Yekta paylaştı.

iPhone 6S : CPU Performance Impacted as battery wears out.

This video was shot before Apple confirmed that battery wear impacts CPU performance. Check story on the Verge here : https://www.theverge.com/2017/12/20/168...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sağda bulunan işaretler ne anlama geliyor bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hackintosh kurulumu yapmak isteyen ama çekinenler için gayet açıklayacı anlatımlar bulunan,uyumlu donanım ve başarılı kurulumların sıralandığı bir site, faydalanın…

https://osxinfo.net/

osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

osxinfo.net, PC Sistemlerde Hackintosh Mac Kurulumu yapmak isteyenlere yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bağımsız bir destek platformudur.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel bir browser oyunu. Çok enteresan konusu var. Bağımlılık yapıyor dikkat!!!

http://www.decisionproblem.com/paperclips/

10dk içinde ya çok seversin ya da bu ne be deyip kapatırsın…
#Oyun #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 24

Resource Cards - Selected free resources for designers

Resource Cards is a growing list of free resources aimed to help creatives with their next project.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

DSLR Cihazınıza Android Cihazınızdan Hükmedin..

Merhabalar,

Aslında video çekmiştim ama aşırı amatör olduğu için atmak istemedim.

Uzun zamandır etinden sütünden faydalandığım bir android uygulamadan söz edeceğim.

Her fotoğrafçının başına gelmiştir, Dışarı çıkarsın fotoğraf çekersin bakarsın makinede harika. Eve gelirsin, atarsın bilgisayara aptal makine başka yere odaklanmış ufak bir kayma fotoğrafı çöp etmiş. Ne o anı yakalayabilirsin bir daha ne de o güneşi…

Enstanteneyi yüksek tuttuğumuz gece çekimlerinde de aynı mevzu var, Makine ekranı her zaman yanıltıyor , cihazınız ya yanlış yere odaklanıyor ya da titreme oluyor, Makine ekranı o kadar kalitesiz ki bunu bilgisayara atana kadar farkedemiyorsunuz.

DSLR Controller tüm bu sorunları kökten çözüyor.

Bize lazım olacak ekipman , cihazın usb kablosu + otg kablosu.

Cihazınızı DSLR makinenize bağladıktan sonra, cihazınızı açıp, Telefonunuzdan Ayarlar >USB  Bağlanılabilirliği > USB Cihazınızı algıla seçeneğine gelip , cihazın makinenizi görmesini bekliyoruz.
(Android 6 öncesinde bu adımlara gerek yoktu.)

Bağlandıktan sonra bildirimlerde cihazınızı görüyorsunuz.

Daha sonra uygulamayı açıp, DSLR cihazına izin veriyoruz ve uygulamamız canlı olarak makinemize bağlanıyor.

Şu an benim makinem M Modunda, Uygulama arayüzünden maalesef Fotoğraf modları arasında geçiş yapamıyorsunuz (Makineden makineye değişebilir bu durum ben Canon 1100d dışında makinede kullanmadım.)

Enstantene,

Diyafram,

ISO ve nerdeyse bir çok ayar,

Fotoğrafta özellikle net olmasını istediğiniz yere, dijiital olarak yaklaşarak, Lensiniz AF Auto moddayken dahi, Arayüzden adım adım lensinizi ayarlayabiliyorsunuz, Bu gece ve yakın çekimlerde inanılmaz kolaylık sağlamakta.

Uygulama ayarlarında benim pek kullanmadığım ama bir çoğunuzun kullanacağı Timelapse HDR seçenekleri de mevcut.

Ayrıca cihazınızın Shutter sayısını da okuyabiliyorsunuz.

 

Fotoğrafınızı çekip anında cihazınıza aktarıp fotoğraf istediğiniz gibi olmuşmu, daha kaliteli bir ekrandan kontrol edebiliyorsunuz.

 

Umarım Faydalı bir yazı olmuştur.

Saygılarımla.

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amerika’da 6.100 genç üzerinde yapılan anket Apple’ın hiç olmadığı kadar dikkat çektiğini ortaya koydu. Gençlerin %78’i zaten Apple ürününe sahipken anketteki %82 oranındaki gençler de iPhone almayı planladıklarını söylemiş.

Bir diğer bilgi de Amerika’da her 3 kişiden 2’sinde hali hazırda bir Apple ürünü var.

AppleMusic ve AppleWatch’da ciddi bir yükseliş halinde. #Apple

78% of Teens Surveyed Own an iPhone, 82% Plan to Purchase

The iPhone's popularity among teens continues to grow, according to new data gathered by investment firm Piper Jaffray for the fall edition of...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 18

Kesin bilgidir yayalım 😀
SSD’de yer açma

===========================================
Güncelleme 1 -- Bunu gerçekten önemli şeylerde kullanmadan önce bir deneme yapın, nasıl oluşturuluyor, ne neyi etkiliyor, nasıl doğru siliniyor filan anlayın ondan sonra esas işlemi yapın derim ben.

Güncelleme 2 -- Aslında bir kullanma alanı daha var. İlla SSD’den harddiske atmak zorunda değilsiniz, SSD’den başka bir SSD’ye de aktarabilirsiniz. Mesela bende C: 256 SSD ve D: 1TB HDD var. 256 SSD yetmiyor, ama oradaki programları harddiske atıp yavaşlatmak istemiyorum. Daha büyük bir ssd alacağım ama ona da yeniden windows kurmak istemiyorum. Bu nedenle C: ‘deki programları yeni alacağım E:’deki SSD’ye aktaracağım. Hatta Harddiske aktardığım ama hızlı olmasını istediğim şeyleri de E:’ye aktaracağım. Yeni kurulum yapmadan ve hızdan feragat etmeden C: SSD’de yer açmış olacağım.

===========================================

Diyelimki bilgisayarınzda hem SSD (C:) hem de harddisk (D:) var. Ara yüklemeler hızlı olsun diye Battlefield (Photoshop / Android SDK / Autocad… install edilen ve çok yer tutan şey) SSD’ye kurdunuz, oynuyorsunuz. Ama bir süre sonra ssd’de yer açmanız gerekti şu 60 GB’lik Battlefield ‘i keşke kolayca D’ye (bilgisayarın dahili harddiski) taşıyabilsem ama oyunu da bozmasam, yavaş mavaş çalışmaya sorunsuzca devam etse diyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Sonuçta kurulumu yapılan bir uygulama, sadece dosyaları C’den (SSD) D’ye taşırsanız çalışmayacak. Windows’un bir özelliği olan ve çok az kişinin bildiği *Junctions* yardımınıza koşuyor.

Directory junction ile 60GB’lik klasör D’deki yeni yerindeyken hala C’deymiş gibi davranıyor. Böylece kurulumunuzu hiç bozmadan 60GB’lik oyunu SSD’den harddiske aktarıyorsunuz. Nasıl mı, gelin hep birlikte bakalım 🙂

1- Battlefield’i D’deki (veya başka bir lokal path) yeni yerine taşıyoruz.
Yani örneğin “C:\Program Files\Battlefield 4” klasörünü “D:\Games\” altına taşıyoruz.
Artık “C:\Program Files\Battlefield 4” diye bir klasör yok. SSD ‘de 60 GB yer açıldı, harddiskde 60 GB yer doldu.

2- command prompt’u açıyoruz.

3- mklink /j “C:\Program Files\Battlefield 4” “D:\Games\Battlefield 4”
diyoruz, alttaki gibi sonuç veriyor:
Junction created for “C:\Program Files\Battlefield 4” “D:\Games\Battlefield 4”

C:\Program Files\ ‘ın içine gittiğinizde “Battlefield 4″‘ün orada 60 GB olarak durduğunu göreceksiniz ancak SSD’nin kapasitesine baktığınızda hala 60 GB’lık açıklığı göreceksiniz.

Yani “C:\Program Files\Battlefield 4” klasörü 60 GB ama C’de yer tutmuyor. Çünkü burası aslında “D:\Games\Battlefield 4” bir yansıması.

Windows’a “C:\Program Files\Battlefield 4” dosya yoluyla ilgili bir işlem talebi geldiğinde bu işlemi “D:\Games\Battlefield 4” üzerinde yapıyor, yani tüm programlar ıvır zıvır herşey Battlefield hala C’deymiş gibi çalışmaya devam ediyor. Bu windowsun kendi özelliği.

“C:\Program Files\Battlefield 4” klasörü içinde bir değişiklik yaparsanız “D:\Games\Battlefield 4” içinde yapmış olursunuz.

“D:\Games\Battlefield 4” içinde değişiklik yaparsanız “C:\Program Files\Battlefield 4” içinde de o değişiklik gözükür.

Silmek için “C:\Program Files\Battlefield 4” ‘i silmeniz yeterlidir bu durumda D’deki esas klasöre birşey olmaz. Ancak “C:\Program Files\Battlefield 4” içindeki klasörleri veya dosyaları silerseniz gerçek klasör ve dosyaları da silmiş olursunuz.

===========================================
Detaylar:
===========================================

C:\>mklink /?
Creates a symbolic link.

MKLINK [[/D] | [/H] | [/J]] Link Target

/D Creates a directory symbolic link. Default is a file
symbolic link.
/H Creates a hard link instead of a symbolic link.
/J Creates a Directory Junction.
Link Specifies the new symbolic link name.
Target Specifies the path (relative or absolute) that the new link
refers to.

===========================================

A junction is definitely not the same thing as a directory symbolic link, although they behave similarly. The main difference is that, if you are looking at a remote server, junctions are processed at the server and directory symbolic links are processed at the client. Also see Matthew’s comment on the fact that this means symbolic links on the local file system can point to remote file systems.

Suppose that on a machine named Alice you were to put a junction point c:\myjp and a directory symbolic link c:\mysymlink, both pointing to c:\targetfolder. While you’re using Alice you won’t notice much difference between them. But if you’re using another machine named Bob, then the junction point

\\Alice\c$\myjp will point to \\Alice\c$\targetfolder

but the symbolic link

\\Alice\c$\mysymlink will point to \\Bob\c$\targetfolder

(Caveat: by default, the system doesn’t follow symlinks on remote volumes, so in most cases the second example will actually result in either “File Not Found” or “The symbolic link cannot be followed because its type is disabled.”)

The difference between a directory symbolic link and a file symbolic link is simply that one represents a directory and one represents a file. Since the target of the link doesn’t need to exist when the link is created, the file system needs to know whether to tell applications that it is a directory or not.

It should also be noted that creating a symbolic link requires special privilege (by default, only available to elevated processes) whereas creating a junction only requires access to the file system.

===========================================

Junctions , Hard Links, Soft Links, Symlink, Sembolik Link, Symbolic Link

#akış #junction #symlink #SymbolicLink #hardlink #softlink #semboliklink #bilelimöğrenelim #teknikkonu #SSD #disktemizleme #BirazYerAc #ssddeyeraçma

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13