Başlık ilgimi çekti içerik de iyidir kesinlikle 🙂

https://yapayzeka.ai/klasik-turk-muzigi-makamlarinin-taninmasi-ve-siniflandirilmasi/

#yapayzeka #makineöğrenimi

Klasik Türk Müziği Makamlarının Tanınması ve Sınıflandırılması |...

Klasik Türk Müziği Makamlarının Tanınması ve Sınıflandırılması 'na ait çalışmanın özet sunumu yer almaktadır. 5 farklı çalışmayı aşağıdaki sunumda
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • eamedic @eamedic

  bilim ve sanatın iç içe olduğu çalışmalar çok hoşuma gidiyor. Anladığım kadarıyla makinenin Türk müziği makamlarını anlaması için çalışılmış. Çok emek sarf edilmiş ancak sanatçının çok işine yarayacağını sanmıyorum çünkü duyduğunda zaten makamı çözüyor icracı kafasında. Batı için zaten karar sesi belli gamı akor dizilişi belli. Belki ilerde müzik yapan sanat anlayan yapay zekalar görürüz.

3-4 günlük problemli format sorunlarımın temelinde Nvidia çıktı karşıma. #Linus boşa o meşhur hareketi yapmamış. Oyuncu olmadığım için intel hd graphics 4000 ile yola devam. Gittiği yere kadar.

#LanetOlsunNvidia #nvidia

Tabii hakkını yemeyelim Windows da Update paketleri arasına 21.21.13.7654 sürüm numaralı bir nvidia sürücüsü koymuş. Hiçbir işe yaramayan güncelleme paketi. Aksine zararlı içerik.
Bu sürücünün ardında da muhtemelen işten çıkacak bir Asus çalışanı vardı.

Böyle sürüm numarası mı olur arkadaş assdfghhh gibi yazmış adam.

#LinusTorvalds

https://www.asus.com/tr/support/FAQ/1031949/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Var mı arttırmak isteyen? Açık artırmaya sunuyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

SSD eklediğim ve yeni format attığım Windows 8.1 bilgisayarı kapattığımda alttaki hatayı veriyor. Mecburen güç tuşuna basılı tutarak kapatıyorum. Karşılaşan oldu mu veya çözüm ile ilgili bir fikri olan?

Not: nvidia ve intel hd graphics 4000 sürücülerini kaldırıp tekrar kurdum.

Yarım saattir yüzde sıfırda bekliyorum 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11
arsenik paylaştı.

insan kafasini mikrodalga firinine icinde niye cimentoya gömer ki?
iki tik fazla almak icin insanlar kendilerini ne hale dusuruyorlar!
itfayeci olsaydim, öyle birakirdim yada en fazla fisi prize takar giderdim…

https://twitter.com/WestMidsFire/status/938831999770521600

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Format attığım Windows 8.1 kapat dediğimde ekran siyah olup güç düğmesi yanık bir şekilde 10 dk falan duruyor. En sonunda yeni mavi ekrandaki üzülmüş smiley ile bir yazı beliriyor ama görünür görünmez kaybolduğu için ne yazdığı okunmuyor. Böyle bir problemle karşılaşan çözüm olarak neyi yaptı?

Not: Format öncesinde dvd sürücüyü çıkartıp yerine hdd taktım. Ssdyi de eski hdd bölümüne yerleştirdim. Debian 9 ve Windows 8.1 ssd üzerinden dual boot olarak çalışıyor.

Debian tarafında böyle bir problem yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ad33p @ad33p

  Mavi ekranın kapanmaması için bu yolu izleyin. Bir de oradan küçük bellek dökümünü seçin, sonra minidump dosyasını buraya yükleyin. Orada hata kodlarından neyin sebep olduğunu bulabilirsiniz
  http://www.osronline.com/page.cfm?name=analyze

  • arsenik @sha-2

   Minidump klasöründe bir şey oluşmuyor. Mavi ekranda 10 dk kadar bekledim %0’da kaldı. O ekranda verilen hata driver_power_state_failure

  • ad33p @ad33p

   @sha-2 %0’da kaldığı için oluşmuyor heralde minidumb dosyası. Ama bu hatanın aramalarında ekran kartı sürücüsü görünüyor sorunlu olarak (Nvidia)
   Bir iki deneme yapabilirsiniz. Tümünü kaldırıp, windowsla gelen sürücüyü denemek, son sürücüyü denemek, sondan bir kaç öncekini denemek gibi. Bir minidump elde ederseniz onun içinde doğrudan sorunlu dll ya da sys dosyasını da görüp, daha kesin bilgi alabilirsiniz tabi.

 • arsenik @sha-2

  Arkadaşlar realtek pcie gb family controller sürücüsünü kaldırıp tekrar kuruyorum kapat dediğimde kapanıyor. Bilgisayarı tekrar açıp kapatınca kapanmıyor. Windows’un kafasına göre sürücü kurmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

  Daha önce yine Windows 8.1 kullandım böyle bir problem olmadı.

arsenik paylaştı.

Beklenen oldu: Disney, Fox'u 60 Milyar Dolara Satın Aldı

Disney, Fox anlaşması sonunda gerçekleşti ve Disney, Fox'u 60 milyar dolara satın aldı. CNBC'nin kaynaklarına göre iki taraf anlaşmayı son evresine ge...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
arsenik paylaştı.

Amazon ile Google kanlı bıçaklı olma yolunda sanırım.
Zaten ne zamandır benim de merak ettiğim, Amazon, Google’nin hiç bir ürününü satmıyor (Chromecast, Home), Video içerik hizmetini Chromecast üzerinden paylaşmaya da izin vermiyor(muş).
Bunun sonucunda da Google Youtube’yi 2018 yılından itibaren Amazon cihazlarından kaldıracakmış (Fire tv vs). Eylül gibi zaten engellemeye başlamış.
https://twitter.com/arstechnica/status/938178772301504513
#HaftalıkGündemeMalzeme #YouTube #Amazon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • arsenik @sha-2

  Kel adam Jeff işini bilir. Ne yaparsa iyi yapar.

  Bu cümle size de tanıdık geldi mi? Evet evet Türk siyasetinden 😛

 • Namarie @namarie

  Bu savaşın kazananı Google olur diye düşünüyorum zira bu alanda Google çok da alternatifi olmadığı için vazgeçilmesi daha zor diye düşünüyorum. Prime Video yerine Netflix, Fire TV yerine Google Cast, Alexa yerine Google’ın ev asistanı tercih edilebilir fakat Youtube yerine Amazon’un tam olarak rakip olamayacak olsa bile koyabileceği ne var ki? Oyun yayınlarını büyük oranda youtube’un elinden alan Twitch var ama bundan daha fazlası da değil. Şüphesiz Amazon çok daha rekabetçi fakat bu savaşta kartlarının daha güçsüz olması pes edişini getirebilir.

  Tabii müşteri memnuniyeti ve geri dönüşü bir kenara bırakıp kar odaklı düşünürsek Google’ın pes etme ihtimali de mevcut. Amazon’un herhangi bir ürünü tamamen satıştan kaldırmayı bırakın, listelerde geriye yolladığında dahi şirketlerin karlarındaki değişimler ciddi oranlarda oluyor. İlginç bir süreç, daha uzun vadeli baktığımızda Amazon twitch, Prime video, AWS altyapılarıyla Youtube’a rakip olabilecek hamleler yapabilir fakat Google Amazon’un temel gelir kaynağı olan e-ticarete adım atabilir mi?

  • ad33p @ad33p

   Amazon’un motivasyonu ne acaba. diğer bir sürü stream cihazı satarken, özellikle Google’nin ürünlerini niye istemiyor. Sadece büyük oyuncu diye mi?

  • Namarie @namarie

   @ad33p Tabii ki. Amazon gelmiş geçmiş en rekabetçi şirketler arasında her zaman ilk 5’te anılacaktır diye düşünüyorum. Bunda en çok kurucu CEO’su Jeff Bezos etkili zira Bezos Amazon’u kurarken bir e-ticaret sitesi diye kurmuyor. İyi bir işte çalışırken internetin yılda %2300 büyüdüğü bilgisiyle birlikte internet fırsatını kullanmaya yönelik bir girişim düşünüyor ve ilk önce kitap satan e-ticaret sitesi Amazon kuruluyor fakat Jeff Bezos hiçbir zaman Amazon’u bir e-ticaret sitesi olarak tanımlamıyor ve çalışanlarına da izin vermiyor. Sonuç olarak Amazon kurucusunun da çok ciddi itici gücü ve motivasyonuyla tüm internet pazarını ve gelişen teknoloji dünyasını domine etme amacı taşıyan bir şirkettir. Google’ı da bir rakip görmesi sebebiyle soğuk savaş hamleleri yürütüyor, gerçi pek de soğuk sayılmaz artık. 🙂 Ayrıca Google ve Amazon yapay zeka, bulut bilişim gibi daha birçok platformda ciddi rakipler.

 • Emre @emre1393

  Youtube un alternatifi yok, keli üzecekler