En yüksek ses ayarında kullanmak kulaklığı bozar mi? (Logitech g430)

Kulaga takmayinca bile baya yüksek ses alabiliyorum. Casual oyunlarda böyle kullanmayi düşünüyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

App store’da istek listesi (wishlist) yokmuş. Şaka mı bu?!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Twitter’da ve ekşi’de son günlerde corona virüsünden başka bir şey konuşulmuyor. Beni baydı iyice bu muhabbet.

Toplumu gerçekten yok edecek bir hastalik ve savaş olursa devlet, internetin fişini ceksin. Aksi halde sosyal medyayi düşünmek istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Yıllardır trafik kazası olmayan kavşağa bir düzenleme yaptılar, ilk haftasında maddi hasarlı trafik kazası oldu.

Yav bir ülkede her şey mi “eğri” olur. Sonra niye ülkeden kaçıyorsunuz derler.

Bu aptallığa tahammül edemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Halid @abdhbal

  Kazanın düzenlemeyle doğrudan ilgisi olduğunun kanıtı var mı?

 • BraVe @brave

  Kaportacı kazanacak, hasta garantili hastane kazanacak... İnsanın önemi yok.

 • Barış Ataç @barisatac

  Trafik kazalarının yüzde 99u insanların kurallara uymaması veya uygulamasından kaynaklanıyor. Bu yüzden düzenlemede hata olduğuna beni ikna etmeniz lazım. 🙂

  • mrsocrates @mrsocrates

   Kurallar veya uygulamalar hatalı olamaz mı?

   Kaza olması için tabikide birinin hata yapması gerekir ancak yıllardır kaza olmayan bir kavşakta kaza oluyor ve ne tesadüf ki kavşaktaki yeni düzenlemeden bir hafta sonra oluyor bu kaza

  • Barış Ataç @barisatac

   @mrsocrates Trafik kuralları önüne gelenin değiştirebildiği bir şey değil ve ülkemize özel şeyler değiller yani kurallarda hata olması ihtimali yok denecek kadar az özellikler insanların uygulamadaki isteksizliklerine oranlarsak, "yok öyle bir ihtimal" cümlesini rahatlıkla kurabiliriz. Trafikteki bütün kurallar düzeni sağlama ve kazaları engellemek amaçlıdır ve çok basit gibi duran bazı kurallar en önemlileri oluyor. Örnek olarak "Göbekteki aracın geçiş üstünlüğü vardır." Uygulayan insan sayısı milyonda bir.
   uygulama derken kavşakta bir tasarım hatası olduğunu belirtmek istiyorsunuz herhalde o kapıyı açık bıraktım ve sizi iddianızı kanıtlamaya teşvik etmek istedim.
   Gelelim rastlantıya onun cevabı resimde. 1 kaza durumu sadece rastlantı yapar.
   Benim fikrimi soracak olursanız ki hiç sormadınız ama yine de yazayım, kavşağın değişmesi oradan her gün geçen ve belirli ezberleri olan sürücüleri şaşırttı ve kuralları uygulamak yerine kafalarına göre hareket etmeye başladılar ve sonucunda kaza gerçekleşti. Yanılıyor olabilirim, sadece uykusuz bir sürücü de olabilir veya dediğiniz gibi bir yerinde hata yapılmış bir kavşak ta olabilir. Kavşağın yeni halinin kuş bakışına yakın bir resmini koyarsanız üzerinde konuşabiliriz.

  • mrsocrates @mrsocrates

   @barisatac fotonun aşağısındaki yol sanayi sitesine gidiyor. Anayola bağlanırken sanayi-izmir istikameti ile seferihisar-sanayi istikameti eskiden çakışmıyordu çünkü alan çok genişti, kocaman kamyonlar bile rahatça manevra yapabiliyordu.

   Yeni düzenleme yüzünden o koca asfalt boş alan beton trafik duvarlarıyla bir gidiş bir geliş şeklinde bölündü. Trafik ışığı da olmadığı için (eskiden gerek yoktu) tam bir rezillik şuan. Bugün bende kaza tehlikesi yaşadım.

   Not: sol taraf izmire, sağ taraf seferihisara, aşağısı sanayiye gidiyor.

Paladins oynayan var mı? Arkadaşımla sardık baya, üç kişilik kontenjanımız var 😃

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dh donanım forumuna 1 aydır banlı olduğum için girmiyordum.

Cehalet iyice artmış. Adamın ekran kartı oyunda 300-600 mhzlerde çalışıyor düşük fps alıyorum ne yapmam lazım diyene tavsiye olarak 2600x’ini sat 3600 al diyorlar. Bunu diyende forumun eskileri.

Ben bu forumda gene iyi öğrenmişim donanımı. Gerçi ben çok pratik yaptım😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Donanım arşivi forum açıyormuş 😀 ne desem gg

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Saatlerdir geforce now’dan rocket league oynuyorum. Müthiş bir olay valla. Sadece bir defaya mahsus 2-3 dakikalık dramatik bir bağlantı yavaşlaması oldu ama şimdi geçer dedim çıkmadım oyundan ve maç bitmeden eski haline döndü. Yani kopma falan olmadı.

Aslında bilgisayarım kütüphanedeki bütün oyunları kaldırıyor ama çok hoşuma gitti bu teknoloji. Üstelik online oyunlarda 5-10 ms ping almak harika.

Mouse lagı biraz daha azalırsa bütün pvp oyunlarımı geforce now’dan oynarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 19