Günaydın. Aşağıdaki tasarım hangi programla yapılmıştır? Bu tip tasarımları yapabilmek için bildiğiniz bir kaynak var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

İşyerinde Windows 10 yüklü çok sayıda bilgisayar var. Bunları DeepFreeze ile korumak istiyorum. Windows 10'un güncelleşetirmeleri kapatılamadığından bilgisayarlar her yeniden başlatışta güncelleştirme indirmeye çalışacaklar, ağ trafiğini gereksiz yere meşgul edecekler. Bu sorunu nasıl çözerim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurtdışından gelen telefonların kayıt harcının 1500 lira olması, yurtdışına hiç çıkmamış, muhtemelen hiç de çıkmayacak biri olan beni de üzüyor. Bu topraklarda İbrahim Müteferrika'dan beri mantık hiç değişmedi. Daha iyi ürün geliştirmek için gereken arge'yi yapmayıp, o parayı kâr hanesine yazmak isteyenler, hep yöneticileri kullandılar.

Üstelik bu durum bizim teknolojik gelişmeleri her zaman geriden takip etmemize neden oldu. İzah edeyim: Bu yazın başında güzide bir üniversitemizin robotik kodlama kursuna katıldım. Tek hoca 20 kişilik gruba birşeyler anlatmaya çalıştı. Robotikte ilk etapta el becerisi önemliymiş, tek kişi 20 kişiye yetişemedi tabi. Kurstan sonra birkaç parça sipariş ettim ve YouTube'daki videolara bakarak çalışan bir şeyler yapabildim. sonra daha geçen yıl internetin kotalı olduğu aklıma geldi. Hâlâ upload hızlarımız çok komik. Kotaların kalkmasıyla yurtdışında tamamlanmış olan video devrimi ülkemizde yeni yeni başladı. YouTube'ın insanların kişisel gelişimine bu kadar katkısı olabileceğini, ben bile bu kurs olayıyla anladım.

Mobil uygulama geliştiriyorsanız, uygulamanızı hem en iyi hem de en kötü telefonlarda test etmeniz gerekir. Siz insanların üst seviye cihazlara ulaşmalarını neredeyse imkansız hale getirseniz bu topraklardan Instagram'ı geçtim, Flappy Bird bile zor çıkar. Bu harç kararından ben şunu anlıyorum. Biz hiçbir zaman muassır medeniyet seviyesini yakalayamacağız 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Full Hd çözünürlük için hazırlanmış bir programı 1280x800 çözünürlükte çalıştırmam gerekiyor. Programı oranlarını bozmadan küçültmenin bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android telefondaki bildirimleri bilgisayardan görmek için Pushbullet kullanıyorum. Bugün çalışmamaya başladı. Sizde çalışıyor mu? Alternatif program bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İsmi lazım olmayan bir sitenin Samsung Galaxy Note 9 uzun kullanım videosunu izledim. Bir editörün herhalde en çok işine yarayacak olan kalemi deklanşör olarak kullanma fonksiyonunun bahsi bile geçmedi. Böyle olunca ısmarlama mı çekiliyor bu videolar diye aklına kurt düşüyor insanın...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Mustafa @mkyb

    Ofisteki saksıyı çekip kamerayı test edenlerden ne beklenir ki ?

  • sawgent @sawgent

    O tarz şeyler editörlüğün püf noktalarındandır. Mesela bir telefonu yermek için diğerlerinde sıklıkla bahsedilmeyen ahize sesi yüksekliğinden giydirebilirsin. Diğer bir telefonu övmek içinse arama ekranındaki tuşların boyutundan bile bahsetmen mümkün. Bu dengeyi ayarlıyorlar incelemelerde. Nasıl olsa inceleme için "bahsedilecek standartlar listesi" diye bir şey yok. İstediğin özelliği vurgula istemediğini atla.

  • BlueFear @bluefear

    Belki uzun kullanım deneyimini anlattığı içindir. Kutu açılışı ya da incelemesi olsaydı bahsedilirdi herhalde.

Adaptörlü Usb 3.0 Hub(çoklayıcı) önerisi olan var mı? Daha önce Akasa Elite 7EX 2x Usb 3.0 Hub aldım, fiyatına rağmen hiç memnun kalmadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

Cep telefonunda kiralama dönemi

GSM operatörleri cep telefonunda kiralama dönemi için hazırlıklarını sürdürüyor. İkinci el cep telefonu kullanmak yerine kiralama yoluna gitmek hem kullanıcı için daha avantajlı olacak....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternette Akn'nin neden kalktığı ortaya çıktı. Lp bir kez daha haklı çıktı, "Hayatta iyi şeyler olmaz"... Artık beleş dizi izlemek de yok. Her kanal kendi platformunu kuracakmış gibi görünüyor. İlk duyuru Fox'tan geldi.
http://foxplay.com.tr/

FOXplay | FOX'tan Yepyeni FOXplay - En sevilen diziler burada!

En sevdiğin yerli dizi, Fox dizileri, popüler yapımlar ve unutulmayan diziler FOXplay'de. Ücretsiz ve HD yayın kalitesiyle FOXplay'i bilgisayardan, cepten ve tabletten keyifle izle.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24