Türknet için almışken gigabit ac usb li bir modem router alayım dedim. En uygun bunu buldum. Sanırım işimi görür fazlasıyla. Sizce nasıl bir cihaz?

TP-Link Archer VR400 1200Mbps Gigabit VDSL/ADSL2+ Fiyatı

TP-Link Archer VR400 1200Mbps Gigabit VDSL/ADSL2+ en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Adem @adem1907

  Şu an VR900 kullanıyorum memnunum. Bundan önce basit bir modem + bu attığınız cihazın sadece router olan versiyonun kullanıyordum. DH ikinci el bölümünden almıştım. “DH dolandırıcsı” bana 802.11ac özelliği çalışmayan bu aleti satmıştı. Neyse genel olarak memnundum. USB’den harddisk bağladım çok sayıda cihaz bağlıyken de performansını kaybetmedi ancak USB’den bağladığım diski hiç uyurken görmedim. Sürekli disk aktif kalıyordu.

  Bu sizin genel kullanımınız olacaksa tek disk ekonomik bir NAS ile desteklemenizi öneririm.

 • Özgür @omc43

  AC dual band vdsl arıyorum ben de.

 • Okan KELEŞ @kasimpasali

  Bundan sonra bir başka modem alırsam kesinlikle tercihim Asusdan yana olur. Başka bir marka da SNR margin ayarını manuel olarak yapıldığını görmedim. Örnek vermem gerekirse turknet size 75 mbps hız veriyor ama sizin modem SNR margin değerini 10 olarak ayarladı. Size gelen hız 55 veya 60 düşüyor. Siz manuel olarak SNR margin değerini 7 ye çeker iseniz hızını 75 mbps oluyor. Böylece ISS ile yok bana az hız geliyor tartışmasını yapmıyorsun.

 • eskikasaroysroys @eskikasaroysroys

  Cihazı kardeşim kullanıyor. Cihaz ac belirtildiği gibi. Arkadaşlardan snr değeri sabit geliyor vs diyen oluş sanırsam. Bildiğim kadarı ile snr margin ayarı herhangi bir şekilde modem arayüzünde ayarlanabilen bir ayar olmayıp hattınız ile alakalıdır. Bu konuda ek bilgi düşmek istedim. Cihazda aktif olarak 10 kullanıcı bağlı iken bizzat kendim de gördüm herhangi bir kopma olmadan nete çıkabildim. Cihazda öncelik tanıyabiliyorsun. Atadığın mac adreslerine %60 veya %20 öncelik tanı gibi değerler verebiliyorsun. Fena değil alınabilir.

Note 8 in ekranında tam olarak neye bağlı olarak oluştuğunu bilmediğim iğne ucu kadar ölü piksel oluşmasından bahsetmiştim. Son 1 aydır öyle kullanıyorum cihazı dedim dün bir garnatiyle görüşeyim. Samsunda yaşıyorum bayraktar elektronik var burda servis olarak. Tamamen Samsung servisi. Sekreter hanıma ekranı gösterdim son 1 aydır böyle dedim. Neden oluştuğuna dair benim de net bir fikrim yok dedim. Baktı biraz isterseniz hemen verin 4 gün içinde ücretsiz ekranı değişelim dediler. Şaşırdım doğrusu Samsung bu konuda zayıf bir firma diye biliyordum. Yedek bir telefon bulur bulmaz cihazı vereceğm. Aklıma takılan tek soru suya dayanıklılık özelliğide sıkıntı olur mu korkusu? Çünkü yeri geliyor suya giriyor cihaz. Daha da girecek. İleride bir gün su geçirmiş cihaz garanti dışıdır diyebilirler mi bana ondan korkuyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • sawgent @sawgent

  Suya ve toza karşı dayanıklılık cihazın teknik özellikleri içerisinde yer alan birşey olduğu için bu özelliğin cihazdan gitmesi durumunda hakkınızı arayabilirsiniz. Haklı da çıkarsınız.

  Ancak suya ve toza dayanıklılık sadece “dayanıklılık” olarak tanımlandığı için üretici lehine yorumlanabilecek bir durum. Yani su geçirdiğinde cihazı her ne olursa olsun garanti dahilinde kabul etmeyebiliyorlar.

  Tekrar dayanıklı olup olmayacağı ise tamamen cihaza müdahale eden elemanın becerisine bağlı. Kimi yerler eskisini söktükten sonra temizleyip yeni sıfır yapıştırıcı ile tekrar yapıştırıyorlar. Kimi yerler ise söktüğü gibi tekrar geri koyup hafiften ısıtarak yapışmasını sağlayabiliyor. Genelde ikinci seçenek yapılır tahminimce.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Fabrikadan çıktığı kadar su geçirmez olamayacağına katılıyorum. Siz bunu verin size yenisini verelim deseler çok mantıklı olurdu.

 • Recai @recai

  herkesin dedigi gibi fabrika cikisi kadar iyi olacagini bende sanmiyorum ve hak aramaya gelince ben olsa sansimi zorlamazdim. telefonun garantisi suresinin bitimine yakin gidi ekrani degistirin cok kafaniza takiliyorsa

 • Fırat Duran @firat_duran

  1. Her servis aynı değil.
  2. Servisteki eleman bile etkili oluyor. Yani aynı serbise farklı zamanlarda ürün yolladıysanız ve farklı kişiler baktıysa sonuç ta değişiyor.
  3. Suya dayanıklılık konusu sıkıntıya girer. Yağmurdan yine birşey olmaz ama suya sokman demek kumar demek.

Bu ios daki whatsapı çökerten kod geldikten sonra whatsapp durmadan kapanıyormuş. Nedir kesin çözümü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba. Çok sevdiğim bir arkadaşım bilgisayar toplamış. Fakat sorunlar yaşıyormuş. Fakat ben pc işine iyice uzaklaştığım için pek yardımcı olamadım buraya sormak istedim. Şimdi temelde 2 sorun var. Cihazda 16 Gb ram takılı olmasına rağmen kullanılabilir ram 8 gb gözüküyormuş. İkincisi ise 1080 ekran kartı olmasına rağmen fps değerleri çok düşükmüş, fps dropları yaşıyormuş. Ayrıca gpu %50 %60 seviyelerinde geziyormuş. Donanım listesini fotoğraf olarak atıyorum. Edindiğim bilgiler:
1-Bios varsayılan
2-Cpu Gpu oc yok sıcaklıklar iyi düzeyde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  İnternette bu bellek olayını ekran kartına bağlayanlar var. Nvidia kontrol panel içinden ayarı vs. varmış. Veya msconfig’den Bellek Üst Sınırı ayarı varmış onu ayarlıyor muşsun vs. kullanan varsa ryzen sistemli onlara birde sormak lazım.

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  Ryzenim yok ama bildiğim kadarıyla yanıtlayayım:
  1-Güncel bios olacak, ramlerin slotları değişecek, uygun ram voltajı-hızı-zamanlaması ayarlanacak, memorly loop hole’e denk gelinmemeye çalışılacak.

  2-1080’i R7 1700 stock saat hızları ile biraz frenler. 3.5/3.6GHz’e en azından çıkılması lazım.

  3-Ramler zaten 3200’lükmüş. Mümkünse C14 3200 çalıştırılması lazım.

  4-1080p oynanıyorsa yapacak birşey yok. Amd, eşdeğer Intel kadar yüksek fps vermiyor. Sistem 1080p için overkill ama 1440p için ideal.

 • TeknoStil @teknostil

  Ryzen CPU’ lar GTX 1080′ i 1080p’ de besleyebiliyor fakat bazı oyunlarda, Intel CPU’ lara göre bir miktar darboğaza girdiği yine de görülüyor.
  CPU’ nun 3.8 -- 4.0 Ghz aralığında overclocklu olması ve kendisine eşlik eden belleklerin +3200 mhz ve düşük CL gecikmeli olması şart. Yoksa çok ciddi darboğaz söz konusu oluyor.
  Flare X bellekler Ryzen ile uyumlu olarak geçiyor. Üzerinde belirtilen hıza XMP ya da manuel olarak çıkmak mümkün olmalı.
  Belleklerden biri PC tarafından algılanmıyorsa, anakartın bellek yuvası ya da algılanmayan bellekte problem olabilir. Çalışmayan belleği, çalışan belleğin yuvasına takarak deneyebilir aslında.

Turknet geçiş için başvuru evraklarimi bugün gönderdim. Vdsl 35 mbit hiz sağlayacaklarıni vaat ettiler. O yuzden uygun fiyatlı vdsl modem bakıyorum. Ac olursa tadından yenmez. But maks (250 Tl)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu işi bir tek ben mi yapıyorum bilmiyorum ama Türkiye’de işlerin ne kadar ciddiye alındığını bana bir kez daha göstermiş oldu. (!) Oturduğum herhangi bir kafe, restoran ya da bilumum kamuya açık alanların artık neredeyse hepsinde kablosuz İnternet oluyor. Ve bu şirketler de oradaki çalışanları müşteriler yormasın diye sağa sola wifi şifresini yazıyor. Ben de oturduğum gibi wifi ya bağlanıyorum. İsmini şimdilik paylaşmak istemediğim ama baya markette yasal olarak sunulmuş bir uygulama ile yerel ağda hangi cihazlar var kontrol ediyorum. Access Point varsa onun yerel ip adresini yoksa direk ana routerın ip adresini alıp direk ara yüzlerine ulaşabiliyorum. İşin saçma boyutu buradan sonra başlıyor. Kullanıcı adı şifre sorulan arayüzde zaten hepimizin bildiği standart kullanıcı adı şifre kombinasyonlarını deniyorum ve neredeyse hepsine girebiliyorum. Çok defa roueterın içine girip ağdan kullanıcıları banladım ya da kendi çapımda ufak trollükler yapıp ağ ismini filan değiştirdim. Bu kadar basit olmamalı bu iş bu çok ciddi bir güvenlik açığı bu bence. Bu işlere bu kadar uzak biri olarak ben bile bu kadar girebiliyorsam bu işlere, işin uzmanları neler yapar düşünemiyorum. Çok mu zor arayüz şifresi belirlemek? Buradan da seslenmiş olayım. Bu tarz işletmeleri olan arkadaşlar bu konuda hassas olmakta yarar var bence

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 23
 • Herakles @herakles

  Üni tarafında her gün takıldığım zaman geçirdiğim bir cafe vardı. Genelde orada internete bağlanıp kısa kısa videolar izliyordum. Gene her zaman ki gittim internet yok olabilir dedim.2 gün gittiğimde gene yoktu ve sordum. Biri modem arayüzüne girip şifreyi değiştirmiş. Tabi bundan 3 yıl önce filan bende o zamalar çok kafama takılan bir soruydu.

 • PCMODTR @pcmodtr

  Cain & Abel ve sniffer işine girdin mi ?

 • Şahin Aygün Yıldırım @sahin

  Ben eve gelen misafire bile şifre vermeye çekiniyorum ama maalesef kafe tarzı yerlerde genel durum bu. Kali Linux yüklü bir dizüstü ile gidip çok daha fazlası da elde edilebilir. Sanırım bu olayla ilgili yasal zorunluluk sadece otellerde var, çünkü kaldığım bütün otellerde profesyonel denebilecek sistemler vardı.

 • hex4d0r @hex4d0r

  Finans&Sosyal medya uygulamalari olsun diger seyler olsun hepsi SSL uzerinden haberlesiyor. Dinlenmesi pek problem yaratmaz.

  Bu tur acik aglarda yapilabilecek en buyuk saldiri DNS Spoof ile baglantilarin HTTP protokolune zorlanip phishing ile bilgileri calmak olabilir o da eger web tarayicidan giriliyorsa, yine uygulama bazinda ise yaramayacaktir.

  Uygulamalarda bir guvenlik zaafiyeti olmadigi surece saldiri Browser uzerinden olacaktir. Cookie calmaktan tutun da phishing, remote code execution, mining’e kadar gider ki zaten remote code execution en tehlikeli guvenlik acigidir, genelde tarayici tabanli guvenlik acigindan(javascript motoru exploit edilerek) yapilir.

Gökhan Bilgin paylaştı.

EE Power Bar 2600 mAh
Güzel ambalaj, kompak bir ürün. Ve absürd ucuz. Geçen yaz 5M Migros da millet kapış kapış 10 TL’ye alıyordu bu ürünü, bugün dahi çeşitli internet alışveriş sitelerimde 15 -- 30 TL aralığında satılmakta. Acil durumlarda %30 -- %50 civarı şarj cihazı arıyordum bunu gördüm satın almadım, çünkü üreticisinin sitesinde ürün yok, çakma bir durum mu sözkonusu diye düşünürken öğrendimki ürün sorunluymuş. Biraz detaylı araştırınca ürünün kararsızlığı ve yangın tehlikesi nedeniyle bütün serilerin geri çağrıldığını buldum. Bizim millet 6 versiyonda sorun var bu 7 versiyon sorun yok diyor ama üretici sitesinde nisan 2017 yazılı bir mesajda “All power bars have been recalled, if you still have one please return this to an EE retail store.” yazmış. Daha öncede 2015 yılındaki yazışmalarında 6. versiyon için geri çağırmışlar.

O yüzden almayı düşünen varsa uyarayım dedim 🙂 Belli ki el altından geri çağrılan ürünler bizim gibi kalite standartları düşük 3.dünya ülkelerinde satışa sunulmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  EE firmasının zamanında promosyon amaçlı bedava dağıttığı bir model ve evet sorunlu bir model. Yıllardır ara ara piyasaya çıkıp çerez fiyatına satılıyor, bizim millet de atlıyor. Firma, muz cumhuriyetlerinde stok boşaltıyor muhtemelen.

Yaklşaık 5 aydır samsung note 8 kullanıyorum. Sabah uyanana kadar cihazda hiç bir sorun yoktu. Ama bugün uyandığımda ve biraz twitterde gezeyim dediğimde ekranda bir gariplik fark ettim. Güç tuşunun 1 cm solunda yaklaşık bir kalem ucu kadar grimsi nokta vardı. Önce ekranı silmeye çalıştım lakin ekrdanki bir leke değil. Sanki ordaki pikseller sıkışmış gibi. Telefon geçmişte bir iki defa ufak tefek yerden düştü. Ama bugüne kadar sorun yoktu. Bakalım samsung garanti ve servis hizmetinde neler bekliyor bizi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 27