BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Avcılar, İstanbul 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

It Took 53 Years for AMD to Beat Intel. Here's Why. | WSJ

Intel has ruled the market for central processing units since the 1980s. But rival AMD overtook Intel in market value last year, thanks in part to an expensi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erhan M. @erhanm

  Hiç olmadığı kadar AMD laptop var piyasada. Çok güzel bir şey bu. AMD Ryzen çıkışı sayesinde en üst seviye işlemcilerde bile 4 çekirdek çıkmazından kurtulduk. Intel'e kalsa şu an i9 işlemciler 8 çekirdekliydi.

  Teşekkürler AMD Teşekkürler Lisa abla.

  • Alpi Ironside @alpi350

   İntel senelerce çok salmıştı kendini. Core Duo ve Quad serisinden başlayarak 4. Nesil i serilerine kadar iyi geldiler. Her zaman AMD'nin önündeydi.

   Bence yanlışı Skylake platformunda yaptı. Yeni DDR4 platformu ile işlemcilerde de değişikliğe gitmeleri gerekiyordu. 8. nesildeki hareketi 6. nesilde yapacaktı. Haswell işlemcilerle arasında hiç bir fark yoktu. Yine aynı yapının cilalanmışını koydular. 2010'dan 2016'ya kadar suyunu sıktılar adeta.

   8. nesilde de gördük aslında. İntel çok çekirdekli işlemci yapısına ne kadar uzak kaldığını. Bu serideki tüm işlemcilerde base clock çok düşüktü.

  • Rasko @rasko

   Rekabet tüketiciye yarar. AMD'yi severim ama tekelleşirse o da benzer saçmalıklara girecektir. En güzeli yakın mesafede rekabet, yesinler birbirini 😀

  • Erhan M. @erhanm

   @rasko şu an aralarında mesafe yok. En güze zamanlar...

 • 1024x768 @sen-gilgames-misen

  Athlon 64 zamanında inteli geçmemişlermiydi yav. herkes deli gibi Athlon XP 2600+ mı ne istiyodu öyle bişeyler