Not; akasya ya da zorlu Apple a açıldığı zaman kargo ile gönderme imkanım var mi acaba ?
Günaydın arkadaşlar 2 ay önce Sıfır aldığım iPhone 7 Plus cihazımda aralıksız kullandığımda 5,5 saat ekran süresi alıyorum. Mesela dün gece 11 de şarjdan çıkardım sabah 8e kadar Wi-Fi bağlı şekilde kaldı 8den beri de 4g de ve 1 saat 7 dakika ekran süresi aldım ve şarj %67. Hadi şimdi bulunduğum yerde şebeke iyi değil diyelim ama genelde böyle. Dün sabah 9da şarjdan çektim akşam 7 de %20 şarjım vardı ve 3 saat ekran sürem vardı. Oyun vs yok sosyal medya ve YouTube. Ayrıca kronik kasadan çıt sesi gelme problemi de var. Cihazı servise gönderip para iadesi isteyeceğim. Bu konularda müşteri dostu önerdiğiniz Apple servis var mi ? Elazığ’da yaşadığımdan dolayı akasya vs gitme şansım yok. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Neredeyse bir ay önce iPhone 7 Plus almıştım. Son günlerde dikkatimi çeken ise cihazın home tuşuna basınca ya da ekrana dokununca bazen çıt diye ses geliyor. Özellikle kenarlardan tutup hafif kasınca ses daha da duyulur seviyeye geliyor. Yaptığım araştırmalarda bu sorunun kronik olduğunu ve bir çok iPhone 7 Plus kullanıcısının bu problemden müzdarip olduğunu okudum. Çoğu cihaz değişimi almış hatta yeni gönderilen cihazda da aynı problem devam etmiş. Apple müşteri hizmetleri cihazı servise gönderin dedi ve Elazığ a yakın hizmet ve başarı iletişime yönlendirdi. Hizmet iletişim ile görüştüm gönderin bakalım dediler ama başarı iletişime ulaşamadım.
Tecrübeli arkadaşlara sorum hangi servisi tercih edeyim. Ve anladığım kadarıyla kronik bir problem. Cihazın haliyle tamir edilmesini kesinlikle istemeyeceğim. Sizce yeni ürün mü talep edeyim yoksa para iadesi alıp model mi yükselteyim? Tüketiciyi koruma yasasında ilk 6 ayda oluşan arıza ürün alındığında da var kabul edilir ve seçimlik haklar doğar. Öneriniz nedir dostlar ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  Kafaya takılacak bir durum değil bence. Kullanmaya devam edin

  • Mehmet @muaddib

   Takıntılıyım bu konularda. Aslında hiç uğraşmayıp kullanayım diyorum ben de ama sonra şeytan dürtüyor rahat edemiyorum. Bir yandan da benim ürün 1 aylık , değişim cihazı belki de tamir görmüş cihaz olacak.

 • Papa Emeritus @pope

  Kafaya takmayıp kullanmaya devam edin. Garanti sonuna doğru sorunu bildirirsiniz belki refurbished telefon verirler ve telefonu sıfırlamış olursunuz 😀 Bence Apple ürünlerinde böyle ufak ama değişim gerektirecek kusurlar olması bir avantaj.

  • Mehmet @muaddib

   Bu gün Apple müşteri hizmetleri ile görüştüm servise gönderin dediler. Olay kimliği numarası verdiler. Herhangi bir işlem yapmasam olur değil mi? En iyisi dediğiniz gibi kullanayım garanti bitimine yakın yoluma bakarım 😄 belki ellerinde 7 Plus kalmaz üst model bir şey de verebilirler.

İyi akşamlar millet. Geçenlerde mi 9t almıştım bir ayı aşkın süredir kullandım ve ani bir kararla kardeşime verip kendime iPhone 7 pülüs aldım. Alırım bir hayırlı olsun. Önerdiğiniz ayar falan var mı? XR ile arasında çok kaldım ve 7 pülüs aldım şimdilik gayet iyi gidiyoruz. İnşallah nazar değmez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16

#TeknoYardım günaydın dostlar. Az önce hepsiburada'ya iade edilmek üzere redmi 5 plus cihazımı sürat kargo ile gönderdim. Bunlar bana kağıt falan vermedi elimde olan bu fotograf ve kargo takip numarası. Telefon kaybolursa (internette epey şikayet var) nasıl hak iddia edeceğim. İçim hiç rahat değil. Acaba şubeye geri gidip belge mi istesem? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların fikrine ihtiyacım var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım merhaba arkadaşlar. Dün mi 9t almıştım. Şu an 2. Şarjı itibariyle pil kullanım istatiktiklerim böyle. İnternette yazan efsane pil ve ekran sürelerini maalesef alamıyorum. Sorun nedir acaba? Dün miui11 güncellemesinden sonra wipe data yaptım ona rağmen durum budur. Önerilere açığım. @orcun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 22

Unutmadan, @leventp dün rüyamda insanlarla kavga ediyordun. Sizi ayırana kadar akla karayı seçtim. Beni bu durumlara düşürmeye ne hakkın var zalım? 😀 İlla rüyama gireceksen şöyle bir tozlu raflar falan yap. Kavga nedir allasen?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim mi 8 lite ghost screen emareleri göstermeye başlayınca elden çıkardım ve mi 9t'ye geçiş yapayım dedim. Alırım bir hayırlı olsun. İlk izlenimlerim cihaz akıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 35

Mi6 cihazımdan ghost screen sorunu vardı. Servise vermiştik al ver derken tüketici hakem heyeti ile değişim kararı çıkarmıştık. Neyse mi 8 lite aldık onun yerine bu gün 7. Ayı ve yine ghost screen belası beni buldu. İşin kötü yanı bootloader kilidini de açtım cihaz şu an garanti dışı. İşin yoksa şimdi tekrar kilitle servise gönder. Servis eskisinden daha beter etsin. Tüketici hakem heyetine ver uğraş da uğraş. Şu sürecin yoruculuğuyla uğraşmaktan ise böyle kullanmaya devam mı etsem bilemedim. Cihaz ritzy garantili. Dünya kadar şikayet var internette.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm @hkellecioglu siteyi göremiyorum. Bu Nasıl bir reklam türü? Sayfayı yenileyince de kalkmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Heispburada ve sürat kargo rezaleti. Geçen sene kardeşime hepsiburada üzerinden satıcı da hepsiburada xiaomi redmi 5 plus cihaz aldım. Telefonu hediye ettim aradan uzun zaman geçti kardeşim telefonuna güncelleme gelmediğini söyledi. Durumu araştırınca aldığım cihaza fake rom atıldığını gördüm. Durumu hepsiburadaya bildirdim, sürat kargo ile cihazı gönderebilirsiniz dediler. Sürat kargo şubesine gittim ve kendileri telefonu kargo olarak almadıklarını söylediler. Durumu tekrar müşteri hizmetlerinden hepsiburadaya bildirdim. Bir hafta sonra tekrar dönüş yapıp yine sürat kargodan kod verdiler ve şube tekrar cihazı almadı. Tekrar hepsiburadaya durumu bildirince bir hafta sonra yine aynı kargo firmasından kod verdiler. Telefon üzerinden şubeyi aradım ses kaydı aldığımı bildirdim, telefon almadıklarını bir daha söyledi sürat kargo çalışanı. Bu rezalet firmalar yüzünden varoluşsal sorunlar yaşamaya başladım. 😂 Şimdi whatsapp üzerinden ses kayıtlarını hepsiburadaya ileteyim diyorum bir saattir bekliyorum. Durumu elimdeki yazışmalarla tüketici hakem heyetine ilettim. Umarım orada hakkımı alabilirim. 26.11.2019 tarihinden beri ısrarla mağdur ediliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21
 • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

  Sorun sürat kargoda emin ol, biz de Mi 5s i iade ettik, hepsiburada sürat kargo kodu verdi. Onunla iade ettik. O şubeye özel muamele mi varmış da telefon alamıyorlarmış

 • Mehmet @muaddib

  Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. En son sürat kargo sorumluluk kağıdı imzalama teklifinde bulundu. Yani cihazın yolda başına bir şey gelirse sorumlusu ben olacakmışım. Bu teklifi yapan elemana sizin hırsız elemanlarınız telefonu çalarsa neden ben sorumlu olayım dedim. Cevap veremedi. Başka kargo ile göndermeyi denedim yurtiçi kargo 50 TL talep etti. Fake rom olduğunu ise cihaza güncelleme gelmemesinden anladım. En sonra hepsiburada verdiği cevapta sürat kargo 5 iş günü içinde cihazı evinizden gelip alacak dedi. Bunu geçen talebime cevaben de söyledi ama ne gelen var ne giden. Bundan sonra hiç uğraşmayacağım. Tüketici hakem heyetine başvurdum zaten. Muhtemelen haklı bulunurum.

 • Mehmet @muaddib

  Yurtiçi kargo 50 TL talep etti. Açıkçası o parayı vermek istemedim.

 • Mehmet @muaddib

  @erdemozkir sanırım. Şu işler bitsin hepsiburada 50 tlye iPhone satsın yine almayacağım. Hesabımı kapatıp hayatımdan tamamen çıkaracağım. Rezil firma.