Merhaba arkadaşlar.

Aşağıdaki 2 monitör arasında tercihiniz hangisi olur. Oyun oynamıyorum, iş amaçlı kullanılacak. Tasarım ve ofis işleri daha çok.

Ya da bu fiyat çerçevesinde farklı bir model öneriniz varsa duymak isterim.

AOC 24G2U - https://www.hepsiburada.com/aoc-24g2u-23-8-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000NORXK

ViewSonic XG2405 - https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2405-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-p-HBV00000PJZI1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11
 • Private Joker @stanleykubrick

  İkinci yazdığınız monitörü kullanıyorum bir süredir. Hakkındaki fikirlerimi yazdım.

  https://teknoseyir.com/durum/1360777#comment-4848684

 • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

  AOC monitörü yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. Oyunun yanı sıra photoshop, illustrator, premiere pro ve after effect işlerinde de kullanıldı hatta baskıya giecek bazı afişler de düzenlendi. Renk konusunda iyi yani. Display ve HDMI kablolarını ilk taktığınızda bir renk değişimi oluyor onu düzeltmek gerek sadece. Display kabloyu ilk taktığınızda renk ayarını warm ayara çekiyor standart veya belirlediğiniz özel ayara çekmek lazım. Bir de kutu içerisinde çılan HDMI kablo 120 hz yukarısını göstermiyor, 144 hz için Display kabloyu bağlamak gerek. Bazı kullanıcılara HDMI ile 144 hz aldıklarını söylüyor ancak çoğunluk dediğim gibi 120 hz alıyor.

 • Outrun @outrun

  XG2405 benim monitör. 1400'e almıştım. Aldığım zaman ben de AOC ile arasında kalmıştım ama AOC o zaman stoklarda yoktu (ya da daha pahalıydı tam hatırlayamadım). AOC olanın içinden display port kablo çıkıyordu, viewsonic'den hdmi. Hâlâ böyle mi bilmiyorum ama.
  İkisi de aynı panel. Ucuz olanı alın bence, hele AOC daha ucuzsa kesin onu alın, içinden display port kablo çıkıyor.

 • prometrik @prometrik

  Aoc modeli geçen sene sonunda aldım. Kullanıyorum. tavsiye edebilirim. Nvidia ekran kartı ile freesync sorunsuz çalışıyor. Ekran kartım nvidia olduğu için bunu araştırarak almıştım. Display ninja sitesinde bu tip detaylar ve benzer ürün önerileri bulunuyor. Göz atabilirsiniz. Fiyatına göre pivot desteği, usb hub desteği, ips olması gibi özellikleri ile ve incelemelerine de bakarak almıştım.