Yoğunluk başlamadan internet vergi dairesinden Mtv haracımı ödeyeyim dedim. İş Bankasının sanal kredi kartından parayı çekemedi. Enpara'nın banka kartını kullanayım dedim, kartı tanımadı. Mecburen gerçek kredi kartımı vererek ödeme yaptım. Bir işi de düzgün yapsalar da şaşırsak biraz. Ben şimdi kart numaramın sızdırılmayacağından nasıl emin olacağım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Günaydın. Bu HepsiJet gelip de evde bulamazsa ne oluyor? Tekrar dağıtıma çıkıyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Günaydın. Aşağıdaki tasarım hangi programla yapılmıştır? Bu tip tasarımları yapabilmek için bildiğiniz bir kaynak var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İşyerinde Windows 10 yüklü çok sayıda bilgisayar var. Bunları DeepFreeze ile korumak istiyorum. Windows 10'un güncelleşetirmeleri kapatılamadığından bilgisayarlar her yeniden başlatışta güncelleştirme indirmeye çalışacaklar, ağ trafiğini gereksiz yere meşgul edecekler. Bu sorunu nasıl çözerim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurtdışından gelen telefonların kayıt harcının 1500 lira olması, yurtdışına hiç çıkmamış, muhtemelen hiç de çıkmayacak biri olan beni de üzüyor. Bu topraklarda İbrahim Müteferrika'dan beri mantık hiç değişmedi. Daha iyi ürün geliştirmek için gereken arge'yi yapmayıp, o parayı kâr hanesine yazmak isteyenler, hep yöneticileri kullandılar.

Üstelik bu durum bizim teknolojik gelişmeleri her zaman geriden takip etmemize neden oldu. İzah edeyim: Bu yazın başında güzide bir üniversitemizin robotik kodlama kursuna katıldım. Tek hoca 20 kişilik gruba birşeyler anlatmaya çalıştı. Robotikte ilk etapta el becerisi önemliymiş, tek kişi 20 kişiye yetişemedi tabi. Kurstan sonra birkaç parça sipariş ettim ve YouTube'daki videolara bakarak çalışan bir şeyler yapabildim. sonra daha geçen yıl internetin kotalı olduğu aklıma geldi. Hâlâ upload hızlarımız çok komik. Kotaların kalkmasıyla yurtdışında tamamlanmış olan video devrimi ülkemizde yeni yeni başladı. YouTube'ın insanların kişisel gelişimine bu kadar katkısı olabileceğini, ben bile bu kurs olayıyla anladım.

Mobil uygulama geliştiriyorsanız, uygulamanızı hem en iyi hem de en kötü telefonlarda test etmeniz gerekir. Siz insanların üst seviye cihazlara ulaşmalarını neredeyse imkansız hale getirseniz bu topraklardan Instagram'ı geçtim, Flappy Bird bile zor çıkar. Bu harç kararından ben şunu anlıyorum. Biz hiçbir zaman muassır medeniyet seviyesini yakalayamacağız 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Full Hd çözünürlük için hazırlanmış bir programı 1280x800 çözünürlükte çalıştırmam gerekiyor. Programı oranlarını bozmadan küçültmenin bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İsmi lazım olmayan bir sitenin Samsung Galaxy Note 9 uzun kullanım videosunu izledim. Bir editörün herhalde en çok işine yarayacak olan kalemi deklanşör olarak kullanma fonksiyonunun bahsi bile geçmedi. Böyle olunca ısmarlama mı çekiliyor bu videolar diye aklına kurt düşüyor insanın...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Mustafa @mkyb

    Ofisteki saksıyı çekip kamerayı test edenlerden ne beklenir ki ?

  • sawgent @sawgent

    O tarz şeyler editörlüğün püf noktalarındandır. Mesela bir telefonu yermek için diğerlerinde sıklıkla bahsedilmeyen ahize sesi yüksekliğinden giydirebilirsin. Diğer bir telefonu övmek içinse arama ekranındaki tuşların boyutundan bile bahsetmen mümkün. Bu dengeyi ayarlıyorlar incelemelerde. Nasıl olsa inceleme için "bahsedilecek standartlar listesi" diye bir şey yok. İstediğin özelliği vurgula istemediğini atla.

  • BlueFear @bluefear

    Belki uzun kullanım deneyimini anlattığı içindir. Kutu açılışı ya da incelemesi olsaydı bahsedilirdi herhalde.