Arkadaşlar bilgisayar hata veriyor sebebi ne olabilir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

240 GB JAMES DONKEY JD240 LE 2.5" 510-500 MB/s SSD Disk

240 GB JAMES DONKEY JD120 LE 2.5" 510-500 MB/s SSD Disk
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

ABD ve Çin arasındaki savaş her alanda etkilerini gösteriyor. Trump'ın isteğiyle Çin merkezli Huawei markasının Android lisansı iptal edildi. Artık Huawei marka telefonlar Android tabanlı hiçbir hizmeti alamayacak.

En büyük korkuları Huawei nin inanılmaz yükselişi.
Aşağıdaki tabloda küresel akıllı telefon satışının grafikleri ve verileri var

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • protego @protego

  Gerçekçi olmak gerekirse Trump Amerika'nın çıkarları için herşeyi çekinmeden yapıyor. Ancak bu yaptıklarının rezalet olduğu gerçeğini de değiştirmiyor. En başta rekabetin ölmesine sebep olacak. Son yıllarda telefon sektöründe çinlilerin yükselişiyle Samsung başta olmak üzere tüm firmalar daha hızlı yenilik getirmeye uğraşır oldu. Çinliler olmasa ekrandan parmak izi okuma en az 5 yıl daha gelmezdi muhtemelen. Huawei p20 pro yüzünden kamera konusunda da hızlanmalar oldu. Bu iş tüketiciye vuracak en başta. Umarım Huawei kendi işletim sistemiyle Androide rakip olur.

  Edit: türkiye'de Huawei'nin arge merkezi mi varmış 😮

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Samsung'a neden bir yaptırım yok? Kore avuçlarında olduğu için mi?

  • protego @protego

   Ondan ziyade Samsung'un yeri belli. Stabil şekilde gidiyor. Ama Çinliler gördüğümüz üzere piyasayı ele geçirecekler. Duracaklar gibi gözükmüyor. Apple'dan fena kullanıcı çaldılar. Samsung'un Apple'a vs. öyle bir etkisi yok. Ama Çinliler oyunun kurallarını değiştirdi.

  • harunshn @harunshn

   @protego iş cep telefonunda çok öte hocam. 5G ile her türlü cihaza bağlantı gelecek. Aklına gelen her şeye. Zaten 4G altyapısında çok önde ve yaygın olan Huawei, 5G ile resmen tüm dünya ülkelerinin iletişim altyapılarını istila edecek. Çin'in kafası atarsa yapılabileceklerini öngörmek çok zor olmaz. Bu sebeple bu kadar büyük bir potansiyel problemin önünü kesmek için bir kaç müdahale gelmesi kaçınılmazdı.

  • protego @protego

   @harunshn Onlar da var tabi. Ama her türlü kullanıcının zararına bunlar. Huawei olmazsa Amerika'da 5G baya gecikir. Rekabet düşecek vs. olmaması gereken şeyler bunlar. Ha tabi Trump açısından bakarsak adam devletin çıkarı için herşeyi yapıyor. Devlet açısından doğru hamle. Ama kullanıcılar açısından kötü

  • harunshn @harunshn

   @protego aynen öyle. yeni mate 20 lite aldk eşime, şimdi napsak bilmiyorum, iade edebilme şansım olur mu acaba?

  • protego @protego

   @harunshn Hocam biraz bekleyin bence. Ben sanmıyorum ki bu abartıldığı kadar felaket olsun durum. Trump gözdağı veriyor, anlaşırlar bir şekilde. Zaten bu durum Amerikan şirketlerinin de işine gelmez. Intel Google vs. hepsi zarar edecek. Huawei diyoruz en çok telefon satan 2. firma. 1.liğe yerleşecek bu yıl bitmeden. Daha bunun modemi vs. Amerikan firmalarından dünyanın parçasını satın alıyordur. O yüzden arkada çoktan lobicilik faliyetleri döndürmeye başlamıştır bu firmalar. Bir iki hafta içinde çözülür bence olay. Zaten şöyle bir tweet atılmış Android'in resmi hesabından, Huawei kullanıcılarının google yazılımları kurmasının engelleneceği yalan diyorlar https://twitter.com/Android/status/1130313848332988421

  • harunshn @harunshn

   @protego Aynen bir süre bekleyelim. Zaten telefon işlevsiz kalırsa geri almak zorunda kalacaklar.

 • Oğuz @vitalyscherbo

  Dünyayı ve içindeki insanları sömüren ABD şirketleri olduğunda sorun yok.

arkadaşlar türk telekomun verdiği vds2 300 mb modem hızı kaç mb kadar destekler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acer NH.Q2ZEY.002 Nitro 5 AN515-51-50SR Core i5-7300HQ 8GB 128GB SSD 1TB GTX1050...

kampanyalı Acer NH.Q2ZEY.002 Nitro 5 AN515-51-50SR Core i5-7300HQ 8GB 128GB SSD 1TB GTX1050 15.6 IPS Full HD FreeDos özellikleri, fiyat bilgisi, taksit seçenekleri ile hemen satın al.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

arkadaşlar hangisi alınmalı sizce
MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 TI GAMING X 4G 4GB ---739,00 TL
MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti AERO ITX OCV1 4GB ---599,00 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8