Çok yakında soldakinin incelemesi ve sağdaki ile karşılaştırması ultra detaylı olarak gelecek. Takipte kalın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba daha öncede sormuştum bu sefer video ile ifade etmeye çalışacağım.

2014 Model Vw Jetta aracımda yokuşlarda ayağım frende iken direksiyon manevrası yaptığımda arka taraftan kasılma sesi geliyor. Bu videoda araç yoldan geldi. Frenler sıcak durumda. Frenler sıcak iken ses çok duyulmuyor. Özellikle soğuklarda ilk çalışmalarda araç yokuş bir yerde park halindeyse bu ses katlanarak artıyor ve rahatsız edici bir hal alıyor.

El freninde ise bu durum yok. Ayak freni değil de el freni çekikken direksiyonu çeviridğimde ses olmuyor. Ayrıca düz zeminlerde de ses olmuyor sadece yokuşta oluyor.

Aklıma yokuş kalkış freni geliyor sadece. Sanki okuş kalıkış desteği açıkken geliyor bu ses.

3 Farklı yere sordum (resmii servise sormadım) bu sesin normal olduğunu tüm araçlarda böyle ufak kasaılma seslerinin olduğu söylendi bana tatmin edici bir cevap olarak gelmedi.

https://www.youtube.com/watch?v=SmnmQM251js

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 30 / 41

Dün gece daha önce bu sitede incelemesini de yazmış olduğum Sennhesier Hd 4.40 BT modelinin tamamen kendi SALAKLIĞIM sonucu sürücüsüne hasar vermiş bulundum. Telefonuma custom kernel yükledim bir hafta evvel. Kernel ayarlarında kulaklık çıkışının gücünün belirleyebiliyosunuz. Ben de denemek için kablolu olarak Hd 4.40 ı kablolu olarak bağladım. Ses şiddetini fazla açtım. Kulaklık standart bir hoparlör kadar ses vermeye başlayınca hemen kapattım korkarak. Daha sonra kulaklığı kulağıma taktığımda sol kulaklığın neredeyse %50 kadar az ses verdiğini gördüm ve ayvayı yedik dedim. Bir de sanki düzeltebilecekmişim gibi kulaklığı söktüm sürücüne bastırdım ettim sürücüde izler kaldı, bassların tipi değişti bok oldu sıçtım sıvadım yani iyice ve en ufak bir düzelme olmadığı gibi ara ara sol kulaklığın sesi gitmeye başladı. Servise vermeyi düşündüm ama iyi bir ücret çıkacak ve ben bu kulaklığın ses profilinden biraz sıkılmıştım artık. Sıcak sesleri özledim. Evet Sennheiser çok detaylı çok temiz bir ses veriyor ama bu ses profil bir yerden sonra insanı yoruyor cidden.
O yüzden biraz araştırma yaptım (Dh de başarılı bulduğum, kulağında da güvendiğim editör arkadaş Burak Şolt sağolsun İnstgramdan da tavsiyeler verdi) ve Sony WH-1000XM3B almaya karar verdim. Umarım beni pişman etmez. Biraz tuzlu bir fiyatı var fakat ses işi malum ne kadar ekmek o kadar köfte. Siz siz olun fazla kurtlu olmayın. Olursanız da en azından pahada ucuz şeylerle uğraşın 😀 Bir de kulaaklığı kullanan varsa aranızda aynı anda 2 farklı cihaza bağlanmıyor demişler sonra yazılım güncellemesi ile çözüldü demişler bu doğru mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Xaloc @xaloc

  Bose Q35 düşünmediniz mi hocam? Kullanmıştım oldukça doyurucu bir sesi vardi. Tabi aktif gürültü önleme, kendi uygulaması vs. de mevcut.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Ben de aldığım gün DJI ınspire dronu duvara çakıp gimbalını kırdım. Bir de üstüne söktüm dağıttım şimdi bir araya getiremiyorum dronu. Benzer işler.

  Sony kulaklık konusunda en ucuzundan en kalitesine kadar üretimi var seçtiğiniz model güzel cihazdır.

 • ddgsef13t33 @ddgsef13t33

  Hayırlı olsun. Ben kullanıyorum ama son güncellemeyi yapmadım. Sondan önceki güncellemede anc özelliği zayıfladığı üzerine çok tartışma vardı. Daha kötü olabilir diye yükseltmedim.

  • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

   2 ihaza aynı andas meslesi nasıl? Sesinden memnun musunuz?

  • ddgsef13t33 @ddgsef13t33

   @mutlakdeli aynı anda 2 cihazda kullanılamıyordu. En son sürüm olan 4.2.2 güncellemesinden sonra değişmiş midir sanmıyorum. Sanırım bağlı olup da sadece aramaları alabilenler vardı redditte. Önemli ise sizin için riske atmayın bence. Daha önce kulaküstü kulaklık kullanmadığım için bir şeyle karsilastiramiyorum ama baslar güçlü. Metal metalcore ağırlıklı bir dinleyicim ve eq ayarı yapmadan dinlemek beni bazen rahatsız edebiliyor. Ben anc si için tercih ettim ve denemeden aldım. Uzun süre anc ile kullanınca baş ağrısı yapabiliyor. 🙂 Anc yi kapatınca ses kalitesi de yarı yarıya düşüyor neredeyse onu da söyleyeyim.

2000 Tl ye kadar özellikle dengeli müzik dinleyebilecegim ses kalitesi ile ön plana çıkan, sıcak ses tonuna sahip, kulağı içine alan kafa üstü Bluetooth kulaklık arıyorum. Kullanmış olduğum Sennheiser Hd 4.40 ne yazık ki benim salakligim yüzünden ciddi sakatlandı. Önerilerinize açığım. @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm canlı yayında sesinizi kullanmış olduğunuz Sony Bluetooth kulaklığın mikronundan mi duyuyoruz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

200 tl ye kadar android tv box arıyoruz. Youtubea düzgünce erişmesi ve İnternet tarayıcısınin düzgün olması yeterli. Çok performans beklentisi yok. Ne tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

https://youtu.be/UIRXtKV_OiY
Iphonedo beycigim s20 ultrayı incelemiş. İncelemiş dediğim sadece kamerasını incelemiş demek daha doğru olur. Telefon düşündüğüm gibi reklama yönelik rakamlarla şişirilmiş bir telefon çıktı. Samsung bana soracak olursanız note 7 de zirveye çıkmıştı o da patladı gitti. 3 senedir note 8 kullanıyorum yeni çıkan modellere bakmak gelmiyor içimden.

Samsung S20 Ultra — Derinlemesine İncelemesi

Samsung Galaxy S20 Ultra Tamamen Türkçe Derinlemesine İncelemesi 🇹🇷iPhonedoTR // Türkçe 🎥YouTube: http://www.youtube.com/iPhonedoTR 📘Facebook: http://www.fac...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Araba çakmak çıkışı için iyi bir şarj aleti arıyorum. Samsung'un hızlı şarj standardi olan 9 volt 1.67 amper ile telefonu şarj ederken diğer usb çıkışı ile (en az 2 usb çıkışı olmalı) Bluetooth kitine 5 volt elektrik saglayabilecek bir şarj cihazı var mıdır bildiğiniz, kullandığınız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap