Bu seneki Apple Geliştiriciler Konferansı'nın (WWDC) 3-7 Haziran arası yapılacağı açıklandı. 3 Haziran'daki açılış sunumunda yeni işletim sistemleri tanıtılacak, belki de sürpriz bir iki cihaz/servis de olabilir.

350 kişilik burs kontenjanı var, daha önce Türkiye'den bursla katılanlar olmuştu (zannedersem TS üyesi de vardı). Başvuru koşulları ve detaylar için:

https://developer.apple.com/wwdc19/scholarships/

Kaynak: https://www.apple.com/newsroom/2019/03/apple-to-host-annual-worldwide-developers-conference-june-3-7-in-san-jose/

#Apple #WWDC19 #HaftalıkGündemeMalzeme

Apple to host annual Worldwide Developers Conference June 3-7 in San Jose 

Apple today announced it will host its annual Worldwide Developers Conference in San Jose June 3 through June 7 at the McEnery Convention Center. 
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Papa Emeritus @pope

    Ben katılmıştım geçen sene bursla sorusu olanlara yardımcı olmak isterim ama 10 gün gibi kısa bir süre olduğu için çok hızlı olmaları lazım. Playground zorunlu olduğu için ek olarak iPad gerekiyor ama onu Apple Store'dan alıp 10 gün sonra iade edebilirler.

Xiaomi yine şaşırtmadı 😀

MacOS Mojave'deki dinamik arkaplan özelliğini Mi9 telefonuna koymuşlar. Bu özellik çok matah bir şey değil zaten, koymaları normal. Ama, neredeyse aynı görseli kullanmaları klasik Xiaomi olmuş.

https://9to5mac.com/2019/02/20/xiaomi-copy/

#Apple #xiaomi #XiaomiMi9

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sporla ilgili olan herkese "Yeter ki İste" programını dinlemerini tavsiye ederim. Ayrıca, koşu yaparken de çok iyi motivasyon oluyor 🙂

Sitedeki tanıtım yazısı:

"Ultra maratoncu çiftimiz Elena Polyakova ve Alper Dalkılıç’ın farklı disiplinlerden amatör ve profesyonel sporcu konuklarıyla alanlarındaki deneyimleri paylaştıkları Yeter ki İste, bu yayın döneminde bir saatlik bir program formatıyla dinleyiciyle buluşuyor."

http://acikradyo.com.tr/program/yeter-ki-iste
Apple Podcast linki: https://itunes.apple.com/us/podcast/yeter-ki-i-ste/id1232154126?mt=2

#podcast

Yeter ki İste

Ultra maratoncu çiftimiz Elena Polyakova ve Alper Dalkılıç’ın farklı disiplinlerden amatör ve profesyonel sporcu konuklarıyla alanlarındaki deneyimleri paylaştıkları Yeter ki İste, bu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Macintosh 35 yaşında...

Steve Jobs'ın 24 Ocak 1984'te Macintosh'u tanıttığı etkinlikten beri 35 yıl geçmiş. "Merhaba ben Macintosh. Şu kutudan çıkmış olmak çok güzel." diye başlamıştı ilk Macintosh'un serüveni.

Donanım olarak, 8MHz Motorola 68000 işlemcisi, 128Kb RAM, 9" ekran, 3.5" floppy disk sürücüsü ile geliyordu. 2.495 $ fiyat ile satışa çıkmıştı (bugünkü 6000$) ve bir sene önce çıkan Apple Lisa'nın 9.995 $'lık fiyatına göre daha ucuzdu.

Etkinlik videosu: https://www.youtube.com/watch?v=2B-XwPjn9YY

#Apple #Macintosh #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zotac yeni "Mac" Mini'lerini duyurmuş 🤦 Başka kelime kalmamıştı zaten dünyada. (matebook vardı bi de 😀 )

Ürüne lafım yok.

https://www.cnet.com/news/pint-sized-but-powerful-the-mek-mini-gaming-desktop-is-smaller-than-a-laptop/

#ces2019

Pint-size but powerful, the Mek Mini gaming desktop is smaller than a laptop

CES 2019 has turned into PC bizarro world, where the laptops have desktop hardware and the desktops are smaller than laptops.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

CES'teki tüm TV üreticileri, ürünleri için iTunes Movies ve Airplay desteğini açıklıyor. Anlaşılan Apple, TV üreticileri ile anlaşarak, içerik gösterimi konusunda Netflix, HBO vs. içerik servislerine rakip olmak için ön hazırlıklarını yapıyor. Geçen gün de, Apple TV'nin uygun fiyatlı versiyonunun çıkacağı konusunda dedikodular vardı.

#Apple #ces2019 #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple, gizlilik yaklaşımı ve kullanıcılara sunulan gizlilik araçları ile ilgili yeni bir sayfa hazırlamış. Bunlara ek olarak hükümetlerin müşteri verisi istekleri ile ilgili şeffaflık raporu yayınlamışlar.

https://www.apple.com/tr/privacy/approach-to-privacy/

Türkiye raporu: https://www.apple.com/legal/transparency/tr.html

#Apple #HaftalıkGündemeMalzeme

Gizlilik - Gizlilik Konusuna Yaklaşımımız

Aygıtlarınıza korumalar yerleştirerek, şeffaflığa önem vererek ve geliştiricileri en iyi araçlarla donatarak kendimizi verilerinizi korumaya adadık.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Önümüzdeki hafta içinde Spotify Apple Watch'a geliyormuş. 4.nesil çıktıktan sonra ancak uygulama yayınlamaları, birçok kişinin Apple Music'e geçmesine neden olduğunu düşünüyorum.

https://newsroom.spotify.com/2018-11-13/spotify-for-apple-watch-helps-you-keep-time-with-the-music/

#spotify #Apple #AppleWatch

Spotify for Apple Watch Helps You Keep Time With the Music

We’re constantly on the go—whether bouncing between the gym, work, school, errands, or just chilling—and our smartwatches are the tool to help keep us up to speed. Today, Spotify is introducing...
BeğenFavori PaylaşYorum yap