Günaydın.
Bizim televizyonun ekran gitmiş herhalde. Ses var ama ekranda görüntü yok.
Çok az bir şey görünüyor gibi belli belirsiz. Telefon flaşını yakınlaştırınca az daha belirginleşiyor. Benzer bir sorunu telefon ekranlarında da görmüştüm sanırım.
Akşam kapattık sabah açtık böyle ne oldu durup dururken bu alete 🙁
Link: https://www.epey.com/televizyon/beko-b40-lb-6536.html

Beko B40-LB-6536 Televizyon

Beko B40-LB-6536 Full HD (FHD) TV detaylı özelliklerini inceleyin, benzer ürünlerle karşılaştırın, ürün yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Arkadaşım modelciliğe giriş yapmak istiyor. Başlangıç için boya ve yapıştırıcı öneriniz var mı?
(Satın aldığı model aşağıda)
Deneme amaçlı yapacağı için çok da fazla harcamak istemiyor ve nasıl boya alması gerekiyor onu da bilmiyor.
#modelcilik #hobi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12
 • Adem Alp Yıldız @ademalp

  içinden boya ve yapıştırıcı çıkıyor

 • Daviance @daviance

  Su bazlı boya var artık benim zamanimda enamel boya vardı ,iyi kafa yapardı , fırçayla tek yöne boyarsan fırça darbeleri o kadar az gözükür ,kolay gelsin.

 • lterlemez @lterlemez

  1/72'ler ile başlayabilir. Benim tavsiyem, önce PM Model modelleri ile başlasın. Hem çok detaylı modeller değil hem düşük maliyet hem de model harcandığında üzülmeyeceği ama kendi beceresi ile modeli toparlamak istediğinde daha kolay hareket edebileceği modeller.
  @ilkercom'un dediği gibi boya kodları model kılavuzunda olur ve markalar arasında geçişler genellikle internetten kolaylıkla bulunabilir. @daviance'ın dediği gibi mümkün olduğu sürece su bazlı olan akrilik boyaları tercih edin, hem boyaması hem kuruması hem de hataları düzeltmesi daha kolaydır. Tabi ki her renk için bulamayabilirsiniz ama çoğunluğun akrilik olması faydasına olacaktır. Yapıştırıcı o kadar pahalı bir şey değil, benim tavsiyem plastiği yumuşatarak yapıştıran tür yapıştırıcılar hem sağlamlık hem de dayanıklılığı ile ön plana çıkıyor (mümkün ise fırçalıları tercih edebilir, kolay kullanım nedeniyle). Fırça için ise kalınlık açısından en azından üç farklı kalınlıkta bulundursun, acemilikte bile en çok ihtiyaç duyulan araçlardan (çok kaliteli olmasına gerek yok, sadece tüylerini çok çabuk bırakmasın). Bir yan keski, bir falçata ve bir de bir iki ölçü zımpara kağıdı iyi olur. Son bir şey de orta kaliteli doldurma macunu bulundursun.

  • Daviance @daviance

   Doldurma macunu prolarin işi gerçi ben tamiya putty almıştım cok az kullandım baktım kurumuş 13 sene geçti tabi aradan , yapıştırıcılar falan çok pahalanmis ,yan keski ve mümkünse çok boy fırça olmalı , falcata ve zimparada temini kolay.

  • lterlemez @lterlemez

   @daviance; Hazır acemi iken putty kullanımını da tecrübe etmesi iyi olur. Hayır, hiç de pro işi değil putty olayı. Pro, hangisini, ne zaman ve ne şekilde kullanacağını seçiyordur ama genel kullanımda putty pro işi değil.

 • Can Akıncı @akinci-can-99

  Revellin "model set" lerine bakmanızı tavsiye ederim. İçinden fırça yapıştırıcı ve 3 tane ana boya çıkar. Boyalar çok pahalı olduğu için ayrıca almanızı şimdilik tavsiye etmem.

  • Daviance @daviance

   Ben ilk balşadığımda 8 renkli temel akrilik boya seti aldım ,birde palet ilk 3 modelimi boyaları karıştırarak renk tutuyodum ,o şekilde boyadım ,fark olmuyor çok ,bence boyalara o kadar para vermeye gerek yok başta ,hem renk bulmayıda öğreniyor insan.

Burada bir #site paylaşılmıştı. Bir lokasyon seçince araç içi kamera ile şehirde gezerken #radyo çalıyordu. Hatırlayan bilen var mıdır acaba? Favorilere ekledim sanıyordum.

Teşekkür ederim @ugurcansayan
https://driveandlisten.herokuapp.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

4-5 senelik Snopy SN 4388 Kulaklığım vardı. Artık çalışmadığı için yatıyordu bir dolapta. Şimdi alıp içini açtım. kablo lehim noktasından kopmuş. Doğru kabloları bulup nasıl lehimleyebilirim? Lehim pastam da yok düz telle atacağım.
Mikrofon kablosu da var. Hangisi hangisinin ayırt edemiyorum. Mikrofonu söküp atmıştım zaten. Sadece ses vermesi yeterli.

Mavi kablo ortadan lehimle tutturulmuş. Sağ taraf gibi ortadan, sol tarafa lehimlenecek gibi duruyor ama başka var mı bilemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Nick-Avatar-Post uyumu mükemmel. Fotoğrafları bekliyoruz. 😀

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @144p Buradan tam bilemedim hocam ama bu durumda ben ya multimetre ile hangi jak noktası hangi kabloya gidiyor diye bakıyorum. Multimetre yok ise kabloların uçlarını çakmakla birazcık yakın ve küle dönen kılıfı elinizle ayırıp alttaki bakırın açığa çıkmasını sağlayın çünkü bu tür kablolar etrafındaki kaplama yüzünden normalde yalıtkandır. Sonrasında kulaklığı telefon veya bilgisayara takın ve sesi sona açıp müzik açın. Bu açtığınız uçları boştaki lehim noktasına değdirin. Hangi kabloda ses düzgün geliyorsa onu oraya lehimleyin. Boşta iki kablo kalırsa o da mikrofonundur.

  • Yükleniyor... @144p

   @coolnquiet bahsettiğim mavi kabloyu çıkarınca geriye 3 kablo kalıyor.
   2 tanesi bir arada bantlı bir tanesi ayrı. mikrofonu çıkarınca kalan kablo(lar) nereye ait olabilir sizce?

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @144p Bence kırmızı ve sarı mikrofonun, mavi-sarı renkli boştaki kablo ise sürücünün boşta olan tarafına lehimlenecek. Ancak bu sadece tahminim. Siz bir üstteki yorumumdaki gibi deneyin. Bu şekilde kesin bulursunuz.

  • Yükleniyor... @144p

   @coolnquiet 1 tane kablom var geri kalan. Ses ayarı vs olabilir mi? Ses yok çünkü hâlâ iki tarfta da

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @144p Hocam şöyle bir çizim yaptım: Duruma bakılırsa böyle olması lazım:
   Burada ortak uç dediğim kablonun ilk girdiği kulaklığa lehimlenmiş ve aynı noktadan başka bir kabloyla çıkıp diğer kulaklığa giden kabloya girmiş. Bu sebeple o ortak uç olmalı.
   Diğer kulağa gidiyor dediğim ise bu kulaklık ile hiç muahatap olmadan diğer kulaklıktan gelen kabloyla birleştirilmiş.
   Bu buraya dediğim ise boşta kalıyor. O da bu kulaklığa lehimlenmeli.
   Hiç işaretlemediğim kırmızı ve sarımsı kablo ise %90 mikrofon olmalı. Genelde mikrofonda bu renkler kullanılıyor.
   Bu durumda boşta kablo kalmamış olması lazım. Son durum hakkında bir görsel paylaşabilir misiniz?
   Son olarak bir de kablonun içinde kırıklar olabilme ihtimali var. Yani düzgün lehimleseniz bile eğer böyle bir şey olduysa çalışmayacaktır ya da bir kulak çalışmayacaktır.

  • Yükleniyor... @144p

   @coolnquiet ben çok yanlış kabloları lehimlemişim şemanıza göre. "Diğer kulağa giden" kabloyu da alıp "buraya" lehimlemiştim. Şimdi söktüm. Şemanıza göre lehim atmaya çalışacağım. Mikrofon dediğiniz gibi kırmızı-sarı. Onu da mikrofon kalıbı kesip kontrol ettim.

  • Yükleniyor... @144p

   @coolnquiet Olmadı. Ben de toplayıp kaldırdım. Başka zaman tekrar bakarım. 😀 Teşekkür ederim ilginiz ve detaylı yorumunuz için.

Mi band 4 için kordon almam gerekiyor. Satılan 20₺'lik kordonlar nasıl, fikriniz var mı?
Band 2'nin kordonu da birebir aynı yerlerden kopmuştu. Sanırım çok ıslandığı için oluyor. Bir sene olmadı daha. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

Lc Waikiki üzerinden Pazartesi maske siparişi geçtim. Çarşamba günü kargoya verildi yola çıktı derken İstanbul içinde turlayıp çıkış noktasına geri gelmiş. Antalya'ya ne zaman gelir kim bilir. Bugüne gelmesini bekliyordum. 😑

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
Yükleniyor... paylaştı.

"20.05.2020 tarihinde hepsiburada'dan satın almış olduğum MSI GeForce RTX 2070 Super Ventus OC 8GB 256Bit GDDR6 (DX12) PCI-E 3.0x16 Ekran Kartı (GEFORCE RTX 2070 SUPER VENTUS OC) ürünüm 8 gün sonra elime ulaştı. Ekran kartını kutusundan çıkarırken kutusunun daha önce açılmış olduğunu farkettim fakat kontrol vs edilmiş olabilceğini düşünüp pek de önemsemedim derken ekran kartını görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Ekran kartının vidası oksitlenmiş paslanmış, fanların içleri aşırı şekilde tozlanmış ve taban plakasının olması gereken yerde olmadığını farkettim. Vidaların etiketleri sökülmüş kısacası kullanılmış ve harap olmuş şekilde gelmişti. Sonraki gün yani 29.05.2020'de aras kargo ile kargoyu hepsiburadaya geri yolladım. Kendilerine 01.06.2020de ulaştığını sitelerinden görebiliyordum fakat 05.06.2020 tarihine kadar bana hiçbir şekilde bilgilendirme yapmadılar. Defalarca müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışsam da ulaştıktan sonra hiçbir şekilde yardımcı olmadılar. Whatsapptan da müşteri hizmetlerine bağlanabilceğimi öğrenince oradan yaptığım konuşma ile bir kere daha yıkıldım. Bana onlara yolladığım ürünün seri numarasının değiştirildiğini ürünün kullanılmış olduğunu ve kendilerinin göndermediğini söylediler. Artık ne yapıcam bilmiyorum gerçekten hem hatalı bozuk çok kötü bir şekilde gelmiş ürünü yolluyorlar üzerine durumu bana yıkmaya çalışıyorlar. Yardımcı olur musunuz lütfen?"

Arkadaşımın başına gelen böyle bir olay oldu, acaba ne yapıp hakkını geri alabilir? Teşekkürler.

Edit 1: gönderilen kart 2070s bile değilmiş onu fark ettik. RX 580 armor a çok benziyor. Büyük bir dolandırıcılık var muhtemelen. Başkası 2070s i alıp, kendi ekran kartıyla değiştirip bunu iade etmiş, HB de durumu fark etmemiş ihale arkadaşa kalmış gibi bir durum var muhtemelen.

Edit 2: Satıcı Hepsiburada nın kendisi, kargo hepsiburadajet

Ekşi sözlük başlığı : https://eksisozluk.com/6-haziran-2020-hepsiburada-rezaleti--6553979

#Yardım #Hepsiburada

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 51
 • Meric Sanver @meric-sanver

  @senturkmurat1999 teşekkür ederim.Öncelikle olayı yaşayan kişi benim mağduriyetim fazlasıyla beni üzüyor ve bu süreç yoruyor.Kutu açılmadan ürünün içeriğinin hatalı olup olmadığını maalesef görme imkanı yok ayrıca ürün dışarıdan tamamen sorunsuz dahi gözükse bile ekran kartı bu kasaya takıldığında bir problem olabilir ve her türlü problemden 6 ay boyunca 6502 sayılı kanunla satıcı sorumludur.Benim yaşadığım duruma gelicek olursak ben ilk başta ekran kartının rx570 oldugunu bile farketmedim sadece deformasyonlar ve ürünün ne kadar rezil halde olduğunu farkettim.Yani kargoyu teslim alırken ben içeriğindekinin doğru olup olmadığını o an içerisinde farketmeyebilirim ki öyle oldu zaten.Ama bunların yaptığı bambaşka bir boyutta kendileri resmen beni dolandırma uğraşındalar.Bana hem bambaşka bir ekran kartı veriyorlar berbat bir durumdaki ayrıca arkasındaki seri numarası da satın aldığım ekran kartının seri numarasıyla değiştirilmiş şekilde teslim ediliyor.Burda çok ciddi bir suç var umarım süreç daha fazla uzamadan hallolur tek temennim bu yönde.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Birisi Hepsiburada'yı dolandırmış. Olan size olmuş. Hepsiburada buna ikna olduğunda ortalık iyice karışır.

  • HavayıSüzenAdam @hsa

   Tek ekşi sözlük kaldı, orada açabilsek herhalde ulaşacağız. Sonrasında asıl dolandıran bulunursa dediğin gibi ortalık iyice karışır. 😀

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @hsa bu olay çözülür mutlaka merak etmeyin. Ancak arada kaynayan günlere yazık olacak. Amazon gibi allah bizim belamızı versin ettik bir hata deyip RTX 2080 falan göndermez.

  • Orcun @orcun

   @ardazeytin Öyle olaylarda direkt avukat şu bu suç duyurusunda bulunuyorlarmış. Beni de böyle çarptılar. Ama benim suçum yoktu yani mağazadan telsiz telefon aldık, baya oluyor yani kipaydı hatta. Güzel birtane siemens ekranlı telesekreterli birşeydi. Neyse aldık faturası kesildi mal geldi ama jelatini bir garip. Hani fabrikasyon değil yani uzaktan bile belli oluyor. Ya dedim bir açıp bakalım şüphelendim. Bir açtı içinde 10 yıllık kırık telefon ahizesi var sadece görevli hemen müdürünü çağırdı. Mağaza müdürü geldi böyle böyle inceledi yaptı etti bana başka ürün verdiler birde özür şeysinde kipa karta para yüklendi. 50 lira yüklemişlerdi. 😀 Açıp bakıldı ama ya dedim bu ne olacak ? birisi dedim dolandırmış kipayı resmen ? avukatlarımıza ileteceğiz görüntüleri vardır bizde böyle böyle satış kaydı kamera kayıtları vs iade edilmiş ürünmüş ama jelatini açılmadığı için görevli hiç açıp bakmamış sıfır diye düşünmüş öyle de iade almış ancak alakasız bir ürün vs. hani ne oldu ceza falan aldılar mı avukatları uğraştı mı vs belli değil. Zaten kipa da satıldı migros'a falan bilirsin bu forum bornovadaki mağazasıydı.

  • Temp 🔚 @temp

   @ardazeytin Amazon.com.tr müşteri memnuniyetinde Hepsiburada'yı 10'la falan çarpar.
   3-4 ay sonra iade aldı adamlar benim deneyimimde. Hepsiburada ise iade raporu olan bir ürünün para iadesini bile 2 ayda zor yaptı.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @temp kredi kartı para iadesi bir aydan uzun sürüyor genelde. Bir kuruş zarar etmemek için 40 değil 45 takla atıyorlar

  • Temp 🔚 @temp

   @ardazeytin Adamlar iadeyi biz zaten yaptık diye beni kandırmaya çalıştı bak.
   Bunu yapan koca Hepsiburada.
   Eski yaptıkları iade dekontlarını mail atmışlar bir de.
   Orda çalışan salakların biri de; iade tutarı uyuşmuyor ki dememiş. Şaka gibi.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @temp yazılım sektörünün bu tür insanları ortadan kaldiracagi ümidi ile neyse deyip geçiyorum. Gelişen teknoloji insanları işsiz bırakmayacak, insanlar kendini işinden edecek.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Hepsiburadanın bir ekran kartı yüzünden itibarını mahvedeceğini sanmam size inanacaklardır. İnanmazlarsa da sonuna kadar gidin bırakmayın.

  Bir de her zaman ve her zaman kargodan gelen ürünü açarken düzgünce video çekmek lazım. Bu tür durumlar için elinizde çok güçlü bir delil olurdu.

Opera GX kullanıyorum. Güncelleme sonrası Hızlı arama seçeneği çalışmıyor. ALT+SPACE ile önüme pop-up arama çubuğu geliyordu. Bu seçenek kalktı mı acaba? 🙁 Kullananlar kendilerinde bir kontrol edebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
instagram'in ilk amacı gibi fotoğraf paylaşmak üzerine platform öneriniz var mı?
instagram amacından saptığı için ortamı uygun değil artık. Flickr var galiba ama orası profesyonel kalıyor galiba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
Yükleniyor... paylaştı.

ℹ️ Güncelleme ℹ️
CS:GO ve TF2'nin basın ekiplerinin gönderdikleri açıklamalarda, oyunları oynamanın güvenlik sorunu çıkarmadığı, resmî sunucularda oynamanın güvenli olduğu belirtildi.
Durum güncelleme gönderilerinin bulunduğu kısa video: https://youtu.be/ZImpfmwSsaI

Durum güncellemelerinden önceki gönderi aşağıdadır.

⚠ Bir süreliğine #counterstrikeglobaloffensive ve #teamfortress2'ye mola vermek faydalı olabilir. ⚠

Şu sıralar Counter Strike: Global Offensive veya Team Fortress 2 oynamak, oyun hesabınız ve bilgisayarınız için tehlikeli olabilir.

İnternet'te yer alan söylentilere ve alıntılara göre CS:GO ve TF2'nin kaynak kodları dışarı sızdırılmış ve torrent üzerinden paylaşılmış. Sızdırılan kodlarla birlikte, oynadığınız sunucuda kaynak kodun bir kısmına sahip ve kötü niyetli kişiler varsa envanterinizdeki eşyaları manipüle etmekten bilgisayarınızdaki ayarları değiştirmeye kadar birçok eylemi gerçekleştirebileceği belirtiliyor. Bu sızıntının ortaya çıkması üzerine topluluğa ait bazı sunucular geçici bir süre kapatılma kararı alındı.

Gönderileri özetleyen kısa bir video, ayrıntılı araştırma yapmak isteyenlere önayak olabilir: https://www.youtube.com/watch?v=1xcq-vxaFSk

#oyun #ücretsizoyun #csgo #tf2 #valve

DON'T PLAY TF2 OR CSGO (DANGEROUS)

Due to massive leak tf2 and csgo sourcecode, hackers may harm your PC. Please, be safe and don't play TF2 and CSGO until Valve official FIX. My Steam group -...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9