Günaydın. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarım elektrik kesintisinden sonra açılmıyor. Windows parola ile korunuyordu. Ssd'yi söksem masaüstündeki dosyalara nasıl ulaşırım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda sınavlara hazırlanan varsa, test sonuçlarını telefonda tutmak için ChatGPT'ye bir sayfa tasarlattım. Belki sizin de işinize yarar.
Kodun 24 saatlik linki: https://codeshare.io/dw1oDg

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Chat GPT hakikaten ilginç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Gmail'i davetiye ile üye olarak kullanmaya başlamıştım. O zamanlar Türkçe desteği yoktu. Şimdi drive için ek kapasite almak istiyorum, fiyatları bana dolar olarak gösteriyor. Fiyatları liraya nasıl çevirebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Udemy'deki kurslara DRM koruması gelmiş sanırım. Bir kurs satın almadan önce göz önünde bulundurmakta fayda var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ağ sürücüsündeki bir klasörü periyodik olarak arttırımlı olarak yedeklemek istiyorum. Bunu yapan basit bir program var mı? Sadece eklenen ya da değiştirilen dosyaları harici diske yedekleyecek. Zamanlama vs. özelliği olmasına gerek yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir de internette hiçbir şey kaybolmaz derler. Vedat Milor'un çektiği Rehber diye bir video vardı, Sadık Hidayet'in bir kitabından alıntıyla açılıyordu. Kaybolmuş gitmiş. Aşağıdaki link olmasa belgeselin varlığından eser bile kalmamış.
https://rehber.vedatmilor.com/rehber-bir-gastronomi-belgeseli/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon'dan sipariş verirken mutlaka ekran görüntüsü almak lazım. Kendilerinin iptal ettikleri siparişin bilgilerine ulaşılamıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Türksat KabloNet taahhüt sürem dolmak üzere. Akşamları hızı düşen 100'lük tarihe kullanıyorum. Şu an mantıklı hangi tarife var, bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık @xahve

  Ben olsam 100/20 alırdım, Docsis hatlarda veriliyor. 100 üstü için GPON lazım

 • Orcun @orcun

  Sende de son 1 haftadır nette ağırlık var mı ? böyle medya yüklenmeleri işte internetten görsellerin yüklenmesi telegram'ın arada bağlantı git gelleri falan devamlı var. Büyük bir ihtimal taahhüt bitince ben bırakacağım. Kapı da ttnet'i superonline'ın fiberi var apartmanda vs. bunlar hala nuhnebiden kalma uydu kablosundan interneti aktarıyor. 100 mgbit okey ama 200 300 500 istediğimde sana olmaz diyorlar e olmazsa o zaman ne satıyon ? altyapını değiştir güncelle ? yok.

  • karflake @karflake1

   Pek internet kullanacak vakit olmuyor bu aralar ama telegramda dosya ve görsellerin yüklenmesindeki yavaşlık benim de dikkatimi çekmişti.

  • Tarık @xahve

   Türk Telekom 11.000.000 tane VDSL hat döşedi, Türksat'da aynı şekilde büyük şehirlere Kablo altyapı döşedi.
   Her iki firma da bu hatları 2010 2022 yılları arasında Fiber olarak pazarlandı.
   Şu an Türk Telekomu arayıp sorsam desem ki 'bizde Fiber var mı?'' ''tabii var 100mbite kadar alabilirsiniz'' derler.
   Şu an Türksat'ı arayıp sorsam ''bizde Fiber var mı?'' ''tabii var, 100 mbite kadar internet alabilirsiniz'' derler.
   Eeee ne anladım ben bu işten? bunların hiçbiri Fiber değil ki.

  • Orcun @orcun

   @xahve Turktelekom veya superonline da bizim apartmanda direkt fiberi var. Telefon hattı üstünden vdsl olayı da var ama fiber için ayrı kutusu var. Mesela ben kablonetle de konuştum docsis muhabbetine daha iyi hızı veremiyoruz fibere gpon'a geçmeniz lazım ama sizde eski tip docsis kablo üstünden verildiğinden yeni tipe geçemiyorsunuz dedi. E dedim altyapıyı yapın zaten bu kablonet heryerde yok birde üstüne gpon'u olacak falan kaçtane il ve ilçede bunu verebiliyorsunuz ki dedim ? bakın taahüdüm bittiğinde ben sizi bırakıcam 11 yıllık müşterinizi kaybedeceksiniz bu yüzden dedim.

  • Tarık @xahve

   @orcun Kablonet GPON dediğiniz şey bir avuç insanda var, sayıları 20.000 falandır muhtemlen o kadar az. Bu ülkedeki insanların %99u için 100mbit hız gayet yeterli geliyor. bu yüzden altyapı geliştirmesi hiç yok. Hiç internet olmayan yerlere çalışma yapıp Fiber altyapı getirdikleri oluyor, ama dediğim gibi Fiber gelen yerlerin neredeyse hepsi yeni binalar ya da altyapısı sorunlu veya hiç olmayan yerler.

   Yıllardır gözlem yapıyorum, şu sonuca ulaştım, bir yere Fiber gittiyse birkaç ihtimal vardır;
   1. Bölgede hiç internet yoktur (müşteriler kaçmasın diye Fiber çekilir)
   2. Bölgede sadece ADSL vardır ve VDSL'e geçmek yerine direkt Fiber çekmek daha ucuza gelir.
   3. Bölgede DSL port yetmezliği vardır (müşteriler kaçmasın diye Fiber çekilir)
   4. Bölgeye alternatif firmalar(Süperonline,Türknet) Fiber getirmiştir (müşteriler diğer firmalara kaçmasın diye Fiber çekilir)

   Yani bunlardan anladığımız şu, Türk Telekom'un Fiber çekme amacı tamamen para kazanma odaklı. Bir bölgedeki aboneler diğer Firmalara kaçmasın diye Fiber çekiyorlar. Amaçları hep müşteri avlayıp 2 sene taahhüt ile cebe atmak. Hiçbir zaman hizmeti amaçlamıyorlar,amaç sadece para
   Kaç Mbit alacağınızı veya altyapı türünü önemsemiyorlar, öncelik her zaman bir altyapının var olması. Çünkü altyapı ne olursa olsun onlara para kazandırıyorsunuz. VDSL de olsa 150 lira ödüyorsun, Fiber de olsa 150 lira ödüyorsun. Para aktığı sürece yatırım yapılmıyor.

   Ama mesela bizim sokağa TürkNet Gigafiber gelse Türk Telekom 15 gün içinde Fiber getiriyor. Çünkü aboneler için farklı bir alternatif doğuyor ve bu Türk Telekom için en kötü şey, alternatif varsa 150 lira riske giriyor.
   Sadece VDSL olan bölgelerde yani bu ülkenin yaklaşık %70inde abonelerin başka altyapıya kaçma ihtimalleri olmadığı için yatırım da yapılmıyor.

   Anlayacağınız o ki daha çooook yolumuz var çok. ülkemizin %79u halen DSL-Docsis bağlantı kullanıyor. Bunların hepsinin Fiber'e geçmesinin ne kadar süreceğini tahmin edin

  • Orcun @orcun

   @xahve Öyle ya çok sorunlu. Aradan bak 20 sene geçer gene hala fiber gelmez. Daha hala 80 yıllık ev telefonu altyapısını kullanıyorlar. Ama işte benim gibi 100 yetmeyenler 200 300 500 mgbit istiyor. Benim standartlarım açısından artık 100 yetmiyor. Tamam hızlı çok güzel ama olmuyor. Ben bir oyun yükleyecem diye veya bir iso vs çekecem diye yarım saat 1 saat gene bekliyorum. + o arada internette ölüyor birde çünkü docsis sistemi ve modemi çok boktan. Steam'den oyun çek nette gezemiyorsun o derece boktan.

  • Tarık @xahve

   @orcun Download hadi bir şekilde idare ediyor ama upload gerçekten çile. VDSL 40mbit, Docsis 50Mbit uploadı rahatlıkla verebilir, ama vermiyorlar işte. O kadar umursamazlar.

 • Mahmut Candan @tasanmt

  Şu an bütün kampanyalarda akşam hız düşümü olan akıllı sınırsız tarifeler kaldırıldı. Sadece sınırsız tarifeler var. https://www.turksatkablonet.com/kampanyalar