Ecofilm Set

Pokládku fólií ECOFILM lze provést i svépomocí a to s použitím sad ECOFILM Set. Sada je pás topné fólie (v různých délkách) opatřený připojovacími vodiči dlo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • rsezer @rsezer

  Sadece elektrik var ve ısınma, barınma, su ihtiyacınızı gidereceksiniz, ısınmak için bu yöntem elektrikli sobaya göre daha verimli.

 • rsezer @rsezer

  Mad Max filmlerinin etkisinden oldu, uzun yıllardır düşünürüm, medeniyet büyük ölçüde yok oldu, teknoloji yok gibi, şu an hayatımı kazandığım meslek ne işe yarar diye ?
  Bilgisayar programcılığı okudum, üstüne İktisat bitirdim, şu an yaptığım iş proje analizi ve yönetmek diyebiliriz.
  Yukarıda anlattığım bir ortamda hiç bir işe yaramayacaklar 🙂 Öyle bir felaket ortamında ilk ölenlerden olmak isterim ama ölemedim diyelim, ne yaparım, ne ederim, nasıl devam edebilirim ? soruları arkada çalışıyor. El işleri, marangozluk, tamirat, tesisat işleri elimden gelmiyor. Sebze meyve yetiştirme işinde de iyi olmadığımı annemin bahçesinde gördüm 🙂
  Paylaştığım türde konulara merak saldım, elde avuçta kalanlarla neler yapılabilir, ne kadar çözüm üretilebilir diye, uygulama videolarını takip ediyorum.

İndirimde STEEP ( Pc) oyunu aldım, güzel oyun ama garip bir oynama zorlayışı var, eğitim parkurunda ilerlemeniz zorunlu, ilerlerken bir yerde takıldı oyun, Alaska'da dağların arasında sıkışıp kaldım, ileri gitmiyor, başa dönmüyor, resetleyemiyorsunuz. Ubisoft forumunda epey tırmaladım ama bir çare bulamadım. Oynayan bilen varsa allah rızası için yardımcı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

1 USD = 7.6266 TRY
1 USD = 105.4069 JPY

PS5 örneğinden gidersek 500 birime ps5 alan ABD vatandaşı, 50000 birime alan Japon vatandaşı. Bizim sorunumuz ise gelir dağılımındaki adaletsizlik ve kötü yönetim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14
 • Orkun @orkkoc

  Bu hesabın anlamlı olabilmesi için eşdeğer birimler oluşturulması gerekiyor bunun içinde en kolay yol asgari ücretleri baz almak. Örneğin Japonya'da asgari ücret bulunulan yere göre değişiyor olsa da 2020 yılında en düşük 200.000 yen civarındaymış. Bu da asgari ücretle 2 tane ps5 alınabiliyor demek. Amerika'daysa saatlik olarak ücret hesaplanıyor ve şu anda 7.25$mış. Yani 70saat kadar bir çalışmayla konsolu alabiliyor. Bu da yine 2 haftadan daha az bir çalışma zamanı demek. Türkiye için kaç asgari ücret, kaç hafta çalışma gerekecek ürünü almak için acaba.

 • Alptekin @alptekinck

  iyi de japonyada adamlar 1 dolar için 1,05 birim ödüyor 😀 bizim paramıza da 2 sıfır eklense 762 lira edecek 😀 sen sayılarla fazla kafanı yorma bence

 • Nakahella @nakah

  Tamamen birime odaklı tabii ki değil her ülkenin ekonomisi bambaşka. Önemli olan alım gücü. Yani mesela ben öğretmen olarak 4000 lira maaş alıp 2 ayda 1 tane iPhone 11 alabiliyorum, Hollanda'da öğretmenler 2500 dolar maaş alıp 2 ayda 6 tane alabiliyor. Önemli olan bu gibi karşılaştırmalar.

Dün 0850 473 0674 numaralı telefondan arandım, otomatik mesaj para vermezsem Şirketimin Google daki bilgilerinin silineceğini aramalarda görünmeyeceğimi bildirdi. 1 e basarsam bu sorunu çözeceklerini söyledi.
Sahtekarlık olduğunu biliyorum ama yine de ne yapacaklar diye meraktan 1 e bastım.

Bugün 0212 929 0583 numaralı telefondan arandım. "Gogoldan " aradığını söyleyen bir kadın bır bır bır bir sürü saçma şey anlatıp, 350 TL ödemezsem "GOGOL" aramalarında artık çıkmayacağımı, ödersem birinci sayfadan görüneceğimi müjdeledi. İstemiyorum silin diyince şok geçirdi ama o zaman ticaretiniz azaları para kaybedersiniz dedi, olsun siz silin dedim. İkna edici söylemişim ki üçüncü ısrardan sonra vazgeçti, tamam deyip kapattı.

Bu dolandırıcıları verdiğim bilgileri kullanarak devletin savcısının takip edip, işlem yapması lazım. Fakat daha önce başka bir konuda bir sürü detay kanıtla beraber dilekç vererek yaptığım şikayette işlem yapmak yerine, beni evrak işlem servislerinde tur attırarak bezdiren, yılmayıp dilekçeyi verdikten sonra da nöbetçi savcının beni fırçalamasını dinledikten sonra şikayetimin işleme alınmasında ısrarcı olup evrakı kayda aldırdıktan 4 ay sonra konunun kamuyu ilgilendirmediği, bir zarar oluşmadığına kanaat getirildiği şeklinde bir cevap yazısı aldım.

" Ya devlet başa ya kuzgun leşe " olduğu sürece bu çakallar ortamı boş bulduğu için rahatça devam edecekler. Sabit bir yatırım var, otomatik aramaydı, çağrı merkeziydi, dolandırıcılık için yaratıcı konular bulmak gibi yorucu işleri yapıp, bundan sonra çeşitli konularda olta atarak 100 kişiden 5 ini çarpsalar ki oran kesin daha fazladır, Allah bereket versin güzel para.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ZoneAlarm kendi kurulum dosyasında virüs buldu !

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Volkswagen Türkiye - Konsept modeller, Ödüller, Haberler

Volkswagen’den haberler, basında Volkswagen, konsept modeller ve ödüller ile ilgili tüm detaylar.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • rsezer @rsezer

  Anahtar cümle 'ülkemizin resmi mevzuatlarına', bizdeki emisyon kuralları mevcut ihlali sorun etmiyor. bizim egzoz muayenelerimiz araç dururken yapıldığı için, değerler kabul edilen sınırların altında çıkacaktır.