Yanlış saymadıysam son 5 saatte Sharkoon mouse ile ilgili 10 farklı gönderi paylaşılmış. Yok mu arttıran?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AliExpress sağolsun Logitech G430 2,5 Euro'ya sıfır gibi oldu 😀 Bu sorun için Logitech'e yazıp yeni sünger istediğimde komple yeni kulaklık yollamışlardı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@umtk ve @ademhelvaci ‘nin TU serisinden uzak durun uyarılarına inat (https://teknoseyir.com/durum/1396623) Samsung’un 55TU8000 modelini aldım. 3 gündür kullanıyorum, ilk izlenimlerim gayet olumlu. Pişman olurcak olursam yine buradan duyururum 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 28

Altı üstü bir kemer sipariş ettim. Bu koca kutuya ne gerek vardı? 🤦‍♂️

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Araba kaportasındaki pasta/cila mantığıyla çizik gidermenin telefon ekranı için olan versiyonunu yapmışlar. Gayet mantıklı bence.

https://youtube.com/watch?v=q90BY07oO4U

How to Remove Scratches on an iPhone Screen? - (Not Clickbait)

After scratching phones for the past 8 years... now its time to figure out how to remove scratches and make phones look brand new again. The machine we use i...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

CounterPoint’in yayinladigi verilere göre Ocak 2021’in en çok satan 10 telefonu asagidaki sekildeymis.
#HaftalıkGündemeMalzeme
Kaynak: https://www.counterpointresearch.com/top-10-best-selling-smartphone-models-jan/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 23

Yaz aylarına doğru ekran kartı stokları biraz normalleşirse monitör de dahil yeni sistem toplarım diyordum ama hiçbir değişiklik olacakmış gibi durmuyor.
Şu anda i5-3750 ve GTX1060'lı sistemimle birkaç ayar kısarak 1080p'de 60 fps oynuyorum oyunları. Ana monitörüm de 1080p, 60 Hz, 24".

Sizce yeni sistem toplamayı beklemeden 1440p, 165Hz, 27" monitör almak ne kadar mantıklı olur? Oyunları yine 1080p, 60 fps civarında oynayacağımdan monitörün tam performansını kullanamayacağım büyük ihtimalle. Zaten sistem şu anda da işlemci darboğazına takılıyor. Ama RTX3070'li sistem hayalim için daha ne kadar beklemem gerektiğini de bilemiyorum malesef.

Not: Şu an bahsettiğim 1080p, 60 Hz, 24" IPS monitöre ek olarak 1440x900, 60 Hz, 19" TN ikinci monitör kullanıyorum. Ana monitörü değiştirdiğimde 19" olanı emekli edip şu anki 1080p monitörümü 2. monitör olarak kullanmaya devam edeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 1 ay önce iPhone 8'den 12'ye geçilir mi diye sormuştum, amacım gelen yorumlarla bilinç altıma engel olup yeni telefon almadan önce 6-7 ay daha idare etmekti. (https://teknoseyir.com/durum/1389224)
Aynısını 1 hafta önce de iPhone 8'i kılıfsız kullanmaya başlayarak yapmaya çalıştım. (https://teknoseyir.com/durum/1396979)
Malesef bu çabalarım sonuçsuz kaldı, buraya kadar dayanabildim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 27

Günlerdir kendimi yeni telefona ihtiyacım olmadığı için ikna etmeye çalışıyorum. Bugün kılıfsız kullanmayı denemeye karar verdim, dünya varmış, bambaşka bir telefon gibi hissettiriyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22

Önümüzdeki haftalarda yeni bir TV almayı düşünüyorum. Cihazda TV yayını neredeyse hiç seyredilmeyecek, ağırlıklı kullanım Netflix, YouTube ve kablolu/kablosuz olarak PC gibi cihazları bağlayarak olacak. AirPlay 2 desteği olmazsa olmaz, onun dışında 8K, OLED gibi üst düzey kalite beklentilerim yok.

Fiyat performans olarak şimdilik gözüme Samsung'un TU8000 modelini kestirdim. 55" boyutunu düşünüyorum.

Adam gibi upscale yapabilen, Smart özellikleriyle biraz önce çıkan başka tavsiyeniz var mı? Ya da bahsettiğim Samsung modelinden uzak durmam için bildiğiniz bir sebep?
Bildiğim kadarıyla bahsettiğim model 2020 yılının modeli ve yakın zamanda AU80 modeli ile yer değiştirecekmiş. Gerekirse biraz daha bekleyebilirim.

#TeknoYardım #TV #Samsung

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  TU serisini pek önermiyorlardı. Bütçe yazmamışsınız ama, 1-2 ay kadar önce Sony 55XH9096 modeli 8000TL'ydi. Şu an bilmiyorum ne durumda. Gerçekten mükemmel bir cihaz, gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim

  • Piazza del Pizza @pizza

   Yurtdışında olduğum için bütçe belirtmemiştim. Bahsettiğim Samsung'un fiyatı 400-450 € civarında. O aralıkta bir şeyler bakıyorum. Sizin bahsettiğiniz Sony 800 € seviyesindeymiş.
   Sanırım TR fiyatları için 6000-6500 TL civarı bütçe demek doğru olacak.

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Adem helvacı t serisi yerine r serisine bakın demişti diye hatırlıyorum @umtk

  • Umut Koçak @umtk

   Tam üstüne bastınız TU serisinden uzak durun 🙂

  • Piazza del Pizza @pizza

   @umtk - Yerine geçecek AU serisiyle ilgili bir bilginiz var mi peki? Ya da ayni fiyat seviyesinde başka markalarda AirPlay 2 destekli ne gibi alternatifler var?

  • Umut Koçak @umtk

   @pizza yurtdışında yaşıyordunuz sanırım size uygun gelen modelleri bir yazın. Panel, cof, kasa gibi bilgilerine bakıp net bir şeyler söyleyebilirim.

   TU serisi neden uzak durun diyoruz derseniz bu seri içerisinde Samsung'a ait hiçbir bileşen yok hazır toplama bir seri o sebeple fiyatları da Samsung markasına göre uygun 🙂 Kısacası TU serisi için Samsung olmayan Samsung televizyonlar diyebiliriz.

  • Piazza del Pizza @pizza

   @umtk - Aradigim kriterlere uygun görünen başka şu modeli buldum: LG UN71006LB
   Aradaki fiyat farkına değecek bir fark varsa LG NANO796NE modeli de düşünülebilir.

   Aşağıdakiler de diğer kriterlere uysa da AirPlay hakkında detaylı bir bilgi bulamadım:
   Philips PUS7805
   Sony KD-X7055

  • Umut Koçak @umtk

   @pizza Belirttiğiniz modellere yeni bakabildim. Ekran boyutu belirtmeniz iyi olurdu ama çünkü model aynı olsa bile ekran boyutları farklı olanlar arasında özellik farkı olabiliyor. O yüzden hepsinin denk sayılabilmesi adına 55inç versiyonlarına baktım.

   Modellere gelecek olursak Philips PUS7805 modeli panel ve sunduğu özelliklerle uygun görünüyor ama yazılım tarafında yol kat ettiler ancak hala rakiplerinden gerisinden geliyorlar. O sebeple bu konu sizin için önemli ise kaybeden taraf olur. LG NANO796NE ise genel paket olarak sundukları ile gayet mantıklı duruyor aralarında bana göre bu model tercih edilir.

   Diğer Sony ve LG modeline gelirsek; Sony alt düzey bir çözüm olduğunu belli ediyor rakipleri arasında bir mantığını göremedim. LG UN71006LB ise aslında geride kalmasının sebebi diğer LG modelinin daha mantıklı olması oldu. Yoksa zayıf bir model olduğu için elenmedi. Kafanıza takılan başka konular olursa bilgim yettiğince yardımcı olmaya çalışırım.

  • Piazza del Pizza @pizza

   @umtk - Yukarıdaki gönderide yazmıştım ama güzel denk gelmiş, 55 inç bakıyordum ben de. Philips'in yazılım konusundaki sorunlarını duymuştum ama Ambilight cezbetmiyor desem yalan olur. Ama yazılım kısmı, özellikle de AirPlay desteği önemli, bu yüzden onu es geçmek en doğrusu olacak gibi. Sony de aynı şekilde.

   Diğer 2 LG arasında bir tercih yapayım o zaman. Mağazalar açıldığında canlı canlı bir görüp denemeye çalışırım ikisini de. Teşekkürler bilgiler için.

 • Ali ŞİMŞEK @asdera

  2 yıl 2 ayda ledler gitti.
  Birdaha kore malı alırsam namerdim.

 • Ahmet aykök @systemnet

  iyide abi samsung ru seriside yok her yerde tu serisi var.