Selamlar, yurtdışı uçuşlarda (Anadolu Jet) birden fazla kabin bagajına izin veriyor mu? Yada izin vermediğine denk geldiniz mi? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Mac kullanan dostlar, önerdiğiniz küçük uygulama veya toollar var mı? Kullanımı kolaylaştıran..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • mrmetalhead @mrmetalhead

  Rectangle Pro : Pencereleri saga sola konumlandirmak icin, baya ozelligi var.
  TG Pro : Fan kontrol yazilimi
  EqMac : Equalizer yazilimi, tum ozellikleri icin para odemek lazim tabi. App ler icin Mixer ve 3D sound efect leri ucretsiz halinde kullanilamiyor.
  NetNewsWire : RSS feedlerini takip etmek icin.
  Authy : 2 Factor authetication icin guzel bir yazilim, baska platformlarda da var.
  Tunnelbirck : VPN yazilimi
  Disksight : FileTreeSize benzeri
  Bartender : Centikli mecbook lar icin guzel bir menu bari kisisellestirme yazilimi.
  AltTab : Windowstaki gibi alt tab arayuzu ekliyor.
  Alfred : Spotlight in daha gelismis hali gibi.
  MonitorControl : Monitorlerin brightness larini kontrol etmek icin kullaniyorum.
  iStatistica : Menu barda CPU yuzdesini gormek, ve tiklayincada detayli olarak diger verilerede erisebilmek icin.
  The Unarchiver : Cokta gerekli degil aslinda ama oneriliyordu, yukledim bende.
  Trasnmission : Torrent istemcisi
  KeyboardCleanTool : Touchpad haric sadece klavyeyi devre disi birakmaya yariyor, temizlerken kullaniyorum.
  InstaCal : Windowtaki gibi saate tiklayinca taskbar da calendar gozukmesini sagliyor.

 • Fullmoon @dolunay

  Daha önce de yazdım, yeni sistem kursam ilk kuracağım 3 program var, 3ü de ücretsiz:

  Aldente (ücretsiz versiyonu biraz emek istiyor ama işimi görüyor) pil sağlığı için.
  https://apphousekitchen.com

  MOS, fare problemleri için.
  https://mos.caldis.me/

  Stats, menu bardan RAM CPU SSD kullanımını vs. takip edebilmek için.
  https://github.com/exelban/stats

  https://teknoseyir.com/durum/1582153

 • Papa Emeritus @pope

  Tek tek yazmakla bitmez ama kesinlikle SetApp ve içerisinde bulunan uygulamalar denenmeli. Hiç ihtiyacınız olmayacağını düşündüğünüz basit uygulamalarla dolu.

 • Can @canberke

  Herkese teşekkürler dostlar 🙂 Alırsam hepsini deneyeceğim.

🙁 Amazon sanırım siparişleri yetiştiremiyor. Aras kargo ile dağıtılacakmış, ilk kez denk geliyorum. AGT'den her türlü iyidir 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arasına konulan telefonu biliyor musunuz? Çok güzel görünüyor 🙂

#TeknoYardım #Razer

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anahtarlığa takılabilen ufak boyutlarda microsd kart okuyucu bulamıyorum 🙁 Lexar'ın kutudan çıkan modeli çok güzel ama tek satılmıyor. Varsa öneriniz açığım dostlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Kapsül kahve makinesi kullanan arkadaşlar var mı, ya da kullanmış olan? Nespreso'ya niyetlendim fakat Cafissimo da dürtmüyor değil. Önerileriniz ve fikirleriniz nelerdir?

#teknokahve #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 26
 • Fatih @fatihy

  Tchibo Classic var bende. Kapsülleri kendim doldurup kullanıyorum 3-4 senedir

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Kapsül fiyatlarını saymazsak ben Tchibo makinadan ve kahvelerin lezzetinden memnunum. Evde en sık kullandığım mutfak aleti diyebilirim. Günde en az 2 espresso ve 3-4 tane de filtre kahve içiyorum.

 • lawnmower @lawnmower

  Çok uzun süredir Tchibo Cafissimo Classic kullanıyorum. Memnunum. Tchibo kapsülleri Nespresso'ya göre daha ucuz (ve bana göre daha güzel). Bir ara Nespresso'nun kahveyi daha köpüklü yapmak için kimyasal içerdiği ortaya çıkmıştı, devam ediyor mu bilmiyorum. Tchibo o dönemde saf kahve kullanıyordu.

  Tchibo'nun sıkıntısı kapsül çeşidinin az olması. Cafissimo kapsüllerini sadece Tchibo satıyor (bir de Caffitaly var, o kapsül çeşidinin mucidi, ama Türkiye'de pek bulunmuyor artık). Nespresso için her markanın kapsülü var. Carrefour marka kapsül bile var. Kendi kapsüllerinin yanına bu yancı markaları da ekleyince baya baya çeşit oluyor. Bir Cafissimo kullanıcısı olarak marketlerin kahve reyonlarını gezerken bu çeşidi görünce imreniyorum biraz. 🙂

  Lojistik olayı önemli, evinize yakın Tchibo var mı mesela, kapsülleri temin etmek önemli bir faktör. Marketler de satıyor ama mesela Tchibo mağazada kampanya yapıyor, market eski fiyattan devam ediyor, çeşit az oluyor filan. Nespresso için de aynı şey geçerli. İnternetten sipariş etmek de elbette mümkün ama o zaman da hep toptan almak lazım, 40 liralık şeyin kargosunu beklemek bana saçma geliyor. Benim evime 5 dakika mesafede Tchibo var mesela, gidip direkt alıyorum.

  Sonuç olarak tercih sizin, makine fiyatı önemli, kapsül fiyatı daha önemli. Makine eğer başına bir iş gelmezse çok uzun süre çalışıyor, kapsülleri ise sürekli almak zorundasınız. Bir de, eğer Cafissimo alırsanız Classic almayın, süt köpürtücü hiçbir işe yaramıyor, tamamen gereksiz bir eklenti. Kullanımı pratik değil, ilk aldığımda birkaç kez denedim, sonra dokunmadım. O ekstrası var diye boşuna para vermeyin yani, daha ufak ve ucuz modelleri alın geçin.

  • Hasan Alp İNAN @hainan

   Kapsülleri çoğunlukla İnternet sitesinden alıyorum. Temin daha kolay oluyor. Bugüne kadar mağazadan alma sayım bir elin parmaklarını geçmez. Süt köpürtü ile olan görüşüne katılıyorum. Bende ilk başlarda çok kullandım sonra bıraktım. Ama bunda en büyük etken kahvenin tadını sade olarak daha iyi alıyor olmam nedeniyle süt kullanmayı bırakmam.

  • Can @canberke

   Evime yürüyerek 15 dakika mesafede Tchibo var ve ben de toptan alma taraftarıyım. Aslında öyle aman çeşit olsun deneyeyim diyen biri pek değilimdir. Beni biraz da gerek şey makinede sıkıntı çıkması konusunda tchibonun desteği nasıl olur. Daha önce kullanılmış ürün satıp iade kabul etmemişlerdi 🙂

 • onimarsynn @onimarsynn

  Şu an evde Nespresso'da var, tam otomatik kahve makinesi de var, kombi kahve makinesi de var. Kapsüllü makine önerir misin dersen, çok pratik bir alete ihtiyaç varsa sadece pratik ve hızlı kahve yapabildiği için öneririm onun dışında kesinlikle önermem. Kapsüllü makineler fiyat olarak nispeten ucuz duruyor ama kapsül maliyetiyle birkaç yıl içinde sağlam bir tam otomatik makine parası harcanıyor, kendim harcadım oradan biliyorum. Pratiklik olarak harika ona diyeceğim hiçbir şey yok, zaten ben de sırf pratikliği nedeniyle çalışma odam için Nespresso tercih ettim. İncelemesini de yazmıştım linkini bırakıyorum. Eğer bütçe sorunu yoksa ve bahsettiğim seviyede hızlı ve pratik kahve yapmaya ihtiyacınız yoksa ben kapsüllü makinelere pek bakmayın derim.

  Bu arada Nespresso'nun 10lu kapsül paketi fiyatı an itibariyle 90 lira seviyelerinde, onu da eklemiş olayım.

  https://teknoseyir.com/inceleme/nespresso-d40-inissia-kapsullu-kahve-makinesi

Özel hastanede kulak temizliği ücreti ne kadar oldu biliyor musunuz? Bir de kbb randevusu almadan yapıyorlar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap