Merhaba, bazı kitaplarımı dolap uygulamasında satışa çıkardım. Kitaplar lisansüstü öğrencisi bir tarihçiden, literatürde son derece saygın ve akademik kitaplar. Fiyatları piyasanın oldukça altında tuttum ama burdan ulaşırsanız toplu alımlar için tekrar bir indirim yaparım.

https://link.dolap.com/ECnH

erufuk Profil sayfası & Dolap.com

erufuk kullanıcısının tüm ürünlerinin sergilendiği profil sayfası. erufuk kullanıcısına ait tüm bilgiler bu sayfada
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, Logitech MK540 Klavye mouse setimi satıyorum. Son derece temiz kullandım. FPS vb oyunları hiç oynamadığım için klavyede neredeyse hiç oyun oynanmadı. Amazon’dan almıştım garantisi devam ediyor. Çanakkale’de elden alışveriş yapabilirim. İstenirse dolap uygulamasında ilan açabilirim. Fiyat 330 Lira
#Satılık #Çanakkale #İlan
https://dolap.com/urun/logitech-siyah-kablosuz-klavye-yeni-erufuk-116255541
İletişim: ufuk.uer [at] gmail.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, iPad 8'e (lightning) iXpand dışında USB bellek bağlamanın bir yolu var mı? Anladığım kadarıyla USB Hub, OTGler falan kolay kolay çalışmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İkinci el iPad 6 için 1750 lira nasıl fiyat? kutusu ve faturası var ama şart aleti yokmuş. Bir de ilk Apple cihazım olacak, sıfırlama yaparken, kendi Apple kimliğimi girerken falan dikkat etmem gereken bir şey var mı?

Bir de bunun yanına Apple Pencil muadili avuç içi okumayan kalemlerden alacağım kaliteli olanları AliExpress'te 200 lira civarı yani bana maliyet 1950 oluyor. Buna karşılık Samsung Tab s6 Lite var 2300 civarlarında hangisini önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • olasandra @olasandra

  Önceki kullanıcı kendi hesabında çıkış yapsın. Sıfırladıktan sonra size versin.

 • Root61 @root61

  İpad 6'da 2gb ram var. Geçen sanırım @erdemozkır ramin bazı şeyler için yetmediğini söylemişti(udemy izlerken yetmiyordu diye hatırlıyorum ama yanılıyor da olabilirim). Ekranı lamine değil. Bu da çok eleştirilen yönlerinden.
  S6 lite'ı da elranını görmeden almayın. Onun da ekranı eleştiriliyordu.

  Ha ben olsam sıfır s6 lite varken ikinci el 2gb ram'li, arttırılamayan 32gb hafızalı diğer cihaza bakmazdım ama işte sizin de ne için kullanacağınıza bağlı

2 haftadır ben de #kediseyir üyesiyim. Diğer üyelere bir kaç sorum olacak, ilk olarak Uluç Bey diğer kedilere göre aşırı sakin yani 2 haftadır benimle daha 1 kere ısırma, tırmalama gibi şeyler yapmadı, bol bol kendini sevdiriyor, eğer atmazsanız kucaktan inmiyor, koşturma gibi şeyler çok nadir yapıyor ve genelde uyuyor. Bu bir hastalık belirtisi olabilir mi? Bir de tüy dökmesinin çok olduğunu düşünüyorum 2 günde bir taramama rağmen her taramada çok fazla tüy çıkıyor, yattığı yerlerde falan belirgin tüy bırakıyor, mamadan olduğunu söylediler kaliteli bir mamaya geçtim bakalım fark edecek mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Selamlar, piyasada 150-200 lira arasında satılan xbox 360 gamepadleri çakma sanırım. Bunları alıp kullanan var mı? Yoksa 300 verip Monster Pusat mı almak mantıklı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Türkiye Devletinin Şekl-i Hükümeti "Cumhuriyet" oldu.
Gazi Mustafa Kemal Paşa Hazretleri Reis-i Cumhur intihab edildi.
Tanin 30 Ekim 1923

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Kendi Fikri @kendifikri

  Bu arap harflerinden kurtulmasaydık. Afganistandan farkımız kalmazdı. Milletin zihnine format böyle atılır. En büyük devrim harf devrimi. Arap sevici babayiğit varsa okusunda göreyim geçmiş ataların zırvalarını !

 • qubit @qubit

  Tanin Gazetesi hep paylaşılır hatta duvarlara asılır ama aslında ciddi muhalif bir gazete. 2 yıl sonra da kapatılıyor zaten.

  Kısıtlı Arap harfleri bilgimle rahatça okuyabiliyorum, ilginç. Bu imparatorluğun son dönem gazetelerini hep okumak istemişimdir ama vakit yok.

  • Ufuk E. @ufuke

   Eski İTC Bakiyesinin muhalif olmasından daha doğal bir durum yok zaten. Kapatılması da Ağahan mektup olayının sonucu olmuştur böylece İktidar'ın eline bir sebep vermiş oldu ki zaten o zaman kapatılmasaydı bile 26'daki İTC tasfiyesinde kapatılması muhtemeldi. Ancak bu muhalefeti Peyam-ı Sabah'ın muhalefeti ile karıştırmamak gerek.

 • Ufuk E. @ufuke

  Lisansüstü seviyede bir tarihçi olarak bu tartışmalar ile sık karşılaşıyorum. Harf devrimi kesinlikle yapılması gereken bir devrimdi. Buna karşı çıkmak aptallıktır. Osmanlı Türkçesi dediğimiz yazı kendi içerisinde çeşitli zorlukları barındıran bir yazı, gramer yapımıza çok uygun değil. Ancak hiç okunamayacak bir yazı da değil.

  Afganistan meselesi ise içerisinde çok daha değişkeni olan bir mevzu alfabeden çok zihniyet ve eğitim, reform faktörü işin içerisinde. Bunu kahvehane ağzıyla emperyalizm falan diye açıklayamazsınız. Her şeyi emperyalizme bağlamak "dünyayı 5 aile yönetiyor yeğenim siyonistler falan" açıklamasından farksızdır.

  • qubit @qubit

   Sık karşılaşıyorsunuz çünkü milletin daha farklı konuları konuşacak bilgi birikimi yok. Zaten fakiriz, gezegenin en çok çalışan toplumuyuz. Ne zaman okuyacaksın-araştıracaksın? İmkansız.

   Üstüne politikacı olarak meslek hayatlarını sürdürenler de proje üretecek çapta olmadıklarından kamplaşma ve kutuplaşma ile oy alabileceklerinin farkındalar, dolayısı ile bu tarz dini değerlere ucu dokunan mevzular hep kaşınır. Şimdi bir de internet çıktı, kim yazıyor belli değil.

   Alfabe değişimi önemlidir ama yıkılan bir imparatorluğun ana yıkılma sebeplerinden biri midir? Ya da yeni bir imparatorluk kuracaksak bizi Ay'a götürecek atılımı mı sağlar? Tabii sağlamaz. Atatürk'ün ülkeyi toparlamak için düşündüğü eylem planını bir bütün olarak ele almak gerek, günümüzde geçerli gözükenleri uygulamaya devam etmek gerek ama durum ortada. Örneğin en iyi eğitimin verilmesi, eğiticiye en yüksek ücretin verilmesi lazım, bunu vermedikten sonra alfabenin ne önemi var? Ama konuşamıyoruz, tartışamıyoruz, eyleme geçemiyoruz. Halbuki hepimiz çekiyoruz.

  • revenge @revenge

   Emperyalizm sadece bir yönü ve nedenlerden birisi. Güzel yazınız ve cehaletten uzak tavrınız için teşekkür ediyorum.

   Darısı yukarıdakinin başına.

Ryzen 3 3200G
MSI a320m-a Pro
2x8 Kingston 3200MHz Ram
120GB SSD
250 Watt Noname kasa

Bunların hepsi 1500TL'ye buldum. Sizce fiyat nasıl? Şu an i5-4210 ve 840m'li bir laptopum var. Sizce bu bilgisayara geçmeli miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google One'a üye olduktan 1 ay sonra Google 15 Lira kredi hediye göndermiş. Kullananlar da bakabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap