Yazılımlar bu abandonware sıfatını nasıl kazanıyor merak ediyorum. Kapanan firma biz kapanıyoruz oyunumuzu indirebilirsiniz demiyor herhalde. Şu sitede baya iyi oyunlar rahatça indirilebiliyor. Hatta bazıları crack'li paylaşılmış. Özellikle Need for Speed Pro Street'e kadar çıkmış bütün oyunlar var. Blur ve Dirt 2 de var mesela acayip eğlenceli oyunlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şarjlı matkap kullananlar için güzel fiyat gibi geldi , Şimdi al, 2 ay sonra vade farksız 3 taksitle öde cazibesiyle aldım geçtim , kaliteli ama uygun fiyatlı sarjlı matkap için cazip geldi fiyatı, ihtiyacı olan inceleyebilir , einhell in 18v bataryaları tüm ekosistemlerinde ortak , powerbank aparatından , bt hoparlörüne , hiltisinden testeresine , çok çeşit ürünleri var , bu tür hırdavat ürünlerine ilgisi olanlar ürünleri kurcalayabilir 😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evliya çelebinin seyahat ettiği yerleri, maps üzerinde işaretleyip, işaret üzerine tıklayınca orası hakkında yazdıklarını da gösteren bir çalışmayı, Mustafa Başaran isimli bir arkadaşımız paylaşmış.
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1a84z9196FZAtW2VcoptG_576HX5mjVo&ll=43.37447620945783%2C30.101150868769352&z=6

Evliya Çelebi Seyahatnamesi - Google Haritalarım

Bu harita Evliya Çelebi'nin anlatımıyla gezdiği şehirleri görselleştirmek amacıyla hazırlanmıştır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

local networkde remote olarak başka cihazda oyun oynamak ve boşta duran herhangi bir cihazı windows'a ikinci monitör olarak bağlamak için mükemmel bir yazılım keşfettim, steam remote play bunun tırnağı bile olamaz, o kadar güzel çalışıyor ki anlatamam 🙂 2k 60fps olarak ne bi gecikme ne bir input lag alıyorum canavar gibi çalışıyor ya, görsel kalitede 10/10
host: https://github.com/LizardByte/Sunshine
client: https://moonlight-stream.org/#

Ekran kartına hdmi takmadan gpu encode'u kullanabilmek veya başka bir cihazı ikinci bir ekran olarak bağlamak için;
virtual display oluşturma: https://github.com/itsmikethetech/Virtual-Display-Driver
(virtual display nasıl oluşturacağınızı anlamadıysanız yukarıdaki linkin içerisinde videoda var)
#remotecontrol #remoteplay #RDP #Steamlink

EDIT: Çok karmaşık geldiyse sunshine/moonlight ikilisi(aslında değil youtube'da vardır kurulum aşamaları oraya bakabilirsiniz), https://parsec.app/ yazılımı da çok güzel ve iş görür, benim kullanım senaryoma çok oturmadığından sunshine ile devam ediyorum.

GitHub - LizardByte/Sunshine: Self-hosted game stream host for Moonlight.

Self-hosted game stream host for Moonlight. Contribute to LizardByte/Sunshine development by creating an account on GitHub.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Üniversite e-postasıyla ücretsiz yararlanabileceğiniz hizmetler.
Digital Ocean üzerinde 50 $ kredi
Name.com üzerinde ücretsiz alan adı.
Github Copilot
Jetbrains yazılımları

https://medium.com/@busenurcet/github-student-developer-pack-nedir-nas%C4%B1l-kullan%C4%B1l%C4%B1r-556f04778960

Github Student Developer Pack Nedir? Nasıl Kullanılır?

Github Student Developer Pack, Github’ın öğrenciler için hazırladığı ve tek bir yerden geliştirici araçlarına ÜCRETSİZ bir şekilde…
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#encoding #h265

Video arşivini h264'ten h265'e geçirdim.

~100+GB'lık video boyutu 19.9GB'a düştü.
oldukça tatmin edici yer kazancı sağladım. Bu kadarını beklemiyordum
Ryzen 3700x ile yaklaşık 48 saat sürdü.
Çekirdekler %60 yükle, oyun ve çalışma performansına engel olmayacak şekide ffmpeg scripti ile yapıldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Acı gerçekleri yazmış adam. İmar Affı diye bir toplum ihaneti yaşandı bu ülkede ve yine aynı toplum tarafından alkışlandı. İyi olursanız kötüler yatırır öper sizi, maalesef bu topraklarda kanun bu şekilde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11
 • Fırat Duran @firat_duran

  Şu olay tam salaklık. Abi her birey kendi evini tarlasının bir köşesine yapabilmeli. İşlemler kolaylaştırılmalı. Bırak millet köylere taşınsın, evini yapsın, ikametini alıyorsa sıkıntı yok.
  Bizimkiler köyde ev yaptıracaktı, 50 tane prosedür, 1-2 ay belediyeye git gel yapman lazım.
  Yani millete açın, 150-200m2 maks. 2 kat diksin. şehirdekiler kırsala göç etsin, evin önündeki bağ bahçeyi eksin biçsin. Tarım bu şekilde çok daha hızlı büyür. 10 bin kişi şehirden köye taşınsa, arıcılık, hayvancılık, tarım işiyle uğraşcak ne yapcak. ekonomiye katkı işte.

  • Fırat Duran @firat_duran

   @aliytrklkmz İşte onu da ona göre kanunlarla garanti altına alacaksın. İkameti oraya alacak, orada yaşayacak. Tarlanın ortasına da ev yaptırma zaten, kenarına yaptır 😀
   Yani şehirden göç edecek kişiye yardımcı ol. Yoksa çakalla uğraşma zaten.

 • Mrte @mrte

  "Değerli Albayım verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Proje ofisi olan birisi olarak diyorum ki inanın çok bilmenin çom ağır bedellerini ödüyoruz. Bizler bu bilgileri bilip yer almazken tabiri caizse aplikasyon nedir bilmeyen hatta okuma yazma bilmeyen adam gidip yeri alıyor bir yapı yapıp yaptığı yanına kar kalıyor. Bugün imar yok su havzasında dere yatağında , kotu düşük dediğimiz yerleri biz bilip almazken adam gidip bilmeme cesareti ile alıp sonrasında toprak zengini oluyor😊 Özellikle benim hiç almak istemedğim hisseli tarlayı adam almış içine yapı yapmış 10 seneyi aşkındır hafta sonları keyif sürüyor bizde ona imreniyoruz. Yani bilmenin, cesur olamamanın çok dev avantajlarını gördük..

  Bende diyorum ki tapu varsa, 2 B tescili varsa korkmayın her yerden alabilirsiniz. Her şey cesarette saygılar😊 Acı gerçekleri yazdığım için kusura bakmayın"

 • okanaytimur @okanaytimur

  Tabi köyde birisi Fen Müdürünü yedirip içirerek hem devletin hem de komşularının arazisine kondu.
  Başka birisi devletin arazisini istimlak edip burası benim olsun mu diye başvurdu. Bir iki yere para yedirerek en az 50 milyonluk arsayı 500-600 bin liraya iç etti.
  Başka birisi yine birilerine para yedirip kendi arazisi ile değerli yerde arazisi olan ile yer değişikliği yaptırdı. Yolu da kendi arazisinin çevresinden geçirttirdi.
  İçine kaçak 3 katlı evini dikti. İki yıl sonra imar affı cart curt dediler onu da yasal yaptırdı.
  Yasalara uyan ise evinin bahçesinden yıllarca baktığı ağaçlarından oldu. Sadece evinin içinde olduğu kısmı bıraktılar kendisine.

Whatsapp key dosyanızı almak için pratik bir yöntem. Aynı yöntem ile şifreli whatsapp veritabanını da bilgisayar aktarabilir linkteki program ile şifresini açıp okuyabilirsiniz.

https://github.com/andreas-mausch/whatsapp-viewer/releases/tag/v1.15

https://youtu.be/ibRH6ijg9Qs

Tüm Whatsapp Silinmiş mesajları oku! Rootsuz Telefonsuz Whatsapp Key Almak!...

Merhabalar Ben ÖztürkBir Önceki Video Android Cİhazları hacklemek :https://youtu.be/3Aj2t7b0XtMProgram Linkleri BlueStacks : https://www.hdsaglik.com/post/ro...
BeğenFavori PaylaşYorum yap