Geçenlerde shiftdelete den ayrılan Emin Çıtak technopat da işe başlamış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birkaç gün önce sahiplendiğim kedinin gözüne bakarken mavi gözdeki siyah kısmın sarı kısma göre bulanık olduğunu farkettim. Yarın veterinere götüreceğim. Sizce önemli bir sıkıntısı var mıdır?

#kediseyir #kedi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2019 da Nintendo 3ds alınır mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yukare @yukare

  @zero2900 hocam sizde vardı galiba.

 • wormsign @wormsign

  Ben de bakıyorum da ikinci el satanlar çıldırmış. Şu anda Amazon'dan 2DSXL 800 gibi bir ücrete alınabiliyor, 2DS ise 500 civarı. Bu Anadolulular ikinci elin ne olduğunu hâlâ kavrayamadı.
  Alınır bence, bir kere gerçekten portable bir cihaz(cebe atma açısından), ayrıca DS ile geriye dönük uyumlu. İyi bir homebrew topluluğu var. Oyunlar ise kişinin kendisinin bakması gereken bir yer.

  • Yukare @yukare

   2ds tüm 3ds oyunlarını çalıştırabiliyor mu?

  • wormsign @wormsign

   @yukare 3DS ailesi biraz karışık. Başında New olanların donanımı daha güçlü ve ekstra tuşları var. Bunlardan istifade eden oyunlar veya bunlar olmadan çalışmayan oyunlar var, mesela Xenoblade Chronicles 3D. 2DS normal 3DS'in tüm oyunlarını 3D olmadan çalıştırıyor. 2DSXL ise bütün kütüphaneyi 3D olmadan çalıştırabiliyor.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Ben de heves etmiştim ama saçma sapan fiyatlara satıyorlar. Oyunları da çok pahalı. Cihazı alsam bile muhtemlen oyunları yine kürekli oynamak zorunda kalacağımı fark edince tümden vazgeçtim. Citra emülatörü ile oynuyorum şimdi, XBOX 360 kolunu bağladım, kendiliğinden tanıdı zaten, 10 kata kadar çözünürlük yükseltme ve 60 FPS hızda misler gibi oynuyorum. Tavsiye ederim.

  • wormsign @wormsign

   Haklınız hocam ancak (3)DS adı üzerinde dual screen. Dokunmatik ekrana sahip bir cihazda(orada bile tam değil) emule etmezseniz tam deneyimi alamıyorsunuz daha konvansiyonel cihazlara kıyasla. Oyun örneği: The World Ends With You

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @wormsign Emülatör tabii ki tüm oyunlarda düzgün deneyim sunamayabilir, ben henüz 2 oyunda denedim (Bravely Default ve Zelda Ocarina of Time), bir sorun yaşamadım. Dokunmatik ekranı fare imleci ile kullanabiliyoruz, tıklayınca dokunmuş sayıyor. Ben de isterim cihazın kendisine sahip olayım ama mantıklı bir fiyat yok ortada, insanı enayi yerine koyuyorlar, kaç yıllık cihaz, kaç yıllık oyunlar, insaf. Citra ile olduğu kadar oynayacağım, zaten oynamak istediğim çok fazla oyun yok, bana yeter şimdilik.

  • Lboddah @lboddah

   @ermanyurdakann Citranın sistem gereksinimleri nasıldır ? Özelikle DS emülatörlerini dahi zor çalıştıran bir bilgisayarım olduğu için 3DS'e hiç yeltenmemiştim.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @lboddah i3 6098P, RX 470 4 GB, 8 GB 2133 Mhz dandik sayılabilecek sistemimde x2 native çözünürlük ayarında neredeyse hep 60 FPS verdi. Bazı sahnelerde 30'a düştüğü de oluyor ama beklediğimden daha fazla performans aldım. Windows ya da Linux olması fark ediyor mudur, bilmiyorum, ben Elementary OS'ta kullanıyorum Citra'yı. Ekran kartı sürücüleri daha güncel olabileceğinden Windows'ta daha da performanslı olabilir belki.

 • Pix50Adam @zero2900

  Evet ben cihaza sahibim. Hatta bir de New 3DS Xl aldım. Ben xl yi 750 Tl gibi bir fiyata almıştım. Şuan TR fiyatları uçmuş. Amerika amazondan 300 dolara 2 oyun adoptör, kargo ve vergiler dahil bundle lar var. Bunlar çok daha mantıklı. Yakın zamanda amazondan Switch aldım onu da düşünebilirsiniz. Hangi cihazın oyunları sizi çekiyorsa onu almak lazım. 3ds ve switch konusunda oyunlar dahil her sorunuzu bekliyorum. Çekinmeyin.

P9 Lite 2017 telefonuma (android 8/emui 8) AospExtended android 9 rom kurdum 1 gün böyle kullandıktan sonra Gapps kurmak için TWRP'yi açmam gerekti. 15 dakika bekledim ve telefon TWRP ekranında videoda olduğu gibi kaldı kapattığımda ise yeniden açılıp yine TWRP ye girmeye çalışıyor ve o ekranda kalıyor. ADB ile eRecovery'e girme komutu girmeye çalıştığımda telefon kapanıyor ancak açtığımda yeniden TWRP ye girmeye çalışıyor. Sizce nasıl düzeltebilirim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sinemia ya üye olmuştum üyelik kartını 12 günde kargoya veremediler sonra google play store dan uygulamaya 1 yıldız verdim birkaç saat sonra beni aradılar neden 1 yıldız verdiğimi sordular ve yarın kargoya vericeklerini söylediler. Bu bana garip geldi çünkü sinemia sitesinin hiçbir yerinde müşteri hizmetleri numarası yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Deji bataryayı iphone 6ya yapıştırdım. Ama şu kabloları bir türlü oturamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yukare @yukare

  Kablonun bir tarafı oturmuş gibi oluyor ama diğer tarafı kalkık

 • Orcun @orcun

  Altta payı kalmıştır, önce keşke soketi oturtup sonra pili yuvaya yapıştırsaydın. 🙁 dipten biraz çek ama zorlama gelmiyorsa mecbur ayırman lazım oturmuyorsa sakın zorlama soketi kırarsın.

  • Yukare @yukare

   Galiba takmaya çalışırken dejinin uç kısmını yamultmuşum biraz, orjinal bataryanın soketi giriyor. Biraz güçlü bir çift taraflı bant ile yapıştırmıştım, bataryayı çıkartmak ve yeni batarya taktırmak için bu sefer telefon tamircisine gideceğim.

  • Orcun @orcun

   @yukare Pilin soketi gergin kabloyu biraz kısa geliyor deji'de ben önce soketi oturtup sonra pili oturtuyorum. Pili yerinden çıkartmak kolay plastik iskambil kağıdı + saç kurutma makinesi lazım ufak ufak araya gire gire pili çıkartırsın. Ama eğer yamulttuysan zaten onu zorlama daha anakarttaki pil soketine zara verirsen yandın. 🙁

 • scorptr @scorptr

  Onceki bataryadan kalan yapiskanlar varsa temizleyin belki ondan dolayo batarya biraz havada kalmis olabilir

Yukare paylaştı.

Siteye madem telefon onayı gelmesini kullanıcıların üye olmada şüpheleri yüzünden gelmesini istemiyorsunuz. Bari bir tane moderatör getirilsin sayın yönetim 🙂 Hatta bu moderatörün kim olduğunun bilinmesine gerek yok kullanıcılar tarafından. Eskiden @lawnmower vardı şimdi onun boşluğunu doldurmak zorundasınız diye düşünüyorum yoksa bu troll işler yarım saat kalmaya devam edecek akışta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Annem büyük ekranlı telefon istiyordu iphone 6 dan geçiş yapıcak bütçe 3500₺ yi aşmayacak şekilde baktığımızda ve Xiaomi gibi firmaları elediğimizde bana en mantıklı tercih s8 + geldi 3300 küsür ₺'ye sizin başka bir öneriniz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eskiden fiyat yerine fiat diye mi geçerdi yoksa baskıda mı hata olmuş ?

Not : kitabın basım tarihi 1951

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7