İşin tam teknik detayını bilmemekle birlikte dilim döndüğünce anlatayım.

Disk klonlama yaptıktan sonra Boot konusunda hep sorunlarım oluyordu illa girip BIOS ayarlarından Boot Override yapıp yeni diski seçip açmam gerekiyordu o zaman sorunsuz Boot ediliyordu klonlamış diskten.

Bu sorunun sebebi boot kaydının kafasının karışması bunu düzeltmek için de Media Creation Tool ile bir flash belleğe Wİndows 10 yükleme flashı oluşturup Repair seçeneğini seçip bu sorunu aşabilirsiniz bilginiz olsun ahali.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Aslında sıfırdan windows kurmak en temizi ama tamire cihaz gelmiş abi ssd aldım taksana format atsana temizle vs. vs. hani öyle formatı at sıfırdan kur lisansıyla uğraş vs yani o kadar çok zaman alıyor ki anlatamam yarım günümü bitiriyor o alet, haliyle klonlama olayı benim çok işime yarıyor. Baya olmadı ama biraz oldu birine yaptım, hemde notebook idi açmışken cihazı temizledik macunu yenilendi, menteşe kısmında kasada çatlak vardı onları doldurdum e şimdi notebook olunca ssd'i mecbur usb kutuya koyup yapıyorum normal kasa olunca tak satadan geç ama notebook olunca birde bu uğraştırıyor, yavaş çünkü sataya göre daha uzun sürüyor vs. sonra adama 100 lira diyorsun kem küm ediyor, alttan alttan abi bir ssd taktın ya 2 vidayı söktün ne bu şimdi ? ben kayıt tutuyorum resimli yazılı vs tek tek kalem kalem yazıyorum kenarı + resimliyorum. Bunları eleman'a atınca al dedim sen uğraş bunlara başkasıda senden 100 lira deyince böyle şov yapsın nasıl olur. Böyle çok müşteri kaybettim belki ama bizde de ortam böyle, ha durumu vs olmaz yardımcı hep oluyorum zaten ayrı mevzu ama çalışan adama para kazanan adama da kusurabakılmasın babası değilim, o kadarını düşünemem.

  • Servet @enigmasi

    Son Windows sürümlerinde sorun çıkıyor artık. O boot kayıtlarının izinleri karışıyor, kendi yeni bir şey ekleyemiyor, dolaysıyla yeni sürüme yükseltemiyor. O yüzden 1809'da kaldım.

  • cglrozgn @cglrozgn

    Frisbynin dual diskli bir kutusu var, diski birebir kopyalıyor. Windows disklerini kopyalayıp yedek almak için birebir. Kopyalanmış disk direk boot olabiliyor

250GB sistemimin olduğu SSD'yi kayıpsız ve en uğraşsız şekilde 500GB SSD'ye kopyalayıp eski 250GB olanın yerine takıp direk ondan Boot etme imkanım var mı arkadaşlar bunu en kolay nasıl yapabilirim?

Disk Klon olayları var biliyorum ancak bunu yazılı anlatan bir kaynak yahut video biliyor musunuz yardımcı olursanız çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

Bu Poliüretan Köpükler hakkında bilgisi olan varmı? Mesela 600gr bir ürün ortalama ne kadarlık bir alanı kapatabilir? Birde herhangi bir tabanca vs. olmadan direkt uygulanabiliyormu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar iyi İngilizce öğrenmek için çalışma şekli nasıl olmalıdır.Duolingo gibi uygulamalar falan var ama düzen tutturamıyorum.
Dökümanları eksiksiz okuyabilecek ve konferansları rahatça dinleyebilecek şekilde İngilizce öğrenmek istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Sistemin termal macunu 5 senedir değişmedi. Vatandaki 20 liralık macunlar iş görür mü? APU var bende. Yük altında 70 dereceyi geçiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm @cybernick
çabuk disney görmeden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Buradan milletin Gazi ile qcy t1 pro aldım.

Kulaklık ortalama kulaklıklar kadar bile değil. Almayın....

BeğenFavori PaylaşYorum yap

halı gibi kocaman mouse padler var. kullanıp da memnun olan var mı? sıcaktan kollarım terliyor ve masaya yapışıyor. örtü yerine masaya bu tip birşey sermeyi planlıyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 39