Arkadaşlar merhaba,

Bir kurumunun bilgi işleminde çalışıyorum. Üst düzey bir yetkiliye tahsis edilen aracın koltuk başlarına 2 adet iPad bağlamışlar. iPadlerden bir tanesi Wifi+Cellular model ve kendisine bağlı sim kart ile sorunsuz internet erişimi sağlıyor. Diğer iPad ise Wifi+Cellular model iPad'in Kişisel Erişim Noktasına bağlanarak internete erişim sağlıyor.

Fakat bu bağlantı stabil değil, zaman zaman bağlantıda kesintiler meydana geliyor. Benim tespitime göre kesinti Kişisel Erişim Noktası oluşturan iPad'in interneti bir süre sonra dağıtamaması nedeniyle meydana geliyor. Kişisel Erişim Noktasını aç kapa yapınca sorun çözülüyor.

Bizden ise sıfır kesinti ve sorunsuz bağlantı talep ediyorlar.

Konu hakkında bilginiz var mı, hata neden kaynaklanıyor olabilir? Çözüm olarak ne önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 20

Arkadaşlar merhaba,

d

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba,

34.000KM'de, 1.6 Toyota Corolla Vision MDS aracımı 530.000TL'ye sattım. Şimdi de bir üst paket olan Dream paketi almayı düşünüyorum. Bu konuda sizin değerlendirmenize ihtiyacım var.

1- 2022 trafiğe çıkış, 2021 Model 1.5 Corolla Dream 1.400 Km'de sıfırdan farksız bir araç, fiyatı 592.000TL

2- 2022 Model 1.5 Corolla Dream 500 Km'de sıfırdan farksız bir araç, fiyatı 610.000TL

3- Bayi Sıfır fiyatı ise 623.000TL (cam filmi, seramik kaplama vs. gibi ekstraları yok)

Siz olsanız bu üç seçenekten hangisini tercih edersiniz?

Bunun yanında bu fiyatlara önerdiğiniz başka seçenek varsa onu da duymak isterim.

Teşekkür ederim yardımlarınız için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 22

33 yaşında yıllardır çalıştığı garanti işi kaybetmiş birine ne önerirsiniz, nasıl kalkabilirim bu düştüğüm yerden? Kamu sektöründe çalışıyordum haliyle özel sektörün yeterlilikleriyle ilgili bir fikrim yok. Kendimi yetersiz, çaresiz ve uçurumun kenarında hissediyorum. Nasıl geçer bu durum, ne iş yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Arkadaşlar merhaba.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2
Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2S

Bu iki model arasındaki farkı biliyor musunuz? Ben 1 yıl önce 2S modelini Amazondan almıştım ve memnuniyetle kullanıyorum, yeniden almak istiyorum. Eğer kayda değer fark yoksa 2 versiyonu daha uygun fiyatlı görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba. Saç, sakal özellikli tıraş makinası önerisi alabilir miyim. Bir yakınım Braun kullanıyormuş yenisini soruyor. Teşekkür ederim şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Arkadaşlar merhaba.

FPS, Hz arasındaki bağlantıyı basitçe anlatabilir misiniz. 60Hz ekranda 100 FPS ile oyun oynandığında bir anlamı oluyor mu? Bu monitör zaten saniyede maksimum 60 kare göstermiş olmuyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • Hüseyin H. @hsynn

  Bir anlamı oluyor elbette.
  En basitinden bunu anlayacağımız oyun Cs go'dur.
  Laptopum 60 Hz. Fps 120'nin altında düştüğünde o akıcılık gitmiş oluyor. 50-60'larda zaten kapat oynama o derece.

 • Ekrem @huseyinekrem

  16.66ms'de bir görüntü yenileniyor 60hz monitörde. Eğer ekran kartı gösterilen 2 kare arasına denk gelen bir görüntü çizerse bunu sıradaki karede görürsünüz. Bu gösterilen kare, monitörün göstereceği kareye ne kadar yakın olursa o kadar daha doğru görüntü alınır ki rekabetçi oyunlarda bu yüzden önemlidir. 60hz monitör'de 180fps alıyorsa görüntü hep 60fps'e kıyasla çok daha çabuk gösterilecektir. Bu da takılıyormuş hissini azaltır. GSYNC Freesync gibi teknolojiler de bunu sürekli denk gelecek şekilde ayarlarlar. Yani bu bilimsel bir gerçektir, psikolojik değil. Ha, casual takılıyorsan, aç Vsync geç karşısına bitti gitti. Çünkü dalgalanma olduğu için görüntüde kesik kesiklikler, donuyormuş gibi hissetmeler oluyor. Sabitleyince hepsi çözülüyor. Şu video olayı apaçık anlatıyor. (ingilizce)
  https://www.youtube.com/watch?v=hjWSRTYV8e0

 • Agab @agab

  60Hz ekranda 100fps ile 200fps farkı çok rahat anlaşılıyor.

 • Player 1 @player-1

  60hz monitörde her yeni görüntünün ekrana gelmesi 16.66 milisaniye sürüyor. Ekran kartı da 100 fps veriyor diyelim. Şimdi bu 16 milisaniyede ne oluyor? Bilgisayar gösterilecek sahneyi hesaplıyor bu süre 100fps için 10 milisaniye sürüyor. 16-10= 6 milisaniyede ise yeni kareyi oluşturmaya çalışıyor ama 16milisaniye süre dolduğu için ekrana eski kare geliyor, bazı durumlarda ise eski karenin üstüne yeni karenin yarısı biniyor ve tearing dediğimiz durum oluşuyor.

  Ekranda eski kareyi görmek yani 6 milisaniye geriden takip etmek refleksinin etkisini direkt görmeyi engellediği için farkediliyor ama dışarıdan izleyen birisi için pek farkedilebilir bir durum değil.

Arkadaşlar merhaba.
MSI 6E62 6QC model bir laptop var. MSI sitesinden indirilen BIOS yüklemesi sonrası ekrana görüntü gelmiyor. Klavye aydınlatması ve fanlar çalışıyor fakat ne kendi monitöründen ne de harici monitörden görüntü alamıyoruz. BIOS pilini çıkartıp 1 gün bekledik fakat bir gelişme olmadı. Daha önce benzer bir sorunla karşılaşıp çözüm üreten var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar elimde bu oyunlar var. Para edecek şeyler mi, satmaya değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12