Aylar önce Arduino Pro Micro ile F-14 gaz kolu prototipi yapmıştım. Gayet güzel çalışıyor ama oldukça narin. 3D yazıcı çıktısıyla daha sağlam ve göze hitap edebilir olması için 3D Max te tasarımı bile hazırlamıştım. Bir kaç yerden fiyat aldım ama beklentimin üzerinde olunca vazgeçtim. Akışta @dogus arkadaşın hobi yazısını görünce içimi dökmek istedim. Benim engelim de bu oldu. (En azından şimdilik.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce bahsettiğim NVIDIA driver güncelleme sonrası, bilgisayar ilk açılışta siyah ekranda kalma problemini güç seçeneklerinde bir seçeneği kaldırarak (hızlı başlatmayı aç) çözdüm. Son çıkan güncellemelerde bu sıkıntıyı yaşayan olursa diye paylaşmak istedim. Piyango sadece bana vurmuşta olabilir. Bunun gibi saçma sorun yaşayanların akışın derin dehlizlerinde arama sonucu çıkıp işine yarayabilir belki.

#NVIDIA #Driver

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Discord üzerinde yapılan konuşmalar firma tarafından kayıt altına alınıyor mudur acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kasamda 7-8 yıldır atıl duran Asus marka Drw-24B5ST modeli dvd/cd yazıcıda kırk yılın başı bir CD (Verbatim marka) yazmak istedim ancak başaramadım. Daha önceleri DVD yazmada sıkıntı olmamıştı ki toplamda elli defa belki kullanmışımdır . İlk defa böyle bir problemle karşılaştım.
Hala kullanan ve bu problemi yaşayıp çözen arkadaşlar varsa dinlemek isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son güncel NVIDIA sürücüsünden (456.38) sonra bilgisayarı kapatıp açınca boot ekranından sonra siyah ekran problemi yaşadım. Kullanılan ekran kartı 1050Ti. Bir önceki versiyona (452.06) çektim.
Bu sorunla karşılaşan olursa belki diye yazı bulunsun istedim.
#Nvidia #Driver

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gigabyte GA-B75M-D3H model anakart üzerinde iki adet Hi-Level 4GB DDR3 1600Mhz ram ve aynı marka ramden iki tane de 1333Mhz var. Oyun veya yazılım kullanımı esnasında çoğu zaman mavi ekran verdiği için 1333Mhz olanları çıkarmak zorunda kaldım. (Bilgisayar boşta çalışırken veya internet gezintisi esnasında bir problem çıkarmıyor.) Haliyle 16 GB dan, 8 GB ram durumuna düşmek biraz dokunuyor.

Anakart biosda ramle ilgili ayar kısımları var ancak teknik detayına hakim olamadığımdan, çok kurcalamak işime gelmedi. 4 ram takılıyken anakart otomatik olarak hepsini 1333Mhz hıza düşürüyor ancak bu ayar yeterli olmuyor sanırım.

Sizce Biostan bu sorunu halletmek mümkün müdür?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Erken erişim olması dışında görsel ve oynanışı güzel duruyor. Oynayan varsa tavsiye eder mi?
https://store.steampowered.com/app/1123770/Curse_of_the_Dead_Gods/

Save 15% on Curse of the Dead Gods on Steam

You seek untold riches, eternal life, divine powers - it leads to this accursed temple, a seemingly-infinite labyrinth of bottomless pits, deadly traps, and monsters.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

DCS'e F-16 Viper modülü birkaç saat önce geldi. İlgilenenlere duyurulur !
🙂
https://store.steampowered.com/app/1090850/DCS_F16C_Viper/

DCS: F-16C Viper on Steam

The F-16C is a single seat, single engine multirole fighter that was developed in the 1970s. More than 4,500 units were manufactured and are operated today by 26 countries where the aircraft performs...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda DIY şeklinde TrackIR yapmış olan var mı? DCS World'de kafa hareketimi ekrana yönlendirme isteği oluştu. Hazır üretilen müthiş pahalı. Kendi yapanlar ise (bilhassa ecnebiler) özellikle PS3 kamerası ile kullanımını tavsiye ediyor. Biraz kafam karıştı açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

El-Alamein cephesinde İngiliz birlikleri. 7.Zırhlı Tümeni (Çöl Fareleri) keşif esnasında ...

Araç modelleri Tamiya firmasının. Oldukça eski modeller. 70 li yılların kalıbı. Yaparken hissettirdi kötü olduğunu. Bernard Montgomery, ekibi ve bedeviler Masterbox firmasından. Bu firmanın figürlerini beğeniyorum. Modellemeleri çok başarılı. Kütük gibi duran figürler Tamiya araçlardan çıkanlar. Elde boş durmasın diye diorama sahnesine iliştirdim.
Diorama ölçüleri : 27cm x 22cm
#hobi #maket

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6