Apple, Shazam’ı satın alıyormuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun zamandır böyle bir ürün arıyordum ve buldum sonunda. Cam masaya sahip olduğum için masaya monte imkanım yoktu ancak duvarı da delmek hiç istemiyordum Dark enteresan şekilde başarılı bir iş yapmış. Burada da paylaşmak istedim. Ay sonunda satın almayı düşünüyorum fikirlerimi de aktarırım burada.

Dark 13-27" 2 Monitör Destekli Masaüstü Monitör Standı Fiyatı

Dark 13-27" 2 Monitör Destekli Masaüstü Monitör Standı en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone X kısa bilgilendirme.

İnternette A11 Bionic işlemcisinin multitasking konusundaki enteresan tavırlarını gördükten sonra bu konuya biraz daha dikkat eder oldum ve edindiğim sonuç bunlar oldu;

1) A11 işlemcisinden önce arkaplanda açık olan uygulamalar eskiden yeniye sıralı şekilde kapanırdı A11 ile ram yönetimi çok değişmiş.

2) En son açılan 3 uygulama şartlar ne olursa olsun açık kalıyor ama onden öncekiler pil tüketimi hangisinin fazla ise ona göre kapanıyor sanırım. Mesela Instagram uygulamasını Facebook’tan çok daha önce açmıştım ama Facebook kapatılmış Instagram kapatılmamış pil tüketimine bakıyorum Facebook en yüksekte.

3) iOS 11.2 güncellemesi ile birlikte pilin anasını ağlattılar demiştim ama aceleci davranmışım pil gayet iyi, sanırım yeni update ettim diye arkaplanda işlemler fazlaydı ilk gün şu anki pil durumum %41 görselde de ayrıntılar mevcut.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erdem Şen @foxin

  Hocam bazı kişiler 4 saat ekran süresi diyordu. Resimde görüldüğü kadarıyla 8-9 saat gitmesi gerekiyor. Doğru mu? 🙂

  • Yekta @flashock

   iPhone’da kullanım süresi ekran açık süresinin tam karşılığı değildir ancak ekran açık süresinin 4 saat olmadığı da çok açık.

   Bu kadar emin nasıl konuşuyorum diye sorarsan 4 saat ekran açık süresi veren Xiaomi Mi5 ürününden iPhone X’e geçtim fersah fersah daha iyi bataryası. Bu batarya ile de oturdum 1 saat Mesut Çevik’in canlı yayınını izledim sen düşün yani.

   4 Saat ekran açık süresini söyleyen adam oturmuş full Modern Combat oynamış sanırım o zaman alınır 4 saat ekran açık süresi evet 🙂

   iPhone X batarya konusunda gayet iyi. 2+2 nasıl 4 ediyorsa bu da bir gerçek.

  • Erdem Şen @foxin

   @flashock mesut çevik demişti o batarya konusunda ki bilgiyi 🙂 gerçi onun bluetooth da 5-6 cihazı bağlı, konum açık falan bütün şeyleri açmış. Video izlemede falan cpu limiti düşüyor daha iyi değere de ulaşılabilir.
   Ek olarak şuan bazı uygulamalar siyah ekliyor alttan üstten uygulamalar uyumlu hale gelince daha çok pil yer diye tahmin ediyorum. Amoled de siyah şarj yemiyor gibi birşeydi

  • Yekta @flashock

   @foxin bende de AppleWatch sürekli bağlı, ve hayatta kapamam konumu zartı zurtu. iPhone öyle kullanılmaz zaten. Otomatik parlaklık açık, konum sürekli açık, bluetooth hep açık ve güç koruma açık olmadan değerler bunlar.

   Mesut Çevik’e kesinlikle katılmıyorum.

  • Koray Suna @koraysuna

   @flashock Otomatik parlaklıkta pil harcıyor onu kapatıp manuel yapabilirsiniz hocam

 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Benimki yine ekran açık süresi ile bekleme süresini aynı göstermeye başladı. En son baktığımda 15 saat ekran 15 saat bekleme süresi vardı. Niye böyle yapıyor acep?

 • Waterfallll @waterfallll

  Telefon bataryam 10.000 mah bile olsa facebook kurmam. Ne lanet bir uygulama android versiyonu da ayrı rezalet. Tarayıcıdan girip bakıyorum arada sırada yeterli oluyor.

 • Ahmet Erdoğan #123+ @aerdogan17

  iOS 11’den mi yoksa A11’den mi bilmiyorum (çünkü ikisinin de eski sürümlerini uzun süre kullanmadım) pil performansı yada pilin performans yönetimi çok iyi sürelerle karşılaştırmak biraz tongaya düşürüyor insanı… her ikisini ortak değerlendirmek gerekiyor (kullanım / bekleme) tabiki bu kullanım alışkanlıklarıyla ilgili… ben ilk 24 saatte eğer 6 saatin üstünde kullanım süresi ve %50’nin altında şarj görmüşsem belli ki o gün telefonla fazla takılmışım… başka birisi için bu günlük rutin bir aktivite… birde sanki 2017 modellerde WiFi/LTE farkı daha düşmüş gibi geldi bana… eskiden daha büyük farklar duyardım hep şuan fazla gelmedi bana…

Arkadaşlar bu monitörü kullanmaktayım ben ve işim kurgu olduğu için aynısından bir tane daha alıp iki monitöre geçiş yapmak istiyorum.

Sormak istediğim ilk soru;

1) Ben GTX1070 kullanan biriyim ve bunda tek HDMI çıkışı var bu monitörün ise DisplayPort girişi maalesef yok. İkinci görüntüyü ben buna DisplayPort-->HDMI dönüştürücü ile mi vermem lazım görüntüde sıkıntıya sebep olur mu?

2) Esas sorum ise bu aslında; Çalışma masamın arkasında duvar var ve ben bu duvara öyle bir monitör bağlantı aparatı almalıyım ki işim olmadığında diğerini üste alayım orada kalsın işim olduğunda ise hemen yan yana pozisyona alabileyim ikisini. Böyle duvara monteli bir askı aparatı var mıdır?

LG 25UM58-P 25" 5ms (2xHDMI) Full HD IPS Monitör Fiyatı

LG 25UM58-P 25" 5ms (2xHDMI) Full HD IPS Monitör en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

YouTube’da bir haller var 3-4 gündür bence. Saniye 6MB indirmem var ama gel gör ki 480P video izleyemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Blockchain sisteminin bu kadar ilgi görmesinin sebebi Bitcoin biriminin inanılmaz artışı olması çok üzücü.

Bitcoin bu kadar yükselişe geçmese idi kimse bu kadar ilgi duymayacaktı ve bu çok üzücü bir durum. İşin biraz teknik boyutuna bakan kişiler esas büyük olayın Blockchain olduğuna hem fikir.

Son zamanlarda Ahmet Usta ile birlikte baya bir bankanın koordinatörü ile görüşmelere gidiyorum ve bunun çekimlerini ve kurgularını yapıyorum, bu insanların esas ilgi duyduğu alan Blockchain. Çoğu banka Blockchain mantığını nasıl bankalarımızda kullanırızın hesabını yapıyor hiç biri bir sanal para çıkarma derdinde değil.

Benim de bu gibi diyaloglar sayesinde dimağım genişledi açıkçası Blockchain sistemi insanoğlunun ürettiği en güvenli sanal platformlardan biri ve güvenliğin ön planda olduğu tüm firmalar buna dalmak için fırsat kolluyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ahmet Erdoğan #123+ @aerdogan17

  özetle adamlar gerçek para üzerinde kullanacakları güvenli sistem peşindeler sanal paralar umurlarında bile değil bu çok güzel bir gelişme ama bunun çıkış noktasının bitcoin olması evet üzücü ama işte blockchain rüştünü bitcoin sayesinde ıspatladı naparsın 😉

Apple ürün gamındaki hangi ürünleri almalıyım sorunuzu eşe, dosta sormak yerine bu sayfadan takip edebilirsiniz.
Hangi ürün ne zaman güncellenecek, iPhone 6s almalı mıyım gibi soruların cevabı düzenli olarak bu sayfada vardır. Sayfa sürekli güncelleniyor bilgiler sürekli güncel.

Almak için doğru zaman mı? - Sihirli Elma

Apple ürünlerini belirli sürelerde yeniliyor. Geçmişe bakarak bu süreleri tahmin etmek mümkün olsa da, elbette yenilenme zamanını tam olarak bilmek mümkün olmayabiliyor. Bu sayfada...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

En ufak sıkıntıda hemen temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp Fatih Terim çıkarıldığı müddetçe, Galatasaray’ın beli doğrulmaz.

Türkiye futbolunun anasını ağlatan, kendi ülkesinin takımından milyonlarca Euro tazminat alan biri bırak Galatasaray’ı hiçbir takıma fayda sağlayamaz.

Zaten gram umurumda değil 22 tane adam top peşinde koşuyor diye milyon euro alıyor derdi milleti geriyor hiç anlamadım neden izler millet ama bunu söylemek istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Player 1 @player-1

  Tazminat hakkıysa eğer adam alır. O anlaşmayı imzalayan yöneticilere esas hesap sormak lazım.

 • Orcun @orcun

  Yabancı ligleri izliyorum arada birde beşiktaşın şampiyonlar ligi maçlarını o kadar. Eskiden çok daha aktiftim yani izlemeyi takibi severdim boyna iddia kumar vs. oynuyordum ama artık pek yok. Zaten komple türk futbolundan soğudum. Taraftarı geçtim yöneticilerin böyle takımları babasının malı gibi sahiplenmeleri, sen şikecisin sen buncusun diye ortalığı çorba yapmaları falan pisliklerin ortaya dökülmesi vs. vs. milli takımda olan şeyler, birtane densizin artist artist kendini bilmez ukala tavırları falan bunlar nedir ya ? ben futbol izliyorsan zevk için keyif için izliyorum ülkem başarılı olsun diye veya çabalasın diye izliyorum. Artık öyle noktaya geldi ki takım yeniliyor çıkıyor bunlar …. cu zaten bunlaaaaaaaaaaaaaaar hakemler falan hepsi satın alınmış şöyle böyle. Yahu sen çıktın başarısız oldun hala ne diye bok atıyorsun ? başarısız diyen zaten şu son zamanda diyen yok hemen aksi tavırlar kendini savunmalar vs. o yüzden ben sadece beşiktaşa bakıyorum birazda diğer liglere falan o kadar.

 • alperenxx @alperenxx

  Sen olsan milyonlarca liranı bırakır mıydın?Tff denilen kurum özerk bir yapıdadır,milliyetçilik yapmaya gerek yok..

Arkadaşlar benim bir sorum var bana inceden bir yardımcı olursanız sevinirim.

Birine telefon almam lazım ancak iPhone sevmiyor, büyük telefonlardan nefret ediyor, bol bol hafıza çok önemli ve maalesef ki bilindik marka alırsam daha iyi olur, hediye sonuçta Xiaomi ben çatır çatır kullanırım ama almasam iyi olur işte. Fiyat olarak ideal nokta. 1200-1600 arası ama baktım yok maksimum 2000₺’e kadar çıkarım.

Aklıma compact sony modelleri geldi ama bilemedim faha doğrusu göremedim HepsiBurada’da. Son zamanlarda Sony Compact serisine devam etmedi mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 35 / 56