Game Of Thrones'in kötü giden son bölümünden sonra bu haftaki bölüm çok iyi olmuş eski heyecanı uyandırdı. Toparlamaları için çok bir bölüm kalmadı ancak gayet iyi bir bölüm yapmışlar. İzlemeyenler acilen izlesin her yer spoiler dolu zaten 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Days gone oyununu normal ps4 de oynayan var mı? Oynamayı düşünüyorum da çok fazla takılmalar oluyor almayın falan yazmışlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Spotify’da müzik indirirken ekranı kilitliyorum 10 dk sonra ekranı açınca hiçbir şey indirmediğini görüyorum. Uygulamayı sildim kurdum yine aynı ekranı kilitleyince indirmeyi durduruyor sanki. Telefondan mı kaynaklı onu da bilmiyorum wifi’yi kesiyor desem ama birisi WhatsApp dan mesaj atınca sorunsuz iletiliyor başka bildirimler geliyor bağlantı da kesilmiyor yani. İndirirken illa ekran açık bekletmem gerekiyor. (İphone 6s)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu sitede bir avuç insanız olan da gitmesin ya. Yardım alıyoruz, yardım ediyoruz çok nitelikli oluyor. Başka bir site tanımıyorum buradaki bilginin sohbetin üzerine. Buradaki insanların yorumlarını referans alıyoruz hatta ona göre ürün alıyoruz. Yıllarımız geçti eksiklik oluyor artık olmayınca sahip çıkalım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arabayı boşta 1 2 dk çalışır bekletmek mi daha fazla mazot yakar yoksa söndürüp tekrar çalıştırmak mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hasan ilker Com @ilkercom

  2 dakika boşta çalışsa toplam 10 cc mazot harcar. bence kapatmak motor sağlığı açısından daha zararlı.

 • Orcun @orcun

  Motora onun teknolojisine göre değişir. Bilmemkaç yıllık V8 V12 vs eski motorda diyelim kapatırsan ve tekrar çalıştırdığından daha fazla yakıt yakar. Çalışır bırakırsan ama sıkıntı yok gene yakar da ilk çalıştırma gibi yakmayabilir.
  Mesela benim araba dizel 1.2 tdi hatta star stop'u var, dinamosu ateşleme sistemi ona göre yapılmış. Kışın ortasında da gece 3 4 lerde de tek marşla her zaman alıyor. Ona göre yapmışlar yani ışıklarda mesela duruyorken gaza basmıyorken 2-3 saniye içinde kapatıyor motoru, gaza dokunduğun zaman canlanıyor. Şehir içi devamlı dur kalk ışıkta vs 100 km'de ben max belki yarım litre tasarruf edebildim. Hani böyle çok fark olmuyor, ama işte senin arabana bu start stop işini destekleyip desteklememe durumuna göre değişir.

 • Rasko @rasko

  Arabasına göre değişir ama izlediğim bir testte, duraklama 10 saniyeden uzun sürecekse, motoru stop etmek daha kârlı çıkıyordu. Öte yandan sürekli start/stop yapmak, uzun vadede daha maliyetli oluyor. Yakıttan kâr edeyim derken akü ve bujilerin zamanından önce ölmesine neden oluyorsun.

 • maxemilian @maxemilian

  Bu yeni araçlarda durunca motor kapatması bence doğru cevap.
  Birçok marka bunu aktif etti. Karbon salınımı için de olabilir ama eğerki motora zararı varsa yapmazlardı. Yada zararı önlemek için bir yol bulmuş olabilirler.

Kablosuz ışıklı klavye var mıdır? Aradım ama bulamadım. Ne alabiliriz? Çok kaliteli olmasına da gerek yok sadece uzaktan bağlantılı olup ara sıra kullanmak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Thre 100 dizisini izleyen var mı? Ben yeni bitirdim çok uzun arkadaş dizi netflix'te 4 sezonu vardı 20 gün gibi kısa bir sürede yaklaşık 80 bölümü izledim gerçi son sezonun 5 6 bölümü atladım direkt final bölümüne geçtim sıktı bir yerden sonra 😀
Yine de izlememe değdi benim güzel bir dizi yapmışlar zaten atmosferi, yeryüzünde yaşam mücadelesi ilgi çekici hale geliyor birde karakterlerde oyunculara tam oturunca sırıtmamış yani. 5 sezonu varmış netflix'te henüz yok gelmemiş de biraz da ara vermek gerekiyor sanırım sonra internet ortamından bulunur izlenir.
İzlemeyenler varsa aramızda bence bir ilk 10 bölümü izleyip şans verebilirler dizi kötü değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

WhatsApp’ta profil resmi yaparken çözünürlüğü aşırı bozuyor ya. Profesyonel makineden boyutu tam 5 mb olan resmi telefona attım pc’den, profil resmi yapınca süper net olan resim bulanık hale geliyor. O kadar bulanık değil de tabi fark hissedilir derecede düşüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu saat nasıl sizce? Forumda satılıyordu da bu aralar saat alayım aksesuar olsun dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17