#logitech M180 ile 10 yılı geride bıraktık. Bu 10 yıllık süreçte yüzlerce kez düşse de çizikler içinde kalsa da elimin terinden yazıları silinse de stresli anlarımda etiketini aşındırsam da hala benimle birlikte. Arada bir kaç gün/hafta kızıp ölü takldi yaptığı oluyor ama eninde sonunda affedip eski haline dönüyor. Bir tek orta tuşu ölüm sessizliğine geçti ama onun da geri döneceğine inancım var 🙂

Aradan geçen yıllarda çok daha konforlu birçok fare kullansam da kendisini hiç bırakamadım. Bağlandığı bilgisayarlar, pilleri, yanımda gördüğü kişiler değişti ama onun yeri değişmedi. Bana bu yazıyı yazdıracak kadar duygusal bağ oluştu aramızda.

Bunca anı için teşekkürler emektar. Umarım daha uzun yıllar birlikte oluruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#xiaomirouter 4A'nın soldan ikinci anteni diğerlerine göre daha gevşek duruyor. Diğerleri tam ayarladığım noktada dururken bu kendi kafası nereye eserse orada takılıyor genelde. Aynı durumu yaşayan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
sametyukcll paylaştı.

Bugün Amazon Prime ile başladık madem ben de başka bir öneride bulunayım.

TRT, Spotify tarzı bir müzik ve podcast stream uygulaması yayınlamış. İsmi TRT Dinle.

Tamamen ücretsiz ve reklamsız.

TRT Radyo 3 sağolsun konusunda profesyonel insanlar listeler oluşturmuşlar. Atıyorum caz programı yapıp yıllarca bu konuda deneyimi olan insana caz listeleri hazırlatmışlar ki internette herhangi birinin yapmasından daha değerli bu bence. Özellikle konu TRT radyoculuğu ise. Gayet hoşuma gitti. Kullanılabilir.

Podcast başlığı altında program kayıtları da yer alıyor. Hatta zamanında Aşık Veysel'in katıldığı bir program bile mevcut.

Modları da ilgimi çekti. Hem ruh haline göre hem de "Huzurlu Bir Akşam" tarzında duruma uygun oynatma listeleri mevcut. Anasayfadaki önerilen listeler programa girdiğiniz saate göre değişiyor.

Özellikle TRT'nin devasa Türk halk ve sanat müziği arşivi için bile kullanılabilir. Henüz birkaç gündür kullanıyorum fakat fena gelmedi şimdilik.

İl bazında türkülerin olduğu çalma listeleri var.

Sesli kitap ve radyo tiyatroları da mevcut. Sesli kitaplar henüz çok olmasa da artacağını umuyorum.

Çocuklara özel çocuk şarkılarının olduğu bir bölüm de var.

İçerikler çevrimdışı kullanılmak üzere indirilebiliyor ve profilinizden kolay ulaşabileceğiniz şekilde kaydedilebiliyor.

Açıkçası benim devletin şu iki imkanı çok tatmin ediyor.
1- TRT2 ve Radyo3.
2- Bedavadan biraz pahalıya bilet satan devlet senfoni orkestraları ve opera, baleler.

Özellikle senfoni orkestraları bir sosyal devlet olmanın verdiği avantajdan ötürü çok değerliler gözümde. Dünyaca ünlü orkestralar pandemi döneminde seyircilerden para dilenecek hale geldiler gözler önünde. Ki biletleri normal zamanda bile alınacak gibi değil. Kalite kıyaslamıyorum. F/P oranında ciddi anlamda bu konuda ileride Türkiye'deki devlet senfoni orkestraları.

Kısaca ben beğendim. Umarım daha da geliştirirler. Bakarsınız başka bir streamer'a gerek kalmayacak kadar güzel bir ürün olur ileride.

#TRTDinle

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trt.trtdinle

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

https://teknoseyir.com/durum/1360512

Korktuğumuz başımıza geldi. #Kocaeli 'nin batı kesimindeki ilçelerde (Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası) #sukesintisi 48 saati aştı. Çeşitli noktalarda zaman zaman su gelse de şehir geneline stabil bir su akışı hala sağlanabilmiş değil. Hava birikmesinden dolayı bazı noktalarda hatların zarar gördüğü, çatlaklar oluştuğu, onarılmaya çalışıldığı söyleniyor. Bu dört ilçe dışındaki ilçelerde de bölge bölge sıkıntı yaşadığını söyleyen kişiler var.

Ülkenin en önemli sanayi şehrine 63 saattir su verilemiyor olmasını malum medyadan hiçbir gazete/kanal haberleştirmiyor.

Binaların su depoları bitmeye başladı, umarım yeni yıla susuz girmeyiz.

Ekşi Sözlük'teki konu başlığı: https://eksisozluk.com/28-30-aralik-2020-kocaeli-su-kesintisi--6773626?day=2020-12-31&p=1

İSU'nun Twitter paylaşımına gelen yorumlar: https://twitter.com/isu_destek/status/1344488167873810432/photo/1

İSU'nun Instagram paylaşımına gelen yorumlar. Bir noktadan sonra yorumları sınırlandırmak zorunda kaldılar: https://www.instagram.com/p/CJcoPH8jBCY/

Edit: Yerel kaynaklardan beslendiği için

Edit: Yerel kaynaklardan beslendiği için kesintiden etkilenmeyecek mahalleler açıklandı. Yorumlara ilgili mahalleleri ekledim. İSU'nun detaylı açıklaması:...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Edit: Yerel kaynaklardan beslendiği için kesintiden etkilenmeyecek mahalleler açıklandı. Yorumlara ilgili mahalleleri ekledim.

İSU'nun detaylı açıklaması: http://isu.gov.tr/haberler/detay.aspx?Id=8919

-Bu zamana kadar duyulmuştur ama duymayanlar/unutanlar için hatırlatma-
#kocaeli #sukesintisi

28 Aralık Pazartesi 23:00 - 30 Aralık Çarşamba 23:00 arasında Kocaeli genelinde, Yuvacık Barajı'ndan şehre su ileten ana hattın TCDD'nin 3.demiryolu hattı inşaatıyla çakışmasından dolayı 48 saatlik su kesintisi yaşanacak. Ana boru hattının güzergahı değiştirildikten sonra iletim devam edecek.

Salgın döneminde suya bu kadar ihtiyaç varken, herkes evlerdeyken 2 milyon nüfuslu şehrin suyunu 48 saat kesmek hangi aklın ürünüdür anlayabilmiş değilim. Demiryolu gerekli evet ama yine de farklı bir çözüm bulunabilseydi daha iyi olurdu. Umarım 48 saatte bitirebilirler.

Kesintinin tek olumlu yanı (ki bu da ne kadar olumlu sayılır o ayrı konu) yazın yaşanması muhtemel kuraklığa ne kadar hazır olduğumuzu test edebilmek olacak.

https://www.isu.gov.tr/duyurular/detay.aspx?Id=8901

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Amazon hesabınızla başka kişiler için de alışveriş yapıyorsanız dikkat edin, faturalarınız sizin adınıza kesilmiyor olabilir.

Aylar önce bir yakınım için kendi Amazon hesabımdan onun adına alışveriş yapmıştım, fatura da onun adına kesilmişti doğal olarak. Bunu tek alışveriş için yaptığımı sanıyordum ama meğerse Amazon onu benim varsayılan fatura adresim olarak kaydetmiş. O günden sonra verdiğim bütün siparişlerde fatura kesilecek kişi/adres olarak kendimi seçmeme rağmen bütün faturalarımı o kişi adına kesmiş.

Amazon'dan ürün sipariş ederken ödeme ekranındaki fatura adresi kısmını ciddiye almayın. Faturayı o adrese kesmiyor. Gerçek fatura adresini Hesabım sekmesinde ''Sipariş ve Alışveriş Tercihleri'' bölümünün altındaki ''Vergi Mükellefi ve Fatura Bilgileri'' kısmından görebilirsiniz, dikkatli olun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap