Bootable linux yazılımlarını açtığım zaman ekranda görüntü geldikten 2-3 saniye sonra ekranın bağlantısı gidiyor 1 saniye sonra geliyor ve bu sürekli oluyor bunun sebebi nedir ? ekran kartında vga çıkış olmadığından hdmi dan vga ya aktif dönüştürücü kullanıyorum yaşadığım sorunun sebebi bu olabilir mi ? ingilizce olarak bu sorunu nasıl tarif edebilirim after 1-2 sec monitor blacks out şeklinde arattığımda aradığım sonuca ulaşamadım

i5 2500k (4.3 ghz bütün çekirdekler overclocklu ondan olabilir mi ?) ekran kartım Msi gtx 1050 2gb

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu site ne kadar güvenilir bilgisi olan var mı ?
https://files.hddguru.com/download/Software/

HDD Firmware Downloads. PC-3000 Support Downloads. Data recovery and HDD repair...

Hard disk recovery software, HDD firmware updates, various tools downloads. Powered by HDD Guru Community.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarda yaşadığım bir problem ile alakalı soru sorabileceğim ve cevap alabileceğim ingilizce bir platform biliyor musunuz ? Hdd tamir için usb bootable olarak dağıtılan bir linux dağıtıımı vardı şuan ismini bulamıyorum googlede aradığımda tam istediğim sonuç çıkmıyor buradada sormuştum bilen yoktu malesef : (

BeğenFavori PaylaşYorum yap

M2 ve sata ssdleri karşılaştırmışlar fakat m2 ssd oyunlarda çok az öne geçebiliyor neden fark bu kadar az ?

M.2 NVME vs SSD vs HDD Loading Windows and Games

M.2 NVME vs SSD vs HDD Win10 / Game Loading Times Samsung SSD 860 EVO - https://www.gearbest.com/hdd---ssd/pp_009551735547.html?wid=1349303&lkid=56671149 Gam...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

70 gram ekmekte 14 gram protein oranı çok iyimiş fiyatıda 1.5 tl çok uygun tadı nasıl bilemiyorumda ankarada çıksa alırdım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TAŞ FIRIN - KÖY FIRINI - PİZZA FIRINI NASIL YAPILIR | How to Build Outdoor...

TAŞ FIRIN - KÖY FIRINI - PİZZA FIRINI NASIL YAPILIR | How to Build Outdoor Pizza Oven Toros Dağlarında kuzenin bahçesine taş fırın yaptım ve aşama aşama kayd...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak Özkes @burakozkes

  Az önce pizza yapmaktan geldim, size taktik vericem az dinlenem:)

  • Burak Özkes @burakozkes

   Öncelikle merhabalar, Papa’nın hamurları hazırdır o konuda bilgi veremeyeceğim ancak şöyle söylemeliyim. Evde pizza için fırın kullanacağız, altı için bu elimde gördüğüm pizza tellerinden kullanabilirsiniz. Mayalı hamur olduğundan pizza tarağı kullanmak şart. Pizza telinin 3 milim dışına kadar taşıyabilirsiniz, piştikçe kendini çeker. Sosu iyice yayın. Malzemeleri dıştan içe doğru yayınız, kenarların şekil almasında önemli. Aşırı malzeme olmamalı, pişme sırasına göre malzeme konulmalı.

  • erigma @erigma

   @burakozkes pizza taşı almaya gerek var mı burak abi ? https://www.youtube.com/watch?v=-4ILZKEMSO4 bide şu yöntem ile pişirmiş bu adam taş fırın tadı aldım diyor bilgin var mı ? papa johns hamuru satıyor mu dominos satıyordu fakat ben hiç memnun kalmadım hamurdan. Bu arada burak abi ben bayağı araştırdım en önemli konu hamur genelde hamuru beceremiyor evde yapanlar (Tabi malzemeninde kalitesi tadı değiştiriyor fakat hamur olmadıktan sonra malzeme iyi olsada tadı güzel olmuyor.)

  • Emre CESTEL @ecestel

   @erigma basit hamurla olur su un tuz maya. Yarum saat dinlendirmek lazım. Bir de fırını sonuna kadar açacaksın limit yok. Diğer türlü kızarmıyor ve hamur kabarıyor. Bir de benim en çok yaptığım hata, içine çok malzeme koymak. Malzemenin suyu hamura akıyor güzel olmuyor

  • Burak Özkes @burakozkes

   @erigma Dostum en güzeli odun ateşinde pişirmek, bu yaptığı yöntem ile aldığı tad ne olursa olsun o hamuru yerken keyif alınmaz. Zaten yakmış, ısıyı kontrol edememiş. Hamur Papa’da gizli formül, bilen biliyor da ben bilmiyorum açıkçası. Zaten şubelerde yapılmıyor, merkezden gönderiliyor. Hamur 10-15 derece olduğunda kullanılır, normalde soğuk odada saklanır. Fotoğrafta gösterdiğim telden bulursanız daha iyi olur, fırın telinin içine yerleştirirsiniz. Yerleştirmenin de incelikleri var mesela, 3 milim taşırıyoruz hamur kendini çekeceğinden, tele yapışmaması iki tel arasında kalmaması lazım. @ecestel ’in dediği çok doğru, malzeme çok koyunca çok güzel olacak diye bir şey yok, hepsinin pişmesi ve mantar domates gibi şeylerin suyunu salmaması lazım.

 • lterlemez @lterlemez

  Malzemenin suyunu salmaması için ani yüksek ateşe maruz kalmalı, yani salar salmaz buharlaşmalı. Yavaş yükselen sıcaklıkta bu pek mümkün olmuyor.

Buradaki veriler doğru mu ? 3 katına katlıyor gtx 1050 ti ı rx 5700 xt bu kadar fark olduğunu bilmiyordum.

Şu linktede titan rtx ile gtx 1050ti karşılaştırması var. Titan rtx de 4.5 katına katlıyor
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-Ti-vs-Nvidia-Titan-RTX/3649vsm664199

UserBenchmark: AMD RX 5700-XT vs Nvidia GTX 1050-Ti

Based on 442,290 user benchmarks for the AMD RX 5700-XT and the Nvidia GTX 1050-Ti, we rank them both on effective speed and value for money against the best 621 GPUs.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Bilgisayar açıkken hddnin güç kablosunu çıkarıp taksam bişi olur mu ? Sata girişi hotplug destekliyor fakat psunun desteklediğini pek sanmıyorum yakarmıyım hdd yi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Seco @seco

  Hiç riske gerek yok. Okuma-yazma işlemi yapılmıyorsa yani kafa park halindeyse hard diske bir şey olmayabilir. Ama elektrik kesintilerinde kafanın düzgün bir şekilde park edememesinden kaynaklı bad sector hataları oluşabildiğini söylüyorlar. Ayrıca yanlışlıkla kabloların uçları bir yere değip ya da statik elektrik yüklenip daha kötü sonuçlar da çıkarabilir. O yüzden dediğim gibi riske gerek yok. Her türlü elektronik cihazda kapattıktan sonra işlem yapılmalı. Prizden ayırmayı da unutmayın.

  • erigma @erigma

   2 gün önce bilgisayar birden dondu sonra kapatıp açtığımda harddiskten kafa vurma sesi geliyordu yani hiç bir problemi yoktu hardisk in birden bozuldu. Şimdi bilgisayar açılırken 5 kere vurup koruma moduna geçiyor windows a geçincede seagate nin yazılımı var oradan test yapacağım fakat hiç bir şekilde çalıştıramıyorum yani windows açıldığında takıp deneyeyim diyordum.

Seagatenin bootable usb tamir aracı var onu usb ye yazdırmak istiyorum fakat kendi programları yazarken hata veriyor harddiskleri tamir edebilen başka bir bootable usb oluşturabileceğim bir yazılım var mı ? bu arada fat32 olmasını istemiş sitesinde fat32 yaptım hızlı biçimlendirme ve normal biçimlendirmeyi denedim fakat gene resimdeki hatayı veriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

100-150 tl ye güzel ayakkabı alabileceğim bir site var mı bildiğiniz ? İnstagramdaki denimpark sayfasından alıyordum.(Genelde 80-150 tl arasında fiyatlar ürünler çin malı toptan alındığında 150 tl ye sattıkları ayakkabıyı 50 tl ye türkiyeye getirebiliyorlar.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7