DCS'e F-16 Viper modülü birkaç saat önce geldi. İlgilenenlere duyurulur !
🙂
https://store.steampowered.com/app/1090850/DCS_F16C_Viper/

DCS: F-16C Viper on Steam

The F-16C is a single seat, single engine multirole fighter that was developed in the 1970s. More than 4,500 units were manufactured and are operated today by 26 countries where the aircraft performs...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda DIY şeklinde TrackIR yapmış olan var mı? DCS World'de kafa hareketimi ekrana yönlendirme isteği oluştu. Hazır üretilen müthiş pahalı. Kendi yapanlar ise (bilhassa ecnebiler) özellikle PS3 kamerası ile kullanımını tavsiye ediyor. Biraz kafam karıştı açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

El-Alamein cephesinde İngiliz birlikleri. 7.Zırhlı Tümeni (Çöl Fareleri) keşif esnasında ...

Araç modelleri Tamiya firmasının. Oldukça eski modeller. 70 li yılların kalıbı. Yaparken hissettirdi kötü olduğunu. Bernard Montgomery, ekibi ve bedeviler Masterbox firmasından. Bu firmanın figürlerini beğeniyorum. Modellemeleri çok başarılı. Kütük gibi duran figürler Tamiya araçlardan çıkanlar. Elde boş durmasın diye diorama sahnesine iliştirdim.
Diorama ölçüleri : 27cm x 22cm
#hobi #maket

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Güncellemeye devam (Vol.2). Ahşap kapı ve el arabası deneme amaçlı yerleştirdim, boyanıp eskitilecekler. Çimleri yapabilmek için sinek yakalama aparatını statik çim ekme aletine dönüştürmüştüm ancak deneyememiştim. Bu dioramada test etme imkanım oldu. Fena olmadı gibi. Taş kaplama ve döküntülerde biraz soldurma, tozlama yapmaya çalıştım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçenlerde elime cephe kaplamada kullanılan bir strafor geçti. Bilgisayar başında vakit geçirirken strafor üzerinde biraz uğraşayım dedim, hızımı alamadım böyle birşey oldu. Üzerinde boya denemeleri yapıldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Windows Lumia 625 'de uygulama yükleme ve/veya güncelleme esnasında 805a0193 hatası alıyorum. Bu sorun telefondan mı yoksa mağaza tarafından mı kaynaklı bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Burak Öztan paylaştı.

TeknoSeyir NGFF M2 SATA SSD BOX

https://youtu.be/SnVzNdMpW9o

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 25

Tren modelciliği ile ilgilenen arkadaşlar var mı aramızda? Sormak istediğim konular var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

PayPal Avrupa'da Visa banka kartı çıkarıyor

İnternet üzerinden ödeme hizmeti sunan PayPal, yıllardır rekabet ettiği Visa’yla yaptığı anlaşma ile birlikte Avrupa’da geleneksel bankacılığa bir adım daha yaklaştı. Varılan...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Burak Öztan paylaştı.

Dünya değişiyor, meslekler değişiyor. Ayakta kalmak için, bu değişimi eş zamanlı izleyip, yolumuzu öyle tayin etmek zorundayız.

Kendi yaşadığım deneyimlerle de sonuna kadar örtüşen bir rehber hazırlamış #geekyapar 'dan Can. Özellikle, lise ve üniversite çağındaki arkadaşlarımızın, bu 4 bölümlük içeriğe mutlaka bir göz atmalarını tavsiye ediyorum. Biraz geleneksellikten uzak, alışılmadık gelebilir, ancak pembe gözlükler çıktığında günümüz gerçek dünyası, aynen içerikte anlatıldığı gibi.

Benim ek olarak tavsiyem ise şu;
ne yaparsanız yapın, mutlaka en az bir hobiniz olmalı, ilgi alanınıza göre. Bu sayede hayat karmaşası sürüp giderken, diğerlerine kıyasla hayattan çok daha fazla keyif aldığınızı görecek, aynı zamanda kafanızı dağıtmanızı sağlayacak kendinize ait özel bir alan yaratmış olacaksınız. Çünkü, ileri medeniyet bunu gerektirir.

https://youtu.be/nJsHRvje0Rg?list=PLpc4Qt8xOe8WPoCDRg75CSOgrlJYQK3MS

Üniversite Tercihi İçin Bilmeniz Gereken 10 Gerçek

Kariyer ve meslek tercih süreciniz devam ediyor. Bu dönemde attığım bu ilk rehber videoda size bazı gerçekleri 10 maddede hatırlatmak istedim. Umarım bu tavs...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Her ne kadar verilen öğütler geçerliyse de, iş gene öğrenciye düşmektedir. Rekabetin yüksek olduğu bir bölümü de seçse aday, sonuçta bölümü okuyorken yarattığı/yararlandığı fırsatlar da çok önemli. 1. Sınıfta, "a ilk senem, biraz rahat gezeyim, sonra asılırım" ile başlayıp, 4. sınıfta "mezun olunca nerede çalışacağım" derdine düşmemek lazım kısaca. Sonuçta, videoda da dendiği gibi dünya bir değişime adapte olamadan başka bir değişimin içine giriyor. Dolayısı ile, rekabetin yüksek olduğu bölümler de bu değişimlerden nasibini alıyor. Amaç bu değişimleri zamanında yakalayıp, avantaj sağlamak olmalıdır. Örneğin Avukat, klasik konular dışında yeni yeni ortayan çıkan hukuki problemlerin peşine düşebilir mesela, ya da bir işletmeci hangi alt konularında değişim yaşıyor, araştırmalıdır.
  Toparlamak gerekirse, bir bölümü okuyup diploma almak artık her şeyi çözmüyor, adaylar bunun farkında olmalı diye düşünüyorum.

 • civilization @civilization

  Bana istediği bölümü söyleyene neden diye soruyorum. Çünkü genç arkadaşlar kendi fikirleri ile değil çevresinin gikirleri ile meslek seçiyorlar ve istiyorlar ama o mesleği bilmiyoralar. Aynı soruyu sanada sorarım. Makineyi neden istiyorsun.

 • Mobilite @mobilite

  Sosyal Bilimler payı daralıyor ama Ben İlahiyat okuyacağım ve bunun Alanın nasıl daralacağı hakkında bir konuşun 😀