Programcı arkadaşların mizahı neden zayıf ? 🙂 Yoksa genelleme mi oldu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 24

Neden Syntax error anlayamadım, if else ve boolean konularına baktım çözemedim 🙄

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun zamandır alıp da memnun olduğum tek cihaz.

Böyle kullanmıyorum tabiki ama gerekirse çalışıyor. Çok bi özelliği yok yine de yeterli.
TVnin arkasındaki usb bile yetiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Bi sorum var
Drone fotoğrafçılığı yapmak için ne lazım ? Var mı aranızda yapan yada ne kadar sürede öğrenirim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Harika bi yazı olmuş. Web tasarıma yeni başlayacaklara veya başlamış ama para kazanmak isteyenlere.

Web Development in 2020: What Coding Tools You Should Learn

Today one of my favorite teachers, Brad Traversy, published an overview of what he recommends you learn to become a web developer in 2020. Brad cuts through a lot of the hype you hear on social...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilmediğimden soruyorum iş ilanlarına neden ihtiyaçları olan çözüm yerine X programını bilen diye yazıyorlar ? Tasarım programı veya programlama dili olabilir. Dijital ortamda ortak proje değilse ne program kullanıldığının önemi var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Tasarım programları için, ekstra materyaller ediniliyor. Bu alınan içerikler, sadece X programında ve Y eklentisi ile çalışıyor. Ekstra lisans masrafının dışında, alınan kütüphanenin yenilenmesi gerekiyor. Örneğin; 3ds max (Vray) için hazırlanmış objeyi, Modo yazılımına atmak için ekstra uğraşmak gerekir. Ana yazılım değişmeden, sadece Vray bile değişse, yine uğraştırır. O yüzden belirli yazılımları istiyorlar.

 • Agab @agab

  Adam ihtiyacı giderildikten sonra işe aldığı elemanı atsın mı işten 😀

 • ARMv7 @armv7

  Diğer arkadaşların yorumları da gayet doğru ama çoğu zaman işveren grafik tasarımı corelden ya da illustratörden ibaret sanıyor. Yada tek programlama dilini c zannediyor. İşverenin bilinçsizliği.

  • BraVe @brave

   @kirbit arkadaş doğru cevabı vermiş. Şirketin elinde o programın lisansı vardır. Benim şirketlerde de SolidWorks lisansı var. Ben de ilanlara onu yazıyorum. Kimse de gelip neden Autodesk Inventor yazmadın demiyor. Görüşmeye gelen CV'sinde ek bildiği programları bildiriyor zaten. Gerek görürse görüşmede bana söylüyor. Lisanslar hiç de ucuz değil.

 • Pix50Adam @zero2900

  Amerikalıların her şeyi iyi yapmasının sırrı formüldür. Sen ev yapımı hamburger yapıp iyi yaptım dersin. Amerikalı elinden hamburgeri alır. Ketcabından susam tanesine kadar tartar. Formül çıkarır. Ve formül bazlı sistem kurar. Günün sonunda sen kadıköyde ücra bir sokağın sevilen ama az kazanan burgericisi olursun. Amerikalı burger king olur.

  Uzun lafın kısası. Formül ve standart tercih değil şarttır. Ben gimp adamıyım. Ben corel ile hallederim yok. Sen gidersin iş kalır. İş sana değil sen işe uyarsın. Uymazsan uyan gelir. 🙂

"
Başvurucak arkadaşlar gelip boş oturarak en fazla 1 hafta çalışırsınız ama işinizi düzgün yaparsanız hem eglenirsiniz hem para kazanmış olursunuz.

Maaş belirtmiyorum kullanıdıgı programlar ve kişinin yeteneklerine göre maaş yükselir"

Tehlikeli iş ilanları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gökhan @gokhans19

  Sektöründe lider firma.

  İleride iş yeri açarsam ismini "sektüründe lider firma a.ş." koyucam. Neymiş, sektöründe lidermiş. Askerden kaçmak için açıktan işletme okuyan 2000 tl maaşlı uzman kadrosuyla, başında babasından kalma şirketi kız peşinde yiyen, işçinin ağzına eden patronuyla sektöründe lidermiş. Ülkede her şirket sektör lideri, her çalışanda her alanda usta zaten.

 • protego @protego

  Herkesin eğlence anlayışı farklı şimdi yani kim bilir eğlenirsiniz derken neyden bahsediyor 😀

İngilizce kitaplar neden bu kadar pahalı 90-100den başlıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap