digiturk'ten aradığını söyleyen bir numara gün içinde 8 kere taciz etti arayarak. en son dayanamadım bilgi almak istiyoruma tıkladım. bir daha aradılar başka bir numaradan. bu sefer insan aradı robot yerine. açınca bilgi almak istemiyorum, bir insan bir günde 8 kere aranmaz ne yapıyorsunuz dedim özür dileriz dedi kesildi aramalar.
digiturk ile hiçbir alakam olmadı bugüne kadar. numarayı nereden öğrendiklerini bilmiyorum. olağan şüpheli yemeksepeti gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • erinceray @erinceray

  Beni su arıtma cihazı için arıyorlar. Her defasında istemiyorum diyorum 1-2 ay(bu süre kısalıp uzayabilir) sonra tekrar arıyorlardı.En son birisi aradı. yok efendim ücretsüz veriyormuş da, 30 gün sonra geri alıyormuş da vs. Bende dedim istemiyorum, ihtiyacım yok, ilgilenmiyorum. İnatla neden istemiyorsunuz? Daha önce kullandınız mı? filan diye tekrar tekrar sordu. Bende normalde hiç saygısızlık yapmam özellikle firmaların satış temsilcisi, m. hizmetlerinde çalışanlara. Çünkü; onlarda insan, onlarda bayılmıyordur her gün yüzlerce kişiye satış yapmaktan veya destek vermekten. Ancak bu arkadaş sabrımı cidden aşırı zorladı. Bende sert ve yüksek bir ses tonuyla "ya arkadaşım istemiyorum işte, anla ya. Bir daha da beni aramayın. Kara listeye alın" dedim. O da peki deyip şak diye kapattı yüzüme telefonu. Peki bu tepkimin bir faydası oldu mu? Tabiki de hayır. bir süre sonra aynı su arıtma markası için aradılar. Ancak bu sefer başka biriydi ve tek seferde anlayıp uzatmadan bitirdi konuşmayı.

 • rafflesia @rafflesia

  "yeni abonelere özel devlet destekli limitsiz internet" bu lafı kaç kere ve kaç telefon numarasından dinlediğimi hatırlamıyorum bile. İsim vermeyeyim ama bilgilerimizi paylaşan kaynağın iş başvuru siteleri olduğunu düşünüyorum.

 • cestlavie @cestlavie

  "internetsiz kimse kalmasın..." diye bir spamci var bende de. daha bu üç kelimeden fazlasını dinlemeye tenezzül etmedim. çooook uzun süredir arıyor en olmadık anda 😀

 • ömer akgül @tuhalf

  Ben bilgi almak istemiyorum demiyorum artık. Açıp trollüyorum. Deli saçması şeyler anlatıp zamanlarını çalıyorum.

@senturkmurat1999 siz mi sildiniz gönderiyi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Yok hocam ben de şimdi gördüm yorumun uçtuğunu.

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  @gamsizm LP'den nasıl izin alabilirim? Baktığı bir iletişim kanalı var mı? Ona göre karikatürler gibi izin vermediği şeyleri paylaşmayalım. Buradan yazsak siz iletir misiniz?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Birkaç kişi açıktan sormuştu Twitter'dan birkaç kişi de TS üzerinden iiletişimden mail atmıştı. Ki çoğu ordan soruyor. Cevap vermediği sürece kullanamazsın.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @gamsizm Peki bunun bugün olmasının bir sebebi var mı? Eğer yaptığımız komik görselleri kullanamayacaksak bunu herkesin görebileceğini şekilde paylaşın derim. (Kurallara da eklenmeli) Belki mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi mesaj alanının yanında sizin eklediğiniz resimleri -sticker gibi- kullanma kutucuğu ekleyebilirsiniz. Oradakilerden kullanırız.

   Daha sonra bir form oluşturulur, üyelerin yaptığı resimler size gelir ve onaylarsanız kullanabiliriz.

   Siz de kabul edersiniz herkesin hangi resim izinli hangisi izinsiz bilmesi mümkün değil.

  • 3.14 @159

   @ozgurg o an gamsizm'in paşa gönlü ne istiyorsa öyle olacaktır şeklinde yazılmalı kural. çünkü gördüğüm kadarıyla öyle işliyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @ozgurg Gerek yok zaten biz pek bir şey demiyoruz ve silme yetkimiz var. Ben kendimle ilgili fotoları silebiliyorum zaten. Uyarı gerekiyorsa o kişiyi uyarabiliyorum. Umut ise üye, onun bu şansı yok fark o.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @gamsizm Demek istediğim şöyle bir şey. Bu tarz bir buton ile doğrudan sizin onayınızdan geçen capslerden seçebiliriz. Size iş yükü getirir onaylamak tabii. Bu sitede en çok etkileşim alan şeylerden biri TS capsleri (Inside joke) için yapılabilir.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @ozgurg Dediğim gibi buna gerek yok çoğu zaten kalıyor. Ama Umut üye. Üyelerim birbirleri hakkında böyle şeyler yapması hatta montajı geçtik bir satır ifadeyi alıp ayrı konu açması bile burda istediğimiz bir şey değil malum.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @gamsizm Umut üye de aynı zamanda bir editör? (Şu an onu izliyorum. 😀 ) LP ve siz için mi bu kadar sık bir engelleme yok? Dalga geçmiyorum, kurallar belli olmadığından neyin yasak neyin yasak olmadığını öğrenmeye çalışıyorum.

  • 3.14 @159

   @gamsizm umut da pek ala bildir butonunu kullanarak bildirebilir eğer rahatsız oluyorsa. altına yorum yazabilir. istemiyorum bunu yapmayın diyebilir. hiç umrumda olmazdı açıkçası bunlardan herhangi biri olsaydı ve açıklama şeklinde iletilseydi yorumumun silinme sebebi. bernie sanders da istediği gönderileri silemiyor bu arada onun da bu haklarını korur musunuz?

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @159 Aslında kurallarda öyle bir madde var.

   "TeknoSeyir'de yöneticiler ya da yöneticiler tarafından yetkilendirilmiş kişiler, gerekli gördüklerinde, kendi yorum ve kanaatlerine dayanarak, üyelikleri askıya alabilir, tamamen sonlandırabilir."

   "Yöneticiler kısaca ‘caps' diye adlandırılan fotoğraf paylaşımlarını, neden belirtmeden kaldırabilir. Yasak olmasa bile, izin verilmesi yoruma ve kanaate bağlıdır."

  • Orcun @orcun

   @159 @ozgurg Beyler şunu da unutmamak lazım, biz TS'de elbette yazıyoruz çiziyoruz birşey katıyoruz veya katmıyoruz vs. vs. ama neticede bu site ne sizin ne de bizim. Bugün Murat hoca dese ki '' YETTİ AKIŞ MAKIŞ YA SİTEYİ DE KAPATIYORUZ ÇEKECEZ FİŞİNİ, BUNDAN SONRA YUTUP VAR O KADAR SİTE MİTE YOH '' ne yapabiliriz ki ? tamam abi deriz geçeriz bitti. Hani mahalle maçlarında top sahibi diye bir kavram vardı, hani o topun sahibi takımı o kurar işte kuralları o koyar isterse oynatmaz vs. vs. gibi gibi. Ha diyeceksiniz ki sen bize böyle diyon sen de tam tersi davranıyon ? işte ne demişler imamın dediğini yap ama yaptığını yapma o hesap. 😀

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @159 Bunların hiçbirini yapmak zorunda değil işte. İnsanları bu hale düşürmemek için önce siz izin alıyorsunuz. Bernie Sanders bunu bir yardım kampanyasına çevirip on binlerce dolar yardım topladı. Çok ünlü kişiler için biraz daha farklı işliyor bu kurallar. Hatta hakaret konusunda bile mahkemeler sıradan vatandaş gibi davranmıyor. Dediğim gibi asıl mesele Umut'un üye olması. Silme hakkı olsa ben karışmazdım. Benimle ilgili beğenmediğim bir paylaşım olursa da siliyorum. İzin almanız lazım yine ama almasanız da sildiğim için çok kafayı takmıyorum.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @159 Boşuna konuşmuşuz. Yeni de eklenmemiş. Konu bitti benim için, dağılabilirim.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @orcun Orası öyle tabii. Ama TS birçok konuda üyelerle zıtlaşmaya devam ettikçe ortada zıtlaşacak üye kalmayacak. Tüketiciler yeterince ses çıkartırsa çöplük kurallarını değiştirebilir.

  • 3.14 @159

   @gamsizm çok ünlünün sınırı nedir? kaç kişi tarafından tanınması gerekiyor? 350 bin kişilik youtube kanalında her gün bir videosu olan, ve sadece bu youtube kanalının izleyicileri tarafından takip edilen bir forum kullanıcıları arasında bu kişi ünlü değil midir?

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @orcun Eskiden olsa tartışırdım burada bu konu için. Artık benim de umudum yok bir şeylerin değişebileceğinden. Dediğin gibi çöplük onların ve tartışmada kaybeden tarafta olacağım, karar değiştirecek kadar çok değiliz. Bakalım artık site ne zaman tahammül sınırlarımı aşıp üyeliğimi sildirecek duruma gelecek merak ediyorum. Soğuyorum yavaş yavaş siteden.

  • Orcun @orcun

   @ozgurg Özgür beni biliyonuz, az çok yani tanıyan var yazılarımdan vs. vs. kaç senedir uğraşılıyor birşeyler anlatılıyor. Yani TS'in biz kötülüğünü mü istiyoruz ? hep önerdik ya, akış açıldığından beri birşey önerdik dedik böyle böyle olsun yapılsın vs. vs. sonuç ? toplasan akışta 100 küsür tane adam ya var ya yok. Peki geçmişte böyle miydi ? sende benim gibi eski üyesin hergün takılıyorsun. Şimdi sende söyle bu kadar adam ts'i bırakıp gidenler vs haksız mıydı ? ya birtane önerimiz dinlendi mi ? uygulandı mı ? yani o yüzden ben artık yıllardır aynı şeyi demekten de sıkıldım. Ha takılıyorsam da hep diyorum yardım etmek için insanlara yazıyorum çiziyorum full geyik işte şu bu da yapsak bile gene de illa ki birbirimize her konuda yardımcı oluyoruz.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @orcun Hala durmamız hata bile sayılabilir. Şu ortam için buradayım. Ama kullanıcı isteklerinin neredeyse hiçbirine cevap verilmediği için ne gerek var ki diyorum sitede olmaya, kanala katılmaya. Daha küçük ama daha çok çalışan onlarca kanal var. Onlara katılır giderim. Ama işte hata bizde.

  • Orcun @orcun

   @ozgurg Hani yarın site silinse zerre de üzülmem açıkçası, sağolsun çok arkadaş telegramdan vs ekleştik haberleşiyoruz birsürü de telefondan wp'dan oradan buradan yazışıyoruz. Ne yapalım yani ? giderse de gitsin. Ha ortamına üzülürüm tabi ki ama derim ki tamam bari bitti der geçerim.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @orcun Ben de üzülmem. Aklımda buradaki insanlar olan muhabbetim kalır ama işte farklı platformlarda buluşmak mümkün. Kullanıcı olarak yıllardır doğru bildiğim önerileri getirdiğimi düşünüyorum. Bu noktadan sonra ben de saldım. Hasta bitkisel hayatta, umudu kestim tamamen. TS bir şirket ve kendileri için en doğru kararı vermek isterler. En doğru kararlar beni mutlu etmiyorsa burada kalmamın da bir anlamı yok, ne kadar zorlayabilirim? (Açıkçası TS formatında adam akıllı alternatif yok, burada olmamızın bir sebebi de bu)

  • Orcun @orcun

   @ozgurg Bende ona takılırım o kadar. Ya sen Arda vs yıllarca nelerle uğraşıldı. Arda hele adam daha site yeni dönemlerindeyken vs. windows phone'a uygulamasını yazdı ya tamam web şeyi idi ama olsun adam uğraşmış mı ? uğraşmış yapmış. Keza @frt ne eklentiler neler neler yaptı sonuç ? daha ne arkadaşlar neleri neleri yaptı da değişen hiçbirşey olmadı.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @orcun Üstelik site kullanıcılara bir gelse kullanıcılar siteye 10 gelecek. Kapının altından zarfla para atan vardı sitede yahu.

   MG dışında başka muhatap da yok. Diğer yöneticilerin bu içerik silme ve site kuralları konusunda ne düşündüğünü merak ediyorum.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @orcun Teknik konularda HK gelip gidiyor. İşi artık bu olmadığı için yargılayamam ama çoğu sorduğum soruya nazik ve profesyonel bir şekilde cevap verdi. LP zaten siteden bi' haber gibi gözüküyor. Çözülemeyen bir düğüm var. "Darboğaz var darboğaz 😀 "

  • Orcun @orcun

   @ozgurg Öyle tabi ki ? ne artılar olacak kim bilir ? bırakan adamlar geri gelecek vs. vs. dahada büyüyecek belki ? yani tamam biz kullanıcısıyız daha ne yapabiliriz ? tamam ts'den plus üye olalım işte yt'dan destek olalım katılalım eee daha ne ? özelden iban isteyip oraya para mı atalım ? yani yok işte olmuyor. Hiçbir sitenin korkudan tepkiden yapamadığı şeyleri sen ben bizler yaptık değil mi ? DH'de denedi ya kupa işini vs ellerine yüzlerine bulaştırdıklarını Mesut Çevik söylemişti satılmadı süs olarak durdu vs demişti çünkü oranın kitlesine bunu satamazsın bağlı değil ki adam sitene ? Ama ts öyle mi ? değil. Ha yönetim olayını bilemiyorum. Bizim gördüğümüz kadarıyla Murat hoca var başka bence 2-3 tane daha belki vardır ? ama başka da sanmıyorum.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @orcun Bu değeri iyi değerlendiremediklerini düşünüyorum benzer şekilde. Ellerinden kaçınca fark edecekler sanırım. Eskiden çok bilgili üyeler vardı farklı konularda. Şimdi sadece tanıdıklarımı görüyorum. Eksiliyor ama yeri dolmuyor.

   (Yine hak ettiğinden fazla konuştum site hakkında ya. Bu bugün bu konu hakkında son yorumum olsun)

  • Orcun @orcun

   @ozgurg En son dhw gibi olacak bence, dhw kapanmadan öncesi de içerden kemik kitlesi cursedhardware diye site açmışlardı öyle kendilerince takılıyorlar. Ohooo ne adamlar gitti ya. Linux şeysi derleyen anlatan işte sistemi inceleyenler ohoo çok orjinal internette olmayan duyulmayan şeyleri yazıyorlardı. Hepsi küstü bıktı bunaldı gitti.

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   @salledacil reddit işi zamanında olsa iyi olurdu ki ben de oyumu oraya kullanmıştım. Ama huzursuzluk çıktığında üyeler toplanıp farklı bir yöne gitti ve daha beteri oldu kapandı gitti o mesele. 😀 O yüzden şimdi gittiği yere kadar burası, daha sonrasını da o zaman düşünürüz artık.

 • Höşelek @benvaryaben

  anlamadığım şey zaten tüm kontrolün sizde olduğu bir siteye yüklenen içeriğin mizah amaçlı montajlanıp tekrar yüklenmesinden rahatsız olmamanız gerekir. tabi eğer egonuz yoksa...
  yasal boyutta haklı olabilirsiniz.işin doğrusu da dediğini gibi. ama internet ortamı böyle bir şey. şahsen ben böyle bir işe girsem ve birileri beni montajlasa hakaret içermediği sürece bir şey demezdim. bazı şeyleri gereksiz abartıyorsunuz. konuyla hiç bir alakam yok ama dahil olamadan edemedim.

 • xpow3r @xpow3r

  maşallah akıyor site 😀 yine ortam gerilmiş 😀 Konu ile ilgili benim fikrim (montajı görmedim ama) montajda hakaret,aşağılama v.s gibi bi durum yoksa ve montajda kullanılan kişinin bi şikayeti de yoksa. Mod kafasına göre post silmesi doğru değil.

https://www.youtube.com/watch?v=owCZOFpBMjA
her seferinde böyle oluyor

Bir şey alırken bir bilene danışmak

Tam bir enişte hareketi... Bir şey alırken bir bilene danışmak.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

şu an twitchte teknoseyiri izleyen 8 kişi:
https://www.youtube.com/watch?v=zssrYjUYfeQ

Instagram Canlı Yayından Ayıp Olmasın Diye Çıkamayan Adam

Başkasının instagram canlı yayınından ayıp olmasın diye çıkamamak. İlker Gümüşoluk YouTube Kanalına ABONE OLUN: http://goo.gl/BX1Y0I Apartman Sohbetleri: htt...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

alternatif twitch arka planları

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

potplayer'ın pop-up göstermesinden sonra player arayışımı mpv player ile bitirmiş bulunmaktayım. VLC'ye göre çok daha sade, kullanışlı. birkaç ayarını yapıp, gerekli scriptleri indirdikten sonra şimdiye kadar kullandığım en iyi medya oynatıcı oldu sanırım.

https://github.com/mpv-player/mpv

oynatıcının bir grafik arayüzü yok. sadece On Screen Display ile oynat durdur, tam ekran, altayazı değiştir gibi basit butonları var. ihtiyacınız olan çoğu şeyi klavye kısayolları ile yapıyorsunuz.

klavye kısayolları:
https://mpv.io/manual/master/#interactive-control

klavye kısayollarını değiştirmek için de bir grafik arayüzü yok. onu da şu dosyayı oluşturarak değiştiriyorsunuz.
%appdata%/mpv/input.conf

diğer player özelliklerini değiştirmek için ise:
%appdata%/mpv/mpv.conf
dosyası oluşturulması gerekiyor.

input.conf dosyam:
WHEEL_UP add volume 5
WHEEL_DOWN add volume -5
ctrl+WHEEL_UP seek 10
ctrl+WHEEL_DOWN seek -10
ctrl+d cycle deinterlace
d no-osd sub-seek 1
a no-osd sub-seek -1
c add speed 0.25
shift+c add speed -0.25
alt+c set speed 1

daha ileri ayarlar için: https://github.com/mpv-player/mpv/blob/master/DOCS/man/input.rst

mpv.conf dosyam:
--no-border
--snap-window
--sub-scale-by-window=no
--sub-font-size=45

bunların yanında autosub scriptini de indirdim, otomatik altyazı indiriyor. bunu kullanmak için eğer python kurulu değilse kurmak, daha sonra "pip install subliminal" ile subliminal'i kurmak gerekiyor.

edit: autosub linuxtaki anaconda'nın subliminal yolunu kullandığımızı varsayıyormuş, bunun için scriptin içerisindeki
local subliminal = '/opt/anaconda3/bin/subliminal' olan kısmı
local subliminal = 'subliminal' olarak değiştirmek gerekiyor.
bu şekilde windowsta da subliminal windows PATH'e eklenmiş ise(pip install subliminal ile eklenir) çalışır.

bu ve diğer olası faydalı scriptler:
https://github.com/davidde/mpv-autosub/blob/master/autosub.lua
https://github.com/mpv-player/mpv/wiki/User-Scripts

mpv-player/mpv

🎥 Command line video player. Contribute to mpv-player/mpv development by creating an account on GitHub.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

amazon.de sitesinde 23 euroya satılan kulaklığa yolda ne oluyor da burada 730 lira oluyor?
adamların bütçe dostu dedikleri kulaklıkların burada nimetmiş gibi satmalarının sebebi nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap