3D Yazıcı ve Arduino ile bir buton kutusu deneme çalışması yaptım. Toplam 31 adet buton ve 3 adet analog çıkışı var. Parçaları lehimleme işinde biraz sıkıntı yaşadım daha önce hiç tecrübem yoktu, lehim ucu köreldiği için analog potansiyometreleri bağlayamadım, geçici duruyor.

Kutunun ana duvarlarını tek seferde basmak yerine (uzun sürüyor), gün aşırı tek tek duvar şeklinde çıktı alıp vidalama ile sabitledim. Butonlarda klasik switchler yerine 7mm'lik sessiz tactile switch kullandım böylece tuşlara basarken çat çat ses çıkarmasının önüne geçtim. Kodlama işini bilmediğimden parçaların iletişimini Arduino'ya MMJoy yazılımı kullanarak yaptım. Tasarım 3D Max ile yapıldı.

Kullandığım yazıcı Anycubic Mega Zero. Alalı 1 ay kadar oldu ve epey bir deneme çıktıdan sonra cihazın çok düşük toleransla (yaklaşık 0.02 mm sapma) ve kaliteli çıktılar verdiğini söyleyebilirim. En azından şimdilik, ileride ne olur bilemem. Filament olarak Microzey marka beyaz PLA filament kullandım. Başka marka filament denemem olmadığı için kıyaslama yapamıyorum ancak bu markadan oldukça memnun kaldım.

#3dyazıcı #Anycubic #filament #3dsmax #Arduino

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce bahsettiğim NVIDIA driver güncelleme sonrası, bilgisayar ilk açılışta siyah ekranda kalma problemini güç seçeneklerinde bir seçeneği kaldırarak (hızlı başlatmayı aç) çözdüm. Son çıkan güncellemelerde bu sıkıntıyı yaşayan olursa diye paylaşmak istedim. Piyango sadece bana vurmuşta olabilir. Bunun gibi saçma sorun yaşayanların akışın derin dehlizlerinde arama sonucu çıkıp işine yarayabilir belki.

#NVIDIA #Driver

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Discord üzerinde yapılan konuşmalar firma tarafından kayıt altına alınıyor mudur acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kasamda 7-8 yıldır atıl duran Asus marka Drw-24B5ST modeli dvd/cd yazıcıda kırk yılın başı bir CD (Verbatim marka) yazmak istedim ancak başaramadım. Daha önceleri DVD yazmada sıkıntı olmamıştı ki toplamda elli defa belki kullanmışımdır . İlk defa böyle bir problemle karşılaştım.
Hala kullanan ve bu problemi yaşayıp çözen arkadaşlar varsa dinlemek isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son güncel NVIDIA sürücüsünden (456.38) sonra bilgisayarı kapatıp açınca boot ekranından sonra siyah ekran problemi yaşadım. Kullanılan ekran kartı 1050Ti. Bir önceki versiyona (452.06) çektim.
Bu sorunla karşılaşan olursa belki diye yazı bulunsun istedim.
#Nvidia #Driver

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Erken erişim olması dışında görsel ve oynanışı güzel duruyor. Oynayan varsa tavsiye eder mi?
https://store.steampowered.com/app/1123770/Curse_of_the_Dead_Gods/

Save 15% on Curse of the Dead Gods on Steam

You seek untold riches, eternal life, divine powers - it leads to this accursed temple, a seemingly-infinite labyrinth of bottomless pits, deadly traps, and monsters.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

DCS'e F-16 Viper modülü birkaç saat önce geldi. İlgilenenlere duyurulur !
🙂
https://store.steampowered.com/app/1090850/DCS_F16C_Viper/

DCS: F-16C Viper on Steam

The F-16C is a single seat, single engine multirole fighter that was developed in the 1970s. More than 4,500 units were manufactured and are operated today by 26 countries where the aircraft performs...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda DIY şeklinde TrackIR yapmış olan var mı? DCS World'de kafa hareketimi ekrana yönlendirme isteği oluştu. Hazır üretilen müthiş pahalı. Kendi yapanlar ise (bilhassa ecnebiler) özellikle PS3 kamerası ile kullanımını tavsiye ediyor. Biraz kafam karıştı açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap