Yaklaşık 480 kaset satıcam (rock, heavy metal filan) (çoğu ikinci el, azının ambalajı açılmamış). Henüz gittigidiyor'da 38 tanesini listeledim. Tek tek listelemek zaman alıyor.

Aklıma bir de kolay yol geldi. Bütün kasetleri tek bir ilanda, toplam fiyatını ilan fiyatı yapacak şekilde, uzun bir liste olarak sahibinden'de birleştirmek. Her bir kasetin fiyatı parantez içinde yazacak. Mesaj atan seçtiği kasetleri alacak. Tabi bana güvenmesi lazım çünkü parayı ilk olarak alıcının ödemesi gerekiyor içimin rahat etmesi için. Bu arada liste ve toplam fiyat her satın alımdan sonra güncellenecek.

gittigidiyor'da tek tek listelemek uzun ama temiz iş. Tek tek açıklama girdiğim için kaset kondüsyonu kötüyse belirtebiliyorum. Hem kargo ücretini ben karşılıyorum, anlaşmalı kargo olduğu için ucuza geliyor, hem alıcının parası (benim müstakbel param) güvence altında. Kötü tarafı, kasetlerde 100 liranın 19,75'ini kesiyor GG. 10 lira da kargo eklense, 100 liralık kasetten 70,25TL kazanıyorum. Tek tek ürün fotoğrafı da çekmem gerekiyor. Tek tek form doldurmam da gerekiyor.

Yolun başındayken bir de sizin fikrinizi alayım dedim. Tek tek gittigidiyor'da listelemek mi, yoksa tek ilanda sahibinden'de çıkmak mı? Cevabım aslında belli ama olsun konuşalım 🙂

"neler var ağbi" diye sormak isteyenler için etiketleyeyim: #TSMetalcileri

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Instagram'ın tarayıcı üzerinden post atma özelliğini denedim Safari ile. Filtreler kısıtlı, ayarlar kısıtlı, kırpma yok, hadi bunlar ajanslar için önemli değil, sonuçta onlar görseli başka yerde hazırlayıp yüklüyorlar. Ama hem Instagram hem Facebook üzerinden paylaşım yapanlar yine mutlu değil çünkü Facebook'a eşzamanlı paylaşım özelliği yok. Bunun dışında illa bi eksik vardır da dikkatimi çekmedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zaten üye olan tuzu kuru bir birey olarak Teknoseyir sosyale referanslı üyelik konusunu masaya yatırıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Geriye dönük kütüphaneyi düzenleyeyim, ismi farklı yazılan aynı albümleri birleştireyim diye bi çılgınlık yapıp 3 Euro'ya 1 aylık Last.fm Pro üyeliği alacaktım ki sadece PayPal ile ödeme yapılıyormuş 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aşağıdaki bi durumdaki laptop resminde görünce aklıma geldi. Yeni MacBook Pro o kadar port geri getirdi, bi Kensington kilit yuvasını geri getirmedi. 40 bin lira verip en üstünün baz modelini alan kişiler ofiste bilgisayarını nasıl bırakıp yemeğe gitsin?

2016-2019 kasa MacBook Prolar için Kensington kilit aparatı var bu arada, bi ara alasım gelmişti ama sonra yemeğe giderken bilgisayarı çekmeceye kilitlemeyi daha pratik buldum. Böylece bilgisayarın kasasında bi çıkıntı olmamış oldu.

https://www.maclocks.eu/ledge-macbook-16-lock-adapter.html

(bu arada ben baktığımda 15-20 Euro bişeydi bu, paylaştığım linkte niyeyse 64 Euro diyor)

MacBook Pro 16" Lock - The Ledge

- Patented Cutting-Edge MacBook Locking Security Solution - Exclusively designed for MacBook Pro 16" - Low Profile adapter compatible with Standard T-Bar Cable Locks - Easy & Quick Installation
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple Music dinleme geçmişimi CSV gibi bi dosyada nasıl indirebileceğimi keşfettim. Henüz link gelmediği için indirmiş değilim ama şimdiden ilgili rehberi buradan paylaşayım:

https://smartphones.gadgethacks.com/how-to/download-your-2018-apple-music-listening-history-just-like-spotify-0191681/

How to Download Your 2018 Apple Music Listening History Just Like on Spotify

Around the end of each year, Spotify offers a year-in-review service so its users can see what they listened to the past year and share their listening histories in fun infographics. Apple Music does...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Last.fm'e geri dönme konusunda bi hareketlenme oldu bende biraz önce. Son 1 haftalık dinlemeyi skroplayabildim. Peki sorum şu, daha eski, örneğin son 3.5 yılın dinleme geçmişine erişmek mümkün mü? Kaydın tutulduğu kesin çünkü yıllık raporlar var, şarkı görünümünde oynatma sayıları var.

Not: Apple Music.

Skroplamayı ya Albums ya da Trax Scrobbler ile yaptım. Hangisi önce davrandı bilemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhonedo beyciğim de global kanalındaki video kapaklarında "hmm düşünüyorum, aooo şaşırıyorum, hiii korkuyorum" gibisinden surat yapmaya başlamış. Birisi suretinin etrafından kalın kontur çekmeyi unuttuğunu söylesin 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu sitede Apple eleştirirken istediğiniz kadar izansız olabilirsiniz ama savunurken her adımınıza dikkat etmek zorundasınız, en ufak bi hatanızda fanboy yaftası yersiniz. Keşke ya böyle olmasaydı ya da keşke tüm markalar için böyle davranılsaydı. Eşit şartlarda tartışmıyoruz.

Özet: Artık bilgi paylaşımı dışında bi tartışmaya girişmeyeceğim. Girişirsem bu durumu hatırlatın, çekileyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Kreetwight @kreetwight

    Adama diyorum; “ben de apple’ı hala 1080p ekran koyamdığı için eleştiriyordum ama sonra ekranı gördüm, gayet güzel, anlaşılmıyo bile”
    Adam bana diyo; “zaten apple’cılar apple ne yapsa beğeniyo”
    Adamın cevabı ne olursa olsun aynı, ne dersen de, aynı şekilde cevap veriyo 😀 kim olduğunu da gayet iyi hatırlıyorum, burda her gördüğümde aklıma o olay geliyo

  • lects02 @lectus01

    O adam “hep benim dediklerim doğru...” kafasında bir boomer. Engelledim ben zamanında bir tartışmadan ötürü.