Note 8 in 2 sene 3 ay sonunda pilinin iyice yiprandigini düşünüyorum. Pil çok hızlı bitiyor. Sizde durum ne? Pilin bir ölme sebebi de aracımda kullanmış olduğum boktan kablosuz şarjlı telefon tutucusu olabilir. Uzun yolda telefon navigasyon açık bir şekilde bu cihazdan düşük akımla sarj oldu. Onda da berbat bir şekilde sürekli sıcaklıktan dolayı şarj hatasi vererek şarj oldu. Muhtemelen pilin bu kadar yıpranma sebebi bu cihaz. Diğer bir olayda neredeyse her gün dex modunda uzun süreler çalışması olabilir. Bir yandan şarj bir yandan usb cihazları onlarca uygulama çalışması vs epey bir yıprattı sanırım. Pil değişimi işinden çekiniyorum. Çünkü kendi servisi çok pahalıya değişecektir. Dışarıda değiştirmeye kalksam orijinal pil bulmak çok zor. Hadi buldum diyelim kime taktıracağım? İşçilik çok kötü olacaktır, su geçirmezlik bozulacaktır vs. Sizce ne yapmalıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10
 • Draftx @draftx

  iPhone XS kablosuz şarj istasyonuyla pil ömrü 4 ayda %90a düştü, kesinlikle kablosuz şarj pili yıpratıyor. Ben olsam pili serviste değiştirirdim.

 • ddgsef13t33 @ddgsef13t33

  Kablosuz şarj nedeni ile nuhtemelen. 2 sene oldu alalı benim de. Bir ara 2 buçuk saate kadar düşmüştü ekran süresi. Bence memnunsanız ve yağmur dışında su ile alakanız olmuyorsa batarya değişimine şans verilebilir. Ben işçilikten veya bataryanın kendisinden oluşabilecek sorunlardan dolayı çekindim.

 • Orcun @orcun

  N11 de yorumları çok ve yıldızı iyi pillerden biri alınır. Kendinde yaparsın olmadı bende yaparım hani güveniyorum dersen vs. Değişir sorun değil. Ama suya dayanıklılık gider bilgin olsun. Servisine olmadı sor 200 tl falan derlerse yaptırt derim.

 • Emre Ayaz @emreayaz4

  https://teknoseyir.com/durum/1182595#comment-4210017
  Merhaba
  Yukarıdaki konuda başka bir arkadaşa daha fikir paylaşımında bulunmuştum. Arka kapağı kırdığım için ankarada servise verdiğim telefon için kapak + pil değişimi 430 lira tutmuştu. Işlem sonunda test menüsünden basınç testi yaptım, sorun görmedim. Daha sonra telefonu iki gün üst üste havuza sokup fotoğraf ve video çektim, telefon kirlendiginde musluk altında yıkadım bir sorun yaşamadım.(kız arkadaşımın s7si anakart değişimi gördü, aynı kapak tekrar takıldı onda da su geçirmezlik özelliği devam ediyor.

  Ben pili değiştirdiğimde telefon bir buçuk yıllıktı, degisim sonucu -haliyle- pil performansında iyileşme gözlemledim.
  Isınma lityum pillerin en büyük düşmanlarından birisi, telefonu geceden şarja bırakıyorsanız hızlı şarjı kapatmanızı tavsiye ederim, böylece pile birim zamanda daha az güç sağlanacak ve pil daha az ısınacaktır.

Bugün tüm gün internet yoktu. Turknete destek kaydı açtım. Türk telekom saha ekibi geldi. Bizim mahalle fibere geçtiği için sorun yaşadıklarını söylediler. Santraldan ayarlamalar yapıldı internet geldi. Eskiden hattimin kaldırabileceği maksimum indirme hızı 38 mbps iken şu anda 67 mbps oldu. Hemen turknete bir üst pakete geçme talimatı verdim. 50 mbps teklif etti. Umarım sorunsuzca alırım. Turkneti bir kere daha sevdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Esp yi kapatıp hafif yan verince ben pilotum diyen güzel ülkemizin insanına şu videoyu izletmek lazım.
Bu adamların motor öğrenme ve kas hafızası yetenekleri cidden araştırılması lazım bence. Çok ciddi bir yetenek bu. Turbo lagı yaşamamak adına sol ayak frenini bu denli uygulayabilen başka bir pilot bilmiyorum. Tamamen delilik. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=wqREtbLe4sY

Walter Rörhl

Walter Rörhl, champion du monde des rallyes 1980 et 1982, au volant de l'Audi Quattro S1
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Trafikteki dallamalardan iyice gına gelmeye başladı artık. Yahu Halojen ampul için tasarlanmış fara neden doğrudan xeonon ya da led far takıyorsunuz? Karşıdan gelen insanın gözünü kör ediyor. Aracının aydınlatmasından memnun değilsen bir çok araçta senelerdir opsiyon olarak satılan xeonan ya da led farı git orjinal ya da yan sanayi satın al aracına tak. Ama lütfen doğrdudan lenssiz halojen için tasarlanmış farın içine takma şu saçma ampulu. Cidden gerizekalılarla bir arada yaşıyoruz. Gece yolculakları zehir oluyor bu tipler yüzünden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 31
 • Meraklı @merakli

  Aynısını geçen yaşadım, kör oldum resmen. Bir bunlara kızarım. İki, uzunları yakıp gezene kızarım. Üç, afedersinirsiniz arabanın g*tüne kadar girip sellektör yapanlara kızarım (Solla geç bilader.)

 • Onay Kalkan @onay-kalkan

  Her gece sürüşümde mutlaka denk geliyorum bu tiplere. Bizi kör ederek kendisini de tehlikeye atıyor. Gereksiz sis yakanlar ve tek farı yanmayanlar da ayrı bir sorun. Bir de orijinal halojen far kullanıp far yüksekliğini kendi zevkine göre artıranlar var, onlar da neredeyse çakma xenon kadar kör ediyor. Far yüksekliği xenon ve LED farlardaki gibi otomatik olmalı halojen farlarda da, insanların zevkine bırakılmamalı.

 • sms55 @sms55

  Daha iyi bir görüş için değil sadece beyaz olduğu, beyaz ışığı sevdiği ve bundan zevk aldığı için normalin 2 belki 3 katı güçlü xenon far takan adam tanıdım.
  Adam kendi tabiri ile " 5000 lira gömmüş" farlara...
  Bu da rahatsızlığın!! farklı bir yöntemi bence
  Selamlar.

 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  o aptal saptal ampul takanlara ilave birde yerli yersiz sis farı ile gezenler var onlarda ayrı bir cinayet sebebi bazen arkamda o şekilde gitmeye direten dallamalara özellikle uzun yolda trafik uygunsa geçiyorum arkasına yakıyorum uzunları birazda o cebelleşsin

Spotify güncellendikçe daha kötü bir platform oluyor sanki.
1- Sanatçı sayfasına geldiğimde karışık çal butonu kayboldu.
2-2-3 ay öncesine kadar bluetooth medya butonlarıyla şarkıyı rahatlıkla durdurup geri alabiliyorken bu durumda aksaklıklar yaşıyorum artık. Şarkıyı arama yerine yazıp bulup dinlemeye başladığımda şarkının sonlarına doğru şarkıyı tekrar dinlemek istediğimde önceki şarkıyı çal butonuna bastığımda şarkı baştan başlardı fakat güncellemeden sonra şarkının bitmesi gerekiyor ve benzer şarkıları anlayıp bir liste oluşturması gerekiyor. 2. Parçaya geçip bir öncekine atlamam gerekiyor.
3-Beğenilen şarkılar diye kütüphanede ayriyeten gözüken bir saçmalık geldi artık. Eskiden ne güzel favori şarkılarımızı tek tıkla filtreleyebiliyorken artık bir kaç menü içinden filtrelememiz gerekiyor.

Lütfen düzgün çalışan şeyleri yalandan güncellemeyin ey dev firmalar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Pazartesi günü ufak bir tatil amaçlı aracımla Samsun'dan Bolu'ya gideceğim. Fakat google haritalar gideceğiniz güzergâhta ücretli yol var diyor. Benim ne hgs ne de ona benzer bir üyeliğim var. Nakit ile geçebilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip bir kulaklığın sürücülerini söküp, sürücü kablolarına bir amfi bağlamak ve bu amfiye 4 adet orta boy hoparlör bağlayarak bu tesisatı arabaya monte etmek nasil olurdu acaba 🙂 Bazı premium araçlarda bu özellik oluyor. Biz kendimiz yapalım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap