İnternet bağlantınızda #AV1 codec'li video test etmek için: https://demo.bitmovin.com/public/firefox/av1/ . Düşük internet bağlantısında bile yüksek çözünürlük ve kalite vaat ediyor.
Ayrıca Firefox'un 67.0 numaralı versiyonunda varsayılan olarak açık geliyor bu codec desteği.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Clicker Heroes isimli oyun Çinli bir şirket tarafından kopyalanmış ve isim hakları da alındığı için AppStore'dan silinmek ile karşı karşıya. Geliştiricisi Reddit'de konu açıp destek istemiş.

#OyunGündemineMalzeme @harrower @ugury
Kaynak: https://www.reddit.com/r/gamedev/comments/bs6n3l/apple_removed_my_game_from_the_app_store_because/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TeknoSeyir Profil İndirici'den son gelişmeler:
* Blog yazılarındaki resimleri HTML içerisinden işleyip tek satırlık linkler şeklinde göstermek kod karmaşıklığını arttıracağı için resim linklerini 'Resimler:' kısmında yazıdaki sırasına göre alt alta yazdırdım.
* Yazdığınız ürün incelemelerinde ürüne verdiğiniz puanı getiremiyorum.
* Yetki gerektiği için engellenenler listesini getiremiyorum.

1.0.0 versiyonunu bu haliyle yayınlamayı düşünüyorum arkadaşlar. WordPress API sisteminden bizimle ilgili her şeyi getirebiliyor bu haliyle, HTML tarafını işleyerek getirebileceğim bir çok veri daha var, onları da yapmaya başladım, nitekim takip edenler ve takipçiler listesini HTML tarafından getiriyorum ama ilk versiyon için daha fazla beklemek istemiyorum. İlk versiyonu çıkıp, sizlerden geri bildirimlerle küçük versiyon ilerlemeleri yapmayı, daha sonra da HTML tarafındaki verileri işlemeyi bitirdiğimde de duruma göre 2.0.0'a çıkmayı düşünüyorum. Yarın itibariyle kodlara yorum satırları eklemeye ve README dosyasını yazmaya başlayacağım. Bitirdiğimde kodları github'a atıp, buradan da blog yazısı yazarak duyuracağım.

Bu arada Github'da ve buradaki duyuruda kullanmak için banner tarzında bir görsel hazırlayabilecek arkadaşlardan katkılarını bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu aralar TeknoSeyir Profil İndirici ile uğraştığım için fazlaca muhatap oldum WordPress API sistemiyle, bu nedenle çok rahat söyleyebilirim ki: Çok iyi bir API yapmışlar. Al bu API çıktılarını üniversitede ders olarak okut "API nasıl yapılır" diye. Üşenmezsem bir ara WordPress API sistemini anlatan bir blog yazabilirim. Şimdilik dökümantasyon linkini bırakıp kaçıyorum: https://developer.wordpress.org/rest-api/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu akşam akıyo maşallah 😀
TeknoSeyir Profil İndirici betiği çalışmada son durum:
Notlar:
* Profil resminiz animasyonlu bir gif dosyası ise ana dizindeki 'profil-resmi.jpg' dosyası gerçek profil resminiz olmayabilir. Gerçek profil resminiz 'resimler' klasörü içerisine indirilecek. Bu sorunun sebebi WordPress'in Gravatar sisteminin GIF uzantısını desteklememesi ve TeknoSeyir'de bunun farklı bir şekilde çözülmüş olması.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 18

Bir süredir üzerinde çalıştığım TeknoSeyir Profil İndirici'de son durum bu şekilde.
Notlar:
* Yetki gerektiği için kendi durumlarınız dışındaki durumlara yaptığınız yorumları getiremiyorum.
* WordPress yapısı nedeniyle durumlarda paylaşılan bağlantıların önizleme görüntüleri de resimler klasörüne indiriliyor. Maalesef ayırt etmenin bir yolunu bulamadım.
* Nedenini anlamadığım bir şekilde bazı kullanıcıların bilgilerini getiremiyorum. Bazı yorumlarda kullanıcı adlarını göremezseniz nedeni büyük ihtimal budur. Örneğin: https://teknoseyir.com/wp-json/wp/v2/users/35137

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 hafta önceki gündemden 😀 #Mizah #teknocaps

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıllar önce (2011) Türkiye’de şöyle bir sosyal ağ çıkmıştı. Tamamen politik ve siyasi konular konuşmak için kurulmuş bir platformdu. Ben o yıllarda lisedeydim. Üye olup, takılmaya başlamıştım. Sitenin kendi meclisi vardı, vekil seçimi falan oluyordu, gündem belirleyip, tartışıp ve üzerine oylama yapabiliyordu. Bence güzel bir fikirdi fakat tutmadı maalesef. democratus.com alan adları da satılığa çıkmış.

Hatırlayanlar ya da kullanmış olanlar var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6