Full Hd çözünürlük için hazırlanmış bir programı 1280x800 çözünürlükte çalıştırmam gerekiyor. Programı oranlarını bozmadan küçültmenin bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android telefondaki bildirimleri bilgisayardan görmek için Pushbullet kullanıyorum. Bugün çalışmamaya başladı. Sizde çalışıyor mu? Alternatif program bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İsmi lazım olmayan bir sitenin Samsung Galaxy Note 9 uzun kullanım videosunu izledim. Bir editörün herhalde en çok işine yarayacak olan kalemi deklanşör olarak kullanma fonksiyonunun bahsi bile geçmedi. Böyle olunca ısmarlama mı çekiliyor bu videolar diye aklına kurt düşüyor insanın...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa @mkyb

  Ofisteki saksıyı çekip kamerayı test edenlerden ne beklenir ki ?

 • sawgent @sawgent

  O tarz şeyler editörlüğün püf noktalarındandır. Mesela bir telefonu yermek için diğerlerinde sıklıkla bahsedilmeyen ahize sesi yüksekliğinden giydirebilirsin. Diğer bir telefonu övmek içinse arama ekranındaki tuşların boyutundan bile bahsetmen mümkün. Bu dengeyi ayarlıyorlar incelemelerde. Nasıl olsa inceleme için "bahsedilecek standartlar listesi" diye bir şey yok. İstediğin özelliği vurgula istemediğini atla.

 • BlueFear @bluefear

  Belki uzun kullanım deneyimini anlattığı içindir. Kutu açılışı ya da incelemesi olsaydı bahsedilirdi herhalde.

Adaptörlü Usb 3.0 Hub(çoklayıcı) önerisi olan var mı? Daha önce Akasa Elite 7EX 2x Usb 3.0 Hub aldım, fiyatına rağmen hiç memnun kalmadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

Cep telefonunda kiralama dönemi

GSM operatörleri cep telefonunda kiralama dönemi için hazırlıklarını sürdürüyor. İkinci el cep telefonu kullanmak yerine kiralama yoluna gitmek hem kullanıcı için daha avantajlı olacak....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternette Akn'nin neden kalktığı ortaya çıktı. Lp bir kez daha haklı çıktı, "Hayatta iyi şeyler olmaz"... Artık beleş dizi izlemek de yok. Her kanal kendi platformunu kuracakmış gibi görünüyor. İlk duyuru Fox'tan geldi.
http://foxplay.com.tr/

FOXplay | FOX'tan Yepyeni FOXplay - En sevilen diziler burada!

En sevdiğin yerli dizi, Fox dizileri, popüler yapımlar ve unutulmayan diziler FOXplay'de. Ücretsiz ve HD yayın kalitesiyle FOXplay'i bilgisayardan, cepten ve tabletten keyifle izle.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24

Intel Atom işlemcili bir bilgisayarım var. Windows 10 otomatik güncelleştirme yapmasın diye 512 mb'lik dummy bir dosya oluşturup birkaç kez kopyalıyordum, böylece disk alanı azalmış olduğu için güncelleştirme yapılamıyordu. Bugün bir de baktım ki Windows onay monay olmadan masaüstündeki dosyaları, belgeleri ve program dosyalarını sıkıştırmış(üzerinde birbirine bakan iki mavi ok çıkıyor), güncelleştirme indirmeye başlamış. Zaten dünyanın en yavaş işlemcisi, bir de güncelleme başlayınca bilgisayar kullanılmaz hale geliyor. Gel de deli olma.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Malumunuz günümüzde çıkarılabilir bataryası olan cihaz kalmadı gibi. Bu cihazlar eskiyince ne olacak? Yıllarca şarj edilmemiş bile olsa eski bataryaların patlama riski var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türksat Kablo müşteri hizmetlerine 1 Ocak 2019'dan sonra kotalı tarifemin ne olacağını sordum. BTK'dan kendilerine bir duyuru gelmediği cevabını aldım. Siteye girmişken tarifelere de baktım. Akıllı sınırsız diye bir tarifeleri var aylık 89 liraya. 19:00-00:00 arası hız 10 megabit'e düşüyor, diğer zamanlarda 25 megabit hız, kota yok. O tarifeye de sadece yeni aboneler geçebiliyormuş. Bu servis sağlayıcıların insanı keriz yerine koymasından bıktım, usandım. #kota

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Valla bana tarifeyi satarlarken müşteri hizmetlerinde ki Ebru isminde ki hanım '' EFENDİM ZATEN 2018 SONU KOTA KALKIYOR FULL SINIRSIZ OLACAK HIZINIZ VE AYNI PARAYI ÖDEYECEKSİNİZ '' demişti, elimde ses kaydı, konuşmanın yapıldığı tarih hepsi var. Anında thh veririm 1 yıllık kullandığım bedeli şakır şakır geri de alırım, bana çünkü böyle pazarlandı ve satıldı.

  • Yılmaz Bilgili @ybilgili

   Şöyle ses kayıtlı bir tablonun gerçek olacağı günü heyecanla bekliyorum.

  • Orcun @orcun

   @ybilgili Valla vodafone'u verdim, hattı kapatacaktık iptal bedelini ödeyecektik, aradan 2 gün geçiyor müşteri hizmetleri arıyor vs. açıyoruz telefondan efendim iptal ettirmeyin size daha uygun tarife verelim diyor okeyliyoruz, ama diyoruz ya cezai bedel çıkacak mı ? hayır çıkmayacak dedi. Neyse 2. ay'ı bakıyorum faturada 64 lira iptal bedeli diyor ? hemen şubeye gittik böyle böyle iptal cezai bedeli ne iş ? şikayet ettik incelenecek dedi 1 ay sallandık, hiç online 2 dk'da verdim dilekçeyi thh'e edevletten çıktıyı alıp birde üstüne thh imzalayıp verdim fatura çıktısı ile, aradan 3 gün geçiyor efendim kusurabakmayın hata olmuş sistemsel bilmemen iade edeceğiz şöyle böyle dedim thh'e verdim yani bizde görüyoruz sistemden vs. vs. 64 lirayı bana nakit dedim iade edeceksiniz faturamdan düşülmesini istemiyorum. Hesap numarasını verdim 64 lirayı yatırdılar thh'e gittim anlattım iptal edildi galiba şikayet. Kabloneti de böyle verdim bu arada hala bekliyorum sonucu her hafta bakım ayağına bütün gün internet kesiliyordu dengesizdi ara ara kullanamıyorum diye hesap ettim thh verdim bakalım sonucu çıkar elbet.

  • TeknoStil @teknostil

   Telefon konuşmasını karşı tarafı bilgilendirmeden kaydetmek suç değil mi?
   Tam bilmiyorum ama bir de hukuka aykırı delil geçersizdir mevzusu vardı.

  • Yılmaz Bilgili @ybilgili

   @orcun Her arandığımda, arayan kişi görüşmelerimiz kayıt ediliyor dediğinde, ben de ona, bir saniye o zaman ben de kayıt ediyorum demek geliyor içimden.

  • Orcun @orcun

   @teknostil Tabi ki bende kayıt ediyorum diyorum. Yoksa o izinsiz alınırsa olmaz. @ybilgili Diyebilirsin dostum benim telefonda ses kayıt özelliği yok mesela çağrı kaydı yani başka telefonla açıp ondan ses kaydı alıyorum asıl telefonu da hoparlöre alıp öyle konuşuyoruz. @ermanyurdakann Aynen paylaşıcam hiç merak etme.

 • Hakan @i6s

  vodafone, kablonet üzerinden hizmet verebiliyor sorabilirsiniz. ancak ben hiç memnun kalmadım hizmetten