Google, Airtables benzeri tablo uygulaması geliştiriyormuş. Şu an sadece ABD'de beta kullanımına açılmış.

https://blog.google/technology/area-120/tables/
#HaftalıkGündemeMalzeme #google #googletables

Make tracking your work easier than ever with Tables

Tables, the newest tool from Area 120 by Google, beta launches in the U.S. to help teams easily track and automate work.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni Apple etkinliğinin 15 Eylül'de yapılacağı açıklandı. Yine WWDC'de olduğu gibi online şekilde yapılacak.

https://www.apple.com/apple-events/

edit: Bloomberg’e göre iPhone tanıtımı olmayacakmış.
https://twitter.com/markgurman/status/1303359566042726400

#Apple #HaftalıkGündemeMalzeme #iPhone

Apple Events

Watch the latest Apple keynote stream, and check out the archive of special event announcements for our products and services.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

TCL, Eylül ayına TV ürünleri ile de Türkiye'ye geliyormuş. Çinli en iyi TV üreticilerinden biri, tüm segmentlerde iyi ürünleri var. Bakalım ne kadar agresif olarak girecekler.

https://hwp.com.tr/tcl-tvler-bilkom-ortakligiyla-turkiye-pazarina-giris-yapti-147955

#TCL #HaftalıkGündemeMalzeme

TCL TV'ler Bilkom işbirliğiyle Türkiye pazarına giriş yaptı! - HWP

TCL'in TV'ler Bilkom ortaklığıyla Türkiye pazarına giriş yaptı. Firmanın akıllı televizyonları, internete bağlantı seçenekleri...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Facebook SDK (Yazılım Geliştirme Kiti) kullanan bir çok iOS uygulamasında giriş esnasında an itibari ile çökme yaşanıyor. Facebook sorunun farkındayız, araştırıyoruz demiş.

Gördüğüm çöken bazı uygulamalar: Spotify, Enpara, Yandex Navi, N11, vs.

https://www.reddit.com/r/apple/comments/homx7a/facebook_sdk_causing_app_crashes_megathread/

edit: 2020 Mayıs'ta da benzer sorun olmuş, ancak bazı uygulamalar bu tip çökmelerin yaşanmaması için aksiyon almamış görünüyor.

https://techcrunch.com/2020/05/06/tiktok-tinder-pinterest-spotify-down/

#facebook #iOS #HaftalıkGündemeMalzeme

r/apple - Facebook SDK Causing App Crashes MEGATHREAD

0 votes and 22 comments so far on Reddit
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple'dan sonra Samsung'un da telefonlara şarj aleti koymayacağına dair söylentiler çıkmış. Fiyata etki edecekse bence mantıklı, sadece şarj kablosu çıksa yeter.

Ne kadar etki eder bilmiyorum, parça maliyetini düşürmenin yanı sıra, daha küçük bir kutuya sahip olacağı için paketleme maliyeti ve aynı konteynere daha fazla ürün koyulabileceği için nakliyat maliyetleri de düşecektir.

edit: Ayrıca yıllık 300.000 ton şarj aleti atığı oluştuğu hesaplanmış. Firmalar doğaya daha az zarar vereceğiz şeklinde pazarlayacaklardır.

https://www.theverge.com/2020/7/8/21317304/samsung-smartphone-chargers-2021-cost-environment

#Samsung #HaftalıkGündemeMalzeme

Samsung reportedly won’t include chargers with some phones starting next year

Apple is also rumored to exclude chargers from phone boxes.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

macOS ARM versiyonu geldikten sonra, iPhone veya iPad'i monitöre bağlayıp veya doğrudan iPad üzerinde macOS çalıştırmak teknik olarak mümkün hale gelecek. Samsung Dex gibi Android uygulamaları değil, direkt mevcut Mac uygulamalarını, Mac mini kullanır gibi kullanmak mümkün olabilir.

Ancak, böyle bir özelliğin Mac satışlarını düşürme riski bulunuyor. Bu nedenle, Apple böyle bir hamle yapar mı emin değilim. Eğer satışları fazla düşürmeyip, Macbook Air gibi ürünleri kullananları iPad'e yönlendirebileceklerini düşünüyorlarsa yapacaklardır. Apple yapmasa bile jailbreak camiası macOS'u iPhone üzerinde çalıştırmayı kesin deneyecektir.

https://www.cultofmac.com/716121/iphone-running-macos-apps-mac-ipad-rumor/

#Apple #MacOS #iPhone #iPad

An iPhone running macOS apps could be all the computer you need

An unconfirmed report indicates that Apple is exploring ways to let iPhones run Mac apps on an external display. Instant desktop.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

15 Mart 2020 Resmi gazete ile yayınlanan Bankacılık Hizmetleri Yönetmeliği'nde şöyle bir madde de geçiyormuş. Şifresiz, parmak izi veya Face ID ile çalışan Apple Pay veya benzeri telefon firmalarının mobil ödeme sistemlerinin Türkiye'ye gelemeyeceğini gösteriyor.

Aynı nedenle, bankacılık uygulamaları da tek başına parmak izi veya Face ID'yi kullanamıyor.

Madde 39:
Mobil bankacılık uygulaması kontrolünde olmayıp cihaz üreticisi kontrolünde olan parola, PIN ya da biyometrik veriler, 34 üncü maddenin birinci fıkrasında belirtilen müşterinin bildiği ya da biyometrik karakteristiği olan unsurlar olarak kullanılamaz.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/03/20200315-10.htm

#HaftalıkGündemeMalzeme #Apple #ApplePay

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Garmin, Firstbeat Analytics'i satın almış.

Firstbeat algoritmaları, stress seviyesinden, uyku analizine, antrenman etkisi, vo2max, fitness seviyesi vs. gibi birçok veriyi elde etmekte kullanılıyor.

Özellikler: https://firstbeatanalytics.com/en/features/

Aşağıdaki fotoğraftaki firmalar Firstbeat'in algoritmalarını kullanmaktaydı. Bu satınalma sonrasında bu firmalardaki özelliklerin akıbeti ne olacak belli değil. Sitedeki devices bölümü kaldırılmış. Tahminimce mevcut cihazlarda bir sıkıntı olmayıp, yeni cihazlarda Firstbeat algoritmaları kullanılmayacaktır.

#HaftalıkGündemeMalzeme #Garmin #Huawei #xiaomi #Samsung #Suunto

https://newsroom.garmin.com/newsroom/press-release-details/2020/Garmin-acquires-Firstbeat-Analytics-a-leading-provider-of-physiological-analytics-for-health-fitness-and-performance/default.aspx

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple hesabı ile giriş (Sign-in with Apple) sistemindeki bir açık kapatılmış. Açık, cihaz üzerinde yapılan bir doğrulama işlemini, başka bir Apple ID için yapmış gibi taklit ederek, o kişiye ait 3.parti giriş bilgilerini sunucudan istemeye dayanıyormuş. Daha detaylı bilgi linkteki referansta mevcut.

Apple hesabı ile giriş yapılan olan 3. parti uygulamalarda bu açık ile o uygulamaya giriş yapılabiliyor ve hesabı kontrolünü ele geçirebiliyormuş. Ancak Apple hesabına erişimi olmuyormuş.

Apple, yaptığı araştırmalarda bu açığın kullanıldığına dair bir kanıt bulunmadığını açıklamış. Açığı Apple’a bildiren Bhavuk Jain‘e “Bug Bounty Program” dahilinde 100.000$ ödenmiş.

Yeni iOS kuralları, uygulamaya Facebook, Google gibi diğer sosyal ağlar ile giriş tuşu koyarsanız, Apple ile giriş tuşunu da koymanızı zorunlu tutuyor.

https://9to5mac.com/2020/05/31/sign-in-with-apple-vulnerability/

#Apple #HaftalıkGündemeMalzeme

Sign in with Apple flaw allowed unauthorized access to linked services, now...

A now-patched vulnerability in Sign in with Apple let attackers access user accounts at linked third-party services. The flaw was discovered by researcher Bhavuk Jain, who reported the problem to...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

PS4’teki Youtube uygulamasına giriş çöktü. NP-37602−8 kodlu hatayı veriyor. Ama bu hata kodu için herhangi bir çözüm bulunmuyor 🙁

Reddit’te bügün açılan başlığı da görünce eyvah dedim. 11 saat olmuş henüz bir çözüm yok. Telefondan girip cast yapılabiliyor ancak.

https://reddit.app.link/CgfVEH16S6

#Youtube #Playstation #ps4

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7