Yeni bir Intel işlemci açığından bahsediliyor. Swapgs adında. Microsoft onaylamış ve sessiz sedasız güncellemiş. Performans düşüşü bekleniyor. 2012 sonrası tüm intel işlemcileri kapsıyor (ivy bridge sonrası). Amd'den çok az işlemci etkileniyor, oldukça eski varyasyonlar. Ryzenlar güvende gibi şu anlık.

Dahası şu tek çekirdek performansında intelin genellikle önde olmasının bu tür exploitlere borçlu olunduğu söyleniyor. "i7'ler oldu pentium" şakası gerçekliğe bir adım daha yaklaşıyor 😀

https://www.forbes.com/sites/daveywinder/2019/08/06/microsoft-confirms-new-windows-cpu-attack-vulnerability--advises-all-users-to-update-now/#2de06e7373f8

https://thehackernews.com/2019/08/swapgs-speculative-execution.html

https://www.zdnet.com/article/new-windows-hack-warning-patch-intel-systems-now-to-block-swapgsattack-exploits/

#intel #güvenlikaçığı #açıkseçik #yeter #cpu

Microsoft Confirms New Windows CPU Attack Vulnerability, Advises All Users To...

A security vulnerability that affects Windows computers running on 64-bit Intel and AMD hardware could give an attacker access to your passwords, private conversations and more.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

IMEİ kayıt ücreti 1500 tl ... Biraz orama istikrar, biraz da burama istikrar.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/07/20190719-16.pdf

#akış #vergi #güncelleme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yahu bu spoiler verenler ne ile tatmin oluyorlar ? Yemeksepetin'de restoran yorumları bölümüne spoiler yazan var. Ne güzel atlattım dedim, bir kaç saat sonra gidiyorum dedim, yemeksepetinde spoiler yedim böyle bir şey var mı ya ? Allah topunu kahretsin...

#akış #Avengers #Sinema #AvengersEndGame

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

#akış Arkadaşlar bu bellek fiyatlarına ne oldu ? Durumdan haberiniz var mı ? Bundan 6 ay önce aynı bellek kitini 220 liraya aldım şu anda 700'lerden kapıyı açıyor.

6 Ayı geçtim, daha bundan 2 ay önce arkadaşıma sistem toplayacaktık o sırada da yine indirimlerle çıplak bir kiti 200 tl dolaylarına bulmuştuk.

Bir yeri tsunami falan mı vurdu yine ?

Sadece HB'de mi böyle diye baktım her yerde fiyatlar aynı. 16 gb lık bellek kiti ekran kartı fiyatına gelmiş yahu, neler oluyor ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap