Selamlar TS ahalisi, naptınız? Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Arkadaşımın maksimum 25.000 TL'ye bir laptop alması lazım. Kullanım amacı oyun ve 3D render. Hepsiburada gibi yerlerde araştırırken Monster çok karşıma çıktı ama nasıldır bilemedim. Övende çok gömende. Siz ne dersiniz? Daha önce kullanan tecrübe eden var mıdır aranızda?

https://www.hepsiburada.com/monster-tulpar-t5-v21-7-intel-core-i7-11800h-16gb-500gb-ssd-rtx-3070-freedos-15-6-qhd-165hz-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000BSAHS

https://www.hepsiburada.com/monster-tulpar-t5-v20-3-1-intel-core-i7-11800h-16gb-1tb-ssd-rtx-3060-windows-11-home-15-6-fhd-144-hz-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000BSAHI

Mümkün oldukça ekran kartı yüksek bir model tavsiye etmek istiyorum ama 3070 bu kasada ısınıpta sorun çıkarırsa bir anlamı kalmaz. Eğer 3060'a gidilirse SSD'yi yükseltme niyetindeyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar Ahali,

Bu sabah evden çıkarken pc'yi kapata bastım Win10 kendi kendine indirdiği güncelleştirmeyi yaptı. Daha sonra eve gelip pc'yi açınca monitörün çözünürlüklerinin sapıttığı fark ettim ama çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Denediğim Çözümler:
- Ekran kartı sürücüsünün DDU ile silip tekrar kurma.
- Display Troubleshoot

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar TS Ahalisi, naptınız?

Bu hafta içerisinde yeni bir PSU almayı düşünüyorum. 2 sene önce kasayı toplarken idare eder 2. el almıştım. Amd R5 3600 ve RX 5700xt kullanıyorum fakat yakında RTX 3070'e geçmeyi planlıyorum.

Sizce Seasonic Focus GX-750 nasıldır? Başka önerileriniz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar TS ahalisi,

Gigabyte Aorus anakartıma BIOS güncellemesi yapmak istiyorum fakat Gigabyte'ın sitesinde support kısmına ulaşamıyorum. Gerekli Dosyayı başka nereden bulabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar Ahali,

Bireysel dosyalarım(All), ve kendi yüklediğim programlar haricinde(EpicGames, Program Files (x86)) C diskinde zamanla kendi kendine oluşan ve toplamda 64 GB eden bu dosyaları nasıl azaltabilirim?

Amd dosyasını baya bi boşalttım. Hep eski sürücüleri tutmuş. Bunun gibi gereksiz şeyleri hangi program temizler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selam, abimin win7'li Casper notebookuna SSD taktım ve sürücüleri bulup yükledim. Fakat alet her açıldığında wifi otomatik kapalı geliyor ve manuel olarak açmak gerekiyor. Bunun çözümünü bilen var mıdır?

Ürün Marka / Model : Casper CN-VTI2410B

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AMD'nin stock soğutucusunu 2 sene boyunca hiç temizlemeden kullanırsanız böyle oluyormuş. Macun kupkuru olmuş zavallım.

Yeni macun ve nispeten uygun fiyatlı bir soğutucuyla hem sıcaklık yarıya düştü hemde CPU bi tık hızlandı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16

Selamlar, HW info'da CPU ve GPU sıcaklıklarına bakayım dedim fakat "Power Reporting Deviation (Accuracy)"nin kırmızı olduğunu gördüm. Biraz araştırdım ama ne olduğunu anlamaya bilgim yetmedi. Endişe etmem gereken birşey var mı?

İşlemci Ryzen 3600

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar ahali, bu aralar 2+1 ses sistemi almayı düşünüyorum ama çok seçenek var. Aşağı yukarı 1000 TL bütçeniz olsa nasıl birşey alırsınız.

Genelde oyun oynarken ve müzik dinlerken kullanılacak. En çok dinlediğim müzik türleri ağırlıklı olarak rock ve biraz electonic müzikler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap