Cardfinans bana Enpara ile limiti aynı olan kart yolluyor boşuna plastik israfı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kimsenin işini aşağılamak için söylemiyorum konu o değil ama iş ilanlarına bakıyorum danışmada duracak, gelenlere çay bisküvi vs ikramı yapacak, telefonlara bakacak, gelen gidenin ismini yazacak eleman arıyorlar hepsi de "büro yönetimi ve sekreterlik mezunu" istiyor.
Böyle bir iş cidden üniversite okumaya gerek var mı ? Böyle bölümleri komple kapatsalar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19

Dolar Türkiye'de çok para ediyor diyenleri anlamıyorum tamam ediyor da ne alabilirsin ki ? Gıda desen ikinci kalite, teknoloji desen dışarıda 50$ altına çok iyi şeyler var burada 50$lık kaliteli teknolojik ürün yok, otomobil desen burada daha pahalı. Bu örnekler artar daha da. Doları Liraya çevirip ne yapacaksın ? Dolar dışarıda daha değerli bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16
 • Alptekin @alptekinck

  bu ülkede vergi var. hiçbir fiat çok para etmez 😀 sadece barınma, ısınma gibi temel şeyler uygun.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  1000 dolar altında kira verip ultra lüks bir sitede yaşayabilirsin. Normalin 2 3 katı fiyatına tam organik ürünler alabilirsin. 1000 dolar sağlık sigortası yaptırıp krallar gibi hizmet alabilirsin. Yıllık 6000-7000 dolara en kral özel üniversitelerde okursun. TL ye çevirince çok para gibi gelebilir ama işte çevirip burada yaşadığın zaman toplamdaki farktan dolayı burası daha mantıklı hale geliyor ekonomik olarak. Arabanın içkinin vs. daha pahalı olması bunların yanında göz yumulabilir şeyler.

  Daha basit örnek vereyim. Londra'daki arkadaşim benimle aynı şartlar altında aylık 60 70 sterlin elektrik ödüyor. Ben ise 150-200TL. Elektrik burada ucuz ama kime göre?

 • Papa Emeritus @pope

  Türkiye'de dolarla en önemli şeyler olan zamanı ve sağlığı alırsınız. Isterseniz 1 gün yemek yapmaz, 1 gün ev temizlemez, özel şoförle(her gün kapıda beklemesine gerek yok) istediğiniz yere gider, 1 saat hastanede sıra beklemez ve en iyi tedavileri alırsınız vs... Başka bir örnek olarak en basitinden bankada bir işiniz mi var? Private banking seviyesine geldiyseniz(USD kazanan için kolay) önünüzde 100 kişi bile olsa size 001 numarası veriliyor veya direkt özel bölüme geçiliyor. D vitamini mi baktıracaksınız fakat lab'a gitmeye üşeniyorsunuz. Verin 15 USD fazladan kapıya kadar gelip evinizde kanınızı alıp gidiyorlar. Böyle sonsuz örnek verilir.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   Geçen bunu birebir yaşadım. Evin dibindeki sağlık ocağına gittim. Vitaminlere b12 vs. baktırayım diye. Doktora bile ihtiyacım yok. Artık bakılmıyormuş. Hastaneye gidip bir doktora hasta numarası yapıp zorla baktırtmak gerekiyormuş. Aile hekimi bile dert yanıyor. Ben bu 40 taklayı atarken zaten 15 dolar masraf etmiş olurum hem devlet hastanesi 15 dolar boşa harcamış olur. Harcayacağım zamanın maliyeti zaten bunların toplamını geçer.

   Sistem bu kadar problemli hale gelince fırsatı gören de bunu güzel ticarete döküyor. Parası olan da sefasını sürüyor.

 • güray @gurayd

  Sağlık, estetik tatil vs uyguna geliyor. Tabi bir de insan gücü. Onun dışında elektronik bir alet alacaksan yurtdışı daha avantajlı

Telegram'a üye olunca kimde numaran varsa hepsine mesaj atıyor. Ne salakça bi şey 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Disney+ 1saatte %40 şarj tüketiyor. 😒

TCL10L 4000mah

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Mağaza ismi farklı, ticari isim farklı bi iletişim adresi yok. Hepsiburada'ya söyleyince satıcı ile görüşün diyor. Buna da bi düzenleme gelse çok iyi olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TCL 10L ucuzken almıştım o fiyat için harika bi telefon ama bataryası zaten çok gitmiyordu şimdi de ömrünü tüketti sanırım. Deji'de yokmuş markasız da almak istemiyorum. Böyle idare edeceğim sanırım. Deji nasıl satmaz anlamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google'ın Android klavyesi Gboard'u senelerdir kullanırım, severim ama yeni yeni farkettim başka yerlere yazdığım kelimeler ile ilgili şeyleri inceden inceden YouTube'da önermeye başladı. Bıktım bu internetten. En iyisi içerikleri başka cihazdan indirip kendi cihazımda tüketmek. Zamanında bir sene eski Sony Ericsson kullanmıştım yaratıcılığım, düşünme kabiliyetlerim bayağı artmıştı. Gerçi internete bağımlıyız hiç bi şey olmasa bankalar yüzünden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap