BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

ARPANET, Part 1: The Inception

By the mid-1960s, the first time-sharing systems had already recapitulated the early history of the first telephone exchanges. Entrepreneurs built those exchanges as a means to allow subscribers to…
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kültür sanat evindeki bilgisayara virüs bulaşmış ama böyle bir şey görmemiştim hiç. Komut istemiyle güvenli modda bile bi’ şey yapamıyorum. Neyse yedekleri alayımda Pardus falan kuracam buna. Böyle geleni gideni çok olan, sürekli flash takılan bilgisayarlarda bir GNU/Linux dağıtımı kullanmak virüs bulaşma ihtimalini bayağı düşürüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Küresel ısınmayı hiç bu açıdan düşünmemiştim.

Şöyle de bir kısır döngü var: havalar ısındıkça klima kullanımı artıyor; klima kullanımı arttıkça elektrik ihtiyacı da artıyor; elektrik üretimi de küresel ısınmayı arttırıyor.

http://m.bianet.org/bianet/iklim-krizi/210236-iklim-krizinde-hesaba-katilmayan-tehlike-nukleer-reaktorler-soguyamayacak

İklim Krizinde Hesaba Katılmayan Tehlike: Nükleer Reaktörler

Küresel ısıtma nükleer reaktörleri soğutmak için gerekli olan su ihtiyacını tehlikeye atıyor. Uzmanlar büyük felaketlerden korkuyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • ofis @ofis

    Klimalar içeri soğuk verirken dış ünite dışarı oldukça sıcak bir hava veriyor ve iki taraflı küresel ısınma yapıyor bence.

    Nükleer santrallerin soğutulmasında da su derinlerden temin edilirse o kadarda sıcak olacağını sanmıyorum. Hem mümkün olduğu kadar çok su çekilirse, su seviyesindeki yükselme ( hiç gerçekçi değil biliyorum) dengelenmiş olur. Havaya karışan buharda tatlı su olarak yağışa neden olursa yada kelebek etkisi yaparsa deniz suyu doğal olmayan doğal döngü sayesinde damıtılıp yağmur olarak yağmış olur 🙂

    Ayrıca şu nükleerden vazgeçen ülkeler ile alakalı verileri doğru bulmuyorum. Kullanım süresi dolup kapatılanları katıyorlar ama inşası başlayan yada planlananlardan bahseden yok.

Köyümden.
#MobilFotoğrafçılık #iphone6s

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 17

Dizüstünün bu etiketi iyice gitti. Çıkartmayı düşünüyorum ama çıkardıktan sonraki o yapışkanlı yüzeyi neyle iyi temizlerim bilemiyorum. Tavsiyesi olan var mı? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MSI AfterBurner 😀 #GIF 6.9MB

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Monitörler, görüntü aktarımı vb. bilgilerden sonra kendi basit VGA ekran kartını yapma rehberi. Eğitim için on numara bir proje.
#Rehber #Monitör #EkranKartı #VGA #GörüntüAktarımı
https://www.youtube.com/watch?v=l7rce6IQDWs

The world's worst video card?

Let's build a circuit that displays an image on a VGA monitor! In this video, I talk about how VGA signals work and build a circuit that provides the correct...
BeğenFavori PaylaşYorum yap