Spotify'da şarkı sözlerini görebiliyor musunuz? Kaç gündür göremiyorum. Tarayıcıyı kapat aç, çerezleri temizle, oturumu tekrar aç gibi şeyleri yaptım ama fayda etmedi.
Şarkı sözleri Premium özellik miydi? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kredi kartı tavsiyeniz var mı? Şunlar olsa çok iyi olur:
*Sonradan vade farksız 6 taksit
*Kart aidatı olmaması
*Puan vermesi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 18

Ofis-oyuncu koltuğu olarak ne kullanıyorsunuz?
Örneğin HP Omen Citadel'i beğendim ama almaya karar verene kadar fiyatını son 10-15 günde 5200'lerden 6500'lere, şimdi ise 7500'lere çıkarttılar. 😀
Koltuk alma işi de zormuş. Oturuyorsun rahat olmuyor ya da çabuk dağılan-çökenleri varmış. Fiyat sıkıntı, mekanizma dayanıklılığı bilmem ne işin içinden çıkamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android telefonunuzdaki sanal belleğin boyutunu ne kadar seçiyorsunuz?

Örneğin ben 6 GB bellekli telefonda 2 GB sanal bellek seçtim. Çünkü sanal belleğin miktarı yüksek olursa telefon daha fazla veriyi sanal bellekte tutar ve bu da hem yavaşlamaya hem de UFS depolamanın ömrünün kısalmasına sebep olur diye düşündüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne diye Windows 10 güncellemeleri yaptıysam sanki?
En son Aralık 2021'de güncellemiştim ve yağ gibiydi. Şimdi ise belgelerimdeki klasörleri açarken bir yavaşlık var.
NVME SSD de var ama nafile. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güncelleme sonrası Samsung M31S'e pil sağlığını korumak adına şarj etmeyi %85'te durdurma özelliği gelmiş. Bir süre kullandım ama şöyle bir durum oldu. Normalde telefonu 3 günde bir şarj eden ben 2 günde bir şarj eder hale geldim. Pil sağlığı bu durumda daha çok şarj olduğu için ve aynı hücreler daha sık şarj işlemine maruz kaldığından yine zarar görmüyor mu? Böyle düşündüğüm için özelliği geri kapattım. Eskisi gibi %100'e kadar şarj ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11
 • Can @canberke

  9 aydır 12 mini telefonu olabildiğince 20-80 arası şarj etmeye çalışıyorum (Haftada max 4 gün böyle oluyor kalan günler sabaha kadar şarjda kalıyor) 9 ayda pil ömrü %95'e indi.

 • dolunay @dolunay

  Aynı hücrenin sık şarj olmasından çok pilin fazla gerilmesi söz konusu, sağlığı için 85 olayı gayet güzel, bende olsa kullanırdım, şu anda manuel yapmakla uğraşıyorum.

 • CimAdam @cimadam

  Çok gereksiz bir özellik, zaten leş olan bataryanın yüzde 15'inden vazgeçmem kusura bakmasın samsung efendi

 • AB9 @sqn

  şu linki paylaşmaktan ellerim aşındı ama hala şu batarya olayını anlamadık, neyse bir daha paylaşayım.

  https://batteryuniversity.com/article/bu-808-how-to-prolong-lithium-based-batteries

  her bir %100'lük doluma cycle deniyor, ister tek seferde 0'dan 100'e şarj et, istersen 50-75 arası 4 defa şarj et. 85-25 arası kullanımda 2000 cycle'da %90'a düşerken 100-25 arası kullanımda %90'a 1000 cycle'da düşüyor. en ideali 65-75 arası kullanım, burada 8500 cycle'da (yani 85k defa şarja takarak) %90'a düşmüyor. bu bilgileri bilerek istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. yukarda @cimadam da haklı misal, bununla uğraşacağına 1000 cycle'da %90'a düşmesini kabul ederek kullanıyor, 2 günde 1 şarj etsen 6 yıl yapıyor zaten. bizdeki genel sıkıntı ise fazlasıyla 0'a ve 100'e vurdurmak, ucuz ve çakma şarj aletleriyle bataryanın içinden geçmek.

  • CimAdam @cimadam

   Aynen öyle ömrü uzatmasına bir şey diyemem illa ki doğrudur benim bataryam 3000mah ve note 10 kullanıyorum. 85de kullanmam demek sürekli sarja takmam demek o da kabul edeceğim bir şey değil, 1.5 senede batarya değiştirmek daha mantıklı geliyor bana açıkçası

  • TeknoStil @teknostil

   Madem öyle 85'te sınırlamayı tekrar açtım.

  • AB9 @sqn

   @teknostil ben de öyle kullanıyorum çoğunlukla, genelde de evde olduğum için her gün şarj etmek problem olmuyor, ancak uzun yola çıkacaksam nadiren sınırlandırmayı kapatıyor, %100'e şarj ediyorum, 85 kadar önemli kısım da 25'i gördüğünde şarja takmayı alışkanlık hale getirmek.