Çinli abiler reklamda olayı aşmış #akış

AGM-X2 Chinese commercial

What a commercial Snapdragon 8gb ram 128rom 16mp dual rear camera Waterproof Shockproof Dust proof Full AMOLED HD display
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Stock rom factory reset bile düzelmeyip moto g bootloader uyarı ekranında kalıp açılmayınca hoş geldin lineageos 14.1 , sanki yeni telefon almış gibiyim. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türk Telekom elektrik işine girmiş 🙂
http://www.turktelekomelektrik.com.tr #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

24mbit 75GB aboneliğim var fiiliyatta 18mbit civarında , türk telekom 24mbit/100gb için 72 tl öneriyor halbuki 35mb/50gb 67 tl, turk.net 16mbitten fazla veremem diyor indoor(santralden) hizmet aldığım için yapa olmasına rağmen daha fazla hız almam imkansız..Zaten 35 mbit hız aşımında 16mbit düşecek(en son öyle idi) benim için değişen bişey yok aslında.Sene sonunda akn kalkacağını umduğumuzu düşündüğümüzde türk telekom kullanmak daha mantıklı en azından cgnat belası ile uğraşmak zorunda kalmayacağım.Gülermisin ağlarmısın.

Bu arada başka bir adreste hat için tanımlanmış değerin üstünde pakete daha önce geçmişliğim var işin komik tarafı crm hatası idi hat geçtiğim o paketin daha üstünü bile kaldırıyordu.Birde sabit hat kullanmıyorum, telekomda sabit hatta bedava dakika yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Risk alır mısın bilmem ama kendimden örnek vermek gerekirse TTelekom ve diğer firmaların 16mbitden fazla veremeyiz yanıtını alıyordum. Hatta bir adresim için TTelekom m. hizmetlerinden “size 16mbitden fazlasını veririm diyen yalan söylüyordur” diye çok net bir cümle duymuştum telefonda. Şuan iki adreste de 75mbps Turknet var.

  • deathline @deathline

   türk.net sitesinde 16mbit diyor adresime , türk telekom altyapı planlamadan ildeki sorumlusu ve santralin bağlı olduğu genel müdürlükteki bir sorumlu ile bizzat telefonda görüştüm, şikayeti direk paul doany linkedin’den yapmıştım, bildiğin yarım sayfa.müşteri hizmetleri crm bilgisini söyler o da genelde yanlış oluyor, ilk mesajımda yazdığım gibi.Mesafe belli yapa olunca türknet santralden hizmet veriyor , telekom da santralden hizmet aldığımı söylüyor.
   Önemli olan en yakın aktif cihaz ile arandaki mesafeyi bilmek daha sonra bakırın temiz olmasına dua etmek.

 • makesome @makesome

  akn kalktığında tt’nin bilerek hızları düşüreceğini düşünüyorum. Arayıp şikayet edincede akn kalktı tüm kullanıcılar çok yüklendi gibi bir bahanenin ardına saklanacaklar.

 • kman @kman

  ttnette cgn olmadığına veya olmayacağına bence emin olamayız, sonuçta IP adresleri dünya çapında bitiyor. Sizin yerinizde olsam taahhütsüz bütün servis sağlayıcıları denerdim. 2019′ a daha bir yıl var nasıl olsa. Mesela netspeed 49₺ye tam sınırsız ADSL veriyor, statik IP isterseniz +9₺, hepsinden daha iyi fiyat. Başka yerel servis sağlayıcı varsa onları da araştırın bence.

  • deathline @deathline

   @kman Şuan kullanıyorum gerçek ip ile ama şuan telekomdan başka public ip veren yok benim bildiğim, 16mbps adsl bağlantı gerçekte 12mbps oluyor anca atm-ethernet kaybı çok fazla vdsl veren alternatif operatör bulmak zordur adsl kiralık portu ucuz çünkü . resmen merdiven altı yerel bir sürü firma var ama hiç bir anlamları olmuyor genelde 3-5 tl ucuza geliyor hepsi o yada 5-10 mbps gibi hızları ucuza veriyorlar.zaten türk.net bu yüzden sıyrıldı , al-satçıda değil, merdiven altıda.

 • Herakles @herakles

  Ben ttnet kullanıyorum. 24/4 150 GB internet 66 TL ödüyorum. Her ne kadar tam hız alamasamda bence gayet iyibir tarife.

Bitcoin , ethereum benzerleri için caiz değildir fetvası. Tüm coinciler tövbe istiğfara 🙂 Ticaretini yapmak mı helal değil yoksa kendi ürettiğimiz coniler helal mi????
#akış

Diyanet İşlerinden Bitcoin ve Ethereum Yorumu - Memurlar.Net

Devletler ve finansal kurumlar Bitcoin ve arkadaşları hakkında nasıl düzenlemelere gideceklerini tartışırken kripto koinler pek çok kurumun da gündemine girmiş durumda. Bu kurumlardan...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Hepsiburadada Sandisk Ultra 3D ssd 500gb 649TL’ye geliyor , ssd almayı düşünenler kaçırmasın en iyi ssd değil ama en iyilerle kapışabilen bu fiyata harika bir ürün , muhtemelende 850 evo dan daha uzun ömürlü olacaktır.#akış
http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-3d-500gb-560mb-530mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssdh3-500g-g25-p-HBV000008FNGI?magaza=Hepsiburada

SanDisk Ultra 3D 500GB 560MB-530MB/s Sata 3 2.5" SSD Fiyatı

SanDisk Ultra 3D 500GB 560MB-530MB/s Sata 3 2.5" SSD en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzlaşma:Ekabirlerin vergi ödememesi için kurulmuş fasilite.
Operatörler cezalar için uzlaşmaya gidebilecek türkçesi “operatörler artık ceza ödemeyecek”.Nasıl olsa en büyük olanları devlete ait.Operatör tarafında tüketici hakları konusunda bayağı bir ilerleme kaydeder artık(!)
Torba tasarının 15. maddesine göre;
“BTK uzlaşıya davet edecek

BTK, ilgili kanunlarda sözleşmelerden kaynaklanan, ödenmediği veya eksik ödendiği tespit edilen, idari para cezaları dahil, alacaklarına veya borçlarına ilişkin, karşı tarafı uzlaşmaya davet edebilecek; uzlaşma davetlerini kabul edebilecek.

Kurum, ihtilafın tamamı ya da bir kısmı üzerinde uzlaşma sağlayabilecek; buna göre maddi ve hukuki nedenlerle kamu menfaati görülmesi halinde, asıl alacak ve ferilerinden kısmen ya da tamamen vazgeçebilecek.

Uzlaşma halinde üzerinde anlaşılan hususlar hakkında taraflarca dava açılamayacak ve hiçbir merciye şikayette bulunulamayacak.”
https://www.dunya.com/gundem/mb-her-turlu-bilgi-ve-belgeyi-isteyebilecek-haberi-390637
#HaftalıkGündemeMalzeme #akış @gamsizm @leventp @hkellecioglu

MB, her türlü bilgi ve belgeyi isteyebilecek

Torba tasarının 15 maddesi daha kabul edildi. Merkez Bankası, gerçek ve tüzel kişilerin döviz pozisyonunu etkileyen işlemlerini izlemek amacıyla belirleyeceği gerçek ile tüzel kişilerden...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gayet alengirli “Genius Navigator T835 Laser” faremi geçen düşürmüştüm ,bunun sonucunda da tekerlek görevi gören dokunmatik yüzey çalışmama ile çok az çalışma arasındaki tepki vermeye başladı.
Baktım mouse böyle kullanılacak gibi değil önce mouse açtım daha sonra dokunmatik modülünü yerinden çıkarıp açtım, daha sonrada optoelektronik sensörün bulunduğu plastik kutu gibi yapının kapağını açtım , birde ne göreyim çıplak sensörün üzerinde bana göre ufak sensöre göre gayet büyük bir toz tanesi vardı , toz tanesini oradan yavaşça ittirdim sonuçta fare düzgün çalışmaya başladı.Fotoları moto g , lieqi macro lens ve led kafa aydınlatması ile çektim umarım yeterince düzgündür. #akış #Genius #DIY

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkcell havadan fiber olayı sonunda ortaya çıktı şimdilik platinium üyelerine özel zaten o kota ve fiyatlarla mecbur kalmasa çoğu kişi almaz.#akış #wtth

Evlere özel 4.5G hızında internet

Turkcell, evlere 4.5G hızında internet götürmek için geliştirdiği yeni ürününün ön satışına başladı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Korsan abiler apple’dan hızlı çalışıyor #akış

Atatürk Havalimanı'nda iPhone 8 ele geçirildi

Atatürk Havalimanı Kargo Gümrük Müdürlüğüne polipropilen granül cinsi eşya olarak beyan edilen paketlerden yaklaşık 20 bin telefon çıktı. Söz konusu telefonlar arasında, Apple'ın...
BeğenFavori PaylaşYorum yap