Merhaba kraken sitesinde dijital paralarla yatırım yapmak istiyorum. Banka üzerinden gönderdiğimde parayı çok fazla komisyon kesiyor. Btc Türk gibi sitelerden Bitcoin alıp gönderdiğim zaman Bitcoin yurtdışında daha ucuz olduğu için burada da çok para gidiyor bunların dışında daha uygun komisyonlu para gönderebileceğim bir sistem var mıdır teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Note 8 in kulaklık ses çıkışını pek iyi bulmuyorum. Süreceği kulaklık çok büyük veya kaliteli bir kulaklık değil.30 mm lik 24 ohmluk Sony mdr x450 ap. Ses az geldi bana. Bundan önce Lg G2 kullanıyordum, ses onda varsayılan ayarlarda dahi daha şiddetli idi. Modifiyeli kernellerle zaten kulaklıkları hoparlorlere cevirebilecek kadar güç saglayabiliyordu. Note 8 de ise son sesten bir önceki kademe ses temiz ama kısık. Son ses te ise seste patlamalar oluyor. Sanki dijital gain yükseltimi söz konusu gibi. Aynı telefonu kullanan arkadaşlar cihazı hangi kulaklıklarla kullanıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Btcturkun ve Eliptik yazılım in sahibi Ozan beyle twityer üzerinden görüşmelerim sonucu parama gecmeyen nakit sorunumu sağolsun bu saatte halletti. Eger sizde bir sirketten hic bir sekilde geri dönüş alamıyorsanız ust düzey yöneticilerine sosyal medyadan ulasin sorunu anında cozuyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mavi @mavi

  Geçmiş olsun. Çok sevindim.

  • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

   Sağolun hocam. Sitede destek az olsa da Ozan beyin davranışları ve iletişimi fazlasıyla güven verdi. O yüzden sabahki icerikleri sildim. Ama y8ne de bu kadar fazla iş çeviren bir borsa firmasının cok daha iyi bir müşteri hizmetlerine ihtiyacı var. Evvela bir telefona ihtiyaçları var

  • mavi @mavi

   @mutlakdeli Hocam onlara da hak vermek lazım. Dün berberde berber ile müşteri Bitcoin’i konuşuyordu. Nasıl alırız diye. Ne olur ne olmaz, kaybederlerse ben sebep olmayayım diye sustum. En son bankaya gidip soralım diyorlardı. Düşünün artık sokaktaki adamın ağzında Bitcoin var. Haklısınız, daha iyi ölçeklendirebilirlerdi desteği. Ama biraz onlara da hak vermek gerekiyor. Tekrar geçmiş olsun.

  • parayihackleyenadam @parayihackleyenadam

   @mavi Gidecekler çoluğunun çocuğunun rızkını yatıracak, balinalar borsaya dalınca korkup yarı fiyattan satacaklar. İsteyen herkes girsin ama “her saniye artacak yarına çalışmadan zenginim” kafasındaki insanlar girmesin. İnsanlar kripto paraları sadece yükseliyor sanıyor. Bitcoinin çakılabileceğini bilmiyorlar. Umut beslemeden kaybetme ihtimalini düşünerek girmek gerek. Bazı günler altcoin fırsatı kaçırmamak için gece 4’te uyuduğumu bilirim. Kolay para diye birşey yok, kolay paranın hırsızlıktan namussuzluktan başka yolu yok.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Siteler fazla trafikten kitlendiğinde hemen en kötüsünü düşüyor insanlar. Halbuki bu insanlar o siteler sayesinde her gün deli paralar kazanıyor, adları belli, adresleri belli, çalıp kaçmaları için hiçbir sebep yok yani. Fakat yoğunlukla baş edemiyorlarsa daha fazla insan istihdam etmeleri gerek, sonuçta bu bitcoin yakın zamanda sönmeyecek, o kesin. Böyle bekletmeleri ayıp oluyor, komisyonları almayı biliyorlar, hizmet fıs.

  • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

   Katılıyorum. En azından bir çağrı merkezi olmalı bu işlerde.

  • parayihackleyenadam @parayihackleyenadam

   Orada tek seferde 80 bitcoin bozduran insanlar var. 80 bitcoini olan adamın parasını çalarlarsa o adamın neler yapabiliceğini bir düşünmek gerek. Vurdurtur mu? Yoksa ofislerini havaya mı uçurur? bilemem. Bitcoin çalmak öyle kolay değil.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @mutlakdeli Kesinlikle. Ama düşününce koskoca bankaların bile çağrı merkezlerinin durumu ortada. Adamlar da ne uğraşacağız diyor olabilirler. Bu ülkede denetim yok, iyi hizmet yok, sorun kripto para borsalarına özel değil, her alanda zaten varolan bir sorunun yansıması sadece.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @parayihackleyenadam 80 bitcoini olan insan normal vatandaş değildir muhtemelen, eskiden normaldiyse bile artık değildir, her şeyi yapabilir 😀

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @parayihackleyenadam Buraya yazmak uygun mu bilmiyorum ama sizin bir postunuza (kripto para işinden çıktığınızı söylediğiniz paylaşım) open order form ile ilgili bir soru yazmıştım, yardım rica etmiştim. Gözünüzden kaçtıysa diye bir söyleyeyim dedim, emrivaki gibi olmasın, hatırlatmak için ☺️

  • parayihackleyenadam @parayihackleyenadam

   @parayihackleyenadam Stop loss belirli bir fiyatın altına düşerse sat demek, limit sell derseniz bu limitin üzerine çıkınca satar, limit buy derseniz belirlediğiniz fiyatı altına girince alır. Market order derseniz piyasanın o anki alım satım fiyatlarından işlem yapar ve zaten en çok zarar ettireni piyasadan alım satım yapmaktır. Ancak open order’ı ben de anlamadım. Çıktım hâlâ anlamadım 🙂

  • parayihackleyenadam @parayihackleyenadam

   @ermanyurdakann Pardon pardon open order vermiş olduğunuz ve gerçekleşmemiş emirler. Ben başka birşeyle karıştırdım 🙂

  • mavi @mavi

   @ermanyurdakann “Trailing Stop” da çok faydalı olabiliyor. Bu şu anlama geliyor: Bir marj belirliyorsunuz. Örneğin 0.05. 4’ten Iota’yı aldınız diyelim. 4.05’e yükselirse stop noktanız 4 olacak (satış noktanız.). 4.1 olursa otomatik olarak 4.05’e yükselecek. 4.15’e yükselirse Iota, 4.1 yeni satış noktanız olacak. Bunları sizin verdiğiniz marj içinde kendisi otomatik güncelliyor. Çok faydasını gördüm. Özellikle al sat yaparken. (Siz marjı biraz daha yüksek tutun. Bu sadece örnek. Yoksa ufacık bir salınımda yükselen dalganın dışında kalırsınız.)

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @mavi @parayihackleyenadam teşekkür ederim. Stop olayına kafam yatmadı, limit ile aynı şeyi yapabiliyorum hem de yanlışlıkla güncel fiyatın altından alım yapmıyorum 😛 Fakat Trailing stop mantıklıymış. Tepenin ve dibin bir tık sonrasını yakalama imkanı verir gibi duruyor, tabii devamında tekrar dönerse boşa gider ama sınırı iyi yere koyunca gayet iyi iş görür bu 🙂

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @parayihackleyenadam Yok, gerçekleşmeyen emirler değil. Open nereden aklıma gelmiş de yazmışım bilmiyorum, ben de stop kast etmiştim zaten. Doğru yanıt vermiş oldunuz yani 🙂

  • mavi @mavi

   @ermanyurdakann
   Elimizde 4’ten aldığımız Iota var diyelim.
   3.9’un altına düşerse satmak istiyoruz. Stop sell’i 3.9 olarak ayarlıyoruz. Fiyat 3.9 olduğunda order işleme alınıyor (trigger). 3.9’un altına indiğinde elinizdeki Iota’lar satılıyor.
   Burada limit sell yaptığımızı düşünelim. Limit Sell’i güncel fiyat 4 iken 3.9 yapıyoruz. Limit Sell mantık olarak market fiyatının üstünde elimizdekini satmak için kullandığımız bir araç. Siz Limit Sell’i 3.9 yaparsanız zaten piyasa fiyatı 3.9’un üstünde. Anında o anki market fiyatından satılır. (Bazı borsalar işlem yapmak yerine uyarı verebilir.)

   Stop Sell = x fiyatının altında olursa sat
   Limit Sell = x fiyatının üstünde olursa sat

   Stop Buy = x fiyatının üstünde olursa al
   Limit Buy = x fiyatına inerse al.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @mavi Stop sell yerine stop buy deme mallığını yapmışım demek ki ben, neyse ki çok fiyat farkı yoktu da kur 10 dakikada yükselip zararımı kurtardı ☺️ Teşekkürler, özellikle son 4 satır olayı anlamamı sağladı.

  • mavi @mavi

   @ermanyurdakann Bunların içinde Stop Buy anlamsız gelebilir. Niye piyasa fiyatının üstünden almak için emir veriyorum? Piyasa fiyatı daha düşükken niye almıyorum. Onun mantığı da şuradan geliyor. Piyasa araçlarında (dolar olsun, altın olsun) belli direnç noktaları var. O direnç noktası kırılırsa arkası hızlı gelecek ve hisse tırmanacak. Mesela Iota’nın fiyatı 4,95. 5.0 noktasında bir direnç var. Çıkamayıp tepe taklak geri de gelebilir. Kırıp rüzgar gibi 5.3’a da fırlayabilir. Siz burada (eğer direnç noktasının 5 olduğunu düşünüyorsanız) 5.0’a Stop Buy’ı giriyorsunuz. Iota 5 olunca alış emri gerçekleşiyor. (Tabi burada önemli olan direnç noktasını saptayabilecek kadar uzman olmak. Yine de hayat kurtarıcı bir araç olabilir. Tren kalkarken arkada kalma korkusu olanlar gerektiğinden fazla kullanabilir.)

   (Stop’da hep bir korku var. Ya düşerse (Stop Sell). Ya yükselir de yetişemezsem (Stop Buy). O anki ruh durumunuz size ipucu verir eğer karıştırırsanız.)

Note 8 düşük ışık makro. Boncuktan selamlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Arkadaşlar bu Btcturke e-posta dışında ulaşabileceğimiz bir yol var mı? İban hatalı girildiğinden daha doğrusu eski kullanım dışı iban girildiğinden param yatmıyor. Banka şubesi bizim havuzumuzda öyle bir para yok dedi belli ki para bunlara iade edilmiş. Ama hic bir şekilde cevap vermiyorlar. Canlı destek deseniz hep kapalı. Böyle bir durumda hukuksal hakkım nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cem KOÇ @cemkoc

  Tahminlerinden daha çok kişi yatırım yapıyor. İşler ve altyapı onların tarafından yetişmiyor izlenimine kapılıyorum. Kötü niyetli değiller bence ama biraz adam eksikleri var gibi. Ayrıca şu sıralar genel anlamda bir yoğunluk var. Kripto para transferleri bile çok yavaşlamış durumda.
  Ben kendileri ile birkaç banka işim oldu. Sıkıntısız düzelttiler. Siz yine mail atıp kendinizi güzelce açıklayıp bekleyin.

  • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

   Bir dahaki haftaya kadar bekleyeceğim benim de düşüncem o yönde. Cezası ne ise kessinler ona razıyım benim hatam çünkü. Ama bu kadar büyük piyasa çeviren bir firmanın da daha iyi bir müşteri hizmetlerine ve altyapıya ihtiyacı var.

Btcturke parancekme emrinde ibani yanlış girmisim sebebi akbankin 2 hafta evvel aniden sube değişmesi. Ben de unuttum bu durumu eski ibani girdim yanlışlıkla. Eski hesap kapanmış durumda. Eposta attım. Başına böyle bir durum gelen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hep derim ilginç bir müzik zevkim var 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20

Note 8 güncelleme aldı. Sanırım guvenlik yaması.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Oreo gelmedi mi ? birde ek olarak bulmuşken sorayım 🙂 dex ile falan kullandın mı ? türkiyede bulamadım birtane insan ya şunu dex ile kullanan yok gibi birşey. 🙁 Ekranda birde ışık sızması gibi şey var mı ?

  • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

   Oreo henüz yok. Dex kullanmadım ihtiyacım olsa alırım güzel bir zamazingo. Işık sızması exynoslu her cihazda var. Amoled edge kictimlarda yansıma yapıyor önemli nir şey değil.

  • Orcun @orcun

   @mutlakdeli Forumlarda kullanıcı gruplarında falan ekranım ayrıldı yanları ayrık ışıkta oradan sızıyor diyenler gördüm. Bu ondan bir sızıntıymış vs. bende almayı düşünüyorum o yüzden işte ince elemeye çalışıyorum. Pili zaten 3 aşağı 5 yukarı öğrendim. Bir şu ışık olayı ve dex kaldı.

  • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

   @orcun Hocam pip standart günü çıkarıyor ama yüksek performans beklemeyin pilden. Ekran konusu şöyle. Oled panellerde ışık sızması teknik altyapıları sebebiyoe imkansız. Işık sızması sanılan şey camdan yasinyan görüntü. Kivrimlarla kasa arasındaki boyada hafif bir incelik olduğundan ışık sızması var gibi görünüyor. Az ışıklı ortamlarda belli oluykr ama rahatsızlık verecek kadar bir sorun devil. Ayr8ca note 8 ilk degil bu konuda edge ekranlı telefonların neredeyse hepsinde var.

https://www.youtube.com/watch?v=8UylgBnQV-g
Sanırım aktif hoparlör teknolojisinde devrim bu. Hem ufacık hem şık hem de kendine başına bir rock konseri verebilecek kadar güçlü.

Devialet phantom gold 4500 watts beast.

Devialet Pantom Gold 4500 watts beast..... Wanna hear and feel that bass my self, so i visit one and only place in Dubai, the Dubai audio. Do u wanna know th...
BeğenFavori PaylaşYorum yap