Selamlar. Cpu kullanımım neden boşta iken %100 ve 3.80 ghzlerde geziniyor olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Devotion steamden kaldırılmış. Zannedersem gizli bir yerine çin liderini eleştiren winnie the pooh ayıcığı yerleştirmişler. Farkedilip çok tepki çekince mağazadan çekilmiş. Oyun takibimdeydi, üzüldüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Riddick devam filmi Furia ve Riddick evreninde geçecek dizi Merc City imdb'de listeli ancak hiç bir bilgi, haber duymuyorum. Zamanında kronolojik sıra ile oyunları ve filmlerini izlemek çok keyif verirdi. Çok sevdiğim bir evren ama pek popüler değil nedense.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • OLDBoy @oldboy

  Vin diesel son riddick filmini çektirebilme karşılığında hızlı ve öfkeliye geri döndü diye bir söylenti vardı. Son film de fazla tutmadığından bi süre yeni bir riddick filmi gelmeyebilir.

Lockscreen as wallpaper
Windows mağazasında bu ücretsiz uygulamayı buldum. Başlangıçta windowsun gösterdiği wallpaperları otomatik olarak masaüstü arkaplanı yapabiliyor. Benim hoşuma gidiyordu kilit ekranı wallpaperları belki benim gibi kullanmak isteyen olursa yazayım dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emre64

  Ben Wallpaper Engine kullanıyorum masaüstü için, üstüne tanımam 🙂 Hem hareketli hem de inanılmaz detaylı wallpaper'lar var.

 • 3.14 @159

  import os
  from PIL import Image
  import sys

  username = os.getlogin()

  def main(savedir):
  if not os.path.exists(savedir):
  os.makedirs(savedir)

  PATH = rf'C:\Users\{username}\AppData\Local\Packages\Microsoft' \
  r'.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets'
  appdir = os.listdir(PATH)

  for file in os.listdir(savedir):
  if os.path.splitext(file)[0] in appdir:
  appdir.remove(os.path.splitext(file)[0])

  for file in appdir.copy():
  abspath = os.path.join(PATH, file)
  im = Image.open(abspath)
  w,h = im.size
  if w == 1920 and h == 1080:
  fr = open(abspath, 'rb')
  fw = open(os.path.join(savedir,'%s.jpg' % file), 'wb')
  file_content = fr.read()
  fw.write(file_content)
  fr.close()
  fw.close()
  print('%s.jpg kaydedildi' % file)
  appdir.remove(file)
  else:
  appdir.remove(file)

  if __name__ == '__main__':
  if len(sys.argv) == 1:
  savedir = rf'C:\Users\{username}\Desktop\Spotlight'
  elif len(sys.argv) == 2:
  print(sys.argv[1])
  savedir = sys.argv[1]
  main(savedir)
  Pythonda spotlight resimlerini masaüstünde 'Spotlight' klasörü oluşturup kaydeden bir program yazmıştım. Windows'ta servis olarak her açılışta çalıştırıyorum bir yıldır. 427 resim yapmış.
  PATH diye tanımlanmış konuma giderseniz manuel olarak da resimleri kopyalayabilirsiniz bu arada. sadece oradaki dosyaların uzantısını .jpg yapmak gerekiyor.
  Bu klasördeki resimlerin hepsi tam çözünürlükte değil bu arada, bazıları önizleme resmi, ikon gibi şeyler. 1920x1080 olanları seçiyor program. bunu yapmak için de 'pillow' modülüne ihtiyacı var. dosyaların boyutlarından da gidebilirmişiz aslında. 250kB altı dosyaları atabilirmiş. ama böyle daha garanti tabi.
  edit: buraya atınca tablar gitmiş. çalışmaz böyle 🙂

 • muytek @muytek

  Şuana kadar gördüğüm en iyisi reddit wallpaper changer idi yeralan resimler imgurl adresinde olduğundan eskisi gibi verimli olmuyor.

Selamlar. Windows masaüstü pc ile netflix kullanmak istiyorum ama max 720p görüntü alabiliyorum. Netflixin kendi hız testi sitesi fast.com, chrome'dan 8-16 mb bağlantı hızı alabiliyor. Her halde sebebi bu. Opera tarayıcının kendi vpn'i açık iken 70mb üstü ölçüyor. Zannedersem ttkom özellikle hızı kısıyor. Vpn ile bağlanmak istersem netflixin vpn banına maruz kalma riski var. Çözüm var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Türk telekom aradı bügün. Taahhüdümün bitmesine bir kaç ay vardı daha. Mevcud tarifem olan 100mb 300gb akn 128 lira iken teklifleri 25 ay (ilk 1 ay bedava dediler ama eski tarifemden mi kesilecek emin olamadım) 134 lira karşılığında sınırsız 100mb oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5