Oyunu 1 hafta boyunca sadece mantığını öğrenmek için harcandıktan sonra bir şeyler yapabildim 😄
Ragusayı tekrar alırken venediklerde 10 yıl saldırmazlık ant imzaladım ticaret ambargosuda koydum kafa rahat Doğu seferleri başlar. Dulkadiri annexledim Karaman’ı alırım ak koyunluyu alır suriyeyi salarım gibi. En azından batıdan koslisyon yemeyeceğim ona uğraştım biraz. Doğuya pek hakim değilim kimlerle ittifak kurmalıyım Tunus la oldum ama başka var mıdır

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ya bu eu4 sinir ediyor insanı osmanlı ile başlıyorum bizansı oyun başında alıyorum müttefiki sırbistan ve atina oluyor genelde sırplardan da kosovayı alıyorum altın madeni var diye ondan sonra bu batı antlaşması bitiyor ya bir bakıyorum bütün batı koalisyon olmuş bana saldırıyor. Engelleyemiyorum bir türlü.

Sonra tekrar başladım oyuna fransa ile ittifak oldum o da büyük ingiltere savaşına çağırdı beni ittifak yaptığımız için gititm 10k asker gönderdim gönderdiğim askerde başkentlerinde durdurdum öyle tam ne yapacağımı bende bilmiyordum, o sıra kalan askerle trabzon sinop'a daldım aldım bizans'ı tekrar alayım dedim bir baktım ülkede isyancılar çıkmış 20k askerle anadolunun çeşitli yerlerini ele geçirmeye başladılar.

Ne yaptıysam oyun sürekli bir engel çıkarıyor. Hiç mi savaşmayalım anlamadım ki birde savaştığım yerlere claim atıyorum birde hak iddası ile gidiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Araba koltuk kılıflarından anlayan var mı? Dün gittim pek anlamıyorum adam bana 400 TL diyor da belki ucuz malı itelemeye çalışıyor düşüncesi geliyor aklıma çünkü anlamadığımızı biliyor en iyisi bu deyip duruyor.

2012 fiesta için bakıyorum internettende alabilirim de orda da aynı şey olur mu diye bilemedim. Yine 400-500 vermeye razıydım da verdiğime değsin amaç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • superzademehmed @superzademehmed

    Kılıftan anlamak veya anlamamak olarak tabir etmeyelim de, kumaştan anlamanın yolu ancak görüp dokunarak olur. Ürünü görüp ederinin o olamayacağını düşünüyorsanız oto döşemecisine gidip bir fiyat alın. Hem tarzına kendiniz karar verirsiniz hem de maliyet hakkında fikriniz oluşur. Hazır kılıflarda pek seçenek olacağını sanmıyorum.

Ana monitorde oyun oynarken mouse kayboluyor. ikinci ekrana oyun oynarken mouse u götüremiyorum. Ana monitörde masa üstüne dönmem gerekiyor oyundan çıkmam gerekiyor. Bunun başka bir hal çaresi yok mu? oyundan çıkmadan ikinci ekranı kontrol edebileyim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eu4, Civ6, Ck3 bu ara bu oyunlara sardım çok kafa patlattırıyor ya 😀 Strateji oyunları kafam boşalsın rahatlayımdan ziyade daha çok yoruyor insanı tabi o türden git ets2 sür stres attırıyor dersin 😀 Hele şu eu4 başlı başlına 100 saat verilmesi gereken bir oyun. Öğrenilecek şeyi bitmiyor birde küçük yerlerdeki arayüz karışık ne yapacağımı bilmiyorum bazen. Civ6 o yüzden basit geliyor arayüzü çok daha kullanışlı ama eu4 kadar detay yok tabi. Eu4 yoruyor adamı öğrenilecek işleri bitmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İberia dlc si kurmak için ets2'deki pro mods'u deaktif ettim. İlk başta oyuna girdiğimde dlc aktif olmamıştı sonra promods'u kaldırayım öyle deneyeyim dedim dlc'yi oyun gördü. Sonra tekrar pro mods'u aktif edeyim dedim bu sefer yine dlc gözükmemeye başladı.

Promods yeni dlc'yi görmüyor mu yada engelliyor mu? Acaba onunda mı güncellenmesi lazım? İberia'da sürmek için oyun modundan promodsu çıkarıyorsun çünkü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ets 2'nin İberia dlc'si yarın çıkıyor haberiniz olsun. Muhtemelen 40-50 tl civarında olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Çift monitör büyük rahatlıkmış ya konforu artırıyor 😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20

İki farklı monitörde farklı çözünürlük yapabiliyor muyuz? Ana monitör 2K yandaki dükkan HD ama bağlayınca yandakide kendini 2K olarak ayarlıyor. Ayarlardan baktım Windows’un ancak çözünürlük değiştirdiğimde ikisininde ayarı değişiyor. İkinci monitörü 2K dan Full HD ye indirmem gerek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap