Microsoft ne yaptıysa, kendi yazdığım exe'ler artık 3-4 saniye geç açılıyor 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Türkçe metinleri okutup mp3 olarak indirmeyi sağlayan bir site:
https://ttsmp3.com/text-to-speech/Turkish/

Free Text-To-Speech for Turkish language and MP3 Download | ttsMP3.com

Easily convert your written text into natural sounding voice in up to 50 different languages and/or accents. Download as MP3 or listen to it.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Galaxy Note 10 Lite'a Android 11 güncellemesi ile ekranı çift tıklayarak kapatma özellliği gelmiş. Ayarlar/Gelişmiş Özellikler/Hareketler ve işaretler/Ekranı kapatmk için çift dokunu seçeneği ile aktif edilebiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aşağıdaki videoda tanıtılan saatin satıldığı bir yer bilen var mı?
https://www.youtube.com/watch?v=VggPvAYf7tw

Skmei 1382 with compass pedometer and world time Unboxing

Unboxing the Skmei 1382 Digital watch. This model has world time, compass, pedometer and more. Check it out!Get one here: Aliexpress: https://goo.gl/QHmhpBAm...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın.

Amazon Prime'a sanal kredi kartı ile abone olmuştum. Prime'ın ödeme günü karta bakiye yüklemeyi unutmuşum, bankadan ödemenin reddedildiğine dair sms geldi. Bugün ödeme yapmak için amazon'a girdiğimde ödemenin yapılmış olduğunu gördüm, bankadan da kontrol ettimi, kredi kartından harcama yapılmış görünüyor(Sanal karttan değil).

Nasıl oluyor bu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17
 • sametyukcll @sametyukcll

  Prime'a kaydedilen kartta bakiye yoksa hesaba kayıtlı diğer kartlardan (sanal/ön ödemeli/fiziksel fark etmeden) sırayla çekməei deniyor, ilk hangisinde para bulursa ondan çekiyor.

  • Mr.Tekin @tekin224

   O zaman sanal kart kullanmanın hiçbir anlamı yok.

  • Mr.Tekin @tekin224

   Bana göre bu büyük bir güvenlik açığı, nasıl olsa benden habersiz çekim yapamazlar diye çoğu siteye sanal kart bilgilerini veriyorum. Şuan ki sanal kartım alışveriş yaptığım tüm sitelere kayıtlı

  • sametyukcll @sametyukcll

   @tekin224 Amazon hesabınıza kayıtlı başka bir kart yoksa, sanal kartınızda da bakiye yoksa yine tahsilat yapmaz. Mesajda bahsettiğim hesap banka hesabı değil Amazon hesabıydı. Her alışveriş sitesinde durum bu değildir ama Prime'ın kullanıcı sözleşmesinde bu durum açıkça yazıyor. Ödeme araçları sekmesine de ayrıca yazmışlar.

   Arkadaşın durumunda en başta bankadan kaynaklı bir güvenlik açığı var gibi görünüyor ama sonradan kendisi de sanal karta bakiye yüklediğini unuttuğunu yazmış bir alt yorumda.

  • Mr.Tekin @tekin224

   @sametyukcll anladım asıl kartı da Amazona kaydedersek çekiyor.

 • karflake @karflake1

  Bankayı aradım. Ödeme tarihi geçtikten sonra, sanal karta ödemeyi yapmak için para aktarmıştım, başka bir işlem yapmadan ödemeyi otomatik olarak oradan almış.

 • omerfa @omerfa

  İşbank'ta kredi kart hesap ektiresine yada dönem içi harcamalarında sanal karttan yaptığım harcamaları ayrı olarak gösteriyor. Zaten sanal kart hariç diğer kartlarım internet yada sanal pos ödemelerine kapalı, sadece direk pos üzerinden ödeme yapabilirim. Birde ödeme zamanı sanal karta para aktarmayı unutunca işbanktan mesaj geliyor ama sadece limitiniz yeterli olmadığı için ödeme yapılamamıştır diyor nereye kime ödeme yapılmamış bilgi yok.

 • Krycek @krycek

  Burada daha önce Amazon'a sanal kart kayıt edip, sanal karta para aktarmadığı için prime ödemesi askıda kalanlar olmuştu. Para çekilemeyince, yeni bir ödeme yöntemi girmesi için uyarı çıkıyormuş. Sadece sanal kart kayıtlıysa ve karta bakiye yüklenmemişse çekemiyor.

Windows'ta 1.5x, 2x gibi hızlandırma seçenekleri olan 1 video oynatıcı önerir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Intel Core i5 8250U işlemcili 4GB ramli bir bilgisayarın, H265 ile kodlanmış 4K 20GB'lık filmi düzgün oynatamaması normal mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Bimcell'de *123# ile kalan liramı öğrenemedim bir türlü. Bende mi problem var, Bimcell bu özelliği kaldırmış mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap