"Soruşturma başlatan jandarma ekipleri, Berat M.'nin bilgisayarında, 'Mavi Balina' adlı oyunu BULDU."
Bir tek TS ailesi göremedi sanırım bu oyunu.

https://www.yenisafak.com/teknoloji/mavi-balinanin-son-kurbani-13-yasindaki-berat-oldu-3464625

Mavi Balina'nın son kurbanı 13 yaşındaki Berat oldu

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde, ortaokul öğrencisi 13 yaşındaki Berat M., babasına ait av tüfeğiyle banyoda yaşamına son verdi. Bilgisayarında 'Mavi Balina'nın yüklü olduğu görülen...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Merhabalar. Aracımda bulunan 6.5" orijinal ekranı, başka bir modelde bulunan 8" ekran ile değiştirmek istiyorum. 8" olan yuvaya milimlik sığıyor. Bu ekran üzerine arabanın orijinalinde var olan çerçeve gibi olacak, kalıp döktürüp tasarlatacağım bir çerçeve yaptırmak mümkün müdür? Ne kadar zor olur bu iş? Fikirlerinizi alabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 22

4kg kolim UKİM'de takıldı. Tekirdağ'da oturuyorum, Başakşehir'e gelmem için kağıt geldi. Gelmeden nasıl bir işlem yapabilirim? İnternette kimlik fotokopisi ve kredi kartı ekstresini mail atın demişler. Ne yapmalıyım sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yüz tanıma özellikli bir kameraya ihtiyacım var. Amatör bir ürün olmamalı, profesyonel amaçla kullanılacak. Yapması gereken; video akışı devam ederken, insan yüzünü algıladığı zaman fotoğraf çekmek. Böyle bir kamerayı nereden bulabilirim? Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni kahve, yeni deneyim. #kahveseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Garip bir problemim var. Uzun olacağı için ilk önce özet yazayım.

Özet: PC ilk açılışta aşırı yavaş, resetleyince sorunsuz.

Geniş şekilde: Yakın zamanda yeni sistem topladım. A320 + 2600 + RX580 kombinasyonlu. Bilgisayar uzun süre kapalı kaldığında (gece boyu mesela) sabah ilk açılışta boot ettikten hemen sonra bilgisayar aşırı yavaş oluyor. Masaüstü 1dk'da geliyor. Geldikten sonra görev yöneticisi bile açılmıyor. Arkada açılması gereken hiçbir program açılmıyor. Tuştan kapatıp, yeniden başlattığım zaman normal hızında. 5sn'de boot oluyor. Masaüstü gelir gelmez arkadaki programlar yüklenmiş oluyor, yani normal şekilde kullanılıyor. Gün içinde istediğim kadar yeniden başlatayım, bu yavaşlık olmuyor. PC'yi topladıktan sonra yükseltmek için Ram ve SSD değiştirdim, problem aynı devam ediyor. Aklıma anakartın ucuz olması geliyor fakat mantıklı bir açıklama bulamıyorum. Sıcaklık ile alakalı olsa yine mantıklı bir açıklaması yok. Bir çok windows servisi devre dışı, başlangıçta mouse driver'ı hariç hiçbir program başlatmıyorum. Antivirüs vb. kullanmıyorum.

Fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap