Mükemmel korunmuş mavi balina kalbi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Geçen bu kulaklığı satın almıştım 50 tl ye bugün geldi. Kulaklığı denedim fiyatına göre çok iyi performans verdi, bassları çok temiz ve net verdi. Apple kulaklığı kullanıyordum arkadaki sesler çok daha iyi ve net duyuluyor. Kulağınıza taktığınızda dışarı ile irtibatı kesiyor. Apple kulaklıkta en büyük sorun buydu dışarıda yürüdüğüm de işlek bir caddeyse eğer müziği zor duyardım bu kulaklıkta öyle bir sorun yok sağnak yağışlı şimşek çakan bir yerdeyim hiç duymuyorum sesleri takınca.

Fazla para vermek istemememden fiyat performans ürünü arıyordum memnun kaldım eğer sizde uygun fiyatlı arıyorsanız bu ürünü alabilirsiniz.

Ek olarak belirteyim iOS cihazı ile uyumlu. Mikrofon çalışıyor. Üstünde bir tane tuş var şarkı durdurma, şarkı atlama, siriyi çalıştırma, arayanı yanıtlama ve kapatma hepsi sorunsuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Bu ekran kartı yandan nasıl böyle duruyor arkadaşlar? Normalde monte ederken dik şekilde monte ediyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 20

Ekşi Sözlük resmi olmayan uygulaması Şükela Reader kullananlar uygulamaya güncelleme gelmiş yine güzel ancak reklam uygulaması başlamış. Güncellemeyen varsa haberiniz olsun dedim. Geliştiricide bir yandan haklı reklam koymalı tabi ki ama en azından seçenek bıraksa kullanıcıya bir miktar verip reklamı kaldırtma gibi o da iyi olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#photoshop #yardım
Photoshop’u yeni yeni öğreniyorum, youtube’den videolar falan izledim arka plan flurlaştırmak için. Videolardaki adımları birebir yapıyorum ancak örnek fotoğrafta köpeği yaptım ayağının patisi var ya yada ağzının kenarları çok yoğun bir keskinlik var yani yapay duruyor, dışarıdan baksan hemen anlarsın shop yapıldığını. Ben bunu nasıl yumuşatabilirim yada düzeltebilirim? Hangi araçlar lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16
 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Blur layerına mask açacaksın, bu maskı opacity değerini odak noktasından uzaklaştıkça yavaş yavaş azaltarak siyaha boyayacaksın. Tabii fırçanın keskinliği en düşükte olacak ki farklı tondaki alanlar birbirine yumuşakça geçsin. En uzaktaki yerlere denk gelen maske alanı beyaz olacak, en yakındaki yerlere denk gelen maske alanı ise siyah olacak, yakından uzağa doğru da o gri tonları bulanıklığın azlığını-çokluğunu ayarlamanı sağlayacak.

  İlla ki bundan farklı 10 yöntem daha vardır, kullandıkça kendine en uygun yöntemi keşfedersin, deneyim gerekiyor hangi durumda ne yapabileceğini bilmek için. Ben olsam blur layerına mask ekler, köpeğin ayağını da patisinden boynuna doğru %100’den %70’e kadar azalan opacity değerleri ile maskelerdim. Tabii bu verdiğim değer tamamen sallamasyon şu an, deneyip bakmak lazım göze nasıl doğal gelecekse öyle ayarlamak için.

  • Koray Suna @koraysuna

   Bu biraz zamanla olur artık hocam kullanmaya çalışıyorum ha deyince olmuyor 🙂 Yine video serileri izlemeye devam ederim

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @koraysuna Tabii ki zamanla olacak. Videoları izleyip aynısını yapmaya çalışmak işe yarıyor, öğreniliyor öyle. Ama en iyi deneye deneye, deneyim edilerek öğreniliyor. Maske olayı başta çok karışık geliyor ama bir kez alışınca maskeyle her şeyi yapabileceğini fark ediyorsun ve sonra zaten iyi işler çıkmaya başlıyor. İlk başta olmazsa sıkıntılanmayın, öğrenmek zaman alıyor, normaldir.

   Bir de fotoğraf ile çalışmak için fotoğraf çekmeyi az biraz bilmek gerekiyor. Odak aralığını bilmeden bu tarif ettiğiniz işi yapmazsınız. Köpeğin sol kulağı da hafif bulanık olmalı mesela, daha uzak çünkü, bu kadar yakından çekilmiş bir fotoğrafta odak aralığı dar olur, o yüzden köpeğin yüzünden uzakta ve yakında olan her bölge uzaklığına göre bulanıklaşmalı ve bu geçiş yumuşak olmalı. Yoksa doğal durmaz.

 • Koray Suna @koraysuna

  @ermanyurdakann @xpow3r @agah @serhanhepsen @brave
  Denemekten vazgeçmedim bu nasıl olmuş ilkine göre biraz daha iyi sanki o kadar belirgin yapaylık yok ayaklarında 🙂

 • xpow3r @xpow3r

  ben ayakları ve köpeğin hatlarını biraz daha yumuşattım

  • Koray Suna @koraysuna

   köpeğin hatlarını nasıl yumuşatıyoruz hocam. Refine edge kısmına basınca bende bu kısım geliyor kırmızı olduğuna bakmayın rengin köpeği koyacağım oraya da hangi kısım kılları yumuşatıyor. hatta kırmızının altına köpeği koydum kenarlarını hafif çizdim bir şey değişmiyor ki

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @koraysuna Hepsi kırmızı olmamalıydı, önce seçim yapıp sonra buraya girdiğinde o kırmızılık seçtiğin yeri gösterecektir. Sonra “Akıllı yarıçap” yazan yere tıklayacaksın, brush benzeri bir tool verecek sana kullanman için, köpeğin tüylerinin çevresinden onunla geçmen lazım, çevresi ile kastım hem tüyleri hem de dışarıyı içine alacak şekilde geçeceksin, tüyleri ve tüylerin dışını beraberce boyayarak. Böylece daha detaylı seçim yapacak o tüylerin çevresinden ve arasından falan. Memnun kalmazsan oradaki diğer ayarları da kurcalarsın. @xpow3r yapmış, öyle olacak işte son hali.

   Bir de Türkçe kullanma, kaynaklar hep İngilizce, zor olur. İngilizce bilmiyorsan da İngilizce kullan, sonuçta ezberleyeceksin, Türkçe de daha kolay olmuyor.

   Youtube’da “how to select hair” diye aratırsan bu toolu çok kullanıyorlar o iş için, anlarsın nasıl çalıştığını.

 • xpow3r @xpow3r

  sol araç çubuklarında blur tool var onunla

Wikipedia ile ilgili çeşitli haberler var bugün. BTK demişki hala yasağa neden olan yazı yayında falan demiş, herhalde bir süre daha beklenecek açılmaz gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Formatı attım sürüm bu şekilde, en son sürüm bu mu? Birde internetten hangi sürümün son sürüm olduğuna bakmanın bir yolu var mı? Microsoft’un sitesinde sürüm adları KB4632466574 diye geçiyor anlamıyorum tabi onu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#windows10
#format
Laptopa artık format atacağımda bu 64 bit single language sürümünü nerden indirebilirim arkadaşlar. Creeatin tool haricinde. Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vay canına! Boeing 737 kalkış anı.Adrenalin isteyenler için tam olarak o kadar dik kalktı ki ters dönecek zannettim. (gif:12 mb)
#Boeing747

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9