Çok anladığım bir kategori değil ama canlı yayın falan yapanlar için mevcut kurda ucuz bir set değil mi?

https://www.amazon.com.tr/dp/B095YV43WR

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hiç civilization oynamadım,ps4de 6 oyun indirimde.

Kafamda 2 soru var, strateji severim ama zorlanmaya gelmem ve ps4 sürümünde Türkçe var mı anlamadım yani bi yama var internette ama PS oyunlarına yama nasıl oluyor. 77tl alınır mı sizce?

https://store.playstation.com/tr-tr/product/EP1001-CUSA15381_00-CIV6BASE00000000

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fiyatı iyi mi? Yoksa bana mı öyle geldi? Bir kaç yerden baktım 500 ve üstü genelde.

https://www.trendyol.com/logitech/920-008808-advanced-wireless-combo-klavye-mouse-siyah-set-caps-lock-isikli-p-61606941

logitech 920-008808 Advanced Wireless Combo Klavye & Mouse Siyah Set Caps Lock...

logitech 920-008808 Advanced Wireless Combo Klavye & Mouse Siyah Set Caps Lock Işıklı yorumlarını inceleyin, Trendyol'a özel indirimli fiyata satın alın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Doğuş paylaştı.

Windows'da sık kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz araçlar nelerdir? Ne işe yaradığını da kısaca yazarsanız faydalı bir konu olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 32
 • xpow3r @xpow3r

  SageThumbs: imaj dosyaları arasında format değişimini yapıyor sağtık menusunde ekleniyor ve psd uzantılara ön izleme getiriyor.
  geek uninstaller: kalıntıları kaldırarak silme yapıyor
  sumatrapdf: pdf dosyaları için hafif görüntüleyici
  xdm: indirme yöneticisi
  intel remote keyboard, telefondan bilgisayarı kontrol ediyor, fare ve klavye oluyor telefon (bunu bulamayabilirsiniz intel desteklemiyor artık)
  potplayer: medya oynatıcı
  coretemp: cpu bilgilerini saatin yanına ekliyor
  net speed monitor: ağ kullanımını saatin yanına ekliyor

 • Serdar @serdaracikyol

  Twinkle Tray: Harici monitörün parlaklığını ayarlamak ve geceleri otomatik parlaklık kısmak için kullanıyorum.

  Geek Uninstaller: Programları bu araç ile kaldırıyorum. Kendi kaldırma işlemi bittikten sonra araya girip arkada kalan klasör ve regedit kalıntılarını gösteriyor ve tek tıklama ile siliyor. Bazen fire veriyor ama oldukça faydalı. Tek exe'lik bir program kurulum falan yapmadan kullanılabiliyor.

  Advanced IP Scanner: Ağımda bulunan cihazları listeliyor.

  Minitool Partition Wizard: Adı üstünde, disklerdeki partitionları düzenleme için kullanıyorum. Bazen usb bellekleri Windows kendisi formatlayamıyor onun için de işe yarıyor. Alternatif olarak Macrorit Partition Expert Free kullanılabilir.

  PUTTY: SSH ve Seri Port bağlantısı için kullanıyorum.

  TeraCopy: Bunu yeni kullanmaya başladım. Büyük dosyaları kopyalarken durdurma sonra devam etme gibi özellikleri varmış. Kurduğumdan beri pek büyük dosya taşıma ihtiyacım olmadığı için deneyemedim.

  Notepad++: Her türlü dosya düzenleme işimde kullanıyorum. Windows Not Defteri çok işlevsiz kalıyor.

 • kumbaraci @kumbaraci

  Auto Dark Mode: Ayarladığım saatlerde açık/karanlık temalar arası otomatik geçiş yapmamı sağlıyor.
  Net Speed Monitor: İnternet anlık kullanım değerlerini görmemi sağlıyor.
  Notebook FanControl(nbfc): Dizüstü bilgisayarda fan ayarı yapmamı sağlıyor.
  Okular: Doküman okuyucu/düzenleyici.
  QTranslate: Seçilebilir herhangi bir metni Türkçeye/İngilizceye çevirmemi sağlıyor.
  ScreentoGif: Video ve gif kaydetmemi sağlıyor.

 • deepL @deepl

  AutoHotkey
  İhtiyacım olan fonksiyonu kendim yazıyorum. Tüm windows'a, ayarlara, dosyalara hükmedebiliyorsun.

Yaklaşık 3-4 aydır kullandığım Redmi Note 10s, dolunca resimleri bilgisayara atayım dedim, hüsran. Gece, gündüz, açık hava falan ne ararsanız var, arada çok nadir iyi fotoğraf çıkıyor.

Gcam kurdum o aslında daha iyi geçiyor ama bir açılıyor, bir açılmıyor, açılsa uzun sürüyor falan, insanın hevesini kaçırıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yokluğumda aldığım elektronik cihazlar ve ufak ufak fikirlerim aşağıda yer alıyor. Merak ettiğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz.

Redmi Note10s:

Telefon öyle normal bir telefon ben iphone 6 plustan geçtim kesinlikle geçen onca seneye göre fotoğraf/video kalitesi beklediğimden çok daha kötü. Ekran kalitesi güzel, pil beni en yoğun günde bile rahaat rahat 1 gün idare etti hatta 2 biraz dikkat etsem 3 gün gider. Wifi sorunu var, bluetooth açıkken internet kağnı gibi. Bir sürü çözüm önermişler ama sene 2022, ipad air ve iphone 6'da hiç bluetooth kapatmadan yıllarca kullanmıştım, aynı modemde üstelik. Tabi tesellisi ben 2900tl'ye aldım şimdi 4'ü geçti.

LG LM6300PLA:

Hediye gelen ürünlerden, bu sebeple fiyattan bağımsız yorum yapacağım. 1080p benim işimi görüyor evde 4k görüntü sağlayacak, maalesef, hiçbir şey yok. Kumandası küçük ve tuşların hepsi aynı boyda olduğu için illa ki elinize alınca bir bakmak zorunda kalıyorsunuz. Uzuun yıllardır LG kullanıyordum ama bu yeni kumandayı sevmedim. Tv ortalama hızlarda, ben webos'u çok seviyorum, gerek lisanslı netflix gerekse geri kalan bütün platformları destekliyor. Sadece eksi olarak siyah ve tamamı plastik çerçeve biraz üzücü. Bundan önce ki LG tv'lerimde genelde metal veya metal görünümlüydü, bende öyle daha kaliteli duruyor.

JBL GO2:

Aslında anlatacak bir şey yok indirimden 260tl civarına aldım eşime hediye olarak, berrak temiz bir ses veriyor, ses seviyesi yeterli. Benim adıma hiçbir eksisi yok.

Vestel BM3111g:

En nihayetinde işini yapıyor, bu da hediye geldi. Makine bir garip sanki her an dökülecek gibi malzeme kalitesi çok düşük. Gri ve safi plastik, gerçek inoks falan değil bildiğiniz plastik. İlla ki merak ettiğiniz bir şey varsa bakabilirim.

Vestel cmi97202 wifi:

Bu da hediye geldi, bu bulaşık makinesine göre daha kaliteli bir malzeme hissiyatı var. Ama baktığınızda böyle dijital ekran varmış falan gibi geliyor ama sadece zamanı görebiliyorsunuz geri kalan tamamı analog. Ha bu benim için fark eder mi? Hayır tabi. Hatta makinede wifi özelliği varmış, normalde olsa kurcalardım ama çamaşırı makineye ben attıktan sonra wifi ne işe yarar çözemedim.

Elektronik olmayan şeyler içinde bir ara ufaktan bir yazı yazacağım. Merak ettiğiniz soruları alabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Günaydın Teknoseyir Ailem;

Uzun bir aradan sonra tekrar geri döndüm. Gitmeden önce bekar işsiz sayılabilecek bir bireyken bende nasıl oldu anlamadım ama şuan evli iş sahibi biri oldum 😀

Genel olarak geçen zamanda benim adıma her şey güzel giderken ülke adına nedense tek bir iyi şey göremedim ama gündemden inanılmaz uzak kaldım, zaten bahsetmiştim internet erişimim yoktu sadece mobil vardı ve mobili iletişim dışında kullanmayı fazla sevmiyorum. Tv zaten uzun yıllardır hayatımda yoktu ama böyle olması iyi oldu çünkü son 4-5 ay ki gündemle muhatap olsam herhalde evlenmezdim 😀

Bir süre sizi darlarım gibi çünkü resetlenmiş gibiyim bilgisayar başına geçince boş boş bakıyorum, oysa beni bıraksan 3 gün kalmadan uğraşacak bir şey bulurdum bilgisayar başında 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Son 6 ayda hayatım komple değişti , kendim bile şoktayım hala. 6 ay sonra internete tekrar kavuşacağım günü bekliyorum. Türknet için başvurdum bakalım kaç günde gelecekler.

İnternet gelsin bilgisayarı kurup kısa bir özet geçeceğim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar turknet kodu olan varsa alırım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8