Bazen bilgisayarı kapatmayı unutabiliyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 49

#TsZayıflamaKulübü
Covid-19 test sonucum pozitif çıktı arkadaşlar bu yüzden diyete ara veriyorum. Zaten bi kaç gün önce kendimi iyi hissetmediğimi söylemiştim. Siz bensiz devam edin 🖐️ Ben sonradan yetişirim size 🙂

Geçmiş olsun dileyen herkese tekrardan teşekkürler. Kendimi iyi hissetmemi sağladınız. İyi ki varsınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 73

Arkadaşlar böyle bi olay mı var? ₺ olarak kesilen bi makbuzda ödeme yaparken kur değişimini niye ben ödüyorum onu anlayamadım? 8,99₺ Spotify üyeliğim için 9,21₺ kesiliyor.

Önce bankaya sordum dediler ki alışveriş ettiğiniz yere sorun.
Spotify'a sordum makbuzda 8,99₺ yazıyor biz sizden fazla para almamışız dedi.
Şimdi tekrar bankaya soruyorum bu cevabı veriyor.
₺ ile ödenen bir üründe kurun ne alakası var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Update on Firefox Send and Firefox Notes – The Mozilla Blog

We are announcing the end of life for two legacy services that grew out of the Firefox Test Pilot program: Firefox Send and Firefox Notes. Both services are being decommissioned and will no longer be...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

S400 aldım, alırım bi hayırlı olsununuzu. Şimdi onlar düşünsün.
Elimde patlamaz inşallah 😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 20

En İyi Spor Ayakkabısı mı? / REEBOK NANO X

Geçtiğimiz aylarda kendime aldığım, Reebok Nano X ayakkabıyı inceledim. Özellikle fitness ağırlıklı spor yapanlar için düşünülmüş Reebok Nano X'i rakipler ve...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Bugün teknoseyirlendim resmen 😀 Bu durağı zaten biliyorsunuz ama bu durakta kimi gördüm bakalım? 😀 Can Akbulut. İlk başta belki değildir dedim çünkü maske var yüzünde ama çok benziyodu. Neyse bindim metrodan indim yürüyorum yine gördüm 😀 Yanından geçerken sesinden anladım o olduğunu. Vay bee kilo almışsın ama Can abi 🙂 Yanına gelip selam vermedim rahatsız etmemek için burdan söyleyim Selamlar ! 🙂 @can

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bi kaç saat önce dışarı çıkayım dedim, akrabanın yolu düşmüş buraya geçerken bi sahilde görüşelim dedi. Uzun zamandırda çıkmıyordum. Dışarı bi çıktım her yerde insan var. Yemin ederim korona zamanından önce bu kadar insan yoktu sahilde. Görünce şok oldum. Bu insanlar napıyo ne yaşıyo anlamıyorum nasıl bi kafa yapısı. Sonra hasta sayısı artıyo e tabi artar. Ve eminim ki bunlar orda burda herkes dışarı çıkıyor diye yakınıyordur. İnsanlar ne rahat ya..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17
 • Orcun @orcun

  Hadi rahatlığı vs geçtim kendileri geberse zerre umurumda değil. Bir kişiye bulaştırsa o bir kişi evine giden işinden dönen dikkat eden birisiyse evde annesi babası kardeşi vs de bulaştırıp belki öldürecek ? bu kadar vurdumduzmazlık aymazlık şerefsizlik olur mu ya ?

 • qubit @qubit

  Kafa yapısı değil bu bir algı meselesi. Haziran başı rakamlar iyileşince kısıtlamalar malum kalktı ve "normalleşilmeye" çalışıldı. Mecburiyetten kısmen. Kısmen onaylamadığım başka sebeplerden. Bu nedenle bireylerin tehlike algısı değişti.

  Şimdi ölüm ve hasta rakamları yüksek olarak haberlerde duyurulmaya başlandıkça ve yöneticilerin açıklamalarının tonu tehlikeyi daha iyi vurgulamaya başladıkça insanların tehlike algısı tekrar değişecek. Dün maskesi boynunda gezen bilakis sana iyi takmamışsın diye kızmaya başlayacak.

  Keşke tabii böyle olmayaydı.

  • Vefa @buff

   Böyle algıya böyle tepki gösteren kafa yapısı bence bunlar. Olması gerekeni herkes biliyor. Evet normalleştirilmeye çalıştırıldı evet yanlış durumlar da oldu ancak millet dışarda keyif yapabilsin diye değil ekonomi çökmesin diye. AVM'ler açıldı diye millet herşeyin normal olduğunu sanıyo ama asıl mevzu AVM'ler ya da dükkanlar çökmesin ekonomi az zarar görsün. Millet kendi istediği şekilde algılıyor. Keyif için değil ihtiyaç için dışarı çıkılsın denilmeye çalışıyo ama keyfine düşkün olanlar bunu istediği tarafa çekiyo.

  • qubit @qubit

   @buff Günde 100 üstü kişi öldü diye manşetten ilk haber olunca ki insan algısı ile günde 15 kişi öldü arasındaki algı maalesef çok farklı. Konunun uzmanı değilim ama durum bu. Tehlike sana yaklaşmadıysa ya da şiddeti düşükse rahat davranıyorsun. İstanbul'da mesela deprem tehlikesi algısı da benzer bir konu. Bir ufak deprem olunca bina yönetim toplantısına katıl bir de yakında deprem olmadığında katıl. Birinde deprem testi yaptıralım derler diğerinde mantolama, bahçe, saksı şu bu derler. Bela bir konu.

   Algıyı yöneten zaten dünyayı yönetiyor. Başımıza ne geliyor bu algı olayından geliyor.

  • Vefa @buff

   @qubit Dediğin gibi bu şekilde düşünceden mantık yürütmekten aciz çok insan var tabi ki, bunlarda bu şekilde hareket ediyorlar. Ancak bu yaptılkarının doğru olduğunu ya da haklı olduğunu göstermez. Çok azcık düşünebilen bi insan en azından maske takar. Maske takmamayı algı bahanesine kabul etmek istemiyorum malesef. Seni de anladım tabi ki oluşan algıya göre hareket eden insanlar var. Ama dediğim gibi bu bi bahane değil. Düşünmeyi bilmeyen insan zaten koyun gibi her şekilde yönetilebilir. Maske algısı da bence çok fazla oluştuğunu düşünüyorum. Her yere pankart afiş asılıyor, bunlar niye önemsenmiyor peki? Burada da bir algı oluşması lazımdı ama oluşmadı. Çünkü insanların işine gelmiyor. Eğer olay sadece algı olsaydı maske de takarlardı. Algı dediğimiz şey bence insanların kendilerini kandırmak için uydurduğu bahaneler veya olaylar varsayımlar. Düşünen insan iyiyi kötüyü doğruyu çok rahat bi şekilde bulur ve bulmalı da. Olay insanlara oluşturulan algı değil insanların rahatlığından vazgeçememesi.

  • SeMMiH @semmih

   @qubit insanın başına gelmeden düzelmiyorlar. Bizim sitede bir komşumuz koranaya yakalandı ondan sonra o gütmeye çalıştığımız aptallar evlerine girdiler. Ahh ah, manyak biz oluyoruz ya ona yanıyorum.

  • Vefa @buff

   @semmih Eskiden bize çok dokunmayan yanlışları yani böyle insanları kendi haline bırakabiliyoduk ama olay virüs olunca bunu da yapamıyoruz ya o çok zoruma gidiyor. Keşke böyle insanları başka gezegene yollasak da kendi aralarında korona felan olsalar. Zekada sıkıntı olan çok insan var buna alıştık ama bizi etkilemeye başlayıp, umursamayıp başımızdan savamıyoruz ya bu durum çok sıkıntı işte.

 • heegee @heegee

  Siz de dışarı çıkmışsınız işte. Herkes belki bir akrabasıyla buluşuyor?

  Bunu engelleyemezsiniz. Evde kalmak Corona’ya değil belki ama başka rahatsızlıklara neden oluyor. Sokağa çıkma yasağı olmadan toplu etkinliklerin kontrol altına alınmasını daha mantıklı buluyorum.

  • Vefa @buff

   Sende çok fazla aksini iddaa etmek için bi çabalama hırsı görüyorum kaç seferdir. Evet önce olayı doğrulamak için aklından aksini idda edip kendi kendine tartışman doğruyu bulmak için güzel bir yöntem ama düşünüp tarttıktan sonra ortaya daha mantıklı sonuçların çıkması lazım. Marttan beri 15 den fazla dışarı çıkmamışımdır. Çıktığım zaman yarım saat bile sürmemiştir. Keyfine çıkmıyorum. Eğer insanlar sabredebilseydi, keyif haricinde çıkmasalardı emin ol şuana kadar korona çooook daha az kişiye yayılmıştı. İnsanlar keyfinden vazgeçip 6 ay evlerinde kalamıyorsalar bu yanlış bişeydir burda ben suçlu değilim onların yaptıkları hatalı. Ha diyelimki çok bunaldın evde azcık yürümen gerekiyo iyi hissetmiyosun. O zaman sahilde vs. toplanmayacaksın arkadaş. Millet aynı yerlere toplanmış. En azından maske taksınlar o da yok. Senin dediğin teorik olarak doğru dışarda gördüğüm herkes şansıma akrabalarıyla buluşmak için o günün o saattinde çıkmışlar. Ama biliyoruz ki durum zaten böyle değil.

 • SeMMiH @semmih

  Luppo geyiği başlayınca yine kınamaya başlarlar. Sıkıntı yok. Alıştık.