sametyukcll paylaştı.

#saberkraft 'ın yeni ışın kılıcı modelinin tanıtım heyecanını birlikte yaşayalım.
Türkiye saati ile bugün 23:00'de linklerdeki kutu açma videoları izlenebilir hale gelecek.

Kutuyu açanlar da #flame'i ilk defa görecekler, onbinlerce kişilik sw topluluğu da, ve disney.
Uluslararası bu topluluktaki, 3 kutu açılışını birden aynı anda ilk biz yapmış olacağız.
Ve henüz biz de izlemedik, o kadar çok yenilik yaptık ki, tepkileri çok merak ediyoruz.
Bakalım rezil mi olacağız, vezir mi, saati geldiğinde öğreniriz, cümleten iyi seyirler. 🙂

Jeremy Hall
https://youtu.be/n1K4eT4mNkk

Shameem Moshrefzadeh
https://youtu.be/Z95yUvwUBYw

Justin Polachek
https://youtu.be/a9k5C9tLllI

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 20

Bunu sen yapma bari Sony, sen yapma bunu!!!!!

#Sony #android

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önceden Kablonet modemini satmış olan var mı? Satıştan önce herhangi bir şey yapmak (MH'yi arayıp cihazdaki oturumu deaktive etmek gibi) gerekiyor mu?

#kablonet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • arandur @arandur

  Deaktive değil de sanırım alıp kullanacak kişinin arayıp aktive etmesi yeterli oluyor. Ben hiç satmadım ama ikinci el modem satın aldım. Müşteri hizmetlerini arayıp modemimi tanımlattırmıştım.

ETS 2'de hesabın buluta kaydedilmesi gibi bir durum yok muydu?

#ETS2

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Asistan'a Türkçe dil desteği geldi. Beta mı bilmiyorum, bana beta kullanıcısı olmadığım halde geldi. Buradan da betadan çıkmış olabileceği sonucuna varıyorum.

Bir önceki gönderi hem clickbait zannedildiği için hem de fotoğraflarda sorun çıktığı için tekrar paylaştım.

Şimdilik ufak sıkıntıları olsa da güzel çalışıyor. Bunlar da halledildiğinde Siri'nin önüne geçeceğini düşünüyorum. İlk denemelerimden görüntüler:

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#SonyXperiaXZ1 'e gelen Android 9.0 Pie güncellemesi hakkında ilk izlenimlerim:

+Herhangi bir yerde yazı yazarken imleci yazının üstünde gezdirdiğinizde iOS'teki gibi büyütecin açılması güzel bir detay olmuş.

-Fakat yine yazı yazarken sesi kısıp açar ve hemen akabininde yazmaya devam ederseniz ses seviyesini gösteren bölümün tekrar tekrar görünmesi hoş değil. Muhtemelen bir bug ve de bir sonraki güncellemede muhtemelen sorun çözülür.

+Ses seviyesi, açma/kapama ekranı gibi şeylerin sağ tarafa geçmesini sevdim. Güç ve ses tuşlarının hemen yanında olmaları tasarımda aynı kilit ekranının sağdan sola açılması gibi bir bütünlük sağlamış.

-Saati sola almalarını çok anlamlandıramadım. Herhalde "her şeyi sağa yapıştırdık, sol tarafa da bir şey koyalım bari" diye düşündüler.

+Yine ses seviyesiyle ilgili olarak bir müzik çalmasa/video oynamasa da doğrudan medya sesinin ayarlanabilmesi hoşuma gitti. Ayrıca telefonu bu bölümden doğrudan sessiz moda veya titreşime alabiliyorsunuz.

+Yeni kamera uygulamasını beğendim. Bazı manuel ayarları manuel moda geçmeden yapabilmek güzel oldu. Ayrıca fotoğraflardaki sulu boya efekti de bir nebze azalmış gibi geldi fakat bunu kullandıkça daha iyi anlayacağım.

-Parmak izi okuyucusunun kararlılığı artmış gibi görünse de eskisine göre yaklaşık 1 saniye daha geç tepki veriyor, bu da kullanım tecrübesini sekteye uğratıyor.

+Otomatik ekran döndürme kapalı olsa dahi telefonu yan çevirdiğinizde ekranı döndürme seçeneğinin çıkması özelliğini çok bekliyordum, gelmesine sevindim.

-Fakat bunun yanında Pie'ın saf sürümünde olan tek tuş seçeneğinin gelmemesine üzüldüm, o da en çok beklediğim özelliklerdendi.

-Bütün bunların dışında işletim sisteminde genel olarak bir tam oturmamışlık hissi var. Örneğin; aşağıdaki kontrol ikonları küçülüp koyulaştırılarak güzelleşmiş olsa da sağa doğru kaymış, Whatsapp'a girdiğinizde kontrol ikonlarının arka planı siyah iken bir sohbete dokunduğunuzda beyaz oluyor, Chrome'da yine o ikonların arka planı beyaz iken klavyeyi açtığınızda siyah oluyor, Spotify'ın bildirim panelindeki kontrolünde yazılar arasındaki boşluk tam orantılı değil, bildirim panelinin kendisi ha keza biraz özensiz hazırlanmış vs.

Çok uzun bir "ilk izlenim" yazısı oldu biliyorum fakat buraya kadar tamamını okuduysanız çok teşekkür ederim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
sametyukcll paylaştı.

🚩🥇
📢 Büyük Gün.. Bugün...! 📢

🇹🇷 İpek Hosting ✅

💥 Artık geleneksel hale gelen bu yıl 6. sini yaptığımız Teknoseyir’e özel İpek Hosting hediyeleri için çekiliş yapılacaktır. Fakat bu sefer hediyelerimiz daha dolu ve farklı 😁

1. Hediye -) 1 Kişiye Teknoseyir Plus (1 Aylık)
2. Hediye -) 1 Kişiye adsoyad.com.tr (1 Yıllık)
3. Hediye -) 1 Kişiye Profesyonel Paket Hosting (1 Yıllık)
4. Hediye -) 25 Kişiye Giriş Seviye Hosting (1 Yıllık)

Çekilişe katılım için bu gönderiyi paylaşmak(Teknoseyir'de) ve katılıyorum şeklinde yorum atmak yeterlidir. 😀

🎁 🎈 🎀 Çekilişten verilecek hediyeler, çekiliş sitesi sıralamasına göre verilecektir. 🎁 🎈 🎀

- Asıl ve yedek olmak üzere 2 farklı listede yapılacaktır.

⏰ Sonuçlar 26.10.2018 Saat: 17.00’da isim etiketlenerek açıklanacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 119

Uzun süre sonra elektriksiz bir gece...
#CepTelefonuFotoğrafçılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

''La olm niye çekip duruyon heç mi kedi görmedin sen! Alla alla...''

(Fotoğraflar Mayıs 2017'den kalma)

#kedi #kediseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

XZ1'i yaklaşık 3,5 aydır kullanıyorum. Cihazdan genel anlamda memnun olsam da son zamanlarda ön incelememde bahsettiğim kot pantolon deseni sorunu iyice gözüme batmaya başladı. Bundan dolayı da hem 6 aylık değişim sürem bitmeden hem de ilerde bu sorunu daha fazla kafaya takmamak adına cihazı servise vermek istiyorum. Fakat kafamda bazı soru işaretleri var.

1) Cihazı bildiğim kadarıyla hem Teleservice'e hem de KVK'ya götürebiliyorum. Hangisine değişim talebinde bulunursam daha hızlı ve sorunsuz hizmet alabilirim (Teleservice'in Maltepe, KVK'nın Kartal şubesine yakınım)?

2) Bu konuda tecrübesi olmuş arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi?

3) 3,5 aylık kullanım esnasında doğal olarak ekranda kılcal çizikler ve ahize bölümünde biraz tozlanma oldu. Acaba bu tür küçük şeyleri bahane ederek değişimi reddedebilirler mi?

4) Değişim sonucunda da aynı sorunla karşılaşırsam ne yapmalıyım?

Şimdiden teşekkürler.
#XZ1 #KVK #Teleservice

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Evet hem teleservice hem de kvk bakıyor. Ben izmirde kvk kullandım memnun kaldım. Tecrübem oldu kot desen problemi beni rahatsız etti büyüteçle bakıp sinir oluyordum kafama takılıyordu vs. önce sony türkiyeye mail attım telefonda içinde destekten yazabilirsin. Geri döndüler servise verebilirsiniz dediler verdim. 1 hafta falan sürdü kapalı kutu değişim cihazını aldım. Ama sende tabi bilemiyorum çizik çok göze batıyor mu ? ahize sorun değil ıslak mendille araya az bastırıp temizleyebilirsin. Değişim için verdiğini doa kapsamında olacağını söyle ve kutusu aksesuarları ile birlikte tas tamam teslim et.
  Değişim sonucunda aynı sorun olursa ya tekrar şansını deneyeceksin ama o zaman da değişmeyebilir ? son çare de thh'e şikayet edeceksin.

  • sametyukcll @sametyukcll

   @orcun Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.

   Cihazı dün KVK Kartal'a verdim. Ekrandaki çizilmeleri görüp not aldılar. Cihazı servise götürmeden önce Sony'i arayıp cihazı 3,5 aydır kullandığımı söylememe rağmen DOA raporu ile ilgili bir şey dememişlerdi. Fakat KVK, DOA raporunun cihazın alındığı ilk 1 ay içerisinde çıktığını, yine de rapor isteğini alabileceklerini söyledi.

   Bakalım sonuç ne olacak. Durumu buradan bildiririm.

  • sametyukcll @sametyukcll

   @orcun Değişim talebinde bulunduğum halde şu anda cihazı onarımda gösteriyor. Bu değişim talebi için gerekli incelemelerin yapıldığını mı gösteriyor?

  • Orcun @orcun

   @sametyukcll Hem öyle olabilir, hem de olmayadabilir. 🙁

  • sametyukcll @sametyukcll

   @orcun Umarım inceleme yapıldığını gösteriyordur 🙁 Sizde durum nasıldı?

  • Orcun @orcun

   @sametyukcll Ben servise verdikten 3 gün sonra baktığımda değişim cihazı bekleniyor diyordu. Ondan öncesini bilemiyorum.

  • sametyukcll @sametyukcll

   @orcun Cihazı ayın 20'sinde teslim aldım. Sorunu net olarak ifade etmeme rağmen değişim gerektirecek, cihazın kullanımına engel bir sorun bulamadık dediler. Açıkçası ben de uğraşmak istemediğim için alıp gittim. Çizgilerle birlikte yaşayacağız artık.
   Bir daha Sony telefon alır mıyım, muhtemelen hayır. Daha doğrusu Sony'nin telefon bölümü Türkiye'de bir sonraki cihaz değişimime kadar ayakta kalabilir mi? Sanmıyorum...

  • Orcun @orcun

   @sametyukcll Hadi ya üzüldüm böyle olmasına, o peki kot desenini harbi çok farkediyor musun ? bende değişti korkuyorum şimdi büyüteçle incelemeye vs. hadi baktım ettim gene varsa bu sefer thh ile uğraştıır bunlar al başına belayı 6 ay telefonsuz bekle değişsin diye vs. hadi bunu ucuzken aldık para iadesi çıkarsa nabacaz ? ne alınır o paraya ? vallahi ortada hiç gibi kaldık. Tahminimce benimde son sony cihazım budur. Bundan sonra ya samsung alırım ya da iphone.

  • sametyukcll @sametyukcll

   @orcun Servise vermeden önce açık renklerde büyüteçle bakmadan rahatça seçebiliyordum. Şimdi gözüme o kadar batmasa da görüyorum. Aslınde Teleservice'e de versem mi diye düşündüm de, sonradan bahsettiğiniz şeylerden dolayı vazgeçtim.

  • Orcun @orcun

   @sametyukcll Benim teleservice ile hiç iyi anım yok, kutudan bozuk çıktı alet res atıyordu ona bile neler çektim neler.

 • Nostromo @nostromo

  Kot pantolon deseni sorunu ne oluyor ?

  • Mkyb @mkyb

   Ekran camının altında izler oluyor. Kullanıma engel değil. Ekran açıkken gözükmüyor. Fakat rahatsız edici.

  • Orcun @orcun

   @mkyb + olarak en parlak ekranda full açık parlaklığı ve beyazlarda daha çok oluyor. Diğer renklerde farketmek çok zor. Ben beyazlardakini farketmek için bile büyüteçle ekrana bakıyordum. Takıntılı biri olmasam devam ederdim ama takıntılıyım. İşyerinde de baya kişiye gösterdim hani anlayan var mı diye bir allahın kulu da anlayamamıştı.