Son güncel NVIDIA sürücüsünden (456.38) sonra bilgisayarı kapatıp açınca boot ekranından sonra siyah ekran problemi yaşadım. Kullanılan ekran kartı 1050Ti. Bir önceki versiyona (452.06) çektim.
Bu sorunla karşılaşan olursa belki diye yazı bulunsun istedim.
#Nvidia #Driver

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gigabyte GA-B75M-D3H model anakart üzerinde iki adet Hi-Level 4GB DDR3 1600Mhz ram ve aynı marka ramden iki tane de 1333Mhz var. Oyun veya yazılım kullanımı esnasında çoğu zaman mavi ekran verdiği için 1333Mhz olanları çıkarmak zorunda kaldım. (Bilgisayar boşta çalışırken veya internet gezintisi esnasında bir problem çıkarmıyor.) Haliyle 16 GB dan, 8 GB ram durumuna düşmek biraz dokunuyor.

Anakart biosda ramle ilgili ayar kısımları var ancak teknik detayına hakim olamadığımdan, çok kurcalamak işime gelmedi. 4 ram takılıyken anakart otomatik olarak hepsini 1333Mhz hıza düşürüyor ancak bu ayar yeterli olmuyor sanırım.

Sizce Biostan bu sorunu halletmek mümkün müdür?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Hilevel bellekler malesef çok adi, kusurabakmayın lütfen ama öyleler. 🙁 Ben hilevel marka bellek kullanıpta sorun yaşamayan çok nadir gördüm. E birde sizde mhz sıkıntısı da var. Tamam anaakrt en düşüğe göre çalıştırır ama işte sıkıntı oluyor. Ne yapılabilir ? ben olsam eldekileri satıp kingston vb güzel adı sanı bilindik 2. elde olsa bellek bakardım.

  • lterlemez @lterlemez

    Muhtemelen ana kart 1333'leri 1600'e çekmeye çalıştığı için oluyordur. Tüm kanalları 1333'e çekmeyi denediniz mi? Birde, çiftleri kendi aralarında takıyorsunuz değil mi?

Erken erişim olması dışında görsel ve oynanışı güzel duruyor. Oynayan varsa tavsiye eder mi?
https://store.steampowered.com/app/1123770/Curse_of_the_Dead_Gods/

Save 15% on Curse of the Dead Gods on Steam

You seek untold riches, eternal life, divine powers - it leads to this accursed temple, a seemingly-infinite labyrinth of bottomless pits, deadly traps, and monsters.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

DCS'e F-16 Viper modülü birkaç saat önce geldi. İlgilenenlere duyurulur !
🙂
https://store.steampowered.com/app/1090850/DCS_F16C_Viper/

DCS: F-16C Viper on Steam

The F-16C is a single seat, single engine multirole fighter that was developed in the 1970s. More than 4,500 units were manufactured and are operated today by 26 countries where the aircraft performs...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda DIY şeklinde TrackIR yapmış olan var mı? DCS World'de kafa hareketimi ekrana yönlendirme isteği oluştu. Hazır üretilen müthiş pahalı. Kendi yapanlar ise (bilhassa ecnebiler) özellikle PS3 kamerası ile kullanımını tavsiye ediyor. Biraz kafam karıştı açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

El-Alamein cephesinde İngiliz birlikleri. 7.Zırhlı Tümeni (Çöl Fareleri) keşif esnasında ...

Araç modelleri Tamiya firmasının. Oldukça eski modeller. 70 li yılların kalıbı. Yaparken hissettirdi kötü olduğunu. Bernard Montgomery, ekibi ve bedeviler Masterbox firmasından. Bu firmanın figürlerini beğeniyorum. Modellemeleri çok başarılı. Kütük gibi duran figürler Tamiya araçlardan çıkanlar. Elde boş durmasın diye diorama sahnesine iliştirdim.
Diorama ölçüleri : 27cm x 22cm
#hobi #maket

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Güncellemeye devam (Vol.2). Ahşap kapı ve el arabası deneme amaçlı yerleştirdim, boyanıp eskitilecekler. Çimleri yapabilmek için sinek yakalama aparatını statik çim ekme aletine dönüştürmüştüm ancak deneyememiştim. Bu dioramada test etme imkanım oldu. Fena olmadı gibi. Taş kaplama ve döküntülerde biraz soldurma, tozlama yapmaya çalıştım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçenlerde elime cephe kaplamada kullanılan bir strafor geçti. Bilgisayar başında vakit geçirirken strafor üzerinde biraz uğraşayım dedim, hızımı alamadım böyle birşey oldu. Üzerinde boya denemeleri yapıldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Windows Lumia 625 'de uygulama yükleme ve/veya güncelleme esnasında 805a0193 hatası alıyorum. Bu sorun telefondan mı yoksa mağaza tarafından mı kaynaklı bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Burak Öztan paylaştı.

TeknoSeyir NGFF M2 SATA SSD BOX

https://youtu.be/SnVzNdMpW9o

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 25