Başıma bir şey geldi de bug mı özellik mi bilemedim deneyen vardır. Ubisoft oyununu harici diske attım sonra kaldırdım. Sonra tekrar kurmak istesiğimde bilgisayara kopyaladım, yüklü oyunu bul dedim ve daha fazla yer kapladı. Silip sıfırdan internetten indirdim tekrar bi promlem kalmadı oyun kaplaması gerektiği kadar yer kapladı. Ben mi hata yaptım yoksa klasik ubisoft bugı mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, iş yerinden bir arkadaş laptop bakıyor da bana danıştı, fiyat algımı kaybettiğimden öneri yapamadım, son dönemlerde f/p laptop olarak neler var? Dizi film izlenecek ofis çalıştıracak, triple a oyun falan oynanmayacak ortalama bir cihaz bakıyoruz. Özellikle ryzen tarafında ne iyidir hiç fikrim yok o konuda da bilgilenmiş olurum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anneme telefon bakıyoruz da Samsung a03s (Mediatek işlemci) mi yoksa Samsung m12 (exynos işlemci) mi, ya da alternatif ne olur, fiyat maksimum 3500, 3800'e falan çıkabiliyoruz en fazla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Realme C25 modeli daha güzel bir telefon. Bunların içinde işlemci gücü olarak daha iyidir. M12 tek artısı 90 hz ekran ama cpu çok kötü, haliyle o 90hz tadını alamayacaksınız ha bire takılıp kasacak ona garanti verebilirim. AC dual band wifi da yok bunlarda realme de var 5 ghz destekliyor. Pil 6000 mah 18 watt şarj aleti ile çıkıyor fena değil. 3500 liralara bulunuyor bu arada bütçeyi de 3800 lere kadar zorlamaya gerek yok zaten o paraya da değecek modelde yok. Bu arada samsunglarda orta ışığını ölçen bir sensör yok, malzemeden çalan samsung koymamış yalandan sanal ölçüyor bu da demektir ki ortam ışığı değiştiğinde dışarda vs saç baş yoldurtur. Realme de sensör var o konuda sorunu da olmaz.

Arkadaşlar evde pihole kullanıyorum dns için, izin verilen adreslerde 3 yıldır falan kullanmadığım 2 bilgisayarın adı var, detaylara baktığımda 10 saniyelik periyotlarla bilgisayarımdan bunlara sürekli sorgu gittiğini farkettim. Eskiden ağ üzerinden yazdırma için falan bağlanırdım bu bilgisayarlara, o yazıcılar silindi tabi çoktan ama nereden nasıl sorgu gidiyor hala?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

EA Play'e FIFA22 gelmiş sanırım, yükleyebilen var mı ben de oyunun sayfası boşta takılıp kalıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İkinci el telefon bakıyorum arkadaşlar, buradan birinden alırsam içim rahat eder. Annem kullanacak çok aman aman bişey olmasına gerek yok, general mobile discovery'den iyi olursa yeterli. #ikinciel

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Etikete göre alttaki daha güçlü bir güç kaynağı değil mi yanlış anlamıyorum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10
 • Höşelek @benvaryaben

  Frisby bana hiç güven vermiyor. etikete göre yorum yapmak çok doğru olmayabilir. yine de kağıt üzerinde evet frisby daha iyi.

  • Kanan_Jarrus @kananjarrus

   Yok ya ikisini de açtım da frisby daha güven veriyor o derece, üstteki arızalı boşta frisby'yi buldum, daha eski olmasına rağmen daha güçlüydü emin olamadım yanlış mı okuyorum etiketi diye. 20 pini 24 pine çevirip sata bağlantısı ekleyip bunu bağlamayı deneyeceğim, 15 kğsür senelik bilgisayar, hiç para harcamaya gerek yok yani.

 • Orcun @orcun

  Frisbinin hesabı garip.
  3.3 volt kanalında 28 amper, 5v kanalında 35 amper, 12v kanalından ise 16 amper veririm demiş. Bunları yani 92,4watt+175watt+192 watt topladığından 459 watt gibi bir değer çıkıyor ? nasıl iş ?
  Mtek olanda mesela hesaplayalım
  3.3 volttan 14 amper, 5 volttan 15 amper, 12 volttan 15 amper verirmiş. Toplamda da 301 watt çıkıyor. Ama altta uyarmış 3.3 volt +5 volt abanırsa yani 85 watt max veririm demiş. Etikete göre bakarsak mtek daha düzgün duruyor. Ha iki psu da çöp onu diyeyim. Ama en azından üstünde yazan değeri abartmayan şişirmeyen mtek gibi duruyor. Tahminimce bunlara 12 v kanalında zaten 15 16 amper versen yanar giderler.

 • sawgent @sawgent

  Üstteki 250w alttaki 350w. Tablolara göre verebilecekleri max güç de 230 ve 330 olarak gösterilmiş.

 • Kanan_Jarrus @kananjarrus

  Yorumlar için sağolun arkadaşlar, dediğim gibi 20pini 24 pine çevirip sata güç bağlantılarını yaptım eskisinden söküp, şu an için bir sıkıntı gözükmüyor.