Burak Öztan paylaştı.

TeknoSeyir NGFF M2 SATA SSD BOX

https://youtu.be/SnVzNdMpW9o

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 26

Tren modelciliği ile ilgilenen arkadaşlar var mı aramızda? Sormak istediğim konular var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

PayPal Avrupa'da Visa banka kartı çıkarıyor

İnternet üzerinden ödeme hizmeti sunan PayPal, yıllardır rekabet ettiği Visa’yla yaptığı anlaşma ile birlikte Avrupa’da geleneksel bankacılığa bir adım daha yaklaştı. Varılan...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Burak Öztan paylaştı.

Dünya değişiyor, meslekler değişiyor. Ayakta kalmak için, bu değişimi eş zamanlı izleyip, yolumuzu öyle tayin etmek zorundayız.

Kendi yaşadığım deneyimlerle de sonuna kadar örtüşen bir rehber hazırlamış #geekyapar ‘dan Can. Özellikle, lise ve üniversite çağındaki arkadaşlarımızın, bu 4 bölümlük içeriğe mutlaka bir göz atmalarını tavsiye ediyorum. Biraz geleneksellikten uzak, alışılmadık gelebilir, ancak pembe gözlükler çıktığında günümüz gerçek dünyası, aynen içerikte anlatıldığı gibi.

Benim ek olarak tavsiyem ise şu;
ne yaparsanız yapın, mutlaka en az bir hobiniz olmalı, ilgi alanınıza göre. Bu sayede hayat karmaşası sürüp giderken, diğerlerine kıyasla hayattan çok daha fazla keyif aldığınızı görecek, aynı zamanda kafanızı dağıtmanızı sağlayacak kendinize ait özel bir alan yaratmış olacaksınız. Çünkü, ileri medeniyet bunu gerektirir.

https://youtu.be/nJsHRvje0Rg?list=PLpc4Qt8xOe8WPoCDRg75CSOgrlJYQK3MS

Üniversite Tercihi İçin Bilmeniz Gereken 10 Gerçek

Kariyer ve meslek tercih süreciniz devam ediyor. Bu dönemde attığım bu ilk rehber videoda size bazı gerçekleri 10 maddede hatırlatmak istedim. Umarım bu tavs...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Blackbyte @blackbyte

  Makine istiyorum ne önerirsiniz?

  • civilization @civilization

   Bana istediği bölümü söyleyene neden diye soruyorum. Çünkü genç arkadaşlar kendi fikirleri ile değil çevresinin gikirleri ile meslek seçiyorlar ve istiyorlar ama o mesleği bilmiyoralar. Aynı soruyu sanada sorarım. Makineyi neden istiyorsun.

 • lterlemez @lterlemez

  Her ne kadar verilen öğütler geçerliyse de, iş gene öğrenciye düşmektedir. Rekabetin yüksek olduğu bir bölümü de seçse aday, sonuçta bölümü okuyorken yarattığı/yararlandığı fırsatlar da çok önemli. 1. Sınıfta, “a ilk senem, biraz rahat gezeyim, sonra asılırım” ile başlayıp, 4. sınıfta “mezun olunca nerede çalışacağım” derdine düşmemek lazım kısaca. Sonuçta, videoda da dendiği gibi dünya bir değişime adapte olamadan başka bir değişimin içine giriyor. Dolayısı ile, rekabetin yüksek olduğu bölümler de bu değişimlerden nasibini alıyor. Amaç bu değişimleri zamanında yakalayıp, avantaj sağlamak olmalıdır. Örneğin Avukat, klasik konular dışında yeni yeni ortayan çıkan hukuki problemlerin peşine düşebilir mesela, ya da bir işletmeci hangi alt konularında değişim yaşıyor, araştırmalıdır.
  Toparlamak gerekirse, bir bölümü okuyup diploma almak artık her şeyi çözmüyor, adaylar bunun farkında olmalı diye düşünüyorum.

 • Mobilite @mobilite

  Sosyal Bilimler payı daralıyor ama Ben İlahiyat okuyacağım ve bunun Alanın nasıl daralacağı hakkında bir konuşun 😀

Burak Öztan paylaştı.

O zaman Öldüren Sorular formatını ilk yapmaya karar verdiğimde hayal ettiğim insanlar @leventp ve @gamsizm ile videomuzu paylaşma şerefine de ben nail olayım. #akış #youtube

TEKNOSEYİR ile Öldüren Sorular #16 | Obi-Wan Kenobi Bildiğiniz Gibi Değil!

Bu hafta Öldüren Sorular'da en çok talep ettiğiniz kanallardan biri olan Teknoseyir'den Levent Pekcan ve Murat Gamsız konuğumuz oldu. Bir sonraki programımız...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

AutoCAD’te çizim esnasında F8(Ortho) komutu kullanırken bir süreliğine kilitlenme sorunu yaşıyorum. Windows 10’da en son güncellemeyi yaptıktan sonra bu sorunu yaşamaya başladım.Yabancı forumlarda TEMPOVERIDDES komutu ile 0 değeri girin demişler. Bunu denedim şu an problem yok gibi ama bu sefer komutu 1 den 0 ‘a çekerek ne engelledim onu da bilmiyorum. Bu sorunu yaşayan CAD kullanıcıları var mı aramızda?
#Autocad

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 3-4 metre boyunda ölçekli bir projeyi PDF formatına dönüştürmek mümkün müdür?
AutoCAD Plot ayarlarında DWG to PDF seçeneğini çok kurcaladım ancak A0’dan daha büyük kağıt gözükmüyor. Sisteme manuel kağıt boyutu eklemek istediğimde “girdiğiniz ölçü çok büyük” uyarısı alıyorum.
Harici PDF dönüştürme yapan web sitelerinde denemeler aldım ancak sonuç hüsran oluyor.
#Autocad

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Bitmesine az kalmış, tamamlamaya üşendiğim bir çalışmaydı. @eflatun ‘un çalışmasından sonra bir gazla bitirdim. “Tabelayı görmüyor musun ?” isimli dioramada, gözetleme kulesi ve içindeki askerler Masterbox, Kurt köpeği ve askeri Dragon, tabelayı gösterip atar yapan asker Tamiya firmasından. Özellikle Masterbox firmasının figürlerini kalıp olarak oldukça başarılı bulduğumu söylemeliyim.
#hobi #maket

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
Burak Öztan paylaştı.

#maket #hobi 1/35 2.Dünya Savaşı Alman Havan Takımı ve Diorama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 27