Şubat gibi bilgisayarımı yenilemek istedim de fiyatları görünce tadım kaçtı. Orta-Üst seviye bir bilgisayar minimum 20.000 lira ediyor dizüstü modellerde. Yukarıdaki incelemeyi de hevesle izlemiştim ama aynı akıbet.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İngiltere'den düzenli olarak 3 gündür sabahları aranıyorum. Açıkçası dolandırıcı olma ihtimalleri var fakat olmama ihtimali de var. (Telefonum e-posta imzamda yer alıyor, iş maili atarken gitmiş olabilir, ondan dolayı da arıyor olabilirler). Şimdi durduk yere telefon faturam şenlenmesin diye arayan numarayı sorgulamak istiyorum.

Bunun için kullanabileceğim bir site var mı? CIA gibi bir uygulama kurmadan bulmak istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bisiklet kullanan arkadaşlar, bisiklet ekibi oluşturalım mı İstanbul'da?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Bir sinema filminin kaba kurgusu hakkında fikriniz olması için paylaşıyorum. Gözlerim acıyor artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 29

Şuradaki kapatılamayan pop-up'tan nasıl kurtulurum? Opera, Edge, Chrome üzerinde denedim. Kapatamıyorum.
Not: Tarayıcılarda Pop-up engellemesi açık.
http://www.beiniz.com

beIN İZ TV - Her Şey Ardında İz Bırakır

beIN İZ TV - Herşey Ardında İz Bırakır
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Depodan çıktı. (Bi kolinin içinde de iki tane 760 bi tane de Titan var ve diyorlar ama görmedim.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Arkadaşlar merhaba. Bir internet sitesi ve uygulama fikrim var. Geliştiricilerle konuşmak istiyorum. Dizi-film sektöründe olduğum için geliştiricilere nasıl yaklaşılır bilmiyorum. Alan adını aldım ama sadece bunu yaptım.

Geliştiricilerle konuşmadan önce nasıl bir yol izlemeliyim? (Haklar bakımından)
Geliştiricilerle konuşurken neye dikkat etmem gerekiyor?

Genel olarak basitçe bir yol haritası alabilir miyim, tecrübesi ve bilgisi olanlardan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Metehan Özbek @mthnzbk

  Fikir açıklayacaksan Gizlilik Sözleşmesi şart. Geri kalanını bilmem.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Fikrinizi yazıya dökün noterde tasdiklettirin. En az bir ay bekleyin. Sonra görüşmelere başlayın. Görüşmeden önce gizlilik sözleşmesi imzalatrsınız arkadaşın dediği gibi. Görüşmeleri mümkünse kayıt altına alın. Kayıt ederken karşı tarafa bilgi verin aksi halde suçlu duruma düşersiniz.

 • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

  Uygulama yada web sitesi fiziki bir operasyonla desteklenmeyi gerektirmiyorsa hızlı şekilde benzerleri çıkacaktır. Operasyon gerektiren iş için daha yavaş da olsa yine çıkacaktır. Benim aklıma geldi ben yaparım gibi bir durum yok. Geliştirmesi uzun süren bir iş ise kafanız biraz daha rahat olabilir. Günün sonunda çoğu fikir x'in z için olanı gibi bir varyasyon oluyor. Gizlilik sözleşmesi iş yapacağınız kişi için olan tedbirdir. Ama bu kişi fikrinizi alıp x'in z için olanını yaparsa hala sizin fikriniz olur mu emin değilim.

  Örneğin yemeksepetinin fikrine sahip olduğunuzu düşünelim. Fikir aslında lokantalar için pazar yeridir. Ben bu fikri aldım ve yine yemek dağıtan ama bu sefer sadece en fazla 30dk içinde gelebilecek hızlı yapılan ve teslim edilen yemeklerin olduğu bir plartform yapıyorum. Yemek sepetinin yeni versiyonu halen sizin fikriniz mi? Bir geliştirici olarak gizlilik sözleşmesine imza atmam. En azından öncesinde tek cümle ile açıklanmasını beklerim. Sonunda şunun şu için olanı çıkacak bir fikir(sektör) için beni kısıtlayan birantlaşmaya(ne kadar kısıtlar bilmiyorum.) imza atmam.

  • mcm @saturasyon

   Peki iki taraf için güvenceyi nasıl sağlamayı tercih edersiniz?

  • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

   @saturasyon istenen özelliklerin madde madde çok detaylı bir şekilde yazıldığı teknik bir doküman olması iki taraf içinde bir güvence sağlayabilir. İsim hakkı, alan adı gibi şeyleri önceden almanız faydanıza olur. Hak iddia etmeniz için fikirden daha fazlasına tasarım, iş planı, gelir modeli gibi belgelere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum.

   "Fikrimi çaldılar. " gibi bir söyleme gerek yok. Yarın yatırım almak istediğinizde onlarca yatırımcıyla görüşmeniz gerekecek. Belki jüri önünde sunmanız gerekecek. Parasal yönde sıkıntısı olmayan bu adamlar da fikrinizi alıp kendileri uygulayabilir.

  • mcm @saturasyon

   @trbasoglu1996 Gelir modeli, iş planı ve site hakkında detaylı bir döküman hazırlıyorum. Her şeyi oturtmadan fikri ortaya çıkarmayacağım. Eksiksize ne kadar çok yaklaştırırsam o zaman yatırımcı aramaya başlayacağım. Maliyet fazla çıkıyor ve ciddi bir ekibe ihtiyacım olacak gibi görünüyor.

 • mcm @saturasyon

  Açıkçası resmiyette bu işi yapmayan birine teslim edemem.

Seiko Ssb277P Erkek Kol Saati Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Seiko Ssb277P Erkek Kol Saati en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkcell'e yıllık 1068 lira ödüyormuşum (89 lira fatura). Telefon taksidi olduğu için yediğim kazığın farkında değildim pek. 24 Nisan'da Turkcell sözleşmem bitiyormuş. Vodafone'a başvurdum. 15GB RED 49 lira. Turkcell paketimse GNC Ekstra 6GB'tı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18

Bir arkadaşım dizüstü bilgisayarını satıyor. İlginizi çekerse diye şuraya bırakıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-msi-ge72-7rd-apache-gaming-bilgisayar-762492486/detay

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7