https://www.youtube.com/watch?v=XH0Dq1IOWTw
Şu videoda görüntüyü youtube algoritmaları mı bozmuş oluyor? Ön izleme kısmında arkadaki piramit gözüküyor, videoyu instagramına attığında da sorunsuzmuş.

Jimmy of Bright Insight is in Giza, EGYPT!!

I’m in Cairo, Egypt 🇪🇬 staying right at the entrance to the Giza Plateau! I arrived on the evening of Thursday 11/26, and will be in country visiting more th...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/YWtspZqOxAM

Nvme performansının yansıması için gerekli direct storage güncellemesi, 2021 veya 2022de windowsa gelecekmiş. Şu haliyle normal ssdden pek farkı yok yükleme sürelerinde.

NVMe M.2 SSD PCIe vs. SATA SSD vs. SATA SSHD vs. SATA HDD Game Loading Times

NVMe M.2 SSD PCIe vs. SATA SSD vs. SATA SSHD vs. SATA HDD Game Loading Times. First-time start. Computer Details : CPU: AMD Ryzen 5 3600X GPU: Palit GeForce ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://pcmonitors.info/philips/philips-328m1r-120hz-4k-uhd-va-model/
Galiba sonunda hayalimdekine en yakın monitörü buldum. Qled olmaması dışında her şeyi tam gözüküyor. 120-144 hz ekran, 4k, 32", parlak veya parlağa yakın ekran. Çıkışı ertelenmiş. 2021 ilk çeyreği bekleniyor. İnşallah bizde de satışa sunulur.

Philips 328M1R 120Hz 4K UHD VA model | PC Monitors

The Philips 328M1R offers a 31.5" VA panel with '4K resolution, 120Hz refresh rate, Adaptive-Sync plus VESA DispayHDR 600 certification.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/watch?v=MLQK9nf9Ipg
Yıllar önce ucuz parlak ekran ve 3 katı fiyatlı mat ekranı yan yana görünce mat kaplamanın görüntüyü nasıl katlettiğini anlamıştım. Diğer tüm özellikler ikincil planda kalıyor bana göre. Ama yok piyasada 4k parlak ekran. Apple'ı her konuda taklit etme meraklıları bu konuda niye örnek almaz ki 🙂

How to remove the Anti Glare Coating from monitor DIY (Matte to Glossy)

In this video, I am going to show you a tutorial on how to remove the Anti Glare Coating from your monitor and change the finish of your monitor from matte t...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Equitatus @equitatus

  Adam iki ekranı karşılaştırırken mat ekranlıyı aydınlık, perde açıkken ve yandan görüş açısıyla çekmiş, parlak ekranlıyı perde kapalı ve karşı açıdan çekmiş. Bu nasıl test böyle? Mat kaplama olmadığı zaman ekran kullanılmaz oluyor. Sony Vaio laptop'ım var, parlak 1080p ekranlı. Ortam karanlıkken görüntü aynı dediğiniz gibi çok güzel ama azıcık ışık vurunca hiçbir şey göremez hale geliyorsunuz. Mat kaplamalı Samsung monitörümde ise ortam ne kadar aydınlık olursa olsun, hatta güneş vuruyor bile olsa görüntü bozulmuyor.

  • hud @hud

   Doğru, ben de parlak kullanıyorum ve gündüz ışık arkadan vurursa ciddi sıkıntı oluyor. Genelde loş ışıkta akşam kullandığım için mat kaplama çok ciddi bir feragat benim gibiler için. En azından piyasada biraz seçenek olmalıydı. Görüntüdeki canlılık kaybı gerçekten videodaki kadar oluyor en azından bazı kaplamalarda. Samsunglar yarı mat olduğu için o derece kötü değil.

Selamlar. Gönlümden geçen yüksek hz 4k qled monitörü bulamadığım için şunu almak üzereyim.
Kullanan varsa sormak istediğim, ekran kaplaması çok mat mı? 144hz nvidia kartta etkin çalışıyor mu, amd ye mi özel? Genel olarak nasıldır, sıkıntıları varsa nelerdir:
https://www.hepsiburada.com/samsung-lc32hg70qqmxuf-31-5-1ms-144hz-display-2xhdmi-usb-2k-qhd-10bit-hdr600-freesync-2-kavisli-va-qled-oyuncu-monitor-pm-HB00000BHRTS

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • UnicornKnight @unicornknight

  bu ürün 27" olanındaki başarıma sahip değil, farklı arka aydınlatma ve kontrolcü kullanıyorlar. flicker mevzusundan çok başınız ağrır. (hem mecazi hem gerçek anlamda)

 • Psikobat @psikobat

  Bende chg70 var 27" 2k 144hz modeli, 32" olanında aktif pwm kullanıyor ve yukarıdaki arkadaşın bahsettiği sorunun sebebidir.Özellikle ekran parlaklığını %60 altında kullanacaksanız sıkıntı yaratıyor.Ben zaten yüksek parlaklıkta kullanırım derseniz de bu sefer backlight leak patlıyor.Onun haricinde qled olması güzel, özellikle siyah renkler aaa siyah bu dedirtiyor.Yani özetle panel ve teknoloji iyi olsada dikkat edin.Tft central kesin incelemiştir dedim ama malesef incelememişler.

https://www.amazon.com/Samsung-U32H850UMN-Desktop-3840X2160-Warranty/dp/B071Y6SWGT/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8#customerReviews

Bu monitör aradığım özelliklere en yakını. Eksiklik olarak ekran 60hz ile sınırlı ve hdr yok, yüksek hz deneyimini hiç görmedim ve çok merak ediyorum. Bizde satan yer bulamadım. Kargosu masrafını katlıyor. 3 yıl olmuş çıkalı, yerine yeni modeller falan çıkmaz mı acaba? Dolar 15 falan olmadan alabilsek iyiydi..

Amazon.com: Samsung UH850 Series 31.5 inch 4K QHD 3840x2160 QLED Desktop Monitor...

Amazon.com: Samsung UH850 Series 31.5 inch 4K QHD 3840x2160 QLED Desktop Monitor for Business, AMD FreeSync, DisplayPort, USB Hub, 3-Year Warranty (U32H850UMN): Computers & Accessories
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Epic gameste oyunu yanlış sürücüye kurmuşum. Taşıyınca da görüp doğrulamıyor. Böyle bir özelliği yokmuş. Bir şey deneyeyim dedim, oyun klasörünü başka yere kaydırıp oyunu tekrar yüklemeye başlayıp hemen durdurdum. Epici kapattım. Oluşan klasöre kaydırdığım dosyaları attım.Tekrar açıp yüklemeye devam edince dosyaları doğrulayıp yüklemeyi bitirdi ve oyun açıldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Prey ne güzel oyunmuşsun sen öyle ya. İki sene önce almıştım daha deni oynadım. Zor dense de mekaniklere hakim olunca hiç bir zorluğu kalmıyor aslında. Bir noktadan sonra "nightmare is hunting you" yazısı çıkınca bir gülümseme gelmeye başlıyordu hatta:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Golf comfortline fiyatı düşmüş görünüyor, şaşırdım sorayım dedim. Piyasada olmayan sanal araç üzerinden mecburen düşük fiyat göstermek zorundalarmış tüik talebi nedeniyle. Enflasyon hesaplarının mantığı..

BeğenFavori PaylaşYorum yap