https://www.theregister.com/2020/08/07/toshiba_sells_last_dynabook_shares/

Yılların Toshiba'sı notebook işinden komple çekilmiş diyorlar. 🙁 #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Oha olaya gel. Aynısını geçenlerde @hsa başına gelmemiş miydi ? kutudan kart yerine bu sefer tahta çıkmış.

06.08.2020 hepsiburada.com rezaleti rtx 2070 » Sayfa 1 - 8

31 ağustosta hepsiburada.com'dan oğlum için oyun bilgisayarı toplamak amacıyla totalde 11.500 lira civarında tutan çeşitli bilgisayar parçala
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 46

Aylar sonra paraya kıyıp sonunda muz alabildik. Hemde çikita muz. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 40

Ya öyle 2 sene güncellemeyi ver sonra kenarı fırlat at ne güzeldi ? böyle çeki düzen vereceksin samsung efendi. Adam gidiyor senden 1000 dolar avro neyse köpek gibi kamyon gibi parayı döküyor 1 sene adam gibi güncelleme veriyorsun 2. sene yaylana yaylana veriyorsun sonra da kesiyorsun. 3. sene sadece güvenlik yaması veriyordun, olacak iş miydi ? değildi. Böyle adam ol ya 3 sene destek çık, 3 bile az da neyse hadi. 😀

'' This puts Samsung in the same category as Google, HMD Global, and OnePlus who provide three OS upgrades for their phones. This means Samsung’s new devices, that is, the Galaxy Note 20, Galaxy Note20 Ultra, and the Galaxy Z Fold 2 should get Android 11, Android 12, and Android 13. Samsung isn’t stopping there though. ''

Samsung promises three years of OS updates; starting with the Galaxy S10 series...

When it comes to updates, Samsung isn’t at the top of the list. However, it has improved in the past year. Now, it plans to do better as it announced at today’s Galaxy Unpacked event that it will...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ad33p @ad33p

  Bu da yaralı parmağa işemek değil. Dakikada 10 telefon modeli çıkarıyor, sadece amiral gemisi seviyesindeki telefonlara 3 yıl garanti veriyor.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   Donanım alt yapısı aynı, yazılım hemen hemen aynı. Aslında iyi bir yazılım yönetimi ile çok rahat güncelleme verebilirler.

  • ad33p @ad33p

   @ozgurg Samsung gibi bir firma için, biraz da telefon modeli çıkartma işine dikkat etse, altından kalkamayacağı iş değil.

  • Orcun @orcun

   Öyle, adamlar onda bile segmentasyon yapıyorlar. @ozgurg One ui'a geçtiler mesela temelde evet a serisi s serisi aynı gibi ancak donanımsal eksikliklerin yanında yazılımsal kısıtlamaları da var. S10 lite mesela dersin ki kağıt üstünde oo snapdragon 8xx şöyle iyi böyle iyi de kamera arayüzü pro mod vs. bildiğin dandirik samsung galaxy a10 ile aynı, hani böyle ufak tefek kırpar kırpa segmentasyonun kralını yapıyor. Ha vermek istese verir 5 sene de verir aslında günümüzde yani 4 gb ramler işte 64 gb hafızalar 8 çekirdekler uçuyor kaçıyorda vermiyorlar. Eskiden yalanları vardı '' EFENDİM BU ANDROİD 99'U ALAMIYOR ÇÜNKÜ İÇİNDEKİ DONANIM ESKİ DESTEKLEMİYOR O YÜZDEN VERMİYORUZ BİZ KULLANICI DENEYİMİNİ BOZMAK İSTEMİYORUZ. '' gibi yalanları millete kıyır kıyır çiğ çiğ yedirdiler. E şimdi yedirecek yalan yok ? ne yapacaklar ? yalan kalmadı yani takke uçtu kel göründü. 😀

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @orcun Exynos ve SD farkı var ama temelinde ARM ve bunca yıldır kullandıkları için aralarında çok fark olduğunu düşünmüyorum. Oyun gibi ağır işler yaptırmadıları için özel optimizasyon yapıldığını sanmıyorum.

  • Orcun @orcun

   @ozgurg Exynos aslında döneminde çıktığı zaman çok daha iyiydi. Bir sonraki nesilde bile rakipler yetişemiyordu. Bu mevzuyu bayadır yıktılar. NM ufalta gelişim vs rakip daha iyi ? daha az ısınıyor ? daha çok performans verebiliyor ? yetmiyor pil tüketimi de daha iyi ? e samsung bu çipseti 4 5 senedir üretmiyor ki ? herifler neredeyse 10 yıldır çipseti üretiyor. E yetmiyor pili kendisi üretiyor algılayıcı işte ekranı herşeyi kendi üretiyor ama rakip cpu'u koyuyor ne hikmetse aynı cihaz herşey aynı cpu farkı var e rakibin ki daha iyi sonuç veriyor ? rezillik. Ama işte snapdragon'un birde kullanıcı topluluğu geliştiricisi vs daha iç içe, hani şimdi pazarda snapdragonlu telefon mu daha çok exynos mu ? e şimdi geliştiricisi yazılımcısı vs daha iyi biliyorsa geçmişten vs daha çok indirilir diye daha çok abanabiliyor ?

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Hep söylüyorum ama yine söylüyorum, güncelleme işleri genel kitle için kriter değil. Eşimin telefona güncelleme bildirimi gelmiş, günlerdir duruyor, ben yapmazsam öyle durur 🙂 Biz önemsiyoruz ama satış adetlerini öyle çok fazla etkilemez mesela. Daha çok satmayacaksa neden uğraşayım diyor adamlar. Şimdi 3 sene demişler o da OnePlus gibi ses getirmeye başlayan firmalar yüzünden. Ne kadar işe yarar bilinmez.

  • Orcun @orcun

   Ama şu da var. Hep atlanıyor ancak aldığın cihaz S serisi note serisi hep ana amiral gemi cihazları firmanın top en üst noktası cihazlar. Bu cihazlar max 1 2 senede firmanın unuttuğu hatırlamadığı cihazlara dönüşüyorlar. Bu açıkçası tüketici için kötü birşey değil mi ? marka imajı açısında da kötü yani, apple mesela hep yıllardır buradan vuruyor. E çünkü ben apple'ım ben destek çıkarım kullanımı üzmem güncellemeyi verebildiğim kadar veririm diyorken rakiplerde 2 senede bir hafıza kaybı oluyor. https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-s8/spec-plus/ öve öve bitirilemeyen s8'in özellikleri ne hale gelmiş. https://www.samsung.com/tr/support/model/SM-G950FZDATUR/ destek kısmına bakıyorum bu telefonun android sürümü çökse ne yapacağım ? hani beni tüketici olarak bile dışarı itiyor. Rakip apple https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service#otherrepairs giriyorsunuz tamam fiyatlar falan yüksek ama gene de '' ya sen eskisin be babuşum ya at kenarı bundan sana hayır gelmez '' demiyor. Destek desen o biçim var. Yazılımsalı geçtim adamlar ilgileniyor premium servis kültürü varken samsung tarafında bu yok. J4'ü olan adamın verdiği teknik servise de herif galaxy s20 ultra 5g 1 tb star wars lucas brand bilmemne edition 3999 dolara alınan alete de aynısı veriyor. Ya bu cihaza özel bir servis hizmeti neden yok ? Adam premium senin en üst cihazını satın almış değil mi ? apple'a store'a bir gidiyorsun yazmayayım yani deneyim 10 numara değil mi ? tüketiciym yani herşey yani donanım koymakla ekranı büyütmekle bitmiyor ki premium hizmette istiyorsunuz bir noktadan sonra, e bu da işte markayı büyüten yücelten birşey.

  • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

   @orcun Servis kısmı tamam da güncelleme meselesinde ısrarcıyım 🙂 Çoğu insan telefonunda hangi versiyon var onu bile bilmiyor. Uygulama güncellemesi ile sistem güncellemesinin farklı şeyler olduğunu bilmeyen de çok. Dediğim gibi bizim için önemli ama satışları etkileyen milyonlarca kişinin pek fazla ilgisini çeken bir faktör değil.

  • Orcun @orcun

   @emrah-ozturk İşte onun da sebebi google'ın her cihazda çalışsın diye dayatmasındandı ancak o da değişiyor. Mesela pubg oynatan telefon tablet diye bir olay türedi neden ? çünkü sistem sürümü yetse bile donanım yetmiyor cihaz kasıyor ancak ... oynatıyor mu ? ... açıyor mu ? olayı da bu yüzden türedi. Apple gibi google yapmaya çalışıyor son dönemde ama daha pek tutmadı.

  • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

   @orcun Ha yok ben onu demedim. Yüklü uygulamalara gelen güncelleme ile Android güncellemesinin ayrı şeyler olduğunu bilmeyenler var, onu diyorum. Google'ın yaptığı iş Android 10 ile çıkan cihazlar için geçerli, onun etkisi daha yeni yeni görülmeye başlanacak. Bazı kısımların doğrudan uygulama gibi güncellenmesi konusunda da Google daha da ileri gidecek deniyor. Chrome OS benzeri bir sistem olabilir. O cihazlara güncelleme tamamen Google tarafından gönderiliyor.

  • Temp 🔚 @temp

   @emrah-ozturk Dediğine çok katılmıyorum hocam. O dediğin ilk aldığında oluyor.
   Yani telefonu ilk alan kişi pek umursamıyor aklına bile gelmiyor bu konular ama 2 sene sonunda hani benim güncellemem diye ağlamaya başlıyor.
   Bu tarz şeyler son kullanıcı açısından uzun vadede önem arz eden, satın alma kararını değiştiren şeyler. Misal ben de bundan 5 sene önce Samsung'u yere göğe sığdıramıyordum. Sonra noldu?
   Samsung düşmanı oldum. Tek ben de değil çevremde de aynı şekilde tonla insan görüyorum.
   Bunlar eninde sonunda her firmayı çökertecek hatalar.

 • Erkan @erkanox

  Şimdi s10e alınır mı ? 😛 Şaka şaka SE 2020'ye göz diktim.

 • lterlemez @lterlemez

  E, telefon satamayıp, üzerine pandemide nakite sıkışınca olacağı bu. Sırf satmak için 180 derece direksiyon kır...

Hadi orjinal miui olsa neyse de eurom var. Daha da yani ne kadar reklam olabilir ki ? Adam instagramı açtığımda bana takip et diye öneri çıkartıyor. 😀 #MIUI12

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

Bugün hangisini taksam acaba ? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

https://eksisozluk.com/biri/lip-ton Bu arkadaş ts'den biri ama kim ? buradan milletin yorumlarını vs direkt kopyalalıp ekşisözlükte yazıyor.

Edit: 30-07-2020 tarihinde hesabını geri açmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 23 / 57
 • hakara @hakara

  yorum ölücüsüde varmış bir yaşıma daha bastım. bakalım daha neler göreceğiz.

 • Airoso @airoso

  iftiraymış meğer 😄 (kendisinin son entrylerinden @unicornknight başlığından)

  • Airoso @airoso

   @orcun çaylak olmuş o da cevabını nickaltına yazamıyor da lip ton buralardadır nasılsa burdan okur.

  • ganiemre @ganiemre

   @orcun unicorn reyiz bu şarkı eşliğinde klavyesini hazırlamaya başlamıştır 😀
   https://youtu.be/ZJcCPmPKlPQ

  • Airoso @airoso

   @airoso silmiş entryi 😄 buralarda, aramızda kendisi 🙋

  • UnicornKnight @unicornknight

   @airoso @orcun ehhh nasıl olsa sildiği ancak TNB E-Tespit sistemi üzerinden ekran alıntısı alınmış, ayrıca yasa erki talep ettiği zaman da Ekşi Teknoloji ve Bilişim A.Ş. tarafından database üzerinden kullanıcı bilgisi beraberinde talep eden makama gönderilmek zorunda olan/gönderilecek söz konusu hakaretlerini içeren entry'si ve yine bu yine itham ve isnatta bulunduğu entry'si sayesinde hiç sıkmıyorum kendimi, Ekşi moderasyonuna falan da entry sildirmiyorum.

   kendi etti kendi buldu. ^_^

  • Orcun @orcun

   @airoso Buralarda takılıyor ya, hatta baya yakından ilgileniyor. Ha aktif yazı yazıp yazmadığını bilmiyorum. Ama bir sebebi var ki bunu yapıyor. Ya bizle geçmişte atıştı cevabını yedi oturdu hazmedemedi böyle bir yola başvurdu. Veya buralarda takılıyor oo güzel ortam çalıp çalıp ekşide yazam da post kasam ehehehe diyor olabilir. Ekşi ortamı çok farklı ya, dh'den daha garip bir ortamı var. Ben internette daha garip bir ortam hiç görmedim. Çok takıldım envai çeşit maket forumlarında atsızcılarda vs. inci de bile takıldım hala daha 1. nesil üyeliğim var ama ekşi ortamı farklı. 😀 Atsızcılarda mesela adamlar kafadaki turan kemiğine takılıyordu. İşte malum ırklarda bu yok vs of of ne kafalar var ama, malum ırk gelir biri savunan mesaj atar vs vs abooo öyle bir küfür yersin ki böyle 1 paragraf ve internette hiçbir yerde olmayan kafiyeli küfürler.

  • Orcun @orcun

   @unicornknight Dostum bizi de ucundan görürsün artık. 😀 Bir yemek ısmarlasan kafi 😀

  • Airoso @airoso

   @orcun bence silik birisi burada, okuyup oraya yapıştırıyor beğendiğini, ondan da yakalanma korkusu yok bence unutulunca dönerim kimse de uğraşmaz diye düşündü bence 😄

  • Orcun @orcun

   @airoso İsmi cismi acaba ne ? ben en çok onu merak ediyorum. 😀 Birde bir çıkıyormuş bizim fethiyeli diye bildiğim trollmuş aslında abooo ne geyik döner varya. Yok ts bilgisayarımı hackledi diyen çocukmuş birde 😀 zaten öyle birşey çıkacak yani o belli. 😀

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Bu konuya yazdığınız şeylere dikkat edin. Bu kişi olduğunu iddia eden biri sahte bir hesapla bana yazdı bugün. O kişi olmayabilir elbette bilme şansım yok. Ama gerçekten de bizdeki kanunlar öncelikle size karşı olduğu için, kendinizi zor durumda bırakacak ifadelerden kaçının. Sadece bu konu için söylemiyorum. Daha önce de birçok firma direkt mahkeme kararı ile suçlandıkları konudan değil de kendilerine hakaret edildiğinden konu sildirtti. Elbette karara itiraz etme hakkımız var ama etmiyoruz uğraşamayız konu uçar. Özellikle @orcun sen suç makinesi gibisin bizim kanunlara göre dikkat et 🙂

  • UnicornKnight @unicornknight

   Orçun'un yazdıkları adına bir şey söyleyemem, kişinin beyanları kendisini bağlar.

   ancak söz konusu şahsın ekşi'de şahsıma dönük ettiği hakaretler, yaptığı şey delilleri ile ortada olduğu halde öyle değilmiş de biz uyduruyormuşcasına bulunduğu itham ve isnatlar hususunda yasaları ilgili arkadaştan daha iyi bildiğim mutlak.

   hakeza ben orada da burada da herhangi bir hakaret, itham, isnat içine girmeksizin olan biten neyse ve hukuki düzlemde kanun eliyle yasa erkince gerçek kılınacak olacak olan ne varsa ondan bahsediyorum. nihayetinde de yaşayarak öğrenecek zaten.

   o "şirket avukatım blabla" tehditlerini evvelce bana da savurdu, güldüm geçtim. ekşi'de kendisine de söylediğim üzere gerçekten bir şirket avukatı varsa evvela kendi cürmü olan ve suç unsuru ihtiva eden unsurlar hakkında mevcut tüm hususlardan bahsedip fikir alsın, zaten buna mukabil detaylıca bilgilendirildiği an itibariyle neyin ne olduğunu anlayacaktır. bahsi geçen hakaret, itham ve isnat içeren entrylerini silmesinin de kendisine bir faydası olmayacağını, bunların yer aldığı mecrada database üzerinde yedeklendiğini ve talep eden yasal makamlarla kullanıcı bilgisi dahilinde paylaşılacağını ilaveten öğrenecektir.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @unicornknight Mutlaka öyledir ama ben de hukuk işleyişini olmasa da ülkemi iyi bilen biri olarak uyarımı yapıyorum. Ortada net bir durum varken açık vermenize gerek yok.

  • Orcun @orcun

   @gamsizm Murat hocam benim avukat arada bakıyor benim yorumlara ağzı açık okuduğu oluyormuş. Bazen ipin ucunu kaçırıyorum. Ama benim şöyle bir olayım var daha öncede demişimdir bunu ama ben tiroit hastasıyım o yüzden mesela ruhsal olarak iniş çıkışlarım çok fazladır. Bir bakmışsın kan kana savaştığım birşey ile 5 dk sonra hiçbirşey olmamış gibi davranabiliyorum. Birde tansiyon hastasıyım. Anlık o tansiyon ile de kendimi kaybedebiliyorum. Kendimi ama gene de şahsi hakaret etmekten uzak tutuyorum. Hani kalkıp birine küfür etmiyorum. Markalara ya da şahıslara benim üstü kapalı da bir hakaretim olmuyor daha çok modele cihaza göre değişiyor.

   Ama çok sınırlarda geziyorum onun da farkındayım. Birde yani en hassas olduğum şey birşeyimin çalınmasıdır. Bu internette ki yorum olur birşey olur vs farketmiyor. Burada mesela adamın birisi benim 2 sene önceki yazdığım yorumu almış. https://teknoseyir.com/durum/1295904 Bu durumda mesela adamın teki twitter üstünden taşlattırmış. Ben bunu bugün avukatıma da sordum ya dedim bu ne iş ? istersen uğraşalım dedi. Dedim yok ya kalsın ismim cismim yok ne yapalım avatarım var ama resmi büyütünce anca okunuyor vs. gibi dedim kalsın ya değmez.

   Geçmişte sizde biliyorsunuz adam bana burada akışta herkese açık bir biçimde ana avrat küfür etti. Ben screenshotları alıp çıktısını vs suç duyurusunda bulundum sonuç ? takipsizlik. Adam çıkıyor yorumumu birebir alıyor buradan kopyalıyor kendininmiş gibi gidiyor yazıyor başka yerde vs. kimsin sen arkadaşım ? kendinde bu hakkı nasıl görüyorsun ? mağdem alıntıladın adabı var ya bu işin yaz bizim nikimizi de hadi beni geç teknoseyirden bunu demişler de geç yada gel erkek gibi ya abi yaptım böyle bu bu neden den de vs. okey diyelim mevzu kapansın.

   Adam çıkıyor ts'den biliyor insanların tamir işini yaptığımı vs ulaşıyor bana abi bende ... alet var sana yollayacam diyor adresimi alıyor vs sonra ? adam etek yolladı yahu, bildiğin liseli okul eteğiydi. Tamam ben dalgasına aldım vs ya olacak iş mi ? ismi cismi araştırıyorum birtane hanımefendi çıkıyor ptt'den verilmiş vs. hanımefendi avukat yani internette bakınca baro numarası vs. avukatmış. Dedim sizin kimliğinizi birileri çalmış kopyalamış olmasın ? bana ptt'den tarafıma böyle birşey yollandı. Araştırdım vs maille birkaç kişiye geri döndüm çünkü benden adresi alıp abi ay sonu yollayacağım diyenlerin çoğu geri dönmüyor. Bir bakıyorum içlerinden birtanesinin mail'e geri dönüş yok hesap kapanmış. İsim cisim fake zaten. Ha tabi ki sonuçta ben ts altında yazıyorum ama eyvallah çok kişinin iyiliği dokundu vs. benimde yardımcı olduğum vardır elbette ama öyle bir durumda tabi sileceksiniz yani sizlik birşey yok.

   Geçen mesela birisi silah önerisi istedi ts akışta yazacaktım yazmadım sonra ya dedim manyak mısın ? yazmadım. Bilmiyorum yani bu işin galiba en son tıkandığım yerde üyeliği sileceğim galiba ? böyle böyle 2 3 5 sene önceki yorumlarımdan ss alınıp üstüne taşlattırılıyorsa e benimde sabrım bir yere kadar. Her insan gibi herkesin birşeye dayanma dozu var.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @orcun Ben zaten konu bazında söylemedim. İşin ucunda bir kişi varsa, o kişinin kendisine mümkün mertebe dikkatli davranmak gerekiyor. Ve gerektiğinde hukuk yoluna başvurmak en güzeli. Avukatın olması isabet olmuş. Doğru tavsiyeler verecektir. Bir de genel olarak sinir bozucu tipler nik arkasında olduklarından onları hukuk tarafına çekmek ifşa edeceğinden hala bir nebze caydırıcı.

  • Orcun @orcun

   @gamsizm Mesela geçmişte yazdığım şeylere bakayım diyorum ama bulamıyorum. Hani nasıl bulacağım 42 bin mesajım olmuş tek tek bakmak ölüm, yoksa bende eskiden yazdığım şeyleri keşke silebilseydim dediğim oluyor. Her halde bilmiyorum geçen de 50 bin mesaj olunca bırakacağım diyordum galiba 50 bin olmadan galiba bırakıp gidecez. 🙂

  • Orcun @orcun

   @gamsizm Ek olarak bu olay hakkında akışta ilk duyuran @goodbyeverybody diye birisiydi. Bende onun yorumunu durumunu görünce dedim bakayım kim bu ? normalde asla haberim olmazdı çünkü ekşiyle benim alakam yok. Ha birde bu herkese güle güle diyen kişi de yok oluverdi ? hani böyle kuyuya taş attı kaçtı mı yani ? çok şüpheli.

   Bir araştırıyorum ya diyorum bu yorumlar çok tanıdık ? ya geçmişte ts'de @cmlds29 işte @mkyb benim bir kaçtane daha arkadaşın yorumlarının bir kısmı işte bir paragrafı vs buradan alınmış direkt yazılmış. Ben önceleri dedim her halde bu arkadaş bunlardan birisi ama alakaları yokmuş. Mkyb mesela ekşi den yazdım diyor onun da başka bir siteden ( alkışlarlayaşıyorum.com) yüklediği içerikleri linkleyip ekşi sözlükten paylaşıyormuş vs. ona da geri dönmemiş.

   Burayı okuyor takip ediyor vs buradan size ulaşıyor, e demek ki bu arkadaş ts'in sıkı takipçisi. E buralarda aktif takılmıyor mu ? ben mesela önce onu merak ettim bu kadar içimizde ama aktif değil ? veya aktif ama biz bilmiyoruz ? hani ben o yüzden internette nick kullanmıyorum mesela geçmişte çok uğraştım. Farkettim ki birşeyin arkasında olunca karşı tarafa da aynı davranmıyorsun. Daha bel altı vuruyorsun. E bu da bana zarar veriyordu. O yüzden mesela ts'de ismim cismim vs gizlemedim. Çünkü gizlersem daha kötü olacaktı. O da mesela beni korkutmuştur. Ha ama bir iyi yanı var biri küfrediyor hakaret ediyor e şahsıma etmiş oluyor avukatlık vs işleri çok daha kolaylaşıyor.

  • Mkyb @mkyb

   @orcun Şahsi kanaatim interneti çok kafaya takıyorsun. Oku geç. Kafaya her şeyi takarsan balataları yakarsın. Klavyesi olan konuşuyor. Birde yeni moda tahrik edip küfür ettirip tazminat davası açmak. Sende biliyorsun Donanımhaber'de öyle birisi vardı. 🙂 @goodbyeverybody isimli şahıs belkide oydu? Bilerek size kendini hedef gösterdi? Bu yönden bak. Adam üye oluyor bunu yazıp 15 gün sonra üyeliği siliyor. Tesadüf ki aynı zaman ekşi sözlükte ki üyelikte aktif oluyor.
   Benim internette uyguladığım yöntem iplememek. Bu tipler umursamayınca kaybolup gidiyor. Bu konu lastik gibi uzattıkça uzar.
   https://mobile.twitter.com/contextmugeanli/status/1181983705709121536

  • Orcun @orcun

   @mkyb Öyle ya çok takılıyorum. Bana da aslında çok zararı oluyor. Vallahi bak telefon parçalamıştım eskiden. Yazık günah yani salak gibi kır parçala vs. Evet ama o kişiye ne hakaretler biliyorsun. İşyeri vardı garip garip konular açardı ama kendi de farkında gerçek dışı vs ama amacı işte kendine milleti sövdürtmekti. Üyeliği sildiğine göre ? niye bir insan siler ki ? ortaya bir milletin ağzına balı çalayım sonra tüyeyim ? Güzel tezgah ama hep tutuyor demek. Büyük bir ihtimalde o dh mevzusundaki arkadaş gibi davranıp işi paraya pula vs dökmeye çalışacaktı. E ts'de bunu kime yaptırabilir ? bilinen bir üyeliği olan birisine yaptıracaktı. Bunlar yüzünden şu oluyor ben yazmayı bırakıcam bu gidişle. Haybeye niye yazayım yani ? bundan sonra sadece etiketleyen oldukça yardım ederim gerisine de karışmama kararı aldım. Yeter yani insanlarla uğraşmayacağım artık beğenmediğimi de engeller geçerim. Zaten şu aralar hayatta çok daha önemli şeyler olmaya başlıyor yapacak birşey yok.

Benim arabanın temiz olmayanına orası burası değişmiş boyalı bilmemnelisine 70 kağıt civarı diyorlar. Bende gram değişen boya yok. Hasar kaydı yok. Ekstra güzel dokunmatik teypli vs. bütün bakımları herşeyi kayıtlı kuyutlu faturalı yapılıyor. Bir farlarda biraz sararma var o kadar. Onu da yaparız zaten ama şeytan diyor sat bas altına vs öyle dursun. Piyasa çok uçmuş ya 30 küsür bine almıştım ben bu arabayı. 🙁

Volkswagen Polo 1.2 TDI BlueMotion Fiyatları & Modelleri sahibinden.com'da

Satılık Volkswagen Polo 1.2 TDI BlueMotion fiyatları ve araba modellerinin en güncel ilanları Türkiye'nin en büyük otomobil pazarı sahibinden.com'da!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

Oneplus iyidir güzeldir dedik o da gitti kraker gibi telefon üretti kırılıverdi alet.

OnePlus Nord Durability Test! - Sacrifices were made...

Making a 'cheaper' phone means sacrifices have to be made somewhere... This OnePlus Nord Durability Test helps us find out where. Grab your Teardown Nord cas...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 24