Merhabalar,

Ethem Alpaydın'ın Yapay Öğrenme kitabını ülkemizde satan yer arıyorum ama bir türlü satan bir yer bulamadım. Stoklarda yok. Burada elinde olan varsa ücretli veya ücretsiz veren olur mu? Ya da şuradan alabilirsin gibi bir öneri de alabilirim.

Kitap bu

https://www.idefix.com/Kitap/Yapay-Ogrenme/Bilim/Populer-Bilim/urunno=0000000362293

Yapay Öğrenme

Yapay Öğrenme en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Hemen Yapay Öğrenme satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Philips'in MG7720 14'e 1 ya da MG5716 9'a 1 multigroom traş setini kullanan var mı?

İkisinden birini almayı düşünüyorum. Sinek kaydı gibi bir arayışım yok. Bazen orta uzunlukta bazen kirli sakal olarak kullanmak üzere kaliteli, beni her sene ürün değiştirmek zorunda bırakmayacak bir set arıyorum. Ne diyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Resimde gördüğünüz beyaz renk ardındaki mavi kaplamanın genel mantığı nedir, nasıl yapılıyor? Ben bir deneme yaptım, örnek resimdeki gibi oluyor. Fark şu ki birinde arka plandaki renk sürüklenerek gitmişken bendekinde kesikli halde duruyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
arsenik paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu veri bilimi tarafındaki en büyük parsayı toplayanlardan biri de yapay zeka işleri için turing, volta gibi mimarileri ortaya atan #Nvidia oluyor sanırım...

#NvidiaVolta #NvidiaTuring

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Debian'da bayağı süredir Brave tarayıcısı kullanıyordum. Geçenlerde artık bu sürüm hiçbir zaman güncelleme almayacak gibi bir uyarı almıştım. Şimdi sıfırdan tekrar kurulum yapınca Brave'e eklenti özelliğinin eklendiğini gördüm. Az önce chrome eklenti mağazasından bir eklentiyi ekledim hiç uğraşmadan.

Sürüm numarası: Version 0.59.35 Chromium: 72.0.3626.81 (Official Build) (64-bit)

Debian stretch'e kurulum yapacak olanlar Ubuntu 16.04 üstü seçeneğindeki gibi ilerlesin. Ama /etc/apt/sources.list.d dizinine eklenen dosyanın adında UBUNTUCODENAME yazan alanı elle stretch diye değiştirmeniz gerekiyor. Aksi halde

sudo apt update komutu işlemeyecek.

#debian #brave #bravebrowser

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • makesome @makesome

    Bu brave hala token kazandırma sistmeni oturtamadı galiba, eğer oturduysa nasıl oluyor o işler anlatırsan güzel olur.

    • arsenik @sha-2

      Para işinin nasıl çalıştığını araştırmadım. Az önce kurulum yaptığımda o özelliği aktifleştirdim ve otomatik olarak bana 40 bat yolladı karşılığı 5 dolar gibi bir miktarmış. Test etmedim ama belli aralıklarla bat kazanmak için reklam isteyene kullanıcıyı takip etmeyen kişiselleştirilmiş reklamlar yollanacağını söylüyor. Göreceğiz bakalım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu andan 10 sene öncesindeki anımızda internet ortamında vay be şöyle bir adam vardı, şöyle bir kadın vardı dediğimiz kişilerle bundan 100 sene sonra hiçbirimiz hayatta değilken başkaları geçmişe dönüp baktığında bu kişilerle karşılaşabilir mi? Karşılaşırsa bizim neden vay be dediğimizin farkında olabilirler mi? Olabilirlerse yüzde kaçı olabilir?
Şu andan 100 sene öncesinde 1. Dünya Savaşı'nın bittiği koşulları, o koşullarda hangi şartlar altında ne tür kararlar veren insanların var olduğunu ve verilen kararları neleri amaçlayarak verdiklerini çok az bir kısmımız biliyor.

İşte bunlar sürekli olmasa da bazen akla takılan şeyler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap