Untitled Goose Game diye bi oyun keşfettim. Steam'de yüzde 50 indirimle 16TL. Gerçi Epic muhtemelen bedavaya verir ama sanırım alıcam: https://goose.game

Untitled Goose Game

It's a lovely morning in the village, and you are a horrible goose. Out now on Mac, PC, Nintendo Switch, PS4, and Xbox One.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPad'inde DOS programları çalıştırmak isteyenler, uygulama App Store'dan kalkmadan satın alsınlar. 47TL. Çinli bir arkadaşmış geliştirici ama uygulama bizden hiçbir veri toplamıyormuş. App Store'dan neden kalktığı sorusunun cevabı ise malum, Apple 🙂

https://www.macrumors.com/2021/07/22/apple-to-pill-idos-2-emulator-from-app-store/

Apple to Pull 'iDOS 2' DOS Emulator From App Store

iDOS 2, an app designed to allow users to play classic DOS games, will soon be pulled from the App Store, the app's creator said today. ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Halen daha isim vermediğim şehrimde kent merkezi ve Avrupai bölge konusunda ilerleme kaydettim. Kent merkezindeki terminal merkez tren istasyonuna diğer şehirlerden tren gelmeye başladı ama şehrin diğer istasyonlarından halen daha yolcu gelmiyor. Para biriktikçe kendimi Unique Buildings dikmeye verdim 🙂 Böylece merkezde bir gökdelenler bölgesi ve Avrupai bölgede bir merkez park vuku buldu. Daha çok boşluk var, doldurdukça paylaşmaya devam edeceğim. Nüfus 50-55 bin civarı oldu.

#CitiesSkylines

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vodafone 25 liraya 10 günlük 10GB satıyor yaz fırsatı olarak. Kolay paket ekranında görülüyor ama satın almaya kalkınca “bu fırsat size özel değildir” diyor. Tatilde tam da cuk oturan bi paketti, üzdü Vodafone.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elektrikler kesilmese oynamaya devam edecektim, şimdi oynayamadığım için dün akşam aldığım ekran görüntüsünü paylaşayım. Şehir büyümeye devam ediyor. Ortalardaki evlerde eser miktarda apartmanlaşma yaptım, her blokta iki tane. Resmin sağ taraflarında şehir merkezi yavaş yavaş oluşmaya başladı. Merkezi terminal tren istasyonu yaptım ama henüz hem kent sakinlerine hem de turistlere kullandıramadım. Öndeki adayı üniversite adası yaptım. Fotoğrafın en arkalarında ise unique fabrikalar var, açtıkça yerleştireceğim. Şimdilik sadece orman ve yağ endüstrisi sistemi kurdum. Kütüğü kendim üretiyorum da yağı ithal ederek petrol ve plastiğe dönüştürüyorum. Neden, çünkü yağ yataklarının üstüne ev yaptım 🙂

Bu arada apartmanları açtıktan sonra nüfus çok hızlı artmaya başladı. Realistic population modu kullanıyorum onunla alakası olabilir. Büyük binalarda baya yüzlerce kişi oturuyor.

Şimdilik pek mahalli detay çalışmalar yapmadığım içün böyle genel görünüm gösteriyorum. Boşluklar iyice dolsun, detay çalışınca derdimi birden fazla fotoğrafla anlatacağım.

Son olarak, oyunu geri dönmek üzere kapatmaya üşenince 3.5 saat açık bıraktım, artık ekranın üzerinde yol izi var. Güzelim MacBook Pro'nun ekranını hafifçe yakmışım 🙁 Siz siz olun oyunu açık bırakıp gitmeyin.

#CitiesSkylines

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün yer sıkıntısı çeke çeke 8000 nüfus olup nihayet high density alanları açabildim. Artık kentsel dönüşüm yapıp nüfusu sıçratır, trafiği ise batırırım 🙂

#CitiesSkylines

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone SE 128GB ile 4’üncü yılımı doldurdum. Cihaz halen daha yavaş hissettirmiyor. Kamera biraz eskidi, ilk çektiklerim Lumia 520’den sonra cam gibiydi, bakıyorum hala öyleler ama yeni çektiklerim o kadar değil mesela. Bir de üçüncü ayında düşürdüğümden beri kenarında çentikleri duruyor. Ama ön cam sağlam. Tütütütü tahtaya vurayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Ya bu Star Wars'un 6 filmi dışında olan biten ne varsa kolpa gibi geliyor. Atıldığı boşluktan nasıl canlı döner bu imparator? Keza Darth Maul hem kılıç saplandı hem boşluğa gönderildi ama geçen gün Ahsoka Tano ile bir düellosunu izledim. Anakin çocukken rahmete kavuşan adam Anakin'in öğrencisiyle nasıl kılıç kalkan oynayabilir?

Herkes Polat Alemdar bu Star Wars aleminde. Bi Qui-Gon Jinn öyle değil 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • lterlemez :) @lterlemez

    Zaman dilimleri farklı; bir de iki evren var. Ayrıca Lucas'ın erken davranması var tabi ki, ilk üçlemeyi biraz daha sabredip, daha geç dönemde çekmiş olsa idi şimdi çok daha farklı olacaktı.
    Bir röportajında, ilk üçlemeden başlamak istediğini ama hikayenin büyüklüğünden dolayı zor olacağını ve ilk bölümlerin tutmayacağı korkusu ile ikinci üçleme ile başladığını belirtiyor.
    Bence de biraz erken çekilmiş bir film, 80'lere falan denk gelse imiş çok daha iyi olurmuş...