Burak Öztan paylaştı.

O zaman Öldüren Sorular formatını ilk yapmaya karar verdiğimde hayal ettiğim insanlar @leventp ve @gamsizm ile videomuzu paylaşma şerefine de ben nail olayım. #akış #youtube

TEKNOSEYİR ile Öldüren Sorular #16 | Obi-Wan Kenobi Bildiğiniz Gibi Değil!

Bu hafta Öldüren Sorular'da en çok talep ettiğiniz kanallardan biri olan Teknoseyir'den Levent Pekcan ve Murat Gamsız konuğumuz oldu. Bir sonraki programımız...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

AutoCAD’te çizim esnasında F8(Ortho) komutu kullanırken bir süreliğine kilitlenme sorunu yaşıyorum. Windows 10’da en son güncellemeyi yaptıktan sonra bu sorunu yaşamaya başladım.Yabancı forumlarda TEMPOVERIDDES komutu ile 0 değeri girin demişler. Bunu denedim şu an problem yok gibi ama bu sefer komutu 1 den 0 ‘a çekerek ne engelledim onu da bilmiyorum. Bu sorunu yaşayan CAD kullanıcıları var mı aramızda?
#Autocad

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 3-4 metre boyunda ölçekli bir projeyi PDF formatına dönüştürmek mümkün müdür?
AutoCAD Plot ayarlarında DWG to PDF seçeneğini çok kurcaladım ancak A0’dan daha büyük kağıt gözükmüyor. Sisteme manuel kağıt boyutu eklemek istediğimde “girdiğiniz ölçü çok büyük” uyarısı alıyorum.
Harici PDF dönüştürme yapan web sitelerinde denemeler aldım ancak sonuç hüsran oluyor.
#Autocad

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Bitmesine az kalmış, tamamlamaya üşendiğim bir çalışmaydı. @eflatun ‘un çalışmasından sonra bir gazla bitirdim. “Tabelayı görmüyor musun ?” isimli dioramada, gözetleme kulesi ve içindeki askerler Masterbox, Kurt köpeği ve askeri Dragon, tabelayı gösterip atar yapan asker Tamiya firmasından. Özellikle Masterbox firmasının figürlerini kalıp olarak oldukça başarılı bulduğumu söylemeliyim.
#hobi #maket

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13
Burak Öztan paylaştı.

#maket #hobi 1/35 2.Dünya Savaşı Alman Havan Takımı ve Diorama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 27
Burak Öztan paylaştı.

Stasis’in yapımcılarından Türkçe altyazı destekli ücretsiz bir oyun isteyenlere… CAYNE

http://store.steampowered.com/app/532840/
#oyun #bedavaoyun #stasis #cayne #steam

CAYNE on Steam

Hadley wakes in a facility. She is 9 months pregnant. They want her baby... CAYNE is the free, isometric horror game from the creators of STASIS.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İkinci Dünya Savaşı -- “Doğu Cephesi” isimli yeni çalışmam. Dramatik bir sahne olsun istemiştim ama sigaranın zararları gibi bir anlam da çıkarmak mümkün. 🙂
Figürler Dragon ve MasterBox firmasından seçtim. Zemin ve diğer detaylar klasik olduğu üzere yine el yapımı.
Diorama ölçüleri : 21 cm x 17 cm x 14 cm
#hobi #maket

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerini göstermeye çalıştığım “Berlin’de Son Savunma -- 1945” isimli diorama çalışmam.
Figürler Dragon markanın 6089 numaralı “Nachtjäger” (Gece Avcıları) setinden. Seneler önce boyamıştım. Italeri’nin 6413 numaralı House Corner kitini de alınca yine bir dioramada figürlerle birlikte harmanlayıp değerlendirmek istedim.
Italeri ne yazık ki binanın iç yüzeyini boş bırakmış. Dış cepheden fena değil ancak iç kısım elden geçirilmesi gerekti. Plastik levha ile kapatıp, macunla yüzeyi biraz pütürleştirdim. Zemin için hızlı kuruyan tipte alçı kullanıp, bistüri ve kürdan ile çizerek detaylandırdım. Moloz yığını yine kurumuş alçıdan arta kalan parçalar ile yapıldı. Tozlama işi için kuru toz boya pasteli kullandım.
Diorama ölçüleri : 24 cm x 18 cm x 20 cm
#hobi #maket

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Epson marka renkli inkjet yazıcı kullanıyorum. Yapmış olduğum üç boyut bina görsel çalışmalarını çıktı aldığımda yeşil ton ağırlıklı bir çıktı veriyor. Epson’ın kendi yazılımındaki “renk denetimleri” bölümünü kurcaladım ancak pek anlayamadım. Özellikle bu marka kullanan arkadaşlar varsa ve önerilerini paylaşırsa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap