Cem KOÇ paylaştı.

Güne çok güzel bir haberle başladım. 2017-18 yılları arasında üniversitedeyken hocamla birlikte yaptığımız akademik çalışmayı makale haline getirip Springer Yayınları tarafından çıkarılan Multimedia Tools and Applications dersine göndermiştik. Yaklaşık 1.5 yıl süren yayın sürecinin ardından bugün itibariyle makalemizin dergiye kabul edildiğinin haberi geldi. Bu süreçte bilim insanlarına olan saygım on kat daha arttı. Bizim makalemiz görüntü işleme ve semantic web hakkında. Derginin bu ayki ilk sayısı ile birlikte yayınlanacaktır sanırım. Makale yayınlandığında yayın süreciyle ilgili bir blog yazmayı düşünüyorum. Şimdilik bu kadar, sevincimi paylaşmak istedim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 23

Selamlar arkadaşlar. Bugün 13'de İzmir Karşıyaka Hilltown AVM'de Mi Store açılışına gidecek var mı?

https://www.instagram.com/mistorehilltown/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Cem KOÇ paylaştı.

Tekrar Selamlar 🙂 aşağıdaki ürünleri satıyorum ilgilenirseniz mail adresinizi bırakın iletişime geçerim. #ikinciel #satılık

*Raspberry Pi 3B+ / Kutulu ve alüminyum soğutucusu üzerinde (200₺)
* Raspberry Pi Kamera versiyon 2 / kutulu (150₺)
* Orijinal Arduino Mega 2560 (100₺)
* Su geçirmez 48-12 volt 30 Amper DC-DC çevirici (100₺)
* Scrikss 722w altın/krom dolma kalem / kutulu. (100₺)
* Uni-t UTD2025CL Osiloskop / kutulu ve garantili / (1200₺)
* DDR2 2*1GB Ram (tanesi 20₺)
* Xiaomi mi band 2 + kordon. (60₺)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Cem KOÇ paylaştı.

Cuma gününden itibaren eğitim amaçlı işlemci projemle Teknofest'teyim. Sorunuz varsa alabilirim.
https://www.instagram.com/p/B2hQZSNhMjv/?hl=tr

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar TS ahalisi.

"Ah nerede o eski TS" konulu bir gönderiden merhaba. Dinazorlaşmaktan hoşlanmam pek ama gerçekten de buradaki eski üslup kalmıyor artık.

Kimseye burada "TS Sosyal nasıl kullanılır?" konulu bir seminer verme hadsizliğinde bulunmayacağım. Diyeceklerim sadece eleştiridir.

Fakat son zamanlarda (1-2 yıl) çok fazla kullanıcının burayı twitter gibi kullanıyor olması açıkçası canımı sıkmaya başladı. Sanki üyenin kendi profilinde geziyorum da ne ile ilgili yazdığını bilmem için önceki gönderileri de okumam lazımmış gibi hissediyorum.

Kimisi maç izlerken pozisyonla ilgili "Yuh ya buna da düdük geliyorsa futbolu bırakıp gidelim." yazıyor mesela. "Ne düdüğü ne futbolu? Kimsin sen ve neden ben okuyorum yazdıklarını?" diye içimden küçük bir sorgulama macerasına çıkıyorum. Bakın içinde futbol kelimesi geçtiği için anlıyorum spor ile ilgili olduğunu. Ya da çok başka bir ironi yaptı da kapasitem yetmedi anlamaya. Zira başka ipucu yok.

Kimisi gönderme yapıp sıfır tag ile olayı anlamamızı istiyor.
Bakın orijinal espri severim ben. Hatta TS kullanıcı profilindeki en sevdiğim özelliklerden ilk 3'e girer bu. Fakat ya laf sokuyor ya gönderme yapıyor ama bunu anlamak için ya 5 dk önce bilmem ne sitesinde çıkmış bir habere bakmam gerekiyor ya da yorumları didiklemem gerekiyor. "Espri kalitesi de düştü azizim" düşüncesine itiyor bunlar da.

Zaten baktım içimden çok konuştum buraya da yazmak istedim.

Buradaki çözüm "engelle geç" olabilir. Evet haklı da olabilirsiniz. Aslında büyük resme baktığımızda ben bu durumları yazanları eleştirmek yerine yararlı durum yazan arkadaşların azlığını sorgulamam gerektiğinin aslında farkındayım.

Eskiden buraya günün yararlı yazıları nelermiş, kimler neler yazmış diye girerdim. Şu an 1 hafta girmesem en fazla ne kaçırabilir ki diyorum inanın. @erenhatirnaz 'ın haftalık yazılım günlüğü de olmasa bu ihtiyacımı karşılayacak hiç bir şey kalmadı galiba ayda bir çıkan çeşitli kişilerden gelen yazılar hariç.

Beni buralarda olanlar bilir zaten. Genelde durum yazmaktan öte yorumlarla birşeyler paylaşmaya çalışırım. Bir ara zamanım da daha fazla iken ilgilendiğim birkaç konu ile ilgili yararlı olabilecek içerikler yapmaya çalışırdım. O yüzden yazdığım şeyin değerli olmasını istediğim için yazdığım durum sayısı çok çok azdır.

3-4 sene önce buradaki muhabbete frekans tutturamamış kişilerin klişe paylaşımlarından dolayı FacebookTadındaPaylaşımlar etkiketi türemişti espri olarak. Şu an öyle bir içerik paylaşan insan kendisi bu etiketi koyuyor. Orada bir espri altında eleştiri vardı. WTF?

O zamanki en yararsız etiketi (ki kendileri de gayet yararlıdır) BirazMüzik etiketi olarak görürdüm.

Geçmişe özlem moda evet. Fakat şapkayı çıkarıp önümüze koyduğumuzda aynı noktaya geliyoruz.

Güzel insanlar o güzel klavyelerini bırakıp ya gittiler ya da yazmayı bıraktılar. Bari site çökse de azalarak bittiğine şahit olup bizdeki olumlu anıları da bitirmese derken sözlerime son veriyorum.

Meydanın boş kaldığını düşünen bir TS üyesi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
Cem KOÇ paylaştı.

Spotify’ın “satılık” müzik listelerini keşfetmeye hazır mısın?!

Çağımız parayla ünlü olma çağı… Kapitalist tekelleşme her alanda olduğu gibi müzik endüstrisinde de yozlaşmaya neden oluyor. Parayla yapılan playlist’ler,
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Cem KOÇ paylaştı.

#akış
#tsopenteam
#Uygulama

Merhabalar, gündem podcast web uygulaması kaynak kodlarını paylaşıma açtım. Dileyen istediği gibi kullanabilir.

Github
https://github.com/tsopenteam

Github Uygulama Repo
https://github.com/tsopenteam/gundem-app-web

Web Uygulama
https://tsopenteam.github.io

İletişim
tsopenteam@gmail.com

Ts Open Team

Ts Open Team has 4 repositories available. Follow their code on GitHub.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#benimmasaüstüm sade olunca güzel. 21:9
#Deepin

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Cem KOÇ paylaştı.

Alman halk oyunu ile merge sort algoritması anlatımı. Çok iyi ya 😀
https://www.youtube.com/watch?v=XaqR3G_NVoo

#Programlama #Algoritma #Dans

Merge-sort with Transylvanian-saxon (German) folk dance

Created at Sapientia University, Tirgu Mures (Marosvásárhely), Romania. Directed by Kátai Zoltán and Tóth László. In cooperation with "Maros Művészegyüttes",...
BeğenFavori PaylaşYorum yap