#TeknoYardım Garip bir problemim var. Uzun olacağı için ilk önce özet yazayım.

Özet: PC ilk açılışta aşırı yavaş, resetleyince sorunsuz.

Geniş şekilde: Yakın zamanda yeni sistem topladım. A320 + 2600 + RX580 kombinasyonlu. Bilgisayar uzun süre kapalı kaldığında (gece boyu mesela) sabah ilk açılışta boot ettikten hemen sonra bilgisayar aşırı yavaş oluyor. Masaüstü 1dk'da geliyor. Geldikten sonra görev yöneticisi bile açılmıyor. Arkada açılması gereken hiçbir program açılmıyor. Tuştan kapatıp, yeniden başlattığım zaman normal hızında. 5sn'de boot oluyor. Masaüstü gelir gelmez arkadaki programlar yüklenmiş oluyor, yani normal şekilde kullanılıyor. Gün içinde istediğim kadar yeniden başlatayım, bu yavaşlık olmuyor. PC'yi topladıktan sonra yükseltmek için Ram ve SSD değiştirdim, problem aynı devam ediyor. Aklıma anakartın ucuz olması geliyor fakat mantıklı bir açıklama bulamıyorum. Sıcaklık ile alakalı olsa yine mantıklı bir açıklaması yok. Bir çok windows servisi devre dışı, başlangıçta mouse driver'ı hariç hiçbir program başlatmıyorum. Antivirüs vb. kullanmıyorum.

Fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimde 2 adet IDE LG DVD ROM mevcut sorunsuz. İhtiyacı olana verebilirim, boşta duruyor evde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Poşet'in tuzu az olmuş. Lezzet'e 5 veriyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

#Net #csharp Arkadaşlar merhaba. Visual Studio'da konsol üzerinden çalışan bir programım var. Bunu web servis haline getirmem gerekiyor. Yani tarayıcıdan localhost yazdığım zaman bu algoritmayı çalıştıracak. Sonuç döndürmesine gerek yok, çalışsa yeter. Bunu nasıl yapabilirim? Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kablonet'te aylardır AKN'li Eko Sınırsız kullanıyordum, taahhütsüz. Şu an tarifem hala aynı gözüküyor ve kota azalmaya devam ediyor. Kota bitince hız düşecek mi acaba? Yeni tarifelere geçiş yapsam mı, biraz daha beklesem mi kararsız kaldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben de yardım edebilir miyim dedi 😀 #kediseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google çeviri, İngilizce'den Türkçe'ye çeviri yaparken; parantez içini de algılayıp Türkçeleştirmiş. Yapay zeka çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel Bu bir satış ilanıdır. James Donkey 240GB SSD
İndirimdeyken, yeni topladığım bilgisayarımı 1-2 hafta kullanmak için aldığım SSD'yi satıyorum. Yerine 860 Evo 500GB aldım. 17 gün kullanıldı. Kutu, fatura mevcuttur. Aldığım fiyattan veriyorum, amacım kar yapmak değildir.

Fiyat: 209TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım RX580 4G Need for Speed Payback'te ortalama 55 fps alıyor ultra ayarlarda (1080p). Fan tamamen otomatikte genelde 75 derece %80 fan hızıyla oynatıyor. OC yapıp 60fps'ye yaklaşsam soğutmada sorun olur mu sizce kararsız kaldım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16