Gün ağarınca meramımı daha detaylı soracağım ama şimdilik şunu sorayım: bios update ortalama kaç dakika sürer?

3’üncü nesil Intel laptop anakartından bahsediyorum. Sene 2012. Daha spesifik olayım: ASUS N56VZ 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün paylaştığım KeyboardCleanTool'un yapımcısından Better Touch Tool programını deniyorum şimdi de. Touch Bar kullananlara ya da daha etkin kullanma niyetindekilere tavsiye ederim.

macOS'te ilk defa pilin kalan süre bilgisini gördüm, Touch Bar üzerinden takip edebiliyorsunuz. Gerçi saçma bi istatistik, ilk açtığımda 8:20 diyordu, şimdi 9:00 diyor, ama biliyorum ki oturup iş yapsam 6:30 saat gidecek.

Keşfettikçe ilginç özellikleri paylaşmaya devam edicem 😎

https://folivora.ai

BeğenFavori PaylaşYorum yap

5Mbps upload hızım var. Ölçünce 4.76 filan çıkıyor en fazla.

Dün YouTube'dan canlı yayın yaptım. Chat'tekiler "sorun yok izliyoruz" dediler devam ettim. Yayın bitince tekrarına baktım, 2-3 saniyede bir takılmalar atlamalar oluyor.

@gamsizm de Kablonet'in 5Mbps hızında yapıyor Teknoseyir'in yayınlarını diye duymuştum. Tek tük aksaklıklara rağmen yayınlar gayet güzel ve akıcı gidiyor. Nedir işin sırrı? 🙂

OBS'te bitrate'im 2500. Acaba yüksek mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İşi klavyedeki tuşları iptal etmek olan bi program buldum. Tuşları iptal ettim, rahat rahat temizlik yaptım.

https://folivora.ai/keyboardcleantool

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün anlam veremediğim bi durum:
Eylül'den beri Apple sitesinden alınan iPhone SE'den bile USB Type-C şarj kablosu çıkması ama bu yıl çıkan Apple Watch (SE) ile USB-A kablosunun gelmesi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

sRGB mi yoksa DCI-P3 mü? Fani gözler farkı fark eder mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meşhur Apple analisti Ming Chi Kuo'ya göre yeni MacBook Pro modellerinde MagSafe ve bazı portlar geri dönecekmiş, Touch Bar kalkacakmış. E zaten butterfly mekanizmasından da vazgeçmişlerdi. 2016'da MacBook Pro'ya gelen bütün kozmetik değişiklikler gitmiş olacak. MacRumors forumu şu anda bayram ediyor. Benim gibi memnun olmayan pek az insan var.

Bütün donanımsal yenilikler nabız şerbet ilişkisi içerisinde geriye alınıyor.

USB-C'yi de, touch barı da, butterfly klavyeyi de seviyorum. İddialar gerçek ise bilgisayarıma iyi bakmam için ekonominin dışında başka bir sebep daha var artık.

https://www.macrumors.com/2021/01/15/new-macbook-pro-models-magsafe-ports/

Kuo: New MacBook Pro Models to Feature Flat-Edged Design, MagSafe, No Touch Bar...

Apple is working on two new MacBook Pro models that will feature significant design changes, well-respected Apple analyst Ming-Chi Kuo said today in...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Epic'in gıcık olduğum bi özelliği, güya macOS platformunu desteklemesine rağmen macOS destekli büyük oyunların sadece Windows sürümünü satması. Civ 6 da öyleydi, bedava verdi duruyor öyle, Tropico 6 da öyle. Bir-iki örnek daha gördüm hatırlamadığım.

Kupon mupon yok ama Steamciyiz dolayısıyla. Oyun nereye geliştirildiyse oralara satıyor çünkü.

(yılbaşı günlerinde hiçbir bedava oyun ilgimi çekmedi, kuponsuz kaldım. Gerçi geçen kuponla The Crew 2 alırken başka da 80TL üstü ilgimi çeken oyun bulamamıştım. No problem)

BeğenFavori PaylaşYorum yap