Bu önemli günde site kullanıcıları olarak kendimizi uyaralım. Siyasi paylaşım bildiğiniz gibi yasak. ‘S’ si paylaşılsa siliniyor ilerisi banlanıyor. Olması gereken zaten burası yeri değil.

Sonucunda üzülenler de olacak sevinenler de olacak, duygularınızı fb, ekşi sözlük veya Twitter’e dökebilirsiniz. Orada atış serbest özellikle Twitter kitlenmez çökmez inşallah 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#iOS #beta2 #teknoyardım
İos 12 betada İTunes’den tam yedek alırsam pc ye sonra tekrar sistemin ios 11.4 stabil sürüme döndüğümde aldığım yedek üzerinden kurabilir miyim arkadaşlar? Resimlerin, uygulamaların vs. gitmesini istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa @uaee

  Hayır. iOS 12 yedeğini iOS 11’de kullanamazsın. iCloud Fotoğraf Arşivi açıksa sorun olmaz, yedekten ayrı olarak depolandığı için.

 • NAKAH @nakah

  Bence fotoğrafları telefonda değil de, Google Photos üzerinde saklayın. Her formatta onların yedeğini alıp geri kurması sıkıntı çünkü, uğraştırır. Google Photos kurduğumdan beri çok rahatım. Hem bilgisayardan hem telefondan rahatça ulaşıyorum hem sınırı da yok.

  Uygulamalar içinse ekran fotoğrafı alıyorum ben, tek tek kuruyorum sonra. Çok program olsa da hemen halloluyor çok zor değil.

  Bu sayede format atmak büyük dert olmaktan çıkıyor. Daha attığım hiçbir formatta yedek almadım. Zaten icloud otomatik rehberi maili notları falan aktarıyor. Hiç yedeklemedim telefonu.

  • Koray Suna @koraysuna

   Zaten yedekli hocam hepsi var orada ama ne bileyim kendi uygulamadı fotoğraf ya daha iyi oluyor sanki dedim. Yoksa güzel çalışıyor o da. Yedekleme işi otomatik oluyor mu google photosda yedekleme yapmak için her seferinde uygulamaya girip yapmam gerekiyor.

   Dediğinizde haklısınız aslında bu devirde artık oradan al şuraya taşı buraya koy gibi şeyler olmuyor artık. İnternete yedekli olsun yeter.

  • NAKAH @nakah

   @koraysuna Maalesef otomatik olmuyor, uygulamaya girmeden yedekleme yapmıyor. Ben çok fazla biriktirmeden birkaç günde bir girip yedekliyorum. Özellikle bir video çektiysem hemen yedekliyorum uzun sürüyor çünkü. 😀 Arka planda uygulama yenileme açık olduğunda bile yedeklemiyor nedense.

   Ben de başta sizin gibi yapıyordum hatta bilgisayara yedekleyip sonra itunes ile tekrar telefona atıyordum. Ama baktım hem hafızayı işgal ediyor hem de her seferinde uğraşması zor. Google photos geçtim kafam rahat, 10 yıl öncesinin fotoğrafı bile telefonumda erişilebilir artık. Arama özelliği de çok güzel. Geçen arkadaş dedi ki sizin Adana’da kebabın yanında verilen mezelerden hiç fotoğraf var mı dedi. En son aylar önce çekmiştim, nasıl bulayım şimdi dedim. Sonra bir deneyeyim deyip meze yazdım, tüm meze fotoğrafları önüme geldi. 😀

  • Koray Suna @koraysuna

   @nakah Çok iyi gerçekten de sadece her şey yedeklendiği için google photos biraz daha karışık oluyor diğerine göre binlerce resim yedekleniyor. Tabi telefonun yer kaplamasından da da iyidir ama. İcolud aslında yedeklemeyi o da ücretsiz yapsaydı o daha güzel olurdu 😀

   Programın arama özelliği cidden çok iyi kendi anı yapıyor kolaj, animasyon yapıyor onlar bile çok iyi. 🙂

  • Koray Suna @koraysuna

   @nakah siz de şuan beta sürümünün de misiniz hocam?

#windows10
Arkadaşlar bu neden oluyor? Kendi kendine bilgisayar ikinci hesap açmış galiba. Normalde ilk sıradaki benim kullandığım hesap başka bir ayar da yapmadım. Kapatıp açtıp pc yi böyle oldu nasıl silebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İos 12 beta 2 deydim ancak Twitter çalışmamaya başladı giriş yapamıyorum sildim yükledim yine olmadı. Normal sürüme nasıl dönebilirim cihazda? Direk ayarlardan beta profilini silince dönülüyor mu yoksa itunes den dfu mod ile sürüm mü değiştirmem lazım direk 11.4 olanı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın. Geçen ssd aldım laptopa. Bugün geldi eski harfdiski çıkardım yeniyi taktım çalıştı. Ancak windows kuramadım çünkü pc boot ederken usbyi görmüyor galiba. Rufus ile yazdırmıştım dün windowsu bir hata vermemişti o zaman nasıl tanıtabilirim bunu pc ye?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haftalar sonra Dh’ye gireyim dedim baya yenilenme trendine girmiş. Forum’u da elden geçiriyorlar galiba hala tam bitmemiş ancak üst panel, dh simesi tamamen değişmiş. Konu içlerindeki görünüm daha minimal olmuş modernleşiyor yani yavaş yavaş. Geç bile kaldılar şimdiye kadar 2005 görünümü vardı sitede resmen,

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Böyle bir hata verdi laptop. Yaşlandı zaten iyice durum sıkıntılı galiba yeni pc zamanı yaklaşıyor gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Reddit’in kendi resmi uygulaması mobil veride de olsun wifi de de olsun tüm gifleri açıyor. Ancak apollo uygulaması bazı gifleri açmamazlık yapıyor o uygulamadan mı sorun acaba?
Ya da reddit uygulaması kendinden mi vpn si var anlamadım. Apollo’yu daha çok seviyorum kullanmasını bu sebepten ötürü kullanamıyorum. Gif oynatmayınca resmi uygulamayı açmak zorunda kalıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaz günlerinde çok güzel giden bir şey dondurma ancak son yıllarda çok şekerli gelmeye başladı bence belki de şekeri kestiğimdendir çaydan kahveden falan. Sadece bir markada değil diğerlerinde de size de öyle geliyor mu çok fazla şeker tadı alıyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8