Sinerji'de şu an 3060 piyasada bulabildiğim en ucuz fiyatta değerlenmek isteyenler için
https://www.sinerji.gen.tr/gainward-geforce-rtx-3060-ghost-12gb-gddr6-192-bit-ekran-karti-p-43615

Gainward Geforce RTX 3060 Ghost 12GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

Gainward Geforce RTX 3060 Ghost 12GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı fiyatı ve teknik özellikleri için hemen Sinerji Bilgisayar'a gelin ve en iyi fiyatlar ile sahip olun
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turknet dışındaki İSSleri (Comnet, Milleni, Netspeed, İnternet Kutusu) kullanan arkadaşlara sorum olacak. Bu İSSler de DNS zehirlemesi denen şeyi yapıyor mu? Örneğin Turknet cloudflare DNSleri kullanarak yasaklı sitelerin (Maç yayını, dizi/film siteleri, +18) çoğunu açıyor. Bu İSSlerde de aynı durum geçer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Selamlar,
Kişisel finans takip uygulamaları kullanan var mı? Banka entegrasyonlu bir uygulama aradım. "Wallet - Daily Budget & Profit" ve "Splendee" buldum. Ancak ikisi de bank senkronizasyonu için direkt şifre talep ediyor. Bu beni kıllandırdı. API ile falan bu işi halleden uygulama yok mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Bankaların uygulamalara kolay kolay API vereceğini sanmıyorum.

  • Ufuk E. @ufuke

   Uluslararası büyük firmaların neredeyse hepsi bu yöntemle çalışıyor. Uygulama içinden diğer ülkelerin bankalarına baktım BOA, HSBC, Deutsche Bundesbank falan Plaid, Saltedge gibi aracı yazılımlarla işin içine şifre sokmadan yapmış. Bizde de bildiğim kadarıyla kurumsal bankacılık için böyle entegrasyonlar yapılıyor ama bireysele henüz yok demekki.

  • Temp @temp

   @ufuke Yapıkredi uygulaması içine benzer bir ortak entegrasyon sistemi için ilk adım atılmış ama henüz çok yeni.
   Vakıfbank ve Garanti bankası desteği var sadece.
   Bunu tüm bankalar standart haline getirirse kullanıcı yararına çok kullanışlı olur.
   Dediğiniz gibi kurumsal tarafta var ama bireyselde henüz bu tarz işlemlerin önü açılmadı.

#ikinciel

Merhaba, 25.04.2022 fatura tarihli iPad 9 64GB satıyorum. Tabletin yanında HDMI dönüştürücü ve Lightning Hub (ilanda görselleri mevcut) ve Goojodoq 11 Plus kalemi hediye ediyorum.

Ayrıca elimde Logitech Slim Folio Klavye Kılıf mevcuttur. Onun da ilanının linkini bırakıyorum birlikte alımlarda yardımcı olurum. Çanakkale içinden elden alışveriş yapabiliriz.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-tablet-tertemiz-kutulu-faturali-2-aylik-ipad-9-64gb-plus-kalem-plusaksesuarlar-1036024535/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-aksesuarlar-logitech-slim-folio-ipad-9,8,7-uyumlu-1036027122/detay/

İkinci El iPad 9 Tablet Modeller Sahibinden Satılık 5.500 TL'ye...

İkinci El iPad 9 Tablet Sahibinden Satılık 5.500 TL'ye alışverişte ilk adres sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, daha önce Apple Müzik aboneliği yapmadıysanız bu qr koduyla 4 ay ücretsiz kullanabilirsiniz. Kodu okutup kodu kullan demeniz yeterli. Aboneliği başlattıktan sonra abonelikler kısmından da ücretsiz denemeyi iptal edip 4 ay sonunda ücret tahsil etmesinin de önüne geçebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İkinci el iPad 6 için 1750 lira nasıl fiyat? kutusu ve faturası var ama şart aleti yokmuş. Bir de ilk Apple cihazım olacak, sıfırlama yaparken, kendi Apple kimliğimi girerken falan dikkat etmem gereken bir şey var mı?

Bir de bunun yanına Apple Pencil muadili avuç içi okumayan kalemlerden alacağım kaliteli olanları AliExpress'te 200 lira civarı yani bana maliyet 1950 oluyor. Buna karşılık Samsung Tab s6 Lite var 2300 civarlarında hangisini önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • olasandra @olasandra

  Önceki kullanıcı kendi hesabında çıkış yapsın. Sıfırladıktan sonra size versin.

 • Root61 @root61

  İpad 6'da 2gb ram var. Geçen sanırım @erdemozkır ramin bazı şeyler için yetmediğini söylemişti(udemy izlerken yetmiyordu diye hatırlıyorum ama yanılıyor da olabilirim). Ekranı lamine değil. Bu da çok eleştirilen yönlerinden.
  S6 lite'ı da elranını görmeden almayın. Onun da ekranı eleştiriliyordu.

  Ha ben olsam sıfır s6 lite varken ikinci el 2gb ram'li, arttırılamayan 32gb hafızalı diğer cihaza bakmazdım ama işte sizin de ne için kullanacağınıza bağlı

2 haftadır ben de #kediseyir üyesiyim. Diğer üyelere bir kaç sorum olacak, ilk olarak Uluç Bey diğer kedilere göre aşırı sakin yani 2 haftadır benimle daha 1 kere ısırma, tırmalama gibi şeyler yapmadı, bol bol kendini sevdiriyor, eğer atmazsanız kucaktan inmiyor, koşturma gibi şeyler çok nadir yapıyor ve genelde uyuyor. Bu bir hastalık belirtisi olabilir mi? Bir de tüy dökmesinin çok olduğunu düşünüyorum 2 günde bir taramama rağmen her taramada çok fazla tüy çıkıyor, yattığı yerlerde falan belirgin tüy bırakıyor, mamadan olduğunu söylediler kaliteli bir mamaya geçtim bakalım fark edecek mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Ufuk E. @ufuke

  Top peşinde koşuyor ama 2-3 dk sonra eğer bırakıyor hareketli olmayan oyuncaklara karşı ilgisi hemen dağılıyor ama bu kedi oltası denen zımbırtı var ucunda renkli tüyler falan var onu gördüğü zaman sürekli koşturuyor ve yakalamaya çalışıyor ben de o yorulana kadar devam ettiriyorum.

 • mkyb @mkyb

  Her kedinin karakteri farklı. İnsan gibi karakterleri var. Kimisi uysal olurken kimisi evde terör estirebiliyor. 😀

 • KRAK3NN @passenoir

  Hastalık değildir ancak yine de ara sıra veterinere gidip kontrol ettirmekte fayda var.Arkadaş sizi ısırıp çizmiyorsa bence ona bir teşekkür borçlusunuz 😀 Kediler zaten hayatının büyük çoğunluğunu uyuyarak geçirir.Eger onu tetiklemek istiyorsanız bir lazer alın oynatın,kudurmaktan nefes nefese kalacağına eminim 🙂 Ama tabii söylendiği gibi her kedinin karakteristik özellikleri farklı olabiliyor.

 • Höşelek @benvaryaben

  her gün yerden kitap toplamak istemiyorsan bence hiç şikayet etme. o kedinin kıymetini bil 🙂

Selamlar, piyasada 150-200 lira arasında satılan xbox 360 gamepadleri çakma sanırım. Bunları alıp kullanan var mı? Yoksa 300 verip Monster Pusat mı almak mantıklı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Türkiye Devletinin Şekl-i Hükümeti "Cumhuriyet" oldu.
Gazi Mustafa Kemal Paşa Hazretleri Reis-i Cumhur intihab edildi.
Tanin 30 Ekim 1923

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Kendi Fikri @kendifikri

  Bu arap harflerinden kurtulmasaydık. Afganistandan farkımız kalmazdı. Milletin zihnine format böyle atılır. En büyük devrim harf devrimi. Arap sevici babayiğit varsa okusunda göreyim geçmiş ataların zırvalarını !

 • qubit @qubit

  Tanin Gazetesi hep paylaşılır hatta duvarlara asılır ama aslında ciddi muhalif bir gazete. 2 yıl sonra da kapatılıyor zaten.

  Kısıtlı Arap harfleri bilgimle rahatça okuyabiliyorum, ilginç. Bu imparatorluğun son dönem gazetelerini hep okumak istemişimdir ama vakit yok.

  • Ufuk E. @ufuke

   Eski İTC Bakiyesinin muhalif olmasından daha doğal bir durum yok zaten. Kapatılması da Ağahan mektup olayının sonucu olmuştur böylece İktidar'ın eline bir sebep vermiş oldu ki zaten o zaman kapatılmasaydı bile 26'daki İTC tasfiyesinde kapatılması muhtemeldi. Ancak bu muhalefeti Peyam-ı Sabah'ın muhalefeti ile karıştırmamak gerek.

 • Ufuk E. @ufuke

  Lisansüstü seviyede bir tarihçi olarak bu tartışmalar ile sık karşılaşıyorum. Harf devrimi kesinlikle yapılması gereken bir devrimdi. Buna karşı çıkmak aptallıktır. Osmanlı Türkçesi dediğimiz yazı kendi içerisinde çeşitli zorlukları barındıran bir yazı, gramer yapımıza çok uygun değil. Ancak hiç okunamayacak bir yazı da değil.

  Afganistan meselesi ise içerisinde çok daha değişkeni olan bir mevzu alfabeden çok zihniyet ve eğitim, reform faktörü işin içerisinde. Bunu kahvehane ağzıyla emperyalizm falan diye açıklayamazsınız. Her şeyi emperyalizme bağlamak "dünyayı 5 aile yönetiyor yeğenim siyonistler falan" açıklamasından farksızdır.

  • qubit @qubit

   Sık karşılaşıyorsunuz çünkü milletin daha farklı konuları konuşacak bilgi birikimi yok. Zaten fakiriz, gezegenin en çok çalışan toplumuyuz. Ne zaman okuyacaksın-araştıracaksın? İmkansız.

   Üstüne politikacı olarak meslek hayatlarını sürdürenler de proje üretecek çapta olmadıklarından kamplaşma ve kutuplaşma ile oy alabileceklerinin farkındalar, dolayısı ile bu tarz dini değerlere ucu dokunan mevzular hep kaşınır. Şimdi bir de internet çıktı, kim yazıyor belli değil.

   Alfabe değişimi önemlidir ama yıkılan bir imparatorluğun ana yıkılma sebeplerinden biri midir? Ya da yeni bir imparatorluk kuracaksak bizi Ay'a götürecek atılımı mı sağlar? Tabii sağlamaz. Atatürk'ün ülkeyi toparlamak için düşündüğü eylem planını bir bütün olarak ele almak gerek, günümüzde geçerli gözükenleri uygulamaya devam etmek gerek ama durum ortada. Örneğin en iyi eğitimin verilmesi, eğiticiye en yüksek ücretin verilmesi lazım, bunu vermedikten sonra alfabenin ne önemi var? Ama konuşamıyoruz, tartışamıyoruz, eyleme geçemiyoruz. Halbuki hepimiz çekiyoruz.

  • revenge @revenge

   Emperyalizm sadece bir yönü ve nedenlerden birisi. Güzel yazınız ve cehaletten uzak tavrınız için teşekkür ediyorum.

   Darısı yukarıdakinin başına.