Kırık olan AppleWatch Series 1 42mm akıllı saatin ekranını aşağıdaki linkteki ekranla değiştirdim ve bu sorunu yaşayan herkes gönül rahatlığı ile bu linkten ekranı sipariş edebilir.

ForceTouch, piksel yoğunluğu, parlaklığı, dokunmatik hassasiyeti, elini üstüne koyduğunda ekranın kapanması kısaca aklınıza ne geliyorsa sorunsuz ve kusursuz şekilde çalışıyor. Metal kasa ile Ekran arasında bulunan yapışkanı da kargo ile göndermesi ayrı bir artı.

TR’de maalesef tamircilerin hiç biri AppleWatch tamiri yapmıyorlar iş başa düştü ve altından kalktım hayata döndürdüğüm için sevindim açıkçası. Ekran kırması sonrasında 600TL verip Apple’dan sıfırını alabiliyordunuz ürünün ancak ben bu sorunu 220TL gibi bir rakama çözdüm gayette memnunum bu kararı aldığım için. Saati de anneme verdim çok mutlu oldu 😀 Güle güle kullansın 😀

Tahmini Teslimat Zamanı

Ucuz Orijinal Apple izle Serisi 1 LCD Ekran Için Dokunmatik Ekran Paneli Sayısallaştırıcı Meclisi 38mm 42mm Yedek Parçalar + yapıştırıcı + araçları, Satın Kalite Cep Telefonu Lcd'ler...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Sıvıya dayanıklı işte bilmemneye dayanıklı cihazlarda ekran değişimi sonrası baya sorun yaşatabiliyor. Ben mesela bana deseler ki yap işçiliği vereceğiz vs. gene yapmam çünkü risk. Adam alacak muslukta elini yıkarken vs. hop su alsa alet pert bana getirecek ne yaptın ya alet öldü senin yüzünden deyip fırça çekecek. Başından dediğimde de e yapan yapıyor sen enden yapamıyon işte böyle saçmalık olur mu diye sövebiliyor. Kaçtane öyle s7 leri geri çevirdim 1 kere başım yandı çünkü birdaha suya dayanıklı cihazlarda falan hep başından üstüne basa basa diyorum. Ama tabi senin durumunda pek sorun olmaz bu işi yapmıyorsun neticede. 😀

 • yasyas @yasyas

  Benimde kırılmadı düşmeyle yerinden çıktı 38mm seri2 safir cam kırılmasın diye aldık şimdi yerinden çıktı ve dokunmatik çalışmıyor ne yapabilirim hiç bilmiyorum. Düşürdük diye apple yüzümüze bakmıyor cam değiştiren yerler var mı bildiginiz?

17’de 1 saniye Shutter ile 400 ISO fotoğraf çekmişler düşük ışıkta onunla övünüyorlar. Yahu 17’de 1 shutter elde tutmak mümkün değil ki. Çılgın bunlar ya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei Mate 10 modelleri gerçekten tasarım olarak o kadar güzel ki kasayı yalamak istiyorsun ancak bu devirde zaten tasarım olarak çok aşmış telefon var benim sıkıntım para ile.

Huawei eskiden bulunduğu fiyat bandı ile tercih edilebilir bir markaydı ancak bu fiyatlarla kimse Samsung, Apple gibi firmalardan vazgeçip Huawei almaz. Ürün güzel fiyat salakça.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Translate böyle giderse 5 seneye mürtecim tercümanlık iş alanı tarih olur 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tim Cook hakkında bir kaç nacizane yanlışı düzeltmek isterim.

Maalesef piyasada Steve yaşasa idi böyle olmazdı diyen ve Tim Cook yönetimindeki Apple’ı beğenmeyen bir güruh var ancak Tim aslında Apple’ı 1998-2000 senesi aralığında batmaktan kurtaran en önemli figürdür hem de Steve’den hemen sonra hatta rolü bakıldığında Steve’den bile fazladır.

Peki bu nasıl oldu diye soracaksınız hemen söyleyeyim. Tim, üretim bandı ve tedarik zinciri konusunda piyasanın en uzman kişisidir ve Mart 1998 senesinde Steve bu işi kendisine verdikten 4 ay sonra zararda olan üretim bantlarını ve parça tedarik zincirini bile kar edilebilir hale getirmiştir. Şu an ise Apple çok fazla inovasyon yapmasa dahi ekonomik olarak Steve zamanından çok daha performanslı bir noktadadır ve bu gene Tim’in eseridir.

Steve ise kendi biyografisinde Tim’i neden seçtiğini şu sözlerle anlatmıştır; ”Şirketimin başında Steve olsa ne yapardı diye düşünmeyen birini istedim buna da en uygun kişi Tim’di.” demiştir.

Sonuç olarak Tim kesinlikle Steve kadar yenilikçi ve ileri görüşlü biri değil ancak bu kadar büyük bir mega dev firmayı finansal olarak yönetmek için en uygun kişi de Tim Cook’dur bu benim tabii ki nacizane fikrim.

Ufak bir ekleme de yapmak isterim Tim’den sonra Apple’ı ben şahsen Scott Forstall yönetiminde görmek isterim.

#Apple #AppleBilgi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ahmet albayrak @cryzboy43

  daha oncede soyledım -- 2008 krızı sonrası apple google amazon gıbı fırmaların ucusa gecmesının sebebı mb bankalarının bastıgı trilyon $ lar -- totalde katkılarının 30 trılyon oldugu soylenıyor ve bu para gelısen ulkelere gıttı yanı bu fırmların buyumesının temel tası olan ulkeler -- yarın bu para pıyasadan temızlenınce ılk dususu yasıyacaklar bunlar olucak -- ozellıkle asyadakı fırmaların borclululları ve batınında tahvıl borcları ısın patlama noktası

 • lterlemez @lterlemez

  Apple’ı sevmem ama “Sonuç olarak Tim kesinlikle Steve kadar yenilikçi ve ileri görüşlü biri değil ancak bu kadar büyük bir mega dev firmayı finansal olarak yönetmek için en uygun kişi de Tim Cook’dur” düşüncenize katılmıyorum. Kesinlikle yenilikçi ve ileri görüşlü olduğunu düşünüyorum ama bu kafa (Tim Cook) klasik kafadır. Para kazanabildiğin sürece yeniliğe gerek yok kafasıdır.
  Peki o zaman Samsung ve diğerleri, neden her seferinde yenilik dolu ürünler piyasaya sürüyorlar? Birincisi, problem satış miktarı problemi değil Amerikan Malı tekelini kırmak (tabi ki satış miktarı da sebep ama en önemli sebep değil). İkincisi ise, eğer klasik Amerikan Kafasına (Tim Cook) takılırsan, çoğu patent kulanım yüzü görmeden patent koruması bittiğinden değerini kaybeder.

  Asıl, neden burada yatıyor zaten. Dikkat edin, Apple özellikle IPhone’da kendi patentlerini hemen kullanıma sunarken, harici patentleri mümkün olduğu sürece geriden takip etmektedir. Çünkü, ya patentin tekel (sahibine sağlanan tek fiyat belirleme vb hakların) süresi biter ya da patent değeri çok ama çok düşer.

  • Flashock @flashock

   Ben anlamadım yazını 3 sefer okudum. Ya kafam dolu ya da çok karışık yazmışsın arkadaşım kusuruma bakma ya.

  • lterlemez @lterlemez

   @flashock Kısaca, aslında ileri görüşlü ve yenilikçi birisi ama klasik Amerikan Kafasında, yani “eğer para kazanmaya devam ediyorsan elleme, ne zaman gelirin düşerse yeniliğe katıl” kafasında.

   Samsung ve diğer firmaların ise, Apple’ın aksine çalışmasının iki sebebi var. Birincisi Amerikan Malı tekelini kırmak (satış miktarı tekeli ile birlikte), ikinci nedeni ise Apple gibi hareket eden firmalar yüzünden yeni teknolojilerin değerini kaybetmesi (eğer para kazanmaya devam ediyorsan elleme, ne zaman gelirin düşerse yeniliğe katıl). Apple patent parası ödemek istemiyor çünkü.

  • Flashock @flashock

   @lterlemez Haksız sayılmaz ki Apple. Tamam bunu kullanıcı bazında düşündüğümde kötü ama dakika başı yeniliğe cidden gerek var mı? Hele hele Apple gibi bir firma 4 sene güncelleme veriyorken.

  • lterlemez @lterlemez

   @flashock Ama Apple gibi de öldürmek mi gerekir sizce? Bir maliyeti var, bu maliyeti çıkartmak istemez misin, ki aynı şeyi Apple kendi patentlerinde hemen uygulamasına geçiyor? Son kullanıcı bu yüzden çok şansız.

   Tabi ki yeniliğe ihtiyaç var. Yıllardır hiç bir değişiklik görünmeyen x86-x ya tonlarca para döküyoruz, peki elimize ne geçiyor? Daha güzel örnek vereyim, ssd’ler neden hala sata? Sizce hala pahalıya kullandığımızı düşünmüyor musunuz? pci-e gpu riser kablolar mümkün iken neden ssd’leri pci-e kablo yerine hala sata kablosu ile kullanıyoruz? Klasik Tim Cook (Amerikan) kafası işte, para kazanmaya devam ediyorsan yeniliğe gerek yok kafası bu.

  • Flashock @flashock

   @lterlemez X86 değişiklik görmedi ancak suyunu daha sıkmadılar ki. Apple’ın elinde zibilyon patent öldüren firma olması da bence kötü bir şey değil Apple bir Mega Firma ve üretim bandı tedarik zinciri o kadar köklü değişiklileri kaldırmaz yapamaz. Ufak kendini kanıtlamaya çalışan Xiaomi gibiler anca bunu yapabilir. Apple an basitinden iPhone X konusunda bile büyük sıkıntılar çekti ve hala çekiyor.

   SSD konusunda ise Apple’ın eline su döken maalesef yok en saçma ürününde bile 2gb okuma yazma var Apple’ın.

   Apple’ın ayrıntısını bilmeyen insanlar donanım konusundaki başarısını maalesef göremiyorlar bakın bu adamlar anakart tasarlayabiliyor, baştan soğutma sistemi geliştirebiliyor, GPU ve CPU tasarlayabiliyor, kendi özel isteklerinee göre ekran ürettirebiliyor ama teknoloji gene kendilerinden.

   Bu kadar farklı kolda çalışıp bu kadar iyi yöneten başka firma yok bulun iyimiş diyeyim. Gidip iş makinası yapan Samsung ile Apple’ın yaptığı aynı şey deeğil Apple bunu tk firma çatısı altında yapıyor.

  • lterlemez @lterlemez

   @flashock Nerede eline su döken yok? Apple da ssd konusunda diğerlerinden farkı yok. SSD teknolojisini şu anda kimse ucuza vermiyor. Ucuz denen ssd’ler bile sata yüzünden pahalı, üstelik daha da fazlasını verip M.2 falan almak zorunda kalıyoruz.

  • aMeLeDeRViS @ameledervis

   @lterlemez
   Sata’nin ne zarari var ki?
   Zaten PCI-E veri yolu kullaniyor, ayrica dunyada butun insanlar inanilmaz veri tasima hizlarina ihtiyac duymuyorlar en azindan simdilik ki o zaman geldiginde yenilenecektir.

   @flashock
   Apple’in kullandigi SSD’ler Samsung degilmiydi?

  • lterlemez @lterlemez

   @ameledervis İyi de downgrade ürün satın alıyorsunuz üstelik dünya para veriyorsunuz. Burada problem ihtiyaç duyulup, duyulmaması değil. Problem, teknolojinin geri bırakılmasıdır. Madem sata’nın bir zararı yok o zaman M.2 veya benzeri ürünler neden çıkıyor ve daha da pahalıya satılıyor? SATA’yı maksimum performans ile kullanan sadece mekanik diskler ki hala ihtiyacımız var ama artık orijinal probleme çözüm olma özelliğini yitirmiş durumda (bir sistem en yavaş donanımı kadar hızlıdır). Herkes hızlı bir sistem için işlemci ve belleğe yüklenirken, hala ram bellek performansına sahip ssd’yi sata teknolojisi ile kullanmaya çalışıyoruz. Sizce bundan vazgeçmenin zamanı gelmedi mi? Ayrıca pci-e üzerinden sata kullanmanın ne avantajı var?

  • Flashock @flashock

   @ameledervis samsung ama kontrolcüsü Apple.

  • aMeLeDeRViS @ameledervis

   @lterlemez
   Sata kullanim kolayligi olarak M.2’den daha iyi.
   Oncelikle Anakart uzerine kac tane M.2 baglantisi yapabilirsiniz?
   Hadi yaptiniz, mekanik disklerin M.2’nin hangi nimetinden faydalanmasini umuyorsunuz?
   Belki sizin icin 1 mekanik disk 1 SSD yeterli ama 6-7 hatta 10 belki daha fazla Mekanik disk kullanan insanlar var, en basitinden ben 6 Disk icin M.2 baglantisini ne yapayim?
   Toplamda 12-13TB veriyi SSD ustelik de M.2 formatina sigdirmanin maliyetini hic dusunuyormusunuz?

   Sata baglantisi hali hazirdaki sistemi ile de gelistirilebilirdi ama nedense firmalar masaustunun oldugunu dusundugunden daha mobil olan M.2 uzerine yogunlasti.

   “Ayrıca pci-e üzerinden sata kullanmanın ne avantajı var?”

   M.2 dediginiz sistem PCI-E uzerinden sata kullanan sistemdir, Sata Express yada NVMExpress seklinde kullanilir.
   Hatta su da var ki, M.2 bile eski bir teknoloji su anda U.2 var.

   Sata portlari son derece gereklidir masaustu icin, bence kalkmasi buyuk bir hata olur.
   Ne zaman Mekanik diskler tarihe gomulur ve SSD’ler cok ucuzlar o zaman belki…

   SSD’lerin maliyeti coktan dustu lakin o teknolojiyi sadece SSD’ler kullanmiyor, telefonlar, hafizakartlari gibi bir cok alanda ihtiyac daha dogrusu talep var boyle oldukca da pazar doyum noktasina gelmeden ucuzlamaz.

  • aMeLeDeRViS @ameledervis

   @flashock
   Su anda kullanilan ve Apple Macbook’ta da kullanilan Samsung M.2 960 Pro ve su anda yanindan bile gecebilecek hizlara sahip baska bir SSD bildigim kadariyla yok.
   Hiz olarak belirttiginiz icin Samsung degilmiydi diye sormustum.
   Evet, Apple’in kendi gelistirdigi custom controller var Anobit firmasinin teknolojilerini gelistiriyorlar ama en iyi olduguna dair ben bir inceleme goremedim.
   Tabi eger urettigi Laptop sinifinda bakarsak haklisiniz sanirim o kadar hizli SSD kullanilan baska bir laptop yok ama masaustunde Asus’un bir bilgisayarinda vardi galiba.

  • lterlemez @lterlemez

   @ameledervis İllaki bir 960 Pro olmasına gerek yok ama standart bir ssd de 500 mb/s de gezmiyordur sanırım. Olması da şart değil ama ssd downgrade ederek hem de pahalı fiyata satarak olmaz bu iş. Düşünsenize, sata’yı artık neredeyse sadece raid için kullanmaya başlayacak duruma geldik, o da performans değil tamamen yedekleme amacıyla (NAS’ın iyice popüler hale geldiğini düşünürsek). Şimdi, bu durumda neden sata’da ssd’ye bağımlı kalalım değil mi? Haksız mıyım?

  • lterlemez @lterlemez

   @ameledervis Siz gene beni yanlış anlamışsınız. Ben kalksın demiyorum, ssd’yi sata üzerinden downgrade etip itelemelerinin gereği yok diyorum. Kaldı ki ssd hacmen ne kadar büyürse büyüsün, depolama için hiçbir zaman uygun bir sistemi olmayacak. Benim demek istediğim, ssd’nin artık satadan kurtulması lazım. Ayrıca, M.2 vb soketlere kesinlikle ihtiyaç olmadığını düşünüyorum. Bir M.2 diski sadece bir pci-e kart ile ana kartınıza ekleyeme şansına sahip olabiliyorsanız, ssd’nin rahatlıkla sata’dan da kurtarabilirsiniz demektir. Yani bu kadar üstün bir teknoloji var ve M.2’iyi kabloya çeviremeyecek ve ana kart üstüne bir M.2 dizilimi yapamayacak üstelik?

  • aMeLeDeRViS @ameledervis

   @lterlemez
   SATA’dan niye kurtulalim ben onu anlayamiyorum, SSD icin daha hizli veri yolu var evet.
   nVME Express, teoride 1TB/s cikabiliyor ama bu hizlar size neden lazim olacak.
   Hali hazirdaki SATA 6Gbit’in en son SATA siniri oldugunu mu dusunuyorsunuz?
   Hayir degil, 16Gbit falan da var ama 2.5″ SSD yolu icin bu henuz fiziksel baglanti turunden dolayi mumkun degil.
   PCI-E veriyolunu kullandigi icin hiz artimi mumkun…
   M.2 ve U.2 hali hazirda bunu kullanabilen sistemler ama kendi baglanti yollari da var.

   SSD’ler SATA’dan kurtulacaklar evet ama SATA’nin kendisinin kolay kolay olecegini sanmiyorum.
   2.5″ formatinin da Laptoplar icin gereksiz oldugu artik butun firmalarin gundeminde, M.2 ve U.2’ye yavas yavas gecis baslayacaktir.
   Dolayisiyla sizin kablo olayiniz da ihtiyac olursa sayet masaustune yeni nesil bir baglanti turu olarak gelebilir (belki)
   Ama SATA mekanik diskler icin vazgecilmez ve kolay kolay da kalkmaz.

  • lterlemez @lterlemez

   @ameledervis Ya ben derdimi niye anlatamıyorum ki? “Ben kalksın demiyorum, ssd’yi sata üzerinden downgrade etip itelemelerinin gereği yok diyorum. Kaldı ki ssd hacmen ne kadar büyürse büyüsün, depolama için hiçbir zaman uygun bir sistemi olmayacak. Benim demek istediğim, ssd’nin artık satadan kurtulması lazım.”, ben bunu da demek istemiyorum, “Hayir degil, 16Gbit falan da var ama 2.5″ SSD yolu icin bu henuz fiziksel baglanti turunden dolayi mumkun degil.” ben diyorum ki, son kullanıcıya gelen ssd’nin artık sata limitlerinden kurtulması lazım diyorum sadece. İmkansızı (16 GB/s, fiziksel bağlantı nedenleri vs) istemiyorum. Kısaca, şunu kolayı varken neden bu kadar zorlaştırıyorlar diyorum. Altı üstü bir kabloya çevirecekler. Bir ssd’yi, gerektiğinde bir kısa pci-e portuna takmak veya buna benzer (sata gibi) bir soket yapmak bu kadar mı zor diyorum.

 • Ahmet Erdoğan #123+ @aerdogan17

  rahmetli seninle aynı fikirde değildi ama elinde daha iyi adam yoktu… Tim’in Apple’ye yakışır “ürün odaklı” bir yönetici olmadığını her yerde dile getirmiş ancak Apple’yi bir arada tutabilecek daha iyi bir “yönetici” olmadığını da söylemiştir…
  iPhone 4 kasası ve iPhone 5 kasasının nihayete ermesinde hasta yatağında dahi olsa çok çaba göstermesi buna kanıt Tim eğer gerçekten Jobs kadar iyi olsaydı adam ameliyatlardan sonra acı çekerken acıyı unutmak için iPhone tasarımlarıyla uğraşmazdı… (iMac tasarımıyla uğraşırdı mesela çünkü o ürün aslında iPhone’lerden çok daha az gelişti)

 • Uğur Doğan @infoman

  Sadece Steve koskoca şirketi yönetemez. Şöyle olsun böyle olsun diye tek başına karar veremez. Apple, yeni Türkiye gibi yönetilmiyor. Büyük bir kadro bir ürünü her açıdan değerlendirip üretim onayı veriyor veya geliştiriyor. Her başarının ve başarısızlığın arkasında büyük bir ekip var.

Bugün sabah önemli bir işim vardı ve Xiaomi telefonumu cebime koydum yola koyuldum ne hikmetse cebimde tüm yol boyunca ekranı açık şekilde donmuş işime vardığımda şarjım %38 seviyesindeydi ve yol uzundu.

Bu benim tabii ki nacizane fikrim, katılan katılır katılmayana boynum kıldan ince ama Android bir cebe güvenip iş yapılmaması gerektiğini bir kez daha gördüm. Bu sorun Samsung A5 2016 kullanan eniştemin de başıma gelmiş cebimde açılıyor telefon diyor. Demem o ki Android’i sevip kullanana ne mutlu ama yok ben en son 2010 senesinde denemiştim ikinci deneyişim bu eyvallah fiyatına göre çok güzel ve iOS’a göre çok artıları da var ama benlik değil. Şarjın ne kadar gideceğini kestiremiyorsun bir gün çok iyi bir gün arka planda açık uygulama unuttuğunda birden bitiyor, bu yazıyı yazarken bile minik takılmalar oluyor, telefonla konuşurken yakınlık sensörü yüzünü algılayıp kapanmıyor yanağınla telefonu kapatıyorsun gibi gibi.

İstediği kadar iyi olsun güven olmadıktan sonra yok bende olmuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 47
 • ... @nezzperce

  Aynı durum çok kez başıma geldi arkadaşım, sana katılıyorum. Bu konuda en usta marka LG. Cepte açılmaması için çift dokunma işlemini çok güzel ayarlamışlar. Apple deneyimlemedim henüz,
  o yüzden bir şey diyemiyorum (:

 • Burhan @epsilon

  Bu yakarış biraz da telefona bin lira vereyim ama 5 bin liralık telefon gibi düzgün çalışsın, 5 bin liralık telefonun verdiği desteğini versin, 5 bin liralık telefonun verdiği memnuniyeti versin… Ne yazık ki öyle bir dünya yok. Çoğu sorununa da akışta denk geliyor okuyorum. He bu sorunu 4-5 bin liralık android amiral gemileri için söylesen sonuna kadar haklısın derim ama bu yaptığın şey ucuz malı kötülemek pahalı malı yüceltmek. İşin acı tarafı çoğu kullanıcı olayın bu yanını algılayamıyor. Hee baktın hiçbir türlü tatmin olmadın şikayetlerini yine yazarsın onda sorun yok ama daha iyisini bildiğin telefona geçersin (ki geçmek için fırsat kovaladığını da biliyorum) kimse seni zorla o telefonu kullanmaya zorlamıyor gerisi senin yapmış olduğun show olarak kalıyor. Kaldı ki sorunun çözümünü arkadaşlar yukarda belirtmiş yani çözümsüz bir sorun değil anladığım kadarıyla, burda bir nevi sen kullanmayı bilmiyorsun durumu da var.

 • Gump @runforrest

  Bahsi geçen cihazlar aynı kulvarda yarışmıyor maalesef. Hiç bir cihaz kusursuz değildir. İstediğiniz cihazı kullanabilirsiniz. Gidip böyle bir sorundan böyle bir sonuç çıkartarak kafa karıştırmanın bir manası yok.

  • Flashock @flashock

   Millete gidin Xiaomi alın diyen de benim geçmiş yazılarıma bakın bunları yazarken oh süper kafa karıştırma yok yanlışa yanlış deyince kafa karıştırma var gibi yaklaşmayın olaya objektif olun.

  • Gump @runforrest

   @flashock emin ol tutumunu uzun süredir takip ediyorum. İphone ios vs. hepsine saygı duyan ve hayran olan biri olarak android cihazlardan iphone ios seviyesini hiç bir zaman beklemedim ve beklemem. Senin android dünyasına yaklaşımın farklı gözle çünkü birini bırakıp birine geçmişsin ve aynı şeyleri diğerinden de bekliyorsun. İkisi de çok başarılı yazılımlar zaten. Sadece biri fiyat performansı yakalayabiliyor iken diğeri farklı bir kesime hitap ediyor hepsi bu. Ne kadar ekmek o kadar köfteye kadar gider bu durum. Ben xiaomi sorunsuzdur diye savunmuyorum. Her cihaz potansiyel problemlidir diyorum. He biri diğerine göre bu durumu en aza indirgemek için elinden geleni yapıyordur ona da bu yaptıkları için biçtiği fiyatı verip vermemek senin kararındır saygı duyarım.

  • Gump @runforrest

   @flashock Bu arada iki yazılımı da aktif kullanıyorum ve çok memnunum. Avantajları ve dezavantajları var tabi ki. Bu durumdan çok memnunum. Kimden (yazılım) neyi isteyeceğini bildiğin sürece problem yaşamazsın.

 • cihan.gir @cihan-gir

  android mi ,ios ‘tan kaçamak yapayın dedin tokadı yedin ,bu sana ders olmuştur,
  Aklın yolu bir Yekta,yol yakınken döndün

Ekranlı çerçeveye sahip iPhone 8 modelleri için 4.149₺ ile 5.499₺ fiyat isteyen Apple kafasından istiyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sahibinden az kullanılmış, sigara yüzü görmemiş böbrek. iPhone 8 Plus 256GB ile takas olur 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Amerika’da 6.100 genç üzerinde yapılan anket Apple’ın hiç olmadığı kadar dikkat çektiğini ortaya koydu. Gençlerin %78’i zaten Apple ürününe sahipken anketteki %82 oranındaki gençler de iPhone almayı planladıklarını söylemiş.

Bir diğer bilgi de Amerika’da her 3 kişiden 2’sinde hali hazırda bir Apple ürünü var.

AppleMusic ve AppleWatch’da ciddi bir yükseliş halinde. #Apple

78% of Teens Surveyed Own an iPhone, 82% Plan to Purchase

The iPhone's popularity among teens continues to grow, according to new data gathered by investment firm Piper Jaffray for the fall edition of...
BeğenFavori PaylaşYorum yap