Epic'ten parasıyla oyun alınmaz adamların bedava verdiği oyunlar bile açılmıyor. Şikayet edince oyunun üreticisine yolluyor. Kardeşim oyun yeni çıkmış değil ki çalışan oyun bu adamların ne kabahati var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazı şeyleri siyasi ayağı olduğu için söyleyemiyorum, yalan yok uyuz oluyorum =) Yani mesela buralarda çok güzel şeyler yapılıyor ama işin bir siyasi ayağı olduğu için söyleyemiyorum. Oysa ki siyasetle de alakası yok.

Ancak ülkeyi 2 guruba ayırıp birini birine düşman ettikleri için bazı şeyleri söylerken 50 kere düşünmek gerekiyor. Olanda benim gibi apolitik daha doğrusu politik olacak bir oluşum bulamamışlara oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Recai @recai

  ya taraf olursun ya da...
  dur dur buda siyasi... 🙂

  • Martin @martin

   Suçu bi tarafa yıkmak ta siyasi oluyor. Arkadaş tam da bunlardan yakınmış. Şu an muhalefetin takındığı dil daha ayrıştırıcı olabilir diyecektim... yok... sanırım al birini vur ötekine...

 • lterlemez @lterlemez

  Siyasetin bulaşmadığı yer yok iken siyaseti tartışamamak gibi saçmalık var ülkemizde...

  • Doğuş @dogus

   ya benim ki siyasette değil bizim burada korona öncesi ve sonrası yapılan organizasyonlar ve virüs sonrası kurulan ağdan bahsedeceğim. Tamamen gönüllü ama bir partinin gönüllüleri =)

  • Orcun @orcun

   Çünkü tartışmayı bilmiyoruz. Tartışmak demek cahiller için kavga etmek demek, bu böyle uygulandığı için zaten sorun oluyor. Birtane adam bu normalde bakkal dahi işletemeyecek statüde ve bilgide cahilin önde gideni birisi, ama işte adam doktorculuk oynuyor, televizyonlarda çıkıyor alanında uzmanlarla sidik yarışı yapıyor, ya senin işin ne bilader ? uzman mısın ? değilsen bas git diyende yok. Doktor bile olsa uzmanlığı yoksa o konu hakkında yorum yapamaz. Ama çıkıyor birisi prof zıttırı bıt ötüyor, kemik iliğini emcükleyin böyle eme eme çocuklarınıza emcüklettirin valla bize korono morona bulaşmaz vs. diyor. Bilim hakkında ahkam kesiyor, hayatında ne yaptın bilim için ? bir ünvanın birşeyin var mı ? o da yok palavradan prof olmuş öğrencisinin şeylerini çalıp çalıp o makama yükselmiş ama zır cahil. Ama işte fikri var bağırıyor çağırıyor vs. Her konuda bir fikri var hayır bilmiyorsun cahilsin ama işte cahil adı üstünde bilmediğini de bilmiyor. Mesela ben yazılım hakkında bilgim yok, ona göre etiketleyen nadir var ama ben çıkıp şimdi python kullanın bilader c ne ya çocuk musunuz oğlum siz c bok gibi java şöyle böyle diyor muyum ? ama işte araya girip milleti galeyana getirebilirim değil mi ? ama yapmıyorum çünkü bilmiyorum. Problemin kaynağı da bu zaten bunu yaparsam ortalık karışacak laf dalaşına dönecek vs. vs. vs.

  • lterlemez @lterlemez

   @orcun; Ama dışlamasını da bilmiyoruz. Bilmediğimiz için "silmek" çözümüne başvuruyoruz zaten.

 • burner @burner

  Muhalefet yapanlar çok garip yapıyor. İyi yapılana da kötü diyor. İktidar da muhalefetin iyi yöndeki önerilerini ve uyarılarını dinlemiyor. Corona var. Bir olmak gerek. Ama, bunu bile beceremiyoruz.

  Bizi resmen ayrıştırdılar. Muhalefet de iktidar da çöplük gibi. İkisinin de değeri yok.

Bende bir Lumix GF2 var bunun görüntüsünü bilgisayara aktarmayı denedim ama internette de bir şey göremedim. Bu mümkün olmayan bir durum mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jubei @jubei

  Neler yaptınız ve olmadı? 🤔

  • Doğuş @dogus

   elimdeki kablolardan sadece usb yoluyla bağlama imkanım var, o şekilde bağlayarak anladığımca yabancı kaynakları kurcaladım ama panasonic için hiçbir bilgi yok. Panasonic için nedense kaynak bulmak zor oluyor.

   Makineden ayarları kurcaladım bu duruma özel hiçbir şey yok. Bilgisayar makinede sadece dosyaları görüyor. OSB'den baktım kaynak olarak görürmü diye o da olmadı, mesela playstation 3 kamerasnı hemen algılıyor oysa.

Hadi size dün başımdan geçenleri anlatayım.

Sabah her zaman ki gibi uyandım, baktım yağmur çok az yağıyor, işi gücü engellemez. Bahçede boydan kesmem gereken çamlar falan vardı giriştim bahçe işlerine. Zaten neredeyse rutin hayatım bu. Sonra ufak bir güneş açtı. Baktım bir anne kız yürüyüşte, sonra aradan 10 dakika geçti geçmedi bir çift, aradan bir süre geçti 10-15 kişi bizim arsanın etrafında yürüyor. Bizim arsada mesire alanı vasfında yani normalde de hava güzelse falan piknikçi dolar, hatta yazın güzel düğün falan yapılıyor. Sonradan köyden abiler geldi çamları kesmek için motorlu testere istemiştim ondan öğrendim şehirler arasını kapatınca kaçan buraya kaçmış sırf benim ev değil etrafta bir sürü yürüyüş yapan insan, gezen, tozan falan varmış.

İlk zamanlar kızıyordum artık sallamıyorum çünkü şu şartlarda yürüyüş yapacak, gezecek zihniyette adam bence ölse de sorun yok, sonuçta süper kahraman değilim kendi ölmek isteyen serbest.

Haa bu arada şikayet ediyorum hemde direk merciine yani araya operatör bile almıyorum ama onlarda çaresizler. Bakmayın 1-2 video var diye normalde zaten gezen adam geri zekalı düşünsene buna ceza mı yazarsın evine mi git dersin neye yarar?

Güzel günler göreceğiz güneşli günler desem bence herkes bir güler artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Paheli @paheli

  Arazinin etrafı çevrili mi?

  • Doğuş @dogus

   Kısmi olarak, mesire alanı vasfı olan kısmında kapılar vardı ama dün zincirle çevirdim, güvenlik şeridinden de çektim. Ancaaak orada şöyle bir sorun var daha önce de arsaya araba girmesin diye yere 3 demir kazık yapmıştık kilitli falan heralde 2 hafta falan dayandı önce çatır çatır söktüler sonrada çalındı.

 • tozluraflar @tozluraflar

  Ben empati kuruyorum. İnsanlar bunalıyor. Gerçekten psikolojik rahatsızlığı olmayan bilemez. Adamın kapalı yerde kalamama durumu vardır, sürekli evde durmaktan rahatsız olabilir. Her zaman keyfi olmayabilir bu durumlar. Bunun yaşla ilgisi yok. Yaşlılarda daha çok olabilir tabii. Kırsal alanda yürüyüş yapana çok kızamam.

  Ben klostrofobi rahatsızlığı çeken biri olarak onları anlıyorum. Çürük elmalar her zaman olur tabii ki.

  • Doğuş @dogus

   İstanbul'da veya büyük şehirde olsa sizin dediğinize bende katılıyorum. Çocuğunu yanına alarak değil ama gerçekten sosyal mesafeyi koruyarak evinin çevresinde ufak bir yürüyüş "gerçekten" gerekirse anlayabilirim. Ama bulunduğum yere evinizden çıkıp gelemezsiniz hadi geldiniz benim canım can değil mi? Kalkıp başka şehirden başka ilden ilçeden buraya gelmek insanlık değildir.

   Düşünsenize ben hastalığı taşıyan biriyim ve kalktım sizin sevin etrafında dönmeye başladım sizde giriş katta oturuyorsunuz ve beni görüyorsunuz. Tedirgin olmaz mısınız? Yada içinizden "neden?" diye sormaz mısınız?

   Kaldı ki herkes biliyor insanlar dışarıda durduğu sürece yayılma devam edecek. Zaten bir kesim çalışmak zorunda, daha fazla insanların hayatını zorlaştırmanın anlamı yok.

   Ayrıca balkonsuz, bahçesiz evleri insanlar tercih etti. Yada mis gibi hayatların yaşandığı köyleri terk edim şehirlere insanlar kaçtı, şimdi binlerce lira kira verdikleri evlerinde mutlu olamıyorlarsa tam zamanı kendilerine "neden?" diye sormak için.

  • Nostromo @nostromo

   @dogus Yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum. Keşke polisi arasaydınız.

  • Doğuş @dogus

   @nostromo zabıtaya haber veriyorum orada tanıdık var =) küçük yerin avantajı ama müdahale edilemiyorum yani bir birim kurup onları kovalamak gerek ihbar üstüne zor oluyor. Birde hadi yakaladın aa pardon bilmiyordum falan diyerek kaçıyorlar.

  • Nostromo @nostromo

   @dogus Siz müdahale etmeyin laftan anlamazlar. Sabah akşam tv de, gazetede vs her yerde dışarı çıkmayın deniliyor, laftan anlasalar dışarıda olmazlardı zaten. Kavga dövüşte nafile, en mantıklısı polis zabıta neyse onları çağırmak.

Biri kalkıp dese ki Riot Games ürününü merak edeceksin, gülerdim. Valorant güzel duruyor ama sorun şu ki lol oynayan iq seviyesi 1 ile 3 arasında olan tayfa oraya da doluşursa sıkıntı.

Keza lol güzel oyun olabilir 3-4 kere şans vereyim dedim oyunda ilk görev ana bacı küfür etmek olduğunu hatırlayınca çıkıyorum. CS 'den sıkılmıyorum ama alternatif olarak Valorant güzel gider inşallah.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15
 • Orcun @orcun

  Sarmadı. Zaten online fps genelde sarmıyor. TF2 gibi geniş çaplı olmadıktan sonra 5vs5 bana göre değil + o grafikle de cs gibi oynanış olayını yadırgadım. Overwatch o konuda mesela daha iyi ama tabi popülaritesi düşmüştür artık.

 • TeknoStil @teknostil

  CS:GO'ya devam.
  Karakterlerin kendine has yetenekleri ve csgo mantığında olmayan silah skin pazarı nedeniyle sarmadı. Muhtemelen oyun sonunda eşya da düşmez.
  Zaten grafikler de animasyon tarzında yapılmış.
  Bir süre sonra pay to win olur gibime de geliyor.
  Ha, Gaben bu oyundan dolayı tedirgin olup CSGO'da iyileştirmelere giderse bize de yarar.
  WarOwl, Anomaly ve Houngoungagne videolarından edindiğim izlenim budur.
  Kötü demiyorum ama o kadar da sarmadı beni.

 • AuronSanchez @auronsanchez

  Uzun süre lol oynarsanız, iyi oynamaya başladığınızda neden insanların küfür ettiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Aşırı kötü oyuncular var, derecelide ilerlemek ya da geriye düşmek tek maça kaldığında bunlardan biriyle karşılaşınca insanı zıvanadan çıkarıyorlar. 0-10 gidiyor adam, ben bilerek ölsem o kadar ölemem ama adam başarıyor 😂

 • cestlavie @cestlavie

  awp'ye operator ismini vermişler, operator kısaltması da awperator gibi awp diye okunuyor 😀

Superbox 'a muhtaç olmak kadar kötü bir şey yok. Ayda 1-2 gün düzgün internet olursa ne ala.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 19

Şu hengamede önce televizyon bozuldu, dedim salla zaten kullanmıyorum. Dünde telefonun ekranı kırdım 🙁 Bugün haftalık alışverişe çıkacağım umarım ucuza yaptırabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Normalde çok küfür ve ahlaki değerlere dem vurmadıkça kimseyi engellemiyorum.

Ancak fikrinizi almak istiyorum troller öyle veya böyle bilgi alma hakkımıza müdahale etmiş oluyor mu? Yani gır gır yapmakla özellikle soru soran ve çözüm arayan kişilere saçma sapan cevaplar yazanları engellemeli miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Troll kendini belli eder, ister engelle ister engelleme. Engellenmesi gereken kişiler, yanlış yönlendirenler. Ciddi ciddi sana cevap verir. Sen ona güvenip alman gereken ürünü alırsın. İşin sonu kötü sonuçlanır. Bunların alayını engellemek lazım.

  • Doğuş @dogus

   troll işi eğlenceden çıktı dediğin gibi biraz ayıp olmaya başladı bir de kalitesiz insanlar demiyorum ama bazı şeylerin ortamı farklıdır.

  • Serhat Yücel @serhatyucel

   Buradan yola çıkarak, sdn ve donanımhaberi seri engelleyin bence 😀

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @serhatyucel Girmememye özen gösteriyorum. Adamı hasta ediyorlar.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @dogus 3600x serisi ısınmıyor yeaaa diyen bir tayfa var. Bunlar ciddi ciddi yazıyorlar. Özellikle malüm sitede çoklar. Adam undervolt yapmış, elle oc yapmış, ince bios ayarı yapmış. Isınmıyor, ısınıyor diyenlere kulak asma diyor. En komik tarafıda, işlemciyi hiç kullanmamış adam bile gelip sana ısınmıyor, sende hata vardır diyor. Bu adamları engellemekte yetmiyor, tartışmaya giriyorsun. 1-2 sayfa sonra ya sana engel atıyor, ya da hakaret etmeye başlıyor. Ben bu adamı ne yapayım. Bana ürünü aldırırken iyi, sorunlar ile boğuşurken adam ortada yok. Ancak internetten test sonucu atar 😀

 • Jay Freeman @cydia

  Burada güzel bir ortam bulabilmek için asgari 600 kişiyi engelledim trolün t si kalmadı 😄

 • ofis @ofis

  Bende engellememek için çok direndim. Baktım adam kendini kudret, kibir, her konuda bilir kişi ilan etmiş. Kısacası ayakken maskesi sayesinde baş ilan edilmiş. Haddi aşan ve insana yakışmayacak ithamları yapma yanlışına düşmüş bu saatten sonrada zerre iyiliğe kendini kapatmış olduğunu anlayınca ve o yoldakileri ruh sağlığım için engelliyorum artık.

 • rozabay @rozabay

  Engellemek çözüm değil. Daha çok kafayı kuma gömmek. En yakın arkadaşınla bile tartışırken mutlaka farklı düşünceniz olur. Her farklı düşüncesi olanı engellersek platformda tek başımıza yazar tek başımıza okuruz. Ayrıca engellediğin kişi dolmuşta yanına oturabilir ve git burdan ben seni engelledim diyemezsiniz. 🙂

  • Doğuş @dogus

   yalnız benim bahsettiğim farklı düşünce değil. Farklı düşünceli insanları severim, keza farklı düşünceler olmasa insanın öğrenmesi mümkün olamaz. Sonuçta aynı düşünce bana bir şey katmaz benim söz ettiğim troller ve terbiyesizler. Dolmuşta oturduğum insana mesela telefonumda şu sorun var nasıl çözerimde demem =) burada söylediğim adamda bana kendini tatmin etmek için saçma sapan bir cevap verirse engellemeye karar verdim.

  • rozabay @rozabay

   @dogus Argo, Küfürbaz ve Trolleri zaten yöneticiler hallediyor. Saçma cevap verene bende saçma cevap yazıyorum. Sonra o küfür edince banlanıyor zaten. 😀

  • Doğuş @dogus

   @rozabay işte ben o duruma giremiyorum belki yaşımdandır, çok böyle arkadaş ortamım olmadığı sürece geyik bile yapmam