket kullanıyordunuz aslında şimdi de bunu kullanıyorsunuz. Bu paketi kullanmanızın nedeni ise hattınız stabil ve sağlıklı olarak en fazla bu değeri desteklemesidir. Eğer, 75 Mbps’e kadar hızı destekleyen bir lokasyonda bulunsaydınız, paketiniz aynı fiyata bu şekilde olacaktı. Ancak biz yine de hızınız konusunda yapabileceklerimiz varsa bir bakmak isteriz. Konuyu araştırmamız için bize Facebook üzerinden özel mesaj ile abonelik bilgilerinizi ve size ulaşabileceğimiz irtibat bilgilerini gönderebilirseniz seviniriz. Teşekkürler…

 • berkerden @berkerden

  @turknetdestek Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. 51 in nereden geldiğinin farkındayım ancak yine de böyle olmasına rağmen akn sonrası hız için gerçek 51 miş gibi değerlendirileceğine dair tarafınızdan gelen beyanları görünce ve gerçekleşmeyince de bu durumu belirtme ihtiyacı gördüm. Yoksa sunduğunuz şartları takdir ediyor ve destekliyorum. Ama bunlar ne kadar iyi olsa da bazen beyan ile uygulama arasında fark olduğunda da buna dikkat çekilmesi gerektiğine inanıyorum. Yoksa gönüllerinimizin iss olma mertebesindesiniz hala. Bozmayın lütfen 🙂

  Facebook tan özel yollamam belki mahremiyet açısından daha iyi olacaktı ama yine de direk buradan yollayayım.

  Buyrun kontrol edin, 50 üzeri mümkünse memnun olurum. Mesela tarifeyi 75 mbit üzerinden tanımlayıp hat değerlerine göre verilebilecek en yüksek hızı tanımlayıp, akn sonrası 24 yaparsanız tabi ki çok memnun kalırım. Upload konusunda 4 e yükseltme sizin elinizde sanırım buna da bakabilirseniz memnun olurum, çünkü örneklerini görüyorum. Şu an 2 alıyorum.

  Bu arada yeni öğrendim belirtilen hızlar üzerinden %20 lik bir kesinti oluyordu o kalkmış sanırım, sevindirici bir gelişme.

  Kişisel bilgiler ekranında gözüken müşteri no: 834996
  Kullanıcı adı olarak gözüken numara farklı, isterseniz onu da paylaşabilirim. Cep nosu da aynen orada zaten bulunuyor diye paylaşmıyorum. Berk ERDEN müşteri adım da eğer lazım olacaksa.

  İlginiz için teşekkür ederim, kolay gelsin.

 • berkerden @berkerden

  @ardazeytin en kısa sürede geçebilirsiniz umarım.

 • berkerden @berkerden

  @turknetdestek dönüş ve bildirim alamadım?

Zenfone 2' de böyle bir sorun var. Kullanım olarak bazen düzeliyor, bazen yine bozuluyor. Ama güvenip iş yapılacak halde değil. Yukarıdan bildirim çubuğunu çekince görüntünün gelmesi de ilginç bir durum. Çok nadir gelmediği de oluyor. Açılış ekranına kadar etki ediyor. Sıfırlama falan da yaptım düzelmedi. Ne olabilir acaba?

Bir gariplik de şu var. Videosunu çekmedim ama çekebilirim lazım olursa. Mesela kamerayı açıyorum. Bir noktada görüntü aynı bu şekilde bozuluyor, telefonu hareket ettiriyorum sağa sola doğru. Tam bir noktada görüntü düzeliyor ve başka yere çevirirsem yine gidiyor. Sonra tam tekrar o noktaya getirirsem yine düzeliyor. Yani bu tesadüf değil, sanki gyro daki bir veriye göre anlayıp tam orada düzeliyor. Nasıl garip bir arıza ilişkisi var anlayamadım. Tam bir bozukluk da değil bu, etkileyen şeyler var sanki.

https://www.youtube.com/watch?v=qRMDXXB8364

https://www.youtube.com/watch?v=0b8cHz9ehmo

#AsusZenfone2 #ceptelefonu #telefon #arıza #TeknoYardım #akış

Zenfone 2 Arıza

Asus Zenfone 2 Arızası
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 26

Turknet 2-3 saattir böyle gözüküyor, herhalde 1 Mayıs için hazırlık sürecindeler ki böyle bir tablo var 🙂

#akış #turknet #KonuDışı #İnternet #AKK #AKN

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turk.net +AKN getirmiş. Birkaç gün önce karşılaştım, daha önceden başkalarında da olduğunu sanmıyorum ama bende yoktu. Superonline'da falan da olduğunu biliyorum, sıkışınca ayın sonunda iş yapabilecek şekilde kullanılabilir, yada o ay sıradışı bir kullanım gerektiğinde.

Yeni internet düzenlemesi 1 mayıs ile başlayacağı için belki ihtiyaç etkisi daha düşük olacaktır ama mesela o hiç gelmeyecek olsa 250GB 79TL olması piyasa şartlarında makul denebilecek bir değer sayılabilirdi ve yeni düzenleme ile hız düşümü sonucu 5 mbite falan düşeceklerin de hala işine yarayacaktır.

Ayrıca sadece 1 ay geçerli olup, iptal edilmediği sürece devam eden abonelik olmaması bende "niyet" açısından olumlu bir etki bıraktı.

#Turknet #akış #internet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir anasayfa ve videolar kısmı birkaç saattir çalışmıyordu hata veriyor. Kalanı hızlıca çalışıyor. Sorun bende mi diye vpn ile de denedim durum aynı. Şimdi tekrar denedim 20-30 sn gibi uzun beklenirse o gelmeyen yerler de geliyor. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap