Playstation'dan sonra modlarla oynamak için indirimde gta 5 almıştım 1-2 saat oynadım sonra araya zaman girdi. Tekrar bakayım dedim oyun yükleme ekranında takılıyor. İnsan bazen gerçekten orijinal oyun aldığına pişman oluyor.

Bir kaç şey denedim ama olmadı. Sinirimi bozdu yok yere.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Öğrenmeyi çok seven biri olarak son 2-3 senedir moralimi çok bozan bir şey var ki, artık çok zorlanıyorum. Eskiden gördüğümü, duyduğumu, okuduğumu unutmazdım. Öğrenmek basit bir eylemdi benim için ama artık çok çok zorlanıyorum. Okuduklarım aklımdan uçup gidiyor, bazen izlediğim şeyi arkama döndüğümde unutuyorum.

Daha da kötüsü hayatta her şeyi bırakıp köye yerleştim ki kafam rahat olsun yeni şeyler öğrenerek hayatıma yön vermek istedim ama şuan için tam anlamı ile dibe doğru gidiyorum.

Daha 33 yaşındayım ama kendimi bunamış gibi hissediyorum. Hiçbir şey yapasım yok. Kaldı ki fiziki olarak bile toparlayamıyorum kendimi. Biriktirdiğim parayla bir süre idare ederim diyordum ki sağlık sorunları falan derken o da gitti.

Eksiksiz hayatımda ne zaman radikal bir karar alsam bir değişikliğe gitsem, konfor alanımdan çıkayım desem işler kötüye gidiyor.

Bunları niye burada yazıyorum onuda bilmiyorum ama yazıyorum işte kusuruma bakmayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 25
 • KalemTraş @zmuratk

  B12 eksikliği maalesef kalitesiz beslenmeden dolayı fazlasıyla olabilmektedir. B12'inizi kontrol ettirmenizi düşünüyorum.

 • lterlemez @lterlemez

  İmkan dahilinde uygulamalarını yaparak, öğrenemeye çalışın. Yaşla da alakalı bir durum, diğer önerilenler dışında.

 • Joe @joe

  Spor yap, uyku düzenin iyi değilse onu oturt. Beslenme de çok önemli

 • Yiğit @yigit1

  Aynı soruna çok genç bir insan olarak bende tutuldum. Bunun çözümünü yani eski halimize dönmenin yolunu tam olarak bilmiyorum ama bu sorunu yavaşlatmanın güzel bir yolunu biliyorum. Belki siz yapmıyorsunuzdur veya farkında değilsinizdir ama kendinizi rahat bırakın. Yani kendinizi sorgulamayi azaltin ve kendinizi, eski halinizle, karşılaştırmayı bırakın. Bizim toplum ne yazik ki böyle; sürekli karşılaştırma üzerine, sidik yarıştırma üzerine kurulu oldugu için bunlari yapmasaniz bile etkileniyorsunuz. Insan değişen bir varlik, en iyi olduğumuz yönlerimiz bile değişiyor ve algıda seçicilik midir bilmiyorum, genelde hep iyi olduğumuz şeyler kötüye doğru gidiyor. Kendimi daha iyiye ulaştırmaya çalışırken bu sefer eski halime dönmek için caba harcıyorum. Bu sefer de bu çok moral bozuyor, motivasyonu kırıyor. Zaten sende var olan bir şeyi geri kazanmaya çalışmak cok can sıkıyor. Eğer anlattıklarından yaptığım çıkarım, yaşadıklarınıza yaklaştıysa bile, sanırım çözümü durumu kabullenmek. Yani en azından bir uzmanla uzun uzun konustugumda bana söylediği sey buydu. Umarim çözülür.

  • Doğuş @dogus

   düşünmediğim bir bakış açısı aslında ama şöylede bir durum var belli bir yaşa gelince insanların sizden beklentileri oluyor. Durum "ya ben yoruldum biraz dinleneceğim" dediğinizde herkese meğer siz bakıyormuşsunuz gibi bir ortam oluşuyor. Bu sebeple kendimi kurtarmak demek başkaları için boş iş maalesef.

  • Yiğit @yigit1

   @dogus Ama abi kendini kurtarmadan başkalarını(aileni, dostlarini vs vs) nasil kurtaracaksın ki? Yani sen daha iyi bir durumda olman lazim ki diğerlerini kurtarabilesin. Anladigim kadarıyla anlattığında, en önemli nokta onlara hissettirmeden kendini bu durumdan çekip cikarmak gibi gözüküyor abi. Yani bir de şunu unutmamak lazim; kendini bu durumdan çekip çıkarmak koye yerleşip sürekli kendini sorgulamak olmamali abi. Bir seylerle en azindan azicik da oyalayan bir seylerle ugrasmak gerek. Tamamiyle bos kalan bir beyin, zeka anca kendini yer bitirir abi. Demem o ki; gözlemlerim bu yönde. Kesin yargilarla anlattım, direkt çözümmüş gibi. Telefondan yazdigim icin baya zorlaniyorum. Kusuruma bakma abi bu yüzden.

  • Doğuş @dogus

   @yigit1 köye ailemin yanına kaçtım daha doğrusu onlarla beraber köye kaçtık. Burada çalışıyorum boş durmam mümkün değil ama gel gör ki kafamı dinlemek istediğimde, kendime gelmek istediğimde çok değil 2 gün sonra suratlar asılıyor. Kalk bir şeyler yap moduna giriyor herkes. Ki ben 17-18 yaşından beri ailemden para almamış biriyim. Kendimi bildim bileli çalışırım.

  • Yiğit @yigit1

   @dogus Yanlış anlama abi, şu an benim yorum yapmam ne kadar doğru ama burada çok az bir seçenek var sanırım. Ya görmezden gelmek gerek ya da biraz tepki koymak gerek ya da tekrardan geri dönmek sanırım. Yıllardır alışılagelen özelliğinden olsa gerek.

  • Doğuş @dogus

   @yigit1 sonunda öyle olacak galiba

  • Yiğit @yigit1

   @dogus Umarım aklındaki sorunlar çözülür de sen de rahata erersin abi 😊 Yine de bir uzmana danış istersen. Onunla daha detaylı sorunları incelersin ve ona göre çözüm bulursun.

God of war oynuyor. Oyun bitecek, bulduğum geçitler dahil hep kilitli. Bende mi bir terslik var?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şimdi fark ettim adam maçı steam'ın canlı yayın uygulaması üzerinden paylaşıyor 😀 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 20

Sanki hafiften bir oscar kokusu var. Hangi dalda olur bilemem ama içimden öyle geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=WVC1KC4Lauc

JOKER- Türkçe Altyazılı Son Fragman

Yeni fragman. #Joker yakında sinemalarda. Başrolde Oscar adayı Joaquin Phoenix ve Oscar Ödüllü Robert De Niro’nun bulunduğu ‘Joker’ Warner Bros. Pictures ile...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar genel olarak sitede çok sayıda insanın DIY diye tabir edilen kendin yap videolarını sevdiğini biliyorum. Ben genel olarak bilgisayar başında olduğum sürede kenarda sürekli bu tarz videolar açık oluyor. Bugünde bir kanala denk geldim. Sizlerde bildiğiniz özellikle Türkçe kanalları yazarsanız eksiklerimizi tamamlamış oluruz =)

Hatta aramızda bu konuya youtube kanalı olanlarda var galiba onlarda yazarsa çok güzel olur.

#DIY
#KendinYap
#doityourself

https://www.youtube.com/channel/UCgjJGE17yfovAvWUzEJFENA/videos

KendinYap

Kanalımın amacı (DIY) kendimizin yapabileceği basit pratik icatlar, hobi ürünleri, rc araçlar, hobi elektroniği, Arduino projeleri ve eğitimleri ile hayatımı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazen bir sırt çantası yapıp dağda yaşamaya gitmek istiyorum. Hatta bu konuda çok fazla düşünüyorum ama nedense şu yemek olayı beni çok bozuyor. Sıcağı, soğuğu, barınağı falan değil ama yemek işi büyük sıkıntı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

FM 2019'u yüklediğim günden beri tek bir kariyerde ilerliyordum. Yavaş yavaş, sindire sindire her şeye dikkat ederek 2025 senesine kadar gelmiştim. Galatasaray'ın borçları sıfırlanmış, avrupada bilinirliği çok çok artmıştı. Transfer bütçeleri çok güzel rakamlara gelmişti. Falan derken bugün bir, her gün olduğu gibi açayım dedim bir baktım sene 2019 🙁 gitti bütün save. Oyundan soğudum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

PC'de Witcher 3'ü bir türlü oynayamadım. Oyunu 2 gün bıraksam kontroller karışıyordu. Baktım ps4'de ucuzlamış. Ya alayım dedim Türkçe dil seçeneği yok 😐

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 26