Bu sefer tamire gelen iphone 5’in biraz masrafı var.

-- Pil şişmiş zaten sahibinin dediğine göre de çok az gidiyormuş.
-- Ekran pert yenisi alınacak.
-- Home butonu pert onun da yenisi alınacak.
-- Kasa biraz yamuk eğik kısımları var düzeltilecek.
-- Arka kısımda ki kamera ve alt camı alınacak.

kabaca bunların sadece parça fiyatı 60 lira ekran, 50 lira deji pil, 20 lira filmli home tuşu, 25 lirada kamera ve alt cam kapağı derken sadece parça fiyatı 155 lira yapıyor. #tamirtadilat

BeğenFavori PaylaşYorum yap

200 liraya G4 buldum bootloop galiba logoda kalıyormuş açılmıyormuş. Birazdan gidip alacağım, bunun çözümü vs. var mı ? forumlarda millet ısıttım demiş düzelmiş vs. kimisi yazılım attım demiş falan fistan eğer basit bir sıkıntıysa çözümleyip kullanılır. Eğer değilse de parçalar satarım. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 24

Böyle bir sorun başına daha önce gelen var mı ? Dün problemi yoktu, bugün araba marş almıyor. Ve gördüğünüz gibi gösterge titriyor.
Akü yeni, kutup başlarını söküp yeniden taktım düzelmedi. Multimetre ile akünün voltajını ölçtüm normal.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 26

Hellblade: Senua’s Sacrifice hakkında ufak mini bir inceleme yazıyorum almak isteyenler varsa akıllarında fikir oluşur. Spoiler vermeyeceğim.

Oyunu 2 gündür aralıklı oynuyorum. Bitmesine az kaldı. Kabaca artı ve eksilerini yazıyorum.
PS4 de oynadığım için pc tarafını bilemeyeceğim.

+ Oyunun hikayesi güzel
+ Oyun Türkçe altyazılı
+ Mekanikler ve oynanış fena değil
+ Ps4 de bile grafikleri tatmin edici fps drop düşme falan olmuyor sabit 30 fps falan tahminimce ben hiç düşme yaşamadım.

-- Oyunda hikaye derin ama anlatışta sorun var parça parça gidiyor. Sen bulacaksın vs. yoksa oyun sana çok sığ anlatıyor.
-- Oyunda grafikler fena değil ama bug var. Elimde ateş var suya giriyorum sönmüyor mesela ondan sonra ağaçların içinden geçme ufacık taşın üzerinden bile geçmeme illa ki kendi istediği yerden hareket ettirtmesi falan sıkıntı.
-- Kamera açısı felaket yani, koşarken yada düşman size kitlenmişse duvara yada kapıya vs. yakınsa kamera bazen içeri giriyor e ortamdan bir anlık çıkıyorsunuz o arada dodge yapacaksınız mesela geçti kaydı gitti yapamıyorsunuz.
-- Bosslarda özen yok, çok kolay geçtim. Hepsi aynı hareketleri sıradan yapıyor tasarımları da pek iç acıcı değil.
-- Karakter koşmuyor, koşuyor ama yürümekten hallice
-- Düşmanlar hep aynı hareketle dalıyorlar. Blokluyorsunuz ama ekranda sadece bloklanan görünüyor da arkada 4 tane daha var ve onlar görünmüyor. Dövüş sistemi falan kötü yani anca arada çıkıyor da R1 e basınca dodge atıyor falan.
-- Ekranda harita can barı vs. yok düşmanlar vurdukça ekran kızarıyor ve ölüyorsunuz. Düşman size kitlendiyse kaçamıyorsunuz. E bomboş alan ya bırak kaçayım gideyim niye vakit harcıyayım sana ? kapıyı açıp gideceğim.
-- Ara sahneler geçilmiyor.
-- Bulmacaların hepsi aynı mantıkta ve bazen o kadar çoğalıyor ki insan sıkılıp bırakası geliyor.

Oyun kabaca artıları ve eksileri ile böyle, bug sıkıntıları update ile çözülür ama öbür sıkıntılar oyunun olayı zaten. Ara sahneler geçilmiyor işte karakter kağnı gibi yavaş yürüyor düşmanlardan kaçma yok, bulmacalar gereksiz uzun ve sıkıcı oluyor vs. ohoooo normalde otursanız bunlar olmasa hızlı oyun olsa max 2 saatte biter. PC tarafında 49 liraya hikaye odaklı güzel bir oyun istiyorsanız ve biraz bulmaca baya seversiniz. Ama bitince bitiyor yani kenarı atılır durur. 🙁 Bende mesele 2. hakkını sattım, bitince 1. hakkını da satacağım. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Mert Derin @mert-derin

    Bulmacanın içinde olduğu Tomb Raide ve Darksiders’ı sevmiştim. Ondan sonra içinde bulmaca olan hiçbir oyunu bitirmedim. Hellblade’i denemek için indirmiştim ve ilk 30 dakika hayli hoşuma gitmişti. Sonra kendisini tekrar etmesi, karakterin kullanım zorluğu vs dolayından sildim. İnceleme istemiştim buradan ama gerek yokmuş, iyi bir oyun değil bence.

    • Orcun @orcun

      Ya bulmaca olsun olmasın değil ama ya hepsi aynı ben şuana kadar farklı bulmaca görmedim. İlla bir cismi tamamla bir harfi bul vs. vs. yok pencere gibi biryerden bak etraf değişsin falan. Karakter hantal koşamıyor da yürümesi de garip, tamam konusu iyi olabilir ama işte beni oyundan soğutuyorsa o konu en iyisi olsa ne olur ? bir gow 3 oynarken yada dmc vs. insanı kendine bağlıyor bunda karakter çok ketum. İnsan bağlanamıyor yani.

00800 44 882 5862 Logitech’in sabit numaralardan aranan numarası buymuş. Ancak sabit hattan aramama rağmen türktelekom uyarı çıkartıyor hattınız bu aramaya kapalıdır diye sesli bir mesaj. E ben bu logitech’e nasıl ulaşacağım ?

Mail atıyorum 1 aydır tık yok, araştır et yap sonra öğreniyorum ki artık support’dan cevap vermiyorlarmış. Umarım buradan daha öncesinde tecrübe etmiş birileri yazar internette adam gibi bir bilgi bulamadım.

EDİT : Logitech’in direkt müşteri hizmetlerinden ulaştım. 0212 900 31 73 numaraları bu sabit veya mobilden ulaşılıyor. Sorunumu anlattım, support’dan böyle böyle cevap gelmediğini de bildirdim. Bu aralar çok yoğunluk varmış o yüzden mail olayında geri dönüşte sorunlar oluyormuş. Ürünün seri numarasını ve sorunu bildirdim tekrar ismimi soyismimi alıp zaten sistemde de gördüler.

Ürünü birkaç defa denememi istediler aygıtlardan görünüyor mu ? görünmüyor mu ? yeni pil varsa deneyip birde üzerinde ışık falan yanıyor mu gibisinden sordular ancak farede hiçbir tepki yok aygıtlarda da görünmüyordu. Garanti talebi açıldı ( bu arada mouse hediyeydi elimde bir garanti belgesi veya faturası yok) adresimi teyit ettiler cep telefonu numaramı istediler ve 3 iş günü içinde bana geri dönüş sağlanacakmış. Sonrasında da kargo ile tarafıma yenisi yollanacakmış.

Burada da olayı yazdım ki ilerde başına gelen eden olursa diye bilgisi olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hellblade oyununun 2. hakkını yani secondary diye geçen hakkı satıyorum. Oyunun ana hakkı yani primary bende bitirene kadarda öyle duracak. Ancak 2. hakkını isteyen olursa diye 40 tl fiyattan satıyorum. TR psn’den alınmıştır yani Türkçe altyazısı da vardır.

Hellblade: Senua's Sacrifice

Vahşi, ödün vermeyen savaşların yaşandığı Kelt mitolojisine dayalı çarpık bir dünyada ölümcül bir göreve başlayın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eveli gün arabamın koltuğuna kahve döküldü. Neyse, dedim ertesi gün gideyim sorup soruşturayım 50 60 lira falansa koltuğu yıkatırım. Sonra tek koltuk yerine 6 yıldır arabada koltuklar temizlenmemiş hepsini temizletirim diye basit böyle mahalle arasında bir oto yıkamacıya girdim.

Adam tek koltuğa leke çıkma garantisi de vermiyormuş, üzerine 100 lira istedi. Bütün koltuklara da sadece koltuklar yani 350 tl para istedi, bakın yazı ile de yazıyorum ÜÇYÜZELLİTÜRKLİRASI atladım arabaya eyvallah abi deyip çıktım.

2. el 120 liraya birtane halı yıkama makinasını letgodan bulup aynı gün, yani dün satın aldım. Denedim ettim tamam çalışıyor falan. Evden uzatmayı çektim, su deposuna biraz su ile karışık sıvı deterjan koydum vs. sonuç resimlerden görüldüğü gibi. Kahve lekesi ve diğer lekeler gitti tertemiz oldu, üzerine 1 saat vakit kaybettim. 120 lira halı yıkamayı çıkartırsam eğer temizinden 230 tl para cebime kaldı. Ek olarak tabi birde halı yıkama makinası çoktan parasını amorti etti. 🙂

Bu oto yıkama işte bilmemne yıkama temizleme yok nano spreyli korumalı zımbırtı işinde de hırsızlıkta olmayan para varmış bunu anladım. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 32

Bosch ixo 5 model vidalama baya baya iş görüyor. 1 gündür kullanıyorum ama baya atom karınca olmuş. Mobilya dahil hepsini canavar gibi vidalıyor.

Alacak olanlara öneririm öyle beton delme vs tabi ki olmaz ancak baya vidalama işine geliyor. Micro usb’den şarj olmasıda büyük bir avantaj.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

https://teknoseyir.com/durum/737645 Bu durumda paylaşmıştım. 9.3.5’e JB çıktı diye, JB sorunsuz yaptım. Akabinde de sürüm düşürmeyi vs. araştırdım ve çok kolay bir biçimde onu da yapabildim.
IOS 6.1.3 sürümünü yükledim. Şu hızı falan mükemmel animasyonlar olsun geçişler falan 4S donanımında bir cihaz için şuan bile harika diyebilirim. Ki hali hazırda 6S Plus modelini kullanıyorum. O eski ios arayüzünü falanda özlemişim. 🙂 Bakalım şimdi Whastapp’ı halletmem lazım. Gerisi de zaten pek önemli değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap