İlk defa birinden engel yedim. Gurur duyuyorum! 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 24

Steam muhabbetini bugün Polonyalı bi arkadaşımla konuştum. "Çok normal, biz de VPN değiştirip Türkiye'den alıyoduk" dedi. Hatta baya rehberler falan varmış nasıl Türk sanal kartları alınır falan dıye 😀 İşin özeti özellikle kur dalgalanmasının fazla olduğu ülkelerde fiyat ayarlaması gelene kadar fiyatlar çok aşağıda kalırken, şimdi dolar üzerinden fiyatlandırma yapılacağı için, anlık dalgalanmalarda firmaların ince ayar yapmasına gerek kalmayacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • imperio @imperio

  Bunun aslında çözümü vardı. Steam diyecekti ki "Türkiye'den alınacak oyunları sadece Türk kredi kartlarıyla alabilirsiniz" ve iş bitecekti. Ama bu sürekli değişen TL/dolar kurundan dolayı firmaların zarar etmesine engel olamazdı tabi. Şu an bir çözüm var ama. Şu anki sistemde firmalar dolar olarak ne kadar kazanacaklarını bilecekler. Firma "Amerika'ya 50, MENA'ya 30 dolar" derse ve Steam de oyun key'leri için bölgesel sistem getirirse(Steam'den her oyun aldığımızda aslında bize bir key tanımlanıyor), Türkiye'den alınan oyun sadece Türk Steam hesabında çalışırsa bu iş çözülür. 3. parti oyun satış sitelerinde bile bölgesel key'ler var. "bu key sadece şu ülkelerde çalışır" gibi. Çözüm zor değil yani.

  • Kreetwight @kreetwight

   Türk ödeme yöntemlerini elde etmenin de yolları varmış, öyle söyledi arkadaşım. Burda biraz agresif bi kısıtlama yerine anlık kur oynamalarının önüne geçmek gibi geldi bana. Sonuçta yine daha ucuz ama bizde kur iki günde tepe takla gidince yurtdışındaki adama gün doğuyo bi anda.

 • arandur @arandur

  Bu tipler sanki biz MENA bölgesine geçince almaya devam etmeyecekler mi? Yarı fiyatına olduğundan gene Türkiye ve farklı ülkeleri seçecekler.

Şu an kimsenin işine yaramaz ama el kadar eGPU görmek beni çok mutlu etti.

https://youtu.be/iP_8TzDGGVU?si=3V2bxPXzUrTrA83X

A Portable GPU That Fits In Your Palm Of Your Hand! Pocket AI RTX A500

The ADLINK Pocket AI is a portable GPU with an NVIDIA RTX A500. It's about the size of a deck of playing cards. It's powered by Thunderbolt 3 and has 4GB of ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Spotify’a dinleme geçmişi gelmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Paçası lastiksiz, cebi fermuarlı eşofman bulmak ne kadar zor bişey arkadaş!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Yurt dışından Türk kanallarını izlemenin resmi düzgün bi yolu var mı?
Dün Türkiye-Ukrayna maçını izleyeyim dedim, TRT Spor Türkiye dışındayım diye internet sitesindeki canlı yayını bana göstermiyo, hatta tv yayını sunan dandik siteler bile Türkiye dışına göstermiyo. VPN falan denedim ama olmadı. Neyse parası veriyim de ihtiyaç olduğunda izleyelim. (IP TV ilk tercihim değil)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 16

Hain! Vatan haini Apple!

https://youtu.be/cLGcGnGJvL0

“Starting at” is the Biggest Lie in Tech

Looking for electronic components and equipment? Consult the specialists! Head over to https://lmg.gg/CircuitSpecialistsCheck out MSI’s epic Summer Sale toda...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap