Hanımlar ticarette bence daha akıllılar. 75 liralık ürüne 40 lira teklif ettim. İroni yapmalar falan bunlar hep akıl işi, boşuna insanın üst modeli kadınlar dememiş Cem Yılmaz. 🙂 Edit : Mesajlaşmanın devamı eklendi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 27
 • Ali Demirtaş @alidemirtas

  Bunlardan letgooda Benim de karşıma çok çıktı Hatta sırf dalgasına küfür edenler bile oldu.

 • Filtre @kahve

  Kullanıcıyı paylaşın bence biraz da biz gırgıra alalım 🙂

 • Gizem Aksut @gizemaksut

  dalgayı ya da ironiyi, ismi her neyse, başlatan sensin. 😀 75 liralık ürünü 40 liraya alabileceğine gerçekten inandığını sanmıyorum. sen dalga geçmişsin o dalga geçmiş falan filan işte. güzel mi? bence değil çünkü çok laubali bir şey çıkıyor ortaya. bu ortamda mutlaka dalga geçmek isteyen, takılan, şakalaşmaya kalkan vardır ama en iyisi ya hiç cevap vermemek ya da hayır deyip geçmek. bu ablamız bakkal açsa müşteriyle polemiğe girecek gibi duruyor. 😀 kadınlarda şu var, hayatın her alanında, konu ne olursa olsun bak… “cevap vermeme” gibi bir durum pek yok. çok az kadında var bu söylenen bir lafı, atılan mesajı cevapsız bırakma meselesi. genelde “gördü ama cevap vermedi” olayını erkekler yapıyor. aslında bazen cevapsız bırakmak en güzeli.

  • Orcun @orcun

   Sıfırı 100 liralara bulunabilen kargosu da bedava bir şifonyerdi, ben şimdi 75 e alsam mazot yakacağım neredeyse apartman vs. hammallığını yapıp taşıyacağım eee ne anladık ? masa aldım güya bornovada ooh yakın dedim evi adamın 8. kattaymış 2 metrelik bahçe masasını indirirken o hammallığı yaşıyorsun. 😀 Hanım abla 75 liradan koymuş ama 1 ay geçmiş üzerinden. Daha işte eveli gün ikea’da 550 600 lira bandında gezen dolabı cam kapaklı vs. vs. 125 liraya gittim aldım. Adamda 250 den ilan vermişti. Ben böyle çok ürün aldım komik rakamlara hele mobilya işte buzdolabı çamaşır makinası falan insanlar atacağına yada nakliyesi vs. vs. uğraşacağıma diye vs. kabul ediyorlar. Aylar önce öyle 2 yıllık bosch nofrost buzdolabını 300 liraya aldım, 7 8 kg mıydı neydi 3 yıllık siemens makinayı da 200 liradan aldım. Ben yani bilerek teklif ettim. 75 verdikten sonra gidip birde uğraşacaksam gider internetten 100 liraya 6 taksit kargo beleşe alırım biter gider.
   Olmaz deyip geçiştirse sorun değil ben niye uzatayım zorla vs. ha ama bana öyle kelime oyunu yapar dalga geçersen birde daha fazla dalga geçmek istemiyorum dersen iş değişir. 😀

” Turkcell Platinum musterimiz oldugunuz icin size ozel cihaz limiti esnekliginden yararlandiniz. Mevcut 7892,0 TL olan limitiniz 8492,0 TL’ye yukseltilmistir. ” Her ay 350 370 lira faturayı otomatik ödeme ile öde ama kulaklığı gene vermiyor. 🙂 Bir arayıp öğreneyim şu işin aslını bakalım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

4 sene 2 ay öncesi aldığım bir ultrabook’un faturasını buldum. 1134 liraya 3. nesil i5, 4 gb ram, amd harici ekran kartlı, 500 gb hdd, 32 gb msata ssd, gibi özellikte bir lenovo ultrabook almışım.
Dolar 1.95 TL Euro ise 2.58 TL imiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

Alalı 9 gün olmuş hergün oynuyorum ama pekte takılamıyorum ona rağmen 17 level olabildik. Nik benim biraz sakat olduğundan dolayı gizledim. Sonra denmesin yani niye gizledin vs. diye 😀 boş yere TS üyeliğini çizdirmeyelim. 😀 eskiye yani 1. oyuna göre az biraz bana daha zor geldi. Ha ama tek tabanca olduğumdan tabi, asıl keyfi arkadaşlarla vs. takılmakta. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ya koca Sony’i şu kulaklığın pad olayının soyulmasını nasıl çözemiyor ? Zamanında ps3 dönemi falan Konsola özel kablosuz wireless 7.1 vs. vs. kulaklığını aldım. İlk 1 ay falan takıldık vs. sonra ps4 alınca online oyunlardan koptuk. Bunu da rahat o dönemlerden beri kullanmıyordum odamda çekmecede kılıfında yatıyordu.

Dedim ps4 de deneyeyim hazır kablosuz kulaklığımız var boşa gitmesin. Bir çıkarttım baktım. Şu haline bakın ? bunu köpek mi parçaladı ? kedi mi tırmaladı belli değil ? ya kumaş kılıfında çekmecede yata yata nasıl olur ? hazır kablosuz kulaklığımız var boşa gitmesin dedik. Gel de kullan değil mi ?

Hadi pad kolay 10 dolara çinde var al değiştir de taç kısmı yok. Onu ne yapacağız ? benzeri Sony XB600 modelin de başıma geldi hadi onda aktif kullanıyorduk vs. vs. ama yatan alette böyle olması pek normal değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

PSA, VW, Audi, doosan ortaya karışık Common Railler’den gidiyor. Bunları dizip barkodlayıp depoya oradan da ülke dışına çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@agah Dostum sildiğim yorumu nasıl beğendin yahu ? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen migrosun kedi ve köpek mamalarında ki indirimden Whiskas mama alıp bizimkiler üzerinde denedim. Yaş olanı hepsi yiyor ama asıl olay kuru mamada, Micho’dan bıktılar birtek Minnoş onu yiyor gerileri bakmıyor artık. Whiskas’ın ufak boy ton balıklı, sığır eti, ve tavuklu almıştım. En çok içlerinden ton balıklı olanı sevdiler.
Bir kameraya bakan minnoş bey ton balıklı olanı değil de, hala Micho’u beğeniyor. Ama bizim evde demokrasi olduğu için çoğunluk Whiskas Ton balıklıyı seçtiğinden 14 kg’lık paketini bugün aldım.
Zeytin, Korsan ve kenarda ki hepsini afiyetle götüren Hırsız isimli arkadaşlar oldukça beğendiler. Keza resimde olmayan Zerafet ve onun yancısı da beğendi. Minnoş beyimizde bu saatten sonra seve seve Whiskas yiyecek yoksa keyfi bilir. 🙂 #kedi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 32

Hazır PS4’ü açmışken bari geçen aldığım Coolermaster mastergel pro termal macun ile güncelleyim hemde temizlik yaparım dedim. Açtım ama hdmi soketi ( geçmişte yenisini takmıştım ) baktım az biraz oynuyor. Hepsini bir arada hallettim bacakları az az lehimleyip soketi tekrar ısıttım iyice lehimleri vs oturdu. Temizlik ve macunu sürüp topladım. Şimdilik eskisi gibi oyunlara göre jet motoru kıvamında fan sesi yok gibi bakalım saatlerce kullandıktan sonra belli olur. #tamirtadilat

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bankada biraz para duruyordu dayanamadım dolar aldım. 3.66 diyor ne yapalım feci kazık ama insan işte gene korkuyor. 🙁 Az birazda tl bıraktım bakalım yarın ola hayrola.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 23
 • fsh77 @fsh77

  Yıl sonunu bekleyenler çoşucak ! iyice köşeye şıkışıyorlar…
  ABD’nin Türkiye vize kararının ardından asya piyasalarında işlem gören, dolar/TL 3.65’i aştı.

 • Gizem Aksut @gizemaksut

  ben geçen sene dolar yine tl karşısında uçuşa geçmişken biraz aldım, o zamanlar 3,55’ten aldım, o civardan. hakikaten de ben aldım, daha da yükselme trendine girdi. 2017’nin başlarında 3,75’lerin de üzerine çıkmıştı, ben bir kısmını 3,70 civarından aldım. 😀 daha da artar diye düşündüm çünkü. sonra bu düşüş eğilimine geçip düne kadar o seviyeleri görmeyince biraz zarara uğradım, allahtan hepsini 3,70’ten almamışım 😀 aralıkta 400 dolar almışım işte 3,55’lerdeyken falan. bunun yarısı kadar miktarı da şubatta almışım sonra da bi daha almadım. şubatta aldığım tamamen panik algımla alakalı. bir de hayatımda ilk kez dolar aldığım için büyük acemilik 🙂 şu an daha fazla almayı düşünmüyorum. çünkü gece 3,90’ları geçip şu an 3,68ler civarında takılmasından belli uzun bir süre daha sıçrama olmaz demeyi çok isterdim ama burası Türkiye, diyemiyorum 😀 ki kendim de ekonomi mezunuyum. o kadar kırılgan bir ekonomimiz var ki dikkatli hareket etmekte fayda var. uzun vadede elimde tutucam, harcamam diyorsanız düşüşe geçince alın gitsin ama alım satım yapıcam diyorsanız ona ben bir şey diyemem, büyük hata olur çünkü. geçen sene ekonomiyi çok daha yakından takip ediyordum son birkaç aydır o kadar yakından ilgilenmiyorum.

  • Orcun @orcun

   @gizemaksut Ekonomi ile zerre yakından uzaktan alakam yok matematiğim bile ilkokul seviyesinde o kadar. 😀 Bir ara dolar 3.39 oldu bilirsin, o arada bende de kıyıda para vardı, annem ekledi falan fistan 24 bin liralık dolar aldım. 3.38 3.39 falandı. Ondan sonra dolar yükseldi, dün gece de 3.66 dan aldım. Çünkü biliyorum biri çıkıyor bağırıyor çağırıyor ya o arada ekonomi felç, yani düşüyor dolar yükseliyor falan böyle bir ekonomimiz var.

   Şimdi amerikan hükümeti ” kardeşim ben seni ülkeme almıyorum ya turist bile olamazsın istemiyorum de get ” dediği dk’da aha dedim dolar yarın 4 liraya vurur her halde ? e vurmasa bile gene yükseldi haklı da çıktım. Bunu ben bile tahmin edebiliyorsam uzmanları zaten adamlar başka alemde yaşıyor. Birde şu var biz dışarı bağımlı bir ülkeyiz. Bunu kimse kabul etmez ya ne demek dışa bağımlı der geçer.
   Basit bir örnek mantık soru cevap şeklinde gideyim.

   Sabah yediğin içtiğin çay peynir şu bu vs .vs. bunlar senin ayağına nasıl geliyor ? arabayla kamyonla vs. vs. peki bu kamyonu arabayı ne çalıştırıyor ? benzin değil mi ? evet.
   Bu benzini bizim topraklarımızda çıkartılıyor mu ? hayır.
   Yani dışarı bağımlısın. İçtiğin suya kadar damacana alıyorsundur ya hah işte onda bile etkiler. Domino taşı gibidir 1 taşı devirirsin sıra sıra hepsi gider.

   Yediğin ot çer çöp yani ne olursa olsun bunların ulaşımında dışarı bağımlısındır. Bu daha 1. 2.3. var.
   Yediğin içtiğinde okey anlaşıldı artık detaya hacet yok. Alacağın araba ondan sonra motor bunların hepsi gene dışarıdan geliyor. Kullandığın gözlük onun camı hammaddesi dahil hepsi dışarıdan geliyor.
   Telefon akıllı bilmemne pc donanım pcb kartın bilmemnesi chip bunlar bile kuruşluk değeri olan şeyler dahi hepsi dışarıdan geliyor. Ve tahmin edin ne ile alınıyor ? tabi ki dolar ile alınıyor. yani bizim türk paramız dolara endeksli diyebiliyoruz değil mi ? evet. Eskiden yanılmıyorsam altına endeksliydi bundan vazgeçtiler diye hatırlıyorum.

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   @orcun tabi dışa bağımlıyız ayrıca cari açık gibi sorunlarımız da var. enflasyon kronik, işsizlik zaten malum. afedersin de şey gibi ekonomi yani ekonomi çok iyi diyene bakmayacaksın. 30 sene önceki ekonomimizle kıyaslarsan tabi daha iyi olan tarafları görebilirsin 😀 parayı tamamen rakamlara odaklı bir şekilde düşünürsen yanılırsın, vay be dersin nerden nereye gelmişiz. ama paranın değeri, alım gücü açısından bakarsan s.çtık dersin. düşünsene, senin maaşını 1000 TL’den 1400 TL’ye çıkarıyor, rakamsal olarak bakarsan vay be zama bak! dersin. ama 750 TL ödediğin ev kirası 1000 TL olursa, pazarda 10 TL’ye aldığın şey 12-13 TL olursa, aldığın bilgisayar 1000 TL’den 1300 TL’ye çıktıysa, benzin vs zamlanırsa, toplu ulaşıma vs zam gelirse görürsün o zaman çok iyi’leri 😀 Orçun ne olursa olsun günün sonunda Dolar bu. Düşse bile ne kadar düşebilir? Seni zarara uğratabilecek bir para birimi değil, batmazsın dolar aldın diye. 3 gün düşük olur 4. gün yine yükselir. önümüzde başkanlık seçimleri var, bizi daha belirsiz ve karışık günler bekliyor.

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   @orcun mesela ben bir arkadaşıma satış konusunda gönüllü destek oluyorum, kişisel gelişim seminerleri düzenliyorlar üniversitelerde. türkiye çapında bi turne gibi düşün, spikerleri, sunucuları falan konuşmacı olarak çağırıyorlar. ve öğrencilere bilet satışı yapıyorlar. ben de onlara online olarak sosyal medyada tanıtım, paylaşım falan yaparak gönüllü destek oluyorum. adam bi etkinlik organize etmiş, 4 tane adı sanı duyulmuş ünlü insanı getirecek, 70 TL bilet parası. geçen sene 60’tı her sene 10 TL zam geliyor. millet diyor ki ya 70 lira çok pahalı, buna neden zam geldi? aslında şunu düşünen yok, pahalı değil. neye göre? paranın sayısal değerine göre pahalı değil çünkü sadece 10 TL artmış, 30-40 TL artmamış. ama paranın alım gücü düştüğü için insanlara ellerindeki gelir yetmiyor ve bu nedenle gelen zamlardan psikolojik olarak kötü etkileniyorlar. gelirinin değeri, alım gücü düştüğü için 10 TL fazla vermek onları üzüyor. kimse benim gelirim neden bana yetmiyor? diye düşünmüyor, herkes bu bilet neden pahalı diye düşünüyor 😀

  • Orcun @orcun

   @gizemaksut Tabi o detaylarda var ama yani 70 lirada bir seminere bilemiyorum ? bir büyük rakı parasına denk açıkçası bilemedim. 😀

  • Gizem Aksut @gizemaksut

   @orcun normal hayatlarında karşılaşma imkanı olmayan insanlar yaşadığın şehre geliyor ama. küçük illerden bahsediyorum, büyüklerden değil. küçük şehirlere her zaman gelmiyorlar, küçük illerde bir şeyler daha kısıtlı. ayda yılda bir gelen insanlar ve hepsi çok önemli bilgiler veriyorlar aslında. fakat ülkede eğitime verilen önem de ortada. o öğrenciler de aynı senin gibi 70 lira 60 lira çok, onunla rakı alırız, kızları yemeğe çıkarırız, şöyle yaparız bahis oynarız bilmem ne diye düşünüyor 😀 öğrenci adam fakirim der, param yok der ama o lafın orijinal anlamı “buna verecek param yok, o parayı başka bir şeye veririm”dir. yoksa en çok onlar harcarlar, kredi kartları dolduğu için olmayan parayı da harcarlar. starbucks’lar, pahalı mekanlar öğrenci kaynıyor ve buralara giden her öğrenci zengin değil. bunlar birçok insanın gittiği yerler ama pahalı olduklarını hepimiz biliyoruz. günün sonunda herkes kendi parasını nasıl isterse öyle harcıyor. benim okuduğum ile kimse gelmezdi o yüzden ben şimdi çok şanslı görüyorum küçük illerde okuyanları bize kıyasla. neden devlet öğrencilere verdiği kyk burs ve kredisine göz doyuran zamlar yapıyor? (425’ten 470’e, 500’e çıkarmak gibi) çünkü en çok harcayan ve aslında o zammı en güzel şekliyle devlete geri döndüren kesim öğrenciler. amaç öğrencilere destek falan değil, amaç öğrenci daha çok harcasın, daha çok kdv vs kazanalımdır. öğrenciden alacağını alamasa üniversitelerde harçları kaldırmazdı. buradaki öğrenci dostlarımız alınganlık etmesin, harcayacaksınız tabi hayata bir kez geliyoruz. en güzel zamanlar…

 • Burcin Cerci @noonelivesforever

  yilbasina dolar 4, sterlin 6, euro 5 bence.