Levent Pekcan’ın Sohbet’te bahsettiği “Her Avrupa Şehri”

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#spotify
Yahu ayar oluyorum şu spotify’ın önerilerine. Dinlemiyorum kardeşim ben o tarz müzik, neden ısrarla karşıma çıkarıp duruyosun. Elinde data olmasa tamam diyecem de 4-5 yıldır kullanıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Bugün Polonya'da hesap açmak için bankaya gittim. Adam önüme kağıt-kalem koydu, "annenizin evlenmeden önceki soyadını yazın lütfen" dedi. Kendi kendime dedim müthiş güvenlik sistememimiz diye dalga geçiyodun, al çıktı karşına yine 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#vodafone #yurtdışı
Geçen hafta yurtdışına taşındım, Türkiye'deki hattıma gelen sms'leri almak istiyorum ama nasıl yapacağımı bulamadım bi türlü.
Mesela az önce twitter'a girmek istedim ama telefonuma sms kodu göndermek istiyor, tabiki gelmediği için giriş yapamıyorum. muhtemelen başka yerlerde de aynı sıkıntıyı yaşayacağım için çözmem lazım bi şekilde.
Sadece sms almak istiyorum, arama yapmak-almak veya sms göndermek değil.
Bilen birisi aydınlatırsa çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#sahibinden
https://teknoseyir.com/durum/1402719
satılığa çıkardığım pc'nin monitörünü farklı şehirden biri satın almak istedi. Sahibinden GeT falan açsak olur mu diyo sordu ama hiç yapmadım daha önce. araştırdım biraz tabi.
ama tecrübe her zaman üstündür. GeT için dikkat etmem gereken bişey var mıdır acaba?

#satılık 2 hafta önce bilgisyarımı satma

#satılık 2 hafta önce bilgisyarımı satma ihtimalim olduğunu paylaşmıştım. Şu an yurtdışına taşınma ihtimalim %99'a ulaştığı için satmaya karar verdim. (Mönitör ile birlikte...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

#satılık
2 hafta önce bilgisyarımı satma ihtimalim olduğunu paylaşmıştım. Şu an yurtdışına taşınma ihtimalim %99'a ulaştığı için satmaya karar verdim. (Mönitör ile birlikte satıyorum)
Fiyat: 4000 TL
- İşlemci: i5 7400
- Anakart: Asus Prime B250M-A
- Ekran Kartı: Zotac GTX 1050 TI 4 GB
- Ram: Corsair 16 GB (8x2) Vengeance Lpx DDR4 2400 Mhz CL16
- PSU: Thermaltake TR2 600W 80+
- Harddisk: Seagate 1 TB Barracuda
- Kasa: Corsair Carbide Spec-01 Mid Tower
- Monitör: Asus VP239H 1080p 5ms 60hz IPS
Sistemde SSD eksik. kendim 1 TB m2 SSD kullanıyodum. Sistemin fiyatını çok artıracağı için o olmadan satmak daha mantıklı geldi.
Anakarta işli Windows lisansı mevcut.
Ne kadar önemli bilmiyorum ama bütün ürünlerin kutuları var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurtdışına taşınma ihtimalim yükseldiği için masaüsü bilgisayarımı monitörü ile satmam gerekebilir yakın zamanda. fiyata 4000 TL düşünüyorum. siz ne dersiniz fiyat için?

İşlemci: i5 7400
Anakart: Asus Prime B250M-A
Ekran Kartı: Zotac GTX 1050 TI
Ram: Corsair 16 GB (8x2) Vengeance Lpx DDR4 2400 Mhz CL16
PSU: Thermaltake TR2 600W 80+
Harddisk: Seagate 1 TB Barracuda
Kasa: Corsair Carbide Spec-01 Mid Tower
Monitör: Asus VP239H 5ms 60hz IPS 1080p

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#uzaktaneğitim
Elime Samsung Galzexy Tab 3 P5210 tablet geçti. Bunu uzaktan eğitim için ihtiyacı olan birine vermek istiyoruz ama bazı sorunlar. Alete birisi 7.1 android yüklemiş ama alet inanılmaz yavaş, ayarlara bile girmiyor. aletin kendi android sürümü de 4.4.2, yani EBA ile uyumlu değil, EBA en az 5 istiyor galiba.
Bunu nasıl bu iş için uygun hale getiririz? Daha önce hiç yapmadığım işler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

120 hz olsa hayalimdeki monitör olabilir. çoğu kişi için de gereksiz olabilicek bi çok özellik var tabi ama çok hoşuma gitti.

https://www.youtube.com/watch?v=qGs9H2cd-sI

Never seen one of these before...

Thanks to Samsung for sponsoring today's video! Check out the 32M70A at https://lmg.gg/It0lBSamsung monitors and Samsung TVs are about to get a whole lot mor...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Papa Emeritus @pope

    Maalesef parlaklığı mum ışığından hallice(250 nit). Alınmaz. En kötüsü utanmadan HDR desteği yazıyorlar şöyle monitörlere. Piyasada Asus ProArt ve Pro Display XDR dışında HDR’ı doğru dürüst destekleyen monitör yok. Oyun için monitör alanlar HDR’sız ne kadar çok şey kaçırdıklarının farkında değil. Gerçi TV’lerde de durum çok farklı değil. HDR, 4K’dan bile önemli aslında oyunlar için.

    • Kreetwight @kreetwight

      @pope detaylarına bakmamıştım. HDR olayını "high speed" gibi her şeyin üstüne koyuyorlar evet. yanlış bilmiyorsan HDR 1000 olanlar gerçek HDR seviyesine çıkabiliyor. o durum saçmalık haline geldi malesef. aslında bu monitörün bi kaç nesil sonrası alınır diye düşünüyodum izlerken. çünkü bazı özellikler tam olarak işlevsel değildi videoda da. ve tabi monitör için en önemlisi paneli gözümüzle bi görmek. yoksa video izleyerek monitör almak kumar gibi. ama böyle bi monitörün de piyasaya girmesi çok hoşuma gitti, zaten fiyatı da profesyonel monitörler kadar yüksek değil.

Toyota'nın yeni hidrojenle çalışan arabası

https://www.youtube.com/watch?v=rwu78OwR4fE

The 2021 Toyota Mirai Is a Futuristic Luxury Sedan

CHECK OUT CARS & BIDS!https://carsandbids.comThe 2021 Toyota Mirai is a hydrogen fuel cell car with a futuristic powertrain -- and a luxurious driving experi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap