Flash belleği kolye haline getirdim. İçine bulduğum tüm kutsal metin ve sembolleri koyup dokunulmaz olma planım var 😀
#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Whatsapp yüklendi diye telefon garantiden çıkar mı? Arkadaşın anlattığına göre samsung telefonlar çıkıyormuş 😀

https://eksisozluk.com/whatsapp-ile-garantiden-cikan-samsung-rezaleti--5860392?a=popular

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  Bunun markayla pek bir alakası yok. Aynı olayı başka markanın başka bir şehirdeki yada ilçesindeki servisleri de yapabiliyor. Ekranı değişmeyecek cihazı ekran değişecek diye garantiye sokup aldığı orjinal ekranı parayla satan servis elemanları vardı benim bu işlerin içinde olduğum dönemde. Hala bunlardan ekmek yiyenler vardır illa ki. Böyle olunca da ekranı değişmesi gereken cihazı garantiye sokmuyorlar. Çünkü hepsini sokarlarsa bu sefer servis noktası olarak göze batar.

  İnsanların iş ahlakı ile alakalı bir durum genel olarak. Yoksa o ekranı değiştiren adam kendisi vermiyor ki o takılacak ekranın parasını, garantiye girmiyor diye üçkağıt yapsın.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  çok ağır rezillik. eğer ki servis whatapp yüklenmiş, o yüzden garanti dışı yazısı verirse hem tüketici hakem hayetine giderim, hem de ayrıca tazminat davası açar bir güzel yerim paralarını.

Slowly diye bir uygulama keşfettim. İlgi alanlarınızı şeçiyorsunuz, herhangi bir ülkeden birisiyle eşleşip konuşmaya başlıyorsunuz ama olay şu; o kişiyle olan uzaklığınıza bağlı olarak mesajın ulaşma süresi değişiyor.

Mesela dün gece arjantinden birisi mesaj atmıştı, gelmesine daha 20 küsür saat var. Bu sabah saat 6 civarı ingiltereden atılan mesaj ise yarım saat önce geldi, okudum cevapladım, 8 saat sonra alıcısına ulaşacak 😀 Böyle olunca boş konuşmanın önüne geçilmiş oluyor gibi geldi, yazılanın bir değeri var/olmalı. Anlık mesajda uydur babam uydur... Bir nevi mektup simülatörü aslında. Abazanların keşfetmemesi ümidiyle. (ki keşfetseler bile bir "hello ;)" için 24 saat beklemezler herhalde, değil mi?)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1000 lira altında pil ömrü yüksek telefon arıyorum.

Ekran boyu/çözünürlüğü, kamerası, güncelleme desteği vs önemli değil. Şunu buldum, ne diyorsunuz?

@achfighter geçen önerdiğin meizu iyiydi aslında ama bataryası iyi olsun denildi, onda 3000mah vardı bu lenovoda 4000.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-k6-power-lenovo-turkiye-garantili-p-HBV0000092H3O

Lenovo K6 Power (Lenovo Türkiye Garantili) Fiyatı

Lenovo K6 Power (Lenovo Türkiye Garantili) en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Karakterlerin gerizekalı olmadığı bir bilim kurgu/gerilim filmi var mı? Event horizon'u izledim, safi aptalları koymuşlar sanki gemiye.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 18

Vay be, şimdi ciddi ciddi kasım ayındayız demek ha...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BraVe @brave

  Evet. Şimdi muhasebeciler etrafı yırtarlar ay sonu diye. 🙁 Bıktım bunlardan.

  • Burhan @epsilon

   Muhasebecilere gerekli önem verilmiyor hatta çoğu bunlar da ofiste yatıyo bişey yaptıkları yok gözüyle bakılıyor. Adamlarda iş yetiştirmeye çalışıyor.

  • BraVe @brave

   @epsilon Onlara lafım yok. Ay sonu çok yoğun oluyor. Serzenişim ona.

  • Burhan @epsilon

   @brave Emin ol hiç kimse son dakikaya sıkışmış gibi çalışmak istemez ama faturalar belli tarihte gelir belli tarihe kadar işlenmesi gerekir, muhtasarıydı kdvsiydi ıvırı zıvırı hepsi aynı kısa zamanda yetişmesi gerekli. Böyle olunca da muhasebecinin halini görüyorsunuz anlatmaya gerek yok 😁

  • lterlemez @lterlemez

   Aslında bu teknolojik gelişimin içinde, buna bir çözüm bulunmaması ne kadar da garip. Elektronik fatura sistemi, basit yapıda olmayıp, otomatik muhasebeye uygun olsa ne güzel olur.

  • Burhan @epsilon

   @lterlemez Onun için en azından yerel olarak standartlaşması lazım. Böyle birşey olursa zaten onlarca önmuhasebe elemanı, muhasebe elemanları, muhasebeciler, birçok mali müşavir, bir sürü muhasebe yazılımcısı, firması... kapatıp gider.

  • Türker Sezer @dirigeant

   Bu muhasebe islerine bulasmak istemedigimden yillarca sirket acmadiydim Turkiye’de. Masrafi ayri, ugrasmasi ayri dert. Simdi yilda bir kere gelen/giden faturalari muhasebeciye gonderiyorum. Cikan vergiyi odeyip yoluma devam ediyorum. Kucuk firma olmanin (ve Turkiye’de olmamanin) guzelligi.

 • YCK @yck

  mali müşavir stajyeri olarak şunu söyliyim ki bu mesleği kendileri ayaklar altına almışlar. staj sınavını ilk girişte kazandım ki bence bir insan bu sınavı ilk girdiğinde kazanmamalı, zor olmalı. Muhasebeciler de çok fazla fiyat kırıyor. minimum alacağın ücreti sistem gösteriyor ama kimse o fiyatı vermez diyip fiyat kırıyolar. mükellefler de alışmış son dakika fatura göndermeye. sistemde de şöyle bir sıkıntı var; sana 4 yıl önceki KDV beyannamesindeki hatayı düzelt diyebiliyor sistem. tee 4 yıl öncesini tekrar inceliyorsun, günlerin gidiyor. bir avukatlara bak bir de mali müşavirlere. arada dağlar kadar kalite farkı oluştu

Ya benim niye uykum gelmiyor? Millet 8 saat gece uykusu çekiyor üzerine bir de öğlen kestiriyor, ben 5 saat anca uyuyorum; sonuçta uykumu alamıyorum. Saat 2'yi geçti, sabah 8 de kalkacağım gram uykum yok. Doktora mı gitsem? Melisa çayı mı yasemin çayı mı bir şeyler vardı onları mı denemek lazım ya da önce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 30