Dün itibariyle SQL öğrenmeye başladım.
Udemy'den ders satın aldım oradan ilerliyorum. Fakat hoca örnekler yaparken mesela bir excel dosyasının açıyor 1000 satır veri var. Örnek olarak onları kullanıyor gerektiğinde. Bunun gibi örnek olarak çalışırken kullanacağım excel dosyaları nereden bulabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben şimdi buna bi 4GB daha RAM almayı düşünüyorum. Laptop için bununla uyumlu olan hangi RAM'i almam gerekiyor. Ne şekilde aramam gerekir yani.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

25 yıldır sevmeyerek kullandığım adımı bugün itibariyle resmi olarak Duran'dan Turan'a çevirdim. 😃

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 26

Senin kadar rahat olsak yeter be Hagrit 😃

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet kullanan ve YAPA'da olan arkadaşlar bir kontrol edebilirse sevinirim. 4 hafta önce bir bağlantı sorunu yaşadım, 2 hafta kadar sürdü. Daha önce 30mbps civarı olan bağlantı hızım 8-9a ve Upload hızı da 20 küsürlerden 1 mbps e indi. YAPA profili seçme olayını bu destek kaydı açarken fark ettim. Profili Kesintisiz dışında bir şey yaptığım anda bağlantım kopuyor, kesintisize geri çevirince düzeliyor anında.

Destek kaydı açtım, hızım yapa olmasına rağmen çok düşük diye, düzelttik dediler ama yaptıkları tek şey hızlı moda almak profilleri ve haliyle bağlantı koptu anında. Bu detayı üstelik yazmıştım yani. Kendim tekrar KESİNTİSİZ seçtim bağlantı geri geldi ama hiç yine 8 / 1 şuan.

Sizde profil ne seçili ve hızınız kaç?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • ad33p @ad33p

    Kesintisiz sanırım en güvenli bağlantı profiline getiriyor. SNR vs değerlerini. Ben Hızlı'da kullanıyorum ve SNR 6'ya kadar düşüyor ama hız en yüksekte, Oyun seçince de ping düşüyor.
    Sanırım sizin kablolamada ya da saha dolabında bir sıkıntı var. 8mbit olmasına rağmen kesintisiz dışında seçince değerleri bağlanabilirilik altına düşüp koparıyor bağlantıyı.
    Modemin dsl kısmının da görüntüsünü paylaşın, muhtemelen orada da değerler düşük olacaktır. Müşteri Hizmetlerine biraz sert çıkıp, Telekom'u devreye sokmalarını isteyin. Telekom ekipleri gelip apartman ve saha dolabını kontrol etsinler.

Araba kiralamak için indirim kodu vs bişeyi olan var mı 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Teknofest bugün aşırı kalabalık ve keyifliydi. Yemek standında fiyatlar böyle ortamlarda genelde çok uçuk oluyor ama dışarıya göre normaldi. Türkiye adına güzel bir festival olduğunu düşünüyorum.

Fotoğraf Redmi Note 7

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün itibariyle gözlük kullanmaya başladım. Meğer 4K benim göründüğümden 4 kat daha netmiş 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 17

Dün geceden beri Ümraniyede bağlantım yok. YAPA bir de.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün AnadoluJet uçuşum da hem 3.5 saat rötar hem de Sabiha Gökçen yerine İstanbul Havalimanına inmek zorunda kaldık. Tazminat alma hakkı hiçbir yerde okumadım. Bunca çile çekip sabahın 5inde eve gelmek zorunda kalmanın tek özürü 2 liralık sandviç mi olacak şimdi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap