Günaydın.

Amazon Prime'a sanal kredi kartı ile abone olmuştum. Prime'ın ödeme günü karta bakiye yüklemeyi unutmuşum, bankadan ödemenin reddedildiğine dair sms geldi. Bugün ödeme yapmak için amazon'a girdiğimde ödemenin yapılmış olduğunu gördüm, bankadan da kontrol ettimi, kredi kartından harcama yapılmış görünüyor(Sanal karttan değil).

Nasıl oluyor bu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17
 • sametyukcll @sametyukcll

  Prime'a kaydedilen kartta bakiye yoksa hesaba kayıtlı diğer kartlardan (sanal/ön ödemeli/fiziksel fark etmeden) sırayla çekməei deniyor, ilk hangisinde para bulursa ondan çekiyor.

  • Mr.Tekin @tekin224

   O zaman sanal kart kullanmanın hiçbir anlamı yok.

  • Mr.Tekin @tekin224

   Bana göre bu büyük bir güvenlik açığı, nasıl olsa benden habersiz çekim yapamazlar diye çoğu siteye sanal kart bilgilerini veriyorum. Şuan ki sanal kartım alışveriş yaptığım tüm sitelere kayıtlı

  • sametyukcll @sametyukcll

   @tekin224 Amazon hesabınıza kayıtlı başka bir kart yoksa, sanal kartınızda da bakiye yoksa yine tahsilat yapmaz. Mesajda bahsettiğim hesap banka hesabı değil Amazon hesabıydı. Her alışveriş sitesinde durum bu değildir ama Prime'ın kullanıcı sözleşmesinde bu durum açıkça yazıyor. Ödeme araçları sekmesine de ayrıca yazmışlar.

   Arkadaşın durumunda en başta bankadan kaynaklı bir güvenlik açığı var gibi görünüyor ama sonradan kendisi de sanal karta bakiye yüklediğini unuttuğunu yazmış bir alt yorumda.

  • Mr.Tekin @tekin224

   @sametyukcll anladım asıl kartı da Amazona kaydedersek çekiyor.

 • karflake @karflake1

  Bankayı aradım. Ödeme tarihi geçtikten sonra, sanal karta ödemeyi yapmak için para aktarmıştım, başka bir işlem yapmadan ödemeyi otomatik olarak oradan almış.

 • omerfa @omerfa

  İşbank'ta kredi kart hesap ektiresine yada dönem içi harcamalarında sanal karttan yaptığım harcamaları ayrı olarak gösteriyor. Zaten sanal kart hariç diğer kartlarım internet yada sanal pos ödemelerine kapalı, sadece direk pos üzerinden ödeme yapabilirim. Birde ödeme zamanı sanal karta para aktarmayı unutunca işbanktan mesaj geliyor ama sadece limitiniz yeterli olmadığı için ödeme yapılamamıştır diyor nereye kime ödeme yapılmamış bilgi yok.

 • Krycek @krycek

  Burada daha önce Amazon'a sanal kart kayıt edip, sanal karta para aktarmadığı için prime ödemesi askıda kalanlar olmuştu. Para çekilemeyince, yeni bir ödeme yöntemi girmesi için uyarı çıkıyormuş. Sadece sanal kart kayıtlıysa ve karta bakiye yüklenmemişse çekemiyor.

Windows'ta 1.5x, 2x gibi hızlandırma seçenekleri olan 1 video oynatıcı önerir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

Intel Core i5 8250U işlemcili 4GB ramli bir bilgisayarın, H265 ile kodlanmış 4K 20GB'lık filmi düzgün oynatamaması normal mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Bimcell'de *123# ile kalan liramı öğrenemedim bir türlü. Bende mi problem var, Bimcell bu özelliği kaldırmış mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ipad'i Windows 10'la beraber ikinci ekran olarak kullanmanın, doğru düzgün çalışan bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın.

Realtek onboard entegre ses kartı ile Windows 10'da, mikrofon ile ses kaydı yaptığımda ya da Zoom vs ile görüşme yaptığımda, ses devamlı otomatik olarak azalıp artıyor. Mikrofonu değiştirmek çözüm olmuyor. Bu sorunun çözümünü bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün gördüğüm Flash Player güncellemesinde eklentiyi kaldırma seçeneği de vardı. Kaldırma işlemi bittiğinde yönlenen sitede mealen şunlar yazıyordu:

"Adobe Flash Player'ı kullandığınız için teşekkürler. Flash'ın web içeriğinin animasyon, etkileşim, ses ve video genelinde geliştirilmesinde önemli bir role sahip olmasından gurur duyuyoruz ve dijital deneyimlerin bir sonraki çağına öncülük etmekten heyecan duyuyoruz."

Rip :'(

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın. Microsoft Office 2019'u unofficial yollarla Windows 7 ve 8'e yüklemek mümkünmüş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iOS cihazların nasıl kullanıldığını hiç bilmiyorum. Nereden öğrenebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14