Bugün domain almakla ilgili Netdirekt'i de içeren bir mesaj atmıştım (sonra sildim). Meğer arama kısmına Türkçe karakter girdiğim için domain "uygun değil" yazıyormuş. Alan adımı gene Netdirekt'ten aldım. Ama adresi düzgün de yazsam ekranda "Girdiğiniz alan adı zaten bizde kayıtlıdır. Yeni bir sipariş için lütfen bunu iptal edin" mesajı çıkıyor.

Netice: Netdirekt kullanmaya devam. Güzel Hosting hakkında güzel şeyler söyleniyor. Onun dışında özellikle domain konusunda birçok firma hakkında "dolandırıcı" algım mevcut durmaktadır.

Sildiğim mesajı görüp merak eden 2-3 kişi varsa diye paylaşmak istedim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

DJI Osmo Mobile 3 Combo, Hepsiburada'da 800 liraya düşmüş. Gene elim kaşındı ama çektiğim videoları düşününce acelesi yokmuş gibi de geliyor. Oturarak sabit videolar çekiyorum genelde, hem TeknoZüğürt hem de Türkiye'de Ağır Müziğin Geçmişi için. Telefonum küçük iPhone SE. Bi de Lightning'e takılan Rode VideoMic Me-L mikrofonum var. Hem tavsiye almaya hem de Osmo Mobile ilgililerine fiyat düşümünü haber vermeye geldim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Udemy'nin web sitesinde bugün nerdeyse tüm kurslar 31 liraydı. Bir tane kurs aldım. Sonra akşam iPad uygulamasından derse bakayım dedim. 40 liralık istisnalar hariç tüm kurslar 27 liraydı. 4 lira neticeye kaçtı 🙂 Udemy'den kurs alacaksanız bikaç farklı yerden bakın: telefon tablet gizli sekme, belki vpn hatta...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#CitiesSkylines
Şehri tek ekrana sığdırmakta zorlanıyorum artık. Nüfus 76000 küsur. 9 karenin 9'unu da aldım. Biraz daha genişleyeyim, mod kullanmaya başlıycam 😎 Şu hali modsuz ve assetsiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yuppiii yeni #GamePad almama gerek kalmadı! Aşağıdaki durumda bahsettiğim sürücünün dün Alpha 3 versiyonunu indirmişim, şimdi Alpha 6'yı indirdim ve benim Logitech Chillstream XBOX 360 kontrolcüyü tanıdı. Artık tek almam gereken ikinci bir USB-C dönüştürücü.

https://teknoseyir.com/durum/1271963

Malum #GamePad fiyatları 600 liraya dayandı. Ben

Malum #GamePad fiyatları 600 liraya dayandı. Ben de hazır, ofisten USB-C dönüştürücümü getirmişken yeni gamepad alma sevdasından vazgeçip eski Logitech Chillstream (XBOX 360 kılıklı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Malum #GamePad fiyatları 600 liraya dayandı. Ben de hazır, ofisten USB-C dönüştürücümü getirmişken yeni gamepad alma sevdasından vazgeçip eski Logitech Chillstream (XBOX 360 kılıklı olan) cihazıma bi şans daha verdim. Mac'te çalışması için Github'da bir sürücü buldum. Denedim. Ama çalışmadı. Sanırım kaynak kodlarına cihazımın ID bilgilerinin girilip Xcode'da derlenmesi gerekiyor. Bunu bir sonraki sefere bırakıp Windows tarafına geçtim. Beklediğim gibi, çalıştı.

Sanırım yeni bir gamepad almak yerine ikinci bir USB-C'den USB-A'ya dönüştüren bir cihaz alıp #Bootcamp diskimde eskisini kullanacağım. Steam kütüphanemdeki nadir macOS Catalina uyumlu Euro Truck Simulator 2'yi de boynu bükük, Mac yerine Windows'a kuracağım.

Not: Meraklısına, bulduğum sürücüyü buraya iliştiriyorum. İleride çalıştırmayı başarırsam bir videolu anlatım yaparım. https://github.com/360Controller/360Controller

360Controller/360Controller

TattieBogle Xbox 360 Driver (with improvements). Contribute to 360Controller/360Controller development by creating an account on GitHub.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün #GTAV'te şehir dışında yolda giderken gün batımında yağmur yağıp görsel cümbüş olunca grafik ayarlarını MSAA ve ölçekleme hariç maksimum yaptım. Bu iki ayarı da kapalı tuttum. Çözünürlük 2880x1800. V-Sync açık. Oynanabilir akıcılıkta idi. Ölçmedim ama herhalde 30 FPS civarındadır. Bana yeter 😊 2018 model 15 inç MacBook Pro'dan bildiriyorum. Ekran kartı 4GB'lık Radeon Pro 560X. Düşündüğümden iyi çıktı. Fan sesi gayet az idi. Kasa da cayır cayır sıcak değildi. Cities Skylines oynarken mesela fanlar baya ses çıkarıyor.

Hadi dedim MSAA da eklenince ne olacak en azından birkaç kare göreyim dedim. Tabi üstteki bellek barı 4GB'ı aştı. Oyuna girdim, yol yok! Araba havada gidiyor. Bellek yetmeyince grafik kartı bağzı şeyleri çizmedi. Keşke tam çizebilseydi de 5 FPS bile olsa tam grafiklerle görseydim o manzarayı.

Ekran görüntüsü almak aklıma gelmedi ne yazık ki. Ama bu burada anlatmama engel değil 🙂

Sonuç: #Bootcamp ile büyük MacBook Pro'larda baya baya kısmadan oyun oynanır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#CitiesSkylines
Çıktığından bu yana oynadığım yaklaşık 300 saatin sonunda şimdiye kadar giriştiğim en büyük şehir bu oldu. Sıfır mod, sıfır asset. Sunset Harbor ve Natural Disasters hariç ful DLC. Büyümeye devam edicek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

DigitalOcean linki paylaşıcam. VPS ihtiyacı olana 100$ harcama iki ay ücretsiz. Sonra 25$ harcayınca bana da yarayacak. Ama benimki küçük bi hesap. İki ay işinizi görün sonra isterseniz kapatın ya da aylık 5$ seçeneğinden devam edin. Birden çok siteniz ve sabit lokasyon VPN ihtiyacınız var ise iş görür. Kurulumların altından kalkabilirseniz paylaşımlı hostingden iyidir. Neyse, link şu 🙂 https://m.do.co/c/ca8e13753f69

DigitalOcean – The developer cloud

Helping millions of developers easily build, test, manage, and scale applications of any size – faster than ever before.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

GTA 5 gibi suçun ve suçlunun dostu bir oyunda (100% savegame kurduktan sonra) yaptığım ilk aktivite ne oldu dersiniz?

Yoga! 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap