Altın hesabını yapı kredi mi enpara’dan mı açmak daha mantıklı? #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12
 • Fikri @fikri

  Altın hesabı açtığınız bankaların büyük bir çoğunluğunda altın çekemiyorsunuz. Bu altını başka bir bankaya da transfer edemiyorsunuz. Bu yüzden onların kur oranlarına bağımlısınız.
  Altın çekebileceğiniz bankalara bakmanızı öneririm. Kuveyt Türk öyle mesela. Başka banka bilmiyorum.

 • Oğuz Akbulut @7ocloguz

  Kuveyttürk oranlarıda çok iyi bende şimdi ordan hesap açıyorum altın için

  • Hamdi @hamdi

   Gram altın mı çeyrek altın mı tercih ediyorsunuz? Birde mesela gram altın için minimum bir eşik varmı? Mesela tek seferde en az 1gr almanız gerekiyor gibi. Ben göremedim sitede.

   Sizde Seninbankan kullanıyorsunuz değil mi?

 • Hamdi @hamdi

  Kuveyttürk senin bankan diye bir sistemi var. Şubeye gidip hesap açtırmakla, online hesap oluşturma arasında fark varmı? Birde neden gram altında alış satış farkı azken, çeyrek altında o kadar fark ediyor? Hangisi daha mantıklı?

  • Fikri @fikri

   Ben seninbankan kullanıyorum. Bir fark olduğunu düşünmüyorum ama seninbankan aldım. Enpara gibi şubeye gelme diyen olmadı. Hatta genelde bankaya gidiyorum.
   Çeyrek altın sadece Türkiye'de var, gram altın ise uluslar arası. Gram altında daha fazla oyuncu olduğu için rekabet daha fazla oluyor. Bu yüzden alım satım fiyatları birbirine daha yakın.
   Ayrıca ikisinin de eşit şartlarda olduğunu düşünsek bile çeyrek altın 1 gram altından daha ağır olduğu için farkın daha büyük olması da normal.
   Çok alım satım yapılacaksa alım satım fiyatları birbirine daha yakın olduğu için gram veya ons altın daha mantıklı oluyor.
   Ek olarak gram altın uluslar arası piyasada bir değişiklik olduğunda hemen etkileniyor, çeyrek altının etkilenmesi biraz daha zaman alıyor.

  • Hamdi @hamdi

   @fikri teşekkürler. Peki ufak yatırımlar için, en azından hesaptaki ufak miktarların kısa zamanda erimesini engellemek için ne yapmak lazım? Yoksa gidip kuyumcudan altın mı alınmalı?

  • Fikri @fikri

   @hamdi ben uzmanı değilim de bu işlerle uğraşanlar gram kullanıyorlar genelde.
   İlgi alanım olduğu için blogları, haberleri vs. takip ediyorum. O yüzden biraz bilgi sahibiyim.

  • Hamdi @hamdi

   @fikri teşekkürler yinede 🙂 Ben bu işten kâr etmek değilde, elimdekini nasıl muhafaza ederim onu düşünüyorum.

iPad Air 2’de neden kasanın arkasına bastırınca ses kalitesi artıyor? Aynı durumu iPad mini’de yaşamıştım, kasanın arkasına bastırınca ses netleşiyor. Fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bebekimm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ttnet kullanıyorum, wan portu üzerinden Huawei hg255s SüperOnline modemi router olarak kullabilir miyim? hangi ayarı yapmak gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei hg255s’i nasıl bilirsiniz? Letgo’da 55 liraya buldum, modemim sağlam ama WiFi ac desteği için alacağım yani router olarak kullanacağım. Almaya değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Yeni arayüz çok güzel olmuş. #spotify

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9