ETS2'de akşam konvoyu planlıyoruz. Güzergahımız Milano'daki IKA fabrikasından Calais şehri. Eğer perdeli dorseniz varsa yükü kendi dorsenizi kullanarak alabilirsiniz. Akşam saat 22:00'da konvoyu başlatmayı düşünüyoruz.

Katılmak için betaya katılmanız gerekiyor. Betaya katılmak için ayarlardan betayı aktifleştirmeniz yeterli. 5.5 GB güncelleme yapıyor betaya katılınca.
"Teknoseyir kamyoncular kulübü" şifre: ts123
#tskamyoncuları #ETS2

Edit: Konvoyumuz sona erdi katıldıkları için @brave @emre64 @makineci ve @passenoir 'e teşekkürler. Fotoğraflar için:
https://teknoseyir.com/durum/1433197
https://teknoseyir.com/durum/1433189

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonunda kıydım paraya aldım, ikinci el 3200₺ 1 aylık cihaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 34
 • Alpi Atansay @alpi350

  Gamepass olmasa zaten konsolun bir avantajı kalmıyor. Bu GP işi can suyu oldu adeta.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Hayırlı Olsun.
  02123755065 bu numarayi yani microsoft müşteri hizmetlerini arıyorsun. Konuşan bota 1 ve sonrasında 1 e basarak cevap veriyorsun. Seni çalışan birine bağlıyor. Diyorsun ki 36 aylık gamepass ultimate almak istiyorum. O sana yardımcı oluyor.
  Aramadan önce kontrol edilmesi gereken şartlar:
  - Hesapta aktif bir gamepass aboneliği bulunmamalı
  - Kredi kartı microsoft hesabına bağlanmış durumda olmalı
  - Kredi kartı yurt dışına işlemlere açık olmalı.

  İşlemler tamamlandığında 180TLx3 + 45 TL çekilmiş oluyor. 585TL ye 3 yıllık abonelik alınmış oluyor.

  • Zdmr @zdmr

   Merhaba Arda bey, dediğiniz numarayı aradım 36 aylık satışları yokmuş, piyasadan 1+1 live gold üyeliği alın kodları girmeden bizi arayın 13 ayda biz ultimate satıp 3 yıllık ultimate yapmış oluruz dediler, 750 küsür bir fiyata gelir dediler bir bilginiz varmı bu konuda?

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @zdmr Merhaba. Bilgim yok ne yazık ki. Şartlar değişmiş olmalı. 1+1+1 yıl live gold +1 ay Ultimate alınarak çözülüyordu.

 • Jpage @jpage

  Hayırlı olsun güzel fiyat. 800 lira kontrolcü parasını düşersek, 2400tlye geliyor. Geforce now kim alsın bu konsol dururken. 2-3 senelik geforce now parası.

 • alfaaur @alfaaur

  İyi günlerde kullan bol ve eğlenceli oyunlar.

Bilgisayardan Youtube TV Kullanmak

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlere bilgisayarınızı Youtube Tv 'ye çevirmeyi anlatacağım.

Peki bunu neden yapıyoruz, ne işimize yarayacak?

Telefonumuzdan sanki tvye bağlanıyormuş gibi bilgisayarda açık olan Youtube TV'ye bağlanıp istediğimiz videoyu uzaktan oynatabiliyoruz. Üstelik Wi-Fi veya Mobil Veri üzerinden bağlantı kurmanız da farketmiyor.

Lafı uzatmadan nasıl yapılacağına geçiyorum.

Masaüstüne sağ tıklayın ve "Yeni" -> "Kısayol" u seçin. Açılan sihirbazda, konum kısmına aşağıdaki kodları yazın. Ardından "İleri" yi tıklayın ve bir ad seçin, örneğin "YouTube TV".  Son olarak ise Bitir'i tıklayın.

Chrome İçin Gereken Kodlar:

"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --user-agent="Mozilla/5.0 (X11; Linux i686) AppleWebKit/534.24 (KHTML, like Gecko) Chrome/11.0.696.77 Large Screen Safari/534.24 GoogleTV/092754" youtube.com/tv#

Yeni Microsoft Edge İçin Gereken Kodlar:

"C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\msedge.exe" --user-agent="Mozilla/5.0 (X11; Linux i686) AppleWebKit/534.24 (KHTML, like Gecko) Chrome/11.0.696.77 Large Screen Safari/534.24 GoogleTV/092754" youtube.com/tv#

Opera İçin Gereken Kodlar:

"C:\Program Files (x86)\Opera\launcher.exe" --user-agent="Mozilla/5.0 (X11; Linux i686) AppleWebKit/534.24 (KHTML, like Gecko) Chrome/11.0.696.77 Large Screen Safari/534.24 GoogleTV/092754" youtube.com/tv#

Kısayol oluşturmakla falan uğraşamam direkt link yok mu?

Yeni Microsoft Edge İçin Youtube TV Kısayolu: https://bit.ly/2MXp8WV

Chrome İçin Youtube TV Kısayolu: https://bit.ly/3hkWhd7

Bunlarla uğraşmak istemiyorum tarayıcı eklentisi yok mu?

Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/youtube-tv/deikaacecjfbpclgkdlhnknlpjjcloef

Firefox: https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/youtube-for-tv/

Ekran Görüntüsü:

DİPNOT:

Kısayolları çalıştırmadan önce tarayıcınızı tamamen kapatıp ondan sonra kısayol aracılığıyla tarayıcıyı açmanız gerekiyor. Aksi takdirde Youtube sizi pc arayüzüne atacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 28

Xiaomi Mi Band 4 için Özel Tema Yükleme Rehberi

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi Xiaomi bu modelde Mi Band ürününe renkli ekran ekledi fakat kendi MiFit uygulamasının içerisindeki temalar çok kısıtlı ve haliyle herkese hitap etmeyebilir. Bir grup meraklı insan da bunu özelleştirmenin yolunu bulmuşlar ve yüzlerce farklı saat temasının yüklenebilmesine olanak sağlamışlar. Vakit kaybetmeden yöntemi anlatayım.

NOT: Bende Mi Band 4 olmadığı için bu yöntemi bizzat deneyemedim fakat birçok kişinin kullandığı bir yöntem olduğu için sorun olacağını sanmıyorum.

Uygulama yardımıyla yüklemek

Eğer "ben manuel olarak uğraşmakla istemiyorum, tek tıklamayla kurmak istiyorum" diyorsanız, Google Play'den şu uygulamayı kurup, kolayca kullanabilirsiniz:

MiBand4 - WatchFace for Xiaomi Mi Band 4

iOS üzerinden özel firmware, font ve tema yüklemek için: AmazTools (Vaktim olursa bunun için de bir rehber hazırlayacağım)

Manuel olarak yükleme

Eğer "yok ben uygulama ile yapmayı sevmiyorum, kendim elle yaparım" diyorsanız ya da yukarıdaki uygulama marketten kaldırılırsa, aşağıdaki adımları sırayla uygulayabilirsiniz:

Eğer henüz yapmadıysanız öncelikle:

 1. MiFit uygulamasını kurun, Mi Band 4 ile bağlantısını yapın ve varsa son güncellemeleri alın.
 2. MiFit uygulamasını açın ve herhangi bir temayı uygulayın.

Temayı yüklemek için:

 1. Bu adresdeki sayfadan kendi zevkinize uygun temayı bulun ve bilgisayarınıza indirin. (Tema dosyaları genelde .BIN uzantılı olurlar, eğer bir ZIP arşivi indirdiyseniz önce onu dışarı çıkartın)
 2. Daha sonra telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve şu dosya yoluna gidin: Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_skin_local/
 3. Burada şu anda Mi Band 4 cihazınızda uygulanmış olan temanın .BIN uzantılı dosyasını göreceksiniz. Öncelikle her ihtimale karşı bu dosyayı bilgisayarımızda bir yere yedekleleyin daha sonra telefondaki dosyayı silin.
 4. İndirdiğiniz dosyanın ismini, 3.adımda yedeklediğiniz dosyanın ismiyle değiştirin.
 5. İndirdiğiniz ve ismini değiştirdiğiniz dosyayı 2.adımdaki dosya yoluna kopyalayın.
 6. MiFit uygulamasını açın ve aynı temayı tekrar uygulayın.

Bu adımlardan sonra Mi Band 4 cihazınızda indirdiğiniz temayı görmeniz gerekiyor.

Animasyonlu tema yüklemek

Yandaki gibi bir animasyonlu tema yüklemek için biraz daha uğraşmak gerekiyor (Bazı animasyonlu temalarda bu işlemler zaten yapılmış oluyor buna dikkat edelim):

 1. Bu adresdeki online HEX Editor uygulamasıyla, indirdiğimiz BIN uzantılı dosyayı açın. (İsterseniz kendi kullanmak istediğiniz HEX Editor ile de yapabilirsiniz)
 2. Açtığınız BIN dosyasının 2.satırının ilk kısmındaki FF FF FF FF FF FF FF FF ifadesini seçin ve satırın başındaki FF ifadesine tıklayın.
 3. Bu ifadeyi kopyalayın: 24 00 d0 03 00 00 3d 78
 4. HEX Editor'e geçip, CTRL + V tuşlarına basın ve gelen pencereden "Overwrite the bytes at the cursor position" kutucuğunu seçip, altındaki listeden de "Hexadecimal Values" ifadesini seçin ve Apply düğmesine basın.
 5. İlgili satırın değiştiğini gördüğünüzde, düzenlenmiş BIN dosyanızı "Export" düğmesine tıklayarak indirip yukarıdaki "Manuel olarak yükleme" başlığındaki adımları uygulayabilirsiniz.

Yazının başındaki görseldeki temalar sırasıyla:

 1. GB_M.Casper
 2. Mario Odyssey Animated
 3. Tetris Brick Game
 4. Fallout PipBoy
 5. Activity
 6. Commodore 64
 7. The Witcher

Bir başka yazıda görüşmek üzere,
Kendinize iyi bakın...

Etiketler: #xiaomi #miband4 #custom #firmware #tema

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 26

Bilim Adamları 5G’nin çok Ciddi Sağlık Riskleri Yaratabileceği Düşüncesinde

https://turk-internet.com/5g-saglik-acisindan-risk-tasiyor-mu/

5G Sağlık Açısından Risk Taşıyor mu? - Türk İnternet

Teknoloji dünyamız da modalarla yürüyor. Bir dönem, siyasetçisinden, makine tezgahçısına kadar herkes Endüstri 4.0’ın ne kadar iyi bir şey olduğunu anlatıyor, bir sonraki dönem...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16
 • Berk @brk

  3g içinde aynısını diyorlardı.

 • Çizgi Elektronik @niyazi-saral

  Sorun 3G, 4G falan değil. Frekans arttıkça etkisi artıyor.

 • Çizgi Elektronik @niyazi-saral

  Doğal ya da yapay radyoaktif çekirdeklerin kararlı yapıya geçebilmek için dışarı saldıkları hızlı parçacıklar ve elektromanyetik dalga şeklinde taşınan fazla enerjileri olarak tanımlanan radyasyon, temelde “iyonlaştırıcı” ve “iyonlaştırıcı olmayan” olarak iki kısımda incelenir. (1) İyonlaştırıcı radyasyon; alfa, beta ve nötron partikülleri ile X ışını ve gama ışınından oluşur, bilinen ve çok daha tehlikeli olan radyasyon etkisi budur. Cep telefonları gibi kablosuz cihazların tümü bilgi (veri, ses, resim, video vb.) iletişimi sağlamak için radyo dalgalarını kullanırlar. Bu radyo dalgalarının vücut tarafından soğurulduğu bilinmektedir. Bu da radyo dalgalarının elektromanyetik enerjisi vücutta ısıya dönüştürülüyor anlamına gelir.

  Buna termal etki (thermal effect) veya iyonlaştırıcı olmayan radyasyon etkisi denir. Bu ısınmaya karşı vücudumuz iç soğutma mekanizmamızı başlatarak tepki verir. Böylece vücut sıcaklığımız tekrar sabitlenir. Bu termal etki yalnızca yüksek yoğunlukta olduğunda sağlığa zararlı hale gelir. Yandaki şekilde görüldüğü gibi tüm elektrik ve elektronik cihazlar elektromanyetik yayılım yapmaktadır.

 • Çizgi Elektronik @niyazi-saral

  Bu makalemde radyoaktif etkiler, elektromanyetik tehlikeler, SAR..vs tüm tehlikeler hakkında bilgiler var. Ne yazıkki yıllardır aynı vurdumduymazlık içindeyiz.

  https://www.niyazisaral.net/?p=1289

ABD'de bir hapisanede hacking olayı yaşanmış ki anlatsak bitmez. The Verge sitesi bu olay hakkında makale yazmış. Film olabilecek kadar güzel ve bir o kadar da ilginç hikaye. İngilizcesi olanlar mutlaka okusun. #theverge #hacking #hacker https://www.theverge.com/2017/10/10/16447264/prison-hacker-recycled-computer-fraud-ohio-marion-transkiy

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • Reginald 'Bubbles' Cousins @digitalanimal

  İngilizçesi olanlar özet geçsin please 🙂

 • lterlemez :) @lterlemez

  2015 yazında Stan Transkiy, 16 yıl ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı ve sonunda zaman kazanmak için bir yol buldu. Kırsaldaki Ohio'daki bir dizi sessiz yolda yeşil tarım arazisinde oturan Marion Düzeltme Kurumu'nun içinde "Çöp Adamı" gibi takma adlar kazandıran bir geri dönüşüm programı yürüten bir iş çıkardı. Bu, uygun bir açıklama oldu : Transkiy, kel ve sakallı, bazen 14 saat düzgün çalışmış ve yıllar içinde tahmini olarak onbinlerce pound çöp atmıştı. Bir mahkûm iş değerlendirmesine göre, bazen işle ilgili sorunları kişisel olarak ele alsa bile, işi iyi yaptı.

  Marion, Transkiy'in önceki tesisi olan Lebanon İyileştirme Kurumu'ndaki gelişmeydi. Devlet müfettişleri, Marion'u "çevreyi besleyen" "yenilikçi düşünce" ile övmüştü. Geri dönüşüm girişimi yanında, cezaevinde eğitim, su bilimi, haberler ve bahçıvanlık programlarını yürütüyordu. Hatta TEDx etkinliğine ev sahipliği yaptı - 2013'te Orange'a çekilen bir dizi görüşmenin bir parçası, Yeni Siyahlı yazar Piper Kerman, mahkûmlarla ve personelle birlikte konuşmaya ve sonunda tesiste yazma dersleri vermeye başladı.

  Ağustos ayında bir gün Transkiy, cezaevinin interkomu karşısında, hapishanenin geri dönüşüm girişimini denetleyen RET3 adlı bir dış kar amacı gütmeyen kuruluştaki bir çalışan Randy Canterbury'yi isteyen bir ses patlaması duydu. Transkiy, birer birer birlikte çalıştığı adamların cezaevi ve devlet yetkilileri ile olan gizemli röportajlara çağırılmalarını izledi. Birisi geri dönüşüm programına bağlı haksızlığa bakıyordu.

  Yakında Transkiy, devlet araştırmacılarının kendisini ızgaraya getirdiği bir ofise çağırıldı. Canterbury'nin bilgisayar şifresini biliyor muydu? Güvenlik duvarlarının nasıl çalıştığını anlamış mıydı? Yalan blaırı alacak mıydı? Personel, onu O Blok adlı cezaevinin ayrı bir bölümüne attı ve dokuz gün sonra görevine geri çağrıldığı sırada bir devlet subayı, arka planda bir telefon çaldığında kendisini sorguladı. "Açıkçası, Stan, tüm bilgisayar durumu, bunun farkındasın," dedi konuşmacıya göre, konuşmacı bir transkriptine göre. "Bulunduklarının farkındasın."
  Transkiy, olağandışı kaçak bir form hakkında sorguya çekiliyordu. Birisi cezaevinin tavanında yenilenmiş bilgisayarları gizledi. Cezaevinin ağına giriş izni almışlar, mahkumlardaki veri tabanları ve sınırlanmış alanlara girmek için gereken geçişler yaratma araçları da dahil tesisin iç işleyişine erişmişlerdi. Bilgisayarlar, bir kişinin, bir mahkumun çalıntı kimliğini kullanarak kredi kartı başvurusunda bulunmuş olduğu dış dünyaya da erişim izni verdi. Şema, hapishaneden, kar amacı gütmeyen bir topluluğa, birden çok bankaya kadar uzanmıştır - hepsi, habersiz bir cezaevi görevlisinin burnu altında yapılır. Araştırmacılar komplo hatlarını çizdiklerinde Transkiy inanamayacağını söyledi. "Bu ... bu temel olarak saçmalık" diye sıkıştı. "Bu bir şey, biliyorsun, bu ... bu ... gerçek değil."

  Devletin soruşturmasının sonuçları bu yılın nisan ayında kamuoyuna duyurulduğunda, devlet müfettişi general olayı Hogan'ın Kahramanlarıyla karşılaştırmış ve hapishane çalışanları beceriksiz ve güdümsüz gözlemcilerin rolüyle hareket ediyordu. Karakterizasyona gerçeğin bir unsuru var, mahkûmlarla, araştırmacılarla ve personelle yapılan röportajların yanı sıra yazılı yazışma ve daha önce yayınlanmamış kamuya açık kayıtların binlerce sayfasında da önemli teknik savvy gerektiren karmaşık bir suç ortaya çıkıyor. Birlikte, aşamalı bir tesisin, öğrenme için yeni fırsatlar sağlayan felâketi sağlayan teknolojiyi nasıl uyguladığını ve güvence altına aldığını gösteriyorlar. "Soruşturmacılardan birisi, sorgulamalar sırasında," mahkumlarımız teknik personelimizden daha akıllıdır, bilirsiniz, "dedi. "O yüzden orada çok büyük bir sorunumuz var."

  Transkiy, iki yetenekli meslektaşı olan Scott Spriggs ve Lübnan'da birlikte vakit geçiren Adam Johnston'la birlikte geri dönüşüm programında çalıştı. Spriggs ve Johnston yakın arkadaştı. Spriggs, 2000'li yılların başında her ikisinin de 18 yaşındayken hapsedildiğini açıkladı ve suçları ve cezaları benzerdi: cinayet ve ilgili suçlamalardan ötürü, barınakların ve belki de tüm hayatlarının asgari on yılını geride bıraktı. Spriggs'in her ikisi de bilgisayarlara manyetik bir cazibe gösterdi ve saklı tutumu paylaştı. "Zen", Transkiy'in Johnston'ı tanımlamak için kullandığı kelimeydi. "Çok az şey onu rahatsız ediyor" dedi.

  Zalim bir uyuşturucu bağlantılı cinayetten hüküm giymiş, hafif saçlı bir adam olan Johnston, hevesli bir okuyucuydu ve kişisel zevkleri türe göre eğikti. Bir çevrimiçi kalem arkadaşı profilinde, bilimkurgu ve fantaziyi, özellikle Thrones Oyunu okumayı sevdiğini yazdı. Yaklaşık 20 yıldır gitar çaldı ve astronomi ve felsefeye ilgi duydu. Ayrıca annesi Karen Gallienne ile temas halinde kaldı.
  "" Bir bok fırtınası yaptın, ha, ha? ""

  Gallienne iki saat uzakta, Dayton'un dışında sakin bir mahallede yaşadı ve cezaevine düzenli olarak ziyaret etti. Johnston, 2015 yılına kadar 15 yıl hapis yattı ancak evine sık sık ev deniyor ve annesine sevgiyle "kadın" olarak atıfta bulundu. Johnston'a telefonla ailesel drama bölümüne nasıl müdahale ettiğini anlattıktan sonra, Bir bok fırtınası başlattın, değil mi? "Başka zamanlarda, hatırlarlardı: Gallienne, bir çağrı üzerine, balık tanklarının cezaevinde tutulduklarını ve bir balık girişiminin kaçışını tanktan sıçrayarak ve tanktan sıçrayarak izlediğini hatırladı. çaresizce yerde.

  Johnston ve Spriggs, Lübnan'da birlikte oldukları zamandan beri teknik tecrübeye sahipti. Spriggs, C ve C ++ 'da bir eğitim kursuna girdi. Ayrıca, veritabanının oluşturulmasını öğrendi ve cezaeviyle dış şirket aracılığıyla sözleşme imzalayan AFL-CIO gibi müşterilere elle veri girişi üzerinde çalıştı. Kilit olarak öğrenilen bazı diğer becerileri ile hasarlı ses dosyalarını temizlemek için bir program hazırladı ve daha sonra bir Gorgia şerifinin ofisi için bir görüntü alma sistemi yaptı.

  Johnston, Spriggs, Visual Basic'i öğrendi - her ikisi de hızlı bir şekilde el sanatlarında ilerleme kaydetmekle birlikte - basit bir başlangıç ​​öğrendi. Spriggs nihayetinde bir hapishane programıyla sunucu ve ağ yöneticisi oldu ve BT departmanı için yeni bilgisayarlar kurmasına yardımcı oldu ve ona donanım konusunda da bir ustalık kazandırdı. Bir mahkûmun açıklamasına göre, ikisinin de yan oyunları var, yanan ve gizemli bir şekilde purloined CD'leri video oyunları veya porno ile satıyorlardı. (Spriggs bunu reddetti ve Johnston harflere cevap vermedi.) İki programlamadan sonra birlikte pişirip birlikte çalışıyorlardı. Spriggs, "İkimiz de, eve gidersek bize yardımcı olabilecek her şeyi öğrenmek istiyorlardı" dedi.

  Hapishane yetkilileri, eninde sonunda, mahkûmların teknolojiye erişimi konusunda kararsızdır; ancak tesisler şu anda bilgisayar eğitim programları ve hatta sınırlı internet erişimi ile deney yapmaktadır. Ohio'nun özellikle ileriye dönük politikasını vurgulayan 2015 Eğitim Bakanlığı raporuna göre, son yıllarda yaklaşımlarda deniz değişikliği oldu. Düzeltme departmanları nihayet bilgisayarların eğitim için hayati araçlar olduğunu ve güvenlik ile ilgili endişelerin devam etmesine rağmen topluma temiz bir dönüş yapmayı umut eden mahkumlar için gittikçe daha fazla vazgeçilmez görüyorlar.

  Bahçıvanlık ve su ürünleri yetiştirme gibi programları kapsayan Marion'un Yeşil Girişimi, ilerici bir hapishane müfredatının parlak bir örneği gibi görünüyordu. Transkiy geri dönüşüm yaptı, Johnston hazinediyordu ve Spriggs IT üzerinde çalıştı.

  Eski bir sosyal hizmet uzmanı olan müdür, "Bu hapishane, TV'de veya filmlerde gördüğünüz gibi değil," diyerek 2012 TEDx etkinliğinde rahatlıkla şort giymiş ve yeşil bir polo giymişti. "Çalışanları farklıdır. Mavi renkte olan adamları farklıdır. "Marion'u" en ileri "hale getirmek için Marion'a katıldığını belirtti. Üst düzey yöneticiler hoşlanmadıysa, onu ateşleyebileceklerini düşünüyordu. Hapishane yakınlarda bir yılda 509.000 saatlik topluluk hizmetini tamamlamıştı.
  Tesis, eski bilgisayarları birbirinden ayırmak için mahkûmlarla birlikte çalışan RET3 gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlarla ortaklık kurduktan sonra sıralanmış parçaları yeniden organize etti ve geri gönderdi. Programdaki tutukluların ayrıca, Marion'un içinde yeniden kullanılabilen kurtarılabilir yüksek kaliteli makineleri aramaları talimatı verildi. Bazen, elektronik, amaçsız amaçlar için kullanılıyordu. Spriggs ve Transkiy, açık videoların gizlice bir Nintendo Wii'de oynatılabilmesi için SD kartlarının porno yüklü olduğunu bir şekilde kaçırdıklarını söylediler. Mahkumlar, yeni yayınlanan filmler gibi porno ve eğlence ile yüklü başparmak sürücülerine sahipti ve dosyalara kiraya verdiler. Bir noktada, tesisteki eski bir personel üyelerinin hatırladığı gibi, mahkumlar Hızlı ve Öfkeli'nin bir serisini kurdular - seride daha eski bir giriş değil, tiyatrolarda yeni çıkmıştı.

  Marion'un özellikle canlı olduğu halde, hapishanenin kendi kara pazarı mikro ekonomisine sahip olması nadir değildir. Ancak, araştırmacıların yakında keşfedileceği gibi, tavan üstünde duran masaüstü bilgisayarlar başparmak sürücüleri ve CD'lerin üzerinde bir emir niteliğindeydi.
  3 Temmuz 2015'te, düzeltme departmanının yeni kurulan elektronik güvenlik sistemi, destek ekibine bir uyarı gönderdi. RET3'ün Randy Canterbury'ye giriş "canterburyrl" girişini kullanan bir bilgisayar kullanım sınırlarını aşıyordu. Önümüzdeki birkaç gün içinde durum daha da önem kazandı. Bir IT ekibi 6 Temmuz'da departmanın CIO'su e-postasıyla "Cuma öğleden sonra kullanıcıya (canterburyrl) yanı sıra 59 vekil kaçınma uyarısına karşı 7 hack uyarı aldı" dedi. Kullanıcı dosya paylaşım hizmetleri gibi saat işaretli siteler üzerinden geçerek geçirdiler ve vekiller aracılığıyla algılamayı önlemeye çalıştı.

  Ancak kullanıcının kesin konumu bir gizemdi ve böylece operatör de vardı. Bu hikaye için yorum yapmayı reddeden Canterbury, şüpheli olarak ortadan kaldırmak zor değildi; ilk uyarı geldiğinde Cuma günleri bile çalışmadı. Fakat ilk güvenlik alarmından bu yana uzaktan yardım eden devlet BT ekibi, PC'ye bağlı bir isim bulana kadar çok daha ileri gitti. "lab9" dizisi.

  Bilgisayar adı geldiğinde, Marion'da IT'de çalışan Gene Brady hemen nereye gideceğini biliyordu. Araştırmacılara göre, "Bu modele sahip olduğum PC'lerimin bulunduğu kurumda yalnızca bir yer var ve bu da üçüncü kattaki personel bilgisayar laboratuarı" dedi. Ancak, adlandırma kuralının önerdiği gibi, yalnızca altı bilgisayar vardı, dokuz değil.
  "Brady analog bir yaklaşım benimsedi: teller takip ediyor"

  P3 olarak bilinen üçüncü kat alanı Marion'da ünlendi. Bazıları "fildişi kule" olarak adlandırıyordu; bu, eğitim için bir yer olduğu ya da geride bırakıldığı gerçeğini gösteriyordu. Bir siyah tutsak, araştırmacılara, "bu oradaki her şey iyiliksever çocuklar mı, yoksa beyaz adamların hepsi mi" diye o ismin gerçek sebep olduğunu söylediler.
  Ancak Brady, rahatsız edici bilgisayarın tam yerini bulamadı. Son olarak, devlet BT ekibi, bilgisayarın takılı olduğu anahtarı ve bağlantı noktasını belirledi. Soruna neden olan makineyi bulmak için, Brady analog bir yaklaşım benimsedi: telleri takip etti.

  İşe alım yapan bir mahkum, araştırmacılara "Kabloyu çekmiştik ve kabloyu tavan arasında izlemeye başladık" dedi. Ağ hub'ı, belirgin bir sebep olmaksızın organize edilen - mavi, turuncu, yeşil - bir tel yığınıydı. Brady küçük bir eğitim odası dolabının üstündeki tavan bölümüne bir satır çizdi. Merdivenlerden çekildi ve düşürme tavandan bir kiremit çıkardı. İçinde bir Dell bilgisayar kulesi vardı. Sonra başka birini ortaya çıkardı.

  Brady personelin dikkatini çekti ve teğmen, dar alana sıkıştı, bulduğu şeyi belgelemek için fotoğraflar çekti. Birkaç mahkum bilgisayarları indirdi ve onları attı. Brady daha sonra keşifçilere keşifin ne kadar rahatsız olduğunu bilmediğini söyledi. "Bana her şeyi bulana kadar bir suç mahali olabilir, umarım," dedi. "Ve birkaç gün sonra," Ah, pislik. "
  Personel, önümüzdeki birkaç günün ne yapılması gerektiği konusunda ileri geri giderek geçirmeyi başardı. Bir BT çalışanı, tavan bilgisayarlarına bağlı kimlik plakalarını işaretledi. Biri yerel bir okul bölgesindendi; Bir diğeri bölgedeki bir şirketten geldi.

  Düzeltme departmanının baş danışmanı Stephen Grey adında bir adamın keşfinden haberdar edilmesi 7 Ağustos'a kadar gerçekleşmedi. "Ben bunu öğrendiğimde," Biliyorsun, bununla ilgili yasadışı bir faaliyet olabilirdi, çünkü mahkûmların ne yaptığını bilmiyorum "dedi. Devlet araştırmacılarına bir bildirim hazırladı.

  Devlet müfettişi general Randall J. Meyer, notu okuduğunu düşünürken "Beni şaka yapıyor olmalı" diye hatırlıyor. Meyer Marion Correctional'ı biliyordu. 2014 yılında, tesis, birinin, mahkûmların kimliklerini çaldığı tuhaf bir mali yardım dolandırıcılık planının merkezinde yer alıyordu. Meyer, devletin otoyol devriyesiyle birlikte davada görev alan bir alan araştırmacı atadı.

  Bir adli tıp ekibi, tesisteki donanımı incelemek için içeri girdi. Tehlikeli bir ağa sahipken, olay yeri çok büyüktü. Soruşturmacılar sonunda Marion'tan yüzlerce sabit sürücüyü cezaevinin bilgisayarlarını belgeleyen zorlu bir süreçte ele geçirdi. Bir günlük eserin bir e-posta özetine göre, geceyarısında durmadan önce 50'den fazla geçtiler.
  Tavanda keşfedilen yasadışı bilgisayarlardan biri.

  Bu arada araştırmacılar haftalarca, bilgisayarlar hakkında bilgi sahibi olabilecek herkese röportaj yaparak, tutuklulardan muhafıza memurlarına bilgisayarların nereden geldiğini ve kimin tavan içine gizlenmiş olabileceğini sorguladı. Bununla birlikte, soruşturma kapsamı doğru olsaydı, idamında şaşkınlık vardı. Yetkililer tutsakların ayrımcılık şüphesinde olduğunu ancak onları birbirlerinden ayıramadılar; Transkiy, Johnston ile bir hücre paylaştığını söylüyor. Soruşturmacılar, kamuya açıklanan özetinde sorguları yanıtlamayı hala "düzenler" belirince mahkûmları yeni tesislere gönderdiklerini söyledi. Bir keresinde, ekip, cezaevinde delil taşıyan alanları mühürledi ve müdire girilmeyeceğini bildirdi. Bir cezaevi görevlisi yine de uzaya gitti; Müdür bazı dosyalara ihtiyaç duyduklarını söyledi.
  En önemli ipucunu ortaya çıkaran adli tıp ekibi oldu. Tavanda gizlenen bilgisayarlar, aranılan bir bilgisayar korsanının ihtiyaç duyabileceği her şeyi yaptı: şifreleme araçları, Tor tarayıcısının bir sürümü, hatta e-posta spam ve şifre kırma araçları. Ancak bir program paydirt: bir masaüstü-kısa mesaj servisi.

  Yazılı mesaj servisi Adam Johnston ile Karen Gallienne arasındaki sohbetleri ortaya koydu. Bir metinde, Gallienne, Johnston'a Johnston'un "kulağına gerçekten çok yakın" dediği bir adres gönderdi. Adli tıp ekibi ayrıca, Ohio'daki tutsak olan Kyle Patrick adına kredi kartlarına yönelik bankalara yapılan başvuruları keşfetti.

  Müfettişler, Johnston'un Gallienne'e cezaevinden yaptığı çağrıların kayıtlarına gitti. Bilgisayarların içeriğiyle birlikte, cılız bir resim boyuyorlardı. Bir çağrı üzerine, Gallienne başvuranın kredi geçmişi olmadığı için Chase'den bir kredi kartı ret mektubu aldığını söyledi. "Pekala. Düşündüm, "dedi Johnston. "Anladım. Yavaş ama emin adımlarla. "Daha sonra, Kyle Patrick için bir kart geldi ve Gallienne oğluna sayıları okudu.
  Bilgisayarların keşfinden dört ay sonra, serin bir Kasım günü, araştırmacılar Gallienne'nin evine doğru yola çıktı. Devlet karayolu devriyesi görevlileri evde aradılar, elektronik alıyorlardı ve Kyle Patrick için kredi kartını açtılar. Sonra Gallienne ve Johnston'un kardeşi Jason'la oturdular. Otoyol devriyesi görevlisi sorgulamaya öncülük etti ve Johnston hakkında sevinç duymadı. "Açıkçası, araştırmamız boyunca kendisine hırsızlığı tanımlamada yardımcı olduğunuz bulundu" dedi Gallienne. "Bunun farkında mısın?"

  Johnston, "bana yardım etmeye çalışmak" için sadece kredi kartını gönderdiğini söyleyerek, bunu reddetti. "Malzeme satıyor, çünkü ekipmanı, gitarı var, sadece böyle şeyler var" dedi. Kart, ona paranın bir kısmını göndermenin bir yoluydu.

  Tüm bunlar "iyi ve şık" demişti, asker ona, ama karttaki isim ne oldu, Kyle Patrick? "Neden o kartın adını koymadı ki?"

  "Çünkü benim adıma koymanın kötü olacağını söyledi."
  "" Neden o kartın adını koymadı ki? ""

  "Peki neden böyle olurdu?"

  Gallienne durdu.
  Johnston'un ayrıntıya girmeyeceğini açıkladı, ancak kendisine posta göndermek için yer olmadığı sürece yer almayan komşusunun adını ve adresini vermeyi kabul etti. Kredi kartı geldiğinde, onun üzerinden geçti. Bütün oğlu ona "" Bu konuda endişelenmeyin "diye söyledi," dedi araştırmacılara. "Tek söylediği buydu. Bana metin yazarken ne yapmam gerekiyordu? Tekrar bana tekrar metin yazmayın demiyor musun? Yani, bu benim oğlum. "

  Sorgu devam ederken araştırmacılar daha sert itti. "Sorunlu olan en kötü şey ne için?" Diye sordu asker.

  "Hiçbir şey" dedi Gallienne. "Ben hiç başım belada değildim."

  "Hızlı bilet yok mu?"

  "Ben 16 yaşımdan beri değilim"

  "Kimlik hırsızlığı ve dolandırıcılık olduğunu biliyor musun?"

  "Evet yaparım."

  "Özellikle finansal kuruluşlar ne zaman ilgilenir?"

  "Evet yaparım. Eminim bu gerçekten kötüydü. "

  "Ve bu nedir? Korkunç düzeyde mi dersin? "

  "Muhtemelen."

  "Tamam. O zaten hayat yaşıyor "dedi.

  "Biliyorum."

  "Marysville'de 18 ay yapabileceğini mi düşünüyorsun?"

  "Ben mi? Yok hayır."

  "Sen kaç yaşındasın?"

  “54.”

  Polis, "54 yaşındayken 18 ay yapmak zor" dedi. "Sence de öyle değil mi?"
  Araştırmacılar Johnston'la röportaj yapmak için harekete geçti. Johnston bu arada iki saat kuzeydoğu Ohio cezaevi sistemindeki bir başka tesis olan Grafton Correctional Institution'a taşındı. Ancak konuşmak konusunda isteksizdi. Olanları açıklamadan önce, annesiyle ilgili "bazı güvenceler" istediğini söyledi.

  Araştırmacılar, bunu yapamayacaklarını söyledi; O, suçlardan dolayı onu katletti. Johnston neden işbirliği yapması gerektiğini sormaya devam edince, bir araştırmacı Gallienne'ye olan ihanetini başlattı. Johnston'un annesi hakkında "İnanamıyordu," dedi. "Bana" Beni asla zarar vermeyecek veya tehlikeye atmayacaktı "diyerek devam etti," Ben burada oturuyor, Karen "dedim," Açıkçası öyle yapmıştı. Sizi tehlikeye atmamakla ya da tehlikeye atmamak için kendine hiç önem vermiyor "dedi." Johnston'un kardeşi "telefonda ağzı ağzına kadar sürekli konuşan biri", "konuştuğunuz bok parçası ve çöp kutusu" dedi. "- Orada şaşkına dönmüş, ama" en azından annesinin bok gibi davrandıklarını anlamıyor ".
  "" Bilirsin, çok balık alırsın, dolgunsun, diğer balıkları da yemezsin, savcının karnını bir balıkla doldurun. ""

  Düzeltme departmanının ağının izlenmesinden sorumlu devlet IT yetkilisi sorgulamada hazır bulundu ve Johnston'a suçun kabul edilmesinin Gallienne için iyi olacağını söyledi. "Balık avcılığı gibi bir şey" dedi. "Biliyor musun, çok fazla balık alırsın, dolgunsun, diğer balıkları da yemezsin. Savcının göbeğini bazı balıklarla doldurun. "

  Johnston nihayetinde mazeret gösterdi ve itiraf etti, itirafı eksik geldi. Araştırmacılar tek başına davranıp davranmadığını sorduklarında - gizli bir muhbirin verdiği bilgiye sahip olduklarını söylediler - Johnston, suç ortağı olduğu iddia edilen bir itiraf veya kanıt bulunup bulunmadıklarını sordu. Hayır dediğinde, tavandaki bilgisayarlara atıfta bulunan "Onları oraya koydum" diye söyledi.
  Johnston'ın taslak planı, beceriklilik gösterdi. Spriggs'in cezaevinde kullanması için RET3'ten bazı yenilenmiş bilgisayarları ısırdı. Canterbury P3 alanını kontrolsüz bıraktığında, Johnston onları getirip onları uzaktan erişim için tavana bağladı. Canterbury'nin şifresini "sörf yapması" gerektiğini söyledi, karakterleri yazarken ve ezberlerken rahatça eğildi. (Meyer, Canterbury'nin şifreyi teslim etmiş olabileceğine, ancak somutlaştırılmış olduğuna dair hiçbir kanıta sahip olmadığını söyledi.)

  Johnston, uzaktan erişimle hapishane personel ağına, daha önce izin verildiği yakın bir ofisten erişebilirdi. Onu orada çalışı

 • lterlemez :) @lterlemez

  Hepsini çevirmiştim ama site hepsini almadı.