Galiba ps4 pro'u satacak gibiyim. Bu aralar zaten keyfim yok pek oyun oynayasım da gelmiyor. İlk çıkan kasa resmi türkiye ürünü izmir'e hatta ilk geldiğinde resmi sony satıcısından telefonla ayırtıp almıştım. 😀

Neyse, 2 tb 2.5'' hdd takılı, içinde 7 tane falan hesap yüklü ama kendi şahsi hesabımla vermeyeceğim ortalama 30 civarı oyun vardır( listesini yaparım ).İlk kasa dediğim gibi ama fanı son kasa ps4 pro fanı ile aynıdır onu değiştirdim fan sesi ciddi derecede azaldı.

Termal macununu temizliğini vs 6 ayda bir yeniliyorum temizliyorum zaten. Öyle dandik macun değil noctua ya da bu mx4 2019 ile falan yeniliyorum. Yanında birtane gamepad hdmi kablosu kutusu vs duruyor onlarla veririm ama fiyat olayında takıldım. Satsam mı ? satmasam mı onu da karar veremedim. Şimdiden satsam o para eriyecek zaten. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#wikipedia 'a Engel kalmış diyorlar da giremiyoruz hala ? https://www.wikipedia.org/ https://tr.wikipedia.org/wiki/Anasayfa Kablonet ile girmiyor.

Son dakika! Wikipedia'nın erişiminin engellenmesi kararı kaldırıldı

AYM'nin hak ihlali kararının gerekçesi Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından gün boyu Wikipedia'nın ne zaman erişime açılacağı aratılıyordu. Az önce erişim yasağı kaldırıldı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 gündür ufak ufak denemeler yapıyorum. Anca bitti sayılır. Denediklerimi yazayım.

- Çamaşır suyunda 10 dk kadar beklettim, kıvamlı olan yoğun çamaşır suyu da dahil ekstra sıcak su da ekledim. Sonuç olumsuz hiçbir şekilde beyazlatmadı.

- Saf ipa dediğimiz alkolde de beklettim ekstra sürttüm vs ama hiçbir şekilde işe yaramıyor.

- Mutfak yağ çözücü banyo için kireç şu bu çözen sıvırlarda da ekstra beklettim bunları tabi birde sıcak su içinde yapıyorum ki daha güzel işlesin ama işe yaramadı.

- Sıvı deterjan veya toz deterjanı da sıcak su da sulandırıp gene beklettim sürttüm ama hiçbir işe yaramıyor.

- Karbonat + limon + beyaz sirke, elma üzüm sirkesi dahil bunların kombinasyonları da dahil gene hiçbir işe yaramadı.

- Sentetik veya selülozik tiner olayı vardı. Düz tinerin içine atsaydım yapısını bozacaktı o yüzden atmadım ama ufak bölgesel uygulayıp sürttüm ancak gene de bir işe yaramıyor.

- Aklıma aseton geldi onla birde az sürttüm ama plastiğin yapısını değiştirip iyice matlaştırdı ancak sarılık gitmedi.

- Contact cleaner ile de denemiştim ama gene işe yaramıyor.

- Elimde birde balata temizleyici spreyden vardı onu da denedim olmuyor.

En son çare elimde dokunmatik ekranları yapıştırmak için aldığım UV ışıklı kutu ve Hidrojen peroksit vardı onu deneyecektim. Malum youtube olsun bu restore işi ile uğraşanlar olsun sararan plastiklerde baya baya sıfırlıyor öyle etkisi var. Bende ona güvenip denedim. Hidrojen peroksit içinde şeffaf kaba alıp onu da uv kutusunun içine koyup 1 saat kadar beklettim. Ancak sonuç gene hüsran beyazlamıyordu. Genelde bu işi yapanlar uv ışık değilde güneş ışığını öneriyordu. Bende apartmanın çatısına hazır hava da güneşliyken sabahtan hidrojen peroksitli suyun içinde duran kılıfı koydum. Yaklaşık 7 8 saatten fazla direkt güneşi gördü, ancak gene de hiçbir beyazlama emaresi dahi yoktu.

O yüzden biliyorum 3 liralık 5 liralık kılıfa bu kadar uğraşılır mı ? salak mısın hacı ? denileceğini ama maksat burada denemekti. Yoksa hani o kadar uğraşa malzemeye yazık günah. 😀 Youtube'da böyle kılıf beyazlatma videoları var ama hiçbir işe yaramıyor. Diş macunu falanda denedim bu arada, en son üstüne işedim öyle de bıraktım gene olmuyor gene olmuyor. Ne yapalım artık ? mazot bile döktüm yani inada binince bu iş gene yemedi. 😀 Sarılaşıyorsa kılıf fırlatın atın gitsin. 😀

Dün falan akışta soruluyordu, işte sararan kılıfa ne yapacaz nasıl...

Dün falan akışta soruluyordu, işte sararan kılıfa ne yapacaz nasıl beyazlar vs. vs. videolar paylaşılıyordu falan. Bende bugün denemelik 2 yıldır aktif
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 41

Dün falan akışta soruluyordu, işte sararan kılıfa ne yapacaz nasıl beyazlar vs. vs. videolar paylaşılıyordu falan. Bende bugün denemelik 2 yıldır aktif kullanılan şeffaf tpu kılıfı beyazlatma işini deneyeceğim. Bu işte kullanılacak malzemeleri sıralayayım.

- Çamaşır suyu ( klorak ya da işte kıvamlı domestos vs. )
- Çamaşır deterjanı
- Saf alkol
- Hidrojen peroksit ( oksijenli su )
- Sentetik ve selülozik tiner
- Sirke veya sirke + karbonat
- Sirke + karbonat + limon
- Bulaşık deterjanı sıvı ve kapsül olan
- Yağ sökücü sprey, banyo için olan kireçleri şey eden spreyler var asprin aspirex vs deniliyor onlarda dahil.

Dahada başka ne yapayım diye düşünüyorum ama aklıma gelmedi. Gelen olursa başka işkence türü falan onu da denerim. Ama ben bunu bir şekilde beyazlatırım, dahada beyazlamıyorsa zaten yakın çöpe de atın gitsin. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 35

Şöyle iphone 6s ses tuşları ve power tuşu flex'i değişim rehberi yazsam mı ? yazmasam mı ? karar veremedim. Aslında bunun içinden pil değişimi, alt soket temizliği gibi rehberlerde çıkıyor ama bilemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20

Fiyatlar maşallah #a51 için 370 Euro, #a71 içinde 470 euro fiyat belirtilmiş.

Samsung Galaxy A51 pre-order: levering vanaf 17 januari

Bij een aantal Nederlandse winkels kun je nu de Samsung Galaxy A51 en A71 reserveren. Waar dat kan, en wanneer je 'm dan in huis hebt lees je hier.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Orcun paylaştı.

Yıl içinde sıkça sorduğunuz Xiaomi TV ürünleri ülkemize sunulmak üzere... Xiaomi televizyonlar sayılı günler sonra ülkemizde satışa çıkıyor.

Televizyonlar ilk defa Konya Mi Store mağazası açılış özel ürünü olarak satışa sunulacak. Daha sonra Mi TV ürünleri diğer internet ve Mi Store mağazalarında da satışa sunulacak.

İlk etapta ülkemiz piyasasına sunulacak Mi televizyonlar şöyle;

- Xiaomi Mi Led TV 4S 55"
- Xiaomi Mi Led TV 4S 43"
- Xiaomi Mi Led TV 4A 32"

Fiyat konusunda size net fiyatlar aktaramayacağım ama şöyle yuvarlak bir cevap verebilirim. Xiaomi televizyonlar Awox'tan pahalı, Samsung-LG gibi markaların ilgili çözümlerinden ise daha ucuz olacak.

Xiaomi, televizyon konusunda ülkemizde aradığını bulabilirse bu işe daha çok asılacak ve fiyatlandırma konusunda daha agresif davranmaya çalışacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 47

Yerli markası, işte hızlı servis ar-ge şöyle iyiyiz böyle iyiyiz canlı yardım vs. vs. teoride böyle. Peki pratikte nasıl ? https://www.casper.com.tr/hakkimizda

https://www.casper.com.tr/destek
Buradan notebook'u seçiyoruz. Sonra diğer diyoruz, çünkü listede geçen sene sattığı F800 modeli yok. Altta F800 görünüyor tıklıyorsun hiç bir şey yok. Sadece pdf'e tıklarsan kitapçığı iniyor e hani sürücüsü bunun ?

Canlı destek diyor 4 gündür ticket atıyoruz bağlanan yok eden yok vs. vs. geri dönen dahi yok. Driver booster vs ile buldurtup yüklüyorum olmuyor sapıtıyor alet. Ne olacak şimdi ? Harici ekran kartını görmüyor, görse dahi sürücüsü kurulunca mavi ekran veriyor, çünkü üreticinin verdiğini kurman lazım ki sapıtmasın. Ne oldu şimdi alet çöp mü oldu ? Anakartını kim üretmiştir allah bilir. Onu da artık çinli garip gureba sitelerden bulacaz demek. Sonra insanlar niye yerli markasından uzak duruyor almıyor vs. adam alır mı ? almaz. Bende olsam bende almam, uğraşılacak dert değil çünkü.

Casper Bilgisayar | Senin Hayatın Senin Teknolojin

Casper, masaüstü, dizüstü, oyun bilgisayarı, akıllı telefon ve tablet ürünlerinde hizmet veren ve en iyi ürünleri, en rekabetçi fiyat ve servis hizmeti ile sunan global ölçekte bir Türk markasıdır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Bugün bana hazır tatil ne yapsam karar veremedim. Gezmeye çıkayım diyorum izmirde güzelbahçe vs deniz kıyısı mis gibi hava alırım ama bilemedim. Bu sene doğum günüm böyle geçiyor yapacak birşey yok. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20

İlginç, çin bile yasa dışı veri topluyorsun diye #xiaomi ve #tencent 'e çıkışmış.

China accuses Xiaomi and Tencent of illegally collecting data

China accuses Xiaomi and Tencent of illegally collecting data5 (100%) 3 votes Regularly suspected by the Western world of questionable practices regarding the use of ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6