Arkaplan yenilemesini kapattığım uygulama, pil kullanım raporunda nasıl halen daha arkaplanda iş yapmış pili harcamış görünebiliyor? Bi fikri olan var mı? Uygulamayı kaldırmak dışında bi önerisi olan?

Telefon: iPhone 13 mini
Uygulama: bunq (bi banka uygulaması)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emrenqw

  bende yıllardır arka planda uygulama yenileme kapalı, ama bir sürü uygulama hala arkaplan aktivitesi gösteriyor kafanıza takmayın normaldir

 • Papa Emeritus @pope

  Uygulamayı arka plana attığınızda yarım kalan işleri halletmesi için, arkaplan yenilemesi kapalı bile olsa 30 saniye civarı bir süre veriliyor. Arkaplan yenilemesi kapalıyken o 30 saniyeden sonra bir daha işlem yapamaz uygulama ve performans çekirdeklerini kullanamaz ama 1-2 ekstra durum daha var. Çok takılmayın derim.

  • Alper Demirci @aademirci

   Yepisyeni telefonun pil dayanma süresini yüzde bilmemkaç aşağıya çekti, ben takılmayayım da napayım? 🙂 Neyse iyi haber, telefonu yeniden başlatınca nihayet bu ayara riayet etmeye başladı, şu an durduk yere pil harcamıyor.

Bu sabah ilginç bişey oldu. Bilgisayarı açtım, WhatsApp'ta bi bildirim, tanımadığım bi +30 ile başlayan numaradan (Yunanistan imiş) bi mesaj gelmiş, lakin uçtan uca şifreleme sebebiyle mesaj görünmüyor. Telefondan bakayım belki gelir dedim, telefonda bu numara ve mesajı görünmüyor. Peki bu mesaj sadece bi uzantı olan bilgisayardaki WhatsApp'a gelip de ana üs olan telefona gelmemeyi nasıl başardı? Ben bu mesajın içeriğini nasıl görücem?

Türkiye'de olsam doğruca engellerdim fakat dışarda olunca her bişeye bi fırsat gibi bakıyor insan. Bi de yeni numaram bu, hemen nereden bulacaklar spamciler?

Dün @qubit ile o kadar Türk-Yunan tartışması yaptıktan sonra Yunan numaradan gizemli mesaj gelmesi de bi başka tesadüf 🥸

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün web geliştirmeyle ilgili bi buluşmaya gittim. Mekanın wifi'sine bağlandım. Terminal kullanmak gerekti, açtım, bi de ne göreyim:

[email protected] gibi bi kodla uzayan Huawei P9'lu bir etki alanı çıktı.

Normalde ne çıktığını da hatırlayamadım. Şimdi evde bakıyorum, kendi bilgisayarımın adını görüyorum. Evet normalde bu çıkıyordu. Peki orada niye Huawei P9 küsur bilmemkaçlı bişey çıktı? Oranın wifi'sine bağlanınca oradaki bi telefonun etki alanına mı oturum açmış oldum?

Olayı anlatabilecek var mı? Orada sormayı unuttum.

Not: MacBook Pro 15inç 2018.
Not2: Bağlandığım wifi personal hotspot değildi, normal wifi idi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sabah %100 şarjlı telefonla dışarı çıkıp akşam yemeğinde halen daha %71 şarj görme lüksüne ulaştım. Bakalım bu lüks kaç ayda sona erecek...

İmza: 5.5 yıl sonra yeni telefon alan bi dost

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Parayı denkleştirdim, iPhone 13 mini alıcam (bu sefer abonelik olmadan, bırakalım da gelir testi yerine para konuşsun).

128 ile 256 arasında kaldım. Video çekeceğim fakat 4k60 FPS çeker miyim emin değilim. Emin olsam 256 alacağım. Arada 121 Euro fark var.

Şu an ilk nesil iPhone SE 128GB kullanıyorum, 47GB'sini doldurmuşum.

Tavsiyeleri bekliyorum.

Not: 4k ile aram henüz iyi değil, iPad'im 4k 30fps çekiyor, MacBook'um 2018 model 15inç Pro, 4k video işlesem baya bekletecek gibi tahmin ediyorum. Action kameram 1080p zaten. Bu durumda 256 sadece geleceğe yönelik bi seçenek. 121 Euro'ya geleceğe yatırım yapılır mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Hayırlı olsunlarınızı geri alın, Vodafone beni "bu taksitleri ödeyemez" diye reddetti, Belsimpel de siparişi iptal etti. Tabi en önemli detayı atladım aşağıdaki durumda, böyle abonelikli alınca konu taksitli alışverişe giriyor. Burada da takside girebilmek için gelir testinden geçmek gerekiyor. Ben işe daha Perşembe günü başlıycam, çok da dolgun bi ücret değil. On'çün böyle oldu diye yorumluyorum.

https://teknoseyir.com/durum/1603422

Hollanda’ya yerleşeceklere teknolojik

Hollanda’ya yerleşeceklere teknolojik tavsiyeler no. 3: Telefonu buradan alın, hatta abonelikli alın. Bugün Belsimpel'den iPhone 13 mini 256GB siparişi verdim. Hat aboneliğini Vodafone'dan...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hollanda’ya yerleşeceklere teknolojik tavsiyeler no. 3: Telefonu buradan alın, hatta abonelikli alın.

Bugün Belsimpel'den iPhone 13 mini 256GB siparişi verdim. Hat aboneliğini Vodafone'dan bir yıllık sınırsız paket aldım. Beri bakın şimdi hesap yapacağım:

Aylık Vodafone aboneliği: 33.5 Euro
Aylık telefon masrafı: 10 Euro
Bir kerelik ödenecek telefon ücreti: 636 Euro
Bir kerelik hizmet bedeli: 25 Euro

Yani telefon 10x12 + 636 + 25 = 781 Euro'ya geldi. Yuvarlak 16000 TL. Türkiye'de 27600 TL.

Bu telefon hatsız olarak Belsimpel'de bu ara 871 Euro'ya satılıyor. Beyaz rengin fiyatı tabi, yine renkli iPhone alamadım 🥸
Telefonun apple.nl fiyatı ise 926 Euro.

Esas fırsatı geçen hafta kaçırdım. Hem kırmızı hem de 512GB modelde Apple fiyatına göre yaklaşık 250 Euro fark vardı. Onu alabileydim iyiydi fakat 256 Beyaz nasip oldu. Neyse...

Özetle burada yaşama planınız varsa telefonu burada alın, alabilirseniz de abonelikli olsun. İki yıllık abonelik olsa daha bile iyi indirimler oluyor. Fakat ben riske girmedim, 1 yıl olsun dedim.

Yarın teslim alacağım. Kullandıkça ilginç gelen şeyleri buradan paylaşırım. Bildiğiniz ya da bilmediğiniz gibi iPhone SE 1'inci nesil 128GB'den geçiyorum. Evet o da beyaz/gümüş model.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Hepsiburada'dan aldığımız Xbox Game Pass Ultimate kodunu yurtdışında kullanabiliyor muyuz yoksa kodlar bölgeye mi mahsus?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

15 inç MacBook Pro'ya harici SSD üzerinde Boot Camp Windows kurma fentezim var. Satın alacağım SSD'nin hızı ile ilgili tavsiyeniz var mı? Malum, bilgisayarda Thunderbolt 3 var.

Göz koyduğum SSD ise şu. Çok mu acep? Daha düşük hızlar yeterli olur mu? Bu Windows'u sadece oyun için kullanacağım.

https://www.coolblue.nl/product/871698/sandisk-extreme-pro-portable-ssd-1tb-v2.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 35 / 40

Apple'da hem aile paylaşımı kullanıp hem de hesabın ülkesini değiştiren oldu mu? Olduysa deneyimlerini dinlemeye talibim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap