Bir grup var youtuber düşmanı. Aklı havsalam almıyor. Düşünüyorum tek yorabildiğim şey kıskançlık oluyor. Tabii konunun uzmanı bir psikolog daha doğru yorum yapacaktır, benim ki sadece yorum.

Şimdide televizyon ünlüleri Reynmen 'in yeni şarkısına sallamaya başlamış. Kardeşim adam 2 şarkı yaptı ikiside tarzı sevenine çok güzel. Sen rap -ki bence rap değil- beğenmiyorsun diye veya adamı çekemiyorsun diye niye sallıyorsun ki.

Sadece Reynmen için değil, kitlesi 9-13 yaş olan adamın videosunu izliyor, saçmalıyor diye yorum yapıyor =) kardeşim izleme.

Mesela son 1 aydır şehir hayatından koparak bir köye yerleştim burada 15-22 yaş arası çocuklarla sohbet-muhabbet ediyoruz. Onlara TeknoSeyir izletsem beni ayıplarlar. İzlediğimi söyleyemem o derece. Ha gel gör ki burada hepsi iş biliyor. Çocuk 17 yaşında abi sende para vardır malzeme alalımda sana bir atv yapalım. İstersen senin bisiklete motor bağlayayım. Yok işte sana bi kulübe yaparım içini atölye yaparsın diyor.

İnsanlar kendine hitap etmeyen şeyleri aşağılayarak bence sadece ve sadece küçük düşüyor. Ha keza aksi ile hava atanda var. Hayatında kitap okumaz, araştırma yapmaz, bir proje fikri dahi yoktur ama Barış Özcan dinliyorum havasındadır. Tatile gider sırf fotoğraf çekecek diye 2'de hiç okumayacağı kitap atar çantaya.

Not: Bu aralar işsizim kordun benden =) Yazarımda yazarım, umarım kimseyi kırmam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat Duran @firat_duran

  TV dünyasında şöyle bir sıkıntı var. Adam 10-15 senedir TV ekranında şarkıcı oyuncu yada sanatçı. Birisi internetten unlendiginde adamlara dokunuyor. Çünkü 10 senelik adam eğitim almış bilmem ne yapmış seneleri feda etmiş buralara kadar gelmiş. Youtuber ise 1-2 senede popüler olmuş eğitim öğretim yok diye görülüyor. Bunun adı çekememezlik. Bunun adı kıskançlık başka birşey değil.

  YouTube da ne izlediğin seni ilgilendirir ama biz eleştiriyoruz yeni nesil bunla mı buyuycek salak bir nesil yetişiyor vs.

  Benim arkadaşlar var anime izliyorum oyun oynuyorum diye laf sokup dururlar şimdi 3 tanesi anime izliyor 😁

 • Recai @recai

  hayat ve sartlar degisiyor
  hemen hemen her alanda bu tezatliklari yasayacagiz
  bu arada tasindigin yerdeki genclerle bence ufak bir proje yap.
  eglenceli olur

  • Doğuş @dogus

   Burda Aykut diye bir çocuk var 18 yaşında çocuğun elinden gelmeyen yok. Ver baştan araba söksün taksın, motor yapsın, betonarme ev yapsın, hayvancılıktan anlıyor, müzik aleti çalıyor falan. Ona dedim istersen sana bir YouTube kanalı açalım ben yardımcı olurum dedim "abi benim öyle boş şeylerle kaybedecek vaktim yok" dedi utandım. Ama bende bir atölye kuracak bir çok alet edevat var. Konuştuk beraber atölye kuracak yavaş yavaş olsada. Sonra gelsin projeler.

  • Recai @recai

   @dogus utanacak birsey yok, hayata bakisi farkli
   atölye fikri guzelmis. gelisme olursa haber ver

  • Doğuş @dogus

   @recai Hemen olması zor gibi ama benimde Aykut'tan öğrenecek çok şeyim var. Video çekemem ama fotoğraflarla muhakkak paylaşırım.

 • Master @master

  Çünkü yutubırlar genellikle ipin ucunu kaçırıyor. %95 i boş beleş insanlar.

  • Doğuş @dogus

   İşi yapana değil izleyene bakın. Ekmek parası diye bir şey var. Televizyonun youtubedan yana kalır bir durumu yok. Unutmayın bu ülkede Mehmet Ali Erbil gibi bir adam var. Dışarıda tanısanız TV'deki ile alakası yok. Ama işi bu çıkıp zırvalıyor ve bununla para kazanıyor. Bu onu boş beleş yapmaz.

   Umutmamak gerek ki şuan bu platformda vakit harcamakta boş beleş insanın işi benim gibi.

  • Recai @recai

   @dogus her platform tam anlamiyla bos beles degil.
   tamam burda geyik dönuyor, youtube sacma sapan seyler cok var ama bir okadarda guzel icerikler var, bu platformda yardim edeni, bilgi paylasani cok var.
   vur dedik, öldurmeden gömdun!

 • HasanÖfke @simulasyon

  Kıskançlık denilmese de altta böyle bir duygu var daha doğrusu basit, yeteneksiz, sıradan belki de insanların çok abartılması, çok izlenmesi saçmalığına kimse anlam vermek istemiyor. Tabii bunu yukarıda dediğin gibi saçma bir şekilde yorumlanırsa zaten haksız duruma düşülüyor.

Elimde irili ufaklı bir sürü tablo var. Bunları tek bir duvara yerleştirmek istiyorum ama boşluk kalmasın veya az kalsın istiyorum.

Bunu hesaplayacak bir algoritma, yapay zeka falan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaşamak bir haksa yaşamamakta bir hak olmalı. Böyle yürümez bu iş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Arkadaşlar ailem böyle dağ evi bağ evi tarzı bir yere taşındı. Sonradan öğrendiler ki oraya internet bağlanmıyormuş. Bizimkilerde netflix ve youtube dışında bir şey izlemiyor dilyebilirim.

Bu vınn diye tabir edilen modemlere baktım ama sanki bu paketlerde sınırsız internet olmadığı gibi 5-10-20 gibi yok denilecek kotalar var. Önerisi olan var mı? Çözüm bulamazsam sıkıntı büyük.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 41
Doğuş paylaştı.

İKİNCİ EL KINDLE ÜZERİNE BAZI SORULAR 🤔

Belki gönderilerime denk geleniniz vardır, bir süredir Kindle Paperwhite 3 almak için araştırma içindeyim. Sıfırı komisyoncular yüzünden epey maliyetli geldiği için ben de ikinci ele yöneldim ve Kindle hakkında deneyimi olanlara sorularım var.

👉 İkinci elde neye dikkat etmeliyim?
👉 Çalıntı ise nereden kontrol ettirebilirim? Eğer öyleyse benim kullanımımı etkiler mi? Çünkü ben send to kindle özelliğini çok sevdiğim için tercih ediyorum.
👉 Pil durumu nasıl olmalı?
Ve sizin de satıcıya sormamı önerdiğiniz soruları yazarsanız sevinirim.

İyi bayramlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben her zaman söylüyorum bu tarz ürünler piyasada varlığını ispatlamak için 3-4 sene geçmeli bence ama kullanıp memnun kalanlar için şuan fiyat çok iyi geldi bana.

https://www.incehesap.com/james-donkey-jd960-ssd-disk-fiyati-41492/?gclid=EAIaIQobChMIyYrR4qPL4gIVBfp3Ch0Orge4EAEYASAFEgJFSvD_BwE

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Twitch kanalı önermem normalde ama kaliteli ve küfrün hiç olmadığı bir chat eşliğinde müzik ve muhabbet severseniz, tavsiye ederim. Özellikle sabah erken gelen yayınlar işe giderken izleyebilenlere iyi gelebilir.

Yayıncı hakkında hiçbir bilgim yok ama sadece küfür etmiyor olması bile artık yeterli benim için.

https://www.twitch.tv/tanburicemilbey

Twitch

Twitch is the world's leading video platform and community for gamers.
BeğenFavori PaylaşYorum yap