Çok değil 10 gün önce ( https://teknoseyir.com/durum/853768 ) gene cihaz veriyordu, artık hiç vermiyorlar. Ne güzel o listeden seçip alabilecektim. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Altta ps4 pro ısınıyordu, fanın devri birkaç gündür artıyordu. Üste aldım ancak böyle de sanki pek olmadı gibi, sizce ne yapsam ? Tam tv altına ayaklarının arasına sığsa koyacağım da olmuyor. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 23

Bir ay evvela paylaşmıştım. ( https://teknoseyir.com/durum/837908 ) Bir ay içinde geldi, ilk izlenim güzel. Ama koca şayomi bey çevirici veriyor o pek olmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

SATILIK Assassin’s Creed® Origins Ps4 Türkiye PSN’den alınmıştır. Oyunu bitirdim, ihtiyacım kalmadığı için satıyorum.

Çift hak olarak satıyorum. PSN id bilgileri ve mail bilgileri ile birlikte vereceğim.

Fiyat : 80 TL

İletişim : DH üzerinden Pm atabilirsiniz veya orcun89@outlook.com adresine mail yollayabilirsiniz.

SATILIK Assassin's Creed® Origins PS4 » Sayfa 1 - 0

Assassin's Creed® Origins Türkiye PSN'den alınmıştır. Oyunu bitirdim, ihtiyacım kalmadığı için satıyorum. Çift hak olarak satıyorum. PSN id bilgileri
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu kafaya ulaşmak için ne gerekiyor ? #Gittigidiyor dan sık sık alışveriş yaparım. Bir ürün lazım oldu, satıcının profili yüzde 96 olumluydu güvenip aldım. En kötü iade ederim, iptal olur ne olacak ki ? diye güveniyorum.

Neyse aynı gün kargo diyordu sağolsun kargoyu vermiş. Ya tamam aynı gün çıkış şubesinde bekler de aras kargo bu bildiğim bende sorunsuz olan kargo, çıkış şubesinde 4 gün bekletildi. E onay süresi geliyor ? satıcı çünkü sisteme kargo bilgisini girmiş. Belirli süre sonunda onay vereceğim. Ama kargo daha çıkış şubesinde bekletiliyor. Satıcının dedim profiline bakayım yorumları ne alemde ?

Yorumlardan bazıları ” satıcı iyi ama önce onay vermenizi istiyor sonra ürünü gönderiyor. ” gibi 2-3 tane yorum gözüme çarptı. Aha dedim kesin bana da aynı oyunu yapacak ? sorun bildir üzerinden teslim almadım dedim. Satıcı aynı gün daha gece 10’a yaklaşıyor arıyor telefondan.
Ertesi gün de abi ilgileniyorum diye mesaj attı. Tamam dedim bekliyorum bir haber. 2 gün daha geçti haber yok. E iyi de genede iptal olmadığı için bir onay sistemi işliyor, o arada benden onay bekliyor. Verdiğim anda yada saati geçerse otomatik onay vereceği için adama para geçiyor. E sonrası uğraş dur iadesi için vs. daha kargosu bana gelmemiş ürün için uğraşacaktım. Gittigidiyordan iptal talep ettik, satıcıya da mesaj attım istemiyorum iptal edelim. İşlem iptal oldu.

Sistem de bana yorum verme hakkı verdi. Satıcıya olumsuz yorum yazdım. Ama öyle hakaret falan yok. böyle böyle 1 haftaya yakın bekledim satıcı ilgileniyorum dediği halde ilgilenmemiş vs. vs yazdım. O yorum bu sabah silinmiş e sistem gene yorum verme hakkı verdi birdaha yazdım. Olan durum resimden gördüğünüz gibi eleman taciz etmekle kalmıyor birde sms atıp beddua ediyor. Hemen tabi ekran görüntülerini gittigidiyor’a bildirdim.

Şimdi bana da tecrübe oldu bundan sonra yüzde 99 olumlu yorumun altında birisinden alışveriş yapmam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 40

Sağolsun Vodafonecuğum bizi düşünüp sms atıyor cihaz alabilirmişiz vs. diye. E bakıyoruz ne alabiliyormuşuz ? hangisini alsam karar veremedim, liste baya güzelmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bak bak çakala gel.

Benim ilan: https://forum.donanimhaber.com/samsung-ue55es6570-55-3d-400-hz-full-hd-led-tv-kacmaz--131344210#131344210

Çalıntı ilan : https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-televizyon-samsung-ue55es6570-55-3d-400-hz-full-hd-led-tv-kacmaz-550318798/detay/

Sağolsun DH’den birtane eleman pm atmış ” sizin ilan mı bu ? ” diye herifçioğlu herşeyi çalmış, kim bilir kimi dolandıracak. Ben sahibinden.com’a şikayet ettim ama sizde edebilirseniz sevinirim. 🙂

█ SAMSUNG UE55ES6570 55'' 3D 400 HZ FULL HD LED TV KAÇMAZ █ » Sayfa 1 - 0

2. Televizyon olarak kullanılmıştır. Televizyonda her hangi bir sorun yoktur, her özelliği sorunsuz çalışmaktadır. Resimden tüm teknik detayları göreb
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

800 dolara ethereum’da 5 tane 1080Ti performansı deniliyor. İşin iyi yanı bu işte artık Bitcoin gibi kazımı zor olacağından ekran kartı ile kazma devri tamamen bitecek gibi duruyor. Bakalım önümüzdeki dönemlerde ekran kartlarına olan talep azalacak mı ?

Bitmain Ethereum ASIC miner: power of 5 x GTX 1080 Ti = $800

Bitmain's upcoming Ethereum ASIC miner costs just $800, has 180MH/s hashing power - as good as 6 x RX 580s or 5 x GTX 1080 Ti
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14
 • TwoCenk @twocenk

  ASIC’i üreten fabrika ile 1080ti üreten fabrika aynı yer olduğundan, piyasada ürün az kalır, az kaldıkça fiyatlar artar. Ek olarak alt coinler hala var. Bir kaç tanesi öne çıkana kadar bu iş devam eder.

  • Orcun @orcun

   Tabi birde o boyutu var. Ama bunun olması güzel, yoksa öbür türlüsü oyuncu adama giriyordu. Coinle zerre alakası olmayan adama giriyor işin ucu. En azından o ateşi biraz dindirsin yeter.

  • Uğur Yurtsever @nuguryurtsever

   @twocenk @orcun Piyasada bir dönem ekran kartı bulunmamasının nedeni, fabrikaların ürün yetiştirememesi değil, ekran kartı üreticilerinin sabun köpüğü bir trend için üretim kapasitelerini/ siparişlerini çok büyük oranlarda arttırmak istememeleri. En temel işletme kurallarından biridir bu. Sorunun üretim kapasitesiyle ilgili olduğunu düşünüyorsanız, doğru değil kısacası.

  • Orcun @orcun

   @nuguryurtsever Peki diyelim 1000 birim sipariş verilmiş, tsmc yada neyse çipi basan yer diyor ki 1000 birimi ben şu kadar zamanda yapar bu tarihte asus’a msi’a vs. vs. veririm onlarda gider kartı yapar satarlar. Ama diyor ki 1000 birimi sana 1 haftada yaptım, 1 hafta nakliyesi 2 hafta kart basımı derken 4. haftası rafta olacak. Atıyorum birim başına da 50 dolar dediler.
   Ethereum yada gpu’u kullanıp coin sistemine girdiğimiz sistemlerde haliyle tek bir kart yetmiyor. 2-3-5-10-20-50 tane falan ne kadar çok kart o kadar çok coin.
   Bunun üretici tahminimce farkındaydı. Sonuçta çok satması iyi birşey birim başına ettiğiniz kar daha çok artmış oluyor. Ama hesap edilmeyen şey ise, bu kartları alanların yüzde 99.99’u sadece oyun maksatı ile alıyordu. Geri kalan kesimse video edit kurgu şu bu falan. Bu coin işi patlayınca bu sefer ne oldu ? bakkal ali rıza bey bile ” ooo internetten kart alıp prize takıyomuşun o bilgisayar oluyor onla para basıyormuşun ” olunca bu adam bile zerre bilgisi olmadan atladı bu işe. Gitti kredi çekti yatırımı yaptı falan fistan. Haliyle arz talep diye bir denge var, talep çok arz az olunca fiyatlar yükseldi. Ama en başından bunu tahmin etmeyip ( ki ben inanmıyorum ) üretici basa basa ya olsun gene az üretelim’i diretti. Niye ? normalde 1 tane karttan atıyorum 1000 dolarsa 900 dolar kar ediyorken, artık 1000 dolarlık kartı 3000 dolara satıp 2900 dolar kar etmiş oluyor. Baştan tsmc yada kimse çipi basan yer onla zaten anlaştığı rakam var fiyatlar ona göre aynı çünkü anlaşmış. Bu sistemde bence nvidia amd ve kartı aslında üreten asus msi falan hep kazandı kaymağı yedi.

  • Uğur Yurtsever @nuguryurtsever

   @orcun Bu süreci değerlendirirken yapılan en büyük hata, grafik çipi üreticilerinin yarın sönüp gidebilecek bir trend için üretim kapasitelerini büyük oranlarda yükseltmesini beklemekti. Bu düşüncenin, para basıp fakirliği yok etme düşüncesinden pek farkı yok. Hiçbir üretici, böyle kaygan bir durumda üretim hacmini dramatik oranda yükseltmez. Küresel kapitalist ekonominin temel işleyişine tamamen ters bir durum bu. Uygulanması da pratik olarak mümkün değil. Nedeni ise çok basit. Yarın bu trendi oluşturan itici güç bir anda ortadan kalkarsa, ürünler büyük oranlarda rafta kalabilir. Zaten, sizin de söylediğiniz gibi üretim planlamaları öyle bir günde insanların oturduğu yerden yapabilecekleri bir iş değil. Ciddi süreler alan, uzun vadeli taahhütlerin olduğu bir süreç bu. “Abi yarın beş kilo fazla wafer üretelim nası olsa satarız” şeklinde gerçekleşebilecek bir senaryo gerçek dışı. Kaldı ki, hem ikinci el piyasası kuvvetli, hem de değerini hızlı kaybetmeyen bir üründen bahsediyoruz. Sabun köpüğü talebin ortadan kalkması tam bir felaket senaryosu doğurabilir. Bir üretici, özellikle de kripto para madenciliği gibi sabun köpüğü trendler söz konusu olduğunda böyle bir risk almaz. Farklı fizik kurallarının hüküm sürdüğü, taban tabana zıt ekonomik gerçeklerin geçerli olduğu bir paralel evrende, belki. Kısacası; bu şartlarda, Nvidia ve AMD, neden daha fazla üretim yapmadı demek birazcık naif bir düşünce. Zaten bugün gelinen noktada, bu sürecin şirketler açısından müthiş iyi yönetildiği görülüyor. AMD, uzun bir süre sonunda ilk kez grafik kartı pazarındaki payını bile yükseltmeyi başardı.

   Ne yazık ki bu senaryoda mağdur olan taraf tüketici. Ancak bu mağduriyetin temel nedeni ekran kartı üreticileri değil.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  O değil de Rusya’da süper bilgisayarla mining yapanlar ne oldu? Ne kadar kazandı çok merak ediyorum.

 • Uğur Yurtsever @nuguryurtsever

  Ekran kartı fiyatlarında bir normalleşme eğilimi var bir süredir. Bunda son dönemde karlılığın düşmesinin de payı var tabii. İkinci el ekran kartı piyasası, fırsatçı “madenciler” tarafından yüksek fiyatlarla doldurulmadan önce, Nvidia’nın yeni nesil ekran kartı duyurusu gelirse tadından yenmez.

 • Emre Hasan Erol @erolemre

  milletin elinde mi patlayacak simdi 1000 lerce tl verdikleri ozel mining riglere 😀 ..nejdat delioğlu ne yapacak acaba .

http://darkhardware.com/ Yazıyı yeni görüyorum. Bir ara sunucu sıkıntısı olmuştu, sonra sunucu bakımı yapılıyor diye kalmıştı. Levent abi ufak bir düzenleme yapmış. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 22
 • shain leather @shainleather

  @orcun orcun bey kusura bakma,,bana yazdigin icin once tesekkur ederim..ben samsung led tv de yatay cizgiler olusdu..ve ..bircok site gezdim you tube tamir videolari izledim..iki ticin dan birini iptal ediyorlar..goruntu duzeliyor..ve yaza ticin lari temizliyorlar..hatta bir cok led tv panel tamiri hakkinda video izledim ,,LEKO diye panel tamir ve parcalar satan site ayni zamanda tamir hakkinda cok videolari..

 • shain leather @shainleather

  evet tamir dedikleri yer tuvalet kadar yer ..ben simdi diyorum hayir tv geri getir getirmiyorlar,,yok yapmislar ve parayi odemem gerekiyor..ben dedim size yapin diye birsey soylemedim..ama israrla parayi istiyorlar yoksa tv..alamazmisim

 • shain leather @shainleather

  sagol Orcun bey..az once aradim ve dedim,, ben size tv nasil teslim etdiysem bana geri ver dedim///simdi kiviriyor,,o zaman beden de gitsin 200tl,,bana 1000 tl getir tv al diyor..bende aksine hayir usta ben size bu fiata tamir yapin demedim dedim..ayni zamanda bir cok video youtube de izledim yabanci tamirciler bu sorunu cok basit cozuyorlar..genellikle t con la alakali bir sorun ac Tcon lari temizle bir daha yavas sekilde bagliyorlar ve cizgiler yok oluyir,,ben once beni aydinlattigin icin tesekur ederin Orcun kardes…sagol,, bir sorum daha T,CON..ve Flex ayni sey olmuyormu

  • Orcun @orcun

   Estağfurullah dostum. Dükkana git elinde telefonla ama ondan sonra deki abi geri istiyorum yap demedim yaptın galiba ama vermem para. Baktın hemen öyle böyle kıvranıyor dur abi 155’i arıyorum gelsin memur bey benim malımı gasp ediyorsunuz şikayetçi olacağım de dükkanda da çık sokağa ara polisi gelsin adresi ver büyük bir ihtimal ayağına kapanır, yapma etme şöyle böyle vs. vs. diye.

  • shain leather @shainleather

   @orcun sagol kardesim ,,beni 30 dakika once aradilar,,700tl verisem ,,eve kadar getireceklerini soylediler bende kabul etdim,,evde bakacagim sorun tamamen halledilmisse,,700tl verecegim ,,gitsinler,,,size de yine cok tsekkur ederim karsiliksiz bu kadar yardimci oldugun icin,,

  • Orcun @orcun

   @shainleather Ne demek dostum önemli değil. İnşallah tamir edilmiştir yani olmadı bir belge kartvizin arkasına birşeyler yazıp mühür imza vs. atsın. Yaptık der sonra tv gene aynı şey olur busefer eleman kıvırır. TV aç bir 10 15 dk dene kapat aç ard arda bakalım görüntü bozulmalı geliyor mu falan bunlar mühim. Tcon board ise kabaca görüntüyü oluşturup lcd’e aktaran kart. Anakarttan görüntü verisini oluşturan aracı bir kart.

 • ganiemre @ganiemre

  @orcun akışı kirletmek istemediğim için buradan yazıyorum, ekranı kırık bir LG G2 var, Kocaeli’de yaşıyorum, eğer sahibini ikna edersem sana gönderip yaptırabilir miyim? Burada telefoncu adı altında takılan kekolardan 500 kat daha iyi işçilikle yapacağına eminim (bu telefonun ekranı daha önceden de yapıldı ve açıldı, açıldığı için de kırıldı), sana ulaşabileceğim bir mail adresi vb var mı acaba fiyat konusunda?