ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN BE 😍

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Ya ben çok imkansız bişey istiyorum ama benim senelerdir çocuklumdan beri adım internette @flashock eskiden adım burada buradaydı. Tekrar imkanı yok mudur bunun? Ne olur olsun 🙏🏻

Biri adımı almış kullandığı da yok, yapın bi güzellik ne olur ya. Yazasım gelmiyor bu adla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Buradaki eskiler bilirler benim Battlefield takıntımı pek yorum yapmadım iş güç yüzünden BF2042’ye bir şeyler yazmak istedim.

ÇOOOOOK İYİ BE. Gözüm seğirmedi verdim ultimate edition’a eşşek yükü para bekliyorum 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elektrikli scooter konusunda arkadaşlar sağolsun baya bir öneride bulundular:

Motosiklet
Elektrikli bisiklet

Öneri bunun yerine tercih edilmeli gibi bir kaç öneri okudum bakıldığında da mantıklı öneriler ama benim spesifik ihtiyaçlarım göz önüne alındığında bana elektrikli scooter şart.

Nedir bu ihtiyaçlar:

1- Benim işyerim Ortaköy’de ve sıklıkla beşiktaş, bebek gibi yani kısaca sahil şeridinde işlerim toplantılarım oluyor. Elektrikli aracımla bunlara oldukça az maliyetle zaten gidebiliyorum ancak trafikte buralara gitmek 2 saat. Gerçekten 2 saat trafikli zamanlarda bu arada.

2- İşyerinin otoparkındaki aracımın bagajından scooter’ı çıkarıp direk mobil mobil olabiliyorum. Ki mobil olmak e-mobility dediğimiz kavramla yeni yeni duyduğumuz şeyler ve benim için çok mühim. Dolayısıyla arabanın bagajına sığacak çözüm benim için elzem.

3- Sürekli her şartta ve koşulda yanında taşıyabileceğim bir ürün istiyorum. 30 kilo altındaki ağırlığıyla yanında elle sürerek zorlarsan sırtıma takarak bunu her yere zaten taşırım ideal değil ama yapılabilir. Gidip bir yere oturduğumda scooter’ı masamın yanına koyduğunda kimse ne yapıyorsun demez. Zaten mobilite dediğim şey bu direk.

4- Elektrikli aracın bagajındaki fiş sayesinde scooter’ı araba sürerken bile şarj edebileceğim bu ayrı bir artı.

Yani sonuç olarak birinin belirlediği ihtiyaç ve amaca yönelik ürün size mantıksız gelse de yaşadığı şartlara göre hele benim gibi ince eleyen biri ihtiyaçlarımı iyi belirleyen biriyim 🙂

Bir ikinci olarak bundan sonra hiçbir şartta ve koşulda benzin yahut dizele sahip bir motor, araba ile işim olmaz. Motorumu da satacağım escooter sonrası durum bu olunca gene iddialı olacak ama motosikletleri bile ciddi manada etkileyecek, geleceğin adımlarından biridir e-scooter dünyası çünkü e-mobility direk gelecektir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

Dün elektrikli Scooter hakkında bir soru sormuştum. Baya bir araştırma sonucunda sonunda modele karar kıldım favoriye alan bir kaç kişi vardı durum bu olunca belki sonucu merak ediyorlardır diye düşündüm.

https://www.ecovolt.com.tr/modeller/zero-10x

Neden bu model derseniz pahalı gibi görünse de aslında fiyat performans ürünü ve servis hizmeti var. Dünyada bilindik bir marka ve özelleştirme imkanları derya deniz.

Zero 10X | Elektirikli Scooter - Ecovolt Türkiye

Zero 10X Elektrikli Scooter model özellikleri, fotoğraf ve videoları.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 33

Yazlık yerde elektrikli scooter işine baya sardım. Şu an 15 km menzilli pek yokuş falan çıkamayan ama gayet iş gören çin bir scooter almıştık zamanında ufak tefek market işlerini cidden halledebiliyorsun

Benim hızla falan işim yok açıkçası ama minimum 50km menzilli, yokuşta üzmeyen ama aşırı da hızlı olmayan amortisörü falan olan bir e-scooter var mı önereceğiniz?

Maks bütçe 15.000₺.

Elektrikli aracın arkasına koyacağımdan bisiklet, elektrikli motosiklet kesinlikle düşünmüyorum. Elektrikli scooter şart.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 57

iPhone 12 mini ile birkaç fotoğraf çektim paylaşmak istedim sistemin kendinden gelen düzenleme araçları ile biraz düzenledim fotoğrafları

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Apple hızlı şarj standartları ile alakalı ufak bir öneride bulunmak istiyorum.

Apple herkesin tahmin ettiği gibi piyasada sözü geçen QuickCharge 2.0 - 3.0 gibi gibi standartlar kullanan firma değil. Durum bu olunca iPhone modelleri çok uzun zamandan beri hızlı şarj değerlerini destekliyor ancak böyle diller kullanmadığından kimse ne adaptör alacağını bilemiyor.

2.4A değerini geçmeyen, 20W adaptörler hali hazırda iPhone ve iPad modellerinizi hızlı şarj etmeye yarar.

Anker modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz ki çok iyi markadır ve coilwhine sorunu yoktur.

Ben çok uzun senelerdir aşağıdaki ürünleri kullanıyorum sorun yaşamadım.

Anker PowerPort III Nano 20W USB-C Güç Adaptörü - Apple iPhone Hızlı Şarj Uyumlu - A2633

Anker PowerPort 2 24W Seyahat Şarj Cihazı Beyaz

Anker PowerPort 5 Speed 63W QuickCharge 3.0 Seyahat Hızlı Şarj Cihazı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben bundan sonra TeknoSeyir sosyalde paylaşım yapmama kararı aldım. Zaten çok uzun zamandır sessizdim.

Yazdığım şeyleri defalarca yazmaktan, A sorusunun cevabını verdiğimde alakasız şekilde Z yorumuyla karşılaşmaktan yoruldum. 30 yaşına da geldim artık adını, ismini bilmediğim, karşılıklı yüz yüze görüşmediğim insanlarla fikir münakaşasından yoruldum. Artık gerçekten bünyem de kaldırmıyor.

Sonuç olarak maalesef düşen kalite ve artan trollük seviyesinin her tarafı sardığı şu dönemde burasının da ciddi kötüleşmeye başladığını düşünüyorum. Umarım düzelir.

Kalın sağlıcakla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 27
 • huseyin/azuren @hegemen

  Togg konusuda senden daha görüşler alacaktık.
  Bir dışarıdan otomotiv yorumcusu olarak değilde gerçek kullanan ve deneyimleyen birisi olarak yazını bekliyordum açıkçası.
  Yaş yazıyorsak 25 yıllık sigorta doldurmuş birisi olarak yaş yazma gereği duymuyorum.
  Son zamanlarda insanlardan soğuma bende de var.En azından az çok burda yazarak kendimi eğlendiriyor, öğreniyorum.

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  40 yaşına gelince her yazılanı ciddiye almamayı, bazı mesajlara ciddi cevap vermek yerine dalga geçmeyi falan da öğreniyor insan. Çocukla çocuk olmanın, ergenle ergence eğlenmenin de bir tadı var. Her durumda keyif vermiyor ama sonuçta hayat çok kısa ve çok çabuk bitecek. Herşeyi ciddiye almamak lazım.

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Açıkçası yorumlarınızı severek okuyorum. Bazen yorumlarınızda fark ediyorum bu tahammülsüzlüğü. Bunu daha önce yazmıştım gibi cevaplar veriyorsunuz. Sıkıntı şu ki herkes herkesin her yazdığını tamamını okumuyor ya da o kadar aklında kalmayabiliyor .Ancak bu kadar ciddiye almaya da gerek yok. Tabi mizaç meselesi. Zaten sitede paylaşım iyice azaldı. Bugün gitmeseniz de yakın zamanda gidersiniz, biz de öyle herhalde.

 • uçuştaki ✈️ pilot @ucustakipilot

  Valla ne yazsam boş, TS'den ve TS'deki insanlardan sayılamayacak kadar şey öğrendim. Ama beraber yaşadık ve gördük kaç kişi geldi geçti, yıldı/yıldırıldı. Adam her gün siteye gelip spam yapıyor, geçici veya değil gündem bu iken tutulmuş siyaset paylaşıyor diye sitenin kalıcı üyeleri banlanıyor.

Böyle lobicilikler bu haberler ülkemizde patlatılarak bizi dizel ve benzin çöplüğüne çevirecekler. Donanım Haber’in buna maşa olması da ayrı üzücü. Yazık.

Bu araştırmanın aksi 1000 tane araştırma buraya dizerim de yoruldum.

https://www.donanimhaber.com/elektrikli-otomobillerin-servis-maliyeti-daha-yuksek--133742

Elektrikli otomobil sahibi olmak, içten yanmalı motorlu araçlara göre daha...

We Predict tarafından yapılan yeni bir araştırma, elektrikli otomobile sahip olmanın içten yanmalı motorlu geleneksel araçlara göre daha maliyetli olduğunu ortaya koydu.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13