Aranızda 2015 model sonrası superb kullanıcısı var mı? Araca dair merak ettiğim bir konu var. Cam tavan olan modellerde cam tavan perdesi elle mi açılıyor yoksa elektrikli mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Routere usb üzerinden bağlı harici bir harddiskim var. Bu harddiske 2 bilgisayar ve 1 android telefon ağ üzerinden erişiyor. Hdd ye erişmek için kullanıcı adı ve şifre gerekiyor. Buraya kadar sorun yok. Ben bu hdd yi fiziksel olarak da şifrelemek istiyorum. Birinin hdd yi modemeden söküp rastgele bir bilgisayara takıp dosyalara erişemesin istiyorum. Bunun için aklıma bitlocker geldi lakin android telefon bu durumda dosyalara erişemeyecektir. Nasıl bir çözüm bulabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonunuzda pil tasarrufu yapmak adına ekran çözünürlüğünü düşürmeyin. Hiç bir işe yaramadığını adam çok güzel kanıtlamış.

https://youtu.be/ncPpM9tesPc

1440p vs. 1080p Battery Test

Click to learn more about biometric authentication: https://kas.pr/6rtj Big thanks to Kaspersky Biometric Ring for sponsoring this video. Battery test betwee...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonra Ford çok yakıyor derler 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ahhh şu işaretlediğim yer 75 in biraz üzerinde olsa aynı fiyata 75 megabitlik İnternete sahip olacağım da ne yazık ki sokak fibere geçtiği halde sonuç bu. 🙁 Ev müstakil olsa ankastre kutusuna kadar tüm tesisatı en iyi kablo ile yenileyeceğim ama apartman dairesinde oturunca ne yazık ki çok bir şey yapılamıyor. #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu cennet papağanı mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Google fotoğraflardan arşiv talebinde bulundum. Drivedan da bulunacağım. Size de tavsiye ederim. İşler ne olacağı hiç belli değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Note 8 in 2 sene 3 ay sonunda pilinin iyice yiprandigini düşünüyorum. Pil çok hızlı bitiyor. Sizde durum ne? Pilin bir ölme sebebi de aracımda kullanmış olduğum boktan kablosuz şarjlı telefon tutucusu olabilir. Uzun yolda telefon navigasyon açık bir şekilde bu cihazdan düşük akımla sarj oldu. Onda da berbat bir şekilde sürekli sıcaklıktan dolayı şarj hatasi vererek şarj oldu. Muhtemelen pilin bu kadar yıpranma sebebi bu cihaz. Diğer bir olayda neredeyse her gün dex modunda uzun süreler çalışması olabilir. Bir yandan şarj bir yandan usb cihazları onlarca uygulama çalışması vs epey bir yıprattı sanırım. Pil değişimi işinden çekiniyorum. Çünkü kendi servisi çok pahalıya değişecektir. Dışarıda değiştirmeye kalksam orijinal pil bulmak çok zor. Hadi buldum diyelim kime taktıracağım? İşçilik çok kötü olacaktır, su geçirmezlik bozulacaktır vs. Sizce ne yapmalıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10
 • Draftx @draftx

  iPhone XS kablosuz şarj istasyonuyla pil ömrü 4 ayda %90a düştü, kesinlikle kablosuz şarj pili yıpratıyor. Ben olsam pili serviste değiştirirdim.

 • ddgsef13t33 @ddgsef13t33

  Kablosuz şarj nedeni ile nuhtemelen. 2 sene oldu alalı benim de. Bir ara 2 buçuk saate kadar düşmüştü ekran süresi. Bence memnunsanız ve yağmur dışında su ile alakanız olmuyorsa batarya değişimine şans verilebilir. Ben işçilikten veya bataryanın kendisinden oluşabilecek sorunlardan dolayı çekindim.

 • Orcun @orcun

  N11 de yorumları çok ve yıldızı iyi pillerden biri alınır. Kendinde yaparsın olmadı bende yaparım hani güveniyorum dersen vs. Değişir sorun değil. Ama suya dayanıklılık gider bilgin olsun. Servisine olmadı sor 200 tl falan derlerse yaptırt derim.

 • Emre Ayaz @emreayaz4

  https://teknoseyir.com/durum/1182595#comment-4210017
  Merhaba
  Yukarıdaki konuda başka bir arkadaşa daha fikir paylaşımında bulunmuştum. Arka kapağı kırdığım için ankarada servise verdiğim telefon için kapak + pil değişimi 430 lira tutmuştu. Işlem sonunda test menüsünden basınç testi yaptım, sorun görmedim. Daha sonra telefonu iki gün üst üste havuza sokup fotoğraf ve video çektim, telefon kirlendiginde musluk altında yıkadım bir sorun yaşamadım.(kız arkadaşımın s7si anakart değişimi gördü, aynı kapak tekrar takıldı onda da su geçirmezlik özelliği devam ediyor.

  Ben pili değiştirdiğimde telefon bir buçuk yıllıktı, degisim sonucu -haliyle- pil performansında iyileşme gözlemledim.
  Isınma lityum pillerin en büyük düşmanlarından birisi, telefonu geceden şarja bırakıyorsanız hızlı şarjı kapatmanızı tavsiye ederim, böylece pile birim zamanda daha az güç sağlanacak ve pil daha az ısınacaktır.

Bugün tüm gün internet yoktu. Turknete destek kaydı açtım. Türk telekom saha ekibi geldi. Bizim mahalle fibere geçtiği için sorun yaşadıklarını söylediler. Santraldan ayarlamalar yapıldı internet geldi. Eskiden hattimin kaldırabileceği maksimum indirme hızı 38 mbps iken şu anda 67 mbps oldu. Hemen turknete bir üst pakete geçme talimatı verdim. 50 mbps teklif etti. Umarım sorunsuzca alırım. Turkneti bir kere daha sevdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13