ETS için direksiyon setleri çok ilgimi çekiyor ama ikinci el biraz baktım tüm ürünler çok eski. Bu teknoloji çok kullanılmıyor mu acaba diye düşündüm. Sanki herkes bi heyecanla almış ama aradığını bulamamış gibi. Aldıktan sonra bu durumu yaşamak istemiyorum😀

Kullanan ve önerisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11
 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  önceklikle 2010'den beridir direksiyon seti kullanıyorum... şuan elimdeki set 2. setim
  teknolojisi bakımından ürünler eski olması bu ürünlerin hitap etttiği kitlenin çok dar olmasından...
  şuan Thrustmaster T500RS kullanıyorum üst seviyenin giriş ürünü diyebilirim Logitech G25-G27-G29 ürünleri genelde daha çok biliniyor olabilir ama bu setler orta seviye denebilecek setler... tabiki burda segment farkını setin hakkını verecek kitle belirliyor (G29 kesinlikle T300'den kötü G29 logitech'in tepe seviye ürünü ama T300 Thrustmaster'in orta seviyesi) şahsen ben T500RS'in hakkını veremiyorum ama Logitech setlerinin oyuncak feedback'ini denedim ve gerçekten şuan bi tık üst seviye olduğunu söyleyebilirim... (şunu da belirtmek isterim logitech'in kullandığı dişli sistem ve set dünyasının giriş düzeyi T500RS ise kayışlı sistem denilen bir sistemi kullanıyor şuan en tepede ise direct system denen özel mıknatıslı bir sistem var) daha ilerisinde costum setler var (bahsettiğim direct system denen ürünler ve buradaki feedback gücü gerçek yarış araçlarının seviyesinde) fanatec ve thrustmaster bu costum camiasından önceki son seviye denebilir...
  bi heves alan kitle için şunu çok rahat söyleyebilirim klavye ile "bu virajı %10 gaz ile döneceksin" diye bir tabir yok iken ayağının altındaki pedalın kontrolü tamamen sende... tabiki yarış oyunları yada simulasyonlar senin için ne ölçüde önemli ETS için düşünürsek Logitech çokça iş görür önemli olan 900 derece ve üzeri olması ki Logitech Driving Force GT (eski direksiyonum ve bu camiada giriş seviyesi kabul ediliyor) bile çok güzel deneyim veriyor özellikle geri manevralarda işin rengini çok değiştiriyor...

 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Aslında ETS için DFGT gibi 900 derece dönen herhangi bir şey iş görür fakat diğer arkadaşların belirttiği gibi bu işin iyilerinden Thrustmasterdır. Logitech daha çok oyuncak kıvamında. Hem malzeme kalitesi hem iç aksam olarak aslında bundan 15 20 yıl öncesinin yarım tur dönen setlerinden farklı bir hissiyatı yok, hâlâ o aynı ucuzluğu hissettiriyor. Oyna oyununu eğlencene bak detaya takılma tarzında bir yaklaşıma sahip. Eski modellerden uzak durmakta fayda var. Söylendiği üzere çark sistemleri kullanıyorlar, hâliyle kişiye bağlı olmakla birlikte plastik aksamlar bir süre sonra aşınıyor, dişleri gidiyor vs. Ben de kaymağını yedikten sonra ekonomik ömrünü yakın zamanda dolduracağını düşünerek iyi bir fiyattan elden çıkardım. Bu saatten sonra 50-100 lira gibi kelepir bir fiyat olmadığı sürece onlara bulaşmaya hiç gerek yok. Zaten belli başlı kronik sorunları var, onlar baş gösterirse yedek parçalar TL cinsinden setin 2. el fiyatına denk bir masraf çıkarır.

 • cgdincer @cgdincer

  ucuza dfgt kullanırsın hevesin geçince kaldırır kenara atarsın.

 • Erdem Özkır @erdemozkir

  ben oğlum çok istiyor diye 160 a trust aldım yılbaşında vereceğim

N11'den kupon satın alabilen var mı ya? Kaç gündür 09.00da ekranım açık, geri sayım bitiyor kupon aktif olduğu anda basıyorum ama sonuç yok. Bugün de kupon çok ilgi görüyo denemeye devam et diyor ulan 1 milisaniyede 300 kişi nasıl tamamladı o satışı. Bana baya uydurma geldi bu iş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Kombi için termostat almayı düşünüyorum. Kullandığınız ve önerdiğiniz bir ürün var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MIUI 11 güncellemesi Redmi Note 7 için geldi. Global ROM

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce Mi Bandlerden hiçbirini kullanmadım o yüzden sizlere bir sorayım Mi band 3 ile 4 arasında çok bir fark var mı temel kullanımda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Şeytan ayrıntıda gizli 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün itibariyle SQL öğrenmeye başladım.
Udemy'den ders satın aldım oradan ilerliyorum. Fakat hoca örnekler yaparken mesela bir excel dosyasının açıyor 1000 satır veri var. Örnek olarak onları kullanıyor gerektiğinde. Bunun gibi örnek olarak çalışırken kullanacağım excel dosyaları nereden bulabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben şimdi buna bi 4GB daha RAM almayı düşünüyorum. Laptop için bununla uyumlu olan hangi RAM'i almam gerekiyor. Ne şekilde aramam gerekir yani.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

25 yıldır sevmeyerek kullandığım adımı bugün itibariyle resmi olarak Duran'dan Turan'a çevirdim. 😃

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 26