Selamlar, @umtk size bir sorum var, günümüz 1500-2000 seviyesinde ki telefonlar, 4 sene önceki amiral gemisi telefonlar ile kıyaslanabilir durumda mı? Mesela, S7 edge kullanıcısı olarak belirtiğim fiyat aralığından bir telefon kullansam kamera, cpu,cpu ekran gibi özelliklerde geriye gidiş yaşar mıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, @gamsizm 4 sene önce yayınlanan "Paypal'ın yokluğunda yurt dışı satış tecrübeleri" adındaki videonun 2020 versiyonu düşünüyor musunuz? Bu konu ile ilgili tecrübesi olan varsa tavsiye edilen bir kurum yöntem var mı? Şimdiden teşekkür.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pablo Vader @definitive

  Bunu Teknoseyir ekibine soruyorsanız en azından @gamsizm etiketlemek faydalı olur.

 • Jay Freeman @cydia

  Transfer wise
  Ülkeler arası para transferi için en iyisi bu bildiğim

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Ben o işleri bıraktım o yüzden artık takip etmiyorum. iyzico ile ihracat yaptığımız ticari kısım zorla devam ediyor. Ama TS için çalıştığımız firmalarla paypal yokluğunda enpara üzerinden klasik swift kullanıyorum kesintisi de gayet az. Kazançlar az olduğu için olabilir ama Garanti Bankasında ufacık ödemeler için bile saçma sapan komisyonlar oluyordu kullanamıyorduk. Tabii firmalara neden paypal yok diye açıklamak zorunda kalıyorum sürekli. Kendi ayağımıza nasıl sıktığımızın hikayesi.

  TransferWise denenebilir ama onu paypal'e bağlayınca nedense Paypal hesabı kapattı. Yoksa onu anlatıp güncelleyecektim. Ayrıca ABD Paypal'ı artık yerel hesap istiyor. Farklı ülkelerde böyle şartlar koşmayan Paypal hesapları gerekiyor ama günce bilgim yok.

  • alfaaur @alfaaur

   @gamsizm Benim yapmak istediğim yabancı sitelerde, dizayn ettiğim 3d modelleri satmak, fiziki bir alışveriş olmayacak tecrübenize dayanarak hangisi üzerinden çalışmam daha yararlı olur ?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @alfaaur TransferWise kesin olsun zaten kenarda. Onun dışında satış yaptığınız ortamın kendisi ne destekliyorsa o olmak zorunda kalıyor zaten. Kendi sitenizi açarsanız, o zaman kendi ödeme sisteminizi koyabilirsiniz. Bir de yurt dışında çalışan Paypal hesabı olan bir arkadaşınız varsa parayı size transfer edebilir.

  • alfaaur @alfaaur

   @gamsizm böyle konularda tecrübeli birinin yönlendirmesi çok önemli, teşekkürler iyi çalışmalar. Bu arada canlı yayınlarınız devam etsin isterim hem korona muhabbetleri hemde perşembeleri konuklu sohbetler severek izliyoruz.