İnternete ne oluyor gene ya ? yurtdışı çıkışlar mı patladı ? 2005 lere döndüm resmen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdi bunun açıklaması anlamı nedir ? benim anladığım kadarıyla avukat değilim tabi ki, benim şahsi borcuma annem veya babam yaşarken onlardan kalacak olan mirasa şimdiden icra ile payıma düşeni almak istemişler değil mi ? Yani içinde yaşamasak cidden çok ilginç bir ülkedeyiz.

Avukat gitmiş icra dairesine borcu var biz bundan tahsil edemedik işte edemiyoruz da dahada sıkıştıralım böyle abidik kubidik istekleri de icra dairesine bir bildirelim maksat ne koparırsak hesabı takılıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 31

O kadar yazdık ya yabana mı gitsin ? 😀

'' Bende geçen sene bir işyerine gittim. Bana dendi ki daha görüşme de olanı söylüyorum. Orçun böyle böyle sitemiz var biz toptancıyız ürün de satmak istiyoruz artık sen bizim işte sosyal medyamıza bak arada içerikler resimler paylaş, sitemize ürün ekle yeter denildi. İş tamamen buydu. İşte 5500 liraydı o dönem asgari ücret, işte bana yol ve yemekte ekstra verilecek denildi. Dediler zaten işleri görelim biz büyüyoruz yatırımlar yapıyoruz maaşın birkaç ay böyle kalır sonra baya bir artar denildi. İşe kabul ettim.

Önüme benim bilgisayar diye verdikleri şeyi tarif etsem ağlarsınız. 17 inçlik 1366x768 lcd monitör perişan. 2. nesil i3 4 gb ram 128 ssd makine. İnternet hızı sürünüyor 3-5 mgbit bile değil. Dk 1 gol 1 daha 2. günündeyim depodan koli paketliyorum. Yemek dedikleri şey de şu binanın yani zemin katın altında tuvaletler var, birtane kadın çaycı var işte çay temizlik ve yemek işi kadındaymış. Yapılan yemekler çöp yani işe gelirken simit getirsem daha iyi olur. Yiyemedim ya lan evde yediğim yemekler çok daha iyi işsizken faikirken ya dalga mı geçiliyor ? bizde sodexo falan bekliyoruz dal yapraklara bak sen, neyle neyi bize saplıyorlar.

1. haftası daha işi ben kapıyorum ufaktan zaten paketleme devam da hadi devamlı iş güç olmuyor pc başında neyse dedik, depodayım zaten sorun yok yardım edeyim vs. aaa bir baktım ürünleri de ben poşetliyorum. 😀 Resimlerini de ben çekiyorum sosyal medyada paylaşıyorum vs. Yeri geliyor yerleri de siliyorum. 😀 Okey arada yaparık hesabı vs. iyi niyet ya kafama edeyim. 🙂

2. haftası benden istenen şeyler.

- Orçuncum sitemize alt kısmına adresimizi de ekler misin ? google'a yönlendirsin, sitemizin teması çok kötü altyapısı falan bak değiştir daha iyi birşeyler yap. Bu site olmuyor çok kötü sana örnek attığım sitelere bak onlar gibi olsun vs.

- Orçuncum sitemize işte bayilerimizin satış yapılan yerlerin fiziki konumlarını ve de o konumları tıklanabilir yapıp onu da haritalara yönlendirir misin ?

- Orçuncum ya biz fotoğraf makinesi alsakta ürünlerimizin resmini sen çeksen olur mu ? fotoşopta biliyorsun galiba çözersin sen yaparsın bir düşünelim. Sen bir makinelere ihtiyacın olan cihazlara bak.

- Orçuncum seni saat 7 gibi aradım da ya bana fotoğrafçı pdf attı bundan resmi alıp bana atar mısın birde evdeysen siteye ekler misin ?

3. hafta beni çağırıyorlar ortağı mortağı vs. 3 kişi sıkıştırıyor. Ya orçuncum biz senden daha iyi şeyler bekliyorduk sende o heves yok vs. patladım ya dedim abicim verdiğiniz makine ile bunların hiçbirisi olmaz, cebimdeki telefon bile bu makineden çok daha hızlı, velev ki olsa bile başından ne anlaştık iş ne çıktı ? bana verin o zaman 40 bin lira maaş şirkete de gelmeyin her işi ben yapayım ?

3. haftanın sonu hasta oldum. Te ebesinin ... yerinde olduğu için firma ben 2 vesaitle önce otobüs sonra dolmuşa gidiyordum. Kuzende aynı yerdeydi hatta onla gidiyorduk yol parasını da güya mazota verecektik. Ulen 8.5 lira otobüs + 15 lira dolmuş zaten. Hesap et her ay 24 gün fix 565 lira yol parası yapıyor zaten. Hasta oldum devlet diyor ki çalıştığın yerde 1 ay sigortalı geçmeden seni sigortalı saymam özele gittim mecbur. 39 dereceyle evde mi yatayım ? zatürre olduk domuz gribi olduk, birde pandemi dönemi en bela zamanlar 3 kere teste girdim. Benim bir yerime 3 bin lira para laps diye kaçtı. Konuşamıyorum yatıyorum vs. hala benden iş bekleniyor.

4. haftadan işte bir 4 gün kadar raporluydum. Onları verdim işbaşı için geldim aaa aynı gün çağırıyorlar ya orçun şöyle böyle olmuyor verim alamadık zaten seni denedik biliyorsun ilk 3 ay deneme süresi bla bla vs. iyi dedim maaşımı verin çıkışı yapın o zaman. Güle oynaya çıktık. 4 günlük raporun parasını kesip verdiler de yol parası yok. Aradım konuştum dedim yol parası da anlaşmıştık yol parasını da istiyorum. Okey denildi vs 250 lira da yol parası verildi.

Bizim ülkemizde böyle o. çocukluğu yapılıyor ama bu şerefsizlik haysiyetsizliktir. Sen asgari ücreti verdiğin adamı böyle kullanamazsın. İş yerin var diye de efelenemezsin beylenemezsin. Asgari ücret veriyorsun adı üzerinde minimum tutar. Yani sen adamı iş yerine boşu boşuna getirtsen bile hiçbir iş yaptırtma ya, gel kardeşim de şu odada bekle sabah 9 akşam 5 arası hafta sonu tatil de adamı sadece orada beklet ona vereceğin para da asgari ücrettir.

Üstelik farklı şeylerle anlaştığın adama farklı işleri kitleyip sonra da sesi çıkınca sindirmeye de çalışıp aynı o. evlatlığını da yapamazsın hakkın yok çünkü. Niye yapayım ki ? 5500 lira ücrete bu kadar şeyi neden yapayım ? sen daha en başından yemek konusunda bile beni sevmeye kalkarsan bende o sevmeye çalıştığını kıvırır sana saplarım. Ha bire salladım oyaladım vs. çünkü öyle başa böyle tarak demişler. Sen beni salak yerine enayi yerine koyarsan bende seni salak ve enayi yerine koyarım bu iş böyle. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 35
 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Ben de pandeminin başlarında bir işe girmiştim. İşim aslında iplik satmak. Daha ilk gün bir tır yanaştı kumaş falan getiriyor işte bunlar parça parça ablalar ayıracak bu pamuk bu bilmem ne diye renk renk de ayrılacak sonra geri dönüşüme gidecek ya da parça halinde değerlendirilecek. Ben de bu iplik ve kumaşları satıcan sözde. Neymiş Mert de biraz tırdan indirmeye yardım edebilir miymiş işi yoksa? Dedim öyle bir şey yok. Ben amelelik için girmedim buraya. Cuma günü kapıya koydular beni sonra. 😀 Yüzüme de söylemediler, WhatsApptan sektreter mesaj attı.

 • Tarık KAYA (37) @tarikkaya

  Orçun ben söyleyeyim sen yaz. Kitap çıkaralım. Bu nedir aga sayfa sayfa yazı. Üşendim resmen. 🙂

 • Rasko @rasko

  "3-5 ay dayan, maaşın yavaş yavaş artacak". Arkadaşlar bir iş yeri size şu cümleyi kuruyorsa ve buna dair sözleşmeye madde eklemiyorsa, inanma seni "sevecek". Arkana bile bakmadan kaç.

 • Erdem Özkır @erdemozkir

  Allah yardımcınız olsun gerçekten de işveren sömürecek suyunu sıkacak adam arıyor artık üç kuruşa

Fıkra gibi olay olmuş. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Google ile iletişime geçecek. Harita Google'ın. Benim de üzerime bir pide salonu geçti müşteri hizmetleri falan karıştırdım kayıt bıraktım. Ertesi gün aradılar kullanıcının halletmesi gereken bir şey yardımcı olalım size dediler, menüleri gösterdiler, çıkarttım pide salonunu kendi hesabımdan. 😀

 • Nakahella @nakah

  Ben çalıştığım okulu haritalara eklemek için günlerce uğraşmıştım. Görüntülü görüşme falan yaptık Google çalışanıyla, gerçekten okul var mı odalarını göster sen çalıştığını kanıtla falan diye. Sonunda oldu ama.

Orcun paylaştı.

Depremzede bir tanıdık satıyor, paraya ihtiyaçları olduğu için buraya da paylaşmak istedim.
#ikinciel #ikincielmonitör
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-monitor-asus-vg279qm-27-280hz-temiz-monitor-1082551984/detay/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#whatsapp da sorun mu var ? akşamdan beri böyle. Sağdan basıp kişi seçip mesaj atabiliyorum ama geri döndüğümde böyle sohbetler komple yok. Yaptıklarım şeyler ;

- Uygulamanın beta testindeydim ondan çıktım ve uygulamayı silip yeniden yükledim.
- Telefona format data yaptım.
- Telefonu yedekleyip komple wipe data yapıp herşeyi uçurdum sildim.

Sorun düzelmedi. Cihaz android 13 samsung one ui 5.1 sürümünde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@cansag E dostum sana 2 gün önce buff taktırt demedik mi yahu ? 😀 Niye sen dinlemiyorsun ki ? sana hatta bunu da anlattım ben ama durumu da silmişsin o yüzden bu da boşa gitmesin diye yazıyorum. Koruyucu da en önemli şey oleofobik kaplamadır, yağ itici diye geçer. Bu itici çoğu telefonda var özellikle üst düzey iphoneların hepsinde var ama android de de var. Bu kaplama olmayan ekran hertürlü parmak izini bırakır ve parmağın üstünde kolay kolay kaymaz telefonu kullanımını etkiler. İpro muydu neydi onu da attıydın buff ile birlikte sana buff'ı bu yüzden önermiştim bak şimdi paran hiç yoktan yabana gitti. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 33

@fx57 Erdi Özüağ abimiz gene güzel bir video yapmış. 😀 Teoride evet çok güzel ama günün sonunda bilgisayarın işlevselliği pratikliği bir telefonda yok. Aslında samsung'un DeX çözümü var çok harika birşey, Type-c arayüzünden hdmi dp usb ethernet aklınıza ne gelirse bağlayın ayrı bir masaüstü sistem geliyor çok güzel ama gene işte pratik değil. Samsung geçtiğimiz yıllarda bunu geliştirmek yerine Linux On DeX hizmetini de sonlandırdı. E şimdi tam gereken zaman bence ? neden S23 ultrada DeX üstünden ARM mimarili Windows 11 veya 10 çalışmasın ki ? PC kas gücünde alet sonuçta, yapılmaması için de önünde bir engel yok. 🙂

Samsung Galaxy S23 Ultra, bilgisayara karşı | Şaşırtan performans

Yeni nesil bir akıllı telefon, yeni nesil premium bir bilgisayardan daha güçlü olabilir mi ? Samsung Galaxy S23 Ultra, sahip olduğu Qualcomm Snapdragon 8 Gen...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 18

İyi iyi Kraker Plus 11 biraz daha gelişmiş. 😀

One Plus 11 = Not quite back...

Today - we durability test the new OnePlus 11. The Latest flagship from OnePlus comes after two previous OnePlus phones divided by zero. If you understood th...
BeğenFavori PaylaşYorum yap