Rezz paylaştı.

Yıllardır insanlara internet ortamında patavatsızca fotoğraflarını paylaşmamalarını söylüyoruz. Anlatamıyoruz! DeepFake (kişinin gerçek hayatta yapmadığı veya söylemediği şeyleri yapay Zeka ile algoritmik sahte video oluşturma) yöntemi ile yarın adult klipleriniz, hırsızlık videolarınız veya siyasi anlamsız fikirleriniz oluşturulabilir.

https://www.vice.com/en_us/article/kz4amx/fsgan-program-makes-it-even-easier-to-make-deepfakes?fbclid=IwAR3FH_vLMs1DV7QyVE6gkhEJT6vhgPJOJN874nIv4jwrVQp42XF3SJjX9ns

This Program Makes It Even Easier to Make Deepfakes

Unlike previous deepfake methods, FSGAN can generate face swaps in real time, with zero training.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
 • Fırat Duran @firat_duran

  Bunun için kameralarin yok olması lazım. Biz paylaştık ettik diye vs suç bize yikilamaz. Ünlülerin, politikacıların vs bir sürü video içerikleri var. Ne yapacaklar?

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  niyazi bey sizin dediğiniz gibi bende yıllarca insanlara anlattım ama olmadı. ben bilgisayar mühendisiyim, teknoloji manyağıyım ama foto video paylaşmada hep çekindim.

 • Ahmet Erdoğan #### @aerdogan17

  Benzeri endişelerden dolayı bir yere gideceksem veya biri ile buluşacaksam mutlaka resmi kamera sistemlerine görünürüm en azından nerede ne zaman bulunduğumun kanıtı olsun. Eğer herhangi bir suçlama ile karşılaşırsam belki bi dayanak oluşturur.

 • Gump @runforrest

  Bunun yapılabildiğini halk iyi kötü bir örnekle görsün otomatikman güvenini kaybeder foto ve videoya zaten, onu geçin hukuk sistemleri değişir yeri gelir anlaşılamayacağına kanaat getirilirse delil sayılmaz veya %100 kesin kanıt gözüyle bakılmaz foto ve videoya. Yani pek bir anlamı kalmaz ayyuka çıkınca, ayda yılda bir çok çok çok önemli operasyonlarda kullanıldığı sürece işler bu sistem. Her ay bir olay patlak verirse hiçbir önemi kalmaz. Yani en azından biz ölümlüler için endişelenecek bir şey yok. 🙂

Rezz paylaştı.

Oha!
Türk Telekom ağında bir dizi middleboxun, birtakım meşru programları indirmeye çalışan yüzlerce kullanıcıyı, bu programların casus yazılımla paketlenmiş versiyonlarına yönlendirdiğini tespit ettik. Operatörler tarafından programla aynı pakete konulan casus yazılımın StrongPity APT saldırılarında kullanılana çok benzediğini gördük. Türkiye’deki enjeksiyonun operatörleri, StrongPity casus yazılımına geçmeden önce, “yasal dinleme” casus yazılımı FinFisher kullanıyordu. FinFisher, bu yazılımın yalnızca devlet kuruluşlarına satıldığını iddia ediyor.

Avast Antivirus, CCleaner, Opera, ve 7-Zip gibi resmi sağlayıcılardan Windows uygulamaları indiren Türkiye ve Suriye’deki kullanıcıların, HTTP yönlendirmesi enjeksiyonu marifetiyle sessizce casus yazılıma yöneltildiklerini tespit ettik. Bu programların resmî web siteleri HTTPS bağlantıyı desteklemelerine rağmen, kullanıcıyı yönlendirdikleri indirme bağlantısı HTTPS olmadığından casus yazılıma yöneltme mümkün olabiliyor. Bunun yanı sıra, yine Türkiye ve Suriye’den kullanıcılar CBS Interactive’in Download.com sitesinden (CNET tarafından sağlanan bir yazılım indirme platformu) çeşitli uygulamalar indirdiklerinde casus yazılım içeren versiyonlarını alıyorlar. Download.com, “güvenli indirme” bağlantıları sağlıyormuş gibi görünse de HTTPS desteklemiyor.
https://citizenlab.ca/2018/03/kotu-trafik-sandvinein-packetlogic-cihazlari-turkiyede-hukumetin-casus-program-kullanmasina-misirda-ise-kullanicilari-baglantili-reklamlara-yonlendirmeye-mi-yariyor/
https://twitter.com/Snowden/status/972110541408952320

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22

https://www.theregister.co.uk/2018/02/22/utorrent_client_vulnerabilities/
uTorrent'te 100 milyondan fazla kullanıcıyı ilgilendiren oldukça ciddi bir güvenlik açığı varmış ve istemci torrent siteleri tarafından banlanıyor, hatta sanırım banlamayan ciddi torrent sitesi kalmadı. Kimisi güncelleyin demiş, ama siteler güncellemekle açık kapanmıyor, 2.2.1'e dönün(ve WebUi özelliğini kapatın) veya istemci değiştirin diyorlar.

Ayrıca doğru mudur bilmiyorum ama uTorrent Spotify tarafından alınmış diyorlar.
https://torrentfreak.com/spotify-owned-utorrent-before-bittorrent-acquired-it-180305/
#HaftalıkGündemeMalzeme @gamsizm

Spotify Owned uTorrent Before BitTorrent Inc. Acquired It - TorrentFreak

As Spotify prepares to collect billions of dollars with a listing on the New York Stock exchange, a little-known fact about the company has emerged. The music streaming service, which had uTorrent...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Rezz paylaştı.

Amd'de lehimden, macuna geçmiş. Hayırlı olsun.

Raven Ridge - Ryzen 5 2400G delidding. Before/After Temps (en)

Support me on patreon: https://www.patreon.com/der8auer Follow der8auer: https://www.facebook.com/Der8auerEcc/ https://www.instagram.com/der8auer/ Music: Bea...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ömer Özgür @omc43

  Biliniyordu zaten. Fiyat odaklı bir üründe varsın buradan kıssınlar.

  En azından bunu fiyatı kısmak için yaptıklarını kabul ediyorlar.

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   Şu macun vs lehim işinin maliyeti 5-10$'ı geçmez, neden bundan kaçınılır ki? Macun kuruyunca 2 sene sonra, 15 derecelik fark olur 35 derece. Bunu hesaba katan yok. Zamanla ne yaparsanız yapın o işlemci soğuyamaz hale gelecek. Kullanıcı direkt değiştiremiyor çünkü. Ryzen 1200'de düşük fiyatıyla öne çıkıyordu ama lehimlenmişti. İşlemcileri alacak kimse 5-10$'lık ekstra maliyetten kaçmaz. Zamanla konforun düşmesi söz konusu. Bundan sonraki Ryzenler de (Refresh yada R7 Apu) macunla gelmeye devam ederse, alay konusu olur. @omc43 @kurtcuk @jubei @alien @orcun

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   @orcun ofise topladığım phenom ii makineleri neredeyse 9 senedir kullanıyoruz. Halada kullanmaya devam edecek gibiyiz mesela, işimizi görüyor. Ha mesela 2400G olsa şuan ohooo bir 10 sene dahada o götürür. Olaya sadece oyun açısından bakmamak lazım. Bana mantıklı gelmiyor macun koyup maliyetten kısmak. Sırf macunu çekirdeğe değdirebilmek için ihs'yi kalınlaştırıp çekirdek kısmının etrafını cnc ile oymuşlar çünkü lehimde lehimin belirli bir kalınlığı varken, macunun yokmuş. Bo oyma işlemi, kalın ihs vs; Şu maliyet değil mi yani? Bu birazda 2 sene sonra kullanıcı ısınıyor bu diyip yeni bir işlemciye yönlensin diye yapılan birşey gibi. Yukarda neden alay konusu olur diye yazdığımı da izah edeyim. Intel doğru i9'larına, Hedt'lerine bile lehim yapmıyor, redditte şurda burda 1000 dolarlık işlemciye 1 dolarlık macun koyuyor diye yerden yere vuruluyor. Ama Amd 100 dolarlık işlemcisine lehim yapan firmaydı. Intel kullananlar bile bundan övgüyle bahsederken şimdi bak görünüz mü, Amd'de artık macun koyuyor o da bıraktı diye yerden yere vurmaz mı? Bu durumla alay etmez mi?

   EK EDIT: Oc olayına gelirsek, oyun için düşünürsek: Bu iki işlemci şimdilik f/p işlemcisi diye bakabileceğimiz işlemciler. Alan adamın çok bir bütçesi olmayacak. Aldığı soğutucu incelemelerdeki gibi 360'lık radyatörlü falan olmayacak. En iyi ihtimalle 2-3 heatpipelı ufacık bişey olacak. İşlemciler 4Ghz'e kaba hesap vuruyor gibi, gpu tarafıda zorlanınca 1.6ghz'e vuruyor gibi. İnternette okuduklarım, izlediklerim bu yönde. İkisi aynı anda oc oluyor mu bilmiyorum. Oluyorsa ortaya +ek voltajlarla sağlam bir sıcaklık çıkacak ki gariban adamın soğutucusu dediğin gibi ne kadar yetişecek. Ha birde zamanla kuruyan macun buna tuz biber olacak, benim anlatmaya çalıştığım nokta burası. Şimdi 15 derece gözüken fark örnek veriyorum bir sene sonra 25 derece olacak, 2 sene sonra 35 derece olacak. Birde ne kadar sıcak çalışırsa o kadar hızlı kuruyacak. E bu bütçeye sahip adamın sürekli bilgisayarını yenileyebileceğini ben sanmıyorum. 🙂 Yanlış anlaşıldıysak affola.

Android 7.x sürümü için xposed framework çıkmış sonunda.

https://www.xda-developers.com/official-xposed-framework-android-nougat/

Official Xposed Framework for Android Nougat is Here - Download your Favorite...

After a long wait, the developer of the Xposed Framework has officially announced that the project now supports Android Nougat. Install Xposed Modules now!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Rezz paylaştı.

SATILDI

Dizüstü bilgisayarı satıyorum. Cihaz temiz. Donanımsal hiçbir arızası yok. 1 ay önce termal macunları değiştirilip temizlendi. Ses yapmaya başlayan fanı yenisiyle değiştirildi. Ekranında tek bir çizik bile yok. Ölü piksel yok. Klavyede silik hiçbir yazı yok. USB, HDMI girişleri vs. hiçbirinde arıza yok. Kozmetik sorun olarak DVD okuyucu hafifçe yerinden oynuyor. Işık göstergelerindeki yazılar yarı yarıya silindi gibi ufa tefek kozmetik detaylar var. Önemli hiçbir sorunu yok. Ürünün kutusu faturası herşeyi sapasağlam duruyor. Garanti süreci bitti. Yazın sıcak aylarda oyun oynarken ısınma oluyor doğal olarak. Laptop soğutucusuyla kullanılması gerek. Kışın soğutucusuz kullanılabilir. Bende Cooler Master güzel bir soğutucu var sıcaklıkları kontrol altına alıyor ancak şu an yanımda değil İstanbul'da kaldı.

Elden teslim şu an için Bursa'da olur. 2-3 hafta içinde İstanbul'da olacağım, İstanbul'da olup da elden almak istiyorsanız o zaman için de sözleşebiliriz. Kargo derseniz o da olur. Fiyat olarak 2000 düşünüyorum. İnternette biraz bakındım 2000 lira altına hiç bulamadım. Fiyatı uygundur diye düşünüyorum. Sormak istediğiniz sorular varsa discord vs. detaylı konuşabiliriz.

Kasa toplamak için satıyorum, güzel bir ekran kartı / kasa / psu / ssd / monitör varsa elinizde takas vs. düşünebiliriz

Teknik Özellikler: MSI GE70 2OE 209XTR

Intel i7 4700MQ 4 çekirdekli 8 izlek işlemci, boost hızı 3.4Ghz
Nvidia GTX765M 2GB GDDR5 Ekran Kartı
8GB RAM
17.3" Full HD 1080p Mat Ekran
1 TB 7200 RPM Hard Disk + 128GB SSD
Steelseries Işıklı Gaming Klavye
HD Web Camera
DVD Yazıcı
Killer Gaming Ethernet
4x2 Watt Sound Blaster Cinema Hoparlör
2x USB3.0 2x USB2.0
2x Msata SSD Slotu

#ikinciel

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sadece AoE IV gelmiyor, aynı zamanda ilk Age of Empires da yeniden yapılıyormuş 20. yıl anısına.
https://www.youtube.com/watch?v=Q3rDhoWcVgQ

Age of Empires Definitive Edition - Gamescom 2017 - Trailer

Welcome back to history! Age of Empires returns for its 20th anniversary in Definitive form with a host of new improvements and features. All-new 4K graphics...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Rezz paylaştı.

Biraz ani olacak, ama bir iki saat #Conarium oynayacağım. Hala çok ilerleyebilmiş değilim, o yüzden baştan başlayacağım büyük ihtimalle. Merak eden, ilgisini çeken varsa, 2-3 kişi bile olsa Twitch yayını açabilirim. Benim için de eldeki eksikleri görmek açısından fena olmaz. Amacım bunu sürekli kılmak değil, en azından şu an için. Ama elimde ne var ne yok, altyapı ne durumda, ne yapılabilir bir bakmak istiyorum. 22:30'dan itibaren başlayabilirim. Eğlence garanti edemem, zira hem oyun hem de ben biraz durağanız. Lakin muhabbet edilebilir.

https://www.twitch.tv/feelingtheblanks

BeğenFavori PaylaşYorum yap