Şimdi bu tatil miydi ? İnsanların tatil anlayışı neden böyle angarya tipinde ? Bir arkadaşımın daveti üzerine, faturası oldukça kabarık -sözde- lüks bir tatile gittim, totalde 9 günümüzü aldı. Sıkıntıdan patladım, güneşten bunaldım, nemden nefes alamadım, midemi metpamid ile lansor ile kontrol altında tuttum, ödemden şiştim, evde kan işiyorum, kömür gibi olmuşum, bol bol kafa ağrısı, hala daha sanki yoldaymışım gibi sallanıyorum bir yukarı bir aşağı.

Kahvaltı, havuz, içki, deniz, akşam yemeği, animasyon, içki, yatış. Bu yine sıkıcı da olsa iyi olan kısmı. En azından ablak ablak yeyip içiyorsun. Bir Adrasan, Sulu Ada görmek istedi arkadaş, yahu 40 derece, saat 11-12 güneş adam öldürmek için tepede, bizi pişirdiler ya o teknede, pi-şir-di-ler ! Koskoca adamım, gittim teknenin kıç kısmındaki duş alma platformuna dayadım kafayı kaldım yarım saat. Yok deniz çok güzelmiş, tatlı su tuzlu su ile buluşuyormuş ... Yani ?

ETS nasıl kesiyor milleti koyun gibi, böyle insanları çöp poşeti gibi atıyorlar denize, topluyorlar denizden, tekne trafiği diye bir şey gördüm. Bir tane taş parçası etrafını tavaf edip durduk.

Bir şeyi keşfetmek, görmek, tecrübe etmek ile bunu tadında yapmak, konforunu, sağlığını gözetmek arasında bir orantı olmalı. Sırf 2 tane koy göreceğim diye ölünmemeli mesela. Kusanlar, başı dönenler, 1 koydan sonra zaten hali vakti kalmayanlar ... Herkes kızarmış pancar gibi, ıkına kıkına bitirdi geziyi.

Birde arkadaşın şahsi arabası ile gittik geldik. O, 9 saat yol gidiş bir 9 saat de geliş. Yav ayaklarım şekil değiştirdi.

Evimi özledim, bilgisayarımı özledim, ıyyyy, ne denizmiş ne tatilmiş arkadaş. Masrafların tümünü arkadaş karşılamasa oturur ağlardım. Bir daha sırf bedava diye, yada hatır diye insanları kırmamak adına bir şeye EVET dersem... Bir daha böyle uzun süre tatil yapanın ...

Ne kadar zengin olursan ol, tatili "rahatlamak" kafası ile planlayamamak da mümkünmüş demek ki. Yani anladık yılda 1 hafta, 2 hafta iznin var, ama böyle de olmaz ki. "Bunu da göreyim, bunu da yiyeyim, ay dur tatilin bitmesine 5 dakika kaldı, bunu da içeyim."

Öldürdü yav bizi ! Ben normal zamanda bu kadar yorulmuyor, koşturmuyor, fenalaşmıyorum ... Şimdi bu nasıl tatil ? Tatilin anlamı iş yapmamak, dinlenmek, sevdiğin aktiviteleri yapmak değil mi ? Kendine zaman ayırmak, nefes almak değil mi ? Rahatlamak, konfor alanına çekilmek değil mi ? Ben mi yanlış biliyorum 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Ekranı kırılmış G4 telefonumdan, galerideki verileri kurtarmaya çalışıyorum. Telefonun ekranı kırılınca bir kenara atmıştım kaç aydır. Bataryayı canlandırdım. Şu an çalışıyor açık. Ne şifresini hatırlıyorum, ne de başka bir şeyini. USB ile bağlayınca PC'den ses geliyor ama verilere erişmek için gerekli olan klasör açılmıyor. Var mıdır bir yolu yöntemi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Yurtdışına çıkış için PCR testi istenince, test neden birden bire paralı oluyor ? Kaç defa tuvalet terliği ile hastahanenin önünden geçerken rahatlıkla testi yaptık. Şimdi Almanya'ya geçeceğiz, yok buraya para yatır, şuradan dekont al, bunu böyle yap şöyle yap falan ...

Test, test değil mi ? Almanya'ya gideceğimi söylemesem, ateşim var desem, o yapılan test sonucu geçerli olmayacak mı yani ?

Kurum devlet hastahanesi bu arada ...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her şey co-op, multiplayer çöplüğüne dönmüş... Single katmanda bir şeyler yapmaya çalışanlarda pixel-art, 2-boyutlu diyarlarda çıtır çerezlik duruyorlar. Bu tür oyunlara ilgi alaka gösteren tayfa yüzünden resmen AAA - singleplayer oyun konsepti öldü bitti gitti. Son kale Sony.

Nerede bu Tflopslar nerede bu 10-20-30 çekirdekli işlemciler, cigolaytlarca ramler ... Milyon dolarlar hava cıva oluyor, bunların derdi oyuna bir tane latin, bir tane afro-amerikan karakter eklemek.

Sonra şirket içi toplantılarının sızıntılarında "ühüü bize last of us, god of war, uncharted gibi oyun lazım ühüüü" diye sütlü kurabiyeli konuşur dururlar.

Resmen geçen senenin skandalına rezaletine dönen Halo (sözde geçen sene kasımda çıkacak olan, hazır olan oyun hani) için şöyle bir özür mahiyetinde 3-4 dakikalık bir hikaye oynanış videosu gösteremediler. Yine f2p multiplayerını gösterdiler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  Gösterilen AAA yapımların yarısından fazlası single'dı. Sanırım algıda seçicilik yapıyorsun. Ben iki türü de oynarım. Multi de single da. Ama kalkıp böyle bir yorum yaparsan sadece multi oynayan biri de gelip single'lara çöplük derse söyleyecek bir sözün olmaz. Kendi beğenmediğin şeyi "çöplük" diye itici bir kelimeyle tanımlama. Kendi zevkine hitap etmeyen şeye nefret kusmak kadar anlamsız ve saçma bir şey yok. Zira bir şey sen sevmiyorsun diye "çöplük" olmuyor.

  Atomic Heart
  Plague Tale Requiem
  Outer Worlds 2
  Starfield
  Stalker 2
  Far Cry 6

  • freshmind @freshmind

   Güzel multiplayer değil zaten... Hepsi pastadan pay kapmaya çalışan, bir birinin kopyası oyunlar. Yaratıcı bir fikir yok. 4 kişi, horde vur dur, loot topla dur, skin değiştir dur. Sadece ambalaj değişiyor, sürekli aynı. Ayrıca 30 yıldır bu piyasada oynayan, para harcayan, yazan, çizen (hasbel kadar) birisi olarak bu hakkı kendimde görüyorum. Zira süreci gözlemleyebilecek şansımız oldu bu süre içerisinde.

   İnternetin gelişmesi ile beraber Ahmet, Mehmet ile beraber oyun oynama fikri insanları heyecanlandırdı ama oyun piyasası için kör sağır değilseniz, son 3-4 yıldır sövülen sayılan türün hangisi olduğunu bilmemeniz mümkün değil.

   Millet unchartedlar'ı, god of war'ları geliştirmeyi bırakıp, LoL'lere, mobalara, looter shooterlara girdiler sırf para için.

   Şu zevk-renk meselesi bayat tadı vermeye başladı. Kalitenin normalize bir çizgisi vardır. Ve tarif ettiğim oyunların o çizginin ne kadar altında oldukları da ortada.

   Yok ettiler piyasayı yok ! Kafa dağıtmak, başka evrenlere dalmak, atmosfer kavramı yok oldu gitti. İnsanlardan yada yarattıkları dertlerden kaçmak için oyun oynuyorduk, şimdi zorla başkaları ile oyun oynatıyorlar. Gerçek hayatta yetmiyor, birde dijital dünyada sövüşüyor, trollüyor, dövüşüyor, tehditleşiyoruz.

   Mekanik tarafını diğer insanlara bağlayan bir oyuna güvenilemez. Çünkü kaynağı insan. Oynayan insan olmadığı takdirde bitti gitti.

  • reducto @protego

   @freshmind Kimse sana zorla bir şey oynatmıyor. Zibilyon tane single oyun var. Steam'i açsak binlerce single AAA yapım oyun var. Git onları oyna. Sen sevmiyorsun diye milyonlarca kişinin oynadığı multiplayer oyunları bırakacak değiller. Satın alan oynayan memnun, satan memnun. Kendi zevkini niye başkalarına itelemeye çalışıyorsun anlamıyorum

  • freshmind @freshmind

   @protego Steam'de AAA 😀 En son bizde de haber olmuştu. %78 çöplük falan diye. Kabul etmek bu kadar zor değil ya. Çıkan 10 oyundan 8'i şaka tadında, hatta Steam'in kütüphanesinin bilmem kaçta kaçı silinse değişen hiç bir şey olmuyor gibisinden istatistikler vardı, haberleri yapıldı.

   AAA'ın ne olduğunu biliyorsak tabi ki burada ... Sayıları zaten az, hepsini de tükettik zaten.

   Epik sunumları, milyonlarca dolarlık prodüksiyonları, 4-5 yıllık geliştirme süreçlerini, bir birinin kopyası pembe silah skinlerine değiştirebileceğini düşünmezdim. Şaşırttın.

  • reducto @protego

   @freshmind Verdiğin istatistik bugün çıkan oyun sayısının 10 sene öncesine göre 100 kat daha fazla olmasından kaynaklanıyor olmasın? Single yapımlar azalmadı, yanına multiplayerlar eklendi. 10 sene öncesiyle bugünü karşılaştıralım, bir yılda çıkan AAA single yapım sayısı 10 katına çıkmıştır muhtemelen. Oyun sektörünü takip ediyorsun madem bunu biliyor olmalısın.

   Bir şeyi bir şeye tercih ettiğim yok. İki türden de zevk aldığımı söylüyorum. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. İki türden de zevk almak bu kadar mı imkansız? Yanlış mı yasak mı nedir? Evet Rainbow Six'te silahıma pembe skin takıp arkadaşlarımla saatlerce oynamayı çok seviyorum. Witcher 3'e de bayılıyorum. Birinden birini tercih etmek gibi bir zorunluluğum yok. Olayı taraf seçme gibi saçmasapan bir noktaya getirmenin de anlamı yok. Diyeceklerim bu kadar.

  • lterlemez :) @lterlemez

   Single ama tek kategoride çıkıyor. Ben sıkılmaya başladım artık.

  • freshmind @freshmind

   @protego Rainbow'da 3000 saatim var. (O da bozdu zaten iyice uçtular) Ya ben derdimi anlatamadım yada sen anlamadın. Rüştü ispatlı, güzel, üstüne düşülen, bir ağırlığı olan multiplayerın ortama tat katmasında bir sorun yok, yukarıda yazmıştım. Ucuz, derinliği olmayan, cash grab, tamamı ile trendi takip edip bizde bir ısırık alalımcı tayfanın, fason çin malı gibi copy-paste çöplüğü beni irite eden.

  • reducto @protego

   @freshmind Şu son yorumunla gönderideki yazının ve önceki yorumlarının alakası yok yalnız. Orada yazdıklarından çıkan anlam çok farklı, tüm multiplayer ve co-op oyunlarına tabiri caizse nefret kusuyorsun onlarda. Kastın o değilse bence biraz düzeltme yapsan iyi olur

   Derdin oysa, mobil sektörü çok az geliştirme süreciyle, PC oyunlarından çok daha fazla kazandıran oyunlarla dolmuşken, hala PC sektörüne bu dev bütçelerle oyun yapıldığına dua etmek gerek 🙂 O oyunlar hep olacak. Çünkü oynayanı var. Kendin de diyorsun, trend. Talebe arz edildiği için firmaları suçlamanın bir anlamı yok. Bu, fakir ülkelerde piyasanın ucuz ve dandik mallarla dolu olmasına benziyor. Ucuz ve dandik mal arz eden firmalara kızamazsın. Talep o ürünlere çünkü. Talebin karşılanmasından daha doğal bir şey yok.

   Bahsettiğin oyunlar; kaliteli yapımların varlığını azaltmıyor. Şu iddiamı yeniliyorum; 10 sene öncesiyle bugünü karşılaştıralım, 1 yılda çıkan singleplayer AAA oyunların sayısı çok daha fazladır. Ki bunlara AA yapımları da rahatlıkla ekleyebiliriz ki toplamda 10 sene öncesine göre 20 kat oyun rahatlıkla eder. Aradaki fark; o kadar çok oyun çıkıyor ki, Steam gibi online platformlar oyun yayınlamayı o kadar kolay hale getirdi ki, oyun yağıyor. O kadar çok oyun çıktığı için onların arasında single sayısı az gibi görünüyor. Toplam sayı çok arttığı için singlelar daha azmış gibi geliyor sadece. Ama değil. Öyle olsaydı dahi, kızman gereken firmalar değil oyuncular olurdu. Talebe göre arz yaratılır çünkü. Talep arza göre şekillenmez. Buna bir örnek Fifa olabilir. O kadar laf ediyoruz değil mi? Ama o oyunun sürekli aynı şekilde çıkmasının ve o saçmasapan kart sistemiyle paraları kaldırmasının sorumlusu EA mi, yoksa o kartlara cebindeki tüm parayı gömen insanlar mı?

  • freshmind @freshmind

   @protego "Bu tür oyunlara ilgi alaka gösteren tayfa yüzünden resmen AAA - singleplayer oyun konsepti öldü bitti gitti." Zaten oyunculara gömmüştüm 😀 Senin de o yüzden cevap verdiğini falan zannettim hatta üzerine alınıp. Talep olmasa üretilmez zaten bu çöpler. Nefretim kökeninde bu oyunlara don biçtiren oyunculara 😀 İfade etmek istediklerimin çok çok benzerini yazmışsın.

   Paramız ile biz terbiye edecektik bu piyasayı ama işte nicelik, niteliği boğuyor burada. Veledin babasının cebinden çaldığı kredi kartı ile aldığı oyun içi zamazingolar benim yılda 1-2 tane aldığım oyunun piyasasını sayı olarak yeniyor maalesef.

   N4G, NeoGaf falan "bu ne co-op aşkıdır microsoft" yorumları ile dolu mesela. Sunum sonrası sinirim ile kendimi çok iyi ifade edemedim sanıyorsam.

  • reducto @protego

   @freshmind Evet üzerime alındım ama yazıda tüm multiplayer ve co op oyunları hedef tahtasına oturttuğun için alındım 🙂 Öyle değilse sorun yok

Eşim yakında yurt-dışına gidecek. Aramızdaki para transferlerini en rahat nasıl yapabiliriz ? Buradan oraya, oradan buraya, çok kafa ağrıtmadan, ben tl yollarım o euro yollar, tam tersi falan... tecrübesi, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok müteşekkir olurum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Bu gün bir kaç doktor "gelin aşılarınızı olun dozlar heba oluyor, boşa gidiyor" şeklinde twit atmışlar ... Heba oluyor derken ? Bozuluyor mu o aşılar ? Atılıyor mu ? Nasıl ya ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 24 / 31
 • johan @johan28

  Sulandırma diye tabir ettikleri bir yöntem var hatta baya detaylı bir iş. mRna aşısı kesinlikle çalkalanmamalı oda sıcaklığında 10 kere ters düz ettikten sonra sulandırma yapılıyor bunda da 9 luk NaCI kullanılıyor bildiğiniz serum fizyolojik. İşte sulandırılan ve oda sıcaklığına bir kere düşen bu işlemlerden geçen aşının ömrü azalıyor. Bildiğiniz israf kul hakkı şerefsizlik yani bütün kötü tabirler sebepsiz yere keyfi randevu alıp gelmemek

 • Ali Mali @mali5481

  randevu alıp gitmeyince olmuyor mu o iş?

 • kei @kei

  Aşı düşük derecede muhafaza ediliyor bir nevi şoklanıyor. Aşı vurulacağı zaman çözülüp vuruluyor. bir şişe 6 kişilik yani çözülen bir şişe için 6 randevu oluyor. o 6 kişiden atıyorum üçü gelmese geri tekrar dondurma şansları yok artık çöp oluyor o aşı anında kimseye vurulmazsa.

  • johan @johan28

   6 saat süresi var çözündükten değil sulandıktan sonra ama sorun şu aşı randevusu alıp iptal etmeden randevuya gelmeyen hıyarlar yüzünden başkaları randevu alamıyor ve aşı gerçekten beklemekten çöp oluyor.

 • FreeRun @freerun

  aşılar 6 lı paket şekilde sanırım bir kaç kişi gelmeyince aynı saatte atılyor diğerleri

Şu kıraathane ağzı ile "bademcik ameliyatı basittir yeaww" diyenlere uçan tekme atasım var. 1 haftadır boğaz ağrısı, akıntılar, hiç bir şeyi doğru düzgün yiyememe, hala daha tam iyileşmesi için 9-10 günlük bir süreye ihtiyaç duyduğum, sağ olsun doktorum eski kafalı çıkınca "madem anestezi alıyorsun kesip biçmişken tam keselim, buruna da radyofrekans ile girelim, geniz etinden de alalım" demesi ile ameliyathanede uyandığımda suratımı komple hissetmeyerek, gırtlağımda 1 kilo kan ile nefes alamazken son anda operasyon hemşirelerinden birisi tarafından yan yatırılıp, sıvıların akması sağlanarak nefes alabilmemin mümkün olduğu, entübe edildiğiniz, rehin alan, hala daha kanama riski oluşturan (hapşırma, öksürük, kuru yiyeceklerin kesmesi dolayısı ile) kanama olması durumunda yine sedyeye yatırtacak olan kabus gibi bir ameliyat idi.

Dizimden, elimden, ayağımdan, boynumdan, gözlerimden ameliyat oldum... Hiç bir tanesi yanına dahi yaklaşamaz bu çilenin. Benden de bunu okuyan arkadaşlara tavsiye; genel olarak hiç bir ameliyat için "basittir" denmemeli zaten ama boğaz ve burun ameliyatlarını küçümsemeyin lütfen.

Evet ameliyatın kendisi basit, 1 saatte doktor işini bitiriyor, ama sonrasını konuşan yok gördüğüm kadarı ile. Ayrıca 6-7 yaşındaki çocuklara yapılan ameliyat ile alakası yok yetişkinlere yapılan bademcik ameliyatının. Doktor riskleri, çekeceğimiz acıları kısmen söylemişti gerçi. Neyse en azından çorba içe içe kilo verdim ...

Edit: Geçmiş olsun dileklerini ileten arkadaşlara çok çok teşekkür ederim, sağlıklı günler dilerim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19
 • rsezer @rsezer

  Geçmiş olsun, kbb bölgesi yumuşak doku ameliyatları, operasyon sonrası çok ızdıraplıdır, ben de aynı operasyonda hem bademcik hem geniz eti aldırmıştım. Gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama 1 aydan fazla sürdü sıkıntısı / acısı / ızdırabı. Olabildiğince sakin kalmak gerekiyor, toz polen vb hapşurtacak dış etkenlerden kaçınmak gerekiyor, ılık soğuk arası çorba dışında bir şey yemeyin, mutlaka bir araz çıkıyor yoksa.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Geçmiş olsun. Takribi ilkokul 3 veya 4 gibi aynı anda hem geniz eti hem bademcik ameliyatı olmak zorunda kalmıştım zira hasta değilken bile yutkunurken boğazıma resmen batıyorlardı yani hissediyordum.
  O zaman çok şükür iyi bir doktora götürmüşler ki bizimkiler en az çile ile atlattık.
  Aynı oda da 3 veya 4 çocuk aynı operasyonu farklı doktorlar ile olmuştuk ama ben hariç herkes kanıyordu. Ben dondurma yiyip işime bakıyordum ama onu da fazla yemişiz ki üşütmüştüm operasyon sonrası.
  Allah kimseyi ameliyat olmak zorunda bırakmasın sonuçta basit bir eylem değil.
  Hele kalp ve beyin ameliyatları gibi operasyonlar saatlerce sürüyor ve ne yazık ki sistem bu doktorlara yeteri değeri vermiyor bence, bu arada her sektörde olduğu gibi çok fazla şerefsiz doktor olması da ayrı bir rezillik.

  • freshmind @freshmind

   Keşke beni de çocuk iken aradan çıkartsalardı dedirtiyor güncel vaziyet. İş, güç, gündelik hayat arasında bu etkiler çekilmiyor. Ameliyat denilen şey gerçekten zor. İşini iyi yapan doktorlara atfedilen kutsiyeti daha iyi anlayabiliyorum. Ölüm-kalım çizgimiz haline geliyorlar bir nevi. Ama evet, işini sanki kasaptaymış gibi kurban kesme edası ile işleten doktorlarımız da var maalesef. Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @freshmind Öyle haysiyet yoksunu çok insan var, bu yüzden parası neyse vereyim bulayım buluşturayım falan doktora muayene olayım diyor insanlar.
   Cerrahlar tanırının bir eli gibi diye bir lad vardı o lafa harfiyen katılıyorum.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Geçmiş olsun; 6-7 yaşındaki çocuk daha gelişme döneminde, göz kırpana kadar çoğu yara ki ameliyat yarası düzenli/planlı yaradır, çabuk geçer. Yetişkinde ise tam tersinedir, metabolizma yavaşlamış olur. Bu konuda bir tek geniz eti ve burun kemik ameliyatında durum farklı oluyor. Bende de var ikisi, bir arkadaşım da müzdaripti; benim doktorum "acele etme, 21-22 yaşından sonra ol; yoksa tekrarlama ihtimali yüksek" demişti. Yaptırmadım, çok da çekmiyorum (şimdilik); ama arkadaşım, mecburen yaptırdı ve uzun süre tekrar tekrar yaptırmak zorunda kaldı.

 • xpow3r @xpow3r

  oha aku, kesip biçmişken tan girelim ne demek, araba motorumu tamir ediyorsun doktor bey diyemedin mi ? Geçmiş olsun bu arada. Hiç bi ameliyat basit değildir.

Şu anda Turknet, Millenicom, Netspeed arasında en akla mantığa yatanı hangisidir ? Turknet zorunlu bir kurulum ücreti koymuş oraya 75 liralık. Bayağı da şikayet var özellikle ping konusunda. Ancak firma büyüklüğü, müşteri hizmetlerini aradığımda aldığım bilgi-ilgi hususunda en profesyonel gözükende kendileri idi. Bir daha asla taahhütlü bir şey yapmam onu geçtim artık.

24-35 mbit arası stabil sayılabilecek bir port-altyapım var. VDSL destekli modem de var elimde.

Online ders veriyorum, en acilinden bağlatmam lazım. Deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum... Şimdiden teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • kurtcuk @kurtcuk

  Bulunduğunuz yerde varsa kendi altyapısı için Türknet alınır. Aktif veya giga ismiyle kendi altyapısı yoksa da yine Türknet alınır ama satış sonrası için büyük beklentiye girmeden 12-24 saat çözün süresi ile bilinerek alınmalı

 • Yasin @yasin

  Millenicom veya Türknet için 1 ay bedava kodu verebilirim ama millenicom daha önde belirteyim

 • Ekrem @huseyinekrem

  Fiyat olarak Turknet, kalite olarak bence Millenicom. Benim deneyimim bu şekilde. Turknet'te iyi ama 100mbit'lik pakette 1-2mbit daha düşük hız ve yurt dışında +10 ping, yurt içinde +5 ila +25 ping sorunu oluyor. Ankaradayım, bazı bağlantıları istanbuldan dolaştırıp getiriyor, niye bilmiyorum 😀

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Turknet kötü çıkarsa, kötü oluyor. 35 diye aldığınız internet, 10 civarında oluyor. Ekstra kurulum ücreti alıyorlar. Evimde hat olduğu için, ev içinde bir kurulum yapılmadı. Ama parasını ödedim. Sorun olduğunda ulaşabileceğiniz mh yok, sorun en erken 15-24 saat aralığında çözülüyor. Superonline firması benim sorunlarımı çok hızlı çözüyor. Memlekete gidince, Superonline firmasına geçmeyi planlıyorum.

Bu firmaların kahpelikleri ne zaman bitecek ya ? Ne zaman düzgün bir ülke olacak burası ? Geçen günlerde paylaşmıştım Superonline ile ilgili sorunlarımı (zırt pırt fatura arttırmalar, delicesine pingler) tak etti artık, yeni eve taşınınca altyapıları da yoktu bunların (fiber) ücretsiz iptal ettirme hakkımın olduğunu 2 defa söylediler, hem müşteri hizmetleri hemde iptal-abonelik birimleri tarafından. Belgeler yollandı her şey tamamlandı. Çat 682 lira fatura. Yav arkadaş ben bunu ödeyecek miyim ? Bu çaba neden ? Bu kalleşçe denemeler neden ? Külliyatınız gelse bunu ödetebilecek mi ? Niye böyle şerefsizlikler peşindeler ? Böyle bir kansızlık yok ya. Her seferinde böyle ya. Bağlatmaya gelince, kıytırık bir Whatsapp numarasına, kimliğimin buğulu önlü arkalı fotosu sonrası 5 dakikaya kapımda olan adamlar, iptal ettirmeye gelince kanser ettirdiler ya ! Faturaya itiraz ediyorum, kadının bana dediği, "bir kaç saat sonra tekrar arayın ben ekranlara ilgili notu düştüm" ! Siz neden geri bildirimde bulunmuyorsunuz diyorum, "güvenlik amaçlı özel iletişim bilgilerinizi kullanamıyoruz" diyor. Ahahaha ! Günde 45 defa arıyorlar oraya buraya bağlatmam, yeni paketlere geçmem, onun bunun TV'sini satın almam için. İptalimi, iptalim sonucunda oluşan sorunun çözümü için geri bildirimi bana yapamıyorlarmış. Biraz uzanayım dedim bütün uykularımı kaçırdılar yine. Çoluklarından çocuklarından çıksın ya...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Superonline mesaj attı bugün Türkiye genelinde upload hızlarını ücretsiz arttırdık diye. Bütün oyunlarda 999 ping ! Yani sözde iyi bir şey yapacaklar onun bile ****** !

Şimdi arıyorum geri düşürün istemiyorum ben diyorum, "bu artık bütün sisteme entegre alt limitler, biz müdahale edemiyoruz bla bla bla" diyorlar.

VDSL burası, belli ki hat kaldırmıyor. Ne etmek lazım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap