Zamanında bu HP cihazın menteşe kapağı kırıktı. Aslında kapak tek satılmıyordu ön çerçeve komple değişmesi lazımdı. Komple bezel yani ekran çerçevesi baya pahallıydı, sahibi de öğrenci olunca mecbur böyle çözüm uydurmuştum. 😀 #tamirtadilat

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Biri 6 ay önce deseydi ki '' GİDECEN TYPE-C'DEN 3.5MM DÖNÜŞTÜRÜCÜ ALACAN, KULAKLIKLARINI ANCA ÖYLE KULLANIRSIN '' diye her halde küfür ederdim. Ama aldık , almak zorunda kaldık. 🙁 Bok var koyma samsung efendi. Yer yok sanki de koymuyor beyefendi. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 23

Bu telefonun hikayesi biraz ilginç. Telefon bir her halde 9 ay kadar öncesi birtane youtube'dan bilinen tamirciye gidiyor. Tamirciye gitme nedeniyse pil değişimi. Klasik işte HTC sorunları. Pil ölünce malesef dışardan da kaliteli pil bulunmuyor bulunsa bile aleti tamir etmek çok zor. O yüzden mesela telefoncuların çoğu HTC ve Sony cihazlara pek bulaşmazlar. Neyse bu ayrı bir konu.

Cihaz HTC 10 bu arada, yani şimdi bunu toplayan yapan teknisyen arkadaş, olabilir zor cihaz uğraştırır ama vidayı araklamakta nesi ? hadi vidaları arakladın çaldın da arkadaş son resimde lcd ekranın backlight kısmına pislik kaçırıp sonrada ölü piksel gibi görünmesi nedir ? bunu hiç mi farketmedin ?

Yani benim aklım havsalam almıyor, ya bu yaptığın işe saygısızlık tamamen. Hani okey el becerin kötüdür eyvallah anlarım ama vidayı çalmak nedir ? hadi kaybettin olabilir normal bit kadar şey be mübarek yerine muadilini koyacaksın ? öyle bir dünya yok. Ben artık yani tamir etmekten korkuyorum. Bana gelen cihazlar resmen feleğin çemberinden geçiyor. 😀 Home tuşu mesela eğikti adam onu da kasaya yapıştırmış yahu gerek yok ki ? üretici öyle yapmamış işte ? sen niye yapıyorsun ?

Lensini parmaklayıp kamerayı hiç edenler. Böyle pil değişimi diye açıp anasını ağlatanlar vs. yani insanlar bu kadar kolay dolandırmayı seviyorlar mı ? ne oldu şimdi pil parası kadar adamı dolandırdın eee ? ne geçti ya eline ? 200 lira için mi yaptın yani ? 200 liralık adammışsın demek. #tamirtadilat

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • suicide @suicide

  Yarın gelip kasap olarak işe başlasın o vatandaş. hayvan değil ama, hurda elektronik kasabı 😀

  bir de ukalalik olarak algilanmazsa, "aklım havsalam almıyor" olacak.

 • My_Techno @my_techno

  Sırf şu yüzden aciliyeti bile olsa cihazlarımı servislere vermiyorum. Geçen Telegram’da yazmıştım ya sana ahizeyi temizlerken ön kamera filmini kopardım diye neyse götürdüm yakınlarda ki bir yere adam değiştirdi iyi hoş ama ön kamerayı mıncıklaya mıncıklaya hem parmak izi hem toz girmiş içine ve hiç silmeden yerine koymuş. Yıllar sonra işim düştü acil diye ondada pişman ettiler. Şimdi içini açıp tekrar uğraşmak gerek. Servislerin %90’ı kasap gerçektende, bu her sektörde böyle nerdeyse.

 • D3LiDoLu @d3lidolu

  Htc 10 ilk çıktığında çok hoşuma gidiyordu incelemesini sanırım 3--4 defa izlemiştim. Konudan bağımsız oldu ama yorum dursun burda 🙂

 • Ümit M. @umitm

  Teknik servis konusunda kesinlikle bir düzenlemeye bir standart a ihtiyaç var. Ne zaman bir ürünümü tamire versem hep aklında bir acaba sorusu oluyor, hiçbir tamirciye yada servise güvenemiyorum. Çoğu zaman kullandığım ürünleri kendim tamir ediyorum ancak bazen öyle zamanlar oluyor ki tamir için gerekli yedek parça yada sıcak hava haviyası yada osiloskop gibi araçlar elimde bulunmadığından tamire vermek zorunda kalıyorum. İşte o zamanlar tamire verdiğim ürünler ilgili kaygı yaşıyorum. Açıkçası bu kaygıyı hiç yaşamadan tamire verdiğim cihazı doğru yedek parca ile doğru şekilde tamir edilmiş olarak teslim zamanında tamirciden almak isterdim . Ama malesef bu çoğu zaman böyle olmuyor kötü bir tamirci deneyimi yaşamış oluyorum.

  • Orcun @orcun

   İşte ben en çok ona dikkat ediyorum tamir işinde her adımı mutlaka sahibine mesajla maille vs resimli videolu atıyorum. Öbür türlü sıkıntı çünkü biliyorum bu tamir işinde çok şerefsiz var.

Orcun paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

Pil dolandırıcılığı nedir ? nasıl yapılır resimli göstereceğim.

İnternetten böyle dediniz ki telefonumun pili eskidi yeni pil alayım. Marka modele göre baktınız işte birtane uygun fiyatlı buldunuz ve aldınız. Ürün geldi işte etiketinde falan üretim tarihi kapasitesi hepsi yazıyor.

Ama bir çakallık var ? eski pilden hafif ve ince duruyor. Bunu pek dert etmeden takıyorsunuz falan bir bakıyorsunuz ki pilin ömrü max 3 ay 6 ay arası sonrada ölüyor. İşin bu kısmı okey sıkıntı yok. Ama bu pillerin üretim tarihi ve de kapasiteleri gerçek değil.

Ve işin dahada kötüsü bu pillerin üstündeki etiketi sahte değerler yalan yanlış yazılmış. Etiketi açıyoruz ta taaaaaa pilin üretim tarihi 2017 ve de 1950 mah. Yani kendi etiketinde ne yazıyordu 2020 09 değil mi ? e hem iyi gitmiyor hem de öldü kısa zamanda niye ? e çünkü pil 1950 mah idi ve de 4 yıldır kenarda yatıyordu. Ondan sonra yanlarına çita ayarlıyorlar orjinal boyutlarda pil basıp basıp böyle satıyorlar.

Bunu birde telefoncular kullanıyor. '' ABEY ORİJİNAL PİL TAKTIM '' diye allah ne verdiyse sizi dolandırıyorlar. Doğru markası orijinal çünkü. 😀 #tamirtadilat #originalpil

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 34

Arkadaş kendine iphone 8 plus almış. Bana getirdi göstermeye sağına soluna bakmaya vs. Dedim bu cihazında çizgileri düzgün değil. Kasa kenarı arka cam kısmı sıkıntılı, ön ekran da da renkler kötü yani bu orjinal ekran değil. Dedim bir açıp bakayım. Hani açınca ak koyun kara koyun ortaya çıkar.

Cihaz toplanmış. Baya baya ekranı ve arka camı değişmiş kasa düzeltilmiş vs. Tamam onda bir sıkıntı yokta yani bunu toplayanı eşekler kovalasın. Vidaları eksik. Ekranın arkasında shield dediğimiz metal parça oluyor tamamını koruyor falan o takılmamış, takılmadığı gibi de üzerindeki yeni ekranın etiketi dahi sökülmemiş.

https://www.n11.com/telefon-ve-aksesuarlari/cep-telefonu-yedek-parca/ekran?q=iphone+8+plus&srt=PRICE_LOW&pg=3
Bakın takılan ekran 200 liralık adi dandik bir ekran. Cihaz toplanmış ama yani ben bu kadar kötü toplanan bir cihaz görmedim. Hele hele iphone yahu bu ? alt 2 vidası yalama tutmuyor öylesine konulmuş. Arka camı değişmiş ama o kadar kötüydü ki tırnakla ayrılıyordu yapışmamış. Güya bu temiz kutulu faturalı diye satılmış bir cihaz. Temiz buysa benim sattığım 2. el cihazlar demek ki sıfırmış.

Yani tamirci tayfası böyle haram şerefsizce ekmek yemeyin, tamam gene de yapın işinizi ama bu telefon böyle TOP-LAN-MAZ ayıptır yazıktır günahtır. Bunun adı düpedüz namussuzluk. Ondan sonra benim gibi böyle birisi geliyor açıyor bakıyor sinkaflı küfür yiyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16
 • cicikuş nazmi @cicikus

  nefret ettiğim bir olay ya ulan eline mi yapışıyor vidaları takmıyorsun veya parça arttırıyorsun. Bu zaten bi işe yaramıyo takmaya gerek yok diyip takmıyor adam, mal herif onu yapan mühendisten iyi mi biliyosun. Cihazı eline alınca bi langur lungurluk var esniyor açtım baktım ki vidasız toplanmış öylece içine oturtulup bırakılmış parçalar ters çevirince 30 parçaya ayrılıyor 😀 sağlam küfür yedi benden onu toplayan. PS2 den bahsediyorum 😀

 • Otroligt @otroligt

  Orçun selam. Tam sana bir şey danışmak için siteye girmiştim ki bu paylaşımını gördüm. Kalabalık yaratmamak adına buradan sorayım dedim. Kız arkadaşım Samsung A30 cihazına ekran koruyucu taktırmak için telefoncuya giriyor. Telefoncu koruyucu yapıştırma işlemini yapıp teslim ettikten sonra kız arkadaşım telefona bakıyor ve ekranın temiz olmadığını, toz taneciklerinin kaldığını görüyor. Adama gösteriyor, adam da yenisini yapıştırmak yerine bastırarak tozu çıkarmaya çalışıyor. Bu bastırma işlemi sırasında çok sert bastırıyormuş ekrana, kız arkadaşım içim gitti hatta dedi. Ardından telefonu geri veriyor. Kız arkadaşım telefonu bi açıyor ve ghost screenimsi bir durumla karşılaşıyor. Ekranda klavyenin silüeti mevcut klavye açık olmamasına rağmen. Telefoncuya dükkana girmeden önce böyle bir sorun yoktu, siz yaptınız diyor. Adam da olur mu öyle şey diyerek ekran koruyucu parasını iade edip gönderiyor dükkandan. Şu an ekranda kalıcı olarak bir klavye silüeti mevcut. Sence telefonun ekranına sert bastırarak panele zarar vermiş olabilir mi? Ne yapabiliriz sence? Şimdiden çok teşekkür ederim vakit ayırdığın için.

  • Orcun @orcun

   Selamlar dostum. Akıştan da sorabilirsin ya ne olacak ? 😀 Mesela a30 için konuşayım. https://www.aliexpress.com/i/33021137285.html Bak bu ekranın arkasında altta gördüğün gibi soket işte diyot entegre vs. var. Ekrana çok bastırılırsa şayet bu parçalar orta kasası var cihazın ekranın yapışık olduğu yer yani esneme yapıp oraya dokunup zarar verebilir. Mesela bana da öyle düşmüş cihaz geliyor ekranda kırık yok ama görüntü yok ? ekran sağlam içi dışı bir açıp bakıyorum ki flexin üstündeki elemanlar gitmiş. Soketi kırmış vs. e haliyle ekran değişiyor. Tavsiyem bir cihazı sıfırlasın bazen bir yazılımsal da yapabiliyor sapıtıyor. Gene de olmuyorsa o telefoncunun yaptığı bildiğin şerefsizlik. Her ne olursa olsun öyle hayvan gibi bastırılmaz.

  • Otroligt @otroligt

   @orcun Mesajını olduğu gibi ilettim. Yarın bir şeyler yapmaya çalışacağız artık. Sıfırlamayı deneriz, olmadı başka bir yerde paneli kontrol ettiririz :/ İnsan azıcık elinin ayarını bilir ya, durduk yere yüzlerce liralık masraf çıkarıyorsun insanların başına… Tekrardan teşekkür ederim, bir gelişme olursa haberdar ederim seni de.

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/acikogretim-akademik-takvim/turkiye-programlari-akademik-takvim

Açık Öğretim #aöf okuyorsanız kayıt yenileme tarihleri yeni kayıt akademik takvim falan belli olmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şansımı deneyip sipariş versem mi ? evde temizlerken buldum da kim bilir kaç yıllık ? 😀 Üstünde tarih yok birşey de yok sadece gürmar mühürü var ortada o kadar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12
Orcun paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Tabletin pili değişti yenisi takıldı deniliyor ama durum budur. Artık iphone 5 mi 5s mi neyse onların hurda pillerinden herifler birleştirip tablete pil yapıp takmışlar.

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/tablet-bataryasi-3-7v-3800-mah-9x6-8-cm-2-kablolu_pdp_658002909 Yani takılacak pil bu ya en fazla hadi daha dandiği olsun da bari yenisi tak kardeşim ya, bu yapılan nedir ? Ne güzel iş ya bende de hurda piller var böyle kafama göre yenisi taktık deyip milleti dolandırayım mağdem ? 1 lira masrafım olmasın hop artık 100 lira 150 lira ne verdiyse cukka cep haram parayı alayım. #tamirtadilat

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9