OneDrive for Business'a yüksek GB'li klasör senkronize ederken upload işlemi bi yerde takılıyor. Pause diyorum tık yok, menüde resume çıkıyor tıklıyorum saatlerce "signing in" dönüyor. Quit o zaman diyorum çıkmıyor. İlla force quit yapmam gerekiyor. Yeniden başlatıyorum. Birkaç GB yüklüyor sonra gene aynı şey. Şu iş bi düzgün çalışsın ya!

#teknodert

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Buluttan buluta, daha doğrusu OneDrive'dan OneDrive Business'a komple klasör aktarayım istedim, bedavaya muvaffak olamadım. Parası olanlar MultCloud'a baksın. Bana gene dev gibi klasörleri tek tek indirip upload etmek düştü...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ş.A.Y. @sahin

  Şu bulut işinde ciddi sorunlar var hala. Özellikle mobil tarafta. En basitinden telefondaki bir klasörü otomatik senkronize eden düzgün bir servis bile bulamamıştım ben. PC versiyonlarında bu özellik olsa da doğru dürüst çalışmıyor yine.

  • Alper Demirci @aademirci

   Bilgisayarda ilk senkronizasyon veri büyük olduğu için sorun çıkarabiliyor. Sonrasında sıradan kullanımda bi sorun yaşamadım.

   Mobil cihazda senkronizasyon herhalde pil ömrü kaygısı ile yapılmayan bişey, en azından Android tarafında. iOS'te sistemin orasına burasına erişememe problemi daha geçerli bi neden olabilir.

Apple Music abonesi azınlık içün istemci buldum. Linux'ta da dinlemek isteyenler, Windows kullanıp iTunes'a mahkum olanlar (ki ben hiç sorun yaşamamıştım 2016-2019 arası) deneyebilir. Mac sürümü de varmış da Mac'teki Music uygulaması zaten güzel, niye kullanam bilemedim.

https://cider.sh

Cider

Cider - A open source Apple Music client designed from the ground up for speed and efficiency.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birkaç hafta evvel macOS Catalina'dan Monterey'e geçtiğimden beri Safari'de bi bug var, nasıl Google'da ararım bilemedim. Şöyle bi bug: Bir linke tıklıyorum, o linke gider gibi yapıp az önceki tıklamayı yaptığım sayfayı açıyor. Eğer link yeni sekmede açılıyorsa gene gider gibi yapıp bu sefer açılış sekmesini gösteriyor. Dönüp linke tekrar tıklamam gerekiyor.

Bu tamamen rastgele oluyor, sıklığı ise çok sık olmamakla birlikte sinir etmeye yetecek kadar sık.

Bi tek AdBlock Plus eklentisi kurulu. Tab Groups özelliğini kullanıyorum. Catalina'nın son günlerinde bu özelliği kullanmaya başlamıştım, bu yüzden bununla mı alakalı bilemedim. Ayrıca çoğu kullanıcının alışamadığı yeni tek satırlık tab sistemini kullanıyorum.

Catalina'da anlayacağınız üzere Safari'nin güncel sürümü olan 15 kurulu idi.

Acaba neden?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şunu paylaşıp kaçıyorum, kendime yer imi yaparken başkası da nasiplensin diye...

https://twitter.com/kelimelerbenim/status/1526886645324300288

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Universal Control kullanmayı sevenler hem macOS hem iPadOS güncellemek durumunda. macOS 12.4 ile iPadOS 15.4.1 arasında bağlantı kurulamıyor, 15.5'e güncellemek gerek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple Music abonelik seçeneklerinde bireysel yıllık aboneliğe daha zam gelmemiş. Yıllık abone olmaya sıcak bakanlara duyurulur. Fakat yeni üyeliklerde böyle bişey çıkar mı, önce aylık bireysel abone olup sonra iPhone'daki Apple ID menüsünden mi seçmek lazım onu bilmiyorum. Aile üyeliği kullanmasam şak diye geçerdim 🙂

Yıllık aboneliklerde genelde 12 yerine 10 ay üzerinden fiyatlama geçerli olur. Önceki fiyat 14 liraydı. Yıllığı da 140 kalmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu arada DigitalOcean da zam yapıyor, artık 5 yerine 6 dolar alacak temel droplet için. Bir de 4 dolarlık yarım temel droplet seçeneği açmış fakat özellikler şöyle:

4 dolarlık: 1CPU 512MB RAM 10GB SSD 500GB Bant genişliği
6 dolarlık: 1CPU 1GB RAM 25GB SSD 1TB Bant genişliği

Detaylar: https://www.digitalocean.com/try/new-pricing

New DigitalOcean Pricing | DigitalOcean

Build web apps faster with industry-leading price-performance and predictable costs on DigitalOcean – the simplest cloud platform for developers and teams.
BeğenFavori PaylaşYorum yap