NEXT 64 HD Uydu Alıcısı

Mutfak gibi uydu kablosu çekmenin zor olduğu bir yerde tv seyretmenin kısıtlı yöntemleri var. Tabi ki ilk akla gelecek olan internet. Bu bağlamda IP tv özelliği olan bir uydu alıcısı almaya karar verdim. 17 inç bir monitör olduğu için öyle kasalı uydu alıcıları değil de küçük modellere bakmaya başladım. Ancak yorumlar öyle evlere şenlik ki pahalı veya ucuz olsun farketmez hiç bir uydu alıcısı hakkında kararlı bir yorum analizi yapamıyorsunuz. Kimi seviyor kimi sövüyor.Sonunda ucuz ve sınırsız olduğunu iddia eden IP tv özellikli bu modeli aldım... Yine yakın bir zamanda 2023 modelini aldığım için aradaki farkları da bariz bir şekilde görmüş oldum...

Kutu İçeriği

 1. Cihaz
 2. Adaptör
 3. 4 Basamaklı Alıcı
 4. HDMI kablo
 5. Kumanda
 6. Cihazı bir yere sabitlemek için yapışkanlı aparat

 

Yazılım

Ne yazık ki next 2023ün yazılımı hem daha hızlı hem daha sezgisel hem daha işlevsel. Tamam çok kötü bir yazılım değil ancak biraz daha iyi olabilirdi sanki...

 

Donanım

Uydu Kanal Kapasitesi: 10.000
1PTV Kanal Kapasitesi: 10.000
İşlemci Hızı: 594MHz
Flash Hafızası: 8MB
RAM Hafızası: 128MB
İşletim Sistemi: RTOS & Next
USB Giriş: 2 Adet
HDMI Çıkış: Var
Analog (RCA) Çıkış: Var
Analog Skart Çıkışı: Var (Opsiyonel)

 Kullanıcı Deneyimi

Ürünü IP tv için aldığım için ne yazık ki kanal geçiş hızları hakkında bir fikrim yok. Ancak IP tv için freetv platformunu kullanıyor ve en azından şimdilik gayet iyi çalışıyor. Cihazı 17inç 1280x1024 çözünürlüğe uyarlamak pek kolay olmadı. Bu konuda baya uğraştırm diyebilirim. ama 1080p ve ötesi için bir sıkıtı yok. Görüntüyü zor da olsa ve ayarlarıyla deneyerek 1080i ve en boy oranlarını da sınırlayıp ayarlayabildim...yine de tam çözünürlük olmadı. ayarlarda ne yazık ki 1280x1024 diye bir seçenek yok.

Ürünün yanında gelen kumanda öğrenebilen kumanda değil.next 2023le aynı tasarım kumandası olsa da kumanda kalitesi bariz daha düşük. bunun yanında kasa kalitesi noktasında da plastik kalitesinin next 64 modelinde daha düşük olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim...

Sonuç

Ürün IPtv konusunda benim işime yaradı. her ne kadar (MT-7601) model next marka wifi adaptör almak zorunda kalsam da alma amacım doğrultusunda beklentilerimi karşıladı. fiyat konusunda Next 64 gayet ucuz bir model. 100 liranın altında bulmak mümkün.eğer IPtv önceliğiniz değilse next 2023 daha mantıklı.

Edit: Ürünün Anasayfası : https://www.next.com.tr/64

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nostromo @nostromo

  1280x1024 monitöler 5:4 oluyor. Uydu menu ayarlarında en boy oranı olarak 5:4 var ise onu seçin. Ha yok ise yine aynı menüde en boy oranı bölümünde otomatik olanı seçerseniz en iyi ölçeklendirmeyi uydunun kendisi yapar. Ayrıca hiç bir Ip tv hizmeti sınırsız olarak ücretsiz değil. En fazla 1 sene onun süresi.

  • Höşelek @benvaryaben

   ekranın oranı 4:3 . ayarlardan da onu seçiyorum. ne yazık ki görüntüyü tam oturtamıyor. aslen vga hdmı dönüştürücünün de etkisi olabilir. ayarlardan tam çözünürlük 1280x1024 ayarı olsaydı oran sorunum olmayacaktı.
   IP tv hizmeti için satıcı sayfasında sınırsız yazıyordu. oranın yalancısıyım. evet bazı satış sayfalarında yani bir çoğunda aylık veya yıllık ile sınırlı yazıyor. artık ilerleyen zamanlarda göreceğiz bakalım...

  • cingibi @cingibi

   1 yıl olarak satılanlar var mesela o bitince nasıl yenileniyor ücreti hakkında bilginiz var mı @nostromo

  • Nostromo @nostromo

   @cingibi Ülkemizde yerel olarak ıp tv hizmeti sunan firma maalesef yok. Zaten bizde yasak. Uydu cihazlarını satan elektronik dükkanları vasıtasıyla el altından ıp tv hizmeti satın alınabiliyor. Ben elektrikçiye (şaka değil bildiğin elektrikçi dükkânı 🙂 ) sorduğumda yıllık 200 tl demişti ve içinde beinconnect, dsmart vs tüm platformların kanalları vardı. Akıllı tv veya android kutusu kullanıyorsanız internet üzerinden ip tv hizmeti çok daha ucuza alabilirsiniz. Bundan fazlasını ben de bilmiyorum maalesef.

 • Dogan Kaya @dbask62

  Üründen halen memnun musunuz? Mini cihazların daha fazla ısındığı söyleniyor. Bu yüzden aslında Next 2023 almayı düşünüyordum. Bellik ve rom değerleri next 64'de daha yüksek. Bir fark olur mu bilmiyorum. ip tv ile işim yok sadece standart uydu konusunda üzmesin yeterli.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler