Dün ekran kartım sizlere ömür. Ben başta oyunla ilgili sandım ama dün yaşanan elektrik kesintisi sandığım şey öyle değilmiş. Elektrikçi gelip şalterlerle oynamış. Üst üste açıp kapamış sanıyorum o sırada yanmış. Akşam gelecekler konuşmaya onlara sorunu söyleyip yeni kart isteyeceğim.

Bende GTX 680 vardı, bunun yerine muadili nvidia ne önerebilirim, sonuç olarak bu kart yok şuan piyasada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

ETS 2'ye bir şans vereyim dedim oyunu açtım güzel güzel oynuyordum. Baktım en üst ayarlarda bile 60fps alıyorum, başka ne var ne yok açtım. Güzel güzel oynarken ekranda bir git gel oldu oyun kapandı. Neyse bir daha denedim 2 dakika oynadım aynı şey oldu, bu sefer bilgisayar kitlendi.

Kapattım açtım, açtıktan kısa süre sonra yine takıldı. Kapatıp açtım bu sefer mavi ekran verdi.

Sonra hangi oyuna girsem 2 dakika sonra atıyor. Oyundan atınca oyunun olduğu ekran siyah beyaz oluyor, bazen direk donuyor.

Biraz araştırdım ETS sırasında verdiği hata "nvidia windows kernel mode driver version 451.67" şeklindeydi. Neyse bir şeyler buldum düzeldi gibi ama şuan sanki bilgisayar biraz zorlansa tekrar kitleniyor gibi.

Şimdi ben arızanın nerede olduğunu nasıl anlayacağım. Ekran kartı olsa geri kalan işlemlerde de sıkıntı olurdu diye düşündüm. Ram olsa zaten açılmaz çünkü tek slot 8gb ram var.

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 26
 • Uğurcna Snyaaa @ugurcansayan

  @dogus Bu oyun, ilk çalıştırmada güzellik ve başarım ölçeğinde en uygun grafik ayarını ayarlıyor diye kabul ediyorum. ETS2'nin config.cfg dosyasını silmenizi tavsiye ederim. Bu dosya, Belgeler/Euro Truck Simulator 2 klasöründe olmalı. Oyunu sonraki başlatışınızda donanımınıza ve sürücünüze uygun ayarlarla yeni bir config.cfg dosyasını oyun kendisi oluşturur.

 • Doğuş @dogus

  Burn in test diye bir program buldum ram'i test ettim sorun yok ekran kartı için 3d test yapınca bilgisayar gidiyor 🙁 kernel hatası veriyor.

 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Bluescreenviewer indirip çalıştırın. Mavi ekranın neden kaynaklandığını öğrenin. Orada sebep olan bileşenlerin adı yazar. Sürücü kaynaklıysa zaten orada görünecektir. Sistemde en son ne değişiklikler yaptığınızı düşünün. DDU ile mevcut sürümü tamamen silip bu sorunu yaşamadığınız bir sürümü deneyin. Ama eski bir sürücü güncel bir sistemle de uyumsuzluk oluşturabilir, tek taraflı bir durum değil. Onun için ne değiştiğini bilmeniz lazım belki farkında olmadan sistem güncellendi. Tekrar ediyorsa ve yine mavi ekranda sürücüyü işaret ediyorsa donanımsal bir sıkıntı olabilir. Ayrıca LatencyDPC ile de sürücü veya herhangi bir işlemin gecikme yaratıp yaratmadığını gözetleyebilirsiniz. Sürücüyle ilgili sorun varsa bunun sonucu olarak gecikmeler görülebiliyor bu da bir işaret olabilir. Son olarak tamamen elektriği kestikten sonra pci-e güç kablosunu kontrol edebilirsiniz. 1 aydır bende benzeri oluyor onu sildim yükledim bunu sildim yükledim derken fayda etmedi devamlı mavi ekran veriyor ya da sürücü çöküyor siyah beyaz ve düşük çözünürlüklü bir moda geçiyor. En son kabloları söküp yeniden taktım şimdi durumu izliyorum. Eğer devam ederse benim için yapacak pek bir şey kalmadı.

  • Doğuş @dogus

   Her zaman mavi ekran vermiyor genelde görüntü gidiyor ses gelmeye devam ediyor sonra komple kitleniyor veya yeniden başlıyordu. Bu sabah Windows’u açar açmaz gidince formata başladım.

 • Guapo @guapo

  Hocam ben o oyunu Promods harita + Project Next-gen + Reshade grafiklerle oynuyorum. Üstüne trafikteki araçları lısanslayan bir modta var. Trafik yoğun olunca çok nadir 50'lere düşüyor ama bir sorun yaşamadım.

Doğuş paylaştı.

İlgilisine , bugün bedava
https://apps.apple.com/us/app/id924438909

‎ProShot

‎"The screen layouts are excellent. DSLRs could learn a thing or two from the design of ProShot" -Engadget "World-class photography app" -iMore "if you can name it, chances are ProShot has it"...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kafanız çalışıyor ama bedeniniz ona yetişemiyorsa insan yaşlandım diyor. Aslında yaşlı değilim, 34 yaşındayım, benden genç arkadaşlara tavsiyemdir, vücudunuzu diri tutun.

Spor yapın demiyorum, hatta aksine düzenli spor kurbanı biriyim. Vücudunuzu dinleyin ve dik durun. Hayat tarzınızı düzenleyin ki spora ihtiyacınız olmasın.

Keza şuan kafam çalışıyor, fikir çok, hayatı kovalayabilirim ama bedenim müsaade etmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Geçen sene işi bırakıp köye döndükten sonra birikmiş para yevmiyeli işler falan derken en azından geçinip gidiyordum.

Bu pandemi eldekini bitirdiği gibi, sonrasında da işleri sekteye uğrattı. Allah'tan vakti zamanında aldığım elektronik eşyalar çok değer kaybetmedi ,onları elden çıkarttım falan dayandım.

Ancak 1-2 aya para biter derken bir abimiz, burada turistin geldiği bir sokakta belediyenin dükkanlarından birini aldı ve bana teklif etti sen kur işi, yarı yarıya yapalım dedi.

Neyse ne yapsak ne etsek derken, tshirt, bardak falan basmak için makine aldım, kendim tasarımlar hazırladım falan, bir yandan para buldukça dükkanın içine masa falan yaptım kendim. Dükkanı kurdum, ertesi gün açacağım. Pat abiye bir telefon belediyeden orada o işi yapamazsınız!!!

Bu sokağın yönetimini vermişler 2 tane çocuğun eline, bunlar kafasına göre at koşturuyor. Ben normalde eski ben olsam o dükkanı açar her türlü hır gür çıkartır cezamıda çekerdim. Ancak ailecek vukaattan uzak durma kararı aldığımız için ne yapsak ne etsek derken zaten abimiz belediyeye resti çekti, ki buralarda hatrı sayılır biridir. Bir anda sokağa ve oradakilere düşman olduk. Tabii milletin tuzu kuru. Ben elimde makinelerle kaldım.

Velhasıl kelam hayat bilgisayar oyunu değil, kapatıp gidemiyorsun, ancak sıkmaya başladı. Yine şükürler olsun aç açıkta değilim en azında 2 ay daha ama insanın hayata karşı hevesi kırıldımı çok zor toplanıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 22

Pandemi sürecinde deliye vurmuştum para bitiyordu, ekonomi zaten belli, kafamda çadırı alıp ormanda yaşamak vardı, ki 2-3 ay daha sürse mecbur kalacaktım.

Ama hayat ilginç son 2-3 haftada kapı kapıyı açtı hayırlı şeyler oluyor gibi gibi. Bakalım eskisi gibi güzel günler görecek miyim diye düşünür oldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Playstation Türkiye sayfasına bir tek ben mi giremiyorum sabahtan beri?

http://store.playstation.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Doğuş paylaştı.

Şu videoyu izleyince drone ile hangi kamera kullanıldı diye merak ettim. Şu kameraymış:
DJI Zenmuse x7
6K: 6016×3200, 23.976p, 14-bit RAW video çekiyormuş.
Cihazda 24 megapiksel APS-C 14 stop dinamik aralığa sahip sensör var.
Nasıl bi cihazmış bu yaa, ilk defa duydum.
Tüm özellikleri şurada:
https://www.dji.com/zenmuse-x7/info#specs

75 000 h.p. The Biggest Nuclear Icebreaker \\ 75 000 л.с. Атомный Ледокол Ямал

Please, subscribe to our channel: https://www.youtube.com/c/timelabpro?sub_confirmation=1 info@timelab.pro - collaboration with Timelab Shot on DJI Inspire 2...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar şehir dışına çıktım, dizüstünü sattığım için tablete kaldım. Not alıp onları yazıya dökmem gerek, sanal klavye ile bir yere kadar.

200tl civarı iPad klavyesi baktım ama düzgün bir şey bulamadım olanda sanki USB dönüştürücü ile bağlanıyor, kimse adam akıllı bilgi yazmamış. Kullanan tavsiyesi olan var mı? Tercihim mağazadan almak, evde olmadığım için Kargo sıkıntı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elektrik/elektronik konusunda cahil biriyim, böyle bir şeye ilk defa denk geldim, hoşuma gitti.

Berecebilsem, bahçeye kurduğum havuzun içinde koyduğum tabela ledlerine böyle bir şey yapmak isterdim.

https://www.youtube.com/watch?v=ynTjKKDf90o

CD ve LED ile GÜNEŞ PANELİ YAPIMI - SOLAR PANEL YAPIMI

CD ve LED ile GÜNEŞ PAMALİ YAPIMI - SOLAR PANEL YAPIMI Merhaba arkadaşlar ; Harika bir projeyle karşınızdayım . Bu defa sizlere CD be LED kullanarak güneş pa...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mlih @melih-atmaca

  Hocam akım değeri düşük olur Atılan taş ürküttüğü kurbağaya değmez muhtemelen Hazır küçük panellerden almak daha mantıklı Bende 35w (Camlı ve alüminyum çerçeveli) ve 2w (Mini) panel var DIY projeme göre kullanıyorum

 • suicide @suicide

  eğlencesine yapılırda kullanılırlığı yok. mühim olan voltaj değil güç, işe yarar bir güç üretemez bu sistem.

 • mrx TA3AJZ @mrx

  cdnin burada bir vasfı yok, ledler, güneş panelleri, diyotlar aslında temelde aynı şey, herhangi bir cam paket diyot üzerine ışık düşürürseniz bir gerilim oluştuğunu görürsünüz bacaklar arasında, fakat diyotlar ve LEDler (ki açılımı Light Emitting Diode) bu iş için tasarlanmadığından oldukça verimsiz bir kullanım olur bu 🙂