Şu anda Turknet, Millenicom, Netspeed arasında en akla mantığa yatanı hangisidir ? Turknet zorunlu bir kurulum ücreti koymuş oraya 75 liralık. Bayağı da şikayet var özellikle ping konusunda. Ancak firma büyüklüğü, müşteri hizmetlerini aradığımda aldığım bilgi-ilgi hususunda en profesyonel gözükende kendileri idi. Bir daha asla taahhütlü bir şey yapmam onu geçtim artık.

24-35 mbit arası stabil sayılabilecek bir port-altyapım var. VDSL destekli modem de var elimde.

Online ders veriyorum, en acilinden bağlatmam lazım. Deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum... Şimdiden teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • kurtcuk @kurtcuk

  Bulunduğunuz yerde varsa kendi altyapısı için Türknet alınır. Aktif veya giga ismiyle kendi altyapısı yoksa da yine Türknet alınır ama satış sonrası için büyük beklentiye girmeden 12-24 saat çözün süresi ile bilinerek alınmalı

 • Yasin @yasin

  Millenicom veya Türknet için 1 ay bedava kodu verebilirim ama millenicom daha önde belirteyim

 • Ekrem @huseyinekrem

  Fiyat olarak Turknet, kalite olarak bence Millenicom. Benim deneyimim bu şekilde. Turknet'te iyi ama 100mbit'lik pakette 1-2mbit daha düşük hız ve yurt dışında +10 ping, yurt içinde +5 ila +25 ping sorunu oluyor. Ankaradayım, bazı bağlantıları istanbuldan dolaştırıp getiriyor, niye bilmiyorum 😀

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Turknet kötü çıkarsa, kötü oluyor. 35 diye aldığınız internet, 10 civarında oluyor. Ekstra kurulum ücreti alıyorlar. Evimde hat olduğu için, ev içinde bir kurulum yapılmadı. Ama parasını ödedim. Sorun olduğunda ulaşabileceğiniz mh yok, sorun en erken 15-24 saat aralığında çözülüyor. Superonline firması benim sorunlarımı çok hızlı çözüyor. Memlekete gidince, Superonline firmasına geçmeyi planlıyorum.

Bu firmaların kahpelikleri ne zaman bitecek ya ? Ne zaman düzgün bir ülke olacak burası ? Geçen günlerde paylaşmıştım Superonline ile ilgili sorunlarımı (zırt pırt fatura arttırmalar, delicesine pingler) tak etti artık, yeni eve taşınınca altyapıları da yoktu bunların (fiber) ücretsiz iptal ettirme hakkımın olduğunu 2 defa söylediler, hem müşteri hizmetleri hemde iptal-abonelik birimleri tarafından. Belgeler yollandı her şey tamamlandı. Çat 682 lira fatura. Yav arkadaş ben bunu ödeyecek miyim ? Bu çaba neden ? Bu kalleşçe denemeler neden ? Külliyatınız gelse bunu ödetebilecek mi ? Niye böyle şerefsizlikler peşindeler ? Böyle bir kansızlık yok ya. Her seferinde böyle ya. Bağlatmaya gelince, kıytırık bir Whatsapp numarasına, kimliğimin buğulu önlü arkalı fotosu sonrası 5 dakikaya kapımda olan adamlar, iptal ettirmeye gelince kanser ettirdiler ya ! Faturaya itiraz ediyorum, kadının bana dediği, "bir kaç saat sonra tekrar arayın ben ekranlara ilgili notu düştüm" ! Siz neden geri bildirimde bulunmuyorsunuz diyorum, "güvenlik amaçlı özel iletişim bilgilerinizi kullanamıyoruz" diyor. Ahahaha ! Günde 45 defa arıyorlar oraya buraya bağlatmam, yeni paketlere geçmem, onun bunun TV'sini satın almam için. İptalimi, iptalim sonucunda oluşan sorunun çözümü için geri bildirimi bana yapamıyorlarmış. Biraz uzanayım dedim bütün uykularımı kaçırdılar yine. Çoluklarından çocuklarından çıksın ya...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Superonline mesaj attı bugün Türkiye genelinde upload hızlarını ücretsiz arttırdık diye. Bütün oyunlarda 999 ping ! Yani sözde iyi bir şey yapacaklar onun bile ****** !

Şimdi arıyorum geri düşürün istemiyorum ben diyorum, "bu artık bütün sisteme entegre alt limitler, biz müdahale edemiyoruz bla bla bla" diyorlar.

VDSL burası, belli ki hat kaldırmıyor. Ne etmek lazım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Toplamda 300 tl'ye, Mouse + Klavye önerebilecek bir babayiğit var mıdır 😀

Kaldı ise şayet bu fiyata bir şeyler ? (hardcore oyun oynanacak) mouse'un idare edecek kadar bir sensörü olsa yeterli, klavyenin de 'aynı anda tuş algılama zımbırtı oranları' vardı, özellikle oyun oynayanlar için bu oranın yüksek olması gerekliydi, hızlı bir şekilde çok fazla tuşlara basıldığı zaman iletebilme yeteneği idi sanırsam ... MMO gibi oyunlar ana merkezde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dişçiler açıldı mı ? (devlet)

Sanki özelde corona yok, sanki özelde ağzını açmıyorsun diş tedavisi için ... Son 1 yılda, deli gibi para verdim özel dişe. Ayrıca acil kontrol birimlerinde hala daha makineleri çalıştırıyorlar (dişçilerin kullandıkları ekipmanların sıkıntı yaratabileceği söyleniyordu ya).

GSS'yi de ödemeye devam.

Ayrıca bu doktorlar taş mı yiyor ? Bu adamların para kaynağı nereden ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11
 • ad33p @ad33p

  "çark" çalıştırmıyor devlet doktorları. Diş çekme vs gibi şeyleri yapıyorlar ama diğer tedavileri yapmıyorlar. Özelde ise kanal tedavisi yaptırdım. 🙂

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Diş hekimliği öğrencisi olarak söyleyim devlette çok fazla yatmak isteyen var. Güya haklarınınarıyorlar neymiş performans kaldırılsın, bizim maaş yükseltilsin. Sanıyor ki performans kaldırılırsa maaşlara 5-6k zam gelecek.

  Bu arada doktorlar yatmak istediği için değil ama devlette yasak gerçekten dolgu vs gibi aletin dönerek etrafa damlacık saçacağı işler yasak (hoş biz şu an fakültede yapıyoruz orası ayrı) hatta arkadaşımın başhekimi mobbing yapmıştı dolgu yapacaksın vs. diye arkadaşım resmi imzalı kağıt isteyince sustu. Arkadaşımı daha sonra filyasyon ekibine verdi (ki iyiki vermiş) yani doktor da bulunmuyor çok.

  Özelde her türlü şey tulumla vs ile yapılıyor. Büyük ihtimal tulumlarla o işleri yapan hekimler normal vatandaşa göre daha az risklidir aynı dünyanın en radyasyonsuz yerinin nükleer santrallerin içi olması gibi.

 • omerfsavas @omerfsavas

  Bende bir ara gitmek isteyip randevu bulamıyordum devlette. Meğersem cuma günü saat 13.00 da açılıyormuş randevular haftalık olarak. Öğleden önce muayene yapıyorlardı. Öğleden sonraya da günlük iki hasta olmak üzere dolgu v.s randevusu veriyorlardı.

 • Root61 @root61

  Diş çekme için direkt gidebiliyorsunuz. Dolgu için MHRS'den randevu almanız lazım dedi. MHRS'de randevu yok 🤣. Ne zaman açılacak belli değil. MHRS üzerinden alarm oluşturdum. Günde 2~3 tane anca açılıyordu(2 farklı hastane). Ona da yetişebilirsen tabi. Neyse birini yakaladım da işimi gördüm ama hastane boş yani. Çoook az hasta vardı.

Taahhüt varken bunlar faturaya nasıl zam yapıyorlar ya ? Cumhurbaşkanlığı kararnamesi nedir ?
99 liralık internete 132 lira kesmişler bu ay. (Turkcell, Superonline)

Faturaya itiraz da ettirmiyorlar, usule aykırı bir şey olmadığı için dosya açamıyormuş falan ... Ben neye taahhüt verdim o zaman ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İkinci el donanım satışları için 'en iyisidir' dediğiniz yer neresidir ?

Hazır yurt dışına çıkıyorken elimdeki 5700XT'yi satayım diyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nvidia, 3060'lar için madenciliğe karşı Bios düzeyinde kısıtlamalar falan yapmış, şu sıralar bu kartlar madencilerin elinde patlıyormuş... Silikon düzeyinde de bir şeyler yapılırsa ve haberler doğru ise çok çok güzel. Madenci ve oyuncu ekipmanları ayrılmalı artık.

https://forum.donanimhaber.com/rtx-3060-lar-madencilerin-elinde-patladi-kisitlama-bios-duzeyinde-olabilir--147996109

RTX 3060'lar madencilerin elinde patladı: Kısıtlama BIOS düzeyinde olabilir...

Geçtiğimiz hafta bazı perakendecilerin henüz satışa sunulmayanRTX 3060larımadencilere toplu sattığının haberini almıştık. Nvidia’dan
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aşının koruyuculuğu ile ilgili oranlar her geçen gün sağda solda konuşulanlara göre düşüyor... 98'di, 91 oldu, 80 oldu, 79,5 oldu, 65 oldu, şimdi 60'lar konuşuluyor.

Harvard Tıp Fakültesi öğretim görevlisi bir eleman vardı, Çin aşısının koruyuculuğu ispatlanmadığı için ABD almadı falan dedi.

Şimdi ise aşının ne kadar koruduğu, zamanla belli olacak, henüz hiç bir aşı için oranlar kesin değil deniyor.

Aşının koruyuculuğunun oranını geçtim, ağzı olan konuşuyor da benim asıl endişem; bu aşı oldum salın beni diye kendini ortalığa atacak olanlar daha büyük sıkıntılara neden olmasınlar ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) @lterlemez

  Bu kadar kısa sürede yaratılan aşının bu kadar çok farklı metabolizmada aynı etkiyi ve çok hızlı bir şekilde göstermesini beklemek de yanlış bence.
  Aşı olmayan insan kalmasa bile eninde sonunda aşının etkisiz kalacağı insanlar olacak ki bir de işin içinde taşıyıcı olanlar var. Bunlarda hiç etkili olmayacak (bildiğim kadarıyla, yanlış biliyor da olabilirim bu tarafını).

 • ofis @ofis

  Baharda çıkacak olan aşı daha isabetli olabilir.

Cyberpunk 2077'nin durumu ile ilgili redditte paylaşılıp, silinen, CDPR çalışanlarının anonim kimlik ile konuştukları söyleşiden sızdırılanları, Türkçe'ye kendi çapımca çevireyim dedim:

-Üzerinde onlarca defa çalışılıp, hazır edildikten sonra, tepedekilerden bir tanesinin gelip "yok ya bu olmamış" demesi ile oyundan çıkarılan sürüsüne bereket görev var.

-Kimsenin tanımadığı, doğru düzgün bir şey yazıp çizdikleri bile görülmeyen, firmaya sırf yöneticiler tarafından güveniliyor diye bir sürü eleman alınmış. Pek çok kod baştan yazılmış, yada tamamen silinmiş (bitmiş olmasına rağmen) (top dog diye hitap ediyor yöneticilerine buradaki yapımcı arkadaş)

-PS4 ve Xbox kodları, artık ayrı ayrı geliştiriliyor, PS5 kitinin ne kadar iyi olduğuna değinilmiş, Sony PS5'in geliştirme kitleri için bayağı iyi iş çıkarmış, onun üstünde de çalıştıklarından bahsetmiş.

-50.000 (elli-bin) satır diyalog oyundan çıkarılmış !!!! Oyunda açamadığımız kapalı-kilitli kapılar, ana görevin orjinal uzun hali derken bu sayı totalde oyundan çıkarılan diyaloglara denk hale gelmiş. (yapımcılar oyun uzun olursa millet bitirmez demiş, ki bunu röportajlarında da dile getirdiler, bu kadar saçma bir şey olabilir mi)

-Pek çok içerik, önümüzdeki sene çıkacak olan DLC için ana oyundan koparılmış.

-Vampire the Masquerade'e benzeyen, malkavian/nosferatu temasına yakın bir Alt-şehir dizayn edilmiş, ve her şey hali hazırda çalışıyormuş. Üsttekilerden bir tanesi gelip, "çok çirkin çıkarın" demiş ve çıkarılmış.

-Keanu'dan nefret etmek istemdiğini belirtip, orjinal Johnny'nin kafayı kırmış, deli dolu, hafif psikopat, tam bir rock-yıldızı edasında olduğunu söylüyor. Ve bu rol için Cillian Murphy orjinalinde düşünülmüş. Keanu rol için bayağı pasif kalmış, ama olan olmuş. Kişiliğine hayran kalmış, ama oyunculuğuna o kadarda değil...

-Etrafta çete üyelerinin bir birine girdiği, durup izleyebileceğiniz olayları gerçekleştirecek bir yapay zeka yazılmış. Etrafta pek çok uyuşturucu kullanan çocuk varmış. Bir rahip ve hale-krishna (mantra zırvaları) ile ilgili oldukça radikal yazılmış görevler varmış. Totalde bunların hepsi ya oyunu kompleksleştirdiği için yada en basitinden "sansür" yeyip oyundan çıkarılmış.

-Max Tac ile ilgili oldukça ilginç görevler yazılmış, bir görevde polis tarafından onun yerine geçmemiz teklif ediliyor ve Max Tac'lerin karargahına girebilme şansımız oluyormuş, nasıl işledikleri, neler yaptıklarına dair bakış atabilecek iken, oyunu dallandırıp budaklandırdığı için yine oyundan çıkarılmış.

-Oyunda pek çok sığınak, lağım kanalı gibi girilebilir lokasyonlar, bunlarla ilgili lootlar ve ufak yan görevler oyundan çıkarılmış.

-Söyleşinin geri kalan kısmında yapımcı, aslında bu kötü çıkışın bir nebze iyi olduğunu, çünkü firmada soğuk duş etkisi yarattığını, yöneticilerin ne halt yediklerini anlamaları için güzel bir fırsat olduğunu belirtip, önümüzdeki aylarda firmada çalışacak arkadaşları için üzüldüğünü, çünkü "ben size söylemiştim" diyemeden tekrar o masalarda, yöneticilerin günahının bedelini çekeceklerini söylemiş.

-Firmada pek çok işten çıkarma hazırlığı yapılıyormuş. Sony japonya analarını bellemiş :))) Bayağı haşlamış bunları. Bizim firma politikamız ile tamamen ters bir iş yaptınız diyerek. Ayrıca inanılmaz sayıda geri iade isteği ile uğraşıyormuş firma. Şirket içerisindeki moral bu güne kadar varolan en düşük seviyesindeymiş (aman ne süpriz)

Gamespot üzerine bir kopyası alınmış, link: https://gamefaqs.gamespot.com/boards/778998-cyberpunk-2077/79177975/948379792?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

That 6 months into montage which renders lifepaths useless ruined worldbuilding...

For Cyberpunk 2077 on the PlayStation 4, a GameFAQs message board topic titled "That 6 months into montage which renders lifepaths useless ruined worldbuilding".
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5