Mobilde #Samsung yerine #Opera browser kullanmaya başladım.
YouTube dışında Instagram, Twitter, Amazon, n11 gibi sitelere ait linklere girince uygulama yüklü olmasına rağmen tarayıcıda açılıyor. Bunun başka ayarı mı var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Yükleniyor... paylaştı.

Merhaba

500 TL'ye kadar bilgisayar başında oturmak için koltuk ne önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2014 yılında aşağıdaki yazıcıdan almıştık yine aynı firmadan Canon pixma MG2450 bitmeyen kartuş sistemli. O zamanlar yeni yeni çıkıyordu ve cazipti.
Uzaktan eğitim dönemi yazıcı gerekliliği arttı
Uzunca süredir kullanılmıyor, taşıma sırasında hortumlar hava yapmış ve kartuş uçları kullanılamaz hale gelmiş. Bu ürünlerin tamirini yapan bir yere gidip sorduğumda bana 300₺ dediler.
Bu konuda daha önce tamir yaptıran ücret ve tamirci deneyimi olan var mıdır acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aksilik daha para elime geçmeden çıktı bile. İntel model 300, ryzen model 200₺ ZAMlanmış şimdiden bütçeyi aşıp 500 fazla vereyim ryzen alayım derken yine intele kaldım ve üründen artık tamamen soğudum.
Yorumlarınız için teşekkür ederim.
-----------------------------------
Bugün bir aksilik çıkmazsa Murat Abinin incelediği Nitro 5'i alacağım. Bu ürünü şu an Teknorya isimli bir firma Hepsiburada ve GittiGidiyor üzerinden satıyor.
Hepsiburada'da 10₺ kargo üceti var GittiGidiyor'da yok, çok da önemli değil.
Siz olsanız hangi site üzerinden satın alırdınız?
Hangi site müşteri iletişimi ve memnuniyeti olarak daha iyi? Hepsiburada son zamanda artan teknolojik ürün şikayetleri nedeniyle çekindirse de GittiGidiyor'u da en son 2014 yılında kullandığım için bilmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17

#rüyatabirleri
Rüyamda iki farklı kişi burada (Teknoseyir sosyal) durum açıp Zeki Demirkubuz'un hesabını sormuştu ve Zeki Demirkubuz da turuncu plus hesabıyla yorum atmıştı 😀
Daha sonra bir video röportajda kardeşlerinden ve kardeşlerinin teknolojiye olan ilgisinden falan bahsediyordu.
Sabah kalktım ve şunu dedim: Teknoseyir'deki Zeki Demirkubuz gerçek değil beni yiyemez.

İşin ilginç tarafı Zeki Demirkubuz'u sadece isim olarak bilirim ne fotoğrafını gördüm ne de takipçisiyim. Ve video röportajda kendisi kilolu ve saç sakal karışmış bir haldeydi.
Daha önce hiç bu ismi bu kadar çok kullanmamıştım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba Üniversite tercihleri hakkında burada danışmak istediğim bazı konular var. (Biraz uzun olacak umarım vakit ayırırsınız.)

Öncelikle bu sene sınava ikinci kez girdim. Burada sıralama ve puanlarımı açık şekilde yazacağım çünkü sonuç ne kadar kötü de olsa bu benim için önemli bir karar.

Geçen sene puan ve sıralamam:
TYT(ygs) : 232 Puan - 607 bin, Yerleştirme: 276 Puan 585 bin
AYT(lys) Say: 187 Puan - 435 bin, Yerleştirme 231 Puan 435 bin

Bu sene puan ve sıralamam:
TYT: 286 Puan - 295 bin, Yerleştirme: 331 Puan - 308 bin
AYT Say: 202 - Puan 435 bin, Yerleştirme: 247 - Puan 439 bin

Sonuçlara göre bu sene de bir fark etmedi. Hatta bu sene puana göre sıralamalar daha kötü geldi.
Bu sonuçlar ile bir sene daha kalmayı göze alamam çünkü bu sene üstüne koyamadıysam sonraki sene koyacağımın garantisini kendime veremiyorum. Bu yüzden bu sene tercih yapacağım ve maalesef sonucuma göre meslek seçmek zorundayım. Benim hatam.
Bu sonuçlara göre 4 Yıllık eksiksiz seçeneklerimi ve 2 Yıllık olarak ise İsim olarak gözüme çarpanları ekledim.
Gözüme çarpanları eklediğim için ikinci aşamada her bölümü özel olarak araştırıp derslerine göre vs eleme yapmaya devam edeceğim.
4 Yıllık bölümler açıkçası pek ilgimi çekmedi. Orman mühendisliği özellikle. Yakınım ziraat fakültesinde akademisyenlik yaptığı için bizzat soruşturacağım.
Burada sormak istediğim:
- Bu bölümler hakkında yorumlarınız ve tecrübeleriniz var mı?
- 2 yıllık bölümler için dikey geçiş mümkün evet ama bu bu kadar kolay mı? Eğer kolay olsaydı herkes böyle yapmaz mıydı? Bu sistemin detayları ve bilmem gerekenler neler?

Kendim hakkımda vereceğim bilgi ise matematik konusunda sıkıntılı olduğum olacak. Buna rağmen iki senede de sayısal denemem ise saçmalık oldu.

Tablo ile ilgili 4 yıllıklarda sıralama 2 yıllıklarda ise puanı YÖK Atlas sistemine göre ekledim. YÖK Atlas'ta dolmadığı için yazmayan puanları kılavuza bakarak ekledim.

İlginiz için teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14

Windows için fotoğrafı her zaman üste sabitleyebileceğim bir #fotoğraf görüntüleyici var mı? Picture-in-picture olarak her zaman en önde olmasını istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın.
Bizim televizyonun ekran gitmiş herhalde. Ses var ama ekranda görüntü yok.
Çok az bir şey görünüyor gibi belli belirsiz. Telefon flaşını yakınlaştırınca az daha belirginleşiyor. Benzer bir sorunu telefon ekranlarında da görmüştüm sanırım.
Akşam kapattık sabah açtık böyle ne oldu durup dururken bu alete 🙁
Link: https://www.epey.com/televizyon/beko-b40-lb-6536.html

Beko B40-LB-6536 Televizyon

Beko B40-LB-6536 Full HD (FHD) TV detaylı özelliklerini inceleyin, benzer ürünlerle karşılaştırın, ürün yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Arkadaşım modelciliğe giriş yapmak istiyor. Başlangıç için boya ve yapıştırıcı öneriniz var mı?
(Satın aldığı model aşağıda)
Deneme amaçlı yapacağı için çok da fazla harcamak istemiyor ve nasıl boya alması gerekiyor onu da bilmiyor.
#modelcilik #hobi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12
 • Adem Alp Yıldız @ademalp

  içinden boya ve yapıştırıcı çıkıyor

 • Daviance @daviance

  Su bazlı boya var artık benim zamanimda enamel boya vardı ,iyi kafa yapardı , fırçayla tek yöne boyarsan fırça darbeleri o kadar az gözükür ,kolay gelsin.

 • lterlemez @lterlemez

  1/72'ler ile başlayabilir. Benim tavsiyem, önce PM Model modelleri ile başlasın. Hem çok detaylı modeller değil hem düşük maliyet hem de model harcandığında üzülmeyeceği ama kendi beceresi ile modeli toparlamak istediğinde daha kolay hareket edebileceği modeller.
  @ilkercom'un dediği gibi boya kodları model kılavuzunda olur ve markalar arasında geçişler genellikle internetten kolaylıkla bulunabilir. @daviance'ın dediği gibi mümkün olduğu sürece su bazlı olan akrilik boyaları tercih edin, hem boyaması hem kuruması hem de hataları düzeltmesi daha kolaydır. Tabi ki her renk için bulamayabilirsiniz ama çoğunluğun akrilik olması faydasına olacaktır. Yapıştırıcı o kadar pahalı bir şey değil, benim tavsiyem plastiği yumuşatarak yapıştıran tür yapıştırıcılar hem sağlamlık hem de dayanıklılığı ile ön plana çıkıyor (mümkün ise fırçalıları tercih edebilir, kolay kullanım nedeniyle). Fırça için ise kalınlık açısından en azından üç farklı kalınlıkta bulundursun, acemilikte bile en çok ihtiyaç duyulan araçlardan (çok kaliteli olmasına gerek yok, sadece tüylerini çok çabuk bırakmasın). Bir yan keski, bir falçata ve bir de bir iki ölçü zımpara kağıdı iyi olur. Son bir şey de orta kaliteli doldurma macunu bulundursun.

  • Daviance @daviance

   Doldurma macunu prolarin işi gerçi ben tamiya putty almıştım cok az kullandım baktım kurumuş 13 sene geçti tabi aradan , yapıştırıcılar falan çok pahalanmis ,yan keski ve mümkünse çok boy fırça olmalı , falcata ve zimparada temini kolay.

  • lterlemez @lterlemez

   @daviance; Hazır acemi iken putty kullanımını da tecrübe etmesi iyi olur. Hayır, hiç de pro işi değil putty olayı. Pro, hangisini, ne zaman ve ne şekilde kullanacağını seçiyordur ama genel kullanımda putty pro işi değil.

 • Can Akıncı @akinci-can-99

  Revellin "model set" lerine bakmanızı tavsiye ederim. İçinden fırça yapıştırıcı ve 3 tane ana boya çıkar. Boyalar çok pahalı olduğu için ayrıca almanızı şimdilik tavsiye etmem.

  • Daviance @daviance

   Ben ilk balşadığımda 8 renkli temel akrilik boya seti aldım ,birde palet ilk 3 modelimi boyaları karıştırarak renk tutuyodum ,o şekilde boyadım ,fark olmuyor çok ,bence boyalara o kadar para vermeye gerek yok başta ,hem renk bulmayıda öğreniyor insan.