Ecofilm Set

Pokládku fólií ECOFILM lze provést i svépomocí a to s použitím sad ECOFILM Set. Sada je pás topné fólie (v různých délkách) opatřený připojovacími vodiči dlo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • rsezer @rsezer

  Sadece elektrik var ve ısınma, barınma, su ihtiyacınızı gidereceksiniz, ısınmak için bu yöntem elektrikli sobaya göre daha verimli.

 • rsezer @rsezer

  Mad Max filmlerinin etkisinden oldu, uzun yıllardır düşünürüm, medeniyet büyük ölçüde yok oldu, teknoloji yok gibi, şu an hayatımı kazandığım meslek ne işe yarar diye ?
  Bilgisayar programcılığı okudum, üstüne İktisat bitirdim, şu an yaptığım iş proje analizi ve yönetmek diyebiliriz.
  Yukarıda anlattığım bir ortamda hiç bir işe yaramayacaklar 🙂 Öyle bir felaket ortamında ilk ölenlerden olmak isterim ama ölemedim diyelim, ne yaparım, ne ederim, nasıl devam edebilirim ? soruları arkada çalışıyor. El işleri, marangozluk, tamirat, tesisat işleri elimden gelmiyor. Sebze meyve yetiştirme işinde de iyi olmadığımı annemin bahçesinde gördüm 🙂
  Paylaştığım türde konulara merak saldım, elde avuçta kalanlarla neler yapılabilir, ne kadar çözüm üretilebilir diye, uygulama videolarını takip ediyorum.

İndirimde STEEP ( Pc) oyunu aldım, güzel oyun ama garip bir oynama zorlayışı var, eğitim parkurunda ilerlemeniz zorunlu, ilerlerken bir yerde takıldı oyun, Alaska'da dağların arasında sıkışıp kaldım, ileri gitmiyor, başa dönmüyor, resetleyemiyorsunuz. Ubisoft forumunda epey tırmaladım ama bir çare bulamadım. Oynayan bilen varsa allah rızası için yardımcı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

1 USD = 7.6266 TRY
1 USD = 105.4069 JPY

PS5 örneğinden gidersek 500 birime ps5 alan ABD vatandaşı, 50000 birime alan Japon vatandaşı. Bizim sorunumuz ise gelir dağılımındaki adaletsizlik ve kötü yönetim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 20
 • prospektus @prospektus

  Japon yeninde fazladan iki sıfır var sadece. Paranın değeri dolar ile neredeyse aynı.

 • totsu @totsu

  asgari ücret aylık 150 bin yen civarına geliyormuş japonya'da.

  • totsu @totsu

   @orcun aynen markete gidiyor herşey özenle paketlenmiş seçilmiş boylara göre bile ayırmışlar. bolluk bereket hissi vermiyor ama güven ve kalite hissi uyandırıyor. imrenerek izliyoruz

  • Hmoody @moody

   Ya bi de kimse asgari ücrete çalışmıyor normal ülkelerde. Biz de ülkenin çoğu asgari maaşa yakın ücrete çalışıyor. Asgari maaşı anca yazın çalışan liseliye verirler.

  • totsu @totsu

   @cleaverix yok hocam sanırım yanlış hatırlıyorsunuz şehirden şehire saatlik asgari ücret değişiyor. en düşük şehirlerden birinde aylık yaklaşık 140-150 bin yene denk geliyor. ama arkadaşlarında bahsettiği gibi parttime işlerde falan verilen ücret bu.

 • CanSimit @cansimit

  Kurların görünen nominal değerlerinin bir anlamı yok ki. Zamanında 6 sıfır attık paradan, çok eski değil. Aslında belli bir sayıyla çarptık. Bu siyasi bir karardır, meclis ya da Cumhurbaşkanlığı bir karar alır, (matematik ilmi sağolsun) öyle bir sayıyla çarpılır ki yarın 1 USD, 1 TLye eşit olur.

  Sonra yine siyasi bir karar olarak asgari ücret belirlenir, istenirse o da ABDdekine eşit yapılır. Yarın bir uyanırsınız, dolar TL eşit, asgari ücret de ABD ortalamasıyla aynı...

  Ama aslında birşey değişmemiştir. (Asgari ücret artışı işsizliğe yol açabilir ama olacak o kadar).

 • Orkun @orkkoc

  Bu hesabın anlamlı olabilmesi için eşdeğer birimler oluşturulması gerekiyor bunun içinde en kolay yol asgari ücretleri baz almak. Örneğin Japonya'da asgari ücret bulunulan yere göre değişiyor olsa da 2020 yılında en düşük 200.000 yen civarındaymış. Bu da asgari ücretle 2 tane ps5 alınabiliyor demek. Amerika'daysa saatlik olarak ücret hesaplanıyor ve şu anda 7.25$mış. Yani 70saat kadar bir çalışmayla konsolu alabiliyor. Bu da yine 2 haftadan daha az bir çalışma zamanı demek. Türkiye için kaç asgari ücret, kaç hafta çalışma gerekecek ürünü almak için acaba.

Dün 0850 473 0674 numaralı telefondan arandım, otomatik mesaj para vermezsem Şirketimin Google daki bilgilerinin silineceğini aramalarda görünmeyeceğimi bildirdi. 1 e basarsam bu sorunu çözeceklerini söyledi.
Sahtekarlık olduğunu biliyorum ama yine de ne yapacaklar diye meraktan 1 e bastım.

Bugün 0212 929 0583 numaralı telefondan arandım. "Gogoldan " aradığını söyleyen bir kadın bır bır bır bir sürü saçma şey anlatıp, 350 TL ödemezsem "GOGOL" aramalarında artık çıkmayacağımı, ödersem birinci sayfadan görüneceğimi müjdeledi. İstemiyorum silin diyince şok geçirdi ama o zaman ticaretiniz azaları para kaybedersiniz dedi, olsun siz silin dedim. İkna edici söylemişim ki üçüncü ısrardan sonra vazgeçti, tamam deyip kapattı.

Bu dolandırıcıları verdiğim bilgileri kullanarak devletin savcısının takip edip, işlem yapması lazım. Fakat daha önce başka bir konuda bir sürü detay kanıtla beraber dilekç vererek yaptığım şikayette işlem yapmak yerine, beni evrak işlem servislerinde tur attırarak bezdiren, yılmayıp dilekçeyi verdikten sonra da nöbetçi savcının beni fırçalamasını dinledikten sonra şikayetimin işleme alınmasında ısrarcı olup evrakı kayda aldırdıktan 4 ay sonra konunun kamuyu ilgilendirmediği, bir zarar oluşmadığına kanaat getirildiği şeklinde bir cevap yazısı aldım.

" Ya devlet başa ya kuzgun leşe " olduğu sürece bu çakallar ortamı boş bulduğu için rahatça devam edecekler. Sabit bir yatırım var, otomatik aramaydı, çağrı merkeziydi, dolandırıcılık için yaratıcı konular bulmak gibi yorucu işleri yapıp, bundan sonra çeşitli konularda olta atarak 100 kişiden 5 ini çarpsalar ki oran kesin daha fazladır, Allah bereket versin güzel para.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ZoneAlarm kendi kurulum dosyasında virüs buldu !

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Volkswagen Türkiye - Konsept modeller, Ödüller, Haberler

Volkswagen’den haberler, basında Volkswagen, konsept modeller ve ödüller ile ilgili tüm detaylar.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • rsezer @rsezer

  Anahtar cümle 'ülkemizin resmi mevzuatlarına', bizdeki emisyon kuralları mevcut ihlali sorun etmiyor. bizim egzoz muayenelerimiz araç dururken yapıldığı için, değerler kabul edilen sınırların altında çıkacaktır.