Bunun üstüne rutin testlerde çıkan semptom göstermeyenleri koy, testten kaçanları, bilerek yapmayanları koy ... Üffff ! Açık test politikasına geçiyoruz demişler birde. Millet 10 ile çarpın derken az bile söylüyormuş, o kadar olamaz diyorduk ama her seferinde şaşırtıyorlar, her seferinde şaşırtıyorlar. Bu ne yahu böyle ! Bu nasıl yüzsüzlük, bu nasıl şerefe düşman olmak...

Bizde 700-800 diye Alice harikalar diyarında turlamışız. Kapının önüne çıkmamak lazım, bırak gezip tozmayı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Leto Atreides @leto

  olumlu yanından bakarsak, o kadar ölümcül bir hastalık olmadığı ortaya çıktı. mart-nisanda sorsalar, günde 28.000 vaka olursa hastanelerde yer kalmaz ölür biteriz derdim. iyi kötü bu kadar vakaya rağmen sağlık sistemi çökmedi, hayat bir şekilde devam ediyor. elbette bu hastalıktan bir yakınını kaybeden için bunların hepsi boş.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Haftaya 100 bin deseler yine birşey değişmez emin ol. İlk duyduğunda aaa ooo uuu dersin sonra alışırsın.
  Vaka olması öleceği, hasta olacağı anlamına gelmiyor.
  Arkadaşım devlet dairesinde test yaptırmadan önce hergün eşiyle annesine gidiyor kahvaltı, muhabbet vs edip duruyorlar. Pazartesi test yaptırıyor devlet dairesindeki en üst yetkili isim dahil toplam 40 kişi korona. Arkadaş korona oldu ama ne eşinde ne annesinde ne kız kardeşi de virüs yok. Annesinde astım vs var zaten, kalbinden de rahatsız. Her neyse vaka sayısı az yada çok önemli değil. %99 u virüs taşıyıp hasta olmayan insanlar. Burda önemli olan virüslüyken kimseye bulaştırmamaları. O yüzden boş yere hastanede yatırmak, bakmak, masraf etmek yerine evde kalsınlar diyorlar.
  Diğer durum madem herkes hasta/vaka sayısı yalan en az x10,100 yada 1000 diyor ne diye dışarda geziyorlar?
  Kimse ciddiyetinin farkında değil ama laf olsun diye konuşurlar. Bizde biliyoruz vaka daha fazla ama önemli olan hasta ve hastanın kurtulması.
  Şu polis artık müdahale etsin herşeye, yok kadınmış, hanımmış, çocukmuş, adammış, vs demesin. Maske takmıyor mu? Uyar bir kere, direndi mi? Yapıştır cezayı.
  Kurala uymadı mı? Uyar bir kere, dinlemedi mi? Yapıştır cezayı. Bizim millet paradan korkar. E zengin kesim çok 1 liralık maske takmak 900 lira vermekten daha kötü.
  Kısaca: günlük 1milyon vaka olsa değişen birşey olmaz.

  Burda sağlık bakanlığını sayıları eleştirmek bence güzel birşey değil. Eleştirmemiz gerekenler tedbirlere uymayanlar. Yolda koluna maske takan adama hiçbirimiz birşey diyemiyoruz. Ama mini etek giyse kıza edilmeyen hakaret kalmaz yada tayt giymiş erkeğe, dar giyinmiş erkeğe edilmeyen hakaret kalmaz.

  • freshmind @freshmind

   Kısmen katılıyorum, ama bizim millet, özellikle ana akım medyayı takip edenler, sayılar 1000 altı iken cahil cesaretlerine cahil cesareti katıyorlardı. 80 milyon ülke, günde 700-800 kişi, bizi bulmaz, sorun yok vs vs

   Bahsini ettiğiniz en önemli husus bulaştırmamaları. Dolayısı ile böyle istatistiksel bir korku kaynağı olacaksa, bir nebzede olsa milleti 3-5 gün evine tıkacaksa, maske taktıracaksa, sisteme-düzene yardımcı olduracaksa uçan kuşu bile o istatistiğe katsınlar. Çünkü laftan anlamayan çok ciddi bir kesim var.

   Yazmaya utanıyorum ama bazıları için sopa, korku, tehdit, ceza şart. Ahırda yaşamaları gerekenler sokaklarda bizlerle. Hak edene hakkını vereceksin.

Adam iban at dedi, rezerv et benim için lütfen, akşam alıyorum dedi, video çektirdi, foto çektirdi, takla attırdı. Öğleden beri uğraştırdı, saat 22:00 - gelen mesaj "oyunsuz khaça olur, pazarlık ypamadıkda" (mesaj aynen böyle yazılmış, ben kasten bozmadım Türkçeyi) şimdi sövsen dert sövmesen dert... Buradan alıcıymış gibi takılıp da, sadece zaman çalan bütün arkadaşların tek tek tüm akrabalarının ömürleri boyunca A-haber izlemek zorunda kalmalarını diliyorum.

#TümAkış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Satılık, ps4 500gb, sorunsuz, tamirsiz, ilk sahibiyim zaten, garantisi bitti, bir adet Dualshock 4 (sol analoğun plastiği hafif soyulmaya başlamış), Hama'nın 2.0b hdmi kablosu, yanında kutulu şekilde Horizon Zero Dawn + Ratchet and Clank.

1500 tl.

Elden olursa daha iyi olur. İstanbul Avrupa yakası, Esenler çevresi veya Kocaeli İzmit de elden teslim edebilirim.

gkhn.kznn@gmail.com

(geçen açtığım ilana resim ekleyemediğim için yenilenmiştir)

#ikinciel

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kanser olacağım. Sony XF7596 TV'im var, DLNA üzerinden PC'de depoladığım filmleri izliyorum. Ancak, bir altyazı gömülü değilse, sonradan indirilmiş altyazıları falan (external subs) kesinlikle görmüyor. İçine Kodi kurdum, VLC'nin kendi yazılımını kurdum. 4k HDR bile Stream ediyor ama çok affedersiniz kıç kadar 49 kilobaytlık alt-yazıyı gösteremiyor. Altyazılar için tonlarca format da denedim (idx, sub, srt, ssa). Fayda yok.

Monitörden izlemek keyif vermiyor, TV çok iyi. Ancak TV salonda, PC çalışma odasında. Koskoca 17 yıllık DLNA, srt dosyalarını göremiyor mu ?

Her bir video izlemek istediğimde HandBrake ile 1 saat encode çekip altyazı mı gömeceğim ? Yada gidip 300-400 liraya harici HDD mi alacağım ?

USB'den izleyince sorun yok. Ancak filmlerin boyutu malum. Her seferinde koca filmleri USB'ye at-sil, salona taşı pratik değil. NAS gibi orada açık olan HDD ve içinde tonlarca video/film. Bunları adam gibi salona stream edebileceğim bir servis yok mudur ?

#TeknoYardım #TV

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Şu anda, en az zararla nereden döviz alınabilir ? (istanbul dışı)

2 ay sonra Almanya'ya gideceğim, kazandığım para eriyor resmen, her saniye artıyor bu meret. Eldekini çevirmek istiyorum ama bankalar, vergiler, komisyonlar falan kafamı karıştırdı.

Bu konuda izlenebilecek en aklı-selim yol hangisidir ?

Bankadan döviz hesabı üzerinden çevirtsem, işlem yaparken komisyon, çekerken vergi mergi diyorlar bu nedir arkadaş. Kendi paramız ile ne yapacağımıza bu kadarda karışılır mı ...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

İnterneti Superonline olup da sıkıntı yaşayan var mı şu saatlerde ? Müşteri temsilcisi ile görüştüm, gece Türkiye genelinde çalışma var. Antalya, Trabzon hattının tamamı gidik, diğer bölgelerde gece 12'den sabah 6'ya kadar ara ara çalışmalar var dedi. Türkiye genelini kapsıyormuş.

#İnternet #TümAkış #Superonline

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İade prosedürü hakkında bilgisi olan arkadaşlara, yaşadığım problem üzerine bir sorum var... Yardımcı olunabilirse müteşekkir olurum.

LG'nin Ultrawide 34WL50S-B monitörünü Hepsiburada üzerinden BT Teknoloji adlı satıcıdan aldım. Mat ekranın renkleri öldürmesi, HDR başarımının yetersizliği, 21:9'un içimi daraltması sonrası (uzun yıllardır TV'yi monitör olarak kullanınca) yasal hak-hukukum çerçevesinde 14 gün geçmeden iadesini gerçekleştirdim.

Firma reddetmiş, ve gerekçesi "gidin bir LG servisinden monitörün sağlam, sıkıntısız olduğuna dair rapor/tutanak/servis belgesi falan fistan isteyin öyle yollayın, mevzu ürünün sağlamlığı değil, bandı açıldımı ikinci el, LG'nin prosedürü böyle" deyip ürünü geri bana yollamış.

LG ile iletişime geçtim ve öyle bir prosedürlerinin olmadığını, arızasız, sıkıntısız ürüne kesinlikle herhangi bir rapor oluşturulamayacağını iki farklı kaynaktan yinelediler. Bunun üzerine görüşme kayıtlarını/kanıtlarını da alıp, HB'ye yeni bir kayıt açtırdım. İlkinde pek sallamamışlardı, şimdi biraz ilgilendiler gibi.

Bu yalan dolan beyanlar, bu şekilde sıkıntı çıkarmalar ne ile sonuçlanır ? Tüketici Hakem Heyeti ne kadar sürede aksiyon alır ? Yarına kadar cevap gelmezse başvuracağım. Yada bu firmanın gerçekten böyle bir şey isteme hakkı var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Orcun @orcun

  THH ortalama en az 1 ay içinde sonuçlanıyor. En fazla da 6 ay içinde sonuçlanıyor. 6 ay bu arada sınır yani max olabilecek süre. THH ver kesin kazanırsın. HB istediğnii desin satıcı istediğini yapsın o gelen kargoyu da sakın geri almayın. O süreçte thh'e verin ama direkt hb'ı verin. Muhattabınız hb çünkü satıcı değil.

 • Cenk Akay @cenk_akay08

  Firmanın böyle bir hakkı yok. Sizin kontrol ettirme gibi bir mesuliyetiniz de yok. Siz kargoya verdiğiniz an sizle bir ilişkisi kalmıyor ürünün. İsterse kargoda ürün ikiye bölünsün sorumluluk sizde değil. Hakem heyetine giderseniz kesin kazanırsınız. Yaklaşık 6 ay sürüyor süreç.

 • Root61 @root61

  En kısa yol ekşi sözlükte rezalet başlığı açmak😀. Onun dışında kötü bir firmaya denk gelmişseniz böyle bezdirip vaz geçirmeye çalışıyorlar. Nasıl olsa ceza falan almıyorlar.

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Satıcı hb'nin kendisi değilse ancak thh'den çözülür o iş. Teknosadan TV alıp beğenmedim diyerek yollamıştım hiç sorun olmamıştı. Böyle ürünleri büyük firmalardan almak lazım.

1500-1800 tl arasında "kamera ve pil" açısından en cazip telefon hangisidir ? Performans gram umurumda değil, telefonda 'render' almayanlardanım. Mobil oyunlara, oyun gözü ile bakmıyorum zaten. g4 kullanıyorum o bile performans olarak yetiyor günlük işlerimde.

Ancak pil ve kamera, ölü konumda. Cebimde bir şeylerin fotoğrafını makul seviyede çekebilecek, günde 2 defa şarja takmamı gerektirmeyecek bir şey olsun yeter.

#ceptelefonu #TelefonÖnerisi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ITALYAN BIR DOKTOR ANLATIYOR.....😕

Büyuk bir trajedi yasaniyor ulkemizde..Yaşli hastalar ölmeden önce aglayarak bize yalvariyorlar.En yakinlari ile vedalaşmak istiyorlar..Tek başina ölmek istemiyorlar..yakinlari ile kamera araciliyla vedalaşiyorlar..Ölmeden önce bilinclerini kaybetmiyorlar..Komaya girmiyorlar..can cekisiyorlar..Boguluyorlar..
herseyin farkindalar..
Genelde kari koca ayni gün ölüyorlar..Cocuklari torunlari uzaktalar..
Bu hastalik gripten cok cok daha agir geciyor..Inanin cok cok daha farkli..Lütfen ona grip demeyin..Alakası yok..Hastalar en az 7 gün 10 gün evde kaliyor...Kimseye bulastirmak istemiyorlar..
Ateşleri çok yüksek...Agirlaşinca geliyorlar cünkü artik dayanamiyorlar bogulma hissene..
Nefes alamiyorlar..Oksijene ihtiyaclari var...
Bu virus icin ilaclar cok az..Biz sadece yardim etmeye calisiyoruz..Ama hersey hastaya bagli..
Erken ya da gec hastaneye gelmeleri hic bir sey degistirmiyor..Son ayni son..Yaslilar dayanamiyor..
Hemsirelerin gözlerinden yaşlar akiyor..Herkesi kurtaramiyoruz .farkindayiz..Hayati fonksiyonlar düşuk olanlarin sonu belli..Makineler yalan söylemiyor..
Cok acil yeni yataklara ihtiyacimiz var..
Agirlasanlar cok fazla..Hastanelere akın akın geliyorlar.En agir hastalarin isimleri kirmizi ile yazili..ki artik baska bir renk yok !
Herkese ayni prosedürler uygulaniyor.Hastalik ayni. Yaygin Pnömoni,cift tarafli..
Lütfen söyleyin, hangi grip bunu bu trajediye sebep olur ?
Grip bu kadar bulasici degildir.ve cok nadir pnomoniye dönüsür.Bu virus ise cok farkli
Inanilmaz bulaşici ve inanilmaz agir seyrediyor belirli bir grup icin..Genc insanlarda basit bir grip gibi gecen hastalik yaslilarda degisiyor.
Bizim ulkemizde yasli insanlarimiz cok ve 65 yas ustu neredeyse herkesin kronik hastaligi bulunur.
Diyabet, yuksek tansiyon. Ne yazik ki,agir hasta olan gencler de var. Onlari görurseniz genc oldugunuza sevinme sebebiniz kalmaz..
Hastanede artik cerrah,ortopedi uzmanı,kadin dogum, göz ya da cildiyeci artik yok ! Hepsi korona virus savascisi oldu. Bütün bölumler bu hastalikla savasiyor.
Hastalar saat basi cogaliyor.
Test sonuclari arka arkaya geliyor...
Pozitif.
Pozitif...
Pozitif..
Bütün hastalarin evraklari uzerinde ayni sikayetler yazili.
Yüksek ateş.Nefes darligi. Oksürük. Bogulma hissi.
Cogu yogun bakimda.
Bazilari zor nefes aliyor oksijen maskeleri altinda .
Bazilari artik almiyor.
Yogun bakim uniteleri doldu.Yenileri acildi.
Oksijen makineleri altindan degerli..
Artik hastanede ameliyatlar yapilmiyor.Ameliyathaneler de yogun bakima dönüstüruldü.
Inanamiyorum.Her sey o kadar cabuk gelisti ki.Hepimiz cok yorgunuz..Kimse durmak istemiyor.Herkes, gece yarilarina kadar hastanede.Doktorlar hemsire gibi calisiyor..
Ben, bir doktor olarak 2 haftadan beri evime gidemiyorum. Ailem icin korkuyorum.Bulasirsa,onlardan da yaşlı akrabalarimiza bulaşir..
Kamera ile cocugumla görüsüyorum.
Ara sira fotografina bakiyorum.Agliyorum...
Bizim sucumuz yok.Sizin de sucunuz yok ! Bize bu hastaligin bu kadar tehlikeli oldugunu söylemeyenler suçlu.
Bizden sakladılar. Basit bir grip gibi lanse ettiler..Oysa durum farkliydi.
Önlem alinmadi.
Gec kalindi..
Lütfen evlerinizden cıkmayın.Bizi dinleyin..
Sadece cok acil durumda cikin.
Kesinlikle markete alisverise gitmeyin ! Bu en kötüsüdür.Herkes ilk once oraya gider. Hasta birisi ile orada görüşmeniz, büyük olasiliktir..
Kapanmaya az kala gidin.Az insan varken alis veris yapin..
Basit maskeler kullanin. FFP2 FFP3 leri bize birakin..Artik maske bulmak cok zorlasti.Bizim de sagligimiz risk altinda .
Bazi doktorlarimiz,artik virus tasiyicisi oldular..
Onlar da ne yazik ki en yakinlarina bulastirdi..Bir cogunun akrabasi hayat ile ölüm arasinda. Kaybedilmek üzere..
Lütfen kendinizi koruyun ! Önlem alin !
Yaşlilariniza söyleyin, disari cikmasinlar !
Hastalariniza da yasaklayin ! Yiyeceklerini siz alin. Bizim evde kalma secenegimiz yok. Bu bizim isimiz. Son gunlerde, hiç alisik olmadığımız isler yapiyoruz.Ama yapmak zorundayiz.Bizim görevimiz insanları kurtarmak ! Bunu bazen başaramasak da, agir hastalara yardim edemesek de, son dakikalarina kadar yanlarindayiz..
Biz doktorlar, surekli risk altindayiz. Eskiden de oyleydik..Hasta AIDS li ya da hepatitli olup olmadigini bilmeden kan testlerini yapiyorduk. Bazen igne bizim elimize de batiyordu. Korkuyorduk, acaba bulasti mi diye ? Kendimize de testler yapiyorduk.Sonra da, mide bulantilarina sebep olacak ilaclar almak zorunda kalıyoruz .
.Ve ne yazik ki, her uzuntumuzu de evimize tasiyoruz.Tamamen insanca davraniyoruz. Eger agir hastayi tedavi edemesek bile acilarini en aza indirmeye calisiyoruz. Simdi bize KAHRAMAN diyorlar..Oysa, daha dun bizi suçluyorlardı.
Yarin her sey gectikten sonra bizim yaptiklarimiz da unutulacak..Herseyin unutuldugu gibi...
Simdi dusunelim hep birlikte...
Biz doktorlar hastanede bulunan insanlarin yasamlarina dokunabiliyoruz..Onlari yasatmaya calisiyoruz..
Lutfen epidemiden uzak olsaniz da dikkat edin..
Kalabalik yerlerden uzak durun...Sinemaya müzeye..spora gitmeyin..Lutfen yaşli insanlara ACIYIN...ONLARIN HAYATI SIZIN ELINIZDE...
Siz ise bizden cok daha fazla insanin hayatina dokunabilirsiniz...
Onlari koruyabilirsiniz.
Bunlari paylaşin ! Tum Italya okusun.
Henüz cok gec olmadan.

Italya Bergamo
Humanitas Gavatseni hastanesi..
Dr. Daniele Machini..

İlk paylaşım İçin değerli meslektaşım Bülent Serdar San a teşekkür ederim .

LÜTFEN ARTIK KORONAVİRÜSU GERÇEKTEN CİDDİYE ALIP KENDİMİZİ VE SEVDİKLERİMİZİ KORUMAK İÇİN , PANİK OLMADAN GEREKENLERİ “SADECE “ ÖNERİLEN BİLİMSEL KURALLAR DAHİLİNDE YAPALIM ...

AYNİ ANDA ÇOK KİŞİYE VİRUS BULAŞTIĞINDA DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE YOĞUN BAKIMLARDA SUNİ SOLUNUM AYGITLARI YETERLİ OLMAYACAK VE İTALYA BENZERİ DURUMLAR YAŞANABİLECEKTİR .

YAZININ ORİJİNALİNİ LİNKTE SUNUYORUM ;

https://flutrackers.com/forum/forum/-2019-ncov-new-coronavirus/italy-2019-ncov/835416-italy-dr-daniele-macchini-a-doctor-from-humanitas-gavazzeni-talks-about-his-life-on-the-front-lines-to-combat-coronavirus

KONUYLA İLGİLİ NEWYORK POST HABER VE VİDEO LİNKİNİ SUNUYORUM ;

https://nypost.com/2020/03/10/italian-doctor-at-heart-of-illness-shares-chilling-coronavirus-thoughts/

YAZAN İTALYADA GENEL CERRAHİ UZMANI MESLEKTAŞIMIZIN HASTANE LİNKİNİ SUNUYORUM ;

https://www.gavazzeni.it

İTALYADAN NELER ÖĞRENEBİLİRİZ ? KONUYLA VE YAKLAŞIMLA İLGİLİ BİR MEDSCAPE DERLEMESİNİ DE LİNKTE İLGİNİZE SUNUYORUM ;

https://www.medscape.com/viewarticle/926777

ÇEVİRİDEKİ İFADELER ABARTILI YAZILMIŞ OLSA DA İTALYADAKİ HASTANELERDEKİ GERÇEKLERİ YANSITMAKTADIR . SOLUNUM SIKINTISI VE HAVA AÇLIĞI ŞİDDETLİ KORONAVİRUS ENFEKSİYONUNDA YOĞUN BAKIMDA SOLUNUM AYGITINA BAĞLANMAYI GEREKTİRMEKTEDİR .İTALYA’ DA YOĞUN BAKIMLARDA SOLUNUM AYGITLARININ HASTA SAYISININ BİRDENBİRE ARTIŞIYLA YETERSİZ KALMASIYLA DOKTORLARIN SAVAŞ DURUMUNDAKİ GİBİ HASTALARI SEÇME ZORUNDA KALDIKLARINI DA TIBBİ HABERLER VE YAYINLARI PAYLAŞAN SAYGIN MEDSCAPE GİBİ SİTELERDE GÖRMÜŞTÜK ;

https://deutsch.medscape.com/artikelansicht/4908693

BU YAZIYI PAYLAŞIM AMACIM PANİK YARATMAK DEĞİL TOPLUMUMUZDA YETERLİ OLMAYAN DUYARLILIK VE FARKINDALIĞI ARTTIRMAKTIR . ÜREME SAĞLIĞI GÖNÜLLÜLERİ FACEBOOK GRUBUMUZDA SAĞLIK PROFESYONELLERİ OLAN VEYA OLMAYANLAR İÇİN , KONUYLA İLGİLİ ÖNLEM VE YAKLAŞIMLARI ANLATAN BOL MİKTARDA KANITA DAYALI BİLİMSEL ÇALIŞMALARDAN KAYNAKLANAN LİNK VE YAZILARI PAYLAŞIYORUZ .

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

DR . KENAN ERTOPCU

--alıntı--

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 24

Yeni bir Intel işlemci açığından bahsediliyor. Swapgs adında. Microsoft onaylamış ve sessiz sedasız güncellemiş. Performans düşüşü bekleniyor. 2012 sonrası tüm intel işlemcileri kapsıyor (ivy bridge sonrası). Amd'den çok az işlemci etkileniyor, oldukça eski varyasyonlar. Ryzenlar güvende gibi şu anlık.

Dahası şu tek çekirdek performansında intelin genellikle önde olmasının bu tür exploitlere borçlu olunduğu söyleniyor. "i7'ler oldu pentium" şakası gerçekliğe bir adım daha yaklaşıyor 😀

https://www.forbes.com/sites/daveywinder/2019/08/06/microsoft-confirms-new-windows-cpu-attack-vulnerability--advises-all-users-to-update-now/#2de06e7373f8

https://thehackernews.com/2019/08/swapgs-speculative-execution.html

https://www.zdnet.com/article/new-windows-hack-warning-patch-intel-systems-now-to-block-swapgsattack-exploits/

#intel #güvenlikaçığı #açıkseçik #yeter #cpu

Microsoft Confirms New Windows CPU Attack Vulnerability, Advises All Users To...

A security vulnerability that affects Windows computers running on 64-bit Intel and AMD hardware could give an attacker access to your passwords, private conversations and more.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7