Emeğinize, yüreğinize sağlık helal olsun, hoş olsun.

Bu sıkıntılı süreçte azıcık sevinmemize ve mutlu olmamıza sebep olan ülkemizin en büyük kulüplerinden biri olan Fenerbahçe’yi kutlar başarılarının devamını dilerim.

Tüm Fenerbahçe’li arkadaşlarımı da bu başarıdaki inançlarından dolayı tebrik ederim helsl olsun size.
#fener4glory #fener4glory #fener4glory #fener4glory #fener4glory

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ciddi şekilde söylüyorum insanların mekanik klavyeye o kadar para dökmesi cidden boşuna değilmiş. Hele hele ışıklı olsun ama pavyona gerek yok diye bir kafa yapısına sahipseniz RGB olmayan ama ışıklı olan mekaniklerin fiyatı 250 seviyelerinde bulunabiliyorken kesinlikle mekanik tercih edilmeli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Opera çalışıyor. Gelen güncelleme sonrasında tarayıcı içerisinden direk Whatsapp, Messenger desteği getirmişler çok çok iyi olmuş.

Hayatımdaki en doğru kararlardan biri idi Windows’ta Opera’ya geçmek hala öyle düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bırak gelsinler İsmet! Onları vatanın bağrında boğacağım…

Atatürk: "Bırak gelsinler İsmet! Onları vatanın bağrında boğacağım..!"

Türk milletinin 20. yüzyıldan bu yana tek Başkomutanı var oda Mustafa Kemal #ATATÜRK. Peki, Atatürk'ü başkomutan yapan özellikler nedir? İşte o özellikleri P...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun zamandır süren mekanik klavye arayışım Logitech G710+ almam ile son buldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Google sunumunun ilgilendiğim kısımlarına hızlıca bir bakış attım ilgilendiğim ve dikkatimi çeken iki şey oldu bunlardan biri Android O biri ise Google Lens idi.

Android O hakkında çok şey göstermeseler de zaten iyi olan bildirim sistemini daha da öteye taşımışlar bu çok başarılı olmuş. Kopyala yapıştır tüm ufak ekranlı telefonlar için sıkıntıdır o da giderilmeye çalışılmış ve kopyala yapıştır yapacağın adres veyahut telefonu otomatik algılayıp o aksiyonu alacağın uygulamayı sana sunması güzel olmuş.

Batarya kullanımında geliştirmeler yaptık dediler ancak bunun elde tutulur bir yanını göstermediler eğer gerçekten bir geliştirme var ise bu çok iyi olur Android O Developerlar tarafından kullanıldıkça testler çıkacaktır takip etmek gerek.

Google Lens ise başarılı olmuş ve baya iyi çalışacağını düşünüyorum çünkü arkasında en iyi harita yazılımı Google Maps var ve milyarlarca web-sitesi.

Yapay Zeka konusunda ise Google ciddi manada takıntılı. Siri’den çok daha sonra çıkmasına rağmen şu an bile çok önde Google Now, bu eforu sarfetmeye devam ederlerse vay Apple’ın haline diyorum.

Sonuç olarak anlam veremediğim bir Android GO hamlesi dışında gayet eli yüzü düzgün ve başarılı bir sunum olmuş ancak hala kafada soru işareti olan güncelleme ve saf Android deneyimi hakkında bir gelişmeden bahsetmediler. Koskoca Google hala telefon üreticilerine saf Android seçeneğini de koyun diye baskı yapamamış maalesef yazık açıkçası. Cidden çok zor değil yahu telefonu ilk boot ettiğin zaman sana Saf Android mi? Yoksa yüklü gelen Samsung,HTC, LG arayüzünü mü istersin diye sormak cidden bu kadar zor olmamalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android GO nedir be abicim ya? 1Gb Ram altında işletim çalıştırma sevdası nedir Google ahmak Google.

Yahu zaten giriş seviyesi telefonlar bile tüketicinin talebi sonucu inanılmaz güzel noktalara gelmişken tüketicinin ocağına incir ağacı dikmek neden yahu. Zannerdersin 50Dolara telefon çıkaracaklar gene tanıttıkları 179 falan olacak zaten.

Bu hamle tüketicinin hiç işine gelmez eğer tutarsa ama tutmayacağı neredeyse kesin. Hali hazırda bulunan ve bilmem kaç senedir sorunlarını daha yeni yeni kapattığın hali hazırda bir Android sürümün varken bambaşka bir şey çıkarmak neden be arkadaş var olanı daha iyi hale getirsene.

Yıl olmuş 2017 Ram modülleri pahalı parçalar diye lafa girmişler hadi onu geçtim web sitelerini ve uygulamaları bile kırpmış adamlar yahu 2017 sene 2017 bu cidden şaka olmalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • JohnSmith @johnsmith

  fakir insanlar var hemde yüzmilyonlarca her 1 dolarlık ucuzluk çok daha fazla insana erişmek demek zenginler iphone alsın isterse. belki bu sayede onlara ulaşmak isteyen şirketler uygulamalarını az ramda da çalışacak şekilde güzel yazarlar herkesin işine gelir. ram var ve ucuz diye ısraf etmek gerekmiyor o kadar ram yokkende bilgisayarlar vardı. sanırsın 4gb ram olunca uzaya roket gönderecekler. türkiyede ucuz olmaz vergisi olur ama bizde o kadar fakir yok ve fakirlerde zengin telefonu aldığı için tutmaz ama hindistan çinde afrikada yaşayan fakirler için güzel olur.

  • Flashock @flashock

   Amaç imkanı olmayan kişilere akıllı telefon satmaksa gene saçma. Oradaki insanların derdi akıllı telefonum olsun değil bu akşam evde çocuklarımla ne yiyeceğim.

  • JohnSmith @johnsmith

   @flashock afrikada bir cep telefonu hattı kiralama işiyle geçinenler var köy köy dolaşıyor isteyenlere telefon ettiriyor yine aynı şekilde mobil teknolojilerle pek çok afrikalı startup oranın ekonomisine yeni bir soluk getiriyor bir belgeselde izlemiştim ayrıca onlar önce karnını dıyursunlar demek tok açın halinden anlamaz demek oluyor. adam fakir ama gerizekalı değil görüyor cep telefonu istiyor tabi canı çekiyor bütçesine göre telefon alsın ne zararı var size bize. varsayınki adam 10 sene geriden yaşayıp takip ediyor, bırakın yapsın hedef kitle türkiye insanı değil bizim burada mesela balonla bedava internet vermeye kalkanı hemen acımadan indirirler aşağı 🙂

  • Flashock @flashock

   @johnsmith Tabii ki ne zarar var ama ben o insanlara 40-50Dolar fiyata telefon satılacağını zannetmiyorum. Hatta ve hatta bu GO muhabettinin gram tutacağını düşünmüyorum. Bana zarar tabi yok ama el insaf yiyecek ekmeği olmayan adama telefon satmaya çalışmak enteresan.

  • JohnSmith @johnsmith

   @flashock telefon değilki sadece internete erşişim, çağdaş olabilme şansı, hiç internete erişimi olmayanlar var bir şekilde günümüzü yakalayamazlarsa durumlarını düzeltme şansları sıfır. yiyecek ekmeği olmayana iphone satmaya çalışmak enteresan olurdu ama bunlar ucuz telefon satmak istiyor. ben bunu dünyaya karşı sosyal sorumluluk projesi gibi görüyorum.

  • JohnSmith @johnsmith

   @flashock baktım yazana göre zaten çok ucuz telefonları doğal olarak android yükleyip satıyorlarmış ama android güzel çalışamıyormuş, şimdi bu segmentte de android güzel çalışıyor olacak. yani zaten olan bir duruma kendilerini uydurmuşlar, tutmama söz konusu olmaz. amaçları sonunda herkes bunu kullansın demek değilki gücü kendine göre pahalı donanıma yetmeyen brezilyalı, afrikalı, hindistanlı, çinli fakir insanlar aldıklar ucuz donanım üzerinde çok kötü olmayan bir deneyim yaşayabilsinler sonra paraları olunca güzel cihazlardan alırlar.

  • TanerG @madiko

   @johnsmith Fakirlikten dem vuruyorsun ama o adama illa akıllı telefon satacağım diye bu kadar düşük, kötü telefon satmakta olmaz. Kötü deneyim deneyim değildir. Örneğin bilgisayarda açtın oyun oynuyorsun fps 15 lerde sürünüyor, bu çok kötü bir deneyim değil mi. Böyle oynamaktansa hiç oynamam daha iyi dersin. Afrikalının akıllı telefona gelene kadar ne ihtiyaçları var bilmiyorsun galiba. Adam karnını doyurduda akıllı telefonu mu kaldı. Her gün susuzluktan yüzlerce insan ölüyor o coğrafyada, bırakta tek eksikleri telefon olsun. Düz telefon alıp kullansınlar olsun bitsin. Ben nokia asha 301 kullanıyorum. Bildiğin eski tip mekanik tuş takımlı düz bir telefon. Tek artısı mp3 çalıyor o kadar. Ve ben akıllı telefon kullanmıyorum diye hayat kalitemden hiç bir şey de eksilmedi

  • JohnSmith @johnsmith

   @madiko adam diyorki zaten bu boktan telefonlar var ve satılıyor içinede doğal olarak bedava olduğu için android koyuyorlar. sadece o telefonlarda daha güzel çalışacak bir android sürümü yapacaklar. siz 15 fpsde oynamayabilirsiniz ama herkes aynı şekilde düşünmez mesela hayatında hiç oyun oynamamış birisi 15 fpsyi çok güzel kabul edebilir. murat gamsız hoca ne dedi 120 hz monitor incelerken, almayacaksanız bakmayın dedi. varsayki bu adam 10 yıl öncesinde yaşıyor. yıllarca insanlar 1mb 2mb bilgisayarlarda 8mhz işlemci gücüyle dos komut satırında çalıştı, o zamanki oyunların grafiklerinide beğenmezsiniz şimdi ama o zamanlar herkes öle bayıla oynadı onları. e bu fakirlerin gücü yok onlar beğenip oynadığında oynama bunun grafikleri kötü deme hakkınız var mı. ayrıca biz telefon diyoruz ama bunlar iletişim sağlayan internete erişim sağlayan mobil bilgisayarlar, belki adam hiç oyun oynamayacak bunlarda, iş yapacak, öğrenecek, kendini geliştirecek. bu artık temel insan hakkı, sanıyormusunuzki bunları alanların evde bir masaüstü bilgisayarları var, yada bir laptopları var, internete erişimleri yok bunların!!!!!!!

  • TanerG @madiko

   @johnsmith Yav birader ben sana söyleyecek söz bulamıyorum, sen hakikaten aşmıssın artık. Adam aç aç, anlıyor musun ? . Ne akıllı telefonu ne interneti yahu

  • JohnSmith @johnsmith

   @madiko bende aynen söz bitti neredeyse. aç olan telefon almasın, alsın diyen mi var. parası olanda normal bi telefon alsın internet için de kullanacaksa akıllı alsın, yok internete başka yerden girebiliyorsa aptal telefon alsın yanına laptop alsın isterse iphone alsın. arada öyle bir kesim varki parası az ama aç değil bu az parayla çağdaş dünyanın nimetlerinden olabildiğince faydalanmak istiyor buna kızmaya hakkınız var mı. işte bu fakir ama çok aç olmayan kişi internete girmek için akıllı telefon alıyor dikkat buyrun hava atmak için 28 taksitle iphone almıyor, olabilecek en boktan telefonu alıyor. bu zaten olan birşey yeni değil. var. bu insanlar var. bu boktan telefonlar var. bu fakirler bu çöp telefonları satın alıyorlar. bu durum tespiti. şimdi google amca sahneye giriyor durumu görüyor. aaa zaten bu ucuzunda ucuzu kötününde kötüsü telefonlara android koymamışlarmı…tabi android bu kadar kötü telefonlarda güzel çalışamıyor. google amcada zaten bedava olan işletim sisteminin lite, hafif bir sürümünü çıkartmaya karar veriyor ki bu segmentte android kullanan telefonlar hafifletilmiş android kullansın, çok kötü deneyime razı olan çünkü paraları iyisine yetmeyen, çünkü dikkat buyrun bunlar olan paralarıyla önce yemek aldılar karınlarını doyurdular, internet cihazı için az paraları kaldı, fakir insanlar görece şimdikine göre daha iyi bir deneyimle çağdaş bir nimet olan interneti tadabilsinler.

 • TanerG @madiko

  Masaüstünde 1gb ram ile linux bile zar zor çalışırken, sistem kaynaklarını verimli kullanamayan android ile mobilde böyle bir işe kalkışmaları ahmakça olmuş. O telefonlar kısıtlı belleğinden ötürü tıpkı windows mobilin giriş seviyesi telefonları gibi yazılım güncelleme desteği almayacağına eminim. Bunu biz kullanıcılar görebiliyorken elinde milyarlarca dolar para ve mühendislik gücü olan firmaların görememesi ne kadar ironik. Kullanıcılar firmalardan daha vizyon sahibi 🙂

  • JohnSmith @johnsmith

   beğenmeyen almasın, ucuz diye alıp kullanmak zorunda değilsiniz, alacak olanlar almak zorunda olanlar olacak.

  • TanerG @madiko

   @johnsmith ”almak zorunda olanlar olacak” alınır, almalı, zorunda. Tam bir kapitalist ağzı. Ürününü satmak için hedef kitlesine sahte ihtiyaçlar empoze eden şirketlerin ağzıyla konuşuyorsun. Ayrıca akıllı telefon tablet gibi cihazlar üretim aracı değidir, tüketim araçlarıdır.

  • JohnSmith @johnsmith

   @madiko kimse birşey satmaya çalışmıyor o kısım anlaşılmamış. afrikada insanların hayatı konulu birkaç belgesel izledikten sonra konuşalım. Velevki telefon doğrudan üretim aracı olmasın, internete girmeden büyüyen yetişen insanlar çağdaş olabilir mi, ülkelerinde ve çağdaş dünyada üretime pozitif katkı sağlayabilir mi.

  • huseyinekrem @huseyinekrem

   @johnsmith 1gb ramle hangi internete giriyon onu de bi 😀 TS’ye giremiyoz kasmadan, en basit tarayıcılarla.

  • JohnSmith @johnsmith

   @huseyinekrem belki sadece fb ve benzeri birkaç uygulama kullanacak, sosyal medyaya bakacak. 1 gb ideal değil ama windows 95i 8 mb ile gayet iyi çalıştırmak mümkündü, 16 mb ile uçardı yani 1gb bir 512 mb da değil. asıl olay yukarıda yazdım zaten bu çok ucuz ve bu nedenle çok kötü özellikler sahip telefonlar, mobil cihazlar hindistan, çin, brezilyadaki fakir insanlara satılıyormuş, onlar alıyor kullanmaya çalışıyormuş (maddi olarak daha iyisini almaya güçleri yetmediğinden), yani böyle bir çöp cihaz segmenti, alıcısı ve satıcısı varmış. tabiki bu telefonlarda ücretsiz olduğu ve çok uygulaması oladuğu için android kullanılıyormuş. google amca diyor ki, eğer ben biraz hafifletilmiş android sürümü çıkartsam bu tür telefonu kullanan fakir insanlar daha iyi bir deneyim yaşayabilir. yani bu yeni sürüm 1gb üzerinde daha hafif olduğu için daha az yer kaplayacak, uygulamalara çalışabilmek için daha fazla yer kalacak yada buna özel hafif versiyon uygulama çıkartılacak. özetle, bu çöp telefonları alanlar zaten kasarak kullanıyor, yeni sürümle biraz daha az kasarak kullanacaklar.

  • huseyinekrem @huseyinekrem

   @johnsmith yenilikleri ekleyemeyeceklerki şuan bile pek çok şey lite facebook ta yok.

  • JohnSmith @johnsmith

   @huseyinekrem facebook 2004te kurulmuş 2004te ortalama bir masaüstü bilgisayarın bellek miktarı 512mb imiş, akıllı telefon bugünkü gibi yok o tarihte. google aramasından bu sonucu buldum. bir kişinin parası 10-15 yıl öncesinin teknolojisine yetiyorsa bu da birşeydir. neye göre? hiçbirşey olmamasına göre. sonuçta tercihtir. ileride daha iyisi umulur ama bugün durum buysa en iyi seçenek seçilir. örnek bugün çöpten yemek yiyenler var. alternatifi açlık. çöpteki yemek kötü ben yemem onlarda yemesin denebilimi. ben gerçekten bu konuda tok olarak açın halinden anlamadığımızı düşünüyorum.

  • huseyinekrem @huseyinekrem

   @johnsmith o 10-15 yıl önceki haline nereden ulaşacaksın 😀 Wap gibi mi göstericen. Çöpü möpü karıştırma oralara girersek sonunda “niye yaşıyoruz zaten ölücez”den çıkarım ben. 5 dolara vereceklerse yapsınlar. 10 dolara vereceklerse yapsınlar. Ancak bunu insanlara ulaştırmak için değil, bizim şarapsız vestel gibi milleti düdüklemek üzerinden yaparlarsa işte o zaman olmaz. Daha önce hiç bu tarz iyi haraketler görmedik. Olursa ne mutlu.

  • JohnSmith @johnsmith

   @huseyinekrem hocam düdükleyen yok. 1 android ücretsiz bu lıte versiyonda ücretsiz 2 zaten bu kötü telefonlar normal androidle satılıyor eğer düdükleme varsa zaten olan bir durum 3 burada yeni olan lıte versiyon. zaten olan, yaşanan durumda parası bu kadarına yettiği için kötü deneyim yaşayan fakir kullanıcıların daha iyi deneyim sağlayabilmesi adına sunulan bir seçenek. ne para istiyorlar ne zorlama yapıyorlar. bu kime niye batıyor anlamıyorum adam yeni bir segment oluşturayım derdinde değilki zaten var bu piyasa ve segment adam, yani burada google, ekstra bir iyilik yapıyor, isteyen alır isteyen almaz, zaten çok zorunda kalmayan almaz.

   ek: wap da olur. alternatif hiç olmaması ise wap da olur hiçten iyidir, o kadar olabiliyorsa o da olur.

 • Recai @recai

  IOT teriminden uzak kalan kisinin yersiz tespiti olmus bu biraz!

 • huseyinekrem @huseyinekrem

  Bizim adımıza 1gb ram bir işe yaramaz. İnternete girilmez onunla. En fazla mobil optimizesi olan sitelerde düzgün çalışır. Yada düzgün optimize edilmiş, basitleştirilmiş bir uygulaması olacak. Galaxy s2’kullanıyorum, oradan biliyorum. Tam sınırda gidiyor.

Çakma M3 Krom kaplamayla arabasının her köşesini döşeyen Apaçi Tasarımı.

Aşağıdaki maalesef iPhone 8.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Arkadaşlar kısa süre kullandım Logitech Mekanik klavye almak için satıyorum. Belirlediğim fiyat 120₺.

SteelSeries Apex 300 US Dizilim, kutusu yedek ayakları falan öevcut kozmetik olarak sıkıntısı yok. Bu fiyata bulamazsınız açıkça söyleyeyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap