Arkadaşlar iOS 16 bugün iPhone 14’ler için çıkıyor.

iPhone 13 için 4 ay sonra.

iPhone 12 için……

Şaka yahu şaka akşam 20.00’da alayına çıkıyor 😂😂

İndirin agalar güle güle kullanın 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

🙂 neyse yorum yapmayayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ruhun şâd olsun güzel adam. #NazımHikmet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Komunizm destekçileri benim kafamda düz dünyacılarla aynı seviyede. Saygı duyamıyorum.

  • Höşelek @benvaryaben

   @brave @rasko insanlar saygı duysun diye kimse komunist olmaz zaten. komunizm veya sosyalizm insan olma bilincidir. faşist kapitalist emperyalist sisteme saygı duyanlarla zaten işimiz olmaz bizim.

  • Rasko @rasko

   @benvaryaben Faşist nereden çıktı? Konuyla ne alakası var anlamadım? Gomünüstlerin "Nasa gizliyor" savunması da bu sanırım 😀 Komunizme en ufak laf eden faşist oluveriyor ahahaha.
   Kapitalizme saygı duyduğum veya kusursuz sistem olarak gördüğüm de yok. Sadece komünizmin daha iyi bir sistem olduğuna inanmıyorum, hatta komunizm, kapitalizmden 10 bin kat daha kötü bir sistem benim gözümde.
   Kapitalizm doğanın kanunu, doğada eşitlik yok, bu değişebileceğimiz bir şey değil malesef. Komünizmi benimseyen toplumların çökmesi de bu sebepledir. Her zaman doğanın kanunları işler ve birileri diğerlerinden daha eşit olur, bir kısım insan ezilirken öte yanda kaymak bir tabaka çıkar ortaya. Sistem ne olursa olsun bu düzen değişmez. Komunizmde bunların adı "partili" olur, kapitalizmde "zengin işadamı" olur.

  • Höşelek @benvaryaben

   @rasko doğada eşitlik yoktur diyorsun faşist nerden çıktı diyorsun 🙂
   sen kendini başkasından üstün görmüyorsan o eşitliği sağlarsın. tabi insanı bir hayvan parçası olarak görüyorsan işler değişir.
   kapitalizmden olsa olsa orman kanunu olur. bunu yediremiyorsanız kendinize bari laf atmayın.

  • Rasko @rasko

   @benvaryaben Doğada eşitlik olmadığını anlamak için uzman olmaya gerek yok, her zaman güclü olan kazanır. Büyük balık küçük balığı yer. Senin bunu kabul etmiyor olman bir şeyi değiştirmez.

   İnsanlarda da işler bu düzen. Medeniyet dediğin şey bu düzenin kurallara bağlanmış halidir. Hiçbir yönetim biçimi bunun önüne geçemedi, geçemiyor. Eşitlik getireceğini iddia eden sistemler ütopyadan öteye geçemez, geçemedi, geçemiyor. Komünist düzenin değiştirdiği tek şey kaymak tabakaya verilen ad. Ezilen kesim yine ezilen kesim olarak kalıyor.

   Sovyetlerde düzen şuanın Türkiye'sinden çok farklı değildi. Partide makamın varsa veya makamlı tanıdıkların varsa daha iyi bir işte çalışıyor, daha büyük bir evde oturuyor, daha iyi bir araba alabiliyordun (sadece partide makamı olanların satın almasına izin verilen araba modelleri vardı.) Genel olarak çok daha iyi bir hayat yaşıyordun yani.
   "Sovyetler mi kaldı kardeşim?" dersen Küba'da daha 10-15 sene öncesine kadar cep telefonu ve bilgisayar sadece partide makamı olanlara serbestti. İnternet konusunda da birkaç yıl öncesine kadar benzer bir durum vardı.
   Çin'den bahsetmeme hiç gerek yok sanırım.

   Gördüğün gibi, ne yaparsan yap her zaman birileri daha eşit oluyor. Çünkü doğanın kanunu bu. Büyük gezegen bile küçük gezegeni kendisine çekip yok ediyor. Sen sözde eşitlik palavralarına inanıp, hayali ütopyalarda yaşamak istiyorsan öyle yap, saygı duyarım 🙂

  • Höşelek @benvaryaben

   @rasko ben biz insanız diyorum. bizi hayvandan ayıran özellik bu diyorum. sen diyorsun ki biz hayvanız eşitlik olamaz. anlaşamadığımız kısım bu. eşitlik yoksa eşitliği sağlayacaksın. bugün güçlüyken yarın güçsüz olabilirsin. ayrıca biz bir ayıdan bir aslandan daha güçlü değiliz. napalım ayının aslanın akşam yemeği mi olalım? böylesine saçma sapan orman kanunlarıyla bu işler yürümez. işler neyle yürür? adaletle eşitlikle yürür. güçlü zaten güçlü. bu ülkede neden hukuk var? neden biri senin canını yaksa hemen mahkemeye koşarsın? adalet herkese her kesime lazım. diğer türlü değil komunizmi düzeni bulamazsın...

   sovyet düzeninden haberin olmadığı o kadar belli ki. buyur sana sovyet düzeni: https://www.youtube.com/watch?v=om8w5fZ4Ltk

   türkiyede işler sovyet düzeninden çok daha kötü.artık maaşla herhangi bir ekstra ihtiyacını karşılamak mümkün değil. kira ödeyeceksin fatura ödeceksin yol parası yemekti derken bir de üstüne bişey alacaksın.

   işin bir de sürdürülemez tarafı var tabi. sanki kapitalizmden kurtulmak bir tercih bir alternatif.hayır bu bir zorunluluktur. oksijen kesildi diye ölen hastanın altına veryansın ediyorsun ama akciğerlerimizi ağaçlarımızı kesen bu rant düzenine sesin çıkmıyor maşallah.

  • Rasko @rasko

   @benvaryaben Ben sana hayvanlardan değil, evrensel bir düzenden bahsediyorum. Dediğim gibi, inanmak istemiyorsan inanma, beni ilgilendirmez.
   Ayrıca sovyet düzenini eski bir propaganda videosundan öğrenmek, Türkiye ekonomisini A Haberden öğrenmek gibi bir şey.

   Ben 12 senedir eskiden komunist olan bir ülkede yaşıyorum, Komunizm dönemini yaşamış belki binlerce insanla muhabbet ettim. Videoya falan ihtiyacım yok ama çok istiyorsan şu kanaldaki videoları izleyebilirsin, propaganda değil gerçek durumlardan bahsediyor.
   https://www.youtube.com/watch?v=n72O8ZoRO6c

   Bilmiyorum, beni başkası ile mi karıştırıyorsun ama bahsettiğin şeyleri savunduğum yok. Hatta bu sitedeki en sert hükümet eleştirisi yapan insanlardan biriyimdir. Türkiye'deki düzen kapitalizm bile değil artık, devlet piyasaya müdehale ediyor, kapitalizmi mi kalmış? 🙂

  • Höşelek @benvaryaben

   @rasko ben eski sovyet insanlarını gösteriyorum sen 12 yıldır yaşadığın kapitalistleşmiş toplumdan öğreniyorsun. yıllarca amerikan ambargosu altında kalmış bir toplum. sana bana zamanında fındık dağıtan aman sosyalistleşmesin bunlar diyip seni natoya sokan amerikanın korkusu neydi o zaman? edit: fındık değil süt tozu.

   Türkiyede öyle vahşi kapitalizm yaşanıyor ki devlet müdahale etmek zorunda kalıyor. Çünkü şirketler tekelleşiyor. büyük balık küçük balığı daima yiyor. Müdahale etmese kaos çıkar. kaldı ki müdahale edilen ekonomi bu halde. amerika bir osursa boğulup gideceğiz. bir papazı vermedik diye feleğimiz şaştı. türkiye ekonomisi diye aslen bişey yok. kalmadı. hepsi özelleştirildi satıldı...

  • Rasko @rasko

   @benvaryaben Propaganda komunizmin mazotudur. Kötü bir fikir belirten olsa zaten o kayıt gün yüzü göremezdi. Muhtemelen devlet destekli hazırlanan bir video.
   Kendisine karşı en ufak bir düşüncesi olanı yok eden bir düzenden bahsediyoruz zaten. Kuzey Kore'de açlıktan ölmek üzere olan birine mikrofon uzat, o da "her şey çok güzel, çok iyi durumdayız" diyecektir. Gönderdiğim videoyu izle, bu durumdan da bahsediliyor.

  • Höşelek @benvaryaben

   @rasko alla alla propagandayla bu işler olsaydı taksim meydanında 1 mayısda o kadar insan katledilmezdi amerika tarafından. giderdi kendi propagandasını yapardı.

Ahali. Ben odama bir TV arayışındayım.

İnternet bağlantısı iyi olan, 4K ve görüntü özellikleri HDR falan olan, içinde Android ile Stremio kurabileceğim güzel bir şey bakıyorum.

İnternetim baya hızlı 4K HDR filmler izliyorum ve çoğu streaming platformundan aboneliğim var. 126 ekran bir şey önerebilme durumunuz var mıdır bana?

MAX bütçe 10.000₺.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Matrix 4 SPOİLER. Filmden çıktım sinirimden şöyle bir şey yaptım ben. Nasıl olur aklım almıyor hala ya neyse. Bunu da atlatırız.
https://twitter.com/yktfrtn/status/1474373440752787456

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evet sinirim geçti. Hayalkırıklığımı bir kenara bıraktım ve Matrix ile alakalı bir kaç kelam etmek isterim.

Matrix benim belki de teknolojiyle bu denli içli dışlı olmam konusunda hayatımı yönlendiren nadir filmlerden ve en iyi filmler listemde ilk 10'da değil ilk sırada olan bir film. Jean Baudrillard-Simülakrlar ve Simülasyon kitaplarını okumalar mı dersiniz, simülasyon kelimesi kökeni araştırmalar mı dersiniz, arkadaş ortamında saatlerce Matrix konuşmak mı dersiniz yahut defalarca ne kadar izlediğimi bilememek mi dersiniz o kişi benim işte.

Sonuç olarak elimizde bence kötü bir film var. Ancak sevdiğim kısımları da var.

....BUNDAN SONRASI CİDDİ SPOİLER.....

Analist karakterininin Thomas Anderson'a Matrix oyunu yazdırdığı ve geçmişteki yaşadıklarını eninde sonunda hatırlayacak en azından bu hatıraları oyun olsun ve bu sayede geçmişi hatıra gibi değil de yazdığı oyun zannetsin ve bu sayede onu kontrol edeyim düşüncesi çok başarılı.

Hakeza oluşturulan Zion sonrası IO şehri ve bu şehirde makinalarla hatta özgür kalmış programlarla birlikte Matrix kodlarını DNA'ya dönüştürerek meyve sebze falan yapmaları ve işlerin bu noktaya gelmesi gayet güzel.

Makinaların ressurrection botlarını yapmaları ve Neo ile Trinity'i hayatta tutma motiflerini de ben yedim.

Enteresan şekilde gerçek yaşam içerisindeki olan hikaye IO şehri ve Niobe gibi gibi karakterle olan olaylar çok daha dikkatimi çekti ve hoşuma gitti. Neo özgür kalmadan önce geçen Matrix kısımlarını da sevdim ancak ne zaman Trinity ile aşka derin girildi orada ben çok ciddi koptum.

Gerek Animatrix gerekse Matrix evreninde geçen oyunlarda aileye sahip kişilerin özgür kalması, botlar, Matrix'te değişik görünüm seçimi gibi gibi olaylar bilindik şeylerdi ve çok dikkat çekiciydi. Bu filmde bunlara giriliyor ama nedense devamını getirmiyorlar bir türlü.

Super Bullet Time rezillikti, Trinity ile olan gıy gıylar çok sıkıcıydı, son final sahnesi rezaletti. Tarz, stil, kostümler, çekimler, dövüş kareografileri akıl almaz derecede kötüydü ki bu film serisi 20 sene önce sektöre bu iş böyle yapılır ağalar diyen bir filmdi.

Sonuç olarak kendini ''daha ciddiye alan'' ve ''stil sahibi'' bir filmle şu anlatılanları izlesek ciddi manada ağzımız açık kalırdı ama kimse kusura bakmasın kendini ciddiye almayan filmi ben de ciddiye almam. Tarzdan, epiklikten, sıradan kareografilerden ve saçma sapan yılış yılış aşk odaklı bir filmden ziyade bambaşka bir şey beklemiştim ve olmadı ve inanılmaz üzüldüm hala da üzgünüm.

Keşke Lana diğer yönetmenlerle Matrix'in devamına izin verseydi. Kendi özel yaşantısında yaşadıkları çok fazla kendinden bir şey katmasına filme ve böyle ana konusundan kopmuş bir aşk filmi izlememize sebep olmuş. Keşke çok daha iyi yönetmenler nasıl ekleme yapabilirdi seriye görebilseydik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
 • yah erşeyim yah içim @sormadunyamnebicim

  Abi çok büyüttünüz filmin adında matrix var diye çok beklentiye girmişsiniz.
  Abartılacak kadar kötü değil.
  Keanu reisin varlığı yeter.

 • Erdinç B. @erdincb

  Filmin ilk yarısını hepimiz çok beğendik. Ara verilince arkadaşlarla konuştuk, nasıl olur da bu kadar kötü yorumlar alır bu film, ikinci yarıda çok ama çok fena s.çmaları gerekiyor ki bu kadar iyi bir ilk yarıyı harcasınlar dedik. Demez olaydık, tahminimizin, ufkumuzun ötesinde berbat bir ikinci yarı izledik. İlk yarıdaki tüm güzellikler de uçtu gitti. Önceki filmlerin mantığını, büyüsünü falan her şeyi yok saydılar. Ben de bu filmi yok sayıyorum. Seçilmiş kişi Neo'dur. Trinity'nin rolü onu sevmek ve korumaktır. Pozitif ayrımcılık yapacağım diye bütün seriye ihanet etmişler hiç ama hiç iyi olmamış. Çekimler, kareografi, sahneler her şey berbattı her şey...

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Morpheus gibi bir karakteri alıp ciddiyetsiz birine dönüştürmüşler. Morpheus karakterinin 3lemede nadiren güldüğünü görürsünüz ciddi ve sürekli hesap yapan, kafasının içinden geçenleri merak ettiğimiz, babamız diyebileceğimiz bir karakterdir.

  Bir de müzikler çok çok daha iyi olabilirdi.

 • OLDBoy @oldboy

  Yorumlarınıza katılıyorum. Örn film saçma sapan bir hikayeye sahip olsa derdik ki batırdılar. Veya filmin hikayesini güzel yazsalar ve başka bir yönetmen çekse ve ugulama kötü olsa yine deriz ki "Yönetmen de iş yoktu, keşke bunu wachoskiler çekseydi". Bu ikisinden biri olsaydı emin olun bu kadar koymazdı bana. Adamlar bildiğin zor olanı başarmışlar. Filmin ilk yarısı harika gidiyor, dünya yı çok güzel hazırlamışlar geriye ikinci yarıda matriks filmkerinin klasik artistik anlatımıyla aksiyonu kotarmak kalıyor ama... Cık... Kotaramıyorlar. Kurudukları güzelim dünyayı üçüncü sınıf aksiyon sahneleri ve tat kaçıran ağır dramayla batırıyorlar. Tabi bi de evlere şenlik Ajan Smith ve Morpheus var. Yoklukları daha fazla katkı sağlardı filme.

  Ya bu filmin ikincisi için bilmem kaç km. otoban inşa edildi ya, bu filmde ise bir tane eli yüzü düzgün aksiyon sahnesi yok. Resmen bir ucuza kaçma durumu var. Deselerdi ki bu aslında yeni matrix dizisinin pilot bölümü o zaman çoğu şey normal gelirdi. Neyse belki dizi gelir de, orada Dune da olduğu gibi Matrix dünyasının fanı başka bir yönetmen hakkını verir bu markanın.

Arkadaşlar ben baya önceden Logitech G602 mouse aldım yanında tuşlar beni After Effect, Premiere ve oyunlarda baya hızlandırıyordu. Tuş atamaları yapıyordum ve üstünde özellikle sol tarafta 8 tuşu çok iyiydi. Şimdi bu mouse’un yan tuşları bozuldu. Baktım yenisine 1.166₺.

Bu gibi tuşları fazla olan ortalama 750’ye kadar çıkabilirim bir mouse var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şuraya BF2042 rezaletini unutmak için BF4’e geri dönen Yekta bırakıyorum.

Çok kötü abicim. Sevmek için çok uğraştım sevemedim.

Bu sorunlar teknik sorunlar da değil oyunun direk tasarlanma aşamasında ciddi sorun var. Lan sınıf yok ne demek. Scoreboard görememek demek ne demek? Medic kaldırma animasyonu 1 saat. Medic yok lan oyunda medic abi cidden sövmek istiyorum ya.

Neyi sevdiysek üzdü ya valla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17